SUNCE
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 14:52 pm    Naslov: SUNCE
Odgovoriti sa citatom

Pomračenje Sunca

Totalno pomračenje Sunca dogodiće se za 22. jula i biće vidljivo sa južnih delova Zemlje
To će biti najduže pomračenje u 21. veku i trajaće šest minuta i 39 sekundi. Kako se događa u periodu monsunskih kiša, fenomen će moći da vide stanovnici onih delova Indije, Nepala, Bangladeša, Butana i Kine, u kojima bude bilo sunčano.\"

Izvestiću vas o tome, s obzirom da ću u to vreme biti u Šangaju.
Ovo je i dobar povod da otvorimo temu o Suncu.

.
ognjanoviclj

Pridružio: 13 Maj 2009

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 15:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A u koliko sati po "našem" vremenu da ga bar zamišljamo Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 15:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oko 3,30 ujutru po srpskom vremenu Smile
ognjanoviclj

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ufff!

Hvala, onda ćemo ga sanjati. Ako u opšte budem spavala, jer mene i pun Mesec poremeti Confused
 Nazad na vrh »
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Javili su na TV-u da ce to po nasem vremenu biti sutra ujutru u 04:34.
 Nazad na vrh »
ognjanoviclj

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 15:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Mirko,
U zadnje vreme ni ne gledam TV. Znači, idem kući da odspavam da ga ujutru spremno dočekam. Wink
Malo se šalim, ali ja stvarno svašta osetim. Ne znam kako drugi. Možda čujemo sutra ...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 15:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mirko, ovo je za sada najpreciznija informacija što se tiče Kine:

Poćetak delimičnog pomračenja počinje u 08:23. Potpuno pomračenje Sunca trajaće pet minuta od 09:36 do 09:41. Završava se u 11:01am.

Razlika u vremenu je ~ 6 časova.

Dakle, po srpskom vremenu, delimično pomračenje počinje u 02:23. Potpuno pomračenje Sunca je od 03:36 do 03:41. Završava se u 05:01 po srpskom vremenu.

Moguće je da su naši preneli kada će se to videti u Indiji ili negde druge gde je drugačija vremenska zona nego u Kini.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Poćetak delimičnog pomračenja počinje u 08:23.

Citat:
Potpuno pomračenje Sunca trajaće pet minuta od 09:36 do 09:41. Završava se u 11:01am.

Citat:
Dakle, po srpskom vremenu, delimično pomračenje počinje u 02:23. Potpuno pomračenje Sunca je od 03:36 do 03:41. Završava se u 05:01 po srpskom vremenu.

Citat:
Javili su na TV-u da ce to po nasem vremenu biti sutra ujutru u 04:34.

Citat:
Oko 3,30 ujutru po srpskom vremenu

Neko ovde želi da nas drži u matriksu i daje nam lažne informacije i lažnu nadu...!

Umm

eusa_think

Postoji li neki Šerlok Holms na forumu?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Marija
Napredni tragalac

Pridružio: 04 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Jul, 2009 18:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Totalno pomracenje ce biti u 03:35 po Srb. vremenu a desava se u Raku i najvise ce ga osetiti Julski Rakovi. Ovo se smatra jednom od najacih eklipsi i odnosi se uglavnom na emotivno stanje i porodicnu atmosferu... Kako ce ga ko osetiti,zavisi od licnog Meseca i znaka raka,kojim poljem vlada,itd...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 22 Jul, 2009 05:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Preživesmo i ovo čudo, sledeće čudo će biti u avgustu sa Marsom veličine Meseca, posle toga ide Planeta Nibiru, pa na kraju i decembar 2012.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Jul, 2009 08:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Preživesmo i ovo čudo, sledeće čudo će biti u avgustu sa Marsom veličine Meseca, posle toga ide Planeta Nibiru, pa na kraju i decembar 2012.

Laughing Tale , citas mi misli , isto sam to i ja htela da kazem Razz

Ne znam da li zbog pomracenja Sunca , ali nocas nisam mogla da spavam koliko me je boleo zub Rolling Eyes , i uopste nisam imala snage da uradim sebi isceljenje energijama pa sam bila prinudjena da popijem tabletu za bolove Rolling Eyes , a inace ne pamtim kad sam zadnji put pila tablete Rolling Eyes Confused

Nisam Julski rak , ali sam Julski lav Very Happy
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 22 Jul, 2009 10:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...Caco,pa srećan rodjus!!
Što se tiče 2012-te čitala sam ovih dana Kasiopejce iz jula o.g.,pa tamo kažu da je 2012 tu samo da zbuni,a da će to sve najavljeno biti -2 godine kasnije Smile
Nisam baš sto posto uverena u njihovu autentičnost(Kasiopejaca),ali mi nekako bi lakše Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Marija
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 22 Jul, 2009 11:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Ne znam da li zbog pomracenja Sunca , ali nocas nisam mogla da spavam koliko me je boleo zub Rolling Eyes ,

Ja sam mislila da cu da poludim od bolova u glavi i ne samo nocas,vec danima u nazad,ni tablete nisu pomagale...
Ja imam Mesec na 15* Raka... Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
Marija
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 22 Jul, 2009 12:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Noćašnja Solarna eklipsa bila je vidljiva u Aziji u 21 veku ovo je najduža eklipsa. Astrološka preporuka je i da u vremenu Solarne eklipse i narednih nekoliko dana ne treba donositi velike odluke, iznenada, ne treba se svađati, prekidati komunikaciju, već mirno pripremati strategiju za neke nove korake.

Evo prepisanog teksta o Eklipsama, izvor: Kepler

Najbitnije je odrediti da li je pre rodjenja neposredno bila prva solarna ili lunarna eklipsa.. Sunce i Mesec su svetla i u svojim ciklusima oni imaju svoje bitne faze, od kojih su najvažnijenjihova konjunkcija i opozicija. Konjunkcija sedešava na svakih 28 dana. Naravno, nije svaka konjunkcija Sunca i Meseca (mlad Mesec) ujedno i pomračenje Sunca, već se to događa onda kada se jedan od čvorova nađe blizu njih (što se odigrava jednom u jednoj sezoni i nakon toga drugi put otprilike 6 meseci kasnije). Kada se osa čvorova nađe u blizini – do 19 stepeni, mi govorimo o pomračenju Sunca (Sunce i Mesec u konjunkciji) ili Meseca (Sunce i Mesec u opoziciji). Ono što je fasciniralo astrologe nije samo vidljiv fenomen pomračenja, već činjenica da su u pitanju svetla koja se odjednom pomračuju -budući da tu nije u pitanju konjunkcija bilo koje dve planete (gde bi efekat bio isti kao kada jedno telo fizički zakloni drugo i nastane pomračenje jednog tela), već su u pitanju svetla koja ulaze u
nešto suprotno od sebe, koja postaju mrak i pri tome je to fenomen koji se dešava redovno, nekoliko puta godišnje.
Kao što imamo svoje lične planete, možemo govoriti i o našim ličnim eklipsama, tako da imamo i svoju ličnu eklipsu koja se zove prenatalna
eklipsa.
Budući da trudnoća traje 9 meseci i da Suncu treba 6 meseci da pređe s jedne na drugu stranu, pred rođenje mora postojati najmanje jedna solarna, kao i jedna lunarna eklipsa. Prva eklipsa neposredno pre našeg rođenja može biti – solarnaili lunarna; i jedna i druga su bitne i svako od nas ima svoju solarnu i lunarnu prenatalnu eklipsu. Treba ih posmatrati obe iako klasična astrološka tumačenja obično uzimaju u obzir isključivo onu poslednju koja se desila neposredno pred rođenje. Ipak, pošto imamo i oca i majku, potrebno je da posmatramo i jedno i drugo - pošto one daju posebne poruke.
Solarna prenatalna eklipsa ukazuje na ono mesto gde mi imamo neki zadatak, gde treba nešto da uradimo, dok je lunarna prenatalna eklipsa
mesto gde mi treba nešto da naučimo, i svakako nosi mnogo više karmički uticaj. To je generalnoi osnovna poruka koju mi nasleđujemo od svojih roditelja - kao što je i cela sudbina u osnovi sadržana u lunarnom principu, a svrha - ono što čovek treba da uradi, je definisana kroz solarni princip.
Zato treba da posmatramo te dve vrlo važne tačke, obe, jer će one uvek biti vrlo osetljiva mesta– to su tačke koje nas jednostavno povezuju sa nekim ključnim lekcijama koje treba da naučimo, i ključnim zadacima koje treba da ostvarimo - sanekom misijom.
Poslednja eklipsa koja se desila neposredno pre našeg rođenja je u klasičnom smislu naša prenatalna eklipsa; to je nešto što stoji iza nas, kao prva stvar najbliža nama i ona je ta koja nosi glavnu poruku. Ako je poslednja prenatalna eklipsa bila solarna – treba zaključiti da postoji
primarni zadatak da mi nešto uradimo, da napravimo misiju, neku stvar. Ukoliko je lunarna eklipsa bila prenatalna, tada treba posmatrati ceo horoskop kao mesto gde postoje određeni karmički zadaci, neka lekcija koju osoba treba da nauči, da prođe kroz to iskustvo i proživi ga. Istina je da mi u suštini uvek treba da uradimo i jedno i drugo,- mi smo sačinjeni i od jednog i od drugog, ali nas interesuje da li mi u ovom životu treba pre svega nešto da uradimo, ili je više potrebno primiti Eklipse, Lunacije i Prenatalna eklipsa.
Aleksandar Imširagić
Eklipse su pomračenja Sunca i pomračenja Meseca. Događaju se relativno frekventno, odnosno u zavisnosti od godine otprilike između 4 i 7 puta godišnje. Pomračenja Sunca nisu uvek vidljiva sa ovih prostora, dok su pomračenja Meseca mnogo češće vidljiva – odnosno uvek vidljiva ukoliko uslovi (noću) to dozvoljavaju.

Određeno iskustvo - odnosno šta je primarnije od ta dva.
U osnovi lunarna prenatalna eklipsa čini da nam se više stvari događaju, tu treba da primimo rezultate svojih nekadašnjih dela.
Solarna eklipsa govori o tome da treba da započnemo nešto, da učinimo neku stvar. To je i logično, jer kad su Sunce i Mesec u konjunkciji- to je vreme kada se nešto počinje stvarati – vreme setve, a kada su u opoziciji – vreme žetve, odnosno rezultanta nekakvih akcija, iskustava koja smo negde posejali. Lunarna eklipsa predstavlja posledicu, a solarna uzrok.
Pošto će svi ljudi koji su rođeni u određenom vremenskom intervalu - od recimo 2-3 meseca imati istu prenatalnu solarnu, odnosno lunarnu eklipsu, njih je neophodno individualizovati, odnosno tumačiti u svakom pojedinačnom slučaju na drugačiji način. Pre svega, potrebno je posmatrati njihov položaj po kućama, a potom stanje sa dispozitorom, odnosno vladarem te eklipse. Ta planeta kroz kuću u kojoj se nalazi, kao i kroz svoje aspekte nosi krajnje ličnu, individualnu poruku. Svi mi imamo eklipsu postavljenu negde u horoskopu, i njenog dispozitora – preko kojeg tako dovodimo priču na lični nivo. Ako se radi o solarnoj eklipsi, to je mesto gde mi treba nešto da damo, da uradimo, tu postoji naša misija. Ako je u pitanju lunarna eklipsa – treba očekivati događanja, treba proći kroz neko iskustvo. U zavisnosti od njene postavke - da li je lagano ili teško postavljena – treba proceniti koliko je uopšte moguće da imamo određenu svrhu, misiju; odnosno da li je zadatak lako ili teško ostvariv. Ukoliko se prenatalna eklipsa nalazi blizu neke planete koja je dobro postavljena (ili njen dispozitor) – izražena je mogućnost da preko nje ispunimo ono što predstavlja našu svrhu. Ako nije – natus teško ispunjava svoju misiju, postoje prepreke; tada eklipsa postaje senzibilna,
bolna tačka. Prenatalna eklipsa je jedan od faktora koji govori o tome kakva je poslednja poruka koja se ukazala kada su svetla bila spojena na datom mestu u našem horoskopu. Ako živimo u skladu s njom, imaćemo tu njenu energiju, ona nas podržava; ili će pak to biti vrlo osetljiva tačka – ona koja nas čini ranjivima, i kada napr. neka planeta dođe na nju (kroz direkcije, tranzite …) imaćemo iskustvo bola. Ako je prenatalna eklipsa loše aspektovana - zadatak je teži, naročito ako je dispozitor loše postavljen, a osoba ne ume da radi sa tim. Tu je situacija teža, osoba ranjivija. U konkretnim slučajevima, kada posmatramo kako bi to izgledalo u natalnom horoskopu, posmatramo najpre gde je eklipsa, u kojoj kući (što bi bio prvi nivo njene individualizacije), i potom (drugi nivo) gde je otišao njen dispozitor.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Jul, 2009 12:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Solare ::
...Caco,pa srećan rodjus!!
Što se tiče 2012-te čitala sam ovih dana Kasiopejce iz jula o.g.,pa tamo kažu da je 2012 tu samo da zbuni,a da će to sve najavljeno biti -2 godine kasnije Smile
Nisam baš sto posto uverena u njihovu autentičnost(Kasiopejaca),ali mi nekako bi lakše Smile

Hvala ti Solare ! Poljubac...

Inače , 29. Jula punim celih 32 godinice Shocked

U vezi 2012. , ili neku godinu pre ili posle , veoma sam optimistična - ali jedva čekam da dođe/prođe u najboljem redu , pa da odahnem i kažem : " jel vidite da je sve prošlo ok" Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Da nije žalosno,bilo bi smiješno 11 Pitija 7390 12 Feb, 2011 08:18 am
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60638 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47103 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biti ili ne biti... 23 5.element 12831 09 Feb, 2010 16:43 pm
Šomika Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna. 2214 Vera Bojičić 751823 08 Jan, 2010 00:07 am
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biti JEDNO? 5 u_sredini 3615 03 Nov, 2009 01:20 am
u_sredini Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43303 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)