Manje teoretisanja, a više prakse...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE TEHNIKE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
CaneBianco

Pridružio: 04 Jun 2009

Poruka Poslao: 17 Jun, 2009 19:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Veliko hvala na ohrabrenju, Zvončice. Ovo je jedan od onih trenutaka kad se sad ja osećam kao neka neudata, buljava tetka iz romana Jane Austin, koja se žali na sve i svašta i pronalazi stotinu razloga zašto se nije udala do sada. E baš tako i ja sad tulim o praksi.
Ali, ipak smo svi mi na putu na kome treba da budemo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 17 Jun, 2009 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ha, ha, ha...jel da da je neugodan osjecaj? kad samog sebe gledas iz prikrajka i znas sta radis, i da to nije dobro, ali ne mozes si pomoc
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Jun, 2009 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Hvala ti Plavi Zrače na primedbama u vezi sa načinom na koji sam oslovio temu. Trebalo je da napišem manje teoretisanja, pa bih molio urednike ovog podforuma da, ako je moguće, na taj način i preformulišu navedeni naziv. Nije da se pravdam, ali već preko tri godine nisam bio u Srbiji, a srpski pričam samo u krugu porodice, pa lagano gubim osećaj za jezik. Da nema ovog duhovnog foruma, verovatno bi situacija u tom pogledu bila još dramatičnija. Sviđa mi se što se na ovom forumu zahteva visok stepen pismenosti što je retkost. Uprkos tome, ja se snalazim kako znam i umem, jer mi se čini da je bolje da pišem, nego da se ustručavam. Ja bih voleo kada bi umeo da pišem ispravno. Možda jednog dana. Možda mi u tome pomogne neka dobra vila. Sam sigurno neću moći. U pogledu ove teme, hteo bih još da dodam i to da samostalnim naporima, bez pomoći, inspiracije i intuicije koje dobijam od svojih duhovnih vodiča, ja svakako ne bi bio u stanju da postavim smajlić, a kamo li da napišem jednu celu rečenicu.

U situaciji u kojoj se nalaziš - svakako ti koristi i ova vrsta kontakata, za jezičke vežbe.

Mada mi je to nekako vezano za profesiju - na jezička pitanja ne obraćam posebnu pažnju, a čak mi je smešno da se od jezika i jezičkih pitanja pravi nekakva posebna "filozofija". Ja se usredsređujem na ideje koje neko pokušava, putem jezika da prenese, a te ideje mogu biti dobre ili loše, jezik je samo sredstvo...

Ja sam na forumu samo dva puta davao predloge da se izmene formulacije tema, ali, onako... usput, nisam pravio buku oko toga.

A SVAKO TREBA DA SE, U VEZI SA JEZIKOM I PRAVOPISOM, OPUSTI I PIŠE ONAKO KAKO UME.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Jun, 2009 18:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

CaneBianco ::

Tek od jula prošle godine osećam da se nešto u meni budi i menja.
To postaje sve intenzivnije i u nekim stvarima se lagano odlepljujem od stvarnosti jer mi postaje nepojmljivo beznačajna,plitka,besmislena i nametnuta.Međutim, iz čistog kukavičluka i straha NIKADA za sve ove godine mi nije palo napamet da konkretno nešto preduzmem i počnem zapravo da delam. Jednostavno, nemam hrabrosti da se upustim u istraživanje sveta čije zakone samo teoretski znam, a u slučaju da me mrak sačeka iza ugla, mogu samo kao Muja iz vica da zatvorim oči i vičem:"Buda,Buda,Buda", jer ne poznajem niti jedan način da se odbranim i zaštitim.
U tom smislu mi je JAKO korisno sve što pišete iz svog ličnog iskustva,naročito što se tiče raznih tehnika, jedino što ne mogu da izvedem ni one najjednostavnije jer mi je um još uvek nerazgiban k'o babin kuk. A silnu potrebu imam da se aktiviram jer svaki dan imam taj vrlo neprijatni osećaj kako nam curi vreme i da se nešto pogolemo na horizontu valja. Osećam fizičko gađenje prema nekim banalnim pričama i zanimacijama jer sve vreme imam utisak da treba nečim bitnim da se bavim.
Konkluzija: možda ja još uvek treba da drljam po toj teoriji i teoretisanju,kao i mnogi drugi.
Možda nikad i neću stasati da zapravo radim nešto konkretno, ali valjda je u redu i da doprinesem bici na načine na koje umem.
Eto, Talermane, nadam se da sad imaš malčice bolji uvid u korene sklonosti ka filozofiranju i rasplinjavanju u rečima, bar što se nas pripravnika tiče Wink
Videćemo, možda je ovo moje druženje sa vama na ovom forumu početak nečeg novog... I još jedna vrlo bitna stvar: hvala vam što nesebično delite sa svima svoje doživljaje,iskustva i tehnike. I to je vrlo dobar način borbe.

Neću da kao Cigo hvalim svoju temu ("Naše procene aktuelnih duhovnih dešavanja"), jer znam da ideje koje se u njoj iznose ne spadaju u atraktivne duhovne ideje, ipak - moram da spomenem tu temu, jer upravo u njoj nastojim da iznesem, između ostalog, svoju TEZU: DA DUHOVNI RAST I NAPREDOVANJE NISU PRESUDNO VEZANI ZA NEKO ŠIRE POZNAVANJE DUHOVNE TEORIJE I ZA OBAVLJANJE DUHOVNE PRAKSE U UŽEM SMISLU (molitve, meditacije, itd.) NARAVNO, JESTE OVO DRUGO POŽELJNO, ALI MISLIM DA NIJE NEOPHODNI USLOV.

JER MISLIM DA JE ŽIVOT SAM PO SEBI ORGANIZOVAN TAKO DA NAS NAVODI NA DUHOVNI RAST. E, SAD, JESTE POTREBNO NEŠTO ZNANJA, DA ČOVEK UME DA SHVATI ONO ŠTO MU SE DEŠAVA U ŽIVOTU I DA SE ISPRAVNO PREMA TOME POSTAVI. ALI- RADI SE TU O NEKOJ SKROMNOJ SUMI ZNANJA.

Pozdrav, CaneBianco!
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Jun, 2009 20:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Trebalo je da napišem manje teoretisanja, pa bih molio urednike ovog podforuma da, ako je moguće, na taj način i preformulišu navedeni naziv.

Urađeno je, pozdrav brate Tale !
Pozdrav

.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE TEHNIKE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 88367 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29046 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 41546 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 33643 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 29638 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 41936 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25148 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)