SPASENJE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Jul, 2011 01:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Varaš se brate,

ovo je 3d svet iluzija, ne postojimo ni ti ni ja.
Nalazimo se u disjunkciji sa bogom,
a taj smrad i miro, o kojem pričaš,
to je vapor koji zapuh donosi iz nekog drugog sveta.
Koji čeka da se rodi.

Kao i sutrašnji dan.
A do tada...da smo živi i u šali i u zbilji, jer bez ljudi nema ni priče.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 20 Jul, 2011 03:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malo i ja da se ukljucim sa nekim stavovima u koje trenutno verujem .

U ovoj raspravi o spasenju se primecuje tendencija da se sazna kako doci do spasenja ,a da se pri tome i ne zna sta je spasenje .
Mi mozemo zamisljati sta je to , pa se i uzivljavati da smo delic saznali ili vise delica ili cak da kao papagaji ponavljamo necije misli po nama velikih licnosti .....,ali dokle god tezimo da saznajemo sta je to , mi to ne znamo .

Iz ovoga se zakljucuje da do ideje spasenja idemo putem saznanja .
I saznanje nam zajedno sa verom(intuicijom), da smo na dobrom putu daje neke smernice kuda dalje ili kako blize spasenju .
U jednom kratkom trenu mozda i saznamo da mi ni nismo to sto smo do tada zamisljali da jesmo , pa i uvidjamo da treba da promenimo smer svoje teznje .Jer shvatamo da je i bilo nemoguce onog predjasnjeg sebe spasiti na bilo koji nacin ili drugim recima novo stanje sebe je u neku ruku spasenje u odnosu na ono predjasnje stanje jer je kudikamo slobodnije i osetnije .Zatim , mozemo uz pomoc inteligencije predpostaviti da je verovatno i za predstavu ovog novog sebe spasenje nerealno , jer kao takav , predstava o sebi je nerealna .

Ovaj primer se multiplicira u saznanju i rezultira sve vecim oslobadjanjem od pogresnih predstava sebe , sto je spasonosno .

Ali gde je tu krajnje spasenje , pitace neko , mozda bas neki vernik .

Mozda na istom mestu gde je i pitalac .
Neko ce mozda zameriti da je ovo apstraktno .

A koliko je tek apstraktno traziti spasenje a da pri tome se ni ne zna sta je to ili jos gore ne znati za sebe .

U svakom slucaju pored sve vere covek ipak i jedino kroz saznanje upotpunjuje svest o sebi .I ti atributi ljudske akcije uopste nisu oponenti vec jedino sinhronim delovanjem cine da se napravi trenutni skok u poimanju sebe i mogucih ciljeva iz tako nove perspektive .
Tako da negiranje razuma i sveobuhvatne inteligencije ili bilo kojeg atributa ljudskog bica je cin slepila i nedovoljno siroke predstave o sebi .

Pre svega ljudsko bice u sebi nosi bozansko seme ili iskru .To seme treba da se oplodi da bi od devojke nastala majka .Jer svi mi smo zenskog pola u odnosu na Bozansko , koje u sebi nosi vatru istine .Trudovi , porodjajne muke su deo naseg puta uspenja i spasenja .Jer plod moramo da porodimo i kao takvi se usput i spoznajemo .

Devojcica ima lutke kao simbole svoje bebe koju ce jednom u buducnosti da ovaploti .Zamisljati od lutke da se ponasa kao ljudsko bice je analogno preduhitrenom ocekivanju spasenja bez neophodnih iskustava sebe .

Jer vec u visem stadijumu ljudskog bica , se uvidja da je takvo ocekivanje nerealno i nepotrebno .

Otkriva se novi cilj !Koji moze biti i oznacen istom recju ili pojmom ali u istinitijem svetlu .
Koliko je taj novi cilj realan , saznanje dubljeg iskustva ce ga uskoro rasvetliti .
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 20 Jul, 2011 11:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako posmatramo da je Bog taj koji treba da "oplodi" to duhovno seme u nama, onda naspram njega mi jesmo zensko, ali muskarci trebaju biti "oplodjeni" zenskim, a zene muskim principom. Tek tada mozemo biti kompletni. Iz te ljubavi se radja nova osoba i eto onoga sto se naziva svetim trojstvom na delu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 20 Jul, 2011 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale :

"Често можемо да прочитамо да људи који говоре о духовности, говоре о шестом,духовном чулу. Неки то чуло зову треће око, неки интуиција, ја интуицију преводим као предосећај па би га могао и тако назвати. Главно је да то чуло се дирекно ослања на веру и ко нема вере нема ни то чуло" .

Dragi Rale ,
moram da te razocaram .Nisi u pravu kada je u pitanju sesto culo .Ja sam rodjena sa otvorenim trecim okom .A mozda se otvorilo i kasnije ,posle klinicke smrti ,ne znam ,bila sam jako mala .I kao dete sam mislila da je to normalno .Ali znam da nisam imala pojma o bilo kakvoj veri a ni Bogu do svoje 30.godine.A sto se tice ituicije ,moguce da je povezana sa trecim okom .Sigurno jeste.

Pozdrav !
Very Happy
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Jul, 2011 14:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::
Rale :

"Често можемо да прочитамо да људи који говоре о духовности, говоре о шестом,духовном чулу. Неки то чуло зову треће око, неки интуиција, ја интуицију преводим као предосећај па би га могао и тако назвати. Главно је да то чуло се дирекно ослања на веру и ко нема вере нема ни то чуло" .

Dragi Rale ,
moram da te razocaram .Nisi u pravu kada je u pitanju sesto culo .Ja sam rodjena sa otvorenim trecim okom .A mozda se otvorilo i kasnije ,posle klinicke smrti ,ne znam ,bila sam jako mala .I kao dete sam mislila da je to normalno .Ali znam da nisam imala pojma o bilo kakvoj veri a ni Bogu do svoje 30.godine.A sto se tice ituicije ,moguce da je povezana sa trecim okom .Sigurno jeste.

Pozdrav !
Very Happy

Ali to ne znači da nisi imala veru.
Vera je nešto što ima svako od nas, to je širi pojam od religije...

Pozz
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 20 Jul, 2011 15:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Istinski spas jeste ljubav.Sto smo blizi osecaju zaljubljenosti,to smo blizi necemu,nismo sami,ne gasimo se.Veoma lep osecaj i treba ga ceniti.To je emocija.To je stanje duha u kojem je sposoban da vidi,da oseti i da razume.Tako da je jedan od puteva spasenja,pratiti tu nit.Iako je ponekad tesko,veru treba imati u to,Inace se sve raspada ko kula od karata.I opet smo na pocetku gde trazimo...spas:D
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 20 Jul, 2011 15:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Rale :

Dragi Rale ,

Pozdrav !
Very Happy

Ali to ne znači da nisi imala veru.
Vera je nešto što ima svako od nas, to je širi pojam od religije...

Pozz

U pravu si Gibo . Very Happy
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 20 Jul, 2011 19:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale :

Dragi Rale ,

Pozdrav !
Very Happy
Нисам сигуран да говоримо о истом трећем оку.
Духовно чуло о којем говорим се може описати као нека врста спремности да се у све поверује. одликује се одлучношћу да се не дозволи уму да нешто прогласи за глупост,лудост и сл. па да га на тај начин дискредитује. већ и у свему чак и и највећој глупости тражи истину и могућност да се нешто научи. то чуло се очитава као благи предосећај да је то то, иако нас ум покушава да убеди да ту нема ништа вредно. то се лако упоређује са медаљом.сви знају да медаља има две стране и онда дође неко и каже да медаља има три стране. тај предосећај ће нам послужити да испитамо ствар и пронаћићемо трећу страну. тако и у духовности,без тог чула смо слепи јер ће нас наш ум увек убедити да не треба да обраћамо пажњу ван онога шта нам он прича, као што се Зосиму дешава, он једноставно не може да исплива ван граница сопственог ума.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Jul, 2011 08:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Духовно чуло о којем говорим се може описати као нека врста спремности да се у све поверује. одликује се одлучношћу да се не дозволи уму да нешто прогласи за глупост,лудост и сл. па да га на тај начин дискредитује. већ и у свему чак и и највећој глупости тражи истину и могућност да се нешто научи.

Evo, pokušao sam, trudio sam se svim snagama, čitao te iznova ali ne vredi.
Biće da si u pravu, ja jadnostavno ne mogu da isplivam van granica sopstvenog uma.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Jul, 2011 08:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag,

napisao si jako lep post i što je jako važno, u pravom trenutku.

Foodsmiley
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Jul, 2011 08:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim :
"Hrišćanstvo je svojom dualnošću pocepalo ljudsku dušu.
Psihijatri su mu neizmerno zahvalni za to."

A ja hriscanka ,pa jos pravoslavka . Smile

Nema mi spasenja .

A ovo sa psihijatrima mi nije bas jasno .Da li si potpuno siguran u ovo sto si napisao ?
Ali ne ovako ili onako ,nego bas siguran ?

Ako cu iskreno , ne znam ni od cega treba da se spasavam .
Bas sam stvarno neznalica .

Mozda od same sebe ?

I sta ako se ne spasem ?

(Sledeći pasus je iz Sarinog narednog posta, ali sam ga ovde umetnuo jer mi je činio logičku celinu)

Ja sam rodjena sa otvorenim trecim okom .A mozda se otvorilo i kasnije ,posle klinicke smrti ,ne znam ,bila sam jako mala .I kao dete sam mislila da je to normalno .Ali znam da nisam imala pojma o bilo kakvoj veri a ni Bogu do svoje 30.godine

(pa sledi...)

Mogu iz mog zivota a i mojih bliznjih , da navedem primere Hristove Milosti i to onda kada ni jedno jedino slovo iz Svetog Pisma nisam procitala i kada u porodici a i okruzenju niko nije govorio o tome ili me ucio ,na bilo koji nacin.

Draga Saro,

siguran sam u to što sam napisao i da ne bi bilo zabune ponoviću: Hrišćanstvo je pocepalo ljudsku dušu. (Zavadi pa vladaj !)

A sada ću i ja tebe nešto da pitam. Pažljivo sam pročitao tvoje kazivanje o zaista potresnim trenucima u životu.
Kako si tako sigurna da sva zasluga za čuda i milost koji su te snašli pripada jevrejskom bogu, a ne nekom predačkom, slovenskom, kao npr. Perunu?

Ja sam puno puta čitao i uživo slušao ispovesti žena koje su na jedan ili drugi način izgubile nerodjeno dete. Sve one pričaju da izgubljeno dete ne prestaje da plače i doziva.

Vidiš, pre nego što su ti utisnuli pečat vere na mozak i žigosali te, ti si imala to neverovatno iskustvo. Neka se milost spustila na tebe zahvaljujući kojoj si još uvek ovde, sa nama.
Sve se to desilo u dobi dok si imala nevin, autentičan um.
Da li si sigurna da to nije bila milost nekog slovenskog boga, našeg, predačkog boga?

Možda si baš ti bila jedno od one posebne dece koje je trebalo da pogleda svet bez koprene na očima. Da vidi ogoljenu laž.

Da uspostavi vezu sa izgubljenim silama koje počivaju u našim korenima.
Baš na ovom tlu.

Ne bih se iznenadio, ako imaš šumu u blizini, da na nekom hrastu otkriješ svoj znak.

I onda će ti biti jasno koga i šta treba da spašavaš.

A kroz to, možda i sve nas.
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 21 Jul, 2011 10:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim :
Da li si sigurna da to nije bila milost nekog slovenskog boga, našeg, predačkog boga?

Sara :
Nisam sigurna cija je milost u pitanju ,ali je milosti bilo.

Zosim:
Možda si baš ti bila jedno od one posebne dece koje je trebalo da pogleda svet bez koprene na očima. Da vidi ogoljenu laž.

Da uspostavi vezu sa izgubljenim silama koje počivaju u našim korenima.
Baš na ovom tlu.

Sara :
Razumem.Mozda ovako i treba sa mnom da se nasalis ,da se naucim kako se razgovara sa ucenim covekom.Ja ovo najozbiljnije mislim .

Nego kada si pomenuo Peruna ,otkud znas da uzivam da posmatram munje i slusam gromove? Kada si u planini ,to izgleda mnogo impresivnije . Odbijajuci se od okolnih brda i vrhova planina ,zvuk se umnozava i onda imas osecaj da su se udruzili i nebo i zemlja u jedan neverovatan ZVUK ,u jednu a ponekada i dve Oktave ,bez pauza.

Pozdrav !
Very Happy
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 21 Jul, 2011 10:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za Miodraga :

Kakokod izgledalo cudno ,ali ja sam tebe jako dobro razumela .
Dopada mi se tvoje razmisljanje i tumacenje .

Pozdrav !
Very Happy
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 21 Jul, 2011 21:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

rale ::

Духовно чуло о којем говорим се може описати као нека врста спремности да се у све поверује. одликује се одлучношћу да се не дозволи уму да нешто прогласи за глупост,лудост и сл. па да га на тај начин дискредитује. већ и у свему чак и и највећој глупости тражи истину и могућност да се нешто научи.

Evo, pokušao sam, trudio sam se svim snagama, čitao te iznova ali ne vredi.
Biće da si u pravu, ja jadnostavno ne mogu da isplivam van granica sopstvenog uma.
Управо због тога ми и имамо још једну врсту свести РАЗУМ, да не би смо били оковани границама свог ума. Разум служи да се провери каквоћа мисли које се рађају у уму. У противном кад би имали само једну свест ми никад неби могли да проверимо ваљаност својих мисли већ би смо увек слепо веровали својем мишљењу.
Што већина људи и чини. Јер свако ко сам себе собом мери изгледа себи паметан.
Имамо ми и трећу врсту свести,која нити мисли, нити размишља већ само чини по закону божјем.
Увек када ми нисмо задовољни одговором који нам даје ум, ми отварамо могућност да се покаже разум и да да одговор на ствар која нас занима.
Питање:
-Дали је ово што мислим стварно тако или може и друкчије да се гледа је кључ за браву која се зове РАЗУМ.
Само треба бити спреман за парадокс(неприхватљиво мишљење) јер мишљење разума је обично неприхватљиво за ум.
Ми смо створени тако да можемо испливати ван граница свог ума, само је ствар имамо ли воље за то или су нам слађе лажи нашег ума.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Jul, 2011 21:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::

Ako su emocije; strah, mržnja, radovanje, zaljubljenost i sl. proizvod evolucije ili već šta,
i kao takve svrsishodne opstanku i ostalome što čini da prođemo bolje,
šta će nam u tome krugu naprimjer samilost?
Šta čovjek na vrhu lanca ishrane, barem poznatom, ima da pronađe korisno u samilosti prema drugom biću?

...

Pogledajte ovaj divan odgovor na Petrova pitanja:

Link
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Strana 14 od 15

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287382 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je 1.maj samo praznik rada ? 1 rade1969 5760 02 Jun, 2011 00:33 am
oversoul Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST 90 Vera Bojičić 35122 12 Apr, 2011 22:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702151 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRAKSA III - Najzahtevnije vežbe - samo za veoma iskusne 423 talerman 97831 16 Feb, 2010 19:50 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sposobnost razlikovanja istine od lazi 36 MEDUZA 17361 14 Avg, 2009 08:18 am
spirit Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dijeta.....liječi li uzrok ili samo poslijedicu? 8 Ana 6071 23 Feb, 2009 19:26 pm
Ana Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)