SPASENJE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 26 Jun, 2010 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Господ Бог има три лица,Отац Син и Св. Дух
Исус Христ је једно од та три лица.Син или Ум Божји.
Будући да смо створени по обличју Божјем и ми имамо три лица па самим тим и ум.
Свест која је једно од наша три лица би требало да господари умом али то није случај.
Да би смо уопште дошли у сутуацију да владамо умом,морамо прво направити разлику када смо у стању свести а када ум.
Ум је тако направљен и осмишљен да прерађује информације које му ми дамо посвећујући пажњу стварима.Он онда као што желудац вари храну па је разлаже на разне материје не правећи разлику између корисних и штетних. Тако ум разлаже објекат пажње на информације,које ми доживљавамо као мисли,не правећи разлику између корисних и штетних.
Свако може да примети да му се у сличним ситуацијама јављају сличне мисли.
Ако погледамо неки филм наш ум ће после премишљати о њему. Или ако обнажену згодну жену ако видимо.
Невоља је што ум ради по навици и тражи храну која му се свиђа,па се труди да усмери машу пажњу у потрази за храном и ми постајемо робови нашег ума. Јер нисмо свесни да ми као свест која је Бог у нама,имамо власт да усмеримо пажњу тамо где ми хоћемо а не где ум хоће.
Свако ко је покушао да поради на контроли својих мисли могао је да примети да то не иде лако.Једноставно неможемо контролисати шта ће ум извући из хране коју смо му пажњом дали.Он ће из ње извући све што тамо има.Он нема свест о томе која мисао је добра а која лоша па дa их раздвоји.Ми смо та свест која треба да одради тај посао, И као што постоје органи у телу који врше разврставање на лоше материје и добре,тако и ми треба да бдимо над умом и да одабирамо мисли које ћемо прихватити или одбацити,
Десет Божјих Заповести су морални Закон Који је најбоље мерило у оцењивању каквоће мисли.
Дакле наш посао је двострук. Прво морано да пазимо чему посвећујемо пажњу јер на тај начин хранимо ум који је незајажљив.А друго да пазимо шта је ум издвојио из хране коју смо му дали.
Шта раде монаси? Удаље се од света и читају реч Божју.Практично Хране свој ум једноличном храном,Посте духовно и постају Свеци.
Ове ствари ми је Бог дошашнуо и узео сам да то проверим па сам престао да гледам телевизију.да читам часописе,склањао сам поглед кад видим згодно женско,уклањао се кад чујем да се неко препире,читао сам само Св. Писмо и Добротољубље. И мој ум је почео да рађа другачије мисли једноставно,видео сам славу Божју.
Немамо шта ми да контролишемо ум сем да нам у потрази за храном не одвуче пажњу на храну на коју је навикао.Он савршено ради свој посао али ми не радимо свој посао јер нисмо ни свесни себе како свести која храни ум.Нисмо свесни бога у себи.
Мењање навика и уверења је мукотрпан посао али кад доведемо свој ум у стање да се он осврће да чује наше мишљење добили смо Сина Божјег.
Будући да смо кроз Исуса Христа и ми умови Божји.Да би смо постали Синови морамо да се покоримо Богу.Јер нам Исус Христ показао какав је Син.
Зашто да се покоримо? Јер ми кад мислимо то радимо кроз ум. А једини начин да свој ум покоримо себи је да ми сами будемо pокорни.Јер док размишљамо да се покоримо ми то радимо кроз ум и ум то на крају прихвата то као навику.
Кад кроз молитву мислимо, нека Буде воља твоја и тражимо Божју вољу ми у свом уму стварамо навику да се осврће и тражи шта је наша воља као свести,која му је предпостабљена.
Вера у Исуса Христа jе вера да смо умови Божји створени да стварају мисли.И као што свесни људи одбацују штетне мисли тако ћемо и ми бити одбачени ако их производимо.
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 06:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Господ Бог има три лица,Отац Син и Св. Дух
Исус Христ је једно од та три лица.Син или Ум Божји.
Будући да смо створени по обличју Божјем и ми имамо три лица па самим тим и ум.
Свест која је једно од наша три лица би требало да господари умом али то није случај.
Да би смо уопште дошли у сутуацију да владамо умом,морамо прво направити разлику када смо у стању свести а када ум.
Ум је тако направљен и осмишљен да прерађује информације које му ми дамо посвећујући пажњу стварима.Он онда као што желудац вари храну па је разлаже на разне материје не правећи разлику између корисних и штетних. Тако ум разлаже објекат пажње на информације,које ми доживљавамо као мисли,не правећи разлику између корисних и штетних.
Свако може да примети да му се у сличним ситуацијама јављају сличне мисли.
Ако погледамо неки филм наш ум ће после премишљати о њему. Или ако обнажену згодну жену ако видимо.
Невоља је што ум ради по навици и тражи храну која му се свиђа,па се труди да усмери машу пажњу у потрази за храном и ми постајемо робови нашег ума. Јер нисмо свесни да ми као свест која је Бог у нама,имамо власт да усмеримо пажњу тамо где ми хоћемо а не где ум хоће.
Свако ко је покушао да поради на контроли својих мисли могао је да примети да то не иде лако.Једноставно неможемо контролисати шта ће ум извући из хране коју смо му пажњом дали.Он ће из ње извући све што тамо има.Он нема свест о томе која мисао је добра а која лоша па дa их раздвоји.Ми смо та свест која треба да одради тај посао, И као што постоје органи у телу који врше разврставање на лоше материје и добре,тако и ми треба да бдимо над умом и да одабирамо мисли које ћемо прихватити или одбацити,
Десет Божјих Заповести су морални Закон Који је најбоље мерило у оцењивању каквоће мисли.
Дакле наш посао је двострук. Прво морано да пазимо чему посвећујемо пажњу јер на тај начин хранимо ум који је незајажљив.А друго да пазимо шта је ум издвојио из хране коју смо му дали.
Шта раде монаси? Удаље се од света и читају реч Божју.Практично Хране свој ум једноличном храном,Посте духовно и постају Свеци.
Ове ствари ми је Бог дошашнуо и узео сам да то проверим па сам престао да гледам телевизију.да читам часописе,склањао сам поглед кад видим згодно женско,уклањао се кад чујем да се неко препире,читао сам само Св. Писмо и Добротољубље. И мој ум је почео да рађа другачије мисли једноставно,видео сам славу Божју.
Немамо шта ми да контролишемо ум сем да нам у потрази за храном не одвуче пажњу на храну на коју је навикао.Он савршено ради свој посао али ми не радимо свој посао јер нисмо ни свесни себе како свести која храни ум.Нисмо свесни бога у себи.
Мењање навика и уверења је мукотрпан посао али кад доведемо свој ум у стање да се он осврће да чује наше мишљење добили смо Сина Божјег.
Будући да смо кроз Исуса Христа и ми умови Божји.Да би смо постали Синови морамо да се покоримо Богу.Јер нам Исус Христ показао какав је Син.
Зашто да се покоримо? Јер ми кад мислимо то радимо кроз ум. А једини начин да свој ум покоримо себи је да ми сами будемо pокорни.Јер док размишљамо да се покоримо ми то радимо кроз ум и ум то на крају прихвата то као навику.
Кад кроз молитву мислимо, нека Буде воља твоја и тражимо Божју вољу ми у свом уму стварамо навику да се осврће и тражи шта је наша воља као свести,која му је предпостабљена.
Вера у Исуса Христа jе вера да смо умови Божји створени да стварају мисли.И као што свесни људи одбацују штетне мисли тако ћемо и ми бити одбачени ако их производимо.

Заиста лијепо речено Рале,топлина,љубљв и надасве искрене мисли се осјечају у посту.Потпуно се сласжем са универзалним концептом у њему јер је он по мом мишљењу примјељив на било коју религију или вјеровање и можда накважније има употребну вриједност у свакодневном животу.

Здравља свјетлим мислима твојим.
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 07:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog ima četri lica i taj zakon se preslikava u svemu... Zato imamo četri vetra...četri strane sveta sever-jug istok-zapad...imamo četri godišnja doba proleće-jesen...leto-zima..četri grupe zodijačkih znakova...vatreni-vazdušni i vodeni-zemaljski...itd
Četri lica Boga su u svemu što je stvoreno...

"Bog u njegova tri vida je jedan u tri i tri u jednom.
Ali to stanje -baš kao i jednakostranični
trougao - nosi u sebi mogućnost broja četiri.
Kad se tri vida osnovnog broja jedan razdvoje
- "jedan u tri" postaje "jedan i tri". Na taj način
rođen je broj četiri.
Baci pogled na jednakostranični trougao:
u njemu vidiš samo jednu celinu koja ima tri
strane, tri vida. Ali on sadrži, skriven i neispoljen,
broj četiri, jer jednakostranični trougao
može da se podeli u četiri manja
jednakostranična trougla.
Kad trougao izađe iz neispoljenog u ispoljeno
stanje u trodimenzionalnom svetu,
obrazuje se tetraedar.
Kao što si već videla, prvi praiskonski oblik
materijalnog ispoljavanja - kocka - sadrži u
sebi tetraedar skriven i neispoljen.
Četiri trougla koja sačinjavaju lica tetraedra su površine veze
između božanskog i materijalnog, pošto su istovetne s unutrašnjim
površinama odsečenih uglova kocke.
Kad okrenemo trouglove tetraedrona na spolja uz pomoć uglova
kocke, tako manifestujući trouglove tetraedrona, proizvodimo četvorostrani
oblik piramide čije su četiri strane, u jedno isto vreme,
četiri trougla tetraedrona okrenuto na spolja i odsečeni uglovi kocke
okrenuti na spolja.
Četiri strane piramide simbolizuju četiri lica Boga, od kojih
svaki sam po sebi ispoljava tri vida prvog izvora, božanstvo u miru u
sebi koje stoji iznad svega stvorenog. Piramida otkriva živu stvarnost,
živi zakon, u kome se Bog uvek i apsolutno ispoljava u materijalnom
svetu, i zato što je tako on naseljava sve što je stvoreno.
Iz svake tačke vasione Bog se ispoljava četvorostruko. U svaki od
četiri pravca zemlje i neba on zrači s različitim uticajem. I pošto se ti
tokovi sile, koji počinju u jednoj tački a ipak su veoma različiti, svi
rađaju iz rajskog jedinstva, možemo o njima da govorimo slikovito
kao o četiri velike reke koje izviru u centru raja, gde su ukorenjeni
drvo života i drvo poznavanja dobra i zla, i koje ističu u spoljni svet u
četiri razlilčita pravca.
Otkrićeš to četvorostruko ispoljavanje u svemu što je stvoreno..."

Citirano iz knjige Inicijacija od Elizabete Hejč

No najbolje je gledati u sebi i oko sebe jer Bog je sve zapisao u životu u živoj reči... Svako dobro!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
rale
Mistik

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 07:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Зашто је потребна вера?

Царство небеско је као човек што посеја добро семе на њиви својој.А кад људи поспаше, дође његов непријатељ и посеја кукољ по пшеници,па отиде. А кад ниче усев и род донесе, онда се показа кукољ. Тада дођоше слуге домаћинове и рекоше му: Господару! Ниси ли ти добро семе сејао на својој њиви? Откуда дакле кукољ? А он рече: Не; да не би чупајући кукољ почупали заједно с њиме пшеницу. Оставите нека расте обоје заједно до жетве; и у време жетве рећи ћу жетеоцима: Саберите најпре кукољ, и свежите га у снопље да га сажежем; а пшеницу свезите у житницу моју.

Св.писмо је њива на којој је посејана Реч Божја а ђаво је у њу убацио лоше семе.
Када је читамо,прво се покаже кукољ тј. лоше мисли које ће нас ако их прихватимо одвратити од даљег читања.Потребна је вера да ту има добре хране да би маш ум наставио с истраживањем.Јер као што желудац одвоји и лоше и добре материје из хране па остали органи после изврше селекцију на добре и лоше.па прво одбаце лоше материје.тако и ми кад узимамо реч Божју као храну за наш ум морамо после посла који обави ум прво да одбацимо лоше идеје и сачекамо добре.
Зато је потребна вера да је Бог милостив и добар и да ту у Св.Писму има добре хране за нас јер витамини долазе у тело тек када се одбаце штетне материје.
Дакле ко услед недостатка вере.наједе се првим идејама које долазе из процеса размишљања који ум обавља,најео је се отрова који је Ђаво посејао на њиви божјој.
И то је плата за оне који не верују у Исуса Христа.
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 08:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale moraš promeniti dogmatski princip u tumačenju Biblije... Najbolja VERA u Boga i Isusa Hrista jeste ŽIVOT...Živeti u skladu sa rečima a ne samo se dogmatski zalagati za to,a upravo čovečanstvo hiljadama-godina samo raspravlja a ko živi po tome... Najbolji odnos prema Bogu je odnos prema njegovim tvorevinama a pogledaj kako se odnosimo prema vodi,vazduhu i zemlji... Okolo niču hladne betonske građevine a uništava se život...Bog je živa reč,sve je zapisano u živom prostranstvu,sve je oslikano kroz zakone koji su utkani u nama u prirodi...Boga traži u sebi i oko sebe a ne u spisima koje je napisala ljudska ruka!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 11:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima razlicitih vrsta vere, ali posto je ovo tema o spasenju onda pisacu o najuzvisenijoj

Nema vere gde nema ljubavi a da bi bilo bezuslovne ljubavi, prvo treba srce od nepotrebnog nasilja da se ocisti i spozna samilost. Inace dati osobama koje su veoma greshne veru jeste isto sto i fudbalskim navijacima toljage, tako da mogu bolje hramove bozije (tela) da unistavaju. Vidis sta cine tamo muslimani? hoce da iskale svoju nervozu i gnev na nekome poput nasih navijaca sa marakane i onda gledaju svaki izgovor koji mogu u spisima da nadju aha ovo nije sveti grad nego je ovaj idemo lijepo da ih toljagamo.
Zapravo zelja im je ista kao i kod navijaca sa tribina samo hoce nekoga da izudaraju.
To je bio samo jedan banalni primer, ali nazalost u ovom dobu ima ih mnogo.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 29 Jun, 2010 19:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Bog ima četri lica i taj zakon se preslikava u svemu... Zato imamo četri vetra...četri strane sveta sever-jug istok-zapad...imamo četri godišnja doba proleće-jesen...leto-zima..četri grupe zodijačkih znakova...vatreni-vazdušni i vodeni-zemaljski...itd

rođen je broj četiri.
obrazuje se tetraedar.
okrenuti na spolja.

No najbolje je gledati u sebi i oko sebe jer Bog je sve zapisao u životu u živoj reči... Svako dobro!
Ако мало боље погледамо пирамиду,ваљак,лопту видећемо њихову тродимензионалност без обзира на број равни који их чине.
Од три основне боје спектра можемо извести милионе нијанси.
Медаља најбоље одсликава три лица Божја.
Ако је једна страна медаље Отац,Друга Син,трећа она што прави кружницу и уједно спаја прве две је Св. Дух.
У тој слици Син је окренут од Оца али га може видети ако се окрене и погледа унутра у себе.
Ако још увек не видиш трећу страну медаље,подсетићу те да је медаља Ваљак са малом висином.Продужи мало висину ваљка па ћеш јасно видети ту трећу страну.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 29 Jun, 2010 19:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::

rođen je broj četiri.
obrazuje se tetraedar.
okrenuti na spolja.

Ако мало боље погледамо пирамиду,ваљак,лопту видећемо њихову тродимензионалност без обзира на број равни који их чине.
Од три основне боје спектра можемо извести милионе нијанси.
Медаља најбоље одсликава три лица Божја.
Ако је једна страна медаље Отац,Друга Син,трећа она што прави кружницу и уједно спаја прве две је Св. Дух.
У тој слици Син је окренут од Оца али га може видети ако се окрене и погледа унутра у себе.
Ако још увек не видиш трећу страну медаље,подсетићу те да је медаља Ваљак са малом висином.Продужи мало висину ваљка па ћеш јасно видети ту трећу страну.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 29 Jun, 2010 19:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Упс..Грешка!
Замолио бих уредника да обрише овај и један од предходна два коле сам грешком дуплирао.
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 14 Jul, 2010 19:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Бог је суштински један, али има три личности и када се молимо напр Сину молимо се и осталој двојици јер је Божанство нераздељиво.
Човечанство такође има своју својсвену суштину (градиво), али има на милијарде личности које су потпуно одељене као јединке. Ту је разлика (о томе нам Рале говори).
Као и сва створена природа, људи, животиње, биљке и минерали су састављени из 4 елемента (о томе нам говори Литлнекс). Од бројних симбола ваља издвојити Сфингу и хришћански тетраморф.
Постоји и 5. Елемент кроз кога се спашавамо.

rale
Mistik

Poruka Poslao: 16 Jul, 2010 21:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Временом сам кроз искуство схватио да не постоји нерешив проблем за ум.
Све што је потребно је посветити пажњу проблему и им ће већ наћи решење.
Дешавало се да ми треба нешто да завршим нешто што радим а да незнам ни како то нешто изгледа.Само знам да ми нешто треба да стави на то место и готово.
Онда кренем по дворишту тражећи то нешто. И увек га и нађем.Е сад најзанимљивије је то да то нешто,да да сам знао шта ми треба највероватније ту неби тражио.А опет неогрешиво нешто ме води баш тамо где треба.
Пре неки дан жена игра неку нову игрицу,и зове мене и децу да заједнички потражимо решење.И никако нам не полази за руком.А онда она у једном тренутку уради махинало клик на право место и проблем се реши.Јуче радећи неки кров мало компликованији,Другар и ја изгубимо сат времена решавајући једну сутуацију и никако да је решимо.У једном тренутку он предложи да померимо редан рог и поставимо га другачије,да видимо шта се дешава.И то је отворило један сасвим нови поглед на ситуацију.Нисмо решили проблем али је сад стање било другачије.
Одемо да попијемо пиво,да се мало расхладимо од жеге и мени сине.
А шта би се десило да једном од кровова који улазе у главни кров променимо угао.
Проблем више није постојао.
Бог с нама комуницира кроз наш ум у мери у којој ми можемо да схватимо поруку(неможете очекивати од првака да схвати градиво из осмог).
У тој ситуацију он зна д нас наведе на решење тако што ћемо нешто урадити или ће нам се нешто десити што ће довести до решења.
Која је разлика између успешног и неуспешног човека?
Успешан човек верује да ће наћи решење иако га незна а неуспешан верује да он то неможе.Што нимало није тачно.непостоји ум који уз божју помоћ неможе да реши неки проблем,само ум који неверује да он то може.
Дешавало се да ми на грађевину дође физикалац и ја му дам неки посао а он каже како он то незна да ради.Онда му ја лепо покажем на шта све треба да обрати пажња да би могао да уради тај посао и одем.Кад се вратим а он га је урадио боље него што бих и ја.
Шта сам ја ту урадио? Па натерао сам га да обрати пажњу.
Све што треба да се уради је да се обрати пажња,јер у сваком проблему лежи и решење а пажњом ћемо га открити.
Шта је још важно знати? Бог је као једно велико поље разних информација у којем постоје сва решења а наш ум може да приступи том пољу уколико ми верујемо да он може да нађе решење.
Ум не воли журбу,тада он захвата превише информација у којима после неможе да се снађе као и компјутер кад се преоптерети.
Ум не воли бриге јер му скрећу пажњу на друге ствари,Као кад на компјутеру покренемо више програма па се они боре за приоритет.
А ако се појави страх ту је крај приче о сваком могућем решењу.
Дешавало ми се да се на грађевини појави нека конпликована ситуација И будући да сам јој посветио пажњу мој ум је по целу ноћ обрађује,па се ујутру пробудим уморнији него што сам легао али са решењем како ћу то да изведем.
Реши он ситуацију за пар сати али настави да је врти до јутра.Будио сам се ноћу размишљајући како да га искључим и на крају се молитва показала као решење да он почне нешто друго да ради.
Једноставно процес мишљења у уму се одвија ван наше воље као што желудац вари храну.Једини начин да се то контролише је да контролишемо нашу пажњу јер се њом ум храни.
Из овог угла гледано вера о Бога дође исто као и вера у себе.Праву корист од вере у Бога из овог угла гледано имаће само они који не верују у себе.
Под условом да поверују да је ово што пишем тачно.
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 17 Jul, 2010 13:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Праву корист од вере у Бога из овог угла гледано имаће само они који не верују у себе.
Под условом да поверују да је ово што пишем тачно.

Верујемо ти, о Рале!
А зар има разборитије вере од вере у Бога? Колико само неразумних верује да ће и сутра бити живо, а на основу чега то верују? Како године пролазе и старост их притиска, та њихова вера све више јењава и уступа место правој вери...
Можда буде тада касно...

"Какве су мисли - такав нам је живот", зато и треба да их што раније и што више усмеримо у добром (спасоносном) правцу.

Недавно сам се сусрео са једним владиком (западноамеричким) и пре сусрета знао сам да је млађи од мене тачно месец дана. Али кад сам га видео, схватио сам да би неко помислио гледајући нас да би ми могао бити син. Толико се тај духовни живот добро очитава на нама. Он у молитви и са мислима к Богу, а ја у вечитој потрази са храном и успехом уз жену, децу, друштво...

Баш сам му некако завидео.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 17 Jul, 2010 20:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Када ми је Бог показао да ум може да пронађе решење за све што нас занима,пало ми је на памет да то и проверим.
Размишљао сам чему бих могао да посветим пажњу да то проверим.И сетио сам се нечег о чему нисам имао баш никакву представу.Перпетум мобиле.
Месец дана пре тога сам гледао документарац о Коралном Замку и тамо се помиње уређај за елиминисање гравитације.
Мој ум је искористио тај уређај да ми понуди решење како направити уређај који би производио енергију користећи гравитацију земље.
Тражећи по интернету да сазнам нешто више о уређају за антигравитацију касније сам нашао да су научници већ дошли на тисту идеју чак су неправили и анимацију како би то радило.Баш онако како ми је ум понудио решење.Али је и даље остао проблем уређаја за антигравитацију.
Мени је ово било сасвим довољно да се уверим у моћи ума.
Размишљајући дали да наставим са занимањем за ову тему схватио сам да би то значило запоставити Реч Божију.Знајући да ум ако буде радио више ствари одједном ниједну неће урадити како ваља,одлучио сам да ми је царство Божије прече.
Пишем све ово јер сам и сам био од људи који немају поверења у себе и дуго чамио у безнађу док ми Бог све ово није показао.Сада сам једноставно пун самопоуздања,Мада моје поуздање лежи у вери у Бога и да је у њему све могуће. Па да чак и један Губитник какав сам био Постане добитник.
Пробајте!
Ако сте незадовољни послом.Што чешће своју пажњу усмеравајте у правцу налажења новог посла.Прво ће доћи идеје које се заснивају на недостатку самопоуздања,страха од новог итд.Али ви верујте да је ум свемогућ ако му се даје права храна пажњом и слободно ка идејама које ће вам ум предложити.
Пустите Бога да се побрине за све што незнате и он неће оставиоти на цедилу оног ко се у њега узда.
За 40 дана у пустуњи Исус Христ је схватио све моћи ума и зато му је Ђаво и предложио да влада светом ако му се покори.
Теслин отац је био православни свештеник који је схватао како ум ради и томе је научио Теслу.Овај пак уместо да окрене свој ум размишљању о духовности он га је окренуо светском.Није он био ништа интелигентнији од нас осталих само је знао како да храни свуј ум.Није се женио и избегавао је светске ствари попут дружења,чувајући на тај начин ум од лоше хране своју пажњу је у највећој мери посвећивао раду на проналасцима и ето шта је постигао.
Ново доба о којем се прича је доба људи који ће знати како да хране својум и који ће схватити да без дејствене љубави нема напретка у духу.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jul, 2010 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eво Гибо обећао сам да ћу да пишем о дејственој љубави и користи од тога,али сам вечерас читајући Сведенборга нашао да он много лепше пише о томе причајући о изградњи савести.

O SAVESTI
130. Savest se formira kod čoveka iz stanja religioznosti u kojem se nalazi prema tome kako ga unutra u sebe prima.
131. Savest se kod čoveka crkve formira pomoću verskih istina iz Reči [Božije], ili iz učenja koje se izvodi iz Reči
[Božije], u zavisnosti od toga kako ih u srcu prima. Jer kada čovek zna istine vere i na svoj ih način shvata, pa ih
potom i hoće i vrši, tada mu se razvija savest. “Prima ih se u srcu” znači: prima ih se u volji, jer to je čovekova volja
što se zove srcem. Odatle dolazi da oni koji imaju savest kada govore – govore iz srca i što čine – čine iz srca. Oni
takođe imaju nepodeljeni um [mentem], jer postupaju prema onome što razumeju i veruju da je istinito i dobro.
132. Savest može biti savršenija kod onih koji su u istinama vere prosvećeniji od drugih i koji su u jasnijem
saznanju nego drugi koji su manje prosvećeni i u nejasnom saznanju.
133. U pravoj je savesti baš sami duhovni život čovekov, jer je u njoj njegova vera spojena s delotvornom ljubavlju.
Tako, činiti nešto po savesti kod takvih ljudi znači činiti nešto iz svog duševnog života, a činiti nešto protivno
savesti znači im da čine nešto protivno takvom svom životu. Odatle dolazi da se oni nalaze u spokojstvu mira i u
unutrašnjem blaženstvu kada postupaju po svojoj savesti, a u nespokojstvu i muci kada postupaju protiv nje. Ta je
muka ono što se zove grižom savesti.
134. Čovek ima savest o onome što je dobro i savest o onome što je pravedno. Savest o onome što je dobro savest je
unutrašnjeg čoveka, a savest o onome što je pravedno savest je spoljašnjeg čoveka. Savest o onome što je dobro
sastoji se u tome da se postupa po zapovestima vere iz unutrašnje naklonosti, dok se savest o onome što je pravedno
sastoji u tome da se postupa po građanskim i moralnim zakonima iz spoljašnje naklonosti. Oni koji imaju savest o
onome što je dobro imaju takođe savest o onome što je pravedno, dok oni koji imaju samo savest o onome što je
pravedno sposobni su primiti savest o onome što je dobro, pa je i prime kada ih pouče.
135. Savest kod onih koji su u delotvornoj ljubavi prema bližnjem jeste savest o onome što je istinito, jer se formira
pomoću vere istine, a kod onih koji su u ljubavi ka Gospodu postoji savest o onome što je dobro, jer se formira
pomoću ljubavi istine. Savest je ovih viša savest i zove se spoznajom istine [poteklom] iz dobra. Koji imaju savest o
onome što je istinito oni su iz duhovnog kraljevstva Gospodnjeg, a koji pak imaju višu savest, koja se zove
spoznajom, tu su iz nebeskog kraljevstva Gospodnjeg.
136. Ali neka primeri objasne šta je savest. Ako neko ima kod sebe dobra nekog drugog, za koje taj drugi ne zna, te
bi tako mogao imati od njih koristi bez straha od zakona, od gubitka časti i dobra glasa, pa ih ipak dotičnome vrati
zato što nisu njegova, taj ima savest, jer čini dobro radi dobra i ono što je pravedno radi pravde. Takođe, ako neko
hoće da dođe u neku službu, ali zna da je drugi, koji takođe oko toga nastoji, otadžbini korisniji, pa ako ustupi mesto
drugome radi dobra otadžbine, tada ima dobru savest. Isto tako u ostalim stvarima.
137. Iz ovoga se može zaključiti kakvi su oni koji nemaju savest. Prepoznaju se po suprotnom stavu. Kao na pr.: oni
koji radi dobitka čine sve moguće da ono što je nepravedno bude prikazano kao da je pravedno i da ono što je zlo
bude prikazano kao da je dobro i obratno – ti nemaju savesti. Takvi ljudi ni ne znaju šta je savest, pa ako im se
pokaže šta je, ne veruju, a neki neće da znaju. Takvi su oni koji sve čine radi sebe i sveta.
138. Oni koji nisu primili savest u svetu ne mogu primiti savest u drugom životu, prema tome ne mogu biti spaseni.
Razlog je tome taj što nemaju osnovu u koju bi moglo uticati i preko koje bi moglo delovati nebo – to jest Gospod
kroz nebo i privoditi ih k Sebi – jer je savest osnova i posuda za primanje uticaja neba.

Сведенборг-Нови Јерусалим
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 31 Jul, 2010 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

IIpotoMajctop ::
ПОлако са тим квалификацијама. Shocked

Гиба, како разумем говори о пољима, нивоима или паралелним световима у којима делују ментал и астрал. Талерман говори о телима-"бабушкама" (астралним, духовним итд).
У оба случаја реч је о појмовима ограниченим простором, то управо и ја кажем. Душа по неким научним истраживањима има масу (!?)
Ако човеку извадите део мозга он неће имати свест (памћење, размишљање, вољу итд), а човек без свести није човек и не може се спасити. Приликом вантелесних путовања, снова, или "клиничке смрти" ми смо обавезно везани за физичко тело. Све више сумњам да Ум, или Јаство делује самостално и невезано за материју и чула. Нисам чуо ни за једно такво искуство, озбиљно искуство.
Зато сам и поставио она питања.

Можемо се спасити само као целовити људи, а не као делови људи – душа, дух, ум, разум итд.

Otac Tadej je govorio da je duša samo u tijelu sigurna...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Strana 6 od 15

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 350401 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je 1.maj samo praznik rada ? 1 rade1969 6549 02 Jun, 2011 00:33 am
oversoul Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST 90 Vera Bojičić 42903 12 Apr, 2011 22:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1843083 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRAKSA III - Najzahtevnije vežbe - samo za veoma iskusne 423 talerman 124614 16 Feb, 2010 19:50 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sposobnost razlikovanja istine od lazi 36 MEDUZA 21004 14 Avg, 2009 08:18 am
spirit Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dijeta.....liječi li uzrok ili samo poslijedicu? 8 Ana 7208 23 Feb, 2009 19:26 pm
Ana Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)