...Mudre misli...da se prisetimo....
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Jan, 2010 19:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Артхур Шопенхауер
У самоћи бедник осећа сву своју беду,велики дух сву своју величину.

Како одрастамо разум се ојачава и постајемо још више и више систематичнији и креативнији. Али ти први импулси,на први поглед непродуктивни, они су највећи тренутак и могу снажно обликовати наше судбине.
Никола Тесла

У човеку није ништа крхкије од његове скромности и добронамерности.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Jan, 2010 19:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Три су могућа решења за проблем повећања људске енергије: Прехрана, Мир, Рад.
Никола Тесла

Меша Селимовић
Само Бог зна свачију кривицу. Људи не знају.

Франçоис де Ла Роцхефоуцаулд
Освета је увек последица слабости душе која не може да поднесе неправду.
herc
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Jan, 2010 19:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Аристотел
Духовитост је дрскост која је стекла образовање.

Епиктет
Природа је дала човеку један језик, али два уха – да би два пута више слушао него причао.

Лао Це
Једно једино ево ти вреди више него десет нека ти Бог помогне.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Jan, 2010 19:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Талмуд
Чувајте се превелике количине смеха јер умртвљује дух и доноси заборав.

Максим Горки
Улога искреног човека - тешка је улога.
Wink

Цицерон
Нема ничег отмјенијег и цењенијег од верности. Верност и истина најсвјетлија су савршенства и дарови људске душе.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Jan, 2010 19:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Иво Андрић
Има извесних мислилаца чија филозофија није ништа друго, до неки душевни комодитет, неко римовање мисли.

Меша Селимовић
Ни кап воде се не губи, само се мења, како се може изгубити све човеково? Мора бити да живот постоји по неком вишем начелу, а не само по беснилу, по злу, по лудилу.

Треба се окренути СВИМ Срцем према Господу и тражити Мир са Господом,да нам да снаге да будемо добри...Ради свог добра да имамо добре мисли и жеље,а онда и дела.Када то не радимо онда страдамо.
Отац Тадеј
cvet cvet cvet cvet cvet
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Jan, 2010 19:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Није свеједно шта је ко желео и за шта се борио на Земљи.Духовни човек борио се за излаз у небо,телесан човек борио се за земаљско.
Отац Тадеј

Делује да је мала разлика између неког ко је веровао у идеју правде овде на Земљи,за њу се борио,за ову идеју положио чак и живот,и неког ко је веровао у небеску правду и Небеску Идеју која се никада не остварује на Земљи.Разлика је велика,па зато и поред привидне вере,поштења и жртве некога ко тражи правду на земљи,он и после смрти ПРОДУЖАВА да жели погрешно,и наћићи се у погрешном друштву.Отац Тадеј

Ми се овде ПРИПРЕМАМО за вечни живот .Једино Господ може да ослободи душу од мислених душа у које је она запала,још у овом животу и прешла са тим пакленим Особинама у Вечност.
Отац Тадеј

cvet cvet cvet cvet cvet

Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 30 Jan, 2010 14:24 pm    Naslov: . . .
Odgovoriti sa citatom

Мирослав Антић
Ако вам много пута кажем да вас волим, је ли то више љубави, или је иста, једна једина? Ако свакога јутра поново октријете да сте живи, је ли то више живота, или је овај, један једини?

Шекеспир
Човек сам против кога више су грешили него што грешио је сам.

Бог је Љубав.ОН не кажњава бесмислено ,него поклања оно што може.
Али Бог поштује и слободну одлуку човјека на управо потресан начин.Ту слободу наших одлука Бог нам више не може одузети јер бисмо тада постали неспособни да постанемо партнери његове љубави;пријатељство поклањамо као слободни људи.
Питао си:зашто нас Бог осуђује, кажњава вјечном казном ,ако нас љуби?
Бог не осуђује никог.Ми људи се Одлучујемо за или против заједнице са Богом.

Херберт Мадингер
love3 love3 love3
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 15:39 pm    Naslov: . . .
Odgovoriti sa citatom

Треба да се опустиш. Не узимај превише на себе бриге овога света, већ чувај мир и живи са Богом. Нека иде како иде...

............................................................................................................
По сваку цену
сачувај свој унутрашњи мир.
Немој свој унутрашњи мир
да даш низашта на свету!
Помири се сам са собом
и помириће се са тобом
и небо и земља!

(Свети Исак Сирин)
Видите како су то дубоке мисли ,много пута то понављам али нисам могао ни до дан данас тај степен достићи.Хвала Богу да сам био са Русима,па сам могао да читам дела Светих Отаца.Свети Исак Сирин је несравњив психолог међу Светим Оцима.
Свети Исак Сирин нам говори:
Ми сви можемо бити добри ако се сјединимо са извором живота-с Богом свим својим срцем.Он ће нам дати снаге да волимо себе и ближње.Без Господа неможемо ни себе да волимо.Много често падају у очајање и дижу се против свог живота,одузимају себи зивот,јер без Господа немоземо ни себе да волимо,а камоли родјене и ближње,или чак непријатеље.Са Њиме можемо све,јер је Он наша снага и живот.Своје срце морамо неком поклонити,а ако се поклони неком од људи на земаљској кугли они нас могу повредити.Ми сви тражимо бесконачну и неизмерљиву љубав,бесконачни мир,а ко нам то може дати?Немогу ни отац ни мајка ни брат ни сестра.Сви нас они могу оставити,презрети и одбацити.Зашто?Зато што смо сви ограничени временом и простором и сви смо у борби са силама под небом које нам стално прљају мисли.

.............................................................................

О зависти
Каин је убио
свог брата
Авеља само из
зависти

Сва створена бица су ограничена,а оно што је ограничено није савршено;него им је дато да се усавршавају.Медјутим пали су;прво нису сачували своје достојанство андјели,па после на завист тих духова и наши прародитељ Адам и Ева су пали.
И ево,и у нама се исто укотила та особина-паклена завист.
Када зли дух види да неки човек угадја Богу и постиже напредак у добру,тада се увлачи у срца других људи и ствара њихово нерасположење према оном Божијем човеку.Они осећају завист према њему и под утицајем демона чине му пакости,разносе рђаве гласине о њему и клевете,ометају га у послу...Они завиде свом брату јер не знају да је дух злобе заузео позицију у њиховом срцу.
Завист ни од чега не преза и Богу у лице говори противно,стално свуда и на сваком месту.Бог је сва љубав,а завист не трпи да се добро неком ближњем учини.Један од богоносних Отаца,преп.Нил Миротоциви(јављао се монаху Теофану,који је у XВИИ веку живео у његовој пештери)објашњавао је многе тајне из Царства небеског.И каже да је завист печат антихристана срце цовеку.
Како је то за нас страшна ствар!А ми често пута завидимо ближњим својима,чак и својим најрођенијим нешто завидимо. И не обрћамо пажњу на то да се лечимо,да дођемо к себи.Завист уништава унутрашњи мир и спокојство душе.
Нпр.мирни смо,тихи смо,и дође нам неки пријатељ и сприча о некоме ко нас је много вређао да има пуно успеха у животу,да је нешто постигао;будући да му нисмо опростили,одмах се код нас појави дух зависти.Ето како не обраћамо пажњу.Непрестано морамоо бити на молитви и непримити предлог духова зависти.А људима,све им је мало.Све им је мало.Почело је одмах после пада наших прародитеља.Одмах је било крвопролиће.Каин је убио свог млађег брата Авеља само из зависти.Што се Авељова жртва прима,а његова не.
Одатле је све почело.И дан данас.Нема се мира.Сви нешто траже као да ће вековати,а нема ништа.Ништа...Ништа.Изгледа да је крај дошао.Да увек нас ум буде заузет добрим мислима и добрим жељама.У свету преовладјују завист и злоба,а то је паклена особина која штети прво оном ко је емитује из себе па и свим осталим.
Треба на земљи да овлада Божанска особина вечности,мир и радост као што је међу андјелима и светима.Треба ради свога добра да се бавимо добрим мислима,добрим жељама па ће бити хармонија и у нама,у породици и шире,јер где год будемо ишли,ми ћемо из себе емитовати мисли мирне и тихе попут доброте.То недаје мир нама већ свима који нас окружују,не само разумним бићима већ и животињском свету и биљном свету.И биљни свет има осецај и цита насе мисли.Особито данас треба да се обратимо(Господу)од срца,ради свог добра,ради добра своје домовине и ради добра целог света,јер ако се бавимо добрим мислима,добрим жељама,то ћемо наћи и у вечности,јер те мисли које су добре овде из нас,дају нам мир у вечности.
Ако се бавимо другим мислима,пакленим,пуним зависти и злобе,кад пређемо у вечност видимо да смо изгубили време,могли смо да се исправимо а нисмо и онда настаје грижа савест због изгубљеног времена,ко ће нас ослободити од тога у вечности.Једино Бог може да ослободи човека од тих негативних мисли,а дали ће бити неког на земљи да се сете нас,да моле Господа да нас ослободи тих мислених уза које смо стекли јос овде на земљи а нисмо се благовремено од тога ослободили.Мир и Радост су највеће богатство и онога и овога света.

Отац Тадеј Витовнички

herc
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 12 Feb, 2010 11:37 am    Naslov: Re: . . .
Odgovoriti sa citatom

Prijatelji ostaju prijatelji zato što se jedan drugome ne upliću u život .
Ričard Alan

Prijateljstvo je sastavni deo ljudske sreće. Ono je cvet jednog trenutka i plod vremena. Volter

Karlo Dosi
Lažan je prijatelj nalik na senu koja nas prati dok sunce sja..

Molijer:
Što više volimo svoje prijatelje, manje im laskamo.

Mi bismo bili potpuno srećni, ili bar blizu sreće, kad bismo zaista imali sve ono sto zavidljivci koji nas okruzuju misle da imamo, i kad bismo sve to imali onako i pod onakvim uslovima kako to njima izgleda.
Ivo Andrić

cvet cvet cvet
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 12 Feb, 2010 11:42 am    Naslov: Re: . . .
Odgovoriti sa citatom

U braku ima trgovine, ali u prijateljstvu nema.Kažu da su se prijatelji tražili i pre nego što su se videli očima, i veruje da su se najzad našli samo milošću Božjom.
Jovan Dučić

Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost , i kad god za to nalazite snage u sebi , jer trenutci čiste radosti vrede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provedeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohteva . A minut ČISTE Radosti ostaje u nama zauvek , kao sjaj koji ništa ne može zamračiti.
Ivo Andrić

Najsrećniji je onaj čovek koji može kraj svoga života povezati sa početkom.
Gete

herc
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 12 Feb, 2010 11:46 am    Naslov: Re: . . .
Odgovoriti sa citatom

Nesreća je što niko ne meri sreću prema sebi i svojim potrebama,
nego prema drugom, i to prema najsrećnijima. Manija svih ljudi je da usvajaju tuđa merila i za svoj sopstveni život. Prava sreća Čovekova biće ako postigne svoje oslobođenje od drugih ljudi; a osloboditi se, to je najpre odvojiti svoju sudbinu od presije tuđih primera, dajući svom životu pečat svoje sopstvene prirode i svojih
ukusa.

Jovan Dučić

Naš prijatelj je naše drugo JA!
Pitagora

Izvor naše sreće je u subjektivnim osobinama: plemenitom karakteru, poduzetnom duhu, sretnom temperamentu, vedrom umu i zdravom telu.
Artur Šopenhauer

love3
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 17:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ivo Andrić
Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao već prodao.

LAKŠE je razbiti atom nego predrasude.
Ajnštajn

...Ubod ne može ništa manje da zaboli samo zato što smo unapred znali da postoji nož.
Ljiljana Habjanović Djurović

cvet cvet cvet cvet cvet
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 17:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Skromni ljudi stidljivo plaču, znaju meru i u plakanju.
Mali ljudi ne plaču, već cmizdre, oni nemaju ni pravih muka, ni pravih suza.
Lako plaču samo zaboravni.
Ima onih koji nikada ne plaču, koji čuvaju suze za svaki slučaj.
Malo je života za mnogo plakanja, mnogo je plakanja za malo života..."

Duško Radović

Naposletku, sve čim se ovaj nas život kazuje - misli, napori, pogledi, osmesi, reci, uzdasi - sve to teži ka drugoj obali, kojoj se upravlja kao cilju, i na svakoj tek dobiva svoj pravi smisao. Sve to ima nesto da savlada i premosti: nered, smrt ili nesmisao.
Jer, sve je prelaz, most ciji se krajevi gube u beskonacnosti, a prema kom su svi zemni mostovi samo dečje igracke, bledi simboli. A SVA JE NAŠA NADA S ONE STRANE.

Ivo Andrić

"Morao sam proći kroz tolike gluposti, tolike poroke, kroz tolike zablude, gađenja, razočaranja i jade, samo da bih ponovo postao dete i mogao poceti iznova. Ali, tako je trebalo da bude, moje srce se s tim slaže, moje oči se smeše. Morao sam da doživim očajanje, da[b] potonem do najbudalastije medju svim mislima, do pomisli na samoubistvo, da bih doživeo milost, da bih opet čuo om, da bih mogao istinski da spavam i da se istinski probudim" ... (Herman Hese - "Sidarta")
love3
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 17:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemojte nikad reći da ste sreli najglupljeg čovjeka; uvjek
se može desiti da ga neko pretekne!

Meša Selimović

Jer jučer je samo san,a sutra samo slutnja:ali dobro proživljeno danas svako jučer pretvara u srećan san,a svako sutra u viziju nade, zato,iskoritisti dobro današnji dan!"
(sanskritska poslovica)

Ne dozvolite da vas bes vodi i da vam ponos od Ljubavi postane jači,jer kad izgubiš voljenu osobu-biće kasno,a šta bi onda ponos značio?

Moris Ravel
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 17:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

" Među vukovima opstati ovci je teško, ali nije nemoguće, jer nam Gospod kaže na koji način mi možemo i među vukovima opstati kao ovce Njegove. A to je: da budemo mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi. Mudrost će nas sačuvati da ne postanemo plen, da nas vuci ne raskinu, odnosno da nas neprijatelji ne onemoguće. A bezazlenost i dobrota će nas sačuvati da I mi ne postanemo vuci."
Patrijarh Srpski gospodin Pavle

"Da mi je samo zrno jedno od one prirodne ravnodušnosti koju ispoljavaju ovi ljudi oko mene prema tolikim stvarima zbog kojih ja danju često ne mogu da se radujem ni da mirno radim, a noću ponekad strepim i patim, rasanjen i nesrećan. "
ANDRIĆ

" U oluji u buri,
kraj nedaca svih,
uz teske gubitke i uz
tugu kletu biti
NASMEJAN, PRIRODAN, TIH -
najveca je umetnost na svetu."

Sergej Jesenjin

Angel7
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 6 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 33888 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 54357 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUOR - najveća prevara 20.veka 29 Vesna 21476 22 Apr, 2010 07:00 am
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 18932 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 37137 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 10628 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17693 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)