New age i meditatativna muzika
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MEDITATIVNA MUZIKA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Sep, 2009 21:59 pm    Naslov: New age i meditatativna muzika
Odgovoriti sa citatom

Godinama sam sakupljao sve i svašta...Kitaro, Andreas Wolenveider, Enija, Loreena mc Kenit, Okna tasan Zam, tibetanska, muzika inka, maja, peruanaca, ambijentalna, jazz, klasika...zaista imam puno toga, i svakome želim da presnimim POTPUNO besplatno...
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 24 Sep, 2009 02:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

New Age je danas postala sintagma za mnoge stilove. Meni je to prije svega spoj ambijentalne, psihodelicne i elektronske glazbe, od kasnih 60-ih do sredine 80-ih godina. Danas vidim da mnoge world music i ambiental jazz izvodjace trpaju u new age.
iizuzetan

Pridružio: 01 Jun 2010

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 19:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja volim muziku inka jer ona opusta i relaksira. Nije kao ova danasnja na bubnjevima i koja dize pritisak i uznemirava coveka. Evo jedan primer:

Link

Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 00:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Dobrodošao na Objave, brate iizuzetan !

Return to Innocence

Pridružio: 30 Dec 2010

Poruka Poslao: 12 Jan, 2011 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaka čast za link muzike Inka, baš je čarobna pesma. Very Happy
Ja preporučujem svakom ko voli da sluša tradicionalne muzike raznih naroda da nađe na YouTube-u pesme Arany Zoltána. Mene neke pesme u njegovom izvođenju znaju baš dobro opustiti i razveseliti.
http://www.youtube.com/watch?v=3iJ6bxrLVos&feature=related

Ova mi je nekako najbliža srcu. Very Happy Preporuka!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vidra

Pridružio: 25 Dec 2010

Poruka Poslao: 09 Feb, 2011 20:58 pm    Naslov: Re: New age i meditatativna muzika
Odgovoriti sa citatom

Vakan Tanka ::
Godinama sam sakupljao sve i svašta...Kitaro, Andreas Wolenveider, Enija, Loreena mc Kenit, Okna tasan Zam, tibetanska, muzika inka, maja, peruanaca, ambijentalna, jazz, klasika...zaista imam puno toga, i svakome želim da presnimim POTPUNO besplatno...

Može neka preporuka za tibetansku...?
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 23 Mar, 2011 11:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nexus br.57
Loša muzika za ljudsku svijest A=440Hz
Dobra muzika A=444Hz i A=432Hz

Današnja glazba ugođena na A=440Hz ne harmonizira niti na bilo kojoj razini korespondira s kozmičkim kretanjem, ritmom ili prirodnim vibracijama. I Mozartova i Verdijeva glazba temelje se na prirodnoj vibraciji A=432 Hz, popularno nazvanoj Verdijev tuning. Većina zapadne glazbe, uključujući i popularnu new age glazbu, još uvijek je ugođena na neprirodnih A=440Hz. Razlika između A=440Hz i A=432Hz iznosi tek osam vibracija u sekundi, no to je uočljiva razlika za svjesni ljudski doživljaj.

Prema brojnim istraživačima, detaljnim istraživanjem A=432Hz dade se utvrditi da isto vrijedi i za sve svjetske religije. Jedan od najstarijih oblika primjene zvuka je onaj za potrebe svjetovnih i vjerskih obreda. Nije važno radi li se pritom o hinduističkim mantrama, pjevanju židovskog kantora, kršćanskim crkvenim napjevima ili o pozivu muslimanskog mujezina na molitvu; sveti zvuk probio se u sve svjetske religije. Prema Robertu Lewisu, koji je proučavao Rozenkrojcere, "Glazba u vjerskim obredima služi tome da, kroz niz parcijalnih tonova, poveća stopu vibracija u pripadnika kongregacije i podigne ih na duhovnu razinu."

Arhaična glazbala (do sada) iskopana u Egiptu uglavnom su ugođena na A=432Hz. U drevnoj Grčkoj (koju se u udžbenicima naziva kolijevkom glazbe) velika većina glazbala bila je ugođena na 432Hz. U arhaičnim grčkim eleuzijskim misterijima Orfej je bog glazbe, smrti i ponovnog rođenja, čuvar ambrozije i glazbe transformacije (njegova su glazbala bila ugođena na 432Hz).

Najprirodnija, instiktivno privlačna frekvencija A=444Hz (C5=528Hz), najvidljivija u biljnome svijetu, potisnuta je. Drugim riječima,"dobre vibracije" koje biljni svijet odašilje svojom zelenkasto-žutom raskoši, a koje liječe emocionalnu tjeskobu, društvenu agresiju i slično, izložene su glazbenoj cenzuri.

Između Prvog i Drugog svjetskog rata (ubrzano tijekom 1930-tih), Rotchildi i Rockfelleri (preko Rockfellerove fondacije i Američke mornarice) zajednički su financirali znanstvene studije o glazbenim frekvencijama najprimjerenijim ratovanju. Glavni cilj tog istraživanja namijenjenog ratu i profitabilnoj kontroli stanovništva bio je utvrditi čimbenike glazbe pogodne za poticanje psihopatologije, emocionalne tjeskobe i "masovne histerije".
Nametnuta frekvencija cijele narode "zbija u stada" i tjera u povećanu agresiju, psihosocijalni nemir i emocionalnu tjeskobu te ih tako čini prijemčivijima za fizičke bolesti i financijske namete na kojima zarađuju menadžeri, agencije i kompanije uključeni u spomenuti monopol.

Dakle, za poboljšanje zdravlja i mira u svijetu nužna je glazbena revolucija koju su već započeli glazbenici koji svoja glazbala iznova ugađaju na optimalne frekvencije, frekvencije koje imaju koristan učinak po njihovu publiku i tako vraćaju integritet izvedbenim umjetnostima i znanosti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MEDITATIVNA MUZIKA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 107528 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 954861 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 72672 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 259713 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 12356 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 22023 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Došao sam donjet mač i knjigu 10 Ramzes13 11374 03 Nov, 2009 16:33 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)