PRAKSA III - Najzahtevnije vežbe - samo za veoma iskusne
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » VEŽBE VEZANE ZA ASTRALNU PROJEKCIJU
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2009 04:40 am    Naslov: PRAKSA III - Najzahtevnije vežbe - samo za veoma iskusne
Odgovoriti sa citatom

OK,
Pošto sam došao do raskrsnice svog boravka na ovom Forumu, prilikom čega postoje samo dva moguća puta -
ili potpuno povlačenje ili nastavak u daljem pomeranju ganica - doneo sam odluku da se ne povlačim.

Prilikom ranijih praksi, bilo je sasvim očigledno da su neki od učesnika poodmakli na svom putu, dok su neki tek započinjali. Jednima je bilo izuzetno lako da udju u sferu Malkuta, dok drugi nisu uspeli da ostvare ni lucidan san. To je sve normalno.
Dublje sagledavajući situaciju, tako sam došao do zaključka da je zato potrebno napraviti odvojene vežbe za početnike i za one koji su već daleko dogurali na duhovnoj stazi.

Praksa IV će biti za početnike.
Praksa III će biti za majstore.

Kao uvod u ovu priču, ispričaću šta mi se dogodilo pre nekoliko dana.

Pre neki dan sam imao jednu za drugom nekoliko astralnih projekcija i to je trajalo celu noć. Pošto se ostvari jedna, mnogo je lakše posle toga ostvariti još jednu astralnu projekciju. Čuo sam od nekih budista, ovde na Istoku, za slučajeve da se ljudi jednostavno zatvore tri meseca u sobu, bez hrane i pića, provodeći vreme u konstantnim meditacijama i dr... Čovek udje u stanje transa koje može da traje mesecima pa i godinama. U tom smislu, meni je sasvim prihvatljiva priča o visokim adeptima koji godinama meditiraju u pećinama. Moguće da je jedini način da se stekne pravo prosvetljenje, baš u tome...Odrediti trenutak kada će čovek ući u takvu vrstu ekstaze koja ne mora baš da traje mesecima, ali onda makar nekoliko dana...
... Bilo bi dobro kada bi tog čoveka, ipak, povremeno obilazili prijatelji, za svaki slučaj, ali tiho da ga ne uznemiravaju.

U svakom slučaju,
tokom te noći, obišao sam više sfera. Bio sam u delu mentalne sfere koja se, u skladu sa enohijanskim pristupom, zove POP. To je sfera u kojoj se, izmedju ostalog, susrećemo sa našom bivšom ljubavlju koja je, za razliku od nas, postigla u ranijim životima, odgovarajući napredak u svom duhovnom razvoju, pa sada želi da nam pomogne da i sami dosegnemo njene visine. Obično je u POP-u, iskustvo sažeto blagim erotizmom za muškarce, ali ne i za žene. Žene se sa svojom bivšom ljubavlju susreću u sledećoj mentalnoj sferi koja se zove ZEN.

Pošto sam završio posetu sfere POP, zamolio sam svog andjela čuvara da me prebaci u Merkur (HOD). Ovaj put mi je bio cilj da posetim Hermesa Trismegistusa zato što je HOD mesto u kome on najčešće boravi. Hermes Trismegistus ima svoju duhovnu akademiju u HOD-u. Osim što sam imao sreće da vidim Hermesa Trismegistusa u jednoj od brojnih učionica HOD-a, ostvario sam i susret sa novim duhovnim vodičem HOD-a, koja mi je rekla svoje ime.

Pošto sam završio posetu HOD-u, nisam znao više gde da idem, pa sam zamolio svog andjela čuvara da me povede do mesta koje on smatra da bi u tom trenutku bilo najbolje da posetim. Tako sam se obreo u tarot karti Univerzuma. Našao sam se na jednom platou koji je podsećao na stare gradove Maja. Ugledao sam pokraj sebe piramidu na čijem vrhu je bilo postavljeno neko božanstvo. Odmah sam počeo da se penjam po toj piramidi. Bilo je pomalo jezivo, jer me je bio strah da ne padnem, ali sam bio odlučan da se popnem do kraja. Stigao sam do vrha i položio ruku na stopalo tog božanstva. Onda sam poleteo prema zvezdama i neko vreme proveo leteći po kosmosu.

Ostatak noći sam proveo učeći lekcije od jednog svog vodiča sa Spoljašnjeg omotača Zemlje, koji se zove GOLOG. Podučavao me je nešto o numerologiji. Preneo mi je neke tehnike koje se obilato koriste u Malkutu, ali su u ovofizičkoj ravni, potpuno nepoznate.

Sve ovo sam napisao u nadi da vas podstaknem na dalja istraživanja. Ne treba da odustajemo.
Ceo kosmos željno iščekuje naše prisustvo u njemu.

Pozdrav svima.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2009 05:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pošto imam priliv inspiracije, a ne želeći da je propustim, nastavljam dalje sa pisanjem.

Postoje, dakle, brojni razlozi, zbog čega se o ovakvim stvarima ne treba javno pričati. Sada ću nabrojati te razloge. I zaista, klatno odluke je moglo da ode i na suprotnu stranu, tako da je postojala velika mogućnost, da ovaj moj post, u stvari bude ujedno i moj završni komentar na ovom forumu. Velika sreća, pa nije tako ispalo. Umesto toga, klatno odluke je otišlo na pozitivnu stranu, u pravcu novih probijanja granica.

Elem, razlozi, zbog čega ovo ne treba javno govoriti, su višestrani:

1. Čovek sebe i druge štedi gotovo izvesnih neprijatnosti.
2. Svest čovečanstva je još uvek na niskom nivou.
3. Svest duhovnih ljudi je na višem nivou, ali je i pored toga ograničena brojnim strahovima i konvencijama.
4. Stanje zapadnog misticizma je u mnogo gorem položaju nego stanje istočnog, jer je ono prokazivano u poslednjih 2000 godina, dokle je istočni misticizam sastavni deo hindiuizma, budističkih i taoističkih religija.
5. Bilo je i od strane zapadnih mistika i okultista dosta zloupotreba, što je samo dodatno doprinelo njegovom rdjavom glasu.
6. Izgleda da je zapadni mistični sistem nepovratno propao i da mu jednostavno nema spasa.
7. Onaj ko zna, njemu je pametnije da ćuti ili da potraži informacije na nekom drugom mestu, nego da gubi nerve ubedjujući se sa drugim ljudima kako je 2 plus 2 jednako 4 i da nikako ne može da bude 5.
8. Postoji staro zlatno pravilo da se ćuti. Ćutanje je zlato.
9. Ne treba bacati bisere.....
10. Što više pričaš, time više gubiš sopstvene potencijale.
11. Izazivaš zavist, pa čak i mržnju. Možda si nekom konkurencija. Do jučerašnji brat, ti može slomiti kičmu. Razapinješ se na krst, ko zna iz kakvih razloga? Postavlja se pitanje, čemu sve to?
12. Postoji mogućnost da te neko i pokrade u idejama i da ih posle toga unovči i predstavlja ih kao svoje.
13. Ima na ovim virtuelnim stranicama, pored sjajnih ljudi i različitih čudaka. Ko zna ko se sve ne krije iza tastature? Možda neki ludak ili umobolnik.
14. Stanje duhovnosti na Balkanskim područjima deluje ponekad zaista beznadežno, pa se čovek pita, kakva je uopšte svrha u njegovim nesebičnim zalaganjima?
15. Use i u svoje kljuse, ako ne možeš drugim pomoći, okreni se samo sebi, na kraju krajeva duhovnost ima jedno nepisano pravilo - pomaži drugima sve dok te ne ščepaju za noge i ne počnu povlačiti sa sobom dole u provaliju. Da nije tako, svi bi smo sada već odavno bili na duhovnom nivou i pevali u horu sa najvišim andjelima.
16. Sto godina čovek može ubedjivati druge, da je bolje jednom nešto praktično izvesti nego o tome pročitati 100 knjiga, ali nema šanse da takvog čovek u to ubediš. On će i dalje nastaviti tvrdoglavo po svome.
17. Ima toliko puno priča o stvarima koji se nasilu uvrštavaju u polja duhovnosti da je to zaista strašno i skoro je beznadežan bilo kakav pokušaj ubedjivanja u suprotno.

Mogao bi da dodam još 100 razloga zbog čega se o ovakvim stvarima nipošto ne treba govoriti javno, ali me je savladao u ovom trenutku zamor.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2009 05:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

a ovo su i razlozi, zbog čega sam rešio da nastavim sa daljim probijanjem granica. I oni su isto tako višestrani:

1. Ovo je duhovni forum.
2. Ovde ima sjajnih ljudi sa kojima je velika čast i zadovoljstvo biti u istom društvu.
3. Ja sam i dalje urednik dela foruma o Praksi, pa imam zadatak da istrajem u svojoj ulozi dokle god ona traje.
4. Ja sam neobuzdan lik koji nikada ne odustaje. Zbog toga sam i pouzdan.
5. Imam osećaj da mogu da pomognem.
6. Na ovo pisanje me konstantno navode moji nefizički duhovni vodiči i prijatelji.
7. Izbor nije moj, već je očito u pitanju Božja volja.
8. Do sada niko nije poludeo ili imao neka oštećena od ovih praksi. Video sam samo da su ljudi odustajali. Skoro svi su odustali, osim par njih. Zbog njih, ja nemam pravo i sam da odustanem.
9. Sve ovo radim sa oduševljenjem, bez obzira na prepreke. Nemam od toga nikakve mundane koristi. Nema škole, nema kursa, kod Taleta je sve džabe.
10. Osećam i u sebi duhovni napredak od uvodjenja ovih praksi.
11. To što smo do sada započeli, tek je 1 posto onoga što sve mogu da kažem, a to što mogu da kažem je samo 0000,1 posto onoga što stvarno čovek na duhovnoj stazi može da nauči još u ovom životu. Prema tome, odustajanje u ovom trenutku, podrazumevalo bi odustajanje već na pola prvog koraka, što mi se čini nedopustivim.
12. Sve veći broj samozvanih proroka predstavlja, po meni, dosta veliku stranputicu, a ove prakse imaju za cilj da nauče čoveka da razmišlja sopstvenom glavom.
13. Nedavno sam u razgovoru sa nekim budistima prezentovao deo zapadnog mističnog učenja i prakse. Veoma su se zainteresovali. Prepoznali smo brojne paralele izmedju hermetizma i ZEN budizma. Ovo je za mene predstavljao podstrek i ohrabrenje. Istinski mistici odlično razumeju jedan drugog.

Ima sigurno još makar 100 razloga zbog čega nisam hteo da odustanem, ali sam se zamorio od pisanja...

Poslednji put izmenio talerman dana 12 Okt, 2009 06:00 am, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2009 05:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I na kraju da napomenem:

U buduće ću svaku uvredu, blaćenje i ocrnjivanje, sa zadovoljstvom obrisati.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2009 12:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Ima sigurno još makar 100 razloga zbog čega nisam hteo da odustanem....

Dragi Talermane , drago mi je što si odoleo teškom iskušenju i ipak ostao , na radost mnogih ljudi....

I dok su mnogi odustali od praktikovanja astralne projekcije , a koji su u početku bili izuzetno zaineresovani za "tvoju" praksu , verujem da će se mnogi novi ljudi priključiti čim se ovaj crni oblak paranoje i strahova raspline .

Prilično sam sigurna da čoveku čiste duše i čistih namera , ne može ništa loše da se dogodi ni u astralu , ni prilikom praktikovanja drugih duhovnih tehnika , jer MI NIKADA NISMO SAMI , a naši duhovni Pomagači neće dozvoliti da zastranimo .

Ovde je poznato svima da praktikujem Theta tehniku , od koje bi sigurno neko mogao i da poludi , ali da bi poludeo od Thete prvo bi morao da dođe do Theta stanja svesti ( logično , zar ne !?), za šta je potrebno da bude duhovno dovoljno spreman .... ako nije spreman ne može ni od Thete da poludi iz prostog razloga što neće ni uspeti da uđe u Theta stanje svesti . A onaj koji uspe da uđe u Thetu , neće zbog boravka u tom stanju svesti da poludi , zato što je u Theta stanje svesti i uspeo da uđe jer je za to stanje svesti zaista spreman !Wink

Talermane , želim da ti javno saopštim da se moj drug Stefan , iz Vršca , registrovao na Objave samo zbog "tvojih" praksi astralne projekcije :
http://www.objave.com/phpBB2/profile.php?mode=viewprofile&u=1733

Da li će Stefan aktivno učestvovati na forumu ili će te preko pp kontaktirati , to ne znam , ali znam da želi da od tebe upije znanja iz oblasti astralne projekcije .

Mislim da je to još jedan razlog , u nizu tvog nabrajanja , zbog čega je dobro što si ostao !
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2009 15:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ovo su i razlozi, zbog čega sam rešio da nastavim sa daljim probijanjem granica:

1. Ovo je duhovni forum.
2. Ovde ima sjajnih ljudi sa kojima je velika čast i zadovoljstvo biti u istom društvu.
3. Ja sam i dalje urednik dela foruma o Praksi, pa imam zadatak da istrajem u svojoj ulozi dokle god ona traje.
4. Ja sam neobuzdan lik koji nikada ne odustaje. Zbog toga sam i pouzdan.

Tale brate,
ti znaš da ću te ja uvek podržati u tvom radu i zalaganju na ovom forumu.
A i da imam i najmanju nedoumicu, ovaj posledni razlog bi bio presudan, he,he
Razz king herc
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 12 Okt, 2009 18:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo Tale!

samo naprijed...

Samo istinski istrazivacki duhovi jesu kriticki, a samo kriticki duhovi mogu preispitivati svoje postupke i odluke, a samo one ispravne imaju razloga da opstanu.

pusa
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 13 Okt, 2009 19:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I na kraju da napomenem:

U buduće ću svaku uvredu, blaćenje i ocrnjivanje, sa zadovoljstvom obrisati.

DOBRO JUTRO KOLUMBO! ISKOPIRAJ SAM NA TEMU APSURDI, TA TEMA BI TREBALO DA BUDE NAJVEĆA NA FORUMU,ali naravno da neće, jer su apsurdi neiskorenjivi, kao i još što šta.... I TAMO SI SLOBODNO MOGO DA BLEBETKAŠ O RAZLOZIMA DA NE PIŠEŠ VIŠE NA OVOM FORUMU...

NE TREBA TI DIGITALNI APARAT, TVOJE PRIČE SU SLIKOVITE I ODLIČNO DOČARAVAJU TVOJA PUTOVANJA, SVIMA KOJI TO ČITAJU, ONI NAPREDNI I POČETNICI... koji nemaju šta da napišu....

Nego znaš šta kaže Ciganče kad mu nešto daš, ( njega nisu učili da se folira )
.... ne kaže hvala, nego kaže - jel imaš ti još nešto da mi daš ? ....
(ovo nije rasizam, nego stvarno mi se desilo )
pa tako i ti, ako oćeš fala - dosta ti je bio - nego daj još priča, mani se ugadjanju narodu (se ne može ugoditi ) ako nastaviš s pravdanjem, stvarno ćemo poludeti od tebe... jer ne izludjuju toliko oni što te ganjaju, nego ti kad se pravdaš.... ufff, gde je to pivo ?

aj pozdrav, malo ti spamujem, pa šta... Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Okt, 2009 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olivera Stevanovic ::
      ufff, gde je to pivo ?

aj pozdrav, malo ti spamujem, pa šta... Very Happy Very Happy Very Happy

....aj bre sandalofan dawaj turu za swe...! Very Happy ....pa da pa šta i spam je za ljude...! Very Happy
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 13 Okt, 2009 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Definiraj "spam".
Gdje prestaje stil autora, a pocinje spam?
Jesu li epidemije mesijanskog sindroma spam ?

Ja ne znam jesam li ona ili nisam koja jesam, i koliko nas.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 14 Okt, 2009 00:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olivera, tebi su svi spamovi dozvoljeni!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Okt, 2009 01:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Važi Olivera,
pisaćemo o svim mogućim iskustvima. Ko ne bi posle 3000 komentara, naučio na kraju da piše?
Ja bih najradije preporučio svakom istinskom duhovnom tragaocu da kupi jednu svesku koju će podeliti na poglavlja sa imenima svojih duhovnih vodiča sa kojima ima kontakt. I polako ta poglavlja treba dopunjavati. Posle godinu dana pisanja tog duhovnog dnevnika, kada bi se sve pročilo šta se napisalo u toj svesci, bio bi to zbir neverovatnih mudrosti!
Za one koji nemaju ni jednog duhovnog vodiča, ja opet predlažem da kupe svesku, da otvore prvo poglavlje i da ga naslove "moj duhovni vodič". Malo, po malo, on će time početi da se otkriva. Kao i u svemu, osvajanje znanja mudrosti se kreće u malim koracima. Čuješ nešto, pa to zapišeš, da ne zaboraviš. Kada se prikupi veća količina informacija iz onostranih vizija, onda to postaje jedno povezano mistično znanje. Vizije mogu biti ponekad jako kratke, kao fotografija, na blic. Ali, ni takve vizije ne treba zanemarivati, već ih treba slagati jednu za drugom, da bi se dobila celina. I u jednom trenutku, sastavićemo tako duometražni film sastavljen od povezanih blic fotografija. Naravno, postoje i kratkometražni i dugometražni filmovi, ali moja opaska je bila da se ne sme zanemarivati ni jedna vizija, ma koliko kratko trajala.
Mislim da je došao trenutak da se duhovnosti prione ozbijlno.
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 14 Okt, 2009 18:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::

Dragi Talermane , drago mi je što si odoleo teškom iskušenju i ipak ostao , na radost mnogih ljudi....

Talermane , želim da ti javno saopštim da se moj drug Stefan , iz Vršca , registrovao na Objave samo zbog "tvojih" praksi astralne projekcije :
http://www.objave.com/phpBB2/profile.php?mode=viewprofile&u=1733

Da li će Stefan aktivno učestvovati na forumu ili će te preko pp kontaktirati , to ne znam , ali znam da želi da od tebe upije znanja iz oblasti astralne projekcije .

Mislim da je to još jedan razlog , u nizu tvog nabrajanja , zbog čega je dobro što si ostao !

Stefan nije jedini, i ja sam tako dospela ovde Smile

Samo napred, Tale!
 Nazad na vrh »
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 14 Okt, 2009 18:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Definiraj "spam".
Gdje prestaje stil autora, a pocinje spam?
Jesu li epidemije mesijanskog sindroma spam ?

Ja ne znam jesam li ona ili nisam koja jesam, i koliko nas.

spam...spam....spam....valjda.... svesno, namerno izlazenje iz konteksta, zatrpavanje nebitnim i nezeljenim cinjenicama... ispijanje piva kad pada sneg, i tako to...... spam,...spamujem ja,spamujes ti.. spamujemo od ljubavi..!!!!!!!
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 14 Okt, 2009 19:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da se pravim važna ko naši političari s prepisanim magisterijima i doktoratima - definiraj spam je bilo "retoričko pitanje" !!!!!! (tu se malo digne glas za oktavu do dvije, ovisno, jer oni misle da je retoričko pitanje nešto što se viče).

Wink
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » VEŽBE VEZANE ZA ASTRALNU PROJEKCIJU
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Strana 1 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12439 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40638 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42395 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34117 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22639 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35330 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42761 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)