Kirijakos Markides
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DREAMSPELL - PUT KA MIRU 2012
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 13:57 pm    Naslov: Kirijakos Markides
Odgovoriti sa citatom

Šta je sa morbidnim stanjima koja nastaju direktno kao posledica našeg egoizma, kao što su gnev, nadmenost, mržnja, osećanje povređenosti, samoisticanje i slično?

Ovi elementali se konstruišu na isti način kao i svi drugi elementali. Obratite pažnju na to da je egoizam i sam elemental koji je već formiran unutar samosvesne ličnosti. On je proizvod ponavljanja mnogih elementala. Toliko je osetljiv, da ga izaziva i najmanja provokacija. Egoizam može da stvori razne vrste elementala. Na primer, primetili smo iz iskustva da kada neka osoba ima zle i maliciozne misli prema nekome, elementali koje stvara imaju oblik zmija različitih tamnih boja, obično trulozelene. Izlaze ili iz srca ili iz korena nosa i kreću se ka osobi protiv koje smo ih svesno ili nesvesno usmerili i obično se zakače za auru te osobe. Na kraju se uvek vraćaju nama. Ponekad takvi elementali poprime veličinu anakonde i kada se vrate nama osećamo kako nam se srce steže.
Da li ste ikad pomislili koliko takvih elementala ljudi stvaraju svakodnevno? Da mogu da vide oblik elementala koje projektuju, bili bi ispunjeni užasom. To je ono što se obično naziva ’’urokljivo oko’’. Jednom sam video sliku čoveka koji ispoveda grehe iz čijih su usta izlazile zmije. Nemojte misliti da su to bile fantazije umetnika. Vidovita osoba može bukvalno da vidi te zmije. Koliko često viđate kako vam takvi elementali dolaze u san i plaše vas? Te elementale vam ili šalju drugi, ili su vaša sopstvena kreacija. Takođe je moguće da ste ih pokupili u snu iz gomile elementala koji plutaju i lutaju u eteričnom svetu. Elementali želja-misli imaju sopstveni oblik, moć i život. Mogu postati zmije, medvedi i druge životinje. Deca ih često vide u snu i imaju košmare.

Daskalos je dalje objasnio da možemo zatvoriti vrata percepcije takvim elementalima određenim molitvama pre spavanja. Takođe možemo da ih smirimo slanjem ljubavnih misli čak i onima koji nas ne vole. Time ih razoružavamo. Više nam ne mogu slati elementale koji nas opsedaju u snovima.

-Daskale, - prekinuo sam ga, - zašto elementali mržnje i ljubomore izgledaju kao zmije, a ne kao nešto drugo? Da li je oblik inherentan samoj prirodi elementala?

-Elementali mržnje i ljubomore izgledaju kao zmije, jer u našoj kulturi imamo takve asocijacije. Nema ničeg inherentno zlog u vezi sa zmijom ili, što se toga tiče, sa bilo kojom drugom životinjom. Način na koji neki elemental izgleda zavisi od jezika osobe i mesta sa kojeg potiče. Elementali su naboji psihonoetske energije koji mogu da poprime bilo koji oblik, zavisno od toga ko ih stvara. Vidovit čovek može da ih vidi u obliku koji je konzistentan njegovom poreklu.

-Znači, - nastavio sam, - da vidovit čovek iz neke druge kulture može da vidi iste elementale, recimo, u obliku kojota, umesto u obliku zmije.

-Tačno. Ali obojica će videti istu kauzalnost između projektovanih elementala i njihovog dejstva.

-Daskale, - kako možemo da rastvorimo i neutralizujemo moć elementala koje smo sami podsvesno stvorili?

-Morate imati na umu da se moć i oblik elementala neće rastvoriti sve dok oni ne obave zadatak zbog kojeg su stvoreni. Iz tog razloga moramo biti spremni da se suočimo sa posledicama svojih misli i akcija. Svaki elemental će nas držati odgovornim ne samo u ovom životu već i u narednim inkarnacijama. Zato će stvaralac elementala morati pre ili kasnije da se suoči sa elementalima koje je sam stvorio.

-Možda se pitate da li možemo danas izbeći uticaj ranijih stanja. Da, pod pretpostavkom da upotrebimo moć koja je jednaka moći elementala koje smo konstruisali. Ali su nam potrebni mudrost i želja da popravimo prošle greške. Možemo da se odupremo dejstvu starih elementala, ili da im podlegnemo stvaranjem sličnih elementala ili pojačavanjem starih.

-Pre svega, ne smete se boriti sa takvim elementalima. Neprijatelj je nevidljiv i sigurno će vas poraziti. Ako se upustite u rat protiv takvog elementala, time mu dajete energiju. Način da se on neutrališe je da ga ignorišete. Indiferentnošću izvlačite moć iz elementala i neutrališete ih. Ili bivaju rastvoreni, ili plutaju u eteričnoj sferi gde mogu drugi da ih pokupe. Kada duhovno napredujemo postajemo svesni svoje odgovornosti za pad naših bližnjih, nastao kao posledica elementala koji su ostali iza nas u eteričnom svetu. Da li sada razmete zašto je Hrist rekao ’’Ne sudite da vam ne bi bilo suđeno’’. Jer će vam suditi vaše sopstveno unutrašnje ja. Vi ste stvorili ove elementale, bez obzira na to da li ste prevazišli stanje koje vas je navelo da ih stvorite.

-Savetujem vam da se ne brinete o tome kako drugi sude ili šta misle o vama. Treba da se bojite samo suđenja vašeg sopstvenog unutrašnjeg ja. Neko me je jednom upitao da li se bojim Boga. Rekao sam ne, je volim Boga i pokušavam da budem dostojan Njegove ljubavi. A ljudi oko tebe, upitao je. Ne, rekao sam, ja im ne sudim i ne brinem šta oni misle o meni. ’’Zar se ne bojiš ničega?’’ Bojim se samog sebe, jer sebe ne mogu da obmanem. Kada sednem da meditiram moje unutrašnje ja će upitati: ’’Šta si rekao? Šta si učinio? Šta je trebalo da učiniš a nisi?’’ Kada počnemo da slušamo naše unutrašnje ja onda smo na pravom putu. Više nećemo stvarati zle elementale koji će plutati po eteričnim sferama i mučiti one oko nas. Istraživač Istine mora da dostigne tačku u kojoj ne stvara elementale želja-misli, već svesno konstruisane elementale koji su pod njegovom punom kontrolom. Kada izađu iz njega, moći će da upravlja njima i da ih vodi bez obzira na to koliko daleko mogu da budu. Takvi elementali misli-želja su konkretniji, efikasniji i dugotrajniji. Utoliko smo odgovorniji za njih. Osoba koja ima benevolentne misli, mora biti sigurna da za sve što konstruiše dobija blagoslove viših sfera. Nijedna molitva nikad nije ostala neuslišena i nijedna kletva nije ostala ne kažnjena.

-Šta se događa kada pošaljemo dobre misli nekoj osobi koja nije prijemčiva?

-Kao što sam već ranije naglasio, takav je Zakon da se svaki elemental koji projektujemo na kraju vraća nama. U slučaju zlih elementala, podsvesno ili svesno konstruisanih, kazna je ugrađena u njih. Kada se vrate, stiču više snage i produženje života. Kada protiv neke osobe pošaljemo zao elemental, on će na nju delovati samo ako i ta osoba vibrira na istoj frekvenciji kao mi. U suprotnom, elemental će pogoditi njenu auru i odbiti se ka nama sedam puta jače od svoje prvobitne snage. Ovo su tipovi elementala za koje Istraživač Istine mora da nauči kako da ih ne stvara. Isus ih je nazivao ’’nemim i gluvim duhovima’’ koji izlaze iz ljudskih bića i, ne nalazeći mira, vraćaju se osobi koja ih je poslala, dovlačeći za sobom još sedam elementala iste vrste.

-Na sličan način, kada projektujemo pozitivan elemental, a dotična osoba još nije spremna da ga primi, on će pogoditi njenu auru i vratiti se nama. Ali u takvom slučaju elemental će ostaviti znak na njenoj auri. Moć elementala će tu ostati da bi koristila toj osobi u bilo kom trenutku kada bude spremna da analogno vibrira. Prema tome, morate uvek biti svesni da dobro nikada nije izgubljeno. I ako volite nekoga za koga mislite da to ne zaslužuje, nemojte da odustanete ili da padnete u očajanje. Nastavite da mu šaljete elementale ljubavi i dobrote. Pre ili kasnije, oni će delovati na njega u ovoj ili narednim inkarnacijama. Setite se šta je Hrist rekao: ’’Volite svoje neprijatelje.’’ Imajte na umu da su oni koje smatramo našim neprijateljima ustvari ljudi koji pate zbog neznanja. Za nas reč ’’neprijatelj’’ ne postoji. Imajte na umu da, kada volimo one koji vole nas, onda je to razumljivo i veoma ljudski. Ali kada volimo one koji nas mrze, to je božansko stanje. Uzdiže nas duhovno.

-Morate razumeti da, kada stvarate elementale misli-želja, radite sa božanskom supstancom. Ne radite sa glinom. Sticanje takvih moći je velika odgovornost. Treba da eksperimentišemo, ali moramo biti dovoljno mudri da stvaramo elementale misli-želja koji će koristiti našim bližnjima, a ne zadovoljavati egoistične želje.

-Neka ljubav Najvoljenijeg bude sa vama i u vašim domovima i sa celim svetom.

Kirijakos Markides ’’Mag iz Strovolosa’’
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DREAMSPELL - PUT KA MIRU 2012
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 41897 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 108975 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 36658 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 46856 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 34013 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 46923 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 28405 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)