PLUTON
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
atlantida
Na duhovnom putu

Pridružio: 24 Jul 2009

Poruka Poslao: 24 Jul, 2009 10:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

moj retro pluton je u 1 kući na 12 stupnju...opozicija veneri koja isto retro u ovnu...
pluton je u ljubavi s sekstilom jupitera u lavu u na 9 stupnju,
i sekstil s opet retro neptunom u strijelcu na 15 stupnju 3 kuće...

taj pluton baš zna biti zločest i samodestruktivan no zna me vratiti kao feniksa nenadano....

laik sam totalni tu i tam nešto nabodem, no volila bih naučiti....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Avg, 2009 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Marija ::
Pa svi mocni ljudi imaju Sunce i Pluton zavisi gde su mocni a to pokazuje znak i naci n na koji su mocni pokazuju kuce i aspekti...

Pluton... Bog Pakla, ali ipak Bog. Vladalac podzemnog, mračnog, gde nema ni tanušnog zraka svetla razuma, gde samo intuicija može da bude vodilja u svetlost.

Puton osobi daje jednu posebnu vrstu unutrašnje snage, koje osoba obično nije svesna. Svesnost te Plutnoske snage nalazi se uglavnom na nesvesnom nivou, a imaju je svi "Plutonci", kao posebna kategorija nosilaca znaka. To su ljudi sa naglašenim Plutonom, u smislu da je u konjukciji sa Mesecom, Suncem ili Ascedentom. Kvadrati i opozicije predstavljaju sukobe i odsustva, ne mogu da oboje ličnost tom posebnom energijom kojom Pluton zrači. Ovu planetu svi imaju u horoskopu, ali ne osećaju svi njeno dejstvo.

To je snaga podzemnih voda, pritajenih vulkana. Kad se ta snaga pokrene, ona ruši sve pred sobom, ne pitajući za posledice. Toga su nesvesno svesni svi Plutonci, zato se na svesnom nivou najčešće povlače pred drugima, ne retko postajući žrtve okoline i pojedinaca koji su u mnogome slabiji od njih.

Osvešćeni Pluton je pravi ratnik, smiren i suzdržan, nikada ne započinje borbu, trudi se da je izbegne koliko god je to moguće. Ali ako druga strana ne shvati te suptilne signale Moći, ako nastavi sa provokacijom, Pluton će ga pregaziti bez milosti, ne osvrćući se da vidi pustoš koju je ostavio za sobom.

U fazi osvešćenja svoje Plutonske ličnosti, osoba je sklona suicidnim razmišljanjima, ima sadističke porive u kojima zaista uživa. Depresivna je i utehu nalazi u teškoj i glasnoj muzici, pesimističnoj poeziji. To je alhemičarska faza crnjenja, nigredo. Ko se ne utopi u sopstvenom mraku, pretvarajući i sopstveni i tudj život u beskrajan niz patnje i mučenja, ko prolazi kroz fazu usijanja, rubedo, doći će do faze svetlosti, albedo i regenerisati se kao potpuno nova ličnost.

Pluton je izdržljivost i preko poznatih granica. U trenutku kada osoba klone i slomi se, probudi se Pllutonska snaga koja kaže - idemo dalje.

Pluton voli izazove, jer u njima neprekidno ogleda svoju snagu. Osoba koja nije svesna Plutonske crte u sebi neprekidno je u problemima, ne znajući da ono što naziva problemom su zapravo izazovi koje je sama sebi postavila.

Savet koji dajem takvim osobama je: "Počni da učiš kineski. Dovoljno je komplikovano i dovoljno dugotrajno će te okupirati da će tvoja potreba za izazovima biti zadovoljena na duže staze."
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 08 Avg, 2009 06:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovde je lepo objašnjeno za konjukcije i kvadrateopozicije Plutona ka SuncuMesecu i ASC,a kako stojimo sa Trigonima ka istim svetlima i Asc ?
Meni je Pluton jedina planeta koja gradi samo pozitivne aspekte u horoskopu.Tek sam se od pre nekoliko dana zainteresovao za astrologiju,ali činjenicu da od Plutona neide nijedna crvena linija ja mogu da tumačim samo kao da nema negativnih aspekata Very Happy
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 08 Avg, 2009 15:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neeeee Laughing ovde su objašnjeni posebni tipovi ljudi, oni koje ja zovem Plutonci, a termin se odnosi isključivo na konjukciju Plutona sa Suncem, Mesecom ili Ascedentom. Taj aspekt svojim nosiocima donosi sve ono o čemu sam pisala u prethodnom postu, ali samo njima.

Inače, ne osečaju svi Plutona i njegovo dejstvo, naročito ako nije u prvom planu horoskopa. Obzirom da je mali i da je daleko, njegov uticaj se ne oseća uvek. Srećom. Mnogo je težak.

Što znači, ako imaš samo harmonične aspekte sa Plutonom, onda ti on ne pravi probleme.

I dobro došao u svet Astrologije herc
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 08 Avg, 2009 16:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znači,ja nisam Plutonac,imam samo trigon ka Asc Cool
Mada možda je to i dobro.Mislim da bi mi pored vatrenog trigona bilo to i previše. Laughing
Ovaj veliki vatreni trigon koliko god bio pozitivan i dobar,može imati i negativne popratne posledice,kao što je slučaj kod mene.Mislim da mi je previše dobro postavljen,i bez obzira na silne kvadrate ima za posledicu samozadovoljstvo,lenjost. Smile
A astrologija je dobra zato što možeš na svesnom nivou da radiš na analizi svoje ličnosti.
Znači nekopaš po podsvesti raznim tehnikama i vežbama.Nema rizika,a usput se lepo i zabaviš.
Nego,ja mislim da je Pluton u 12-toj kući bezveze potrošen.Mislim da je tamo ograničen i sputan.Mnogo je bolje kada se nalazi u drugim kućama .
Da li dobro mislim ?
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 08 Avg, 2009 16:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Laughing Laughing Laughing

Ništa nije "bezveze potrošeno" sve je postavljeno tačno onako kako treba da bude. XII kuću nazivaju otpadom horoskopa, ali ja se ne bih složila s tim. XII kuća je mesto podsvesnog, mesto karmičkog. Pluton u XII polju označava Moć podsvesti, ali moć do koje se teško stiže i koja se teško manifestovano može upotrebiti. To je sinonim one poslednje mrvice snage koju izvlačimo na površinu, ne znajući odakle nam, ali koja nas spašava u poslednjem momentu.

A pošto si rekao da se tek od skora baviš Astrologijom, što se ne pozabaviš izučavanjem energije i manifestacije ličnih planeta, ostavi te spoljne za kasnije. Mislim na Uran, Neptun i Pluton. Mada je ta radoznalost da svuda začeprkaš po malo i korisna Very Happy U svakom slučaju pitaj, dobičeš odgovor od nekog od nas.
atlantida
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 09 Avg, 2009 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Starcy
Savet koji dajem takvim osobama je: "Počni da učiš kineski. Dovoljno je komplikovano i dovoljno dugotrajno će te okupirati da će tvoja potreba za izazovima biti zadovoljena na duže staze."[/quote]

kineski kažeš, draga Starcy Laughing

hm, dvojim moj asc je ne 29'26 djevice, a pluton na 12'28 vage
po meni nije to konjukcija nekak mi predalek orbis...no kada mi kadgod netko površno bacio pogled na natalku obično kaže da mi plutonn na asc, što ti misliš?da se okrenem kineskom?e meni je kao zemlja draži japan jer može i japanski Twisted Evil
inače da osjećam upliv plutona na sebi, feniks dizanja iz pepela, osjećj da sebe smijem i mogu jedino kažnjavati i povrjeđivati druge ne i sl....
ps...kod Mare sam mistika pa sam već imala čast upoznati tvoje dobre savjete Wink
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 09 Avg, 2009 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za spore planete najčešće se uzima orbis 2 do 3 stepena za konjukciju, tako da ja ne bih tvoj Pluton protumačila kao konjukciju sa Asc. No Plutno u I kući deluje, to je ona ličnost koju pokazuješ javnosti a pošto Pluton traži izazove... možeš da učiš i japanski Very Happy , mada ne znam koliko bi to tvog Plutona zadovoljilo... Laughing
atlantida
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 10 Avg, 2009 01:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ma to je meni puno stupnjeva za bilo koji orbis, baš se začudila kada me pitali kao pluton ti na asc, pa nije u 1 je...haha...ma voli japan no mislim da moj pluton se baš ne bi radovao tome...haha... Laughing
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 10 Avg, 2009 02:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja imam Plutona u konjukciji sa Mesecom, uz to još retrogradnog. Šta znači to što je retrogradan? Šta "znači prvi plan horoskopa"?
Ja stvarno znam da prvaim gluposti u životu, ali ne osećam to kao razarajuću silu, više kao silu koja ume da prolazi i kroz zidove kad joj se hoće... Doduše retke su te prilike...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 10 Avg, 2009 18:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa ti si Plutonka Shocked

Dobrodošla u klub Laughing

A prvi plan horoskopa je kad su planete na uglovima, odnosno oko Asc, Mc, Ic i Descedenta. Tada jače deluju nego obično.
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Avg, 2009 19:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam živela u nekom uverenju da su konjukcije pozitivni aspekti, pa se nisam baš mnogo obazirala na to. A sinula mi je lampica kad sam pročitala ono što si napisala za Kineski. Ja najveće krize osetim kad mi je dosadno, ustvari kad nemam neki zid ispred sebe da mogu da probijam (onako kao u igricama). Very Happy
Inače nije u prvom planu, u petoj je kući i izbegava sve to što si spomenula.
Je l se zbog tog Plutona osećam kao vanzemaljac celog života?
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 10 Avg, 2009 19:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

Je l se zbog tog Plutona osećam kao vanzemaljac celog života?

Izmedju ostalog - da.

A da nisi vanzemaljac, ne bi se odlično osećala ovde, zar ne?

A ovo o vanzemaljcu me podseti na mog bivšeg momka. Čudio mi se i čudio i čudio, i na kraju je zaključio da sam vanzemaljac i prestao da se čudi Smesno
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Avg, 2009 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Blago tebi, moji bivši nikada nisu prestajali da se ćude. Very Happy
Doduše, jedan moj bivši je takođe bio vanzemaljac (to sam nekako osećala), ali je bio sa neke druge planete.
Ali ni su samo momci ti koje ponekad ostavim bez teksta, nego i svi ostali. Recimo kažem da više volim da gledam zalaske sunca nego tv, zato što se na tv-u vrte ista g****ca i po sto puta, a zalasci sunca su uvek drugačiji. I odmah svi shvate da sam vanzemaljac. Very Happy
Marija
Napredni tragalac

Pridružio: 04 Jan 2009

Poruka Poslao: 11 Avg, 2009 16:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Osvešćeni Pluton je pravi ratnik, smiren i suzdržan, nikada ne započinje borbu, trudi se da je izbegne koliko god je to moguće. Ali ako druga strana ne shvati te suptilne signale Moći, ako nastavi sa provokacijom, Pluton će ga pregaziti bez milosti, ne osvrćući se da vidi pustoš koju je ostavio za sobom.

Ih bre Starcy kako si ovo lepo rekla Laughing Kao da imas Me u Vodoliji Laughing sa Saturnom...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12439 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90032 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34117 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22639 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35330 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42761 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25607 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)