Tajna Chirona
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ramzes13
Tragalac

Pridružio: 28 Okt 2009

Poruka Poslao: 20 Nov, 2010 16:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::
Ne znam hoćeš li biti razočaran ili ne ako ti kažem da tvoj Chiron nije u konjukciji sa Venerom?
Vidim da je program lepo iscrtao i obeležio aspekt koji teško da ćeš nekada osetiti. Ali, stvar je u sledećem:
Aspekt je širokog orbisa - oko 8 stepeni, a to je za Chirona, koji je zaista malo nebesko telo - previše.
Takođe, postoji jedno pravilo u tradicionalnoj astrologiji, koje je u većini slučajeva veoma zasnovano - a to je da dve planete koje su u različitim znacima, ma koliko blizu bile ne mogu praviti konjukciju. Zašto? Razlog je jednostavan - njihove energije koje nisu obojene istom nijansom, i njihovi dispozitori (vladari znakova u kojima se nalaze) nisu isti...pa su putevi kojima se njihove priče razvijaju različiti...

Hahaha, zasto bi bio razocaran, glupost? Covjek moze ostvarit i aspekt koje nema u karti.

Znam sto je i Chiron a sto je i konjukcija. No pogresno, price im ne idu razlicito, vec se ispoljavaju razlicito u jednoj natalnoj jedne osobe; Ovaj Chiron ipak ima aplikacionu konjukciju, udaljenost je velika ali venera je brza u odnosu na Chirona znatno i djeli istu kucu sa Chironom, zatim je pri kraju Blizanaca vec poprima energiju Raka, pored toga dispozitori su im u konjukciji u istom znaku i kuci Mjesec i Merkur; Ovaj Chiron zaista igra jednu ulogu, dosta zaklonjenu ali u ruhu je tih energija;
Ramzes13
Tragalac

Pridružio: 28 Okt 2009

Poruka Poslao: 20 Nov, 2010 17:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
I ja isto to mislim.
8 stepeni je preveliki orbis za konjukciju Chirona i Venere.
Da je umesto Venere Sunce ili Mesec i da su u istom znaku,moglo bi se eventualno govoriti o konjukciji.
Generalno problem sa astro.com-om je da računa za aspekat sve što je unutar 10 stepeni.
Što daje nerealnu sliku aspekta,jer nevodi računa o planetama koje su u aspektu.
Te bi se moglo reći da ti je Chiron neaspektovan.

Da, tako je lakse... Da se mene pita, lakse mi je da mi neradi konj sa Venerom
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 20 Nov, 2010 22:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imas ti i neke aspekte koji takodje mogu imati ispoljavanja koja lice na trenutke na Chirona.
Prosto bi mi bilo teze da poverujem da jedan takav aspekt moze da pravi trajna sipoljavanja.
No, svako ima pravo da tumaci svoju kartu ako zeli, i da donosi svoje zakljucke..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89976 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40571 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42380 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35315 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42751 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11260 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka METAFIZIKA ASTROLOGIJE 5 Vesna 4064 08 Feb, 2008 13:22 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)