DUHOVNI VODIČI
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Jul, 2009 05:29 am    Naslov: DUHOVNI VODIČI
Odgovoriti sa citatom

...
DUHOVNI VODIČI

Ispravite me ako grešim, ali mi se čini da smo do sada puno puta na raznim mestima raspravljali o duhovnim vodičima, ali da nismo još uvek o njima postavljali posebnu temu.

Dakle, na ovoj temi bi smo mogli da govorimo o tome ko su to duhovni vodiči i o načinima kako sa njima da se povežemo.

Napisaću nekoliko zapažanja kao uvod za ovu temu.

Postoje veći broj različitih duhovnih vodiča i više načina da se stupi u svestan kontakt sa njima. Ja mislim da svaka osoba na ovom svetu ima svog duhovnog vodiča koji ga prati od samog rodjenja. To je takozvani andjeo čuvar. Njegovo glavno zaduženje je da pripmogne u duhovnom razvoju svakog čoveka. Na žalost, 99 posto čovečanstva ne zna za postojanje tog andjela čuvara. Ta veza je jako snažna u najranijim godinama detinjstva, a posle toga, ta veza postepeno slabi, da bi na kraju, našim zaglibljivanjem u ozbiljnosti materijalnog sveta, potpuno nestala. U brojnim slučajevima, andjeo čuvar koji nam je dodeljen od rodjenja, nema druge nego da nas sa žaljenjem posmatra u nemogućnosti da nam pomogne, to jest da prodre do našeg uma, što je poseban slučaj kod onih koji su se svesno ili nesvesno opredelili za to da im vodiči budu demoni.

Pored ovog inicijalnog čuvara, postoje i mnogi drugi duhovni vodiči koji se menjaju tokom našeg života i razvoja. Postoji dva načina da dodjemo do njih: prvi način je da se povežemo sa nekim od arhandjela i da ga zamolimo da nam stavi na raspolaganje duhovne vodiče koji će nam pomagati u posebnim oblastima našeg duhovnog interesovanja. Drugi način je da sami izaberemo duhovne vodiče u skladu sa našim duhovnim interesovanjima, bez direktnog upliva arhandjela u našu odluku. Ovakav način ja bih, ipak, preporučio samo onom ko je iskusan u ovim stvarima i ko stvarno zna šta radi.

Pored ove vrste duhovnih vodiča koji nam pomažu u duhovnom razvoju u skladu sa posebnim poljima našeg duhovnog interesovanja, postoji i treća vrsta duhovnih vodiča, a to smo mi sami, to jest viši aspekti našeg ja. U tom smislu, ti duhovni vodiči se dele na:

1. Naše buduće ja.To buduće ja može biti buduće ja iz ovog života ili iz sledećeg.
2. Naša paralelna ja koja žive u ovom trenutku u paralelnim vremenskim okvirima.
3. Naše paralelno ja koje živi u ovom trenutku u astralnoj sferi.
4. Naše paralelno ja koje živi u ovom trenutku u mentalnoj sferi.
5. Naš Sveti andjeo čuvar koji živi u duhovnoj sferi (ne treba ga mešati sa andjelom čuvarom kojeg inicijalno dobijamo samim činom rodjenja).

Postoje i razradjeni način kako stupiti u kontakt sa svakim od njih,
ali za to je potrebno mnogo truda i mnogo duhovnog rada.

Veoma interesantna stvar je u tome što je do duhovnih vodiča koji predstavljaju povišene aspekte našeg ja ~ najteže doći. To je posebna misterija. Zašto je to tako, to uopšte nije lako objasniti. Na žalost ili na sreću, da bi se došlo do objašnjenja, čovek mora da se potpuno otrgne od raznih stereotipa.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 16:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Tale

Mene ova tema veoma zanima, pa bih se pridodao sa svojim iskustvima. Mislim da je tema interesantna i za mnoge druge, pa me cudi da nema vise postova na ovu temu.
Vec sam napomenuo, u predstavljanju sebe, da se bavim regresoterapijom skoro 20 godina, i u knjizi koju pokusavam da napisem, odavno, a link je Vesna postavila…opisujem seanse koje radim i koje smatram bitnijim od drugih.
Ono sto pokusavam, vrlo uspesno, oko 98 posto, je da, vec na prvoj seansi, sa ljudima koji dolaze na r.t. umesto raznih interesovanja za prosle zivote i karmu…sto ostavljam za kasnije…dakle pokusavam da uspostavim, PRVO - KONTAKT SA NJIHOVIM DUHOVNIM VODICEM, koga i ja nazivam ANDJELOM CUVAREM, verovatno zbog neke tradicije. Mislim na NJIHOV kontakt sa njihovim andjelom.
Prikazi nekih seansi su dati u knjizi.
Pretpostavljam da postoje razliciti nacini, ili putevi, da se dodje do svog andjela, a ja navodim ovaj put kao jedan od mogucih. I, uglavnom i nije bas komplikovano…bilo…do sada A onda…bi se radilo…razlicito…uz pomoc andjela…svuda…i sve…ZAJEDNO…sa njim…nikako sam!
Moze ovo da zvuci i kao reklama, ali…eto…ja to radim. Neku svoju sluzbu…

A, kako sam ja sam dosao do svog andjela?
Pa, mislim, siguran sam, njegovom i bozjom…MILOSCU!
I – SVOJOM ISKRENOM ZELJOM.
Naime, secam se, mada je davno bilo…negde 90.god. kada sam, kao i cesto, citao Srimad Bhagavatam i, izmedju ostalog…posle visegodisnjeg citanja i proucavanja i meditiranja, raznih…osetio sam nesto posebno…kod reci…DUHOVNI UCITELJ!
Pokusavao sam, na razne nacine, pre toga da se ukljucujem u neku sluzbu…radim razne stvari…vezane za uputstva iz Veda..ali mi nikako nije islo da se predam, potpuno…sa 4 regulacije i mantranje na djapi 16 krugova…odricanja…itd…pogotovo ovo sa sexom…pa tako nisam ni mogao da imam inicijaciju i duhovnog ucitelja u Brahma parampari…ALI…ostala je nekakva moja zelja za duhovnim napretkom OVAKAV KAKAV SAM.
Napominjem, ja sam, tada, vec imao duhovnog ucitelja, svog sina…Narajana…ali sam imao i ulogu da budem, prema njemu, i otac..pa su se te dve stvari preplitale…
I, tada, kada sam imao taj zablesak u reci DUHOVNI UCITELJ…prisao sam svome sinu i zapitao ga: Narajane, da li bi ti hteo da budes moj duhovni ucitelj?
Potpuno, mislim, predan i iskren.
On je poceo da skace, imao je 5 godina, i da se krivelji, ludira i cici…kao majmun, kao dete koje se igra i oponasa majmuna. A, onda me je i upitao, onako, sad vec poluozbiljno: Sta mislis, da budem TVOJ MAJMUN? Mislis, majmun…da budem? I- nastavio da se igra neku svoju igru.
Kao i uvek, ujedno mi je dao i neko prosvetljenje, ili uputstvo, samo sto sam, cesto, morao da se zamislim nad tim…sta je hteo da mi kaze, osim sto je to bilo strasno smesno i simpaticno i drago, od njega.
Razmisljao, razmisljao…i…shvatio…nekako…pa, da…ja mislim da je duhovni ucitelj – MAJMUN! Koji ce da se blesavi, skace oko mene i da me ZABAVLJA, ludirajuci se do besvesti. I - da mi ispunjava zelje.
I, da skratim pricu…zaboravio sam na to, oko godinu dana…i desilo se da sam uradio, sa svojom partnerkom, prvu svesnu regresiju…vracanjem u detinjstvo, pa U MATERICU…pa izlazak sa druge strane, u prostor/vreme pre zaceca.
Tada nisam imao iskustva kao danas, niti je bilo knjiga o regresiji, prenatalnoj…pa sam to radio…pesice, korak po korak.
I – onda mi se desilo ono sto se desilo i Dr. Brianu Weiss-u, ali ja sam njegovu knjigu Mnogi zivoti, mnogi ucitelji nabavio tek 94, u Bratislavi, gde sam tada ziveo. Dakle, posle prve ili nekoliko seansi, desilo se da mi se obrato NEKO, sa veoma dubokim i prijatnim glasom i rekao mi: SAD MOZES DA PITAS SVE STO TE INTERESUJE..ili nesto tako….posto sam ja imao, ijos uvek, verovatno…tu neku zelju/potrebu…DA ZNAM SVE. Ali, usput mi je i objasnjavao, t.j. objasnjavala…tada je on bio u zenskom obliku…i tek posle nekoliko godina me je pitao: Da li ti mislis da je duhovni ucitelj – zena? (u smislu redosleda autoriteta, ne bih zeleo da ovo bude nerazumljivo…svi mi.ljudi, smo, za visa bica ili deca ili zene, JIVA, prema Bogu takodje)…dakle objasnjavao sta je ZA MENE BITNO, koja pitanja i odgovori, a sta nebitno…kao itd…
Ujedno me vodeci…kao malo dete…kroz zabavu, igru…da neke stvari…realizujem…PRVO SEBE KAO DETE…itd…a da upoznam sebe…i gde se nalazim…
Danas su otvoreni mnogi kanali…portali…i ovo se radi…mnogo cesce…mnogo vise ljudi…a ima i iskustava…pa je i mnogo lakse…ima i puno knjiga…
Nadam se da ce ova moja prica da podstakne i druge da pisu o ovoj temi…kao i tebe, Talermane…da nastavis…jer imam osecaj da mozes jos dosta toga da nam napises u vezi sa ovom temom.
Dakle, ko zeli da bude u licnom kontaktu, oci u oci, sa svojim andjelom, moze slobodno da mi se javi…bez okolisanja. Ili da potrazi nekog drugog, ko to radi…bezbolno je!
Pozdrav
p.s. sto se tice demona . t.j. osoba, koje navodis, da su se opredelili za to da ih vode demoni…nisam imao takve slucajeve, u praksi, ali sam imao da se predstavljaju osobe za andjele vodice, a da nisu to bili…neke osobe koje nisu zelele da se ponovo inkarniraju, pa su se prikacile na odredjenu osobu i vodile ih…pa je bilo potrebno izvesno ciscenje, razgovor…
ali to bi bilo za, ev. neki drugi tekst. Very Happy Shocked Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Solare
Tragalac

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 18 Okt, 2009 19:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro nam došao,Alex Radović,
zanimljivo mi je da sam se,čitajući tvoj tekst na temi Samoisceljenje o tvojim iskustvima na regresoterapiji,gde kažeš kako je Anjeo Vodič gospodje Z. bio tužan,koliko je dugo čeka,setila upravo ove teme i Taletove priče Very Happy
I Tale i ti ,svaki na svoj način ,radite istu stvar.
Vrlo mi prija tvoja energija i način kako iznosiš svoja znanja i iskustva na ovom forumu.Samo napred !
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Okt, 2009 03:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Evo šta kaže Ž.M.Slavinski o kontaktu sa Unutrašnjim Vodičem :

Postoje Entiteti koji deluju kao bestelesni Učitelji, Kosmičke Inteligencije, Spiritualni vodiči...
Mnogi izrazi koriste se da bi označili izvore psihičkih uticaja koji potiču iz nematerijalnih sfera. Sa tim su često povezane Ego igre prijemnika takvih poruka, jer ne samo da bestelesne Inteligencije saopćavaju poruke koje imaju planetarni značaj, već uz njih obično idu izjave da je osoba koja ih prima posebno odabrana zbog svojih moralnih, intelektualnih i spiritualnih kvaliteta.

Na takve globalno značajne poruke senku sumnje bacaju kontradikcije koje među njima postoje: različiti saveti o tome šta ljudi treba da čine i prognoze budućih događaja koje variraju od tvrdnji da počinje zlatno akvarijansko doba do katastrofičnih predviđanja o kraju sveta nalik na Nostradamusova proročanstva.

Tvrdnje o primanju poruka, uputstava i znanja od Spiritualnih vodiča iz viših sfera svesti sreću se odvajkada. Nov snažan podstrek dali su im radovi K.G. Junga. U odeljku ,,Jung i njegov Filemon" u ovoj knjizi ukratko sam opisao Jungova iskustva i njegov metod ulaska u nesvesno, koje je on nazvao "tehnikom padanja kroz zečju rupu". U suštini to je postupak vodene imaginacije u slanju potpune otvorenosti, usled čega sile iz nesvesnog, bilo individualnog bilo kolektivnog, počinju da se ispoljavaju u svesti praktičara. U prikazu alhemije Jung je poredio proces aktivne imaginacije sa stvaranjem Kamena Mudrosti starih alhemićara. U svojoj knjizi „Mysterium Coniunctionis" on piše:.,

„Cilj tog procesa bio je stvaranje, u obliku supstance, te 'istine', nebeskog balzama ili životnog principa, koji je identičan sa slikom Božjom. Psihološki, to je bilo predstavljanje procesa individuacije posredstvom hemijskih supstanci i procedura ili, kako to danas nazivamo, aktivnom imaginacijom. Taj metod priroda spontano koristi ili se može veslački izazvati ili naučiti.“

U većini metoda koje su nastale na ovom Jungovom postupku koristi se takav pristup, uz unapred stvoreno očekivanje kod praktičara da će mu se Spiritualni vodiči javiti ukoliko se striktno drži instrukcija. Objašnjenje je u otkrićima kvantne fizike da čovck ne može da bude samo posmatrač u eksperimentu, već da je istovremeno i učesnik eksperimenta, tako da on nije samo pasivan subjekat u svojim iskustvima, nego ih umnogome stvara.

Čak i površna analiza većine metoda stupanja u kontakt sa unutrašnjim vodičima nesumnjivo ukazuje daje Jung njihov izvor. To je vidljivo u sličnim postupcima u Geštalt psihologiji, Psihosintezi i metodima dalje izvedenim iz njih. Navešću nekoliko takvih postupaka.

Hoze Silva (Jose Silva), čovek koji je stvorio „Silva Metod Duhovne Kontrole“, bestelesne vodiče naziva savetnicima. Tokom svog kursa on poučava učesnike da stupe u kontakt sa njima i da traže praktična uputstva za rešenje problema u svojim životima, na primer savete za svoje zdravstvene probleme. Treba istaći da mnogi od njih dobijaju vredna praktična uputstva o stvarima i odnosima o kojima svesno nisu imali nikakva znanja. Nema velike razlike između tog postupka i procedure koju srećemo u metodu stupanja u kontakt sa delfinskim svetom moje kćerke Ivane Tomanović.

U sistemu EST, koji je stvorio Verner Hrhard (Werner Erhard), koristi se sličan postupak, a rezultati su gotovo istovetni. Zanimljivo je da učesnici njegovih seminara često bivaju iznenađeni izgledom Spiritualnih vodiča. Većina očekuje da će videti jogije ili sveće, a neretko se pojavlju vodiči koji liče na osobe iz svakidašnjeg života, ali je njihovo znanje i ponašanje takvo kakvo biste očekivali od mudraca. U EST-u se koriste dva lifta kojima se vodiči spuštaju ispred subjekta. Prethodno se u subjektu stvori jako očekivanje da će se vodiči pojaviti pred njim i kod većine učesnika EST seminara to se i dogodi, premda ne kod svih.

Nekoliko sistema nastalih po uzoru na Silva Metod Duhovne Kontrole koriste postupak pod imenom „Mudra stvar u pećini". Adam Smit (Adam Smith) je detaljnio opisao tu tehniku u svojoj knjizi „Duhovne Moći" (,,Powers of Mind"). Smit naglašava očitu činjenicu da opisanim postupkom aktiviramo intuitivne i nesvesne sile koje su potisnute automatskim aktivnostima duha i neprestanim čegrtanjem misli. Dobro je ako se prvih nekoliko puta radi sa partnerom, tako da čovek može da leži opušten i usmeri pažnju na detalje tokom procesa.

Prvo se zamišlja polje preko kojeg se korača, trava i cveće kojima je polje pokriveno, potom ulaz u pećinu. Čovek u mislima ulazi u pećinu i kreće se kroz nju, vidi stalagmite i stalagtite, čuje žubor pećinskog potoka i slične detalje čitavih 15 minuta. Ukoliko se radi kako treba doživljaj može da nas angažuje kao dobar film.

U dnu pećine praktičara čeka čovek, ili životinja, ili bilo šta drugo, što je veoma mudro. To je mudra stvar u pećini. Kada joj priđete, možete mudroj stvari postaviti jedno pitanje i dobićete odgovor. Mudra stvar je najčešće mudrac sede brade, pustinjak, jogi ili isposnik obrijane lobanje u budističkoj odori, ili životinja: sova, zmija i njima slične koje su simboli mudrosti.

Praktičara uvek iznenadi kada čuje glas tog mudrog bića - ako je vežba urađena valjano to nije glas na koji je osoba navikla ili nekada čula. Glas dolazi naizgled iz spoljašnjeg sveta. Najvažnije je da osoba ništa ne zamišlja, treba da dozvoli da se glas spontano javi, bez ikakvog svesnog uplitanja. i da mu dozvoli da kaže ono što će reći bez nametanja sopstvenih želja. Na takav način osoba ima pristup svim mogućim sadržajima unutar sebe koje inače ignoriše.

Budući da imam praktičnog iskustva sa navedenim metodama i još nekim njima sličnim, mogu da kažem daje za naše vreme najpogodniji i, štoje važnije, najefikasniji sistem koji sam nazvao Susret sa Unutrašnjim Učiteljem. Kao tvorac tog sistema po¬javljuje se Edwin C. Steinbrecher. Izložio ga je u knjizi „The Inner Guide Meditation". On očito nije sasvim originalan, jer je u velikoj meri zasnovan na Jungu, ali je je njegova vrednost u novoj sintezi poznatih elemenata.

Susret sa Unutrašnjim Učiteljem

Proces počinjete kao u prethodno opisanom postupku, mudra stvar u pećini. Znači, približavate se ulazu u nepoznatu pećinu i stupate u nju sa uverenjem da ćete se sresti sa svojim Unutrašnjim Učiteljem. Krećete se uzanim pećinskim hodnikom, ulazeći sve dublje u pećinu, potpuno otvoreni na sve čulne utiske koje treba da stvorite u svojoj mašti. Treba da se pridržavate uputstava čije izostavljanje može da dovede do lošijih rezultata ili potpunog neuspeha.

Smer kretanja

Prilikom zamišljenog kretanja najbolji rezultat daje ovaj smer: napred, zatim levo, pa desno. Ukoliko se krećete napred-levo-levo postoji mogućnost da se sretnete sa lažnim Učiteljem, jer mogućnost da se takvi Entiteti pojave postoji kod svih sličnih metoda.

Uključenost kao iskustvena pozicija

Veoma je važno da tokom čitavog procesa budete uključeni. ili asocirani Čitaoci mojih prethodnih knjiga znaju Šta to znači. Ukoliko ne znate, evo objašnjenja. Uključeni ste kada vidite čitav događaj i sva druga bića u njemu izuzev sebe. Isključeni ste (a to izbegnite po svaku cenu u ovom procesu) kada sebe vidite kao na ekranu. Znači treba sve vreme da budete u svom telu i da posmatrate zbivanja iz njega, lako da sebe ne vidite. Ako se u iskustvu rukujete sa drugim bićem, vi vidite svoju ispruženu ruku, ali sebe ne vidite. Ovo je verovatno najvažniji element uspeha u ovom procesu.

Angažujte što više svojih čula

Treba da osetite dodir tla ispod svojih stopala, da osetite kretanje svog tela, ruku i nogu. temperaturu vazdušnih strujanja, treba da što jasnije vidite slike u živim bojama, da čujete zvuke koji do vas dopiru i mirise ako ih ima.

Životinja koja će vas dovesti do Učitelja

U jednom trenutku, pozvaćete životinju koja će vas voditi nadesno. Ta životinja ne sme da bude vama prethodno poznata. To ne sme da bude vaš kućni ljubimac (pas, mačka i dr.) niti životinja koja živi kod vaših prijatelja, koje se sećate iz detinjsiva i njima slične. Na ostale elemente ukazaću kako budem opisivao ovaj proces.

OPIS TEHNIKE

Sedite u udoban položaj, držeći leda uspravno, sa stopalima na tlu. Ruke neka počivaju u vašem krilu ili na butinama. Nemojte ih ukrštati. Zamislite da ste ispred tamne pećine, koja u vama ne stvara napetost, već prijatno očekivanje. Zamislite da stupate pravo u nju i da se neko vreme krećete pravo napred. Angažujte što više svojih čula, ne zamišljajući ništa specifično, već zapažajte šta se spontano javlja oko vas. Neka se zidovi pećine levo i desno od vas pojave spontano: tamni, magloviti ili jasno osvetljeni. Dok lagano koračate osetite što bolje možete tle ispod svojih nogu. Da li je ravno ili neravno? Peskovito ili kameno? Kakav vazduh struji oko vas - je li svež ili topao? Vlažan ili suv? Da li osećate bilo kakav miris? Da li čujete neke zvuke? Posebno je važan dodir vaših stopala sa tlom, jer vas taj čulni utisak nagoni da budete uključeni u svoje telo.

Posle nekoliko desetina koraka, okrenite se nalevo pod uglom od 90% i potražite svojim očima neki otvor ili izlaz iz pećine sa te, leve strane. Taj otvor može da liči na otvor u zidu pećine sličan ulazu u nju, ili to mogu biti vrata ili kratak tunel. To nije važno, treba samo da kroz njega izađete na otvoren prostor. Kada prođete kroz njega bićete na otvorenom prostoru. Sada se opet usmerite na svoje čulne utiske. Kakvo je tle ispod vaših stopala? Je li to gola zemlja, trava, ili je tle kamenito. Pogledajte oko sebe i postanite svesni onog što vidite. Kako je vreme, šta vidite u daljini? Brda, drveće, potok ili reku...bilo šta?

Zatim, u mislima, kao da u sebi glasno zovete, pozovite životinju koja treba da vas povede do Učitelja („Dođi k meni da me vodiš do mog Unutrašnjeg Učitelja!"). Kada se ona pojavi, zatražite od nje da vas povede nadesno do vašeg Unutrašnjeg Učitelja. Ako životinja okleva ili ide levo-desno, recite joj: dozvoljavam ti da me direktno odvedeš do Učitelja." Nemojte imati nikakva očekivanja koja će se životinja pojaviti. To može biti lisica, vuk, jelen ili srna, ptica koja skakuće, nepoznat pas ili mačka. Prvu koja se pojavi prihvatite kao vodiča koji će vas odvesti do Učitelja.

Ukoliko se dogodi da životinja nestane sa scene, ili da se čitava scena izgubi, sa snažnom Intencijom vratite se na tačku na kojoj ste u poslednjem trenutku videli životinju ili okolni prizor i nastavite sa procesom od nje.
Sledite životinju vodiča. Ona će vas dovesti do osobe muškog pola. To će biti vaš Unutrašnji Učitelj ili preciznije rečeno, vaš prvi Unutrašnji Učitelj, jer ih u budućnosti obično ima više od jednog. Za praktičare, i muškarce i žene, prvi Učitelj je uvek muškog pola. U trenutku kada se nađete pred njim. obično ćete osetiti prijateljstvo, zaštitu i ljubav koja zrači ka vama. Treba da prihvatite bez unapred stvorenih ideja njegov izgled i ponašanje - bilo daje visok ili nizak, snažan ili nežan, punačak ili mršav, star ili mlad i bilo kako da je odeven. On takođe može biti bilo koje rase.

Kod većine praktičara prisutna je tendencija da mu odmah i sasvim jasno vide lice, ali to se ne događa uvek. Jedna od karakteristika istinitog Unutrašnjeg Učitelja jeste da mu je lice u prvom trenutku donekle nejasno. Ovo je značajno, jer lice lažnog učitelja je jasno od samog početka, lik istinitog Unutrašnjeg Učitelja će postati jasan dok budete radili sa njim i stupali u sve intimniji kontakt.

Čim priđete tom biću, pitajte ga: „Da li si ti moj Istinski Učitelj?"
Lažni će uglavnom odgovoriti odrečno. Takođe, od lažnog učitelja ne zrače prijateljstvo, ljubav i zaštita.
Zamolite Učitelja da uzme vašu desnu ruku u svoju levu. Za levake postupa je obrnut. Uživite se u taj telesni kontakt što potpunije možete. Angažujte svoje čulo dodira. Kakav je taj dodir? Da li mu je šaka topla ili hladna, da li je njegova koža gruba ili nežna i meka. Da li je stisak njegove ruke snažan ili mek i nežan?

Tada ga zamolite da pošalje u vaše fizičko telo što više ljubavi i svetlosti. Osećanje primanja ljubavi i svetlosti je obično snažno i u tom trenutku praktičar shvata da je u kontaktu sa istinskom arhetipskom snagom, da to što radi nije produkat njegove mašte. Taj kontakt može biti veoma snažan, ispunjen emocijama, pa ponekad praktičaru naviru suze. Ukoliko takvo snažno iskustvo izostane, uzrok je uglavnom u postojanju unutrašnjih barijera u vama. Stoga. sada treba da pozovete Učitelja da toplotom svoje ljubavi rastopi barijere koje su u vama.

Posle tog poziva sledi jedan od najvažnijih elemenata ovog kontakta.
Zamolite Učitelja da pokaže gde se nalazi Sunce u vašem unutrašnjem svetu?
Pogledajte u smeru u kojem će on pokazati. U trenutku kada zamolite da vam pokaže gde je Sunce, lažni učitelj će pokušati da vam odvrati pažnju na nešto drugo, povući će se ili će nestati, što se najčešće događa.

Ako se dogodi bilo šta što nagoveštava da učitelj nije pravi, što se retko događa, znajte da je vaš Istinski Učitelj u blizini i ako ga pozovete, on će se skoro odmah pojaviti. To treba da učinite jednostavno: Ili ga u sebi pozovite ili mu uputite telepatsku poruku: „Istinski Učitelju, pojavi se!“ Pogledajte nadesno od mesta gde stoji lažni učitelj ili gde je stajao pre nego što je iščezao. Tamo će biti druga muška figura. Ukoliko ga u prvom trenutku ne vidite, probajte da osetite odakle zrači ka vama toplina i ljubav i pogledajte u tom pravcu. Kada ga ugledate, ponovite prethodno opisani proces ignorišući lažnog učitelja, ako se on još vrzma u blizini.

Važna napomena:

Kao svog Unutrašnjeg Učitelja nemojte prihvatiti bilo koju poznatu osobu iz svog spoljašnjeg sveta!
Ukoliko se kao Učitelj pojavi takva osoba, znajte da ona nije Istinski Učitelj, stoga pogledajte nadesno od njega i naći ćete što tražile. Vaš Istinski Učitelj je bez izuzetka uvek vama prethodno bio nepoznat. On takođe ne može biti neki od poznatih Spiritualnih Učitelja. Avatara i njima sličnih. Ako ste nekada bih sa svojim Unutrašnjim Učiteljem i znali ga, to je bilo u dalekoj prošlosti i u ovom prvom susretu sa njim sećanje na zajedničku prošlost ne postoji.

Sledeća važna napomena:

Unutrašnji Učitelj je uvek ljudsko biče, on ne deluje kao božanstvo, natčovek, niti ispoljava takve moči pred vama. Takođe on se ne javlja u obliku mudrih životinja ili anđela. Ako se takva figura pojavi, potražite svog Unutrašnjeg Učitelja nadesno od nje.

Sada je trenutak da se obratite svom Unutrašnjem Učitelju sledečim rečima:
„Šta ja treba da učinim da bi ti ostao u kontaktu sa mnom i savetovao me?"
Treba da prihvatite bilo kakav odgovor koji vam on da, čak ako ga u prvom trenutku ne razumete potpuno, ili vam izgleda besmislen. Ukoliko je njegov odgovor sasvim nerazumljiv, zamolite ga dodatnim pitanjima da vam ga pojasni, kao da razgovarate sa starijom, mudrom osobom u koju imate poverenja: „Nisam razumeo tvoj odgovor, molim te pojasni mi ga."

Sada ga zamolite da vam objasni sva zbivanja koja su vam nejasna u vašem subjektivnom svetu. Ako ne pitate, on vam neće ništa reći na sopstvenu inicijativu. Takođe, Istinski Učitelj vam neće reći nijednu ružnu reč za bilo koju osobu u vašem svetu, nikog neće osuđivati, niti procenjivati ponašanja ljudi. Ukoliko vam kaže bilo šta loše o nekoj osobi, čak ako vi imate isto negativno mišljenje o njoj, prekinite kontakt, jer to je siguran znak da ste u društvu lažnog učitelja.

Između uzastopnih susreta sa Učiteljem treba da pravite pauze od nekolko dana. Posle dva-tri takva susreta, postavite mu sledeće pitanje: „Šta ti možeš da mi daš, što je meni u ovom trenutku potrebno? Stavi mi to u ruku." Obično je to neki simboličan objekat koji treba da iskusite angažujući opet sva svoja čula: kakvog je oblika, kakav utisak dodira imate dok ga držite, da li je težak ili lak, gladak, rapav ili oštrih ivica, na šta vas podseća, da li izaziva neke misli ili pretpostavke u vama itd. To može biti metalni novčić, mač ili štap, često je to kristal ili sjajna metalna kugla, ogrlica od kamičaka ili školjki i tome slično. Kada završite sa kontaktom i vratite se u svet budne svesti, bez odlaganja opišite šta ste dobili i gde se dar nalazi, jer Učitelj nekad utisne taj simbolični predmet u vaše telo: u sredinu grudi, u čelo, šaku itd.

Takođe, posle svakog kontakta zapišite u posebnu svesku šta se dogodilo, kakav ste uspeh postigli, da li ste zadovoljni ili ne itd. Kontakt sa Unutrašnjim Učiteljem radite kada za njim osetite potrebu. Još jedna važna napomena: Pozitivne promene kao rezultat vaših kontakata sa Unutrašnjim Učiteljem moraju se vrlo brzo ispoljiti u vašem svakidašnjem životu, u „spoljašnjem svetu". Pozitivne promene koje se događaju samo u ograničenom svetu u koji zaronite tokom seanse nisu vredne.
Posle pet ili šest kontakata sa Učiteljem, vreme je da se s njim sjedinite.
To ćete uraditi primenjujući već dobro poznati DP-4 proces.

Jedan polaritet jeste Ja ovde i sada.
Drugi polaritet je Unutrašnji Učitelj onako kako je izgledao u nekoj od seansi. Uzećete pojavu Učitelja samo u jednom trenutku, zaustavljenom u vremenu, i čitav proces ćete raditi sa Učiteljem u tom trenutku, bez ikakve promene. Ne smete ići u vremenu ni sekund-dva pre ili posle tog zaustavljenog trenutka, niti smete uzimati druga iskustva sa njim, jer ih je svakako bilo više. Radićete alternativnu tehniku, naizmenično osećajući sebe ovde i sada i Učitelja u odabranom trenutku zaustavljenom u vremenu i u oba slučaja postajaćete svesni elemenata koje tada doživljavate: Psihičke slike, emocije, telesnog osećaja i misli. Ti elementi će vrlo brzo slabiti, iščezavati dok na kraju umesto Učitelja ne os¬tane samo praznina. Na prvom polaritetu, Ja ovde i sada obično ostaju samo telesne senzacije, osećaj sebe.

Tada je proces završen, vi ste integrisali Unutrašnjeg Učitelja u sebe! Od tada nadalje on će iz vas delovati, obično neprimetno, ali ćete posle nekog vremena uvideti da se vaše reakcije razlikuju od ponašanja koje ste ispoljavali pre te integracije.

Preuzeto sa sajta http://www.joschua.biz
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2009 05:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Alex,
drago mi je što si se uključio na ovu temu.
Ranije sam oko duhovnih vodiča i andjela čuvara imao dosta nedoumica, ali sada mi je kristalno jasno da je kontakt sa andjelom čuvarom najbitnija stavka kod čoveka koji kreće putem unutrašnjih samospoznaja. Znači, neophodno je najpre sa njim ostvariti najčvršći mogući kontakt da bi se moglo bezbednije krenuti dalje. Velika šteta što mene to nije imao ko da nauči kada sam bio mladji. Sada bih valjda već odavno bio u stanju samadija.
Medjutim, nadajmo se da će ostali izbeći slične propuste. Zato su ovakve teme zaista izuzetno dragocene, naravno za one koji to mogu da prepoznaju. Zbog toga i mislim da ti imaš 98 posto uspeha u svojm regresijama jer si postavio stvari na pravom mestu - PRVO - KONTAKT SA ANDJELOM CUVAREM.

Andjeo čuvar je jako interesantan, naravno, po mnogim svojim osobenostima, ali na ovom mestu, pošto mi se čini da ćemo o njemu još dosta pisati na ovoj temi, izdvojio bih samo nekoliko njegovih najupečatljivijih osobina.
Jedna od njih je da oni do krajnjih mogućih granica poštuju našu slobodu izbora, jer je to jedna od osnovnih karakteristika ljudskih bića. Znači, andjeo čuvar nema nikakvog prava da prekrši načelo slobodnog izbora svog štićenika jer bi to bilo mimo kosmičkog zakona i Božijeg providjenja.

Drugim rečima, andjeo čuvar nam se neće pokazati, ukoliko to nije u skladu sa našom slobodnom voljom, to jest ukoliko ne poželimo da ga vidimo i ne po želimo da sa njim ostvarimo svestno kontakt. Najveći problem je u tome što najveći broj ljudi nikada ni ne dodje do toga da poželi kontakt sa andjelom čuvarom, što zbog neobaveštenosti, a što zbog neznanja ili nezainteresovanosti. To ne treba da čudi, jer mi ipak živimo u matriksu, pa je tako do istinitih spoznaja jako teško doći. A istina je najčešće veoma jednostavna.

Druga karakteristika andjela čuvara je u tome što on najviše voli da nam se pokazuje, kako sam to do sada primetio, u formi neke pitome životinjice. Ja ne znam zaista zašto on voli da preuzima takav lik, ali to možda ima veze sa tim što pored njega, mi dobijamo prilikom rodjenja i unutrašnjeg doma koji je obično u liku neke divlje životinje. O tome ću detaljnije pisati na kraju ovog komentara.

Treća karakteristika andjela čuvara je u tome što on predstavlja, po mom mišlenju, energetsku vezu izmedju nas i svakog od naših viših ja. Na primer, ukoliko želimo da kontaktiramo naše ja koje se nalazi u mentalnoj sferi, andjeo čuvar će da se pobrine da se takav kontakt i ostvari. Na najvišem mestu je naša Monada. Ono što mi imamo zajedničko sa našom Monadom je upravo andjeo čuvar. Ovaj deo bi posebno mogao da bude interesantan za tebe Alex jer se baviš regresijom, a to si ti već sjajno primetio. Jedino preko andjela čuvara možemo steći uvid u prošle živote jer andjeo čuvar predstavlja energetsku veze nas sa svim našim ja u vremenu i prostoru, ali i van vremena i prostora.

Četvrta karakteristika andjela čuvara je u tome što on isto tako može da nas spoji sa bilo kojim nefizičkim duhovnim vodičem, učiteljom, andjelom ili arhandjelom po našem izboru. To isto tako spada u domen njegovih zaduženja.

Peta karakteristika je jako bitna za ovu fizičku realnost u kojoj živimo. Ukoliko naš um ne može da pronadje adekvatno rešenje nekog problema, najbolje bi nam bilo da se potpuno opustimo i prepustimo našem andjelu čuvaru - ako mi ne znamo, njemu će biti potpuno jasno u kom pravcu bi dalje trebalo da povedemo naš život.

Šesta karakteristika je da je on zaista fascinantna, duhovita, mila, neverovatno pokretna i brza i strahovito odlučna energija. Ona poznaje sve portale i puteve makrokosmosa. Ukoliko imamo cilj da izadjemo našim duhom izvan sunčevog sistema, on će nas tamo u momentu povesti i za nekoliko sekundi odvesti. Njegova brzina se može meriti brzinom svesti.

OK, mislim da bi ovo što sam napisao mogao biti dovoljno za dalji nastavak diskusije na ovu temu.

Ali, pošto sam obećao da ću nešto napisati i o unutrašnjem demonu, sada ću se malo i na njega osvrnuti. Jer samo sa unutrašnjim demonom, slika može da bude potpuno kompletna. Jedino tako možemo u potpunosti i da razumemo ulogu andjela čuvara. Jedino tako možemo da proniknemo dublje u suštinu našeg unutrašnjeg bića.

Zamolio bih te zato da pročitaš ovo što sledi.

O tome sam već ranije pisao na forumu, ali sam ovde tu ideju još više razradio. Bilo bi dobro da pročita ovo i Vesna (razumeće i zašto), kao i svi ostali zainteresovani za ovu temu.

Naime, tiče se mog iskustva iz najniže astralne sfere. Najniža astralna sfera, ipak, nije toliko niska, kao što mnogi misle. Ona se udiže iznad eterične ravni. Ona se nalazi na samom kraju spoljašnjeg omotača zemlje. Kako bi ušli u astralnu sferu, mi moramo da ostavimo za sobom ne samo fizičko već i eterično telo.

Ja se dosta dugo već bavim različitim mističnim sistemima, a jedan od njih su i enohijanski etiri. Jako mali broj ljudi ide tim etirima. U skladu sa ovim sistemom, najniža astralna ravan se zove BAG.

A evo i mog iskustva. Čini mi se da sam, kako se to popularno kaže, prilično "dekodirao" BAG.

BAG je 28. etir i najniži deo astralne sfere. Uputio sam se u BAG tek pošto sam okončao misiju u eteričnim prostorima Tex-a i RII-ja. Da bi se ušlo u astralnu sferu, potrebno je za sobom da ostavimo eterično telo, baš kao što smo za sobom ostavili fizičko telo prilikom ulazka u eteričnu sferu. Eterično telo putuje eteričnim prostorima, astralno astralnim, mentalno mentalnim a duhovno duhovnim. Prelasci između eterične i astralne, astralne i mentalne i mentalne i duhovne ravni uvek su povezani sa određenim poteškoćama i preprekama. Takav je slučaj i sa pograničnim planom BAG-a.
Ponekad se može desiti da se u snovima nesvesno uđe u područje BAG-a i tada se boravci na tom mestu često doživljavaju kao košmar. Svoj boravak u tom etiru je najdramatičnije dočarao A. Crowly. U malobrojnoj literaturi u kojoj se BAG uopšte spominje, opisuje se da to mesto ima tešku atmosferu, da se po njemu jedva kreće, te da je to opasno područje koje se mora prevazići u cilju podizanja svesti i to kroz suočavanje sa unutrašnjim demonom LIXIPSP (izgovara se el i zi peh es peh ili skraceno Lexpi).
Svako ko je svesno bio u BAG-u morao je, dakle, da povede bitku i u njoj pobedi demona LIXIPSP-ija. Neki su ga, poput Crowly-ja, doživljavali kao užasno čudoviste crnog lica, belih očiju bez zenica, pokrivenog krljuštima, sa repom kao u škorpije i sa brojnim kratkim nogama.
U stvari, taj demon se prikazuje baš u skladu sa predstavom naše podsvesti o tome kako bi jedan demon trebalo da izgleda. LIXIPSP je snaga koja se nalazi duboko usađena u našoj podsvesti i koja nam se u BAG-u jasno razotkriva u svojstvu demona koji predstavlja niži aspekt naše ličnosti. LIXIPSP nije neki spoljašnji demon koji vreba na nas. LIXIPISP je naš unutrašnji demon. LIXISP predstvlja naše nekontrolisane žudnje i emocije.
Pobeda nad LIXIPSP-om podrazumevala bi da smo u najvećoj mogućoj meri ovladali svojim emocijama i žudnjama, tako da nas one više ne bi mogle kontrolisati i ometati u duhovnom razvoju. To bi ujedno pokazalo da um preuzima kontrolu nad emocijama, željama i žudnjama.
Pobeda nad LIXISP-om predstavlja i potvrdu našim duhovnim vodičima da ćemo svoje nove duhovne potencijale isključivo korisititi u dobre svrhe. Ko završi ovaj ispit, dobija magijsku titulu Theoricus-a. Njegova aura biva zaštićena "crnim omotačem" čiji je zadatak da sačuva njegovo duhovno biće od svakog ko bi mogao da ga ugrozi u njegovom duhovnom razvoju, čime bi stekao slobodu i vreme da dalje kultiviše novostečene energije bez spoljašnjih remetilačkih faktora. To bi podrazumevalo da ga spoljašnje životne okolnosti (kao što su posao, kolege, komšije, situacija u društvu i državi) od tada više ne bi ometale u njegovom duhovnom razvoju, osim ukoliko sam svesno ne odluči drugačije.
Pošto se najveći broj putovanja po etirima zapocinje u Tex-u, zamolio sam svog vodiča da me odatle odvede u BAG, pa sam tako ušao u tunel i započeo da klizim po njemu velikom brzinom kao po toboganu, sve dok se nisam spustio u BAG.
BAG mi je zaista delovao kao užasno mesto. Zatekao sam se u mračnoj i vlažnoj pećini, obavijen gustom maglom i teškim isparenjima koja su izlazila iz zemlje. Koraci su mi bili teški. Osećao sam da u toj pećini ima živih bića i da me posmatraju iza magle. Užasnula me je pomisao na to da i u ovakvim sferama ima idređenih oblika života. Pomislio sam da bi se ovo područje lako moglo poistovetiti sa paklom. Hodao sam prema nečemu što mi se učinilo da predstavlja izlaz iz pećine, probijajući se kroz gustu maglu, potpuno spreman da se suočim sa demonom LIXIPSP. Sve mi se činilo da me njegove oči vrebaju iza magle, ali bio sam odlučan da mu se oduprem ukoliko bi me napao. Na kraju krajeva, znao sam da će mi se svesni pristup višim astarlnim etirima otvoriti tek kada budem ukrotio tog demona.
Na kraju sam ugledao zračak svetlosti na izlazu iz pećine, pa sam se tamo uputio, dok je atmosfera postala opuštenija, magla tanja, a moji koraci brži. Veselo sam nastavio da koračam prema izlazu, srećan što sam konačno obavio zadatak. Tada mi je iznenada palo na pamet: "Ma gde li je samo onaj demon LIXIPSP? Kog se vraga nije pojavio? Zašto me nije napao? No, sve jedno, sa ili bez LIXIPSP-a, ja sam obišao ovaj etir i sada mogu opušteno da idem dalje."
I baš kada sam to pomislio, na samom izlazu iz pećine, nasrnuo je na mene ogroman crni pas iskeženih zuba; ogromna doga pet puna veća od najveće doge koju sam video. U tom trenutku nisam shvatio da je to LIXIPSP. Samo sam pomislio: "Šta sada hoće ovaj pas, što me sada uznemirava, i to baš kada sam obavio zadatak?"
Pas se naglo povukao i otrčao van pećine. Kada sam izašao napolje, ugledao sam ga kako se veselo igra u društvu sa još jednim psom. Izvan pećine prostirao se drugačiji, rajoliki deo BAG-a. Ugledao sam pred sobom brežuljak na kome su veselo kukurikali petlovi. Razumeo sam da BAG ima svoj pakloliki i rajoliki deo. Potrebno je izaći iz paklolikog dela u rajoliki, pa odatle nastaviti dalje prema višim etirima.
I kada sam se vratio u ovostranu ravan i dalje sam čuo kukurikanje petlova, iako ih u mom urbanom komšiluku nema. Bilo mi je jasno da je to bio znak po kome su mi moji vodiči čestitali na uspešno obavljenoj misije. U sobi sam osetio najintenzivnije moguće prisustvo anđela. Ceo stan bio je ispunjen predivnom anđeoskom energijom i divnim mirisima koji su dolazili iz onostranog.
Tek sam tada shvatio da je taj crni pas u stvari bio demon LIXIPSP. Ukrotviši tog demona, moje mentalno telo je počeo da kroti emocije i žudnje moga astralnog tela. Time sam pokazao da svoja duhovna dostignuća neću korisiti u loše svrhe. To je, dakle, bilo jedno od mojih najlepših i najdragocenijih mističnih iskustava. Puno puta sam se i pre i posle ovog iskustva uverio da put u raj, često ume da povede preko pakla.
Kasnije sam saznao da je jedna moja prijateljica imala slično iskustvo sa velikim crnim psom koga je ukrotila na sličan način. Nas dvoje smo tako došli do obostranog zaključka da bi naše viđenje LIXIPSP-a u obliku psa moglo da se dovede u vezu sa tim što smo oboje psi po kineskom horoskopu. U svakom slučaju, ljudski niži aspekti, poput nekontrolisanih žudnji i emocija, predstavljaju stvarne unutrašnje demone koji se manifestuju u astralnom svetu najčešće u obliku neke životinje (pas, tigar, lešinar, zmija, ajkula) koju treba iskontrolisati, a to je glavna lekcija koja se uči u BAG-u.
Ali, to ni u kom slučaju nije jedina lekcija BAG-a. Pored divlje životinje, mi u BAG-u susrećemo i pitome životinje. Pošto prevalimo pakloliki deo BAG-a, u kome se susrećemo sa unutrašnjim demonom u obliku kakve zveri, prelazimo u rajoliki deo BAG-a u kome nas dočekuje s radošću anđeo čuvar i to najčešće u obliku neke pitome životinje. Ovo pokazuje da čovek, pri svom rođenju, dobija po jednog anđela čuvara, ali isto tako i jednog demona. Između njih dvoje, stalno se vodi borba za uticaj nad našom ličnošću. Iskustva iz BAG-a potvrđuju da nisu ni malo nerealne simbolične i često šaljive sličice koje prikazuje malog anđela s jedne strane i malog đavola sa trozupcem sa druge strane kako nagovaraju čoveka na dobra ili loša dela. Unutrašnji demon nas navodi na ispoljavanje nekontrolisanih emocija, kao sto su bes ili mržnja, dok na suprot njemu, anđeo čuvar stalno podstiče na vrline. U pitanju je unutrašnja borba kroz koju prolazimo svakodnevno ceo život, samo sto u BAG-u, čovek po prvi put postaje svestan da nije u pitanju alegorija. Ukroćena zver ne znači da se ona neće ponovo otrgnuti sa lanca. Puno puta će se i posle BAG-a, događati da nas preplove nekontolisane emocije, ali ako je imalo pameti u nama, u njima ćemo prepoznati divlju zver koja se otrgla kontroli, te ćemo je odmah obuzdati pre nego što napravi neku veću štetu. Ukroćenu zver ne možemo nikada onesposobiti do kraja, jer je to nerealno i nije u skladu sa kosmičkim zakonima. Nju treba stalno pripipitomljavati. Kao pripitomljena, ona nam može postati veran prijatelj. Kraj astralnog hrama, mogli bi smo da sagradimo i kućicu u kojoj bi smo čuvali, pazili i redovno obilazili tu našu ukroćenu unutrašnju zver. Ne mora se isticati koliko ona može pomoći zrelom posvećeniku, ukoliko bi ga zadesila neka ozbiljna opasnost od ljudi koji mu misle zlo. Naravno, svaka zloupotreba moći bila bi prekretnica u duhovnom razvoju takvog posvećenika, jer bi ga nakon toga put vodio samo u jednom smeru i to prema paklu. Cilj je da se pripitomljena zver zajedno sa nama i anđelom čuvarom podigne u sferu svetlosti. U tom smislu i unutrašnji demon i anđeo čuvar poštuju slobodnu volju svakog pojedinca jer je ona toliko svojstvena odlika svakog ljudskog bića. U suprotnom, ukoliko kod čoveka nadvlada težnja prema mraku, zver će ga tamo rado i odvesti.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2009 16:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Tale,

vidim ja...vuces me...za jezik...a upravo sam ti napisao...ne samo tebi...neku, kao kritiku...zavisi kako se razume...na slicnoj strani...o andjelima...a nisam odgovorio, jos, ni ...sad ne secam imena...zenska...ovde ne vidim ime..pa jos, kad sam procitao neke njene postove...I OTKRIO TEMU: DUHOVNOST I SEX...PA...GDE CU PRE...MOJA OMILJENA TEMA...ENO ME TAMO...USKORO...
I IMAM PRIMEDBU...MODERATORIMA...za moju nesnalazljivost...jer su teme slicne, gotovo iste...a, evo, ovaj tekst si napisao, a tek sada ga vidim...DA SE, MOZDA, SPOJE TEME...ili da stize obavest...da se neponavljamo...ili obilazimo razna mesta za istu stvar...
Elem, lepo pises, na zalost, morao samda procitam na brzinu, jer sam vec krenuo...da se odmorim...citam, obavzno...kasnije...
umorio se od...kuckanja...POZDRAV...samo napred...bice nesto od nas...svih...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2009 20:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Tale,

Evo, obecao sam da ovaj tvoj tekst procitam…odmah…i uradio.
Ti, kad te prodje pauza…intermezzo…mozes da procitas…pa, mozda, nastavimo…ako hoces, ako ti je interesantno…nesto…
Ovaj primer, koji opisujes, me…nekako…podseca na karu 8…velike arkane…u Tarotu…SILA…to je ona slika gde devojka, golim rukama, hvata divljeg lava…i – pripitomljava ga. Ne znam da li je to bas najnizi nivo pakla…a ni Tarot ne znam bas dobro…ali ovakav opis moze da izgleda interesantan i – koristan. Za – dobijanje te neke SILE, SNAGE…MOCI…ili nesto jos, sto ja ne znam…kad pobedis LIXI – PIXIJA… onda dobijes TO…nesto…sta god da je…i to je skroz ok. Podrzavam to…ali, mislim, za to…ne mora da se silazi u pakao…moze sa andjelom…ali, ajd sad…da pisem, opet, neke seanse…malo mi je glupo…no, nesto bi trebalo da napisem…ako…da se tema razvija…

…pogotovo sto si, u tekstu, otvorio jos neka, mislim, veoma bitna pitanja.
Prvo, da li si pustio, nekada, da te Pixi – Dixi – POJEDE? Ili rastrza, kako god mu se svidja…da mu se predas…da on tebe pobedi? Probaj, bice ti vrlo – zabavno.
Navescu jednu realizaciju, sasvim kratku…imao sam, a verovatno imam i sada, kao i vecina ljudi, koliko znam, na hriscanskim podrucjima…strah, nekakav podsvesni, svesni, arhetipski, simbolicki, religiozni…od – zmija.
I – desavalo se, u mom astralu…da sepojavljuju…zmije, skorpioni..itd…kao nekakve projekcije…nekih negativnih misli…a mozda i entiteti…nekada puna soba, pod tepihom…svuda…kao iz filma o Indijani Dzons…da ne plasim nikoga…i svejedno…neke su bile tu samo onako, da prave guzvu…a neke i da me cape, ugrizu…i – sedim ja tako i gledam ih…i razmisljam…da vidim sta one hoce – od mene…i…neke su me capile…kao bajagi…ugrizle…ispricale otrov…a neke…velike…kobre..bi da gamizu…po meni…unose mi se…u lice…pogotovo jedna…velika…ali simpaticna…i..ok, da vidim – sta ide dalje…vidm da nece da me ujede…nego…hoce da mi udje u usta…u utrobu…da deluje iznutra…Ok, kazem ja, otvorim usta…i ona udje…i, kako je usla, u sledecem momentu je iz mog treceg oka izleteo SOKO, kao njena transform…i – odleteo…bilo je simpaticno…i, zabavno…PROPUSTANJE…
Ne mislim,sada, da je ovo bio nekakv pakao…ali, bilo je, malo, gusto…na pocetku…strah…je li…
Desavalo mi se, ali skroz ukratko…da radim, sa zenama…nesto, sto ja zovem…BIG MAMA…velika majka, zastitnica…ne znam da li sam to stavio, nesto, na onaj link…seanse…gde navedena zena…ili devojka…koja se priprema za tu ulogu velike mame – zastitnice…GOLIM RUKAMA se bori sa coporom vukova , u pustinji…bez igde icega…da bi zastitila svoje dete…bebu…da ga ne pojedu vukovi…a ovi su neumorni…napadaju sa svih strana…i celu noc i dan…ili majka koja se bori sa nekim strasnim demonom, ogromnim, snaznim…koji joj je vec oteo dete…a ona pokusava da ga otme, od njega…da zastiti svoje dete…koje, realno, u ovom zivotu…jos i nema…itd…ima dosta primera…interesantnih…ali, ne mislim da se tu radi o paklu…pogotov ne onom najnizem…ali, nebitno…previse se pominje pakao, pixi – dixi…sto, razumeces me, znaci, na neki nacin PRIZIVANJE…TE OSOBE…onih koji to citaju…pa da se vratim na pocetak mog predstavljanja…Hari Bol! – PEVAJ SVETA IMENA…jer TIME PRIZIVAS TE VRSTE OSOBA…svejedno koje…ISUSA, BUDU, ALAHA, ANDJELE, KRISHNU,…koga god…mislim da je, malcice…bolje…
To je moje misljenje…
A – sto se tice Pink Floyda i pesmice : The dark side of the moon,...t.j. tamne strane meseca…za to ima dosta vremena…i treba dosta pripreme…pa,…doci ce vreme, ako bude trebalo…
Ali, da se vratimo andjelu…cuvaru…zastitniku…kao temi…ovde…ako hoces, mada je i ovo, sa paklom, skroz ok…
Ima jedno poimanje…vedsko…mozda i kabala…ne znam…da je ovaj svet dvostranosti – MAYA – ILUZIJA. Tako da to i treba shvatiti kao jednu zabavu…igricu…
Ne previse ozbiljno…i ne predugo…

Ali, sad sam se setio, sta sam, u stvari, hteo…ako hoces da mi pomognes?

Naime, radi se o onome sto sam i naveo, mislim u predstavljanju…sta mene, sada, interesuje, koje realizacije…posto dosta citam o tom nekom VAL-u, talasu, kasiopejcima, denzitetima…i predstojecem vremenu PROMENE…a to, nekako, osecam i sam, duze vreme…ali sada vidim da se to prosirilo…sto rece jedan, na nekom drugom forumu…kao kuga…omasovilo…pa zaista verujem da ce nesto, krupno da se desi…uskoro…t.j. desava se, vec…ali me zanima i NESTO KONKRETNO…sta mogu ja da uradim, za opste dobro…da se ovojos ubrza…
Znas, te meditacije i obilasci po univerzumima mogu da potraju…nikad kraja…uvek nesto novo…interesantno…a ovde se radi o odredjenom vremenu…u ovom 3. Denzitetu…gde se vreme jos uvek racuna…za vecinu ljudi…
Na primer, naveo sam rad sa DNK…t.j. otvaranje tih 10 zakrzljalih kanala…koja se navode, verujem da ima necega…pa fotoni…KRISTAL…besplatna energija…pa, ko ce, jos, da placa struju…itd…hocu da kazem…dok mi putujemo univerzumom, ljudi nabavljaju daske za surfanje po TALASIMA…i, vec imaju iskustva, prevazisli strahove…i – sada vec JASU te talase, i UZIVAJU…ZABAVLJAJU SE…
Hoces da probamo…nesto…tako? Zbog drugih/nas…jer, mislim, ti i ja smo oni…iz proslosti/buducnosti…ako sam dobro iskapirao….???
…ufffff, al sam se natripovao…pozdrav
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2009 20:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Solare ::
Dobro nam došao,Alex Radović,
zanimljivo mi je da sam se,čitajući tvoj tekst na temi Samoisceljenje o tvojim iskustvima na regresoterapiji,gde kažeš kako je Anjeo Vodič gospodje Z. bio tužan,koliko je dugo čeka,setila upravo ove teme i Taletove priče Very Happy
I Tale i ti ,svaki na svoj način ,radite istu stvar.
Vrlo mi prija tvoja energija i način kako iznosiš svoja znanja i iskustva na ovom forumu.Samo napred !

Ej, zdravo, Solare
hvala na dobrodoslici...nadam se da ce mo da nastavimo, Tale i ja...neke interesantne teme...i za druge...
Vidim, citajuci neke tvoje komentare, otkrio sam temu : DUHOVNOST I SEX...koja je, nekako, moja tema...a, vidim, i tvoja...pa se nadjemo tamo...nadam se da bude, isto, zanimljivo...pozdrav Very Happy Srce si!
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 03:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex,
misilm da će ova naša diskusija biti na obostranu radost i da će značiti i nekim drugim učesnicima foruma .
Tako da nastavljamo.
Interesantno mi je tvoje poredjenje SILE tarota i BAG etira. Nisam se još uvek dublje upustio u proučavanje SILE. To kod mene ide jako postepeno. Etir BAG sam proučavao nekih godinu dana. Tarot SILA još uvek nije došao na red. Ali, pošto si ga ti sada već spomenuo, sasvim je moguće da to nisi učinio slučajno. Možda je SILA sledeća na redu. Pojedine tarot karte se moraju proučavati ceo život. To se pre svega odnosi na LUDU.

LIXI PIXI iz BAG-a je naš unutrašnji demon. Ja zaista verujem u to, štaviše ne samo da verujem, već nemam baš nikakve sumnje u to, da sva ta osećanja koje imamo u nama i koja se u nama spajaju, potiču od nekog izvora. Na primer, nekontrolisani bes ili nekontrolisani izliv strasti, potiču tako po mom mišlenju, od nekog jako moćnog energetskog izvora. Recimo od nekog strahovitog demona koji te svoje emocije širi po čitavom multiverzumu. S obzirom da smo mi tu gde jesmo i da smo takvi kakvi jesmo, to su i takve emocije sastavni deo naše ličnosti. To bi smo mogli okarakterisati kao niže ljudske odlike. U konkretnom slučaju, to bi bio taj demon LIXI PIXI.

Taj LIXI PIXI predstavlja tako jednog našeg unutrašnjeg demona koji predstavlja istureni deo tog bića iz kojeg od iskona izbijaju te nekontrolisane emocije, žudnje, strasti i slično. On je sastavni deo našeg mikrokosmosa, pa ga ne možemo videti u uobičajenom stanju naše svesti.

Medjutim, taj LIXI PIXI postaje sasvim uočljiv i jako dobro vidjiv, ukoliko se nadjemo svesno u najnižem delu astrala koji se zove BAG.

Ovde stvarno ima toliko mnogo pitanja, da bi bilo najbolje, kada bi se moglo, reći sve od jednom, bez tipkanja ovih slova, jer ovo tipkanje jako zamara...

Nije čudo što se neki radije služe simbolima.

OK.

U enohijanskom sistemu, BAG je područje najnižeg astrala.
Po nekim drugim sistemima, to područje bi moglo da ima i neke druge nazive.

Poenta je u sledećem:

BAG nije pakao. BAG se nalazi iznad eteričnog sveta.

U ovome se do sada jako mnogo grešilo i to u bilo kom sistemu - naime grešilo se mnogo u tome što su mistici mislili da odmah iznad fizičke ravni ide astralna ravan. To nije tako...Odmah iznad fizičke ravni ide eterična ravan. A tek posle eterične ravni ide astralna ravan. I ta astralna ravan se deli na mnogo drugih nivoa.

Najviša eterična ravan je rajolika. To je kao raj na zemlji. Izgleda onako kako su ljudi oduvek zamišljali raj. Ali, iznad i tog eteričnog raja uzdiže se nebo. To nebo iznad eteričnog neba, možemo nazvati astralno nebo.

Držeći se ove teme, postavljam pitanje: Kakva su svojsva čoveka koji živi u eteričnom raju? Sjajna. Ali, on još uvek ima u sebi deo LIXI-PIXI-ja. Još uvek takav čovek nije sasvim pripitomio tog unutrašnjeg demona u sebi. Da bi ga potpuno ukrotio, on mora da prodje kroz svojevrsno čistilište. A to čistilište se nalazi u nižoj astralnoj ravni koje iz njegove povišene eterične perspektive deluje kao niže astralno nebo. On sada mora da poleti prema tom nebu. Za to treba imati jako puno hrabrosti. On time ostavlja za sobom svoje eterično telo i u svom astralnom telu ulazi u astralno nebo.

I tamo se suočava najpre sa paklolikim delom nižeg astrala. Tamo je i taj LIXI-PIXI.
Iz perspektive jednog eteričnog čoveka, ovo predstavlja isto što je i za nas fizičke ljude smrt. Ukoliko uspe da pripitomi LIXI-PIXI-ja, zajedno sa njim, proći će dalje u rajoliki deo BAG-a gde ga radosno dočekuje njegov ANDJEO ČUVAR.

Znači, mi uopšte sada nismo skretali sa teme - mi sve vreme govorimo o andjelu čuvaru, ali iz jedne šire perspektive u kojoj je uključeno i znanje o unutrašnjem demonu - koga smo mi ovde nazvali LIXI PIXI.

Sada je taj čovek postao astralni čovek. Umro je za fizički svet - tamo je ostavio svoje fizičko telo. Umro je i za eterični svet - tamo je ostavio i svoje eterično telo. Kako gore, tako i dole, govore stari hermetisti.

Sedeća njegova etapa duhovnog razvoja je prema mentalnim sferama.
Kakve prepreke i kakve radosti njega čekaju na tom putu, priča je za sebe i van je okvira ove teme.

Nikada nisam dopustio da me Pixi Dixi pojede. Nikada nisam svesno dopustio da me bilo koji demon pobedi. Ali, sada, kada sam pročitao to što si mi rekao, mislim da bi to bila odlična ideja. Ukoliko smognem u sebi snage, ja ću svakako to i dopustiti. Premda, ovo o čemu pišemo, zaista nije za početnike...No, naš andjeo čuvar nam daje samo one zadatke za koje on misli da ih možemo podneti i uspešno premostiti.

I sasvim moguće da sve te zmije i škorpioni iz tvog iskustva, uopšte nisu demoni. Ako nisu, šta misliš, šta su?

Zmija koja je ušla u tvoja usta i izletela iz tvog trećeg oka kao soko. Šta je to?

Inače, ne mogu, na moju veliku žalost da otvorim tvoj link. Izgleda je i on blokiran u Kini gde živim.

I lepo si rekao da sve ovo treba shvatiti kao jednu zabavu i igricu, kao da je u pitanju Maya.

Moguće je da je zaista sve MAYA što se nalazi ispod duhovne sfere ili Samadi ili Supersvesti. Istočni mistici su skloni da idu mimo te MAYE, zaobilazeći je, i da pravo idu u Samadi. Čini mi se da zapadni mistici više vole da se kroz ove MAYE probijaju snagom svoje volje i svetlosti do SAMADI-ja.

Još uvek nisam načisto sa tim u kom smislu je to sve MAYA. No, ako je mentalna ravan MAYA, onda je i fizička realnost MAYA. Onda je i eterični i astralni nivo MAYA. Sve je MAYA. Ali, i nije baš sve MAYA. Ipak su to sve realni svetovi...Ako uključimo, ipak, neki rezon, a rezon nije dzabe dat čoveku, ovaj svet doima veoma realno. Čak je i Isus osetio bol.

Ukoliko imaš neku ideju kako bi mogao da pomognem u ubrzavanju procesa promene, biće mi zadovoljstvo da se u tu ideju konkretno uključim...
Pozdrav
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 08:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Tale,

Uhhhhhh,…vec sam pomislio da sam udavio svojim drzanjem propovedi…
A, posto me zoves da nastavimo…ok…evo me.
Drago mi je da vidim da imas puno iskustva, realizacija i znanja…i sigurno da to moze samo da inspirise druge…
Ono sto primecujem, jos jednu stvar, u cemu se razlikujemo…a pricamo, mislim, o istim stvarima…ili slicnim…pa je to, moguce, interesantno, kao dva razlicita pogleda…je
Da osecam da si ti, kao sto si sam naveo…student…t.j. vise, nekako, kao adept znanja…
Dok ja sebe vidim, sada…vise… kao…dete…a, boga mi, i kao – zenu. Zato sam i izabrao ovaj avatar.
Naravno, kako smo poceli…sve vise ce, izgleda… da se otvaraju i nova pitanja i nove teme…ovo o detetu, detinjarijama…igricama…o zenama…o sexu…itd…naravno, sve to povezano sa znanjem…sa tvoje strane…
A jos nisam napisao i neko moje vidjenje pitanja ljudske slobode…koje si dotakao u nekom prethodnom textu…
A, o Mayi, tek…imalo bi da se isprica…ceo univerzumi…prica…
A- sve bih hteo…nekako…da odgovorim, t.j. ono sto imam drugacije vidjenje…ono sto se slazemo…to ne navodim…ti vec to znas…razumes…razumemo se…pa, probacu…najkrace moguce…od vise stvari…dakle…naravno..moje misljenje…ne nudim istinu…samo misljenje…
1. Maya – je… realnost koja ne postoji. Iluzija. To je veoma tesko za razumevanje, a pogotov za realizaciju, jer onda bi smo bili…Ali, ptprilike nesto ovako…sve to sto ti pises, a i ja, to je iluzija, to ne postoji…kao i sve nase znanje i iskustva…sve sto je pitanje dvostranosti vremena i ima svoj pocetak i kraj…sad ga vidis, sad ga ne vidis…
A samo ono iskustvo i znanje…I PROSTORI… koje nije vezano za vreme…je realno, stvarno…iz toga proizilazi i da je citavi univerzumi, pa tako i raj i pakao…I SVI DEMONI…su iluzija…a kad te pojedu…kad im se predas, svesno, KAO VEZBA, naravno…vidis da se iluzija rasprsava kao mehur od sapunice…jer mogu da pojedu, rastrgnu, tvoje neko telo, koje god…ali da TI OSTAJES I DALJE ZIV, ZDRAV, PRAV…sto bi se reklo…JER TI NISI NI JEDNO OD TIH TELA…ni fizicko, ni astralno, mentalno…niti ego, ni lazni ego…ti si cista dusa, a tela su odela, kocije…vozila…kako god da ih nazoves…a, ona se …stvaraju…pa – odrzavaju…i, na kraju…unistavaju, raspadaju se…cak i najvisa, najsuprilnija tela, najdugorocnija…naj znanje tela, najnajdraza nam tela…sva tela…
Naravno, mi se palimo…da imamo iskustva…nekakva, razna…pa znanja…razna…pa…sve su to fore Maje…da nas zadrzi…u ovim telima…sto duze…da zaboravimo ko smo…kao…nesto napredujemo…ALI – KUDA??? Vreme…vreme…vreme…
A istocni, kako kazes, mistici…ne zaobilaze Maju, jer ona ne postoji…ona postoji u tvojoj glavi, mojoj…nasoj…kao mogu da zaobidju nesto sto ne postoji…PROLAZE…PROPUSTAJU…NE ZADRZAVAJU…ali, kazem, to je veoma duga prica…hiljadama zivota…
A, evo malo znanja…i od mene…
maja, iluzija…dolazi od Maje, Shivine zene…Shiva je jedna specijalna osoba, najcesce, sa Vishnuom, ne pripada IVICNOJ energiji Boga, kojoj mi pripadamo…nego UNUTRASNJOJ, sto znaci da je samo bozanstvo…deo Njegov, ali ujedno i potpuna celina…naravno, po redosledu autoriteta i zastite, Maja, njegova zena SLUZI Shivi, pa tako Shiva, sa Vishnuom, jedini nisu podlozni Maji, iluziji...svi mi, ostali, racunajuci i Brahmu…smo podlozni njenim carima…zavodjenjima…jer, TO JE NJENA SLUZBA, da nas ocara, zavede…a, mozes samo da pretpostavis, koju ona IMA MOC…jer je Shiva, ujedno, zaduzen za NAJVISE MOCI…koje su nama i nezamislive…mehurici u mehuricima…u mehuricima…u mehuricima…u mehuricima…pa u balonima..pa…
Zato puno mistika i yogija obozavaju Shivu…da bi im Shiva, koji je, inace, izuzetno milostiv…DAO MOC…DA SE IZDIGNU IZNAD MAJE…t.j. pogresno receno, jer to je nemoguce…ali da Maja, na njih, ne deluje…ali, naravno, moc kao moc…je, opet, jedna igra Majine Maje…pa se mistici zakace na to…i opet igraju…kolo…u krug, u krug…samo na mnogo visem nivou…znanja, iskustva…moci, uopste…
Da napomenem, da se, kod nas, pogotov od strane nekih hriscanskih teologa, na zalost, jako pogresno tumaci osoba SHIVE, zbog njegove uloge DA UNISTAVA…pa ga porede, a i zbog davanja moci…sa satanom, luciferom…ne znam koje cim, sa veoma negativnom konotacijom…iako se Shiva, u vedama navodi kao NAJVECI BHAKTA KRISHNE, t.j. njegov najveci obozavalac i sluga…
I, na kraju, postoji jos jedna…najbitnoija stvar, u vezi sa Shivom…on je unistavac naseg laznog ega…dakle sve iluzije…
Ujedno, postoji i MAHA MAJA…nasa MATADJI…MAJKA…DUHOVNA…koja je izvan dualiteta, dakle unutrasnja energija Boga…i iznad i Shive i Maje…koja se brine, o nama, kao duhovne iskre, vecne…duse…u realizaciji sat – cit – ananda -…da MI JESMO, U STVARI… VEC…VECNI…SVEZNAJUCI…I BLAZENI…
I da nema potrebe da se ista ucimo, kad vec sve znamo…a ako jos TO NE ZNAMO…onda ZNAMO KO TO ZNA, PA MOZEMO, ODMAH…ZA SVA PITANJA…I REALIZACIJE…DA MU SE OBRATIMO….
A – to je…PARAM ATMA…NAD DUSA…koja je deo Narajana…itd…da ne preterujem…koja je isto, unutrasnja energija…t.j. bozanstvo…sa ovom ulogom…i koja se podelila, a ostala cela….i usla, priliko stvaranja univerzuma, t.j. sve materijalne kreacije…kako izdise…izdahuje…kako da kazem… Maha Vishnu…itd…u unutrasnjost svake najmanje korpuskule, t.j. atomskog jezgra…ali, ujedno i u krupnije obilke…koje nazivamo nasim telima…U SRCE svakog tela, ZAJEDNO SA NAMA, malim ATMAMA, DUSAMA…koji smo, takodje u srcu…videti prilog iz moje knjige: ulazak u srce., koga interesuje…
E, da zavrsim, nekako…od te Nad duse, sto se moze slicno…paralela…sa Svetim duhom…DOLAZI ZNANJE…ALI I ZABORAV…u krug, u krug, u krug….
I, sta sam ja, ovoliko tupio…??? Pa, hteo sam, nekako, da kazem…postoji znanje i ZNANJE…jedno je pitanje vremena…i tela/prostora…i ono nam je potrebno da bi odrzali ova tela…kocije…auto…kuce…racune u bankama…mentalna tela…, a postoji i znanje, vecno…ono drugo…a za to, kao sto sam naveo, ja nisam kompetentan…treba se obratiti Nad dusi…
A KLJUC, KOJI TEBI DAJEM…ne moras da ga koristis, slobodna volja, izbor…JE…DA TE TVOJ ANDJEO ODVEDE KOD NJEGA…t.j. kljuc je tvoj andjeo…on ce, siguran sam, da nadje nacina, ili da prizove u pomoc…nekog drugog andjela… a ja sam ti naveo samo…JEDNA INTERESANTNA VRATA…
Budi mi pozdravljen
…raspisao sam se poprilicno, pa cu druga pitanja…malo kasnije…da ne smorim…ono o detetu…i zeni…sexu…predavanju…LJUBAVI…
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 11:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

He,he...

Ovaj Alex Radovic je ili Istina ili mu je neki jako blizak rodjak.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 12:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Alex,

Ja sam samo skromni student. Ja sam jedan od onih studenata koji polažu ispite na upornost. Uz to primenjujem trikove šlihtanja. Eto, volim da se dopadnem svojim profesorima, kako bi me pustili da prodjem ispit.
To što za sebe kažeš još skromnije da si više kao dete, ja mogu samo da kažem da si otišao mnogo dalje nego što običan student može uopšte da zamisli. Ponovo postati dete, to je za drevne alhemičare značilo da su postali prosvetljeni. Od tada, oni su samo, kao deca provodili vreme u igri. Jer im ništa drugo nije preostalo. Drugi veliki cilj starih alhemičara je bio da nadidju svoj pol, a to su često predstavljali slikom hemofrodita. To što se ti prikazuješ kao žensko, znači da si makar jednim dobrim delom uspeo da dodjes i do tog cilja.
Dakle, ja sam ništavan kao "adept znanja", u odnosu na veličanstvo deteta koje stoji preda mnom i sa kojim se ja usudjujem da razmenjujem poruke.
Ipak, to sa Mayom, to je toliko uzvišeno, da naprosto gubi smisao...
Ima nešto kod Istočnih mistika koji kada dodju do Samadija ili Supersvesti ili Prosvetljenja, što ih čini bledunjavim i sladunjavim, kao da izgube osećaj za detalje, kao da izgube osećaj za život i mnoge sitnice...Ja da sam dosegao takvo jedno uzvišeno stanje, nikako se ne bi usudio da kažem da je celokupna mentalna, astralna, eterična i fizička kreacija Maya. Čini mi se da bi se time pomalo podsmevao Božijoj kreaciji.
Stari Gnostici su nipodoštavali fizički svet, smatrajući ga delom zlog Boga Demijurga. Bogumilsko "do Zla Boga", nastavilo je sa odbacivanjem fizičkog plana kao što je nešto zlo. Hermetisti su isto tako govorili o zlim arhontima koji drže fizički svet.
To sam sve shvatio i činilo mi se da mogu da podnesem. Ali, po Istočnjacima, ispada da treba prevazići baš sve, ne samo fizički, već i eterični i astralni i mentalni svet. OK. Velim ja da su u pravu. Ali, šta sa svim ovim Božijim kreacijama koje su po sredini izmedju nas i Boga? Ma, da li je zaista moguće da je baš sve to Maya?

OK, razumem ja da je Maya sve šta ja pišem i sve što ti pišeš. Ali, čemu onda pisanje? Mislim, zašto bi onda bilo šta u životu svome ikada napisao? Pisana reč očito gubi onda potpuni smisao. Pismenost gubi smisao. Korespodencija gubi smisao. Sve gubi smisao, uključujući sve one ljudske i mitološke velikane koji su zaslužni za pojavljivanje tog izuma. Ipak, nije to baš tako. Osećam duboko u sebi da je pisanje imalo nekog smisla. Da nije bilo baš Maya. Ipak, postoje takozvani akaški zapisi u kojima se čuvaju svi zapisi po modelu jedne velike nebeske biblioteke. Da li je onda i akaša Maya? Ja ne kažem da nije, ali ako kažemo da je sve Maya osim Supersvesti, zar se time ne lišavamo svih životnih, eteričnih, astralnim i mentalnih sokova što nas i čini kreativnim, zbog čega smo i postali deo manifestacije, i to valjda na radost Bogu?

Ja sam kasnije razumeo da si mislio na demone kada si rekao da ih treba pustiti da te pojedu kako bi razumeo da je sve iluzija.

I opet ponavljam, sasvim moguće je da je to iluzija, ali je moguće i da nije....Nešto jeste, a nešto nije iluzija na tim astralnim nivoima. Tamo je to još mnogo teže nedokučivo nego ovde na Zemlji. I jeste, može se reći da je to sve skupa iluzija, ali kako objasniti taj moj intuitivan osećaj da smo tim stavom, kao hirurškim putem, odstranili celokupnu utrobu kreacije?

Ja znam da ja jesam čista duša i da je to jedino pravo i što vredi,
i znam da ja nisam ni fizičko, ni astralno, mentalno, niti ego, ni lažni ego,
ali mi se sve čini da i sva ta tela, odela, kočije i vozila imaju pravo da se raduju i da uživaju u Božijoj kreaciji čiji su sastavni deo. To što nisu večni, to ne znači da su Maye ili to možda baš to znači?

Odakle, uopšte nama pravo da pomislimo kako andjeli mentalnog nivoa nisu stvarni?

Možda nisu stvarni. Ali, pričaju, pomažu, lete sa nama, druže sa nama, pomažu...

Pa se onda pitam, šta ako o Mayi najviše pričaju oni istočni mudraci koji nikada nisu imali niti jednu jedinu astralnu projekciju, pa su zaobisavši to, pomisili da su došli do Samadija i da je sve Maya osim tog njihovog savršenog dostignuća prosvetljenja.

I ko što rekoh, ja idem tim nekim svojim laganim putem od dna prema vrhu, u nadi da ću jednog dana dostići prosvetljenje.

Ukoliko to budem postigao, moćiću da kažem da li je sve ispod toga bilo maja.

Do ovog trenutka, mogao bih da kažem da i jeste Maya i da nije Maya...Zavisi kako se uzme i kako se gleda na to...

Poz.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 16:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Brate, Tale

Izgleda da sam te bas iznervirao….a tako smo lepo poceli…
Izvini, najponiznije, sto je moj prethodni tekst izazvao, kod tebe, neraspolozenje, sto imam utisak, …a nikako mi to nije bila namera….I – NEMOJ DA ME SHVATAS PREVISE OZBILJNO, ja, ponekad i lazem…
Moguce i da nisam bio, uopste, razumljiv, …a to je i stoga sto ni sam nisam u situaciji da sam spoznao maju, iluziju…cak ni blizu…
Kao sto si primetio..napisao sam da, jedino Vishnu i Shiva nisu pod uticajem Maje, u celom univerzumu, a da je cak i Brahma pod njenim uticajem, a Brahma je stvaralac univerzuma, prvo bice…PO VEDAMA……najsuptilnije bice…inkarnacija ciste, bozanske inteligencije…to, tamo, otprilike tako pise…sa mogucnoscu da je ovaj ego nesto krivo preneo…dakle…Bhagavad Gita i Srimad Bhagavatam…
Dakle, to je teorija…
Moze da nam se svidja…ne mora da nam se svidja…moze i da nije istina…naveo sam samo neko znanje koje je tamo dato…
Sto se tice andjela…po poimanju drugacijem…tvojim…ja ne znam paralelu…i koja su oni bica…iz ovog sveta ili duhovnog…PAZNJA…mislim na NJIHOVA TELA…jer svi smo duhovna bica…ne znam da li me bolje razumes…
Postoje takozvani andjeli cuvari i koji su napustili tela, kao roditelji, pa nastavljaju, sa viseg nivoa…da vode svoju, rodjenu decu…a i mnogi na razlicitim nivoima…fizickim…i duhovnim…- moje misljenje…
kao sto i mnoga visa bica, i bozanska…mogu da se spuste u niza podrucja…pa i sve do grubog, naseg…tela…ali, da bi ih videli…moramo da budemo sa istim telima…mislim, na istoj ravni…
Prilikom inkarnacuije…dakle navodim Vede…NE MOJA ISKUSTVA…
Prvo dolazi do stvaranja najsuptilnijeg, tamo se kaze – materijalnog tela…laznog ega…koje donosi ZABORAV…i neke od osnovnih smernica, karakteristika TE, ODREDJENE INKARNACIJE. Od njega se razvijaju, po redosledu gustine i tezine…redom, jedno po jedno…niza tela…sve do najgrubljeg…za tu ODLUKU…a za nas, to je fizicko, ovo, grubo telo…od 4 elementa…neke osobe imaju tela od samo jednog elementa, dva, tri…kao i samo astralna…ili samo…
Dakle ono sto sam opisao kao iluziju…odnosi se na ono STO NIJE VECNO, nego sklono promenama…U VREMENU…dakle…rodjenje, odrzavanje i KRAJ.
Duse su – NERODJENE, pa tako, iako ima i drugacijih misljenja…NE MOGU NI BITI UNISTENA.
Gruba tela se raspadaju, u vremenu…zavisno od gustine…najgusca – najbrze, na zemlji, ljudi..od oko 100 godina…nekada…10.000 najvise…suptilna, astralno…mnogo duze…i moze da se poveze i sa sledecom inkarnacijom…itd…
A inkarnacije se dogadjaju, t.j. izbor tela…na osnovu nasih ZELJA i zasluga…paralelno…itd…
Dakle, naveo sam i to DA JA NISAM BAS KOMPETENTAN PO OVOM, VEOMA DUBOKOM PITANJU…ali da znam ..pardon… VERUJEM…da je NAD DUSA, koja boravi u tvom i mom srcu, i svacijem…kompetentna za to pitanje.
Kao i, verovatno, mnogi andjeli.
Ali ono sto tebe interesuje…smisao, uopste svega ovoga…sto, u zivotu radimo…i pisanja…
IMA SMISLA, naravno, …malo sam se salio…
Ja tebe, ALI POTPUNO - PODRZAVAM, NA TVOM PUTU!
Mi, naravno, se nalazimo u ovim grubim telima…i nesto moramo da DELUJEMO…radimo…da bi i tela odrzavali…ali i realizovali neke stvari…i TU SI, POTPUNO, U PRAVU…SVE TO STO SI NAVEO…i – UZIVAMO…posledice…tog delovanja…osim, u slucaju…kada ne uzivamo U POSLEDICAMA, NJIH PREDAJEMO, REZULTATE…andjelima, uciteljima, bogu…opsssss, opet, moguce, da ti se ovo nece svideti…ili vecini…oprosti mi…TAKO KAZU…
A mi uzivamo u SAMOM ZIVOTU…ZIVECI GA…ne vezujuci se za rezultate…
Ono sto jeste NAJBITNIJE je SPOZNAJA – MESTA, na kome se nalazimo, t.j. ko smo…i sta zelimo…i koje su NASE MOGUCNOSTI…kojim putem idemo…imamo li cilj ili ne…i ako imamo…KOJI JE TO CILJ?
Navescu jedan primer iz Gite, gde Ardjuna pita Krishnu mnoge stvari…pa, izmedju ostalog i o hrani…i…izmedju ostalog, Krishna kaze da ON JEDE VOCE, POVRCE, ZITARICE, MLEKO…i da je to veoma dobro da mu se ponudi…jer ovu hranu jede i prihvata, kao ponudu…i tako daje blagoslov…ulaskom, svojim, u tu hranu…
A, onda ga Ardjuna pita: A STA DA RADE ONI KOJI JEDU – MESO, s obzirom da Krishna to ne prihvata…u ovom dobu, Kali – juge…I krishna mu odgovara:
AKO NE MOGU BEZ MESA…MOGU DA JEDU…MESO KOZJE…I DA GA PONUDE KALI…onda Ardjuna pita: a sta ako ne mogu i to…ne secam se dalje…onda Krishna kaze –OK, AKO NI TO NE MOGU…ONDA MOGU…OVO…,..pa ovo
Sve u skladu sa zeljama i mogucnostima…
Ne znam da li sam uspeo da ti vratim smajl, na lice…svejedno…smej se i uzivaj…i oprosti ovom alexu…ne zna, covek…gde se nalazi…ni sta radi…samo nesto hoce…
Sve najbolje….
Nadam se, ako obecas da neces da se ljutis…da nastavimo temu…mozda, zajedno…ili sa jos nekima…i dodjemo do resenja za tu iluziju…pa da se SVI, ZAJEDNO…SMEJEMO…
Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Okt, 2009 21:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Tale

Evo, citam ponovo…moj i tvoj tekst…i pokusavam da pronadjem razloge za tvoje nezadovoljstvo, ali mi, i sada, nije bas jasno, pa te molim da mi pomognes…da razumem sebe i svoje postupke…
1. Gde sam se ja, kojim izrazima…izdigao iznad tebe…ili te ponizio…uvredio…?
( to sto sam rekao, sudio…da sam ja vise kao dete…i zena…ne smatram da sam, negde, napomenuo da je to vrednije, bolje, uspesnije…itd…nego biti muskarac…roditelj…ili student…to su razlicite faze…razlicita tela…i sva su, po meni, ok…normalna…a navodim ih, za sebe…jer je moj odnos prema mom andjelu…kao i svih, do sada, andjela, prema ljudima, sa kojima sam radio…bio, uglavnom, odnos roditelja prema detetu…sa nekoliko slucajeva…odnosa musko – zenskih…kao i ljubavnika…
Sa druge strane, citam tvoje postove, razlicite teme…ovde,…Egipat…kabala…i vidim da imas veoma mnogo i razlicitog znanja…a i sam si naveo da si kao student…pa ne vidim sta je tu – ponizavajuce…ili lose!?!)
2. Ovo sto sam opisao kao iluziju…ne secam se da sam negde napisao…sudio… da je to lose…da sam sudio bozijoj kreaciji…naprotiv…Maju, kao i Durgu, Sati, Kali i Shakti…zene Shive…obozavaju, i dan danas, ljudi sirom Indije, pa i sveta, mahom Indijci…kao i Shivu, mnogo cesce, a kroz njega i Maju…
Spoznajuci savrsenstvo mesta na kome se nalaze…bez obzira na iluziju…njima iluzija ne smeta…obozavaju Maju…jer radi jednu posebnu sluzbu…Bogu…nekada i veoma nezahvalnu…
I da probam da navedem jos jedan citat, u nadi da ce biti bolje razumljivo, iz Gite…

Bolje je biti na svom mestu…i raditi stvari pogresno…
nego biti na tudjem mestu
( onom koje ne odgovara nasim osobinama, sposobnostima)…
i raditi stvari ispravno.
A ti si na svom mestu…to je jasno…po ovome sto pises…

…evo jos jednog nesporazuma….
3.Gde sam naveo da andjeli, bilo kog nivoa, nisu stvarni? Ili bilo koje zivo bice…da nije stvrarno?
Ne znam, ni ja, kako neko moze tako da pomisli… ali, verovatno sam nekako…lose napisao…Ja sam pokusao da odvojim ziva bica…duse…vecne..bilo koje duse…u bilo kom telu…od materije…koja je spoljasnja energija Boga…i koja se menja…u vremenu…a nasa identifikacija, da smo ta tela,t.j. materija…a ne vecne duse…unutar te materije…je iluzija…a to navode cak i neke religije…
4. Takodje…ne znam…gde smo…ili bi smo odstranili celokupnu utrobu kreacije…gde sam napisao da maju treba odstraniti…ona nam – pomaze…tu, gde jesmo…

Molim te, odgovori mi…gde sam pogresio…ako mogu da se ispravim…naucim…
pozdrav
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Okt, 2009 00:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
He,he...

Ovaj Alex Radovic je ili Istina ili mu je neki jako blizak rodjak.

Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90032 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29774 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16733 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35330 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15880 28 Jan, 2008 02:24 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9741 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25607 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)