Saveti i konkretna pomoć obolelima od meksičkog gripa
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OSOBNA ISKUSTVA ČITATELJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2009 19:28 pm    Naslov: Saveti i konkretna pomoć obolelima od meksičkog gripa
Odgovoriti sa citatom

Ovde bi mogli svi da ispišemo po neki savet za prevenciju od gripa - od onih "babskih" recepata , saveta i rešenja alternativne medicine ,.... do tehnika i meditacija za optimiziranje imunog sistema organizma ,....

Na ovom forumu znam da ima dobrih iscelitelja koji su sposobni da pomognu i na daljinu -
bilo bi lepo da se jave i besplatno budu na usluzi ( makar članovima foruma koji se zaraze virusom ) ukoliko bude bilo potrebe .
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2009 20:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda bi mogli da odredimo vreme i svako veče zajedno meditiramo u cilju zaštite ljudi sa ovih naših prostora...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 05 Nov, 2009 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Možda bi mogli da odredimo vreme i svako veče zajedno meditiramo u cilju zaštite ljudi sa ovih naših prostora...

Dobar predlog !

Možemo da se u dogovoreno vreme molimo ili meditiramo.... ali predlažem , iz određenih razloga , da se za termin učesnici dogovore preko pp , a sve ostalo može da bude javno .
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 05 Nov, 2009 20:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravu si Caco za vreme preko p.p. a ti budi glavni organizator a dobrovoljci neka se prijavljuju slobodno...
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 05 Nov, 2009 21:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Caco i Litlneks,

pridruzujem se vasoj akciji...
prvo imam predlog - da se napise nesto o tom, gripu, kao i o VAKCINI...jer sam procitao da je katastrofa lose primiti ovu vakcinu...pa ne bi bilo lose napisati...OVDE...i zasto, ako je to tacno... bez linka...
sto se mene tice, ne znam, za sada, nesto posebno, kako bih pomogao...mislim,t.j. ne radim lecenje na daljinu, iako imam inicijaciju za Reiki, drugog stepena...ali to nisma radio...godinama...al, mislim da oni Reikisti, koji to rade...to mogu...

sa druge strane...postoje ASTRALNI LEKARI...ne secam se, sada, tacno..jer sam njihovu pomoc trazio poodavno...i KAKO IH PRIZVATI...pa, mozda nam Tale pomogne, ako zna...ili neko drugi ko se secka po astralu...pa mu je, onako, usput...

ja mogu, bez obzira na neko odredjeno vreme, tajming...da uradim, sada...a i bilo ko drugi...nesto pozitivino...sta god da je...neku projekciju pozitivne energije...
na odredjeni broj racuna u banci...sa naznakom...za svinjski grip...
ovo moze da izgleda kako zezanje...ali nije...postoji BANKA...su duhovnim ulogom, kontom, racunom...koji svako, od nas, ima...u koje se ulaze...duhovna energija...pa, kad nekada posebno zatreba, a karmicka situacija je negativna...moze da se upotrebi...
dakle, taj konto je otvoren...i svako moze da projektuje neku lepu emisiju...kako zna sam...vazna je iskrena zelja...naravno, ok, je skroz...grupna meditacija...

pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2009 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eво занимљиог погледа на вакцину грипа а и на сам грип

http://www.galaksija.com/planeta/gripa_vakcina.htm
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2009 21:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ево још нешто

http://www.galaksija.com/planeta/gripa_vakcina.htm
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 05 Nov, 2009 23:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pogledao sam navedeni link...i vidim dosta pobune...ali mi deluje vise...nekako politicki...i finansijski....

dobio sam mejl od prijateljice, koji ovde iznosim, sa nekim KONKRETNIM PODACIMA...
pa bih zamolio nekoga, ko je STRUCAN...u farmakologiji...ili sta vec...da nam pomogne...potvrdi...ili razuveri...jer, u ovom pismu se NE NAVODI AUTOR...
verovatno radi licne zastite...ali se navode neki konkretni sastavi ove vakcine...i kako oni deluju...
dakle, pismo treba uzeti sa ...rezervom...dok se ne dokaze...istinitost navedenih tvrdnji...
mada, neko od admin - a bi mogao, mozda, da pita ove iz galaksije...da se ceo tekst, sa linka, ovde prebaci...
pozdrav
sledi tekst pisma...

DAKLE: ni pod razno se ne vakcinišite!!!!!!!!!!!!!!

Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istrazivao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tuzbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za koju znate da je deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju nezeljenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Obican gripa ubija 40 000 ljudi godisnje, pa zasto se onda stitimo od Svinjskog gripa a ne od obicnog gripa? Da li to smisla? Zbog cega se onda podize ovolika panika?

Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrzi 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametano ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostecenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da pocne da ubija vase sopstvene celije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje jos nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?

Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vase nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego obican grip?

Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dodje do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dodje blizu moje porodice jer cu je uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriju pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila zeli da ima pravno oslobođenje od moguce tuzbe, i onda pogledajte njihova lica koja ce imati izgled tipa: O, boze moja, pa vi ste me izresetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 01:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Savjeti za prevenciju svinjske gripe

Savjeti dr. Vinaya izuzetno su korisni s obzirom na prirodu globalne epidemije u kojoj je jednostavno nemoguće spriječiti doticaj s virusomH1N1. Koje god mjere opreza poduzmete, vrlo ćete vjerojatno ipak doći u kontakt s virusom. Sam kontakt nije toliki problem - veći je problem spriječiti ga da oživi u tijelu i učini nas bolesnima.

Vrata na koja virus ulazi u naše tijelo su nosnice i usta. Dok ste još uvijek zdravi i nemate nikakvih simptoma infekcije H1N1 virusom, kako biste spriječili njegovu aktivnost i pojavu simptoma i razvoj sekundarnih infekcija, možete poduzeti neke izuzetno jednostavne korake o kojima se ne govori dovoljno u službenim uputama. Korisnost preventive naglašava se, nažalost, puno manjeod "korisnosti" pravovremenog liječenja Tamifluom.

Dakle,
1.Često perite ruke (o tome se dovoljno govori, ali nije na odmet ponoviti).

2. Hands-free pristup. To jest, suzdržite se napasti da dirate bilo koji dio lica. Pokušajte što manje ruke prinositi licu (naravno osim kad jedete, perete se ili spavate).

3. Promućkajte u ustima i grgljajte dva puta dnevno toplu vodu u koju ste stavili malo soli. Naime, virusu H1N1 treba dva do tri dana od prvotne infekcije grla ili nosa da zaživi u tijelu i počne pokazivatikarakteristične simptome. Obično grgljanje stvarno može spriječiti razvoj bolesti. Taj postupak sa slanom vodom imat će jednak učinak na zdravog pojedinca kao što će Tamiflu imati na bolesnoga. Nemojte podcjenjivati ovaj jednostavan, jeftin i moćan način prevencije bolesti.

4. Slično kao što to treba činiti s ustima, čistite barem jednom svakoga dana nosnice s otopinom tople slane vode. Ne morate biti vješti kao praktikanti Yoge kojima je ovaj postupak rutina, ali snažno ispuhavanje nosa i brisanje (tj. struganje) obje nosnice smotuljcima vate koje ste umočili u slanu vodu lako je učiniti i vrlo je učinkovito.

5. Dajte poticaj prirodnom imunitetu hranom koja je bogata C vitaminom. Prvenstveno se to odnosi na citrično voće. Ako uzimate C vitamin u tabletama, pazite da uzimate onaj pripravak koji ima cink , a kako bi poboljšali apsorpciju.

6. Pijte što veće količine toplih napitaka (čajeva, kave, kakaa). Pijenje toplih napitaka ima jednak učinak kao i grgljanje, samo u suprotnom smjeru. Ono ispire živuće viruse iz grla u želudac gdje ne mogu preživjeti i učiniti nas bolesnima.

Preuzeto sa ( Blue Knight ) :

http://thetalight.ning.com/profiles/blogs/savjeti-za-prevenciju-svinjske
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 01:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro je da ovaj Vesnin post stoji i na ovom mestu :

Vesna ::
.
Kako da se zaštitite bez opasnih lekova i vakcinacije

Za sada, trebalo bi nam biti jasno to da će uvijek postojati prijetnje od pandemije gripa, stvarne ili lažirane, i uvijek će postojati potecijalno toksične vakcine koje će se podmetati kao rješenje. Međutim, vi se možete osloboditi iz ove zamke moderne medicine uz pomoć pridržavanja nekih prirodnih zdravstvenih principa.

Optimizirajte nivo vitamina D u vašem tijelu.

Kako je to već prije pomenuto, optimizacija nivoa vitamina D u vašem tijelu je jedna od apsolutno najboljih strategija za izbjegavanje infekcija SVIH vrsta, a nedostatak vitamina D je vjerovatno STVARNI uzrok sezonske pojave gripe – a ne sam virus gripe.
To je vjerovatno najvažniji i najeftiniji korak kojeg možete napraviti. Ja vam savjetujem da odredite vaš nivo vitamina D kako bi potvrdili da je u terapeutskim granicama od 50-70 ng.ml i da se to utvrdi od strane neke pouzdane laboratorije.
Ukoliko dobijete simptome gripe a niste uzimali vitamin D, onda možete uzeti dozu od 50000 jedinica svakog dana, tokom tri dana, da bi tretirali akutnu infekciju. Neki istraživači kao Dr. Cannell, vjeruju da doza može čak biti i mnogo veća, čak do 1000 jedinica na jednu funtu tjelesne težine (1 funta=0.45kg, prim. prev.), tokom tri dana.

Izbjegavajte šećer i industrijski prerađenu hranu

Šećer smanjuje efikasnost vašeg imunog sistema skoro odmah nakon unošenja u organizam, a kako već vjerovatno znate, jak imuni sistem je od ključnog značaja za borbu protiv virusa i drugih bolesti. Budite svjesni da šećer može biti prisutan i u hrani za koju to ne bi sumnjali, kao npr. u kečapu ili voćnim sokovima.

Odmarajte se dovoljno

Isto kao što vama postane teško da obavljate svoje dnevne zadatke kad ste umorni, ukoliko je vaše tijelo zamoreno ili malaksalo, njemu će biti daleko teže da se bori protiv gripe. Pogledajte moj članak Guide to a Good Night's Sleep u vezi sa savjetima koji vam mogu pomoći u tome kako se možete kvalitetno odmoriti.

Morate imati efikasne načine za borbu protiv stresa

Svi mi se svakodnevno suočavamo sa stresom, međutim, ukoliko vas on savlada, onda će vaše tijelo biti manje sposobno za borbu protiv gripe i drugih bolesti.

Fizičke telesne vežbe

Kad radite vježbe, vi pojačavate svoju cirkulaciju i vaša krv bolje protječe kroz cijelo vaše tijelo. Sastojci vašeg imunog sistema takođe bolje cirkulišu što znači da vaš imuni sistem ima veće šanse da pronađe uzročnike bolesti prije nego što se oni prošire.

Konzumirajte namirnice koje sadrže omega-3 masne kiseline životinjskog porijekla

Istovremeno izbjegavanje omega-6 transmasnih kiselina, koje se obično nalaze u industrijski prerađenoj hrani je od ključnog značaja za održavanje zdravlja, jer će one ozbiljno oštetiti vaš imuni sistem.

Perite ruke

Pranje ruku će smanjiti vjerovatnoću prenosa virusa na vaš nos, usta ili druge ljude.
Nemojte koristiti antibakterijske sapune -- oni su potpuno nepotrebni i prave više štete nego dobra.
Umjesto toga, izaberite neki jednostavan sapun bez hemikalija.

Jedite redovno bijeli luk

Bijeli luk dejstvuje kao antibiotik širokog spektra protiv bakterija, virusa i protozoa u tijelu. I za razliku od drugih antibiotika, mikroorganizmi nisu u stanju izgraditi otpor prema njemu, tako da je on apsolutno siguran za korištenje. Međutim, ukoliko ste alergični na bijeli luk ili ga ne volite, onda ga izbjegavajte jer u tom slučaju može da vam nanese više štete nego koristi.

Izbjegavajte bolnice i vakcine

U ovom posebnom slučaju, savjetovao bih vas da se držite što dalje od bolnica osim u nekim hitnim slučajevima, jer su bolnice primarna mjesta za razvoj svakojakih patogenih mikroorganizama i one mogu biti jedno od najpogodnijih mjesta za izlaganje ovom novom mikroorganizmu. Vakcine neće biti dostupne najmanje šest mjeseci, međutim, kad postanu dostupne one će biti infektivne a moći će da dovedu i do teških paraliza kao što je Guillain-Barré Sindrom, isto kao što se to već desilo u 70-im godinama.
.

Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 01:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
Dragi Caco i Litlneks,

pridruzujem se vasoj akciji...
prvo imam predlog - da se napise nesto o tom, gripu, kao i o VAKCINI...jer sam procitao da je katastrofa lose primiti ovu vakcinu...pa ne bi bilo lose napisati...OVDE...i zasto, ako je to tacno... bez linka...

Simpatični Alex , opširna tema o vakcinama se nalazi ovde :

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=58791#58791

Na ovoj sam temi zamislila da jedni drugima dajemo konkretne savete , mišljenja , ... u vezi prevencije meksičkog gripa . Svako može da napiše bar jedan svoj recept koji efikasno deluje , na primer za spuštanje temperature ( ako je iznad 38 stepeni ) .... itd.

Sad mi je palo na pamet da napišem kao rešenje tuširanje hladnom ( tj. mlakom ) vodom , za snižavanje visoke temperature .

Takođe visoku temperaturu efikasno spuštaju obloge na rukama i tabanima od komove rakije , razblaženog alkohola ili sirćeta .

Temperatura do 38 je korisna za organizam jer je ona prirodan način na koji se telo bori protiv bolesti - ta temperatura ubija viruse .

itd. , itd. ,itd. ,....
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 02:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravu si Caco za vreme preko p.p. a ti budi glavni organizator a dobrovoljci neka se prijavljuju slobodno...

Mislim da je dovoljno da svakodnevno provedemo petnaestak minuta u molitvi ili meditaciji ( kako kome odgovara ) - ciljanoj , za zdravlje ljudi.... Svako od učesnika može i produžiti to vreme , i nakon tih petnaestak minuta nastaviti da se moli/meditira ako oseti potrebu .

Litlneks , reci ako imaš na umu neki bolji predlog ili zamisao od mog ? A možeš i da moj predlog malo dopuniš ako imaš neku ideju - u vezi nekih opštih smernica , idr .

Neka i ostali daju svoje sugestije .

Prvenstveno , neka se jave zainteresovani za ovaj zajednički poduhvat .

Jedino posle da se preko pp dogovorimo za termin koji svima bude odgovarao .
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 08:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::

Mislim da je dovoljno da svakodnevno provedemo petnaestak minuta u molitvi ili meditaciji ( kako kome odgovara ) - ciljanoj , za zdravlje ljudi.... Svako od učesnika može i produžiti to vreme , i nakon tih petnaestak minuta nastaviti da se moli/meditira ako oseti potrebu .

Litlneks , reci ako imaš na umu neki bolji predlog ili zamisao od mog ? A možeš i da moj predlog malo dopuniš ako imaš neku ideju - u vezi nekih opštih smernica , idr .

Neka i ostali daju svoje sugestije .

Prvenstveno , neka se jave zainteresovani za ovaj zajednički poduhvat .

Jedino posle da se preko pp dogovorimo za termin koji svima bude odgovarao .

I ja sam isto to mislio,da se prvo jave svi koji su zainteresovani a onda da se dogovorimo o terminu na p.p. Ako bude loš odziv onda svako prema svojim shvatanjima i načelima preduzme individualne korake,kao što je molitva,meditacija,itd...
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 12:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prirodna zaštita od gripe

Statistika pokazuje, da većina ljudi ima gripu bar jednom godišnje. Dok se neki oslanjaju na cjepivo protiv gripe, drugi se uzdaju na prirodni obrambeni mehanizam našeg tijela, koji nas može zaštiti od gripe.

Influenza je vrlo zarazan virus, koji napada gornji i donji respiratorni trakt sa simptomima začepljenog nosa, grlobolje, kihanja, kašlja i glavobolje. Obična prehlada ima slične simptome, ali ako imate visoku temperaturu, glavobolju, bolove u kostima i mišićima, gubitak apetita, opću slabost i umor, to nije prehlada, nego gripa.

GRIPA

Liječnici alternativne medicine vjeruju da je jedina sigurna zaštita od gripe jak imunitet. Jaki imunitet ne samo da neutralizira djelovanje virusa, nego u slučaju da ste već bolesni, smanjuje trajanje i težinu bolesti.

Biljni lijekovi, nabrojeni ovdje, sadrže aktivne sastojke, koji posjeduju antivirusna, anti-bakterijska i anti-gljivična svojstva, što je potvrđeno ne samo dugogodišnjim korištenjem ovih biljaka, nego i laboratorijskim istraživanjima. Ove biljke osnažuju imunitet i stvaraju štit od mnogih bolesti.

ECHINACEA

Echinacea je vrlo poznata zbog svojih imuno-stimulirajućih svojstva, zahvaljujući kojima poveća otpornost organizma na viruse i bakterije.

Dokazano je da ehinacija efikasno djeluje kod akutnih infekcija dišnih putova, uključujući gripu, prehladu, bronhitis, sinusitis, tonzilitis, upalu uha i peludnu groznicu. Najbolje je da uzmete Echinaceu kod prvih simptoma bolesti.

ČEŠNJAK

Češnjak sadrži supstancu allicin, koja ima antimikrobna svojstva. Zbog allicina češnjak je vrlo učinkovit kod kroničnog bronhitisa, gripe i čestih prehlada. Češnjak se odavno koristi u narodnoj medicini kao sredstvo za jačanje organizma, protiv kožnih bolesti, za liječenje reumatizma, visokog krvnog tlaka, šećerne bolesti itd.

GINGSENG (Žen-Šen)

Postoji nekoliko vrsta žen-šena (Eleuthrococcus senticosis, Panax Ginseng i P Quinquefolium), ali sve vrste su efikasne za jačanje imuniteta. Ova biljka je idealna za ljude koji imaju slabiji imunitet uslijed fizičkog napora ili stresa.

EKSTRAKT SJEMENKE GREJPA

Ekstrakt sjemenke grejpa (Citrofit, Citrosept) je moćan prirodni antibiotik. U laboratorijskim testiranjima ekstrakt sjemenke grejpa se pokazao učinkovitim kod više od 500 vrsta bakterija, virusa i gljivica.

Citrofit može poslužiti kao dobra prevencija gripe i prehlade. Kod već bolesnih osoba, smanjuje trajanje i jačinu bolesti. Ekstrakt sjemenke grejpa apsolutno nije štetan i zbog toga ga mogu uzimati trudnice, dojilje i male bebe.

PROPOLIS

Propolis je ljekovit proizvod pčela medarica. Zbog svog sastava propolis djeluje protiv virusa, bakterija i gljivica. Posebnost propolisa je da bakterije na njega ne stvaraju otpornost i nema štetnih popratnih pojava, što je mana sintetičkih antibiotika.

Povijesni zapisi pokazuju da je propolis bio važan i cijenjen proizvod u medicini Egipćana, Babilonaca, Arapa, Grka, Rimljana i drugih starih naroda.

CRNI KUMIN

Crni kumin (čurukot, kalinji) uspješno se koristi već najmanje 2000 godina za liječenje mnogih bolesti, uključujući gripu. O njegovim nevjerojatnim ljekovitim svojstvima je govorio prorok Muhamed: „Crni kumin liječi sve osim smrti“.

Crni kumin se može koristiti za prevenciju gripe ili za liječenje gripe i prehlade. Također pomaže kod dugotrajnog kašlja. Općenito, crni kumin osnažuje imunitet i sadrži preko 100 vitamina i nutrijenta.

ĐUMBIR

Đumbir je trajna gomoljasta biljka iz porodice ljiljana, podrijetlom iz Kine. Ova višegodišnja biljka je veoma rasprostranjena po Aziji gdje se tisućama godina koristi kao lijek, začin, hrana i sredstvo za uljepšavanje.

Đumbir posjeduje anti-bakterijska, anti-gljivična i anti-toksična svojstva, zbog toga se koristi kao prevencija gripe i prehlade.

Korištenje đumbira stimulira sekreciju mukusa i na takav način ublažava kašalj i olakšava bol u grlu.

Ayurveda smatra đumbir jednim od najefikasnijih lijekova protiv gripe i prehlade, što su potvrdila nedavno provedena istraživanja.

http://www.alternativa-za-vas.com/gripa.html
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 14:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja sam isto to mislio,da se prvo jave svi koji su zainteresovani a onda da se dogovorimo o terminu na p.p. Ako bude loš odziv onda svako prema svojim shvatanjima i načelima preduzme individualne korake,kao što je molitva,meditacija,itd...

Važi Litlneks , videćemo , pa u odnosu na razvoj situacije ćemo se organizovati.....

Mislim da je prvenstveno bitna NAMERA , ODLUKA da postanemo otporni na viruse i ostanemo zdravi . I VERA .

Zatim , uspostavljanje ravnoteže duhovnog i fizičkog :

- briga o fizičkom telu , preventivne mere , jačanje imuniteta alternativnim sredstvima,...
- molitve , meditacije , energetske i ostale isceljujuće tehnike ,....
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OSOBNA ISKUSTVA ČITATELJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241779 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57727 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60602 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47076 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19843 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43285 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16878 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)