SPASENJE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Maj, 2011 00:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

rale,
ovdje mi je u glavi odprilike još par postova kojima sam želio da na neki način završim ovu temu, naravno kao ideja samo, ali...
...ti si u jednom momentu preuzeo, i čini mi se, dorađuješ i polako zaokružuješ jednu jako interesantnu i snažnu ideju...
Nadam se da ćeš nastaviti, i zbog toga odlažem tih još neformiranih par postova, jer me zanima dalji pravac koji bi mogao dodatno na njih da utiče...

...

Dole sam tebe pitao da pojasniš o zapisanoj sudbini a ujedno i našem uticaju na nju...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 05 Maj, 2011 09:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni nažalost nije ništa u glavi po ovom najvažnijem pitanju čitavog foruma (i dalje ljubomorišem što mi nisi prebacio ovu temu na pdf Pravoslavlje Smile ), ali pažljivo pratim šta će da ispadne iz začuđujuće briljantnog uma starca Raleta.

rale ::
Ми нисмо сами

Погледајмо шта кажу уметници. –Да би уметност дошла до изражаја неопходна је слобода. И при том се мисли да је морал граница слободе па је уметнику дозвољено да буде неморалан зарад уметности. Замислимо да мени дође да сликам унакажено тело неког од вас, па лепо закољем и унаказим објекат на којем желим уметнички да се изразим. Тако уметници неморалом убијају друштво водећи га у смрт, јер неморал је смрт друштвеног живота.
Када се слобода користи у служби добра,онда смо слуге (робови) добра. А када се користи у служби зла онда смо слуге (робови) зла. Дакле били слободни у добру или злу ми смо робови своје слободе, само што слепци мисле да су када робују злу слободнији од оних који робују добру.

Svaka umetnost je lepa, ali nije svaka dobra i istinita. Umetnik koji tvori istinito, dobro i lepo delo zna da je sloboda neraskidivo povezana sa odgovornošću i ljubavlju.
Napisao si predivan post!
Uvek me teraš na razmišljanje – evo šta sam smislio:
Dakle, lepota je povezana sa čulima – telesna je.
Istina je povezana sa umom, a dobrota sa srcem.

I rece Bog: Neka bude svetlost. I bi svetlost.
I vide Bog da je svetlost dobra

Dakle dobrota je ipak najvažnija, ili kako si ti naslovio post – MI NISMO SAMI!
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 05 Maj, 2011 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Све ово што сам написао је ништа наспрам онога што би требало да напишем а не налазим речи.
Ово што пишем је производ мисли које се јављају у мом уму зато што желим да чујем одговоре на нека питања.
Верујем да ми то Господ Бог даје одговоре и да то сви могу да чују......само нису спремни да поверују. Па кад им се појаве такве мисли они их одбацују.
Гледају на њих као на глупости.
Јер сви ми имамо Бога у себи, само нисмо спремни да прихватимо његове савете.
Ја сам луд јер верујем тим мислима које се јављају у мом уму.

Јер је лудост Божија мудрија од људи, и слабост је Божија јача од људи.
Кор. прва 1:25
Cinderella
Iskušenik

Pridružio: 28 Apr 2011

Poruka Poslao: 06 Maj, 2011 08:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale, delim tvoje misljenje. Umetnoscu se danas naziva svasta Shocked1 Svaka umetnost koja sadrzi ideju Dobra,koja oplemenjuje i podstice ima u sebi bozansku dimenziju uzvisenosti koja je Istina. Kao takva moze cak i posluziti kao sredatvo 'ikoni istine eshatona-sada i ovde...' kao projava buduceg veka noseci u sebi trijadoloski obrazac . Prema tome, onu umetnost koja je u sluzbi Bozije ikonomije spasenja , mozamo nazvati Prvom umetnoscu. A covek,odnosno umetnik ima slobodu izbora i samo ono sto je izraz njegove slobode shvata kao realno postojece. A realno je da postoji i doro i zlo. Hristos i Satana. Ako je svet stvoren po recima ap.Pavla '' kroz Hrista,za Hrista i u Hristu''i ako Otac ovaj svet vidi ''kroz Sina'', onda umetnik koji je slobodnom voljom izabrao da projavljuje Boga , vidi jednu stvar : niko jos nije dobrovoljno polozio zivot svoj zbog umetnosti! To znaju oni koji ulaze kroz 'mala vrata'....svo stvaranje coveka sadrzi u sebi secanje na Prvolik... ''secanje'' na buducnost...
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 06 Maj, 2011 10:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

biblijski-hriscanin ::
Kobne razlike u potrazi za spasenjnem

Neverovatno , ali zapisano :" I davoli veruju i drhcu "...I kada
razmislimo; -- djavoli nikada više nece moci da budu u društvu
sa Bogom , a veruju; -- dolazimo do zakljucka da mnogi od nas
ljudi , iako verujemo -- necemo moci da nasledimo zajednicu sa
Bogom.... Zakljucak je ; da razlike u pobožnosti moraju za neke
da budu pogubne... Ovim se namece potreba za naporom da se
razlike u pobožnosti svedu na najužu meru, i dovedu do te gra-
nice , da sopstvenom odlukom se utope u jednu spasonosnu
pobožnost.... -- Kako ?...
Osnovno shvatanje je; da su svi sagrešili i izgubili slavu Božju.
Na prvi pogled namece se misao da su davolske tvrdnje da se ne
može živeti po Božjoj volji, ostvarile!...Razlog za njihovu pobunu je
tvrdnja da se ne može živeti po Božjem Zakonu... Bog je to osporio
poslavši deo sebe , što se kod nas ljudi razume kao " Sin Bozji " da
bude covek , i dokaže da se može živeti po Zakonu , i uputi nas kako
da steknemo poverenje u Boga....
Ponovo neverovatno , ali zapisano ;" Plata za greh je smrt " , i sada ,
kako poverovati Bogu da do te smrti nece doci?... Prvo , i najvažnije
smanjivanje razlike u pobožnosti je upravo saznanje da umesto
smrti ima "dar Božji, koji je život vecni u Gospodu našemu Isusu Hristu".
Jedan od sinova covecjih , Isus Hristos, odživeo je svoj covecji život
ispravno--bez greha , ali je smrcu isplatio i one koji nisu bili ispravni...
I tu je granica gde se razlicite pobožnosti mogu svesti u
jednu -- spasonosnu.... Slediti Hristov primer ljudskog života ;
- Ljubiti Boga svim srcem , i bližnje , kao sami sebe...
- Velicanstvena Božja obaveza koju svaki sin covecji može da odživi
i stekne karakter koji nikada nece da zapreti ponovnoj pobuni
protiv Božjeg Zakona....
I još nešto neverovatno , ali zapisano ;" Ali nam se svima valja javiti
na sudu Božjem "... -- Bog proziva , covek staje pred Njim ; Grešio je ;
Nema zastupnika ; Oseca se krivim !... Nije verovao u Hrista , da je On
umro za njegove grehe !... Sledi osuda ; Jer su svi sagrešili, i izgubili
slavu Božju !... -- Bog dalje proziva ; Drugi covek staje pred Njim...
I on je grešio , ali je verovao da je Hristos umro za njega...Hristos ga
poznaje ; Dolazi i staje izmedu Boga i coveka, koji je u n jega verovao...
Bog više ne vidi sina covecjeg-grešnog,nego Sina covecjeg-pravednog.
Tada pravedni Sin covecji - Hristos ,kaže :" Ja sam za njega umro "...
On mi je verovao , i ja sam ga otkupio !....
Bog i ovde donosi presudu,ali sasvim drugaciju u odnosu na predhodnog
koji nije varovao Hrista....

Bog nam velicanstveno omogucuje da shvatimo Njegov plan spasenja ,
ali nam ostavlja slobodnu volju da sami odlucimo hocemo li je prihvatiti,
ili ne , i tako eliminišemo razlike u pobožnosti !....

Biblijski hrišcanin
Ево један јако леп пост, са почетка теме, који објашњава зашто је потребно спасење.

Прото
једино се у хришћанству помиње спасење као неопходност,тако да би и ја радо видео ову тему у пдф. Православље.
Ако можеш да издејствујеш.
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 06 Maj, 2011 13:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne mogu ništa da učinim, Petar mi ne da temu jer je on otvorio u pdf-u koji on uređuje. Nema veze, ne bih mu ni ja prepustio ovu kvalitetnu temu da se koijm slučajem zatekla kod mene. Smile

Ми нисмо сами
...
Дакле били слободни у добру или злу ми смо робови своје слободе, само што слепци мисле да су када робују злу слободнији од оних који робују добру.

Strašno je to što si napisao! Sad
O tome su pisali Dostojevski, Berđajev, From i ko zna ko još, velika je to tragedija - ta naša sloboda.
I šta veliš? Robovi slobode?
Dakle, ako smem da zaključim, mi treba da se borimo se za oslobođenje od ropstva slobodi?
To je onda najveća tragedija za ljudsko biće, pogotovo ako je toga svesno...
rale
Mistik

Poruka Poslao: 06 Maj, 2011 21:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

IIpotoMajctop ::
  Ne mogu ništa da učinim, Petar mi ne da temu jer je on otvorio u pdf-u koji on uređuje. Nema veze, ne bih mu ni ja prepustio ovu kvalitetnu temu da se koijm slučajem zatekla kod mene. Smile

Ми нисмо сами
...
Дакле били слободни у добру или злу ми смо робови своје слободе, само што слепци мисле да су када робују злу слободнији од оних који робују добру.

Strašno je to što si napisao! Sad
O tome su pisali Dostojevski, Berđajev, From i ko zna ko još, velika je to tragedija - ta naša sloboda.
I šta veliš? Robovi slobode?
Dakle, ako smem da zaključim, mi treba da se borimo se za oslobođenje od ropstva slobodi?
To je onda najveća tragedija za ljudsko biće, pogotovo ako je toga svesno...
Чини ми се да ипак није потребно да се ослобађамо ропства слободе,нешто као,слободе се не можеш ослободити.
Некако као да је ствар у избору чему ћемо својом слободом робовати(служити),дали добру или злу.
Обрни окрени......као да је слобода само још један облик ропства...Могло би нам се с правом рећи да смо полудели.....цццц!
Cinderella
Iskušenik

Poruka Poslao: 07 Maj, 2011 15:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Covek j jeste ' osudjen' na slobodu...sloboda izbora. Zasto? Zbog stvorenosti koja podrazumeva "datost" izbora sa "da" ili "ne",dobro ili zlo. Za razliku od coveka. zivotinje nemaju taj problem sa svojim postijanjem. Tek kada ukljucimo slobodu mozemo govoriti o COVEKU. Jer mi ne mozemo reci "ja" ako ne postoji "ti " , i SPASENJE je upravo u toj zajednici licnosti- slobodnoj zajednici licnosti! Bog je nama dao "proeresis", tj slobodu izbora. Zasto? Zato jer On zeli da mi slobodno zelimo spasenje...u suprotnom,stvorio bi robota, to On ne zeli. Adam je rekao Bogu "ne" i Bog je to ispostovao,dao mu avanturu "pada". Stvar je u tome da Bog ne zeli da se namece ako mi to ne zelimo, ako necemo spasenje... Dakle , nasa sloboda ide u 2 suprotne strane - da i ne... da nemamo izbor ne bismo imali SLOBODU! Bog poseduje drugu vrstu slobode-"fija felimata" , odrazava se kao "bozanska volja", a to znaci da ovaj svet nije morao da postoji, Bog ga stvara slobodnom voljom,kasnije i Sin se ovaplocuje slobodnom voljom... SPASENJE pociva na SLOBODNOJ VOLJI. A ona se manifestuje u ZAJEDNICi JER SAMO ZAJEDNICA OSIGURAVA BESMRTNOST! ( Hristos ne vaskrsava sam, vec ga Otac vaskrsava i to Duhom Svetim.....) Kasnije se na temeljima grcke filozofije razvio pravac egzistencijalista koji nikako nisu mogli da shvate bice i slobodu...Sartr recimo kaze " taj Drugi je pakao za moju slobodu...ako postoji sloboda ne postoji Bog", svodilo se na ili- ili, ili jedinka ili nistavilo...A upravo TO je PAKAO... nistavilo, ne-bitije! Pakao kao sloboda izbora sa "ne" jeste "nikada ne videti lice DRUGOGA!' (ima jedna prica kada sv. Makarije nalazi u pustinji lobanju koja je u mukama jer ne moze da vidi nikoga, tj tog Drugoga,drugu licnost bez koje ni ona ne postoji... Izvinite sad, ne mogu da se setim detalja razgovora Makarija i lobanjei, kao klinka sam citala, to je u Dobrotoljublju,ne znam tacno koji tom...)
 Nazad na vrh »
Natural

Pridružio: 24 Mar 2010

Poruka Poslao: 07 Maj, 2011 19:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aloha! nisam dobar u recima. ali ajd sloboda: plovim u konstruktivnosti beskrajnog stvaranja cega je izvor cista ljubav i lepota topla, svetla! osmeh, iskreni pogled bez teznje u sredini sam. Very Happy Very Happy Very Happy
Cinderella
Iskušenik

Poruka Poslao: 08 Maj, 2011 13:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Natural ::
aloha! nisam dobar u recima. ali ajd sloboda: plovim u konstruktivnosti beskrajnog stvaranja cega je izvor cista ljubav i lepota topla, svetla! osmeh, iskreni pogled bez teznje u sredini sam. Very Happy Very Happy Very Happy
ljubav i samo ljubav moze spasiti svet i covecanstvo.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 10 Maj, 2011 08:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, ljubav...
Ima to u Karamazovima, kad kaže ona cura: "Kažite mu da sam ga volela samo trenutak, samo jedan mali trenutak sam ga volela!"
A Mitja kad je to čuo, bio je spreman da čitav svet okrene naopako, za taj jedan trenutak ljubavi koji je prošao...prosto je poludeo od ljubavi.
...i slobode?

Обрни окрени......као да је слобода само још један облик ропства...Могло би нам се с правом рећи да смо полудели.....цццц!

Petre,
Ako sam dobro razumeo za spasenje treba postići:
1. MIR
2. RADOST
3. LjUBAV
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 10 Maj, 2011 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa,kada shvatimo da je zena djavo,spaseni smo.Very Happy
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 10 Maj, 2011 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Мир
Љубав и
Радост
Ми то неможемо постићи,већ ако ко у себи има Извор, Мира,Радости и Љубави тај ће пити са тог извора. Господ Бог је Исток (извор), место одакле истичу Љубав ,Мир и Радост. И ко у себи нема тај извор,неће се напити Љубави, Мира и Радости.
Љубав, Мир и Радост су Благодатни Дарови Божји.
Само они који су Богу мили могу да уживају у тим даровима.
До душе,није ни Ђаво сиромашан, и њега је Бог лепо опремио.
Знате онај осећај еуфорије кад се нешто купи или добије за чим се чезнуло.
Или кад наша екипа победи у спорту.
Или кад се добије неки поклон или награда или добитак на лутрији.
Заљубљеност је Ђаволу дата уместо љубави.
Чаки они који немају извор љубави у себи кажу да воле своју децу.
Значи, постоје многи осећаји који су дати Ђаволу да заводи њима, тако да многи мисле како у себи имају извор Мира, Љубави и Радости.
Ти осећаји се могу стећи, купити, зарадити, па ће многи уверени да имају Љубав,Радост и Мир, тврдити како се могу стећи.
Међутим истина је де се не могу стећи већ су то Благодатни Дарови Извора.
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 10 Maj, 2011 16:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozz rale,chitam te ali slabo komentarishem na tvoje postove.Spominjes izvor.Neku vrstu prve zamisli o svemu,istinskog boga.Istina je da ne mozemo da kupimo,nego moramo da zasluzimo.Znaci izvor je vrhovni sud.I sve je u nama,osecamo u sebi koliko smo zasluzili.Tako da nema nista na silu i sve je pravedno.Ako izvor dopusti,to je zato sto smo stvarno u sebi dosli do nekog saznanja.Izvor chita nasu dushu.
 Nazad na vrh »
Cinderella
Iskušenik

Poruka Poslao: 10 Maj, 2011 18:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izvor,izvor zivota = DUH ... Kako god ga ko shvata. cvet Wink
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Strana 8 od 15

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 291591 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je 1.maj samo praznik rada ? 1 rade1969 5800 02 Jun, 2011 00:33 am
oversoul Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST 90 Vera Bojičić 35606 12 Apr, 2011 22:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1710115 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRAKSA III - Najzahtevnije vežbe - samo za veoma iskusne 423 talerman 99549 16 Feb, 2010 19:50 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sposobnost razlikovanja istine od lazi 36 MEDUZA 17565 14 Avg, 2009 08:18 am
spirit Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dijeta.....liječi li uzrok ili samo poslijedicu? 8 Ana 6145 23 Feb, 2009 19:26 pm
Ana Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)