Konj sa krilima
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
HAL 9000
Na duhovnom putu

Pridružio: 09 Sep 2009

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 16:03 pm    Naslov: Konj sa krilima
Odgovoriti sa citatom

KONj SA KRILIMA

Moja majka je sinoć sanjala konja kako leti na nebu, imao je krila naravno, i sve se to odigravalo na nekom vrlo neobičnom mestu koje nije mogla da mi opiše. Da li neko ima značenje ove pojave ?
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li je to ceo san ili samo delić sna kojeg se seća?
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 20:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li bi se moglo reći za tvoju majku da "vodi neku bitku" sa nekim,kao na primer neki sud.spor ili tako nešto...
U svakom slučaju bih ja to protumačila kao da će se vinuti iznad te životne situacije (problema),izaći će kao pobednik,oslobodiće se nekog bramena (dobiće krila).
( Njena plemenitost će pobediti.)
Mnogo je lakše protumačiti san ako znaš bar nešto o osobi i životnoj situaciji u kojoj se nalazi...u svakom slučaju...lep san!

Pozzz...
HAL 9000
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 20:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitaću je kasnije da li ima još nekih detalja.

Uglavnom to se odigravalo u nekoj prirodi, i ona je leteo po nebu prateći nit po nebu.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 20:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam šta to znači, ali izgleda mi divno...meni je obično u snu vrlo bitan osjećaj koji me pratio dok sanjam, je li to bila ugoda ili strah, kako je obojen...

Ja sam noćas sanjala nebo, prepuno zvijezda, nikad takvo nebo nisam vidjela. Penjala sam se na neku planinu, iznad zaljeva (nije mi poznat) i stala sam pogledati prekrasni prizor jer premda je bila noć, nebo je bilo sjajno od tisuće zvijzda koje su gusto, gusto sijale na svodu...

Onda sam vidjela padalice....prekrasno, sa svih strana...jedna, pa druga, a onda su bile dvije istovremeno koje su paralelno padale iznad horizonta...

Prekrasno. Čak sam uspjela u snu zaželjeti i jednu želju, sporo su padale, padale su točno onoliko brzo koliko sam htjela da padaju, koliko mi je trebalo da utvrdim želju...

Onda smo morali krenuti dalje prema vrhu.
Prekrasno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 21:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvončice,tvoj san je prelep i pun simbolike i u samom tvom opisu sna se nalazi i tumačenje...
Ja često u poslednje vreme sanjam da letim, a u snu sam svesna i razmišljam kako sam često govorila kada se takvi snovi prepričavaju,pa neko ispriča da leti u snu, kažem, da ja tako nešto nikad nisam sanjala a gle ja letim...oduvek...samo toga nisam mogla da se setim!!!
Prelep je osećaj, letim (a nisam ptica) u ovom sam telu i osećaj nije čudan,sasvim je prirodan...i onda taj prelep osećaj ponesem kad se probudim... Zz
HAL 9000
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uspensky ::
Da li bi se moglo reći za tvoju majku da "vodi neku bitku" sa nekim,kao na primer neki sud.spor ili tako nešto...

Vodi i to vrlo često jer je sudski veštak : ) Hvala puno na odgovoru!
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 21:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dodaću samo još nešto,možeš da preneseš majci...treba samo da sledi svoj unutrašnji glas,da sluša sebe,takve odluke su ispravne...(jer konj prati trag na nebu)
a ona će već znati na šta se to trenutno odnosi...Puno sreće joj želim u poslu koji nosi mnogo odgovornosti! Heartr
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 22:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Uspensky!

Premda je ovaj moj san bio ispunjen jednom izvanrednom čistotom i ljepotom, napisala sam ovjde ponukana snom mame Hala...s obzirom da mi se učinilo slično. Nebo, prekranso, sjajno...ne bi me čudilo da konji lete po njemu, baš je bilo za letenje....ali pošto sam se ja penjala....

Inače, često sanjam da letim i to je super. U snu, točno znaš, kad hoćeš poletiti, samo pomisliš, točnije u prvi mah ti ne znaš da letiš (to osvjestiš tek kad se probusdiš) u snu obično samo kreneš, jednako kao što na javi kad negdje želiš otić - othodaš.
Tako je s letenjem. Samo pomisliš, a opet nesvjesno, nekako samo kreneš....divno!
Možda ja zato mrzim vozit auto, podsvjesno.....
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 21 Nov, 2009 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da,da...baš je tako!!! Ni ja ne vozim auto...pa šta će nam auto... Very Happy
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Nov, 2009 09:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja sam jednom jako davno usnio belog konja kako leti po nebu ostavljajući za sobom trag. Izgledao je kao mlazni avion. Ali to nije bio avion, već konj sa krilima. Postoji, naravno, veći broj mističnih konja. Jedan od njih je svima poznati Pegaz. Potrebno je ući duboko u značenje Pegaza, pronići u taj mit i osvetliti šta on zaista u sebi krije.
Drugi poznati mitski konj jeste Jednorog.
Retki su ti koji su videli Jednoroga. Vidjenje jednoroga predstavlja veliki pomak u duhovnom razvoju.
Postoje i crni konji. Mračni vilinji konji. Oni navode nesrećnog putnika namernika u sigurnu smrt. Njihova griva je čupava i u njoj su školjke.
Mnogo toga se još može reći za mistične konje.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Nov, 2009 13:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najzanimljiviji mitski konj je leteci konj Kraljevica MArka JABUCILO...
Culi ste za njega?
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 27 Nov, 2009 23:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čuli smoooo....! Srce si!
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 18:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ja sam opet imala noćnu moru, ali onu koja se nastavlja i kad se probudiš, pa opet ...

Sanjala sam da smo došli u neki kafić i rasporedili se odamh u prvu prostoriju, ipsred šanka, bio je tu neki separe preko puta, samo jedan. Sve je onako uređeno socrealistički, metalni šank, crvenkasto smeđe pločice, kožna sjedala na drvenoj klupi uza zid....iz te prostorije moglo se ući u drugu, u kojoj je kao bio recimo dio za bilijar.
Moje društvo bilo je neko s posla, nas desetak...

Onda su došla dvojica, od kojih su svi krzmali, okretali leđa, da ne gledaju u lice pogotvo jednom: a taj je bio neki tip, onako mršav, sav u crnom i s dugom crnom kosom, lice mu nisam vidjela, ali ispuštao je neke piskutave zvuke i bio čudno hiperaktivan, stalno se siktavo smijuljio i nešto s rukama artilulirao, onako s prstima ispred lica...Izgledao je optrilike onako kako su izgledali svi olinjali pankeri u Palachu na početku Novog Vala, krajem osamdesetih. Drugi je bio mršav, običan tip s kratkom kosom...U svakom slučaju, proširili su jezu kad su ušli i svi su se micali od njih.

Frendica me je uzela za ruku i kao otišle smo u drugu prostoriju. Kad smo čuli da ova dvojica dolaze s druge strane, brže smo se vratile ispred šanka.
Onda je odjednom sve bilo prazno, svi su otišli, a ja sam samo čula kako me frendica izvana zove i to po nadimku, vrlo glasno.

Požurila sam van, ali sam htjela pokupit jaknu i laptop torbu sa stolice kad sam osjetila da su se pojavili ova dvojica:crni iza leđa, a ispred mali.
Osjetila sam jaki udarac iza, uzdzž cijelog tijela, kao da se zaljepio u mene. Bacio mi je jaknu preko glave, tako da sam posrnula naprijed i vidjela samo tlo ispred svojih nogu: mali se sagnuo kako bi me podigao za noge da me odnesu.

tu sam se probudila, i znala sam da je to bio san ali sve vrijeme sam osjećala taj udarac po stražnjoj strani tijela, cijelom duljinom, kao neki teret. Malo sam se promeškoljila, ali nije nestajalo.

Mislim da je to bilo nedugo nakon što sam zaspala.
dugo sam bila budna, da mi se ne vrati san. Onda kad sam zaspala, opet sanjala ljude s posla, redakciju, čula kolegu kako mi govori da strukture koje rovare, već su napravile hijerarhiju i novu kadrovsku križaljku i da će on bit novi glavni urednik.
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2009 18:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvončice,kad god sanjamo da ulazimo u neki prostor,kuću, to se odnosi na nas same...ti si bila u kafiću ,tu je bilo više prostorija,to su sve delovi tvoje ličnosti.Ta dvojica predstavljaju neku event.opasnost,ustvari tvoje strahove.
Sad kad razmisliš, da li imaš osećaj da neko može da te ugrozi profesionalno,mislim da li na poslu možda imaš osećaj da neki ljudi za tebe predstavljaju "opasnost",možda imaš osećaj da su sposobniji ili tako nešto,pošto u snu pokušavaš sebe da zaštitiš tako što izbegavaš te ljude ali su te ipak sustigli.Taj san govori da u život. situaciji u kojoj si ne treba da uzmičeš nego da se suočiš sa tom osobom ili sa problemom.
Kao da nemaš dovoljno samopouzdanja i vere u sebe,pa ne reaguješ kako bi trebalo, ideš linijom manjeg otpora i onda baš zbog toga u nekom smislu snosiš posledice, tj. rezultat ne bude zadovoljavajući...
Možda sam se malo zanela...ja bih to tako protumačila,mada te ne poznajem...a ti vidi ima li nešto u tome... Srce si!
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200633 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118406 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149847 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702938 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98943 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1413340 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1636074 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)