VREME PROMENA
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DREAMSPELL - PUT KA MIRU 2012
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 18:55 pm    Naslov: VREME PROMENA
Odgovoriti sa citatom

.

Da li je došlo vreme PROMENA ?

Link

.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Jan, 2010 19:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hermes Trismegistos-Corpus Hermeticum
Poslednji ciklus je doba sve veceg nasilja i mraka.To je doba kada..."vise niko nece dizati pogled prema nebu;pobozan covek bice smatran ludakom,a bezboznik mudracem...Dusa i sva verovanja da je ona po prirodi besmrtna,bice izvrgavana podsmehu...Bogovi ce se odvojiti od ljudi:zalostan razilazak!"
Hijavatino prorocanstvo
"Jednog dana,ove iste misli koje danas cvetaju u nasem saznanju stici ce do zvezda,dalje od najudaljenijeg oblakai vratice se nazad,prenoseci ucenja ovog rascvetalog drveta kao odjek.Ljudi svih nacija sveta ce cuti ove misli mira i bice zadivljeni.Tada ce saznati misli Boga.Pesme Krilatih ce se ponovo pevati po selima zemlje i ljudi cetiri rase ce nakon toga ziveti kao jedno,u miru kao sto to cini mnostvo listova ovog jednog drveta.I vise nece biti rata,bolesti ni neistine.
Dajem vam ovo prorocanstvo da biste ga preneli svojoj deci,da biste ga stalno ponavljali kroz price oko vigvamskih vatri kroz generacije koje dolaze.Kada velika oluja dodje i kada bude izgledaloda je istina zauvek unistena,cvrsto se drzite ovog prorocanstva,moji hrabri ratnici.Ostanite verni Istini,moje poglavice.Budite cvrsti,jer svi ste vi iscelitelji i deca Velikog Duha.Jer iz ovog pocetka,koji mi danas stvaramo vremenom ce,kada PETOVEKOVNA oluja bude prohijala,iznici novi svetu kome ce vladati miroljubivi ljudi.A u tom svetu,varvarski obicaji ratovanja bice tako daleki,da ce cak i pripovedaci da ih zaborave.
Danas se udruzujemo u savez ljudi nasih pet naroda.Sacinjavamo dogovor da postujemo puteve ljubavi,puteve pravde,puteve mira.Mi u stvari nismo odvojeni narodi.Svako od nas,ovdeu ovom mnostvu,samo je jedan list na drvetu Velikog Duha.Kada krenemo unutar sebe da bi dotakli reku zivota koja protice kroz srca naseg bica,svako od nas dodiruje isti onaj zivot koji tece kroz nasu bracu i sestre,kao sto isti sok protice kroz svaki list drveta.
Vas zivot je Bozji zivot.Veliki Duh se ne nalazi samo izvan vas,veci u vama.Slusajte Velikg Duha.U vasim najinitimnijim mislima,cucete ucenja koja su nadmocnija od bilo kog ucenja koje bismo vam ja ili Deganavida recima mogli da prenesemo.
Kao sto ne mozete videti da se listovi bilo kog zdravog drveta medjusobno prepiru ili bore,isto tako nema nikakve potrebe da se ljudi medjusobno prepiru ili bore zbog bilo cega izuzev prijateljskog nadmetanja.Kada se Veliki Duh spozna iznutra,u zajednicama u kojima se postuju Istina i postenje,ljudi zive u medjusobnom skladu.Oni dozivljavaju svoje vlastite zivote i zivot Tvorca kao jedan isti zivot.Oni znaju da su nasi ljudi listovi,a nasa plemena grane cudesnog drveta.Oni znaju da zivot dvonogih i cetvoronogih i krilatih,zivot biljaka ,reka i mora,zivot cak i samog Sunca,meseca i zvezda raste iz istog drveta.Svi poticu iz jednog stabla Bica-vecnog zivljenja koje znamo pod imenom Bog.Na ovaj nacin,Veliki Duh zivi unutar svih stvari,u svakoj zivotinji i biljci,u svakom drvetu,i u svakome od nas koji smo ovde prisutni."
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 09 Feb, 2010 17:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Proročanstvo Hopi indijanaca

Preuzeto sa http://dagoberhr.blog/

PROROČANSTVO HOPI INDIJANACA

Hopi

Enciklopedijsko određenje Hopi indijanaca:

"Hopi, Pueblo indijansko pleme u sjevernoistočnoj Arizoni. Poljoprivrednici, imaju kompleksno organizirano društvo zasnovano na klanovima.
Miroljubivi su i duboko religiozni. Duh "Kačina" je centar njihovog načina života. Ima ih oko 6.000."

Bljedunjavo predstavljanje drevne predkolumbove civilizacije sjeverno od Meksika. Možda ušteda u enciklopedijskim redovima ?
Ono "Pueblo" ("stalno naselje") zvuči korak dalje u odnosu na Apači Indijance, recimo. Po našim standardima. Iz udobnih soba unutar naših superiornih građevina.

Frank Waters je bio prvi bijelac kojemu je dozvoljeno da malo ozbiljnije zaviri u tradicije i filozofiju Hopija. Njegova knjiga "The Book of the Hopi" je sa nizom svojih izdanja bila najbolji uvod u proročanstva Hopija.

"Treći svjetski rat će započeti oni koji su prvi otkrili svijetlo (božansku mudrost i/ili inteligenciju) u starom svijetu (Indija, Kina, Islamskih naroda, Afrika). Amerika će biti uništena, zemlja i ljudi, atomskom bombom i radioaktivnošću. Samo će Hopiji i njihova zemlja biti sačuvani kao oaza u koju će se sliti izbjeglice... Atomska skloništa su materijalistička iluzija... Oni koji su u miru sa svojim srcem su u velikom životnom skloništu..."

"To vrijeme nije daleko... Ono se najavljuje u Wuwuchim ceremonijama. O tome je pjevano 1914. neposredno pred početak Prvog svjetskog rata... I ponovo 1940. uoči Drugog svjetskog rata... opisujući nejedinstvo, korupciju i mržnju širom svijeta. Ista pjesma pjevana je 1961... ("Kubanska nuklearna kriza?")

Hopiji govore o devet Svijetova; mi trenutno živimo u Četvrtom.
Uz kraj Četvrtog i početak Petog Svijeta, vezano je devet najvažnijih proročanstva Hopija:

1. Ovo je prvi znak: Rečeno nam je da će doći čovjek bijele boje kože, izgledom kao Pahana, ali koji ne živi kao Pahana, čovjek koji će oteti zemlju koja mu ne pripada, i koji će likvidirati svoje neprijatelje gromom (očito, puškom);

2. Ovo je drugi znak: Naše zemlje će vidjeti dolazak kotača koji se okreću ispunjenih glasovima (Kočije?);

3. Treći znak: Čudna životinja nalik bufalu sa dugačkim rogovima će preplaviti prerije (longhorn, vrst volova);

4. Četvrti: Željezne zmije će prekriti zemlju (pruga);

5. Divovska paukova mreža će ispresijecati površinu (elektro i telefonska mreža);

6. Kamene rijeke će biti posvuda (auto putevi);

7. Čut ćeš da more postaje crno i da mnoga živa bića umiru zbog toga (naftne ekološke katastrofe);

8. Vidjet ćeš mnogo mladih, koji nose duge kose kao mi, i dolaze da se pridruže našim plemenskim narodima, i da nauče naš način života i našu mudrost;

9. Deveti i posljednji znak: Čut ćeš o prebivalištu u Raju, iznad Zemlje, koje će pasti sa velikim treskom. Izgledat će kao Plava Zvijezda. Neposredno nakon toga, ceremonije Hopija će prestati.

(Svojevremeno, 1979, američka orbitalna stanica Skylab je pala na Zemlju u blizini australijske obale. Sjećam se pisanja novina nekoliko dana prije i nagađanja gdje će, na koji dio Planete, pasti. Australijski očevici su govorili da je izgledala kao užarena plava lopta.)

"Ovo je devet znakova velike destrukcije koja dolazi. Bijeli čovjek će se boriti na drugim zemljama...
Uskoro, Pahana će se vratiti. I donijeti sa sobom rođenje novog, Petog svijeta. Posadit će sjemenke mudrosti u našim srcima.."

Sedmog avgusta 1970. spektakularna NLO svjedočanstva su zabilježena u lokalnim novinama "Prescott Courier". Neposredno prije ovog događaja Hopi Indijanci su tokom svojih ceremonija najavljivali da će "istinski Hopi biti odvedeni na druge planete u brodovima bez krila".
Međutim, najava ovog događaja seže duboko u prošlost.

Preživjeli nakon Velikog Potopa, prije 11.000 godina, u stijenama kanjona u kojima Hopi i danas žive, uklesali su slike i petroglife, koje prikazuju "Dan Čišćenja". Pravi Hopiji lete u svemirskim brodovima sa kupolom, bez krila. "Na druge planete..."

U stijenama je najavljen povratak "Pahane", poznatog kao "bijelog brata", sa Istoka. Kroz stoljeća Hopiji su se pitali tko bi mogao biti taj bijeli čovjek. Španjolski konkvistadori? Anglo? Katolici? Baptisti? Mormoni? Mnoge su testirali, ali niko nije zadovoljio.( Možda Rusi ?).

Krug sa četiri slova "O" i krstom koji ih razdvaja, deo je simbolike Hopija. Legenda kaže da on predstavlja četiri ključna područja u kome se američke države Utah, Colorado, Arizona i New Mexico susreću. Krug predstavlja beskonačni Duh. Hopi indijanci vjeruju da je nakon što je Treći svijet uništen, dio Indijanaca koji je slijedio spiritualne norme odveden je u podzemna skloništa.
Nakon što je stvoren Četvrti svijet, preživjeli su pozvani da se rašire na sve četiri strane svijeta.
Ujedno četiri predstavlja i četiri prirodna elementa: vatru, vodu, zrak i zemlju. I četiri planetarne rase: crnu, žutu, bijelu i crvenu.

Nadalje, proročanstvo kaže:

"Bijela rasa je jedna od originalnih, koja je otišla na Istok. Kada se vrati na ovaj kontinent, doći će u konfuziji i bez znanja o putevima Velikog Duha (dakle, bez "spiritualne mudrosti")... Pokušat će da potpuno uništi Indijanski način života i uzme njegove zemje. Doći će vremena kada će Indijanci gotovo u potpunosti biti iskorijenjeni.
Ipak, jednog dana, oni će ponovo iznići da predvode Spiritualnu revoluciju... tako da će svi ljudi na ovom kontinentu poslušati puteve Velikog Duha,
i zaštititi četiri kuta ispod kojih se krije velika spiritualna moć."

Hopiji su se u nekoliko navrata obraćali svojim porukama Ujedinjenim Narodima. Delegacija od šest Hopija je 1959. boravila u "House of Mica " (zgrada UN) i spiritualni lider Dan Katchongva je ispunjavao svoju misiju zapisanu u drevnim Hopi instrukcijama. On je govorio o pomoći narodima koji su u nevolji uključujući Hopi i druge Indijance, kojima se oduzimao njihov način života.
Drugom prilikom, u svom obraćanju UN, Mr. Banyacya je najavio dolazak "pravog bijelog brata sa Istoka", moćnog, koji će predstavljati veliku populaciju sa vlastitom religijom.

Poglavica Dan Evehema je, pak, pozivao da ljudi "priznaju svoje pogreške i vrate se na istinski pravi put život u međusobnoj harmoniji, u kome se dijeli Majka Zemlja sa ostalim živim bićima." Otkrio je da Hopiji "čuvaju tajne kamene tablete (Thotove table ?), i čekaju povratak Istinskog Bijelog Brata".

Davno je napisan tekst u "Phoenix Gazette" i objavljen petog travnja, 1909 godine:

"...Među Hopi indijancima je tradicija koja kaže da su njihovi preci nekada živjeli u podzemnom svijetu ispod Grand Canyon a... Kada je došlo do sukoba dobrih i zlih, ovi drugi su odlučili da izađu na površinu... Pored "Crvene rijeke" (Colorado) počeli su uzgajati žitarice. Poslali su glasnika u hram Sunca tražeći da budu blagoslovljeni. Glasnik se nikada nije vratio. Ali i danas u Hopi naseljima se prilikom zalaska sunca mogu vidjeti plemenski učitelji kako gledaju u daljinu očekujući povratak glasonoše. Kada ga ugledaju, njihova zemlja i drevno prebivalište će im biti vraćeno..."

Da ova tema "podzemnog svijeta" ne bi ostala na legendi, pobrinula se naša teorija o podzemnim pećinama, prolazima i Zemlji kao šupljoj Planeti. Allan Messehl došao je do informacija u proučavanju tradicija Hopija:

"...Hopiji koji prakticiraju staru religiju još uvijek znaju gdje je tajna točka prolaza (negdje u Grand Canyon u) odakle su njihovi preci došli (popeli se) u vanjski svijet... Tu oni održavaju svoje najtajnije ceremonije i obrede... U mnogim je oralnim tradicijama urođeničkih i plemenskih grupa prisutna teorija o Zemlji kao šupljoj lopti... Hopiji znaju da su njihovi preci došli iz "centra Zemlje"... isto kao što potomci Maja "znaju" da su njihovi preci otišli natrag u centar zemlje pred naletima konkvistadora "...kada se Zemlja otvorila i rasa divova ih odvela u tunel... doslovno tisuće i tisuće Maja je nestalo sa površine preko noći. Eskimo indijanci imaju mnoge legende o odlasku unutar Zemlje u vremenima oskudica kada bi u tom "podzemnom svijetu" živjeli na tropskom voću uz brigu rase divova..."

U prosincu 1992, odigrao se interesantan događaj. Hopi Oren Lyons, "čuvar vjere šest naroda", tri puta je glasno najavio spiritualnu izjavu koja će uslijediti. Mr. Thomas Banyacya je prosuo kukuruzno jelo oko govornice podija Generalne Skupštine i započeo kratki govor:

"Moje ime je Banjacja, i član sam suverenog Hopi naaroda. Hopi na našem jeziku znači miroljubiv, ljubazan i istinit narod. ...
Naš cilj je da promoviramo dobrobit svih živih bića i sačuvamo Planetu u njenom prirodnom obliku...

Prvi svijet je bio kreiran u savršenom balansu u kome su ljudi govorili samo jedan jezik... ali su se, vremenom, okrenuli od moralnih i spiritualnih principa. Zloupotrijebili su spiritualne moći za sebične svrhe. Nisu slijedili prirodne zakone. Taj Svijet je uništen potonućem kontinenata i rascijepljenjem zemljane mase što je vaša znannost nazvala velikim potresima...

Samo šačica mirnodopskih ljudi je preživjela. I započela Drugi Svijet.

Ponovili su iste pogreške... i bili uništeni kroz niske temperature... koje vi nazivate Ledenim Dobom.

Nekolicina preživjelih je startala sa Trećim Svijetom. On je potrajao dugo... ljudi su govorili samo jedan jezik. Izumljene su mnoge mašine, visoka tehnologija. Takva kakvu ni ovaj svijet još nije vidio. Čak su i duhovne moći koristili za dobrobit. Ali su i oni, postepeno, počeli da se udaljavaju od prirodnih zakona i slijedili samo materijalne porive... kockali se... i zanemarili spiritualnu stranu. Niko ih nije zaustavio sa tog puta i svijet je uništen u velikim poplavama... čije se legende susreću i danas kod mnogih naroda i religija."
( Lijep opis doba Atlantide i civilizacije Mu. )

"Naši stari kažu da su male grupe preživjele, i došle u doba ovog Četvrtog Svijeta u kome smo sada.
Naš svijet je u očajnom stanju ponovo. Veliki Duh nam je dao različite jezike i poslao nas na sve četiri strane svijeta, ali ni to nije bilo dovoljno."

(U nastavku Thomas govori o zloupotrebi tehnologija, ratovima, gladi, atomskim bombama... o ljudima koji ne slušaju upozorenja iz Prirode, o potrebi da se negativni trendovi zaustave sada.)

"Hopi i drugi plemenski narodi drže u svojim rukama balans čovječanstva i svih živih bića kroz molitve i ceremonije.
"Četiri Kuta" je područje koje graniči sa Četiri Svete planine.
Spiritualni centar je u okviru svetilišta za kojeg naša proročanstva kažu da će imati specijalnu svrhu u budućnosti... za čovječanstvo i njegovo preživljavanje. Ono mora ostati netaknuto i pod našom zaštitom."

(U tom momentu Thomas i Oren podižu veliku sliku na kojoj je prikazan crtež u stijeni.)

"Ova stijena prikazuje dio proročanstva Hopija. Dva su puta. Jedan je tehnološki, ali odvojen od prirodnih i spiritualnih zakona i vodi prema ovim cik cak linijama koje predstavljaju kaos. Drugi put je onaj koji prikazuje život u harmoniji sa prirodnim zakonima. A ovdje je crta koja predstavlja izbor koji kao most spaja dva puta. Ako se vratimo spiritualnoj harmoniji, doživjet ćemo raj u ovom svijetu. Ako nastavimo dosadašnjim putem, on nas neminovno vodi u propast.
Na nama je, djeci Majke Zemlje, da "...clean up this mess..." prije nego što postane prekasno."

.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2010 23:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Krug sa četiri slova "O" i križem koji ih razdvaja dio je simbolike Hopija.

Legenda kaže da on predstavlja četiri ključna područja u kome se američke države Utah, Colorado, Arizona i New Mexico susreću. Krug predstavlja beskonačni Duh. Hopi indijanci vjeruju da je nakon što je Treći svijet uništen, dio Indijanaca koji je slijedio spiritualne norme odveden je u podzemna skloništa. Nakon što je stvoren Četvrti svijet, preživjeli su pozvani da se rašire na sve četiri strane svijeta. Ujedno četiri predstavlja i četiri prirodna elementa: vatru, vodu, zrak i zemlju. I četiri planetarne rase: crnu, žutu, bijelu i crvenu.

U biti, ovo što sam boldirala mi je skrenulo pažnju...Meni su se spontano nametnule neke zanimljive analogije, konkretno - jedna.
Cijeli tekst sam prenijela jer će možda nekome biti zanimljivo da pročita.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 10 Feb, 2010 00:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zanimljiv text Zvoncice...Hopi indijancisu jako bitni iz mnogo razloga...mnogo toga je vezanoza njih od nacina zivota pa do prorocanstava

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Feb, 2010 11:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Citat:
Krug sa četiri slova "O" i križem koji ih razdvaja dio je simbolike Hopija.

Legenda kaže da on predstavlja četiri ključna područja u kome se američke države Utah, Colorado, Arizona i New Mexico susreću. Krug predstavlja beskonačni Duh. Hopi indijanci vjeruju da je nakon što je Treći svijet uništen, dio Indijanaca koji je slijedio spiritualne norme odveden je u podzemna skloništa. Nakon što je stvoren Četvrti svijet, preživjeli su pozvani da se rašire na sve četiri strane svijeta. Ujedno četiri predstavlja i četiri prirodna elementa: vatru, vodu, zrak i zemlju. I četiri planetarne rase: crnu, žutu, bijelu i crvenu.

U biti, ovo što sam boldirala mi je skrenulo pažnju...Meni su se spontano nametnule neke zanimljive analogije, konkretno - jedna.
Cijeli tekst sam prenijela jer će možda nekome biti zanimljivo da pročita.

I SAM SAM SE DUGO PITAO ZASTO SE NA SRPSKOM GRBU ONA CETIRI S ZOVU OCILA?
SADA MI JE SASVIM JASNO..
PA ZATO STO TO NIJE S NEGO U STVARI SLOVO O..
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 10 Feb, 2010 12:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
PA ZATO STO TO NIJE S NEGO U STVARI SLOVO O..

Nevjerojatno!

Zna li netko šta znači ta riječ "ocila"?
Možda se sačuvalo u kolektivnom sjećanju i značenje.
Korijen riječi bi bio "oci" ako se ne varam...a može i "cila"-pa je prefiks o-cil-a.
Morfološki bi imalo smisla ovako razdvojiti, a opet, i ne mora biti, kad ne znamo značenje...
Oci - la: ima morfološke logike, kao "kuć-a" "slov-a" ali opet ne razumijem značenje korijena "oci".
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2010 02:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::

PA ZATO STO TO NIJE S NEGO U STVARI SLOVO O...

Ja znam i za verziju koja ima kao ocila ne C već O
Nalazi se na Miholjskoj prevlaci, Boka Kotorska (popularno zvana Ostrvo cveća, kod Tivta)

Evo i linka, koga interesuje da dalje istražuje (ništa nije slučajno) ...
http://www.rastko.rs/rastko-bo/index.html

ПРЕДСТАВЉАЊЕ ЗБИРКИ ДОКУМЕНАТА ''БОКА КОТОРСКА. ЋИРИЛИЧНИ СПОМЕНИЦИ 17, 18 И 19. ВИЈЕКА (ACTA SERBICA),
И ''НАЈСТАРИЈА КЊИГА ТОПАЉСКЕ ОПШТИНЕ. TEМЕЉНA AKTA...''
(Говорили: акад. Зоран Лакић, Горан Комар и новинар Витка Вујновић)
Izvor: http://www.dracevica.org/promzbornika.html

.
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 11 Feb, 2010 08:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

DAJBOG ::

PA ZATO STO TO NIJE S NEGO U STVARI SLOVO O...

Ja znam i za verziju koja ima kao ocila ne C već O
Nalazi se na Miholjskoj prevlaci, Boka Kotorska (popularno zvana Ostrvo cveća, kod Tivta)

Evo i linka, koga interesuje da dalje istražuje (ništa nije slučajno) ...
http://www.rastko.rs/rastko-bo/index.html

ПРЕДСТАВЉАЊЕ ЗБИРКИ ДОКУМЕНАТА ''БОКА КОТОРСКА. ЋИРИЛИЧНИ СПОМЕНИЦИ 17, 18 И 19. ВИЈЕКА (ACTA SERBICA),
И ''НАЈСТАРИЈА КЊИГА ТОПАЉСКЕ ОПШТИНЕ. TEМЕЉНA AKTA...''
(Говорили: акад. Зоран Лакић, Горан Комар и новинар Витка Вујновић)

.

Jako zanimljivo

Mozda su Crnogorci Hopi indijanci Very Happy Very Happy Very Happy

U svakom slucaju paralela je jako cudna stvarno ne bi bilo lose istraziti, ako ima neko na forumu iz boke, lepo bi bilo da se raspita, o zastavi

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 11 Feb, 2010 12:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je iskopala jučer jedna naša prijateljica na netu, pa mi je poslala.

"Српска оцила су један од најчешће коришћених симбола на нашим грбовима и уједно један од оних о којима се најмање зна. На њима се обавезно налази крст (постоји само један изузетак у виду тренутног грба Србије). У пољима подељеним крстом се налазе четири оцила, окренута једно од другог (најчешће). Оцила су "алат" који су наши преци користили при паљењу ватре. Она су такође имала и неку врсту "магијског" значења."
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2010 19:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

majstor ::

Mozda su Crnogorci Hopi indijanci Very Happy Very Happy Very Happy

U svakom slucaju paralela je jako cudna stvarno ne bi bilo lose istraziti, ako ima neko na forumu iz Boke, lepo bi bilo da se raspita, o zastavi

Sudeći po ovom odlomku teksta iz davne 1749.g, Bokelji nisu sebe smatrali Crnogorcima, već Srbima istočne ortodoksije (pravoslavlja).

Evo tog odlomka sa navedenog linka, pa sam prosudi ...

Топаљска комунитад продидуру, 27. феб. 1749.-
,,Све што је саграђено у Херцег – Новоме током раздобља млетачке управе а што може са се покаже свијету, то је дјело њених старобокешких и старохерцеговачких родова који су се побуђивали у непрекинутом низу током четири вијека стварања за свој крај, побуђивали Божјом руком у жртвеном приносу свијету источњачке ортодоксије. Само у линији најзначајнијих дароватеља Цркве од Сима Милутиновог Магазиновића и Јова Шћепановог Делина до Николаја Мусића и непребројне множине сиромашних који су градили српске цркве и манастире. Данас ни једноме, ни великоме ни маломе, ни српским приморским владикама, ни гроба не знамо. Умјесто да као у других народа 19. и 20. вијек постану вршним вјековима сабирања и народног раста, они се окренуше у најниже вијекове растакања и размицања народних двери за сваки погубни утицај бијелога свијета.
3атворени cмo од свуда, Дубровчани затворили нам скелу, а Црногорци нас краду и бију, а од мора примамо многе штете од Оцињана и Барбареза.
.
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 20 Apr, 2010 13:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

krst sa ocilima je navodno jedan od znakova vincanskog pisma(svastika isto) ,pojavljuje se na grckoj vazi kao mustra na haljini Zevsa,a deda Vukan u svojoj knjizi prorocanstvo srbima od deda Vukana o ocilima kaze:

deda Vukan: ....TUDE TI JEDNO ČOBANČE ČUVAŠE OVCE,PA IH UPITA:ODAKLEN STE?A POŠTO ONO NE RAZUMEDE JEZIK OD STARI SORABI,STARINA SORAB MU NACRTA NA ZEMLjU RAVNOKRAKI KRST ŠTO GA MI DANASKE ZOVEMO VIZANTIJSKI.
novinarka: Dobro deda,nisu ti Sorabi valjda iz krsta.Odakle su oni?
deda Vukan: STARINA NACRTA ONOM ČOBANČETU MAPU OD RAJSKI VRT.RAVNOKRAKI KRST SU ČETIRI SVETE REKE KOJE TEKU U RAJSKI VRT NA ČETIRI KOSMIČKE STRANE SVETA.TO TI JE DETE PEČAT BOŽIJEG STVARANjA NEPOMUĆEN SA ZEMALjSKO ZLO!TO JE DETE SVETO SORABSKO SLOVO!PEČAT OD RAJSKI VRT U LjUDSKA SVEST.TO JE PEČAT OD POBEDE DUŠE U ČOVEKU NAD BOLESNA I POKVARENA PSIHA.GOLEMA JE TAJNA U VIZANTIJSKI KRST!A TO JE ZA VASKE U VLADU SAMO NEKI FOLKLORNI ZNAK.A ONDAK TI DETE ONO ČOBANČE UPITA SORABA:A KUDE IDETE?KUDE STE KRENULI?A SORAB MU NACRTA ČETIRI S (C) OKO KRSTA.KAKO JE CRTO TA ČETIRI S (C) SA MAČ,VATRA ŽIVA IZ ZEMLjU KREŠE.
novinarka: Deda,šta je Sorab nacrtao?Šta su za čobanina značila ta četiri slova S (C) što mu je nacrtao?
deda Vukan: DETE,TO SU ČETIRI KRILA OD SRPSKU VOJSKU KOJA KREĆE NA ČETIRI STRANE SVETA DA S VATRU NEBESKU SPALI VATRU DjAVOLjSKU!DA NIKAKVO ZLO NE MOŽE DA DOPRE DO BOŽIJI PRESTO!TO SU TI DETE ČETIRI SRPSKA SLOVA S (C)!TO JE SILA I SLAVA STARE SORABSKE VOJSKE!I PREDANjE KAZUJE:KAD SE NA KRAJ OD KOSMIČKO VREME TA SORABSKA VOJSKA PONOVO UJEDINI OKO RAVNOKRAKI KRST,TADE ĆE DA BIDNE PUN KRUG OKO KRST!TO ĆE DA BIDNE POTPUNA POBEDA SORABA NAD SOTONU I NAD VREME!
novinarka: Deda,da li to znači da će tada da bude smak sveta?
deda Vukan: DETE,TADE ĆE DA BIDNE STRAŠNI SUD!TADE ĆE GOSPOD DA SUDI NARODIMA,A NE PODMITLjIVE SUDIJE OD OVAJ SVET.
novinarka: Deda,tek sada mi postaje jasno,šta zapravo znači vizantijski krst sa četiri slova S (C)!To je objava rata neprijateljima Starih Soraba koja je zapečaćena nekada na zemlji!
deda Vukan: DETE.ONO TI ČOBANČE TAJ ZNAK PRECRTA NA JEDNA JAGNjEĆA KOŽA TE REČE NA DRUGI ČOBANI:KADA SE OVI ZNAK BUDE VIJORIO NA NEBO,BLIZU JE KRAJ SVETA!
novinarka: Kada će se taj znak vijoriti na nebu deda?
deda Vukan: DETE,ON SE VIJORI NA SRPSKA ZASTAVA!A TO JE VEĆ GOLEM ZNAK!
novinarka: Deda,nismo mi bili toga svesni kada smo stavljali taj znak na srpsku zastavu.
deda Vukan: DETE,TAKO JE SUDBINA HTELA!U VAMI JE IPAK OSTALO NEŠTO OD SRPSKA KRV,IAKO VI TO SADE NE VOLITE MLOGO.ETO TI UDES OD SUDBINU!NAJPROZAPADNIJA VLADA U ZEMLjA SRBIJA NA SVOJA ZASTAVA MEĆE ZNAK KOJI JE U STARO DOBA SKRŠIO ZAPADNE SILE!''

Meni licno ta prica lici na ovo:

To je slika Brahmapurija na vrhu okrugle (zlatne) planine Su-Meru ,reka je Ganga...

.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 20 Apr, 2010 13:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Celstinino prorocanstvo je jedno veoma interesantno stivo za razmisljanje, kao i za rad na sebi i sa sobom.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 21 Apr, 2010 15:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

daya ::

Meni lično ta priča (o srpska 4 ocila ) liči na ovo:

To je slika Brahmapurija na vrhu okrugle (zlatne) planine Su-Meru , reka je Ganga...

.

Ili možda na OVO (simbol Malkuta i Zemlje):

.

Poslednji izmenio Vesna dana 27 Apr, 2010 21:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 27 Apr, 2010 16:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo!
Na sajtu bibliotecapleyade sam našao ovaj link o Hopi indijancima:
http://www.bibliotecapleyades.net/esp_leyenda_hopi.htm

jedan link od svih sa fotosem ulaza u donji svjet:
http://www.bibliotecapleyades.net/vida_alien/esp_vida_alien_20b.htm

Pozdrav! Smile

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DREAMSPELL - PUT KA MIRU 2012
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul connection and YouTube 3 Vakan Tanka 5205 04 Maj, 2011 20:35 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VREME = ... JA JESAM 65 alex radovic 23464 25 Jan, 2011 16:54 pm
alex radovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vreme naše danas !... 6 biblijski-hriscanin 10604 03 Jun, 2010 20:03 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vreme Hristovog rodjenja -- mesec i godina ! 27 biblijski-hriscanin 11218 30 Jan, 2010 14:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetski marš mira i nenasilja 20 Mirko 10327 25 Sep, 2009 16:12 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRAKTIČNA UPUTSTVA BIĆA HIJERARHIJE SVETLOSTI 211 plavizrak 49565 22 Mar, 2009 13:27 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vreme prošlo, vreme sadašnnje !... 0 biblijski-hriscanin 2275 30 Dec, 2008 10:44 am
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)