SPASENJE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 24 Dec, 2009 18:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na mnogim mestima Biblija upozorava na praznoverje....
Jedno od najjacih upozorenja je: " Kako može da se udara
Crkva Božija sa idolima"?...(".Kor.6,16.)
Ovde se jasno objašnjava da idolopoklonstvo nema ništa zajedno
sa Hristovom Crkvom.... Da li Biblija ovde samo omalovažava takva
verska ubedenja, ili ih direktno osuduje?...
Drugo, dosta jako upozorenje na praznoverje je ostavljanje Zapovesti
Božijih, a držanje obicaja ljudskih; pranje žbanova i caša, i druga
mnoga takva - to su svece, kandila, vodica itd... Hristos ovde jasno
kaže ; " Zaludu me poštujete uceci se naukama i zapovestima
ljudskim". (Marko 7,7-10.)
Ovde je direktno omalovaženo i osudeno praznoverje, pa bilo kako
da se ta religija naziva...Postoje još mnogo mesta u Bibliji koja
omalovažavaju i osuduju praznoverja .
Jedno od dosta neprijatnih Biblijskih upozorenja za takve praktikante
"pobožnosti" je : " Ko je više znao, bice više bijen "...
Biblijska upozorenja nisu ni nejasna, niti ih treba "gurati pod tepih" ,
nego služe za priprmu coveka da "novorodjen" doceka svoga Gospoda...

Biblijski Hriscanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Dec, 2009 19:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koliko ljudi toliko i raznih tumačenja Biblije...
Zašto bi tvoje tumačenje Biblije bilo jedino ispravno?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 25 Dec, 2009 11:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pratim vas svu trojicu (Bibliski hrišćanin, rale, litlneks) u mišljenju oko ovih osnova,
i shvatam koliko je ostavljeno prostora, namjerno u početku, ili u prepravljanju,
za tumačenje ali i za manipulaciju.
Ako te osnove potražimo u drugim religijama, kao i u mitovima i predreligijskim
dobima, u odnosu na današnje poimanje religije, možda bi mogli negdje da se usaglasimo.
Isus je i za ovo doba revolucionaran. U ono doba te ideje su morale dobrim dijelom počivati na strahu, inače ne bi ni zaživjele, došle u priliku da se bar dijelom sprovedu.
Danas kada počinjemo da shvatamo snagu misli možemo ga dijelom razumijeti kada je govorio da ni u mislima ne smijemo biti ,,grešni".
Idoli, ikone?
I to je revolucionarno.
Vanmaterijalno.
Treba nam, većini još vremena za primjenu.
Nije strašno da se tu još malo i griješi.
Važna je namjera.
Namjera mora biti ,,čista".
Ostalo će doći sa povišenom sviješću i znanjem.
I oprostiće se... Very Happy
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 25 Dec, 2009 17:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Сви би смо ми да спасемо свет а заборављамо да смо свети Богу.
Свако од нас је један свет у Богу, и да би смо спасили свет биће довољно да спасимо себе.
Није смисао духовности да се стекне иметак, већ да се спасимо од смрти.

Ових дана читам изнова књигу о праведном Јову. и тек сада ми је Бог отворио очи да видим кроз шта је тај човек прошао.
Бог не осуђује човека он само одступи од њега.
Бог као неки штит нас штити од којекаквих помисли којима нас зли дуси обасипају да нас се не дотакну.
Ако ми у некој свери живота згрешимо Богу он само у тој области одступа од нас и самим тим се стварају услови да нас зле помисли нападну.
Људи који се плаше висине или имају неки страх као што је страх од мрака су имали прилику да осете како изгледа кад Бог одступи од њих.Кад се гневимо или једимо или мрзимо то је зато што је Бог одступио од нас, па ђаво сеје у нас зле помисли.
Праведног Јова је Бог дао у руке Сатани,што ће рећи да је одступио од њега у свим областима живота,сем да му ђаво може узети сам живот.
Е то је пакао,кад бог одступи од човека у свим областима живота.
Тада човек незаштићен бива нападнут свим могућим страховима и осећањима.
А још ни у смрти нема утеху јер живот нема крај.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 16:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

80. Потрудимо се да бисмо били помиловани. Занемарено [необрађено] поље ће се пунити чичком и трњем све док је напуштено. Зар неће [власнику] поља, када усхте да га очисти и када буде желео да ишчупа коров коме је дозволио да нарасте за време његовог немара, утолико више крварити руке, уколико је оно пуније?... Ко жели да очисти своје поље, прво треба да добро искорени сав коров. Јер, коров ће опет да нарасте ако се само с врха среже и ако се добро не ишчупа све његово корење. Као што смо рекли, он треба да ишчупа само корење. Пошто добро очисти поље од корова, и чичка и сличног, треба да га издроби и изравња и обради. И када га уреди, дакле, треба да га посеје добрим семењем. Јер, ако га после таквог уређења остави празним, опет ће нарасти коров, нашавши меку и погодну земљу. Он ће пустити корење доле у дубину, те ће се још више оснажити и умножити. Тако је и са душом. Прво је потребно да се одсеку све старе пристрасности и све навике које душа има. Јер, ништа није горе од злог обичаја. И свети Василије говори: "Није мали подвиг победити своју навику. Јер, обичај, утврдивши се кроз дуго време, поприма силу природе".
81. Дакле, не треба одсецати само страсти, већ и њихове узроке. Треба добро уредити своју нарав путем покајања и плача. Тада се већ може почети са сејањем доброг семена, тј. добрих дела. Јер, оно што смо рекли за поље, тј. да ће после његовог очишћења и уређења опет наићи коров и наћи добру и меку земљу, уколико се не баци добро семе - важи и за човека. Ако после исправљења своје нарави у [односу] на ранија дела кроз покајање, запостави добра дела и стицање врлина, са њим ће се десити оно о чему се говори у Јеванђељу: Кад нечисти дух изиђе из човека, иде кроз безводна места тражећи покоја, и не налази. Онда каже: да се вратим у дом свој откуда сам изишао; и дошавши нађе дом празан [очигледно, од сваке врлине], пометен и украшен. Тада отиде и узме са собом седам других духова горих од себе, и ушавши борави онде; и буде потоње горе човеку ономе од првога (Мт. 12,43-45).
82. Због тога свако ко жели да се спасе треба не само да не чини зло, већ и да дела добро, као што се каже у Псалму: Уклони се од зла и учини добро (Пс.33,14). Није речено једноставно: Уклони се од зла, него и: Учини добро. На пример, неко је навикао да чини неправду. Он је, дакле, дужан не само да више не чини неправду, већ и да чини правду. Ако је био развратан, треба не само да се не предаје разврату, него и да се уздржава. Ако је био гневљив, треба не само да се не гневи, него и да стекне кротост. Ако је био пркосан, треба не само да не пркоси никоме, него и да се смирава. И то значи: Уклони се од зла, и учини добро. Јер, свака страст има себи супротну врлину. Гордост има смирење, среброљубље милостињу, разврат уздржљивост, негодовање трпљење, гнев кротост, мржња љубав.
83. Као што смо изагнали врлине и унели страсти уместо њих, тако треба да се потрудимо не само да изагнамо страсти, него и да унесемо врлине и да их поставимо на њихово властито место. Јер, ми по природи имамо врлине дане нам од Бога. Створивши човека, Бог је у њега посејао врлине, као што је речено: Створимо човека по образу и по подобију (Пост.1,26). По образу, јер је Бог створио душу нетрулежном и самовласном [слободном], док се по подобију односи на врлине. Јер, речено је: Будите милостиви као и Отац ваш што је милостпив (Лк.6,36). Будите свети, јер сам ја свет (Књ.Лев.11,44)... Значи, Бог је нашој природи подарио врлине, док страсти немамо по природи... Уклонивши се од врлина услед сластољубља, душа је у себи образовала страсти и укрепила их против себе.

Добротољубље
Ава Доротеј
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 22:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osim aktivnog MIRA na putu spasenja neophodno je spoznati RADOST.

Kao i priča o miru sa početka teme, tako i radost kao riječ i priča o njoj, prilično je isprana čestim pominjanjem i neshvatanjem.
Prirodna radost bića toliko je jednostavna da je skoro nemoguća, prosečnom programiranom otuđenom pojedincu.
Programi su toliko usloženi da se ne primjeti kolektivno ludilo.
Kako da znate da li ste na putu ludila ili spasenja?
Zapitajte se da li se radujete svaki dan.
Ako ne, onda zbog čega?

RADOST nije uslovljena, ako je spoznata.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 10 Mar, 2010 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Kao i MIR, i RADOST je neophodna za vanvremensku kreaciju.

...
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 10 Mar, 2010 21:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Може ли се ишта добро направити ако се у то не унесе доза радости
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2010 11:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Идолопоклонство и иконопоштовање није исто.
У Закону пише да се не клањамо резаним киповима, а после Бог скицира Мојсију Заветни ковчег са два кипа Херувима!?
Касније део Јевреја излива Златно теле које је служило истој ствари као и ти Херувими...
Зашто Херувими да, а Теле не?

Централни догађај у Библији је Исус Христос који је утеловљени Божији Син - ко у ово не верује не може ни да разуме Свето писмо.
Христос као човек и као Икона (Слика, образ) Божија се приказао људима у својој материјалности и од тада се мењају околоности и догме.
"Бога нико никада није видео" дакле ни Исус, али га је спознао. То и јесте сврха Иконе, или Моштију - онтолошка веза са Божанством, а не некакво "виђење" које је немогуће. Иконе су и "књиге" за неписмене. Јасно је да је било и претеривања. Пре Иконоборачке кризе у 8. веку била је пракса да се струже боја са Икона и да се то даје болеснима и море других застрањивања. Cool
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Што се тиче РАДОСТИ, она долази са невиношћу. Деца се роде са њом, а одрасли ако су одрасли онда са Светим Духом. Зато имамо тему овде "Мој духовити пут".

А МИР? То стварно не знам како се стиче... Embarassed
rale
Mistik

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Бог ми је дошапнуо па сам вам и писао о томе како се ум храни нашом пажњом.
Божјом вољом сам решио да то и проверим,па сам се повукао са интернета престао да читам часописе и гледам телевизију.редовно сам читао добротољубље и Св.писмо,онако по пола сата дневно.Некад мало више али ретко.Уклањао сам поглед од оскудно обучених жена и избегавао бесмислене приче.
И стварно мој ум је почео да се све више окреће размишљањима о Богу.
Дефинитивно је ум алат за размишљање и храни се нашом пажњом.
А наша слободна воља лежи у томе да ми имамо власт да одлучимо чиме ћемо га хранити.Ми нетреба да се трудимо да размишљамо,ум то свеједно ради,само треба да водимо рачуна каквом га храном хранимо.Као што овца прво пасе траву па је онда прежвакава. Тако се и наш ум храни нашом пажњом а после је премишљајући прежива храну и ми као производ тога добијамо нове идеје којима се ми као духовна бића хранимо.
Дакле Свето Писмо је Храна за наш ум који када је свари,ослободиће из ње нове идеје којима се хранимо ми као духовна бића.
Е сада да вам потурим једну нову идеју по питању Божје воље ,јер се у молитви помиње НЕКА БУДЕ ВОЉА ТВОЈА И НА ЗЕМЉИ КАО ШТО ЈЕ НА НЕБУ.
Недостатак воље у свему што радимо или намеравамо да урадимо је велики проблем.
Моја покојна баба је умела да каже да је лењост најгора болест. А лењост није ништа друго до недостатак Божје воље.Може неко да ради 12сати дневно али ако то не ради са вољом он је лењ и несрећан јер кад се ради с вољом сваки рад доноси укус задовољства и среће.И ову идеју сам проверио и ради.
Нисам сигуран шта је депресија али ми се све нешто чини да је то болест недостатка Божје воље или лењост.
Кад се молимо да буде Божја воља ми се заправо молимо да нам Бог да од своје воље да бисмо све радили с вољом.
Мени се редовно дешавало да смислим нешто сто ћу да радим да се неби досађивао а онда ме ум убеди да то не радим.Позове ме син да играмо лопте а ја почнем да се извлачим како сам радио 12 сати и да сам уморан.
Откако радо прихватам да урадим све што ми се предложи живот је постао много бољи. И не дешава се висе да кажем -Ма пусти ме видиш да читам или да је нешто друго важније да бих избегао неки посао.
Па водите рачуна чиме храните ваш ум јер ми смо мислени апарат а на оном свету кад небудемо имали тело ако не будемо знали да контролишемо мисли бићемо као цар који не контролише своје поданике већ поданици њега.
Царство Небеско је царство мисли и ако не будемо владали онда ћемо служити.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ако мало поведете рачуна,видећете да када погледате неки филм ваш ум ће после тога премишљати о њему или ако чујете неку занимљиву вест такође.рекло би се да све што нам привуче пажњу наш ум после размишља о томе али је истина да све чему посветимо пажњу наш ум после о томе размишља.А имати такво сазнање мени се чини да је Благо Небеско.
Када се окренемо за лепом женом чини се да то радимо својом вољом међутим истина је да то наш ум тражи храну.Ако му је дамо, он ће тада ражмишљати о страсти уместо да размишља о Животу и ми нећемо добити духовну храну.А укус задовољства који даје духовна храна превазилази укус задовољства који произведа најбоља храна овога света.Јер када једемо најбољу храну овог света задовољили смо жељу и на њено место долази друга и ми остајемо празни. А кад једемо духовну храну осећај ситости заувек остаје.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 23:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve je u pažnji.

Pažnja je odrednica stanja svesti. Duša posmatra tamo gde se usmeri pažnja.

Ostaju samo pitanja kako osloboditi pažnju i kako je usmeravati ka pogodnom?

Um koristi pažnju ali to je samo jedna od mogućnosti- recimo na odredjenom nivou svesti, tipa beta, um caruje. Ali pažnja se koristi i na drugim stanjima i tamo gde nema uma (ili ga ima?) recimo u astralu ili mentalu ima pažnje, a um nije prisutan u ovom obliku.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 20:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Неможемо ми никуд без ума.
Ум је једно од три лица Божја ,тачније Син.
И он је нераздељив од нас као Божанског бића.
Тако да ,дали у астралу или на јави он је део нас који нам тумачи шта видимо.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 20:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Било би добро да душа посматра тамо где јој се усмери пажња.
Истина је да душа посматра тамо где је усмери ум у потрази за храном.
Код свесних људи се дешава да они усмеравају пажњу а таквих је мало.
Код већине ум уснерава пажњу у потрази за храном и то је тотална несвесност.

Што се тиче астрала могли би да се упитамо одкуд страх ако ум није присутан да тумачи оно што видимо,
Јер кад се у астралу уплашимо ми се плашимо као да имамо тело и да нам могу наудити.
А знамо да дух духу неможе наудиту јер душа је бесмртна.

Какву повреду може да нанесе души било каква сподоба коју тамо можемо видети.
Неможе да нас удари,да нас бије па да осетимо бол или да нас убије.
Јел неког опекла ватра у астралу. Али ми се плашимо као да имамо тело и да можемо да примамо ударце, да осетимо бол или опеклине од ватре.Што значи да је ум ту са нама и у астралу.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Гибо, реци ми шта је то ментал,можеш ли то мало да ми приближиш?
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Strana 4 od 15

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 350397 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je 1.maj samo praznik rada ? 1 rade1969 6549 02 Jun, 2011 00:33 am
oversoul Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST 90 Vera Bojičić 42899 12 Apr, 2011 22:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1843072 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRAKSA III - Najzahtevnije vežbe - samo za veoma iskusne 423 talerman 124612 16 Feb, 2010 19:50 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sposobnost razlikovanja istine od lazi 36 MEDUZA 21004 14 Avg, 2009 08:18 am
spirit Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dijeta.....liječi li uzrok ili samo poslijedicu? 8 Ana 7208 23 Feb, 2009 19:26 pm
Ana Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)