Muzika i Meditacija / Introspekcija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MEDITATIVNA MUZIKA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
hypnotic
Iskušenik

Pridružio: 04 Avg 2009

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 00:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
"Da ne bi pocelo da se pise o hevi metalu ili necem slicnom", osobno me ostavlja prilicno zbunjenim kao velikog ljubitelja hevi metal muzike, sa slusackim stazom iste glazbe od 20 godina i svirackim stazom iste glazbe od skoro 15 godina, pa molim admina da mi objasni cemu taj koncept generalizacije?!

Sorry, ali tvoj staz nema nikakve veze sa stvari da je heavy metal sve samo ne visoko svesna muzika. To je muzika za nesredjene, isfrustrirane ljude koji imaju probleme da rese, i kojima treba neki ventil da izbace i oslobode se svojih kakvih god emocija. Ovde treba da se radi o dubokoj, introspektivnoj muzici, i tu heavy metalu i slicnim stvarima nema mesta.

Posto imam iskustva i ko glazbenik i ko glazbeni novinar, nisam nigdje iskreno vidio (van subjektivnog obrasca) da se techno glazba ubraja u meditativnu muziku. Mislim, super ako netko tu glazbu dozivljava subjektivno kao meditativnu muziku, ali, objektivno i opceprihvaceno...to nije meditativna muzika u punom znacenju te rijeci. Sorry. Karakteristike meditativne muzike su ambientalni ugodjaj, opustajuce eufonicne melodije lisene bilo kakve dramaticnosti i kakofonije, mekana pozadinska harmonizacija, te minimalna upotreba bubnjeva (pretezno perkusije) koji su uproducirani u pozadinu kao pozadinski element (da se ne narusava ambientalna harmonija). Tempo glazbe moze se kretati od largamante (10 bpm-a) do andante (gornja granica 110 bpm-a). U nekim glazbenim djelima tempo je ulazio u moderato (oko 120 bpm-a). To su odrednice tempa meditativne glazbe. Kako u to moze ulaziti techno glazba sa tempom koji moze prelaziti 200 bpm-a, visokorezonantnim saw, square i pulse tonovima (na analognim sintesajzerima) te dominantnim bas bubnjom produciranim na 3 decibela (sjecam se da se svojevremeno dosta ljudi zalilo na tzv. "zvukove Delfina" gdje je sound sonara bio visokorezonantan i produciran na 0 decibela - sto je daleko ispod 3 decibela - i kod ljudi izazivao efekat suprotan opustajucem...), vise mi je nego nejasno.

Zamisli, nisi jedini koji ima iskustva i kao muzicar i kao muzicki novinar, s tim sto to ne znaci apsolutno nista. Vecina takvih ljudi (kao uopste i vecina planete) je besvesna, i bez ikakvog rada na sebi, sem sto imaju neki svoj muzicki ukus koji, samim tim sto nisu previse svesni - ne size duboko do njihovih pravih etericnih bica - ne pravi od njih vredne parametre bilo za sta. Postoji mnogo nivoa u percepciji muzike. Neko ko je nesredjen, konfuzan, sa problemima u vezi sebe i realnosti oko sebe, i opterecen nekim povrsnim stvarima, sigurno ne moze da padne u trans sa nekom old school trance magicnom stvari. To jednostavno nije njegova liga. On moze da se zadovolji sa nekom muzikom koja generise emocije koje su na njegovom nivou.
Ja sam radio eksperimente sa takvim ljudima koji jesu u muzici, ali nisu u svesti, i pustao sam im iste pesme u razlicitim stanjima njihove svesti, i oni iste nisu prepoznavali, a o drugacijim reakcijama na iste stvari ni da ne govorim. Dakle, samo se radi o stanju duha/svesti.
To sto takvim ljudima treba impuls spolja da bi se otvorili i dosli u odgovarajuce stanje svesti i u kontakt sa duhom i svojim prirodnim bicem, je druga stvar. Ja sam im dokazao ono sto sam hteo. A to je da u svakodnevnom stanju svesti nisu u stanju da ukace odredjen zvuk i osete/shvate njegovo znacenje. Tu dolazimo do rada na sebi, dubini svesti i kontaktu sa duhom i svojim unutrasnjim bicem. Njima je dzaba sto su eventualno muzicari ili muzicki novinari.

Drugo, ti si izgleda shvatio da ovde iskljucivo treba da se radi o "meditativnoj" muzici, i tu izgleda podrazumevas neku mirnocu u zvuku, ali to nije tako. Ovde se pored toga radi i o muzici koja slusaoca stavlja u stanje transa, a za tako nesto najbolji su old school techno i trance, kao naravno i ambijent muzika sa manje ili vise perkusija, nevazno. Ali ono sto jeste bitno je nivo i stanje svesti/duha slusaoca.

Koliko god se ti nekim razlogom cudio kako neko moze da meditira i stupa u stanje transa sa techno ili trance muzikom ili nekom drugom elektronskom muzikom, meni je sa mojih vise od 20 godina staza u istoj muzici, veruj jos cudnije da je tako nesto moguce sa heavy metalom, Sorry.

Trece, do sad bi trebalo da znas da je sve sto je "opsteprihvaceno" uglavnom bullshit, jer vecinu ovog sveta cine idioti. Tako da u sustini treba bezati od "opsteprihvacenih" stvari ili takvih pogleda na stvari. To sto 99% neke besvesne gomile kaze ili smatra nesto, ne znaci apsolutno nista i ne podrazumeva nikakav kvalitet, naprotiv.

Vidim da ti je mnogo stvari nejasno u vezi elektronske muzike brze od 110bpm, tako da slobodno pitaj.

Isto tako, ako ti trebaju neke preporuke za najbolju muziku namenjenu za visoko svesna ljudska bica, isto nije nikakav problem. Taman mozes da vidis gde si u odnosu na to.

Znaci, samo da budem jasan, ja tu ne mislim ni na kakvu muziku sa uobicajenim ljudskim emocijama. Mislim na muziku koja uglavnom nema veze ni sa cim od toga. Znaci, samo cista magija, cist duh, snaga i smisao, nikakva ljudska emocionalna gubljenja.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 18:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=90KBNB2aW40

http://www.youtube.com/watch?v=JnL4Kr4PxbM
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 18:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=-c9-XaA2f00
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 18:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=8xn05n5nwn4
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 19:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=_ByOiV4UaW8

http://www.youtube.com/watch?v=Vu_GyfW_AhI

http://www.youtube.com/watch?v=V4JPx0eZdJQ

http://www.youtube.com/watch?v=XwdDtpmLemY

http://www.youtube.com/watch?v=9D089Bpv_SE

http://www.youtube.com/watch?v=aJgvJepEvhE

http://www.youtube.com/watch?v=QtlhVgnWIIY

http://www.youtube.com/watch?v=58kwmEsoIfQ
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 19:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=aL8kZ-iVk90
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 19:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Прекрасная музыка,WORLDGENESIS!............приветствовать.

Link

WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 21:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

СПАСИБО,

мечты красивые должны приходить к нам.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 16:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hypnotic ::
"Da ne bi pocelo da se pise o hevi metalu ili necem slicnom", osobno me ostavlja prilicno zbunjenim kao velikog ljubitelja hevi metal muzike, sa slusackim stazom iste glazbe od 20 godina i svirackim stazom iste glazbe od skoro 15 godina, pa molim admina da mi objasni cemu taj koncept generalizacije?!

Sorry, ali tvoj staz nema nikakve veze sa stvari da je heavy metal sve samo ne visoko svesna muzika. To je muzika za nesredjene, isfrustrirane ljude koji imaju probleme da rese, i kojima treba neki ventil da izbace i oslobode se svojih kakvih god emocija. Ovde treba da se radi o dubokoj, introspektivnoj muzici, i tu heavy metalu i slicnim stvarima nema mesta.

Posto imam iskustva i ko glazbenik i ko glazbeni novinar, nisam nigdje iskreno vidio (van subjektivnog obrasca) da se techno glazba ubraja u meditativnu muziku. Mislim, super ako netko tu glazbu dozivljava subjektivno kao meditativnu muziku, ali, objektivno i opceprihvaceno...to nije meditativna muzika u punom znacenju te rijeci. Sorry. Karakteristike meditativne muzike su ambientalni ugodjaj, opustajuce eufonicne melodije lisene bilo kakve dramaticnosti i kakofonije, mekana pozadinska harmonizacija, te minimalna upotreba bubnjeva (pretezno perkusije) koji su uproducirani u pozadinu kao pozadinski element (da se ne narusava ambientalna harmonija). Tempo glazbe moze se kretati od largamante (10 bpm-a) do andante (gornja granica 110 bpm-a). U nekim glazbenim djelima tempo je ulazio u moderato (oko 120 bpm-a). To su odrednice tempa meditativne glazbe. Kako u to moze ulaziti techno glazba sa tempom koji moze prelaziti 200 bpm-a, visokorezonantnim saw, square i pulse tonovima (na analognim sintesajzerima) te dominantnim bas bubnjom produciranim na 3 decibela (sjecam se da se svojevremeno dosta ljudi zalilo na tzv. "zvukove Delfina" gdje je sound sonara bio visokorezonantan i produciran na 0 decibela - sto je daleko ispod 3 decibela - i kod ljudi izazivao efekat suprotan opustajucem...), vise mi je nego nejasno.

Zamisli, nisi jedini koji ima iskustva i kao muzicar i kao muzicki novinar, s tim sto to ne znaci apsolutno nista. Vecina takvih ljudi (kao uopste i vecina planete) je besvesna, i bez ikakvog rada na sebi, sem sto imaju neki svoj muzicki ukus koji, samim tim sto nisu previse svesni - ne size duboko do njihovih pravih etericnih bica - ne pravi od njih vredne parametre bilo za sta. Postoji mnogo nivoa u percepciji muzike. Neko ko je nesredjen, konfuzan, sa problemima u vezi sebe i realnosti oko sebe, i opterecen nekim povrsnim stvarima, sigurno ne moze da padne u trans sa nekom old school trance magicnom stvari. To jednostavno nije njegova liga. On moze da se zadovolji sa nekom muzikom koja generise emocije koje su na njegovom nivou.
Ja sam radio eksperimente sa takvim ljudima koji jesu u muzici, ali nisu u svesti, i pustao sam im iste pesme u razlicitim stanjima njihove svesti, i oni iste nisu prepoznavali, a o drugacijim reakcijama na iste stvari ni da ne govorim. Dakle, samo se radi o stanju duha/svesti.
To sto takvim ljudima treba impuls spolja da bi se otvorili i dosli u odgovarajuce stanje svesti i u kontakt sa duhom i svojim prirodnim bicem, je druga stvar. Ja sam im dokazao ono sto sam hteo. A to je da u svakodnevnom stanju svesti nisu u stanju da ukace odredjen zvuk i osete/shvate njegovo znacenje. Tu dolazimo do rada na sebi, dubini svesti i kontaktu sa duhom i svojim unutrasnjim bicem. Njima je dzaba sto su eventualno muzicari ili muzicki novinari.

Drugo, ti si izgleda shvatio da ovde iskljucivo treba da se radi o "meditativnoj" muzici, i tu izgleda podrazumevas neku mirnocu u zvuku, ali to nije tako. Ovde se pored toga radi i o muzici koja slusaoca stavlja u stanje transa, a za tako nesto najbolji su old school techno i trance, kao naravno i ambijent muzika sa manje ili vise perkusija, nevazno. Ali ono sto jeste bitno je nivo i stanje svesti/duha slusaoca.

Koliko god se ti nekim razlogom cudio kako neko moze da meditira i stupa u stanje transa sa techno ili trance muzikom ili nekom drugom elektronskom muzikom, meni je sa mojih vise od 20 godina staza u istoj muzici, veruj jos cudnije da je tako nesto moguce sa heavy metalom, Sorry.

Trece, do sad bi trebalo da znas da je sve sto je "opsteprihvaceno" uglavnom bullshit, jer vecinu ovog sveta cine idioti. Tako da u sustini treba bezati od "opsteprihvacenih" stvari ili takvih pogleda na stvari. To sto 99% neke besvesne gomile kaze ili smatra nesto, ne znaci apsolutno nista i ne podrazumeva nikakav kvalitet, naprotiv.

Vidim da ti je mnogo stvari nejasno u vezi elektronske muzike brze od 110bpm, tako da slobodno pitaj.

Isto tako, ako ti trebaju neke preporuke za najbolju muziku namenjenu za visoko svesna ljudska bica, isto nije nikakav problem. Taman mozes da vidis gde si u odnosu na to.

Znaci, samo da budem jasan, ja tu ne mislim ni na kakvu muziku sa uobicajenim ljudskim emocijama. Mislim na muziku koja uglavnom nema veze ni sa cim od toga. Znaci, samo cista magija, cist duh, snaga i smisao, nikakva ljudska emocionalna gubljenja.

Hipnotic dosta kvalitetno objašnjeno.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 18:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sorry, ali tvoj staz nema nikakve veze sa stvari da je heavy metal sve samo ne visoko svesna muzika. To je muzika za nesredjene, isfrustrirane ljude koji imaju probleme da rese, i kojima treba neki ventil da izbace i oslobode se svojih kakvih god emocija..

Argument molim Wink To je samo subjektivna konstatacija. Na taj nacin mogu etiketirati bilo sta i bilo kada Wink

Ovde treba da se radi o dubokoj, introspektivnoj muzici, i tu heavy metalu i slicnim stvarima nema mesta.

A sto je to duboka introspektivna muzika? Jel to kada ti nesto kao duboko grlo? Very Happy Koji je kriterij, objektivni? Trendovska monotona anhedonicna muzika koju netalentirani producenti koji sebe nazivaju DJ-ima naprave doma za pola sata i koju bi svako dijete moglo uraditi da mu das u ruke konzolu Smile Glazda koju moze raditi i istrenirani majmun nije glazba Razz Smile A sto je meditativna muzika, objasnio sam vec prije. Uostalom, neki standardi i kriteriji postoje van subjektivnog, pa ono...

http://en.wikipedia.org/wiki/Meditation_music

http://en.wikipedia.org/wiki/New_Age_music

http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_music

Prilicno kvalitetna introspekcija pa se malo informirajte, jer stvarno nema smisla pricati o stvarima koje bi trebale biti osnova poznavanja glazbene kulture.
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 18:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zamisli, nisi jedini koji ima iskustva i kao muzicar i kao muzicki novinar, s tim sto to ne znaci apsolutno nista. Vecina takvih ljudi (kao uopste i vecina planete) je besvesna, i bez ikakvog rada na sebi, sem sto imaju neki svoj muzicki ukus koji, samim tim sto nisu previse svesni - ne size duboko do njihovih pravih etericnih bica - ne pravi od njih vredne parametre bilo za sta. .

Ovo je postpuno besmislena i neargumentirana konstatacija na razini pokusaja nametanja svoga (ne)ukusa drugima. Kao: "ako ne slusas ono sto ja smatram da je `svjesno", ti si "takav i takav" a ta tvoja muzika "takva i takva"...LOL...Moram priznati da sam na najgorim glazbenim forumima nalazio na bolje argumente i visu razinu komunikacije i shvacanja.

Postoji mnogo nivoa u percepciji muzike.

Slazem se. Tu postoje objektivne regule i subjektivne regule. Objektivne su da svaka osoba koja ima izrazen sluh, koja je provela odredjeno vrijeme sa odredjenim instrumentom i koja je razvila do odredjene granice osnove harmonije i solfeggia, razvija i vlastitu percepciju glazbe. Likovi na techno partijima, koji gutaju ekseve i gljive i briju na instant duhovnost kroz instant glazbu, nemaju nikakvu percepciju, vec projekciju koja proizlazi iz kolektivnog nesvjesnog. da je drugacije, sada bi ovdje raspravljali o Debussyu, Vivaldiu ili Vangelisu.

Neko ko je nesredjen, konfuzan, sa problemima u vezi sebe i realnosti oko sebe, i opterecen nekim povrsnim stvarima, sigurno ne moze da padne u trans sa nekom old school trance magicnom stvari. To jednostavno nije njegova liga. On moze da se zadovolji sa nekom muzikom koja generise emocije koje su na njegovom nivou.

To nema nikakve veze sa glazbom. Ta se etiketa "nesredjenosti" moze prikaciti bilo gdje, bilo kome i bilo kada, ovisno o snazi kolektiva (nesvjesnog) koji okruzuje individuu. Govoris o "padanju u trans"? Pa, svjesna osoba ne bi trebala padati u trans jer trans je neprijatelj budnosti Wink I opet iz tvojih rijeci se naslucuje da si ti "onaj koji generise nesto na svjesnom nivou"....Give me a break LOL Very Happy
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 18:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ti si kao neki psihijatar i radis u sluzbi znanosti? Smile Pa sta ne kazes. Molim te da stavis svoje studije koje si radio sa ljudima. Sa uzivanjem i velikim interesom cu ih procitati. I volio bih ako moze (bar jednom) malo pojasnjenje: kakvi su to ljudi "koji jesu u muzici ali nisu u svesti" Smile Ima li tu nekog kriterijuma? Jel to neko novo podrucje znanosti koje je meni promaklo? Very Happy Ocito da je, posto nigdje ne mogu to da pronadjem, osim na ovom topicu (kao i mnoge mnoge druge stvari Very Happy).

To sto takvim ljudima treba impuls spolja da bi se otvorili i dosli u odgovarajuce stanje svesti i u kontakt sa duhom i svojim prirodnim bicem, je druga stvar. Ja sam im dokazao ono sto sam hteo. A to je da u svakodnevnom stanju svesti nisu u stanju da ukace odredjen zvuk i osete/shvate njegovo znacenje. Tu dolazimo do rada na sebi, dubini svesti i kontaktu sa duhom i svojim unutrasnjim bicem. Njima je dzaba sto su eventualno muzicari ili muzicki novinari..

Ma super ako si ti njima dokazao Smile Veselim se procitati tvoj znanstveni rad koji ujedno obuhvaca i debeli psiholoski profil svakoga subjekta te gdje je vidljiva dinamika njegove kognicije unutar sfera glazbe i utjecaja glazbe na samu svjesnost. Tu bi se trebalo raditi onda o pravom pionirskom poduhvatu i eksperimentu koji ce promijeniti zvanicnu sliku akustike i same psihologije. Cestitam. Ili si genije ili gadno tripujes. Molim boga da si prvo Very Happy
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 18:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drugo, ti si izgleda shvatio da ovde iskljucivo treba da se radi o "meditativnoj" muzici, i tu izgleda podrazumevas neku mirnocu u zvuku, ali to nije tako. Ovde se pored toga radi i o muzici koja slusaoca stavlja u stanje transa, a za tako nesto najbolji su old school techno i trance, kao naravno i ambijent muzika sa manje ili vise perkusija, nevazno. Ali ono sto jeste bitno je nivo i stanje svesti/duha slusaoca...

I bas old school i trance? A rana eksperimentalna psihodelija u stilu Xenakisa i Howarda Scotta? Ne bi islo? Ili Tangerine Dream? Hm... Hm.....Moram priznati da bilo gdje da sam se susreo sa nekom meditativnom ili reiki grupom, nisam nigdje primijetio da pustaju bilo kakovu glazbu koja u sebi sadrzi baseve izmiksane na 3db i monotone saw / square analogne soundove niske rezonancije koji su se koristili u Montauku te MKDelta i MKUltra eksperimentima kontrole uma. Sto je slijedece? Brainwave generator kao otvaratelj percepcije? Kome? Ljudima koji traze svijesnost ili narkomanima koji briju na svijesnost? Wink Ja se iskreno nadam da je ono prvo Very Happy
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 18:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koliko god se ti nekim razlogom cudio kako neko moze da meditira i stupa u stanje transa sa techno ili trance muzikom ili nekom drugom elektronskom muzikom, meni je sa mojih vise od 20 godina staza u istoj muzici, veruj jos cudnije da je tako nesto moguce sa heavy metalom, Sorry....

Aha, sad mi je jasno Smile Drugi koji imaju staza nisu na stupnju svjesti da to shvate ali tvoj staz je ultimativan Smile LOL Very Happy Nepobitna retorika Smile Ali, na zalost, skocio si sebi u usta. Ako kazes da "iskustvo sa muzikom ne znaci apsolutno nista", onda se drzi toga pravila Smile
Ja ne kazem da je metal meditativna glazba. Ali, koji metal? Od Bon Jovia do Morticiana, od Iron Maiden do Emperora, od Europe do Nasuma je ogromna razlika. Glazba koja u sebi obuhvaca 1000 podpravaca, od klasike, jazza, ambijentalne muzike, elektronike...ono....Meni su jedan Rammstein ili Metallica daleko "meditativniji" od bilo kojeg DJ-a. Sorry ti. Ali ja jos nisam susreo nikog da meditira na tecno glazbu. Meni je to, no offence, patoloski slucaj. I da se ne hvatamo opet onih nebuloza od eksperimenata kako "metal lose djeluje na psihu". To moze nesto vaziti samo krscanima ili religijskim fanaticima zbog opskurne i okultne tematike dobrog dijela metal glazbe, ali to je dio imagea koji sa samom glazbom i nema previse veze. Myth Bastardsi su na Discovery-u pobili sve te nebuloze od teorija, jer biljke su bolje rasle na metal, punk i hardcore muziku nego na ambijentalnu muziku. Da idemo tom logikom, onda bi samo njezne melodije utjecale na psihu a samo reklaksirajuca midtempo glazba sluzila za porast svijesti. To je apsolutno netocno. Meditacija je dovodjenje svoje svjesti na frekvenciju ispod 8hz. Dakle u alpha stanje. Nista vise od toga. Alfa stanje podrzava samo visokorezonantne zvukove i nisku decibelazu, jer direktno impulsi hrane podsvijest. beta stanje ima ogroman raspon i podrzava apsolutno sve, od cega ce poneki impulsi i ulaziti u podsvijest. To stanje ne prepoznaje razliku izmedju narodne glazbe, rocka, metala ili techna, zato jer je koordinirano sa zeljama i subjektivnim ukusom konzumatora pojedine vrste glazbe...Dakle, tu ne postoje nikakvi valjani psiholoski rezultati osim nekoliko nategnutih teorija, koje opet napominjem, idu u samo priznavanje samo relaksirajuce tihe mid tempo glazbe. Nikakve stadije nisu nikada potvrdile da bi techno ili moderna monotona elektronicka glazba mogla imati bilo kakav utjecaj na samu svijest. A ako zelis jedan dobar argument u raspravi koju zelis potencirati "metal vs techno", najjednostavnija cinjenica ti je da i najjopskurniji black metal glazbenik, koji kobajagi brije na sotonu, radi svoju muziku sa iskrenom namjerom, sa srcem i sa satima i satim provedenim uz svoj instrument, a ne za miks pultom i koristeci odlomke (samplove) glazbe koju je vec netko drugi negdje iskoristio. Ako se mene pita, techno glazba je sterilna muzika bez duse. Ali to je samo moje misljenje.

Poslednji put izmenio Enoch dana 01 Jul, 2010 18:56 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 18:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Trece, do sad bi trebalo da znas da je sve sto je "opsteprihvaceno" uglavnom bullshit, jer vecinu ovog sveta cine idioti. Tako da u sustini treba bezati od "opsteprihvacenih" stvari ili takvih pogleda na stvari. To sto 99% neke besvesne gomile kaze ili smatra nesto, ne znaci apsolutno nista i ne podrazumeva nikakav kvalitet, naprotiv..

I ta cinjenica nema apsolutno nikakve veze sa onim o cemu ti govoris. ja ti cinjenicu mogu iskoristiti ama bas za bilo sta. Ljudi tu cinjenicu i koriste za bilo sta. Tako da, ne bi se zamarao sa time jer je nebitno za ovu raspravu.

Vidim da ti je mnogo stvari nejasno u vezi elektronske muzike brze od 110bpm, tako da slobodno pitaj...

Joj... Very Happy Da se bar radi samo o tempu Very Happy U pitanju je pristup i dinamika, odnos prema stvaranju i sam proces stvaranja. U modernoj elektronskoj glazbi je to poput paljenja i gasenja televizora. Nista vise ni manje od toga. Smatram da je EBM s kraja 80-ih tu bio prekretnica, gdje su se prestali rabiti visoko rezonantni soundovi a pravu analogiju zamjenjivati virtualna analogija. Iako i sam radim elektronsku glazbu (koja na momente zadire i u tecno), nastojim dinamikom i harmonijama (dakle drugacijim pristupom), ograditi muziku od monotonije. Techno je pun tamnih frekvencija jednako kao sto ih je pun i metal, i rock i meditativna glazba i glazba iz Disneyevih crtica i klasicna glazba i bili koja vrsta glazbe. U klasicnom Wagnerovom koralu naci ces vise disonantnih kaoticnih linija nego li u 50 mracnih black metal bandova. Dalke, i ta ti teorija pada u vodu. Padanje u trans samo ti ide niz vodu, jer muzika treba da umiruje svijet, ali i da je budi. Tu je odlicna relaksirajuca glazba a za budjenje nesto sto ima jaku distorziju. jer kada nesto budi, onda je to korak do svjesnosti. Kada nesto baca u trans, to uspavljuje. Borer na busilici koja busi zid moze biti bolji za bzdjenje nego cvrkut ptice. I obratno. Ovisi o nasim htjenjima i frekvencijama koje kanaliziramo u sebe.

Isto tako, ako ti trebaju neke preporuke za najbolju muziku namenjenu za visoko svesna ljudska bica, isto nije nikakav problem. Taman mozes da vidis gde si u odnosu na to....

Ne hvala. Sasvim sam zadovoljan vlastitom fonotekom i ponosan na nju, tako da samo uzivaj u svojoj "visoko svjenoj glazbi" za "odabrane" (naravno) Smile Moram priznati da mi svjesnot ovdje ima vise prizvuk ko "narkotik", "anestetik" ili "duboka uspavanost", ali ono, bit ce da se varam Smile

Naravno, naravno, nisam ni sumnjao - samo za besmrtnike i odabrane Very Happy Za one koji znaju one koji znaju one druge koji _ ZNAJU Very Happy

Adio LOL Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MEDITATIVNA MUZIKA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 97085 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44784 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43707 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 18494 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36747 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43988 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 12031 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)