Drugi Isusov dolazak
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 19 Okt, 2009 09:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eво Тале овде имаш мало више о холограмској теорији која је основ поменутог видеа

http://www.galaksija.com/hologram.htm
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 19 Okt, 2009 18:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Eто пре неки да пишем да креирамо судбину користећи реч, а данас наиђем на овај видео који је одлична подлога да се схвати како то изгледа.
Обратите пажњу на део где се каже:-Шта ако имамо посла са неком врстом оперативног система који се може хаковати користећи речи.
Ја бих само додао да није у питању хаковање већ легално коришћење.
Али погледајте видео можда ће бити јасније.

http://www.youtube.com/watch?v=f-bAZcPubNg&feature=related

Одличан филмић! И одлично размишљање!
Рале ти си цар!
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
istina
Gost

Poruka Poslao: 21 Okt, 2009 09:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

За други Христов долазак је речено да ће доћи у свој својој сили и слави.
Дакле Реч Божја ће доћи у свој својој сили и слави!
Ми неможемо ни да претпоставимо каква ће све чудеса стварати изабрани Божји ослањајући се на Реч и пазећи шта говоре.
Верујем да ће и они који нису Божји Изабраници научити да користе реч.
али ће је користити себи на зло.
Тако да можемо очекивати чудеса и са друге стране.
Све у свему слутим да ће се то у наредних 10год искристалисати.

Rale ... cestitam ... ali pola ...
Zaboravio si da ce doci kao lopov u noci itd ...

Te ISUS HRIST .... i NAZARECANIN .... nisu jedno isto ...
JEDAN je skroz tu ::: a DRUGI dode i ode ... E, tu je tajna u vremenu.

Inace ostalo je dobro napisano

Pozdrav
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 21:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

. Бог је благ, бестрасан и непромењив. У праву је и [поседује] истину онај ко мисли да се Бог не мења. Он, међутим, може бити у недоумици због тога [што се каже] да се Бог радује добрима, а одвраћа од злих, што се гневи на грешнике, а милује оне који се исправљају [Њему] треба рећи да се Бог не радује и не гневи (радост и туга, наиме, представљају неко страдање). Њему се ни даровима не може угодити, јер би [то значило] да је савладан уживањем. Није исправно на основу људских ствари закључивати да Божанство поступа добро или рђаво. Бог је благ и само користи људима. Он никада никоме не шкоди, већ је увек исти. Ми, пак, или смо добри и сједињујемо се са Богом због сличности са Њиме, или постајемо зли и одвајамо се од Њега због несличности. Живећи по врлини, ми имамо [образ] Божији. Прозливши се, пак, чинимо да Он постаје наш непријатељ, иако се Он не гневи ни за што. Наши греси не допуштају да нас Бог изнутра, у нама самима, просвећује, већ нас везују за мучитеље демоне. Задобивши разрешење од грехова кроз молитве и доброчинства, ми не придобијамо и не мењамо Бога, већ се својим поступцима и својим обраћањем ка Божанству исцељујемо од злоће, и већ се опет наслађујемо Божијом добротом. Према томе, рећи да се Бог окреће од злих, исто је што и рећи да се сунце скрива од оних који су лишени вида.
Sv. Antovije Veliki
rale
Mistik

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

. Промисао Божији одржава свет. Нема ни једнога места које он не обухвата. Промисао је самоделатно Слово Божије које образује вештаство што долази на свет, и које је Творац и Уредитељ свега што настаје. И није могуће да твар буде украшена без разлучујуће силе Слова (Логоса), који и јесте Образ, Ум, Премудрост и Промисао Божији.
Св. Антоније Велики
istina
Gost

Poruka Poslao: 31 Okt, 2009 16:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

. Промисао Божији одржава свет. Нема ни једнога места које он не обухвата. Промисао је самоделатно Слово Божије које образује вештаство што долази на свет, и које је Творац и Уредитељ свега што настаје. И није могуће да твар буде украшена без разлучујуће силе Слова (Логоса), који и јесте Образ, Ум, Премудрост и Промисао Божији.
Св. Антоније Велики

Rale sve ja tebe rzaumijem ... ko je Sv. Antonije a ko Hrist ... a ko Nazarecanin ... Ako je Hrist Cijelo Vreme Tu ... ko se onda Vraca ..

A ko je ... Св. Антоније Велики ... to objasni ...

Ni ti ni ON ne rekoste ... ko je i sta je i ko se vraca ...

... Istina ...
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 31 Okt, 2009 17:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog (prvo lice bozanstva) je kroz Hrista (drugo lice bozanstva) stvorio sve! Sve se odrzava njihovim Duhom koji je trece lice bozanstva, i u isto vreme svuda prisutan.... Kroz plan spasenjna uzeto je u obzir i prisustvo samoga Boga. (Sa Adamom kao covekom to nije uspelo) Bog se u obliku coveka javio ljudima, i kao Bogo-covek zadrzao ljudsku, pored bozje koju je vac imao, prirodu...Zato se u Novom zavetu pominje sin coveciji,pored sina bozjega. Hristos,po bozanstvu, a Isus nazarecanin po coveku vlada i dalje ali sa atributima povoljnim po coveka. Kada dodje ponovo na zemlju,doci ce kao sin coveciji,ali u bozjoj slavi,koju ce prisajediniti sa onima koji u to veruju.... To ce biti zavrsetak procesa pomirennja coveka sa Bogom.... Kada se to zavrsi, vratice se sva slava Bogu Ocu, a kroz Hrista koji je i Bog i covek ujedinicemo se (pomiriti) sa Bogom...

Biblijski hriscanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rale
Mistik

Poruka Poslao: 01 Nov, 2009 01:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

Св. Антоније Велики

Rale sve ja tebe rzaumijem ... ko je Sv. Antonije a ko Hrist ... a ko Nazarecanin ... Ako je Hrist Cijelo Vreme Tu ... ko se onda Vraca ..

A ko je ... Св. Антоније Велики ... to objasni ...

Ni ti ni ON ne rekoste ... ko je i sta je i ko se vraca ...

... Istina ...
Добротољубље је збирка духовних поука 25 духовних величина Хришћанства.а Св. Антоније Велики није случајно на првом месту.

Ово што сам Навео речи Св. Антонија, треба да објасни како ми оним што говоримо стварамо своју судбину.
.
istina
Gost

Poruka Poslao: 02 Nov, 2009 16:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

biblijski-hriscanin ::
Bog (prvo lice bozanstva) je kroz Hrista (drugo lice bozanstva) stvorio sve! Sve se odrzava njihovim Duhom koji je trece lice bozanstva, i u isto vreme svuda prisutan.... Kroz plan spasenjna uzeto je u obzir i prisustvo samoga Boga. (Sa Adamom kao covekom to nije uspelo) Bog se u obliku coveka javio ljudima, i kao Bogo-covek zadrzao ljudsku, pored bozje koju je vac imao, prirodu...Zato se u Novom zavetu pominje sin coveciji,pored sina bozjega. Hristos,po bozanstvu, a Isus nazarecanin po coveku vlada i dalje ali sa atributima povoljnim po coveka. Kada dodje ponovo na zemlju,doci ce kao sin coveciji,ali u bozjoj slavi,koju ce prisajediniti sa onima koji u to veruju.... To ce biti zavrsetak procesa pomirennja coveka sa Bogom.... Kada se to zavrsi, vratice se sva slava Bogu Ocu, a kroz Hrista koji je i Bog i covek ujedinicemo se (pomiriti) sa Bogom...
Biblijski hriscanin

Pozdrav tebi Hriscanine ... i hvala na ondasnjoj suradnji sa onim tekstom kojeg sam na forumu upotrebio...
vidim da se po malo mijenjas ... treba samo sarađivati.

Prvo trebas htjeti da shvatis .... da po tvom pisanju se vidi da Bog nije jedan ... neko kao hijerarhija Bogova.
Jer BOG JEDINI u kojem je sve, je nepojmiv. Tu bi se trebali sloziti.
Kada bi nasao kako je covijek stvoren i od cega, i gdje centar naseg zbivanja,
uvidio bi da imamo tri Boga, i ne znam da li je tek onda sledeci NEPOJMNJIVI I UZVIŠENI BOG.
Nas Bog Je Sunce .. pa Sunce Sunca ... Pa Centralno Sunce koje se nalazi u centru nase Galaksije

Sa Adamom je druga sasvim prica ... on je uspio ... ali je pitanje da li je, ili nije trebao tako uspjeti.. u stvari ZA koga je uspio. ... Isus Nazarecanin ... je sin Bogocovjeka ...
Bogocovijek znaci ... onaj koji je zasluzio da ima Bozansko Znanje ... ni on nije Bog.
A Isus Nazarecanin je od njih primio Znanje ... dakle nije ni bogocovijek niti Bog.
I tek onda imas nas obicne ljude.

I normalno da nije bio sam ... a takođe ni sa vremenima nešto ne štima ... i opet neće biti sam...
A na vreme si Hrišćanine zaboravo ...
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 02 Nov, 2009 16:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Biblija ga najavila u Otkrivenju, kao drugi dolazak na zemlju, posle koga će zavladati raj dolaskom Novog Jerusalima.

S druge strane, mnogi od članova govore o Isusovom povratku kao nečem vrlo izvesnom, čak u vrlo bliskoj budućnosti.

Enemoon i ja smo se u privatnoj prepisci dotakli te teme, a šta vi mislite, kako će izgledati drugi Isusov dolazak? Kako će se pojaviti? Kako će ljudi reagovati, a kako Crkva?

Ajmo komentare Very Happy

U nekim raspravama smo spominjali i Zlatno doba... pa je neko ovdje rekao da je pocetak sa bivšim ratom u Jugoslaviji ... tranzicija će trajati oko 860 godina ... Nije li Hrišćanine ON lično rekao da će doći i veći poslije njega, i da će te ih po dijelu prepoznati.

plavizrak ::
Svako govori na osnovu svojih izvora, a i ja na osnovu svojih, 144.000 puta već spomenutih...

Cool U POSTOJEĆIM USLOVIMA TEŠKIH VIBRACIJA NA ZEMLJI - NIJEDNO BIĆE SVETLOSTI, PA NI ISUS, NE MOGU SE INKARNIRATI. To ovih godina ne može učiniti ni Matrej ili Majtreja, čiji skori dolazak se kroz neke pokrete u svetu uveliko najavljuje. I jeste planirano da se on prvi od Bića Hijerarhije Svetlosti inkarnira, ALI TEK ONDA KADA MI, ČOVEČANSTVO, UZ POMOĆ I USMERENJA BOGA, ODNOSNO BIĆA HIJERARHIJE SVETLOSTI, OČISTIMO SEBE I ZEMLJU I PODIGNEMO SE NA VIŠI NIVO VIBRACIJA.

Nije tako ... jer Bogoljudi su živili sa ljudima, kada su se samo po izgledu razlikovali od životinja ...
po tome, ni Nazarećanin kao Bogočovek, ne bi mogao biti u ono vreme sa svojim vibracijama među onim ljudima ...
Isus, kao i ostali veliki ljudi, je u stanju korigirati vibracije onako kako treba, ili je potrebno, i sa njom prosvećuju okolinu.
.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 02 Nov, 2009 16:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Baš bih to voljela vidjeti ! Smile

Čuj, s obzirom na ozbiljne i česte opaske o tome da je Biblija falsificirana mi točno ne znamo ni kako je izgledao prvi.

Ako pak prihvatimo dogmu da smo i onda gadno zabrljali pa smo dobili učenja, ali raspeće kojim je Isus za sve nas patio, tada mislim da smo vrlo blizu Drugog dolaska u ovom trenutku...ne bih voljela da još nismo...

Premda, meni sve to nekako izgleda nestvarno, silazak, raspeće i uskrsnuće onako kakvim ga prikazuju dostupni dokumenti.

Nikako da pohvatam bit, stalno imam osjecaj da mi izmiče, dok mozdam i pokusavam shvatit...

Osim toga, on je morao znati da ce ljudski soj i opet falsificirati istinu, dakle, sve je predestinirano i po planu, ako pak se držimo toga vjerovanja da postoji viša Inteligencija.

Eto, da ne duljiim...

Napominjali smo isto tako da je Sv. Jovan bio iznad Egipta, pa sa Isusom, i treci puta da je iznad Jugoslavije ... te da je njih 32 Visoke duse uvijek sa nama.
Kada su Bogoljudi napravili ono i onako kako su trebali ... oni su se samo povukli sa vidljive scene, da bi mi dalje isli sami, ali pod njihovom paznjom.
Mnoge su manipulacije, to je tacno, ali je i sve receno, kako se ne moze manipulisati.
Manipulacija, jedna od najvecih je da je ON Bog ... zar nije Hrihcanine on sam rekao da cemo takve greske praviti,
i u njegovo ime zli biti.
Osim toga, on je morao znati da ce ljudski soj i opet falsificirati istinu, dakle, sve je predestinirano i po planu, ako pak se držimo toga vjerovanja da postoji viša Inteligencija.
**************************************************************'

Jeste, sve ide po planu.... nismo nista zabrljali ni onda ni sada, nego smo u razvoju i učenju ...
Brlja se samo kada se ne zna, a vidi se ... dakle nije sam, i pojavljuju se i oni cijelo vrijeme ...
Ali sve dolazi u pravo vrijeme ... a u koje ? ... ALI je po planu. I vidi se ...
.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 02 Nov, 2009 20:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

За други Христов долазак је речено да ће доћи у свој својој сили и слави.
Дакле Реч Божја ће доћи у свој својој сили и слави!
Ми неможемо ни да претпоставимо каква ће све чудеса стварати изабрани Божји ослањајући се на Реч и пазећи шта говоре.
Верујем да ће и они који нису Божји Изабраници научити да користе реч.
али ће је користити себи на зло.
Тако да можемо очекивати чудеса и са друге стране.
Све у свему слутим да ће се то у наредних 10год искристалисати.

Rale ... čestitam ... ali pola ...
Zaboravio si da ce doci kao lopov u noci itd ...

Te ISUS HRIST .... i NAZAREĆANIN .... nisu jedno isto ...
JEDAN je skroz tu ::: a DRUGI dođe i ode ... E, tu je tajna u vremenu.

Inače, ostalo je dobro napisano
Pozdrav

Стварно сам заборавио да објасним шта значи , Доћи ће као лопов по ноћи.

Његов долазак ће бити такав да га нико неће приметити,
јер лопов кад дође укућани не примећују да им се лопов шета по дворишту.

А на другом се месту каже , И видеће га свако око.
Поставља се питање , како ће он то доћи ко лопов а да ће га опет видети свако око.
Поента је у томе да ми нисмо тело, већ само живимо у телу, и да телесне очи нису наше очи.
Ми смо духовна бића и као такви имамо друго око,
Духовна бића гледају срцем и вером у срцу.
И само ко има такво око видеће други долазак Исуса Христоса.
За оне који се ослањају на телесне очи, он ће доћи ко лопов у ноћи.
Али ће зато долазак антихриста бити видљив телесним очима,
и биће такав да ће задивити чак и изабране.
И многе ће од изабраних преварити да крену за њим.
.
istina
Gost

Poruka Poslao: 03 Nov, 2009 15:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale ...nije tako , pojednostavite, citajte kako pise ... imamo oci a ne vidimo. Jer ako ga ne vidi i nezna obicni covjek, sta vredi.
Ist rad druge licnosti i imena ... treba gledati i druge stvari iz zivota ... putokaze, kljuceve, ne samo jednoo tumaciti na bezbroj tumacenja.

Napisao sam dobar tekst ali nema sanse da posaljem ... probam ovako ...
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Nov, 2009 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Videćemo ga onda kada ga skinemo sa krsta,nije slučajno što su sve religije prikazale Hrista razapetog...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 03 Nov, 2009 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Videćemo ga onda kada ga skinemo sa krsta,nije slučajno što su sve religije prikazale Hrista razapetog...

Da se ne boje da će im pobeći, pa kud će onda sa svojom religijom? Smesno
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246298 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko imate godina i šta želite reći o sebi? 34 Zockey 20994 09 Jun, 2010 07:38 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠTA VIDITE U DRUGIM LJUDIMA ? 84 kamilica 23933 28 Maj, 2010 17:32 pm
BelaGalaktickaDamo Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 28156 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16706 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Šetnjom protiv nasilja 46 Vakan Tanka 18905 01 Okt, 2009 22:27 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NERA dijeta- Čišćenje organizma sirupom javora 16 mokosh 29739 07 Sep, 2009 19:08 pm
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)