VJEČNA BORBA DOBRA I ZLA
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ramzes13
Tragalac

Pridružio: 28 Okt 2009

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 07:03 am    Naslov: VJEČNA BORBA DOBRA I ZLA
Odgovoriti sa citatom

.
VJEČNA BORBA DOBRA I ZLA

Dobro i zlo nisu univerzalne sile! i Jin & Yang to nikada nije predstavljao (za ne upućene)

...Ljep naslov, razočarat ću vas... Nećemo se borit i lomit kosti na ovoj temi..
Došo sam da kritikujem u općem smislu...e pa kaže ovako:

Vidim da velika većina govori o "Dobru i Zlu", lošoj i dobroj energiji, prokletstvima i urocima kao dualnim konceptima...

Dali takvo nešto postoji? Dali je ono što mi se dogodilo upravo zlo ili dobro?

Velikoj većini jeste i zato nikad neće shvatiti uzrok stvarima, Ego jest taj koji postavlja ljestvicu vrijednosti...
Ego je pod lakim utjecajem straha a strah je nesklad, disharmonija...ili još dublje rečeno strah je odsustvo svijesti...

Mnogo je teško govoriti o ovome, jer stvari se događaju svaka na svojoj razini u svome ritmu..."U nama samima!"
Svijest o vlastitom postojanju, doživljaj 'ja jesam' ili svijest o sebi koja se počela graditi od djetinjstva za svakog od nas je osnova života. Što je bilo prije toga – ne znamo. Dakle, naš doživljaj dobra i zla je naučen, kao i svi drugi koncepti kojim baratamo u životu. Pretpostavka o praiskonskom dobru i praiskonskom zlu koji postoje od vječnosti pa na ovamo i koji se bore kroz nas, gledano iz perspektive 'ja' pada u vodu. A ima li ikog na ovom svijetu tko ne živi život iz perspektive 'ja'? Možemo si predočiti mnoge druge perspektive, ali i one će biti samo naše predodžbe koje stvaramo na temelju vlastite svijesti i vlastitih iskustava – na temelju 'ja'.

Borba dobra i zla je zapravo borba naših vlastitih životnih iskustava – ona se događa iznutra, a projicirana je u vanjski svijet kroz ratove, nepravdu i sve ostalo (danas nisam dobio sladoled šmrc) što doživljavamo kao manifestaciju zla. Neka od glavnih oružja u toj unutarnjoj borbi su identifikacija i interpretacija. Uzmimo primjer djeteta koje se identificira s agresivnim ocem koji je "zao", ljut, autoritativan ili s druge strane, s majkom koja je vječna žrtva - nježna, fina , dobra i tralalala. Interpretacije mogu biti sljedeće: da bih preživio moram biti zao (jer dobri stalno pate, a to ne želim) ili da bih preživio moram biti dobar (jer ću jedino tako, vjerujući u ideal dobrote, imati snage živjeti).

Definicija zla nikada nije postojala...od mislećih bića na ovoj planeti jedinu su ljudi postavljali moral i ljestvicu vrijednosti koja se s vremenom mjenjala... Za malo iskusnije mogli bi uvrstiti i arhetipove i Bogove koji su postavljali uvjete kao što su prostor i vrijeme...
Kada su u takvo moralno rasuđivanje umiješani najviši autoriteti – bog i đavo – stvar postaje puno gora. Svako malo se 'u ime boga' događaju teroristički ispadi, vode se ratovi… Ljudi krive đavla i opravdavaju se bogom kako bi činili ono što je u skladu s njihovim svjesnim ciljevima, nesvjesnim idealima ili iskrivljenim slikama svijeta.
Velika bitka između dobra i zla u čovjeku se često vodi i na polju seksualnosti...koliko puta sam se osjećao prevaren, ljubomoran, umišljen i niz toga ...

Velika većina magusa možda je stvarno pisala knjige o kletvama i urocima ali ljudi nedajte se zavarati, upravo ti magusi znaju da s ljudima nije lako pogotovo u učenju i predočavanju...

Magus poznaje da je magija usmjeravanje svijesti i volje, postizanje željenog efekta svijesnom i djelujućom voljom, to se zove kontrola i upravljanje...
Pošto postojanjem vremena i prostora na određenim razinama pogotovo ovoj razini Ega dolazi u pitanje zakon "Uzroka i posljedice", Magus je prisiljen da obrazloži svojim čitateljima taj princip na temelju nečeg jednostavnog kao što su osjećaji, nagoni...razina dobrog i lošeg...
Ovo područje podražaja stavlja sebe kao "Ego" u središte zbivanja...mi postajemo takozvani nesvjesni Bogovi to ću ja tako reć... I upravo mi donosimo sebi pravila i ljestvicu vrijednosti shodno tome što se našem egu i njegovoj volji suprostavlja...pa kažemo ovo je ljep sunčan dan, ovo je ružan kišovit dan, moj tata je zao, moj prijatelj je najbolji...
Sve te naše predpostavke su za bacit u koš, jer dolaze iz niske razine prosuđivanja...

Svaki dan mi kažemo u sebi, e ovaj je dobar a ovaj je loš...ovaj je najbolji ovaj najgori i tako iz dana u dan ostajemo unutar svog niskog Ega koji spada samo jednim djelom u svijest a drugim u podsvijest i upravo to je ono što nas drži dole...
Mentalno mi možemo pohraniti masu podataka, shvatiti stvari ovoga svijeta ali upoznat sebe i Univerzum te paralele mnogo je teško upravo zbog prosto vremena i uzročno posljedičnog zakona...
Iako će taj zakon ostat kakav je za tu razinu, mi imamo priliku da shvatimo Ego i strah te da skočimo ljestvicu gore...

Ja neću ulazit u to dal je za zeca zlo što ga medvjed ubije i pojede ili je to zlo za medjveda... al znam da to našem Egu i nije važno jer ne tiče se našeg posla...šuma je daleko
Al samo vidim da nismo ništa dalje od životinjske razine, jer sa svijesti kojom raspolažemo ne baratamo dobro...već je formatiramo na mentalnoj razini u zbrku predođžbi i predrasuda o tome šta je zlo i šta je dobro...
Idemo korak dalje pa ćemo zlo i dobro formatirat u energiju!?
Pozitivna i Negativan energija? Primjetio sam da mnogi govore o tome kako se žele riješiti Negativne iliti zle energije?

Kako to izgleda? Dođe neki lik i počne da nam psuje i kritikuje i muči nas... Naravno pošto to vrijeđa naš Ego i volju mi to nećemo prešutiti ili prečut već ćemo se osjećat poniženi, ljuti, bjesni itd... i smatrat ćemo tu osobu Zlom osobom i našem stanju ćemo pripisat negativnu energiju koje se trebamo riješiti...

Kako pobjeć iz te disharmonije, kako napredovat ako nas svaki dan okolina ruši i podiže odnosno ubrizgava nam doze negativne i pozitivne energije?

Riješenje lako zvuči! Ne treba mjenjat okolinu već treba promjeniti sebe...transformirat se...
Dali se slažete da zlo i dobro nikada zapravo nije postojalo osim na našoj razini na kojoj mi sami osuđujemo nešto kao takvim?

.
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 08:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da ti naslov nije dobar.
Ne odvija se borba između svetlosti i tame. Iz tame se svetlost rađa.
Borba se odvija u svetlosti, životu, između dobra i zla.
Mislim da treba da stoji, borba između dobra i zla, jer borba protiv tame,
je borba protiv Stvaraoca..
U početku je sve tama, pa se iz nje izrodi 3% svetlosti, gde se život odvija.
97% taj život iz tame podržava.
Vladavina zla stvara tamnu materiju, ili ugašenu svetlost, ona je njegov produkt.
Zlo ne zna da stvara, već samo da troši,
pa smo sada u situaciji da se naša kosmička ćelija mora replicirati, da bi smo opstali.
Bili smo vredni u službi zla, pa smo nakupili 30% tamne materije,
što je raspad sistema njegove vladavine.

Pozdravljam te, i dobro došao na potragu za sveznanjem. roto

Poslednji izmenio Vera Bojičić dana 29 Okt, 2009 08:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 08:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Mislim da ti naslov nije dobar. Ne odvija se borba između svetlosti i tame.
Iz tame se svetlost rađa. Borba se odvija u svetlosti, životu, između dobra i zla.

Pozdravljam te i dobro došao na potragu za sveznanjem. roto

Mora da ste se zabunili. Naslov je korektan. Epska borba Tame (zla) i Svijetlosti (dobra). Sotone i Krista, Setha i Horusa, Anđela (svijetlost) i Demona (tama)...

Opće poznato je...
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 08:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dopisala sam objašnjenje. Nisam se zabunila već vi pogrešno tumačite. Ali nisam iznenađena jer sva borba zla je u tome da se istina ne sazna, a ono što se zna da se pogrešno prikaže.
Tama nije zlo, već riznica znanja iz koje se život stvara.
Zlo živi u svetlosti a ne u tami.
 Nazad na vrh »
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 09:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dopisala sam objašnjenje. Nisam se zabunila već vi pogrešno tumačite. Ali nisam iznenađena jer sva borba zla je u tome da se istina ne sazna, a ono što se zna da se pogrešno prikaže.
Tama nije zlo, već riznica znanja iz koje se život stvara.
Zlo živi u svetlosti a ne u tami.

Razumijem na što upućujete, potpuno mi je jasno. Ali imajte na umu razni niz ljudi koji žive u uvjerenju da je tama, noć, mrak, demoni potpuno zlo koje želi uništit svijet a svijetlost i ono što ima aureolu i bjela krila dobro koje želi pomoći siromahu, bolesniku itd.

Uči se kroz tamu i svijetlost dakako. Ali to nisu sile koje se odražavaju u našem životu na način koji se "vjeruje" bez imalo gnoze po čemu je noć opasna a dan spas, prisjetite se da su se iz inih razloga palile žene smatrane vješticama. O tome ja govorim. Sve je ljepo napisano. Ako vi shvaćate tematiku neznači da i drugi shvaćaju. "Mudrac govori koliko sugovornik razumije!"

Iskusan mistik mora raspolagati flexibilnošću i dinamočnim umom koji može da prebacuje zanečenja i nomenklaturu i konvertira po potrebi za objašnjenja.
Tako u ovoj raspravi govorim o predrasudama i utemeljenim stajalištima da se stvari i postupci djele na dobra i zla a ja dajem objašnjenje da to nije tako.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 09:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razumem ja vas, ali naš cilj je da se razbiju dogme,
i da se iz ustaljenog, pogrešnog, pređe na pravo interpretiranje pojmova.

Ja bih naslov ispravila na "vječna borba dobra i zla"
jer ovako kako ste napisali meni smeta, to je isto kao da se borimo protiv majke koja nas rađa.
Napravimo kompromis, pa da se pozabavimo zlom.
 Nazad na vrh »
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 09:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razume ja vas, ali naš cilj je da se razbiju dogme, i da se iz ustaljenog, pogrešnog, pređe na pravo interpretiranje pojmova.

Ja bih naslov ispravila na "vjećna borba dobra i zla" jer ovako kako ste napisali meni smeta, to je isto kao da se borimo protiv majke koja nas rađa.
Napravimo kompromis pa da se pozabavimo zlom.

(Ontopic):
Slažem se, promjenite naziv jer će biti razumljivije za širi krug.

(Offtopic):
I borba protiv majke ili majke protiv djeteta koje nosi je isto upitno? Poznato je da žene sa RH negativnim faktorom krvi kada nose dijete RH pozitivne krvi stvaraju antitjela koja uništavaju fetus. Porjeklo RH negativnog faktora krvi je nepoznato. Prevladava kod bijele rase u odnosu 8:2 populacije. (Postoji li ovaka tema, ako ne da je pokrenem?).

Poslednji izmenio Ramzes13 dana 29 Okt, 2009 09:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 09:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala, još jednom. DOBRO DOŠAO na istraživački podforum

Thwelcome
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 09:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno da je i to pitanje veoma važno.
Potezala sam ga nekoliko puta.
Šta se izrodi, uvek je po pravdi i zaslugama iz predhodnog pulsa života.
Ali to ne menja znanje i spoznaju, da nas majka rađa, celo biće se u njoj formira,
jajna ćelija zna šemu života.
Kada nas rodi, može i da ode, ali znanje o tome kako smo se rodili ostaje.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Pozdrav Ramzese 13,
i dobro nam došao na Objave !

Welcome4
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Okt, 2009 14:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
...
Pozdrav Ramzese 13,
i dobro nam došao na Objave !

Welcome4

Hvala.
istina
Gost

Poruka Poslao: 01 Nov, 2009 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ramzes13 ::

Razume ja vas, ali naš cilj je da se razbiju dogme, i da se iz ustaljenog, pogrešnog, pređe na pravo interpretiranje pojmova.

Ja bih naslov ispravila na "vjećna borba dobra i zla" jer ovako kako ste napisali meni smeta, to je isto kao da se borimo protiv majke koja nas rađa.
Napravimo kompromis pa da se pozabavimo zlom.

(Ontopic):
Slažem se, promjenite naziv jer će biti razumljivije za širi krug.

(Offtopic):
I borba protiv majke ili majke protiv djeteta koje nosi je isto upitno? Poznato je da žene sa RH negativnim faktorom krvi kada nose dijete RH pozitivne krvi stvaraju antitjela koja uništavaju fetus. Porjeklo RH negativnog faktora krvi je nepoznato. Prevladava kod bijele rase u odnosu 8:2 populacije. (Postoji li ovaka tema, ako ne da je pokrenem?).

Ramzes pozdrav;

Posto sam vec pisao o tome samo cu dodati neke stvari.
Dok smo boravili na ovoj planeti na zadnjem stupnju svjetlostnih bica ... bili smo pozitivna kr. grupa nula ... ili čisto magnetska. Dosli su neki, nepozvano i rasturili sve dotadasnje i mijenjali jer su oni električni i negativna krvna grupa. Mi smo trebali njima, a ne oni nama. Pojavila se i treća grupa .. pa stoga i imamo tri grupe. Svašta su radili sa nama ... doslovce svašta.
Tako da zato i imas nasih zapisa i u kitovima i u delfinima itd.
Jedni od njih su Anunaki ... Atena i brat Anu ... Zbog njihovih neslaganja i zavade, oni se dijeleći .. osvećivahu jedno drugom, a preko koga, nego preko nas ... od njih i njihovih radnji imamo i danas najteže bolesti .. sve od ženskih pa do kamenca u bubregu ... Pa do svih padova i podjela.
Ovdje imas sedam sestara ... pa ima pečat ... itd... dakle Plejade.
Sada su tu u igri i planetarne karme a i zelja za povratkom preko nas, plus zelje da nas se zadrzi za daljni razvoj.
Pojavljuje se i Elektra, i ovo i ono, nije to sve skupa samo tako.
Masovno nasukivanje kitova ... da, ali zašto ? Pitanje? ... zasto oni to uopšte rade ..
Čega se oni hoće riješiti i zašto ?
Ne treba zaboraviti da su Indijanci i ostaci Maja, ostaci, jer nisu bili spremni ili moćni otići ... neki kažu kako nista oni nisu ni znali, jer zasto su ih tako lako bijelci porazili...
Pa zato sto nisu znali, jer da su dovoljno znali ne bi ostali, ostali su da saznaju i da dalje uče. A i putokaz su nama.
Sada se desava sve skupno sa majkom Zemljom. Znaci da se sve mijenja, i da se sa time mijenjamo i mi ... mijenjati se ne mozemo sa starim pojmovima i znajem. Mislim na ovo naše staro a ne na ono iskonsko staro.
Neki idu u Grcku tamo na neku planinu, i kazu osjeti se nesto .. kazu tamo je i Tesla i ovi i oni ... A ono ostaci Plejada i njihovih bogova ...
Vec kada sam spomenio Teslu.
Sva ekspanzija razvoja se desila u zadnjih sto godina. A Tesla je prie sto godina napravio el. motor dugacak oko tri metra u precniku trideseti pet centimetara koji je mogao terati prekooceanski brod, ne znam koje velicine. Sta bi se desilo da su svi pogoni bili na takav način ... znaci da je bilo vreme za preokret ... ko ga nije dozvolio ? ...
Ali znamo sta se desilo ... nafta, zbog nje ratovi ... da li bi bilo toliko ratova da nafta nije bila potrebna.
Ali, sta je nafta uopšte, sta je tamo gdje nafta leži ?
Pročitajte na temi o Kundaliniju, kod Enocha, neke stvari, i kod Vasudeve.

Svi kazemo da je sve JEDNO, skupite sada to sve u jedno. Ajme majko, koja zbrka.
Zbrka nego šta ... iz te zbrke svako je nesto odbrkao i ima za početak svoga puta. Dakle masu ličnih puteva ... ali svi moraju voditi ka jednom glavnom, tek onda počinje rad. Odakle dakle, nekome pravo da kaže da je njegov put dobar, a za ostale ni ne zna, niti zna kuda njegov vodi, ili da li je to uopste put, ili smjernica puta.
Bez zajednickog i samo kriticnog rada nema nista, i postivanjem tuđe kritike.
Kada kazem da ne vrede stara pravila i radnja, i tu da spomenem jogu ... jogu za održavanje zdravlja.
U nju se ubacilo sam bog ne zna vise sta. Ali imate i onu Kraljevsku jogu, koja je potrebna. Plus nove stvari, novog vremena.
Hoces li ti sada kreniti od krvne grupe, ili rakova i škampi (navodno hrana bogova sa Plejada), ili od vjere, arheologije, historije ili konja, lava, da istražujes, treba da vodi ka jednom mijestu. Ali šta je čije mijesto ili ko kuda vuče, pitanje je...
DA LI ŽELIS VUĆI SEBI SAMOME ... ili služiti nečemu.
Ala sam ga zbrkao ... a gdje je Novi i Stari Zavjet ...
Pa krenite od sebe samoga ... od rođenja i porodice, vjere, i tako redom.
.
 Nazad na vrh »
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 01 Nov, 2009 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema negativna krvna grupa. Rh faktor nije isto što i krvna grupa.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Nov, 2009 15:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zavirila sam u paralalne svetove i naravno videla odgovor koji leži u uvođenju RH negativnog faktora u živote ljudi.

To je pokušaj, sada znam da je i uspešan, naših prijatelja da kroz negativan faktor anuliraju, iskljuće, ugrađeni reprilski deo u čoveku.

Urađeno je sa pažnjom, da se ne ugrozi potomstvo, da prvo dete uvek bude za ove uslove zdravo, ali da se kod svakog sledećeg odigravala borba za otklanjanje kontrole nad čovekom. Ako se pravio razmak između dva deteta tada je rezultat bio pozitivan,naj manje dve godine a tri su idealne.
Naravno, čovek je iz ne znanja krenuo u uništavanje stvorenih anti tela.

To je borba dobra i zla na nivou čoveka, koja je dala za rezultat da na zemlji ima veliki broj oslobođenih ljudi. Naravno, ta borba je za roditelje izgledala kao vleika nevolja.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 07:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera pitanje za tebe...tamna materija je nepresušni izvor energije koji nema određenu bit,suštinu,težnju,promisao i kao takva može biti gorivo u službi čoveka,koji od svog nadahnuća,od iskre ljubavi u sebi (Božije čestice koju svaki čovek sadrži) može stvarati prelepe stvari kao sam Bog ili prolazne i grozne stvari kao što to radi zlo...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89957 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40565 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42379 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30275 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42745 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9731 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)