Tajna Chirona
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 28 Maj, 2009 22:47 pm    Naslov: Tajna Chirona
Odgovoriti sa citatom

.
TAJNA MALE PLANETE CHIRON

Chiron na grčkoj vazi

Sledeće razmišljanje inspirisan je od Dr. Docija.

Ključ tajne je mala planeta Chiron o kojem smo dosada govorili, jer je on "treći učesnik" velike zajedničke pozicije, neposredno pored Jupitera. Chiron je izlečitelj povređenih. Lečitelj najdubljih karmičkih bolova. Tako je njegova uloga veoma značajna jer je u stanju da izleči najdublje duhovne bolove iz predhodnih života.

On je Hefaistos, Ćopavi Kovač koga je otac Bog Zeus gurnuo sa Olimpa:
Jer je njegova ćopavost podsećala na duševnu ranu, koje je doživeo. Ali on se izlečio iz toga! Preko umetnosti i kretaivnosti uopšteno - u čemu je bio inspirisan od svoje lepe žene Afrodite (Venera). Kako je bio u stanju da izleči Sebe, tako je postao sposoban da leči i druge.

Tu je ključ "sposobnost samo-izlečenja":odnosno da smo svi mi sposobni da se samo-izlečimo - za to nam pruža pomoć Chiron!
Kako dakle izgleda proces izlečenja pod uticajem Neptuna, Jupitera i Chirona ?

Prvo Neptun iz najvećih dubina naše duše, gde je bol duboko zakopan i zatrpan, iznosi na po-vršinu.
Kako Jupiter preko svoje energije koju zrači osvetljava, povećava i uveličava - kako bi jasno sagledali, da najzad ispliva na površinu, i na taj način postoji mogućnost da se suočimo sa tim.
Na kraju Chiron "sagoreva i sve izlupa na nakovnju" naše duše bolove. Jupiter sa svojom energijom to pojačava, kako bi preko snage Vere i Ljubavi, večito bila izlečena na-ša Duša.

Sada imamo mogućnost za izlečenje na više nivoa: ne samo one bolove od nekoliko godina, ili povrede iz doba detinjstva, već i one bolove što je Duh doneo iz predhodnih inkarnacija i što je niz inkarnacija nosio kao bolne uspomene. Čak i one "kodirane" bolove iz naše Duše!

Čišćenje dobija posebnu ulogu u ovom periodu!

Jer u vodama prošlosti Vodolije i pod zvezdanom slikom Ždrebeta se sve to odvija. Tako sa-dašnjost i sledeći - život možemo doživeti već oslobođeni od "tereta" i od "šljake". Može-mo živeti dalje potpuno očišćeni i nanovo rođeni - ispunjeni svežom, čistim Nebeskim energijama.

Ogromna je to mogućnost! U blizini zajedničke pozicije biće tu i zvezda Sadalsud, prema starom učenju astrologije jedna od najvećih Zvezda Sreće! To je neverovatno dobra vest! Mada čak neki od tokova čišćenja, produbljivanja i nanovo rađanja Duha koji se sada odvijaju, biće malo i bolniji, uveravam vas, da će zvezda Sadulus celo vreme stražariti, kako bi se tokovi odvijali sretno. To je pravi Nebeski blogoslov.

Kako uticaj traje cele godine, možda će u maju samo da krene proces, kako bi između maja i jula Sudbina nešto "ponovila", "proveravali" dali smo stvarno sve izneli na površinu - sve rane i povrede i nataložene u dubinama Duha. Da bi na kraju godine, decembra stavili tačku na slovo "i"- kada će konačno nastupiti potpuna duhavna izlečenost.

Nanovo vam skrećem pažnju, da kao i svaki Nebeski uticaj, kao što je to i sa zajedničkom po-zicijom Neptuna i Jupitera, samo je serija mogućnosti a ne i obaveza. Ako stvarno želite da se izlečite, da se uzdignete jedan nivo više, tada morate i aktivno učestvovati u tome!

Svesno morate se otvoriti (vaš Duh) pred procesom, morate se predati "dubinama" i morate izneti iz najvećih dubina sebe samih, energiju Vere i Ljubavi, u interesu stvarnoga ozdravljenja.

Ovo je doba neverovatnih mogućnosti izlečenja, ovo čudo ispisano je na Nebu. Međutim doneti je tu na zemlju, to možete samo Vi Sami da učinite. Za to potrebna snaga spava u svima vama, u vašim Dušama! Samo potrebno je da se potpali Sveta Vatra: Vatra Vere u sebe same, i u mogućnost ozdravljenja.

Preveo: Seleši Laslo maš.ing. Zrenjanin, 28.maj 2009.g.

.

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
Angelit
Na duhovnom putu

Pridružio: 22 Apr 2009

Poruka Poslao: 03 Jun, 2009 12:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mirko, odavno nisam procitala lepsi i uverljiviji teks iz Astrologije i u potpunosti se slazem sa gore navedenim, vreme cuda kroz lomove i osvstavanje cak i najskrivenijih strahova, blokada, zabluda i gresaka pa nek nam je sa srecom. Samo me zanima kako se u sve to uklapa R ME koji je u petak na subotu krenuo u direktan hod? Energija od cetvrtka do nedelje vece je bila neverovatna.
Dopada mi se ovo sagledavanje, pa ako ima jos neki tekst na ovu temu objavi ga Goldy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 23:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo teme o Chironu, pa da nastavimo...

Sad videh da je meni Chiron u konjukciji, tačnije između konjukcije Sunce Venera, a sve to u opoziciji sa Uranom i Plutonom...

Kako ovo protumačiti?
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 23:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

a meni je dakle, u 8, kući, koja je ja bi probala pogađat - u vodoliji? (ono kao sloo V, vitičasto) dok mi je u sedmoj mjesec, a u devetoj - prazan skup, nula bodova, ništa, zero, nul.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 23:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To vitičasto je znak za Ovna Smile Nalazi ti se u 8. polju u Ovnu.
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 23:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

V , to ti je Ovan Very Happy
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 23:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle, Kiron mi je u 8.kući, koja je u ovnu...mjesec je u nekom čudnom simbolu, horizontalnoj crti omeđenoj naopakim zagradama, a ona deveta kuća je u znaku kugle sa vikinškim rogovima Very Happy
Hvala na pažnji.
bolje mi ide analiza nekih drugih stvari...politike, npr.
 Nazad na vrh »
Dejjan

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 23:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

i BDP Laughing
Dejjan

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 23:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ili ti Brutalno Društvo Propada Laughing
Evo malo Spama,prestajem Very Happy
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 23:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

je, je...a šta ću. to mogu u pola noći, bez oćala napisat dvije kartice teksta iz glave...šta ćeš, svako ima neki feler Very Happy

nego, šta su te oznake? hihihi
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 09:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo prvo znakova i simbola:

http://oi53.tinypic.com/2euh0r5.jpg

dakle srednja crta omedjena naopakim zagradama su ribe, a kugla sa viknskim rogovima - bik.

Osma kuca je kuca licne transformacije, najsire receno, u psiholoskom smislu.
U materijalnom svetu oznacava prvenstveno tudji novac, novac partnera, njegov sistem vrednosti...
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 09:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Alphido Very Happy
Kad si rekla "ribe" za mjesec odmah sam se posramila...
Vidi lijevo, ispod avatara (mog) Shocked

Ne ide mi, pa ne ide mi...mogu ja do sutra (što skoro da i jesam) to proučavat, probudit ću se i dalje ista kao i prije. Imam ja takve bisere i u real life....
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 09:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Evo teme o Chironu, pa da nastavimo...

Sad videh da je meni Chiron u konjukciji, tačnije između konjukcije Sunce Venera, a sve to u opoziciji sa Uranom i Plutonom...

Kako ovo protumačiti?

Ne uspeh da nastavljam sinoc...ubi me ovo rano radno vreme Rolling Eyes

Hiron u konjukciji sa venerom...gotovo uvek se tice davanja ljubavi. Venera je olicenje zenskog principa, koji prima akciju, sublimira je i na nju uzvraca emocijama.
Egzaltirana venera je posebno vesta u tome...cesto toliko i da zna da pretera. Hiron u konjukciji sa njom je hiron koji se bavi emocijama drugih ljudi. On je iscelitelj sam po sebi, iscelitelj za druge jer je u 7. kuci, i iscelitelj na dubokom nivou jer je u ribama i iscelitelj u vezi ljubavi jer je u konjukciji sa venerom. Konjukcija sa suncem, prirodnim vladarom petog polja, koje je simbol davanja ljubavi, u tvojoj karti vladar 12. kuce i dispozitor severnog cvora opet povezuje slicne osnovne simbolike: lecenje dubokih emocija, emotivnih povreda na jednom intuitivnom i vrlo dubokom nivou.
Na jednom niovu ovo moze biti osoba kojoj ceo zivot dolaze ucveljeni, zaljubljeni ljudi ili ljudi koji ne mogu da nauce da vole, i koje ona izvlaci iz tog stanja, dajuci im sliku i ideal ljubavi kakav treba da postoji. Nevolja bi bila kod ovakve osobe, sto bi i njeni partneri u tom slucaju bili slicni ljudi...muskarci emotivniji od nje.
Posto imam celu kartu...i vidim i ovog plutona na Asc-u i neptuna, kao prvog dispozitora koji je dobro postavljen, pretpostavljam, draga Starcy, da u polju ljubavi i partnerstva opet kontrola zavrsi u tvojim rukama. Iako ti tvoja venera govori da je prepustanje uslov srece, i iako to verovatno znas da predocis i drugima, u sebi ti ostajes samo delimicno dosledna toj tezi. Jer gubitak tla pod nogama - kako se aktivirana venera u egzaltaciji nekada dozivljava za ostatak tvoje karte predstavlja pravi izazov.
Zato verovatno niko bolje od tebe ne moze razumeti dinamiku koja nastaje u kontaktu zelje za napredovanjem koja ide iz crca (venera vladar MC-a), sirenja u emotivnom smislu, i sa druge strane potrebe za individualnoscu, samostalnoscu i licnom kontrolom.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 10:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Hvala Alphido Very Happy
Kad si rekla "ribe" za mjesec odmah sam se posramila...
Vidi lijevo, ispod avatara (mog) Shocked

Ne ide mi, pa ne ide mi...mogu ja do sutra (što skoro da i jesam) to proučavat, probudit ću se i dalje ista kao i prije. Imam ja takve bisere i u real life....

Posto ti ja vladar i znaka i podznaka - merkur - planeta ucenja, inetelekta i komunikacije, verovatno se mnoge stvari u tvom zivotu vrte oko toga. Samo polako. Svaki sledeci korak koji nacinis u jednoj oblasti, pravi ti prostor u drugoj Smile

Pogledaj malo tog svog merkura...kao i svakim detetom (jer on je simbol deteta), ;ovek se mora baviti njime da bi bio koristan clan male zajednice koja cini nasu svest Smile
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 03 Nov, 2010 12:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphida ti si genije herc

Ja prilično poznajem astrologiju, desetak godina sam se njome intenzivno bavila, a kad sam shvatila da me ljudi više ne razumeju šta im pričam (u pokušaju da im pomognem da spoznaju sebe same Very Happy ) prestala sam. Osim ponekad i "na kašičicu". No, ovako dobro nisam umela da tumačim.

Citat:
Na jednom niovu ovo moze biti osoba kojoj ceo zivot dolaze ucveljeni, zaljubljeni ljudi ili ljudi koji ne mogu da nauce da vole, i koje ona izvlaci iz tog stanja, dajuci im sliku i ideal ljubavi kakav treba da postoji. Nevolja bi bila kod ovakve osobe, sto bi i njeni partneri u tom slucaju bili slicni ljudi...muskarci emotivniji od nje.

Ovaj aspekt sam naučila da kontrolišem, jer ljudi su mi uzimali previše vremena, osećajući da mogu da im pomognem. Tačnije, napravila sam razliku između jednostavne potrebe za kukanjem, potrebe koja dolazi iz navike i potrebe da se razreši neki emotivni problem. Za ove druge ću uvek biti otvorena i pristupačna.

Citat:
Iako ti tvoja venera govori da je prepustanje uslov srece, i iako to verovatno znas da predocis i drugima, u sebi ti ostajes samo delimicno dosledna toj tezi. Jer gubitak tla pod nogama - kako se aktivirana venera u egzaltaciji nekada dozivljava za ostatak tvoje karte predstavlja pravi izazov.

Zato verovatno niko bolje od tebe ne moze razumeti dinamiku koja nastaje u kontaktu zelje za napredovanjem koja ide iz crca (venera vladar MC-a), sirenja u emotivnom smislu, i sa druge strane potrebe za individualnoscu, samostalnoscu i licnom kontrolom.

Ovo sam uspela na jedvite jade, jer prepuštanje ljubavi je tako primamljivo... biti ušuškana i bezbedna... no i infantilna Very Happy Mislim da sam uspela da napravim balans između prepuštanja i individualnosti. Jeste da zvuči kao totalna suprotnost, ali ja se samo u totalnim suprotnostima, koje su istovremeno aktivne, osećam normalno.

Hvala još jednom.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90010 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40606 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42386 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35321 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11262 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka METAFIZIKA ASTROLOGIJE 5 Vesna 4066 08 Feb, 2008 13:22 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)