Zanimljivosti BROJEVA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » NUMEROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 12 Okt, 2009 15:05 pm    Naslov: Zanimljivost brojeva
Odgovoriti sa citatom

Vratila bih se pitanjem na zanimljivosti brojeva,pa molim urednicu ili nekoga tko se kuži u čarobni svjet brojeva, da nam objasni zašto su brojevi 22,23, i 11. posebni?Čitala sam davno da neki autori ističu da se navedeni brojevi posebno tretiraju u numerološkim analizama,da se ne zbrajaju ili ...ne sjećam se više točno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
istina
Gost

Poruka Poslao: 14 Okt, 2009 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
Bela Damo,mozes li mi reci sta prestavlja broj 22 22 ,vidjam ga cesto ?

Meduzo pozdrav...

Da li ti vidis po dva puta broj 22 ...

Ako hoces, napisi od kada ti se pojavljuju ti brojevi ...
Na primer imas li veliku zelju da saznas nesto vise posto se vec dugo bavis jogom ... zelis da vidis, na primjer. ... Ta velika zelja ti traje dva mjeseca i onda ti pocinje to sa brojevima.

Ako hoces objasni malo bolje ... i ako zelis onda cu je napisati nesto, ako bi se slagalo.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Marija
Napredni tragalac

Pridružio: 04 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 13:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja malopre pisah nesto i sad mi nema posta...

Istina,

Mene jako interesuje sta ima na temu broja 22. Ne bih mesala numerologiju i astrologiju, ali to su sestre, pa ima veze, uvek...
U astrlogiji se 22* stepen, smatra stepenom "viseg znanja", ali i "stepenom stradanja".
Ja sam pratila, i stvarno je "opasan" taj stepen.
Objasnjena koja su dali neki astrolozi, ne piju mi vodu, pa bih volela da cujem sta vi kazete na tu temu...
Pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
istina
Gost

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Marija ::
Ja malopre pisah nesto i sad mi nema posta...

Istina,

Mene jako interesuje sta ima na temu broja 22. Ne bih mesala numerologiju i astrologiju, ali to su sestre, pa ima veze, uvek...
U astrlogiji se 22* stepen, smatra stepenom "viseg znanja", ali i "stepenom stradanja".
Ja sam pratila, i stvarno je "opasan" taj stepen.
Objasnjena koja su dali neki astrolozi, ne piju mi vodu, pa bih volela da cujem sta vi kazete na tu temu...
Pozz

Marija;

Zato sam se i javio da objasnim ... ali sam prvo trazio dopustenje od meduze.

Ja i meduza smo se upoznali i privatno ... pa stoga dok ona ne da odobrenje ne bih nista pisao, da bih izbjegao nezeljene posledice.

Da si ti pisala prva ... bilo bi drugacije ...

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Marija
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 22:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Istina,

nisam bas ukapirala, ali nema ni veze... Hvala sto si odgovorio, ja cekam Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
istina
Gost

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 00:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
Bela Damo ,zahvaljujem na odgovoru,savrsen je Poljubac...

Jel kapiras sada ...
 Nazad na vrh »
Marija
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 00:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja imam Merkur na 22* Eto, sad cela prica o moze da padne u vodu Smesno Racunaj kao da jesam...
 Nazad na vrh »
Olena
Napredni tragalac

Pridružio: 21 Jun 2009

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 10:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Exclamation

Ja sam broj 22.

Izvolte reći štogod.

Question
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 11:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da se u brojevima svi mi spajamo, da je tu vidljiva istost.

Evo, recimo, 22...meni je životni 2.
ako zbrojiš 22, što je tvoj broj, prvo mi na um pada broj 4 - na taj datum su inače svi u mojoj familiji rođeni (ili na 14.)

I pade mi na pamet kako mora da nas ima devet različitih grupa koje međusobnim permutacijama i kombinacijama razvijaju podvrste.
a opet svatko se u svakom broju nekako prepozna, i opet se indukcijom vratimo na ishodište, a to je najjednostavnije vidljivo kroz brojke....pa do u beskonačnost. Smile
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 15:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

22 Question Shocked Shocked

Stvarno ima nešto u ovim brojevima!

Moj je 235.

Znači 2

i 3+5 = 8, pa 8:2=4, a 4:2=2.

Dakle 2 i 2, odnosno 22!!!!
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 15:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A i poslednjih par dana stalno me proganja taj broj.
Kad god uključim ovu temu da vidim šta se piše nešto oko 22.

I malo pre je bilo 15:19 na satu i ja sačekao malo i ono 15:22!!! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Da neveruješ!

Very Happy
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 15:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

napisi 22 x: bit cu dobar...
i onda vidi sta ce ti se desiti
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 17:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Arrow PRWI ČAS

Sistemska upotreba brojeva vodi nas do Sumera,Egipćana ,starih Kineza i Grka. Oni su verovali da neparni brojevi prestavljaju dan ,belinu,vatru, i Sunce,dok parni brojevi prestavljaju noć,tamu ,hladnoću materiju vodu, i Zemlju.I u najstarijem kalendaru iz 4241 godine pre Hrista godina je imala 360 dana 12 meseci po 30 dana + 5 dana za slavlje =365.
U učenjima Duha neparni brojevi se dovode u vezu sa Nebom i Duhom,a parni sa Zemljom i matrijalnim svetom.

A po o Hermesu Trismegistosu, neparni brojevi su gore i unutra a parni dole i napolju,pa su stoga parni brojevi zavisni od neparnih,kako gore tako dole,kako unutra tako napolju.
Ukratko neparni brojevi izražavaju muževnost, snagu ,moć i kreaciju,dok parni -ženski princip,nežnost,mekoću,oblik…Mada je to mnooogo složena priča…o ta DVA Principa Polnosti.
Osnivač numerologije je PITAGORA,matematičar, mislilac,filozof , astronom koji je živeo u starom svetu,sva potonja učenja na zapadu proističu iz njegovog učenja.Pitagora je imao veze sa svim učenjima NJEGOVOG Vremena!Zamisao Pitagorinog učenja da se Tajna Univerzuma može RAZUMETI preko brojeva,vibracija,formi…

Detaljnije=> http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=53382#53382
Četiri elementa ,vatra ,voda, vazduh, i zemlja čine četvorostrukost. Narawno kod drewnih Kineza postoji I peti element…A i sam Pitagora je duboko cenio Broj PET.Na sledećim časowima widećemo I zašto….Reč Vibracija je vrlo važna ,teorija numerologije počiva na Njoj,U Univerzumu sve vibrira,treperi pomoću brojeva,tonova -princip metafizičke aritmetike. Te vibracije mi koristimo kao brojeve za ljude,njihova imena, živote….Svaki broj je simbol koji prestavlja odredjenu osobinu.Upravo na tome se zasniva ovo drevno Učenje koje se kroz istoriju koristilo u različitim oblicima.
U numerologiji imamo 9 OSNOVNIH I jedan poseban broj 0
A brojevi kao što su 11....22...33 ]
Pitija ::
da nam objasni zašto su brojevi 22,23, i 11. posebni?.

(da ispravim Pitiju)ne svodimo na jedan broj već ih tumačimo kao takve,o njima ćemo kasnije… Wink

Poslednji izmenio BelaGalaktickaDamo dana 17 Okt, 2009 13:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitagora je interesantno ime. Naravno, kada bi smo dublje uneli svoju svest u njegovo ime, svašta bi smo u njemu otkrili.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 16 Okt, 2009 18:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...Swako ima Swoju Sudbinu...Pitagora je hrabro izneo swoju....probaj da uneseš swest u Svoje ime i prezime swašta ćeš otkriti.... Wink ......ako te interesuje ofkors....
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » NUMEROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 3 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 204035 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 119919 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 151589 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1729425 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 100016 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1441093 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1663104 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)