Muzika i Meditacija / Introspekcija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MEDITATIVNA MUZIKA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
spirit
Tragalac

Pridružio: 14 Avg 2009

Poruka Poslao: 30 Avg, 2009 12:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vertikalno gledano - Block Out

Link

Vertikalno gledano
Dole sve sve u redu je
Voda crna se ne menja
Voda crna se ne menja

Vertikalno gledano
Hodanje je stvar navike
Samo prostačka konvencija
Samo prostačka konvencija

Ja vidim sve što ne bi trebalo da vidim
Sve odavde

Vertikalno gledano
Malo traje malo prestaje
Prijateljsko ubeđivanje
Sad nosim kamen na plivanje

Vertikalno gledano
Sve je srušeno i sjebano
Vesele fizionomije
Veruju i jedu pomije

Sve odavde

Vertikalno gledano
Sve je totalno drugačije
Sinonimi gube smisao
Sinonimi gube smisao

Vertikalno gledano
Ja sam prokleti ateista
Bog mi je svedok to je istina
Bog mi je svedok to je istina

Sve odavde
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 02:58 am    Naslov: Re: Muzika i Meditacija / Introspekcija
Odgovoriti sa citatom

adminfob ::
Odlucili smo da bi na forumu trebalo da postoji i podforum za muziku, i nazvali smo ga Muzika i Meditacija / Introspekcija, da bi se poslala poruka na kakvu se tacno muziku misli, i da ne bi pocelo da se pise o hevi metalu ili necem slicnom.

Interesira me sto je sa clanovim foruma sa drugacijim glazbenim ukusom (a ima ih...ne mogu da nadjem onaj stari topic gdje su se shareali linkovi za mnoge glazbene izvodjace mnogih glazbenih stilova i podpravaca). Ovaj kompletan podforum izgleda mi previse jednosmjeran. Postujem svaciji ukus i postujem ono pravilo: "o ukusima se ne raspravlja", ali ovo gore mi je malo napisano predegradirajuce u vezi nekih glazbenih pravaca. "Da ne bi pocelo da se pise o hevi metalu ili necem slicnom", osobno me ostavlja prilicno zbunjenim kao velikog ljubitelja hevi metal muzike, sa slusackim stazom iste glazbe od 20 godina i svirackim stazom iste glazbe od skoro 15 godina, pa molim admina da mi objasni cemu taj koncept generalizacije?!

Kasnije verovatno mogu da se naprave i podteme o bilo kojoj muzici u sustini, jer ce verovatno biti ljudi koji bi hteli da diskutuju i o muzici koja nije vezana samo za meditaciju / introspekciju. Teme cemo mozda podeliti po zanrovima muzike.

Sve bi ovo meni imalo smisla da je na ovom podforumu obuhvacena meditativna muzika kroz neke objektivne zanrove koji sacinjavaju istu. Posto imam iskustva i ko glazbenik i ko glazbeni novinar, nisam nigdje iskreno vidio (van subjektivnog obrasca) da se techno glazba ubraja u meditativnu muziku. Mislim, super ako netko tu glazbu dozivljava subjektivno kao meditativnu muziku, ali, objektivno i opceprihvaceno...to nije meditativna muzika u punom znacenju te rijeci. Sorry. Karakteristike meditativne muzike su ambientalni ugodjaj, opustajuce eufonicne melodije lisene bilo kakve dramaticnosti i kakofonije, mekana pozadinska harmonizacija, te minimalna upotreba bubnjeva (pretezno perkusije) koji su uproducirani u pozadinu kao pozadinski element (da se ne narusava ambientalna harmonija). Tempo glazbe moze se kretati od largamante (10 bpm-a) do andante (gornja granica 110 bpm-a). U nekim glazbenim djelima tempo je ulazio u moderato (oko 120 bpm-a). To su odrednice tempa meditativne glazbe. Kako u to moze ulaziti techno glazba sa tempom koji moze prelaziti 200 bpm-a, visokorezonantnim saw, square i pulse tonovima (na analognim sintesajzerima) te dominantnim bas bubnjom produciranim na 3 decibela (sjecam se da se svojevremeno dosta ljudi zalilo na tzv. "zvukove Delfina" gdje je sound sonara bio visokorezonantan i produciran na 0 decibela - sto je daleko ispod 3 decibela - i kod ljudi izazivao efekat suprotan opustajucem...), vise mi je nego nejasno. Ako netko ima konkretan argument koji je lisen subjektivnog i tice se usvojenog determiniranog obrasca (u koji ulaze i tehnicke pojedinosti) o meditativnoj glazbi, rado cu ga saslusati Wink Nadam se da ce ovo biti shvaceno kao konstruktivna kritika Wink

Mozete otvarati nove teme u vezi nekih pojedinacnih izdanja, i razgovarati o muzici. Napravice se i lepljive, gde ce se samo stavljati linkovi ka muzici, linkovi ka blogovima sa muzikom, uz kratke opise ili slicno..

Bilo bi lijepo da se otvori tema "Glazba" gdje ljudi mogu razmjenjivati apsolutno sve sto vole, van nekakvih selekcija ili vrsta glazbe koju slusaju admini i modovi Wink

Poslednji izmenio Enoch dana 24 Sep, 2009 03:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 03:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izgleda da bi ti trebao da budeš jedan od urednika, to je najbolje.

I da se drug Hypnotic iskulira od postavljanja svojih tema kao "lepljiva".
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 03:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ništa kao što je dobra, (uglavnom) elektronska muzika ne može dovesti ljudsko biće u stanje u kome će iskreno preispitivati sebe i svet oko sebe.

Vidiš, nisam ni primetio ovu nebulozu iz naslova do sada.

A i tu za metal i sličnu muziku.

Samo poslušajte tool, šta ćeš srodnije sa duhovnim temama.

A da nepričam o Peteru Gabrielu, Gypsy kings, razna druga muzika... I trenutno: koje me baš stimulišu.

Link
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 03:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ustvari ima tu dosta da se radi na ovoj temi, a nemože Hypnotic da postigne sve sam- iako se lepo potrudio i izgleda smorio.

A treba nam muzike uvek. Very Happy
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 03:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Izgleda da bi ti trebao da budeš jedan od urednika, to je najbolje.

Prijatelju, ne bih Smile Dosta mi je moj podforum a i aktivan sam na mnogim glazbenim domenama Smile

Nisam prethodnim postom zelio nikoga uvrijediti, da me se krivo ne shvati. Samo sam iznio neke cinjenice. Osobno nemam granica sto se tice glazbe i slusam sve - od klasike, meditativne glazbe, new agea, psihodelije, experimentalne glazbe, avangarde, ambientala, elektronike, preko popa, rocka, punka, alternative, progresivnoga metala pa sve do brutalnog death i black metala, grind corea te hard core techna. Sve ovisi o raspolozenju.

Bode me u oci svaki puta kada otvorim ovaj podforum i vidim techno muziku kao nekakvog nositelja meditativne glazbe a istovremeno negiranje glazbenih stilova gdje se mnoze pronaci stvarno mnogo ambientalnih i meditativnih elemenata, te rado dati linkove na stvari od metal izvodjaca tipa The Gathering, Nightwish, Within Temptation (te mnogih drugih) u cijoj glazbi ima mnogo utjecaja Vangelisa, Kitara, Enye, Dead Can Dance etc.

Toliko....A sada idem meditirati i kontemplirati na Pink Floyd Very Happy

Poslednji izmenio Enoch dana 24 Sep, 2009 03:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 03:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ništa kao što je dobra, (uglavnom) elektronska muzika ne može dovesti ljudsko biće u stanje u kome će iskreno preispitivati sebe i svet oko sebe.

Vidiš, nisam ni primetio ovu nebulozu iz naslova do sada.

A i tu za metal i sličnu muziku.

Samo poslušajte tool, šta ćeš srodnije sa duhovnim temama.

A da nepričam o Peteru Gabrielu, Gypsy kings, razna druga muzika... I trenutno: http://www.youtube.com/watch?v=Yq7FKO5DlV0&feature=related
koje me baš stimulišu.

Da, ono gore je potpuno subjektivno. Volim elektronsku glazbu, ali niti jednoj glazbi ne bih mogao staviti tu etiketu. Doduse, na Jean Michel Jarreove albume "Oxygene", "Equinox" te "Magnetic Fields" ili na Vangelisov soundtrack iz "Blade Runnera" uvijek se mogu opasno poceti preispitivati i dosezati granice astrala, te mentalnih i monadicnih sfera Very Happy
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 03:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Može, pigs ili dogs?
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 04:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo nekoliko mojih novih stvari:

Link

Link

Link

Pa ko zeli, moze meditirati; ali neka se kasnije ne zali ako zaluta preduboko u moju sferu Very Happy
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 04:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Može, pigs ili dogs?

In The Run sa Dark Side Of The Moon i Wellcome To Machine sa Wish You Were Here albuma Smile
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 19:52 pm    Naslov: Re: Muzika i Meditacija / Introspekcija
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::

Interesira me što je sa članovim foruma sa drugačijim glazbenim ukusom (a ima ih...ne mogu da nađem onaj stari topic gdje su se shareali linkovi za mnoge glazbene izvodjače, mnogih glazbenih stilova i podpravaca).

Evo brate tog topica, samo je promenio naziv -
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=702
Topli pozdrav !
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 23:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali nije istaknuto ko ovo Wink
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 10 Okt, 2009 14:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sta se dogadja kada suradjuju techno dj i pjevacica iz metal banda Wink

http://www.youtube.com/watch?v=TxvpctgU_s8&feature=fvw
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 30 Maj, 2010 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Besplatni koncert meditativne muzike

,,Songs of the Soul''

7. jun u 20 h, Velika dvorana Doma Sindikata, Beograd

Ulaz slobodan uz besplatne ulaznice, koje se mogu podici na blagajni Doma Sindikata, prodavnici zdrave hrane Hema-Kheya-Neye, Hilandarska 24,

i kafe knjižari Everest, ugao Gospodar Jevremove i Dobračine.

Info 011-334-6864, 011-2626-294

U projektu koncerta Songs of the Soul udružilo se više muzickih ansambala koji vec godinama izvode meditativnu muziku u potpuno razlicitim stilovima - džez, etno, ambijentalnom, klasicnom. Ucestvuje i svetski poznati džez muzicar klarinetista Premik Rasel Tabs (poznat našoj publici po svirci u Meklaflinovom "Mahavišnu orkestru", kao i po saradnji sa Karlosom Santanom, Vitni Hjuston, Herbi Henkokom i drugim), niz klasicnih muzicara i eksperti za orijentalnu muziku (sitar, tablu, erhu).

Osnova za maštovite i raznovrsne aranžmane su kompozicije Šri Cinmoja (1931-2007), koji je uz Rabindranata Tagorea najveci bengalski kompozitor vokalnih minijatura (sa preko 22 000 kompozicija), koje se odlikuju jednostavnom i lepom melodijskom linijom i sintezom stilova istocne i zapadne muzike, uz korišcenje elemenata muzike raznih naroda.

detaljnije na www.songsofthesoul.com

Tekst priredio: Everest kafe
.
hypnotic
Iskušenik

Pridružio: 04 Avg 2009

Poruka Poslao: 30 Maj, 2010 23:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Fino, na moj rodjendan...deluje interesantno.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MEDITATIVNA MUZIKA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95511 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 43840 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43446 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 18154 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36461 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43787 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11883 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)