Okultni simbolizam
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2009 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U citiranom postu jesam pitala tebe, no odgovorila si mi prepričani šablon, koji se prepričava mnogo stoleća. Stoga nisam zadovoljna tvojim odgovorom, jer pogotovu tvoje slaganje sa Istininim komentarom ne može da bude odgovor meni.

Pitala sam Enocha i on će tačno razumeti to što sam pitala.

Javno mišljenje o "broju zvijeri" me ne zanima.
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 02 Dec, 2009 09:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
U citiranom postu jesam pitala tebe, no odgovorila si mi prepričani šablon, koji se prepričava mnogo stoleća. Stoga nisam zadovoljna tvojim odgovorom, jer pogotovu tvoje slaganje sa Istininim komentarom ne može da bude odgovor meni.

OK sestro....nemoj samo da se ljutiš ! Gljedam i ćudim
Pozdrav tebi i Enochu Buket
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 02:24 am    Naslov: Re: Okultni simbolizam
Odgovoriti sa citatom

Starcy, govorim o simbolici "magijskog stapa" ili dvostruke zmije. Korespodenciji duhovnog i materijalnog, kozmickog i zemaljskog. To je najstarija i najjednostavnija simbolika. Kada govoris o Kabali, nadam se da mislis na hermeticku Kabalu koju su popularizirali Golden Dawn i Astrum Argentum. Citao sam Kabalu od Viktorije Lux i uocio sam da dosta koristi stellarni / magijski aspekt upravo hermeticke kabale. U toj kabali, pogotovo u magijskoj praksi, numeroloske vrijednosti Sephirota i kala imaju vlastito znacenje, popularizirano na zapadu. 666 kao kruna zenskog principa stvaranja, ekspandirana je doktrina stellarnih kultova o velikoj Majci Ribi, koja je iz plodne vode radjala bozanstva. To je po meni, kaoticna sfera gornje fondacije - Jesoda, u kojoj se objedinjujuje donje trojstvo Netzach, Hod i Malkuth. Broj Tipheretha meni je korespodentan broju Apsoluta, a to je 7. Kabalistickih skola ima mnogo a interpretacija kabale jos vise (zadnja sa kojom sam se sureo je Laitmanova), tako da je prilicno opsezno govoriti: "pise u kabali". Kojoj kabali? Smile
smatram (cisto moje proizvoljno zakljucivanje) da sa takozvanom "iluminatskom" simbolikom koja je proizasla iz tajnih redova, treba biti jako oprezan, posto je vrlo moguce da se radi o vjestom zamagljivanju zenskog principa kroz falusnu simboliku, koja hini zenski aspekat, pozivajuci se na stellarne tradicije.

Moj pogled na jednoznamenkast numeroloski sistem bio bi slijedeci:

0 - Praznina, Prauzrok, Prastvaratelj, Ain Soph, Aina

1 - Vertikalna duhovna sfera bez dodira sa materijom (kroz nas manifestirana kao individualnost), Shekinah

2 - Dualnost duhovnih sfera, Binah, Chokmah

3 - Trojstvo (dualnost pozitivne i negativne sfere koja dovodi do nastanka neutralne sfere), Kether

4 - Neraskidivost svih planova, Chesed, Geburah

5 - Koronacija planova koji nastaju sjedinjenjem triju aspekata, Vau, Daath

6 - Poniranje u materiju kroz sferu Kaosa (Yesod, Malkuth, bezimena sfera materijalnog) / materija prema Kaosu (bezimena sfera materijalnog, Malkuth, Yesod)

7 - Apsolutno, Tiphereth

8 - Infinitivnost (vjecita petlja kauzalnog i efektivnog / spirala rasta i pada) - Kether, Tiphereth, Yesod, Malkuth / bezimena sfera materijalnog (mikrokosmos) / Malkuth, Yesod, Tiphereth, Kether)

9 - Ascenzija iznad materije (Malkuth kao polaziste, Tiphereth i Kether)

Primijetit ces da Malkuth ne uzimam kao sferu materije. Uzimam ga kao donji astral (donju fondaciju) i prvu stepenicu u Ascenziji Covjeka, kada Mikrokosmos postaje najniza sfera Makrokosmosa (uzevsi u obzir da su Mikro i Makro kosmos u potpunosti korespodentni).

Inace kabalu vise uopce ne proucavam, jer sam rano uvidio da covjek moze posvetiti cijeli zivot tudjim interpretacijama i doktrinama (kojih ima vrlo mnogi i koje se vrlo razlikuju, ponekad cak i dijametralno) i na kraju ne znati apsolutno nista, tako da radije meditiram i kontempliram nad Drvetom Zivota i dolazim do vlastitih zakljucaka, koji se tu i tamo poklope sa necim sto je vec napisano od nekog. Eklektizam? Sinkretizam? Solipsizam? Daj Bog Very Happy Ionako su me oduvijek fascinirali oni koji su se usudili na temelju postojeceg graditi svoje vlastite sustave Wink Smile
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 05:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, Malkut je samo u svom najnižem i najgrubljem delu materija.

Inače, glavne stvari se u Malkutu dešavaju po njegovom eteričnom prostoru.
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 05:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, ja bi rekao da je Demijurg demon, to jest, skupina Palih Andjela opisana u Knjizi Enocha. Odakle su "pali". E o tome imam spoznaju i teoriju proizaslu iz nje.

Slazem se sa teorijama proistaklim iz magije kaosa kao i nekim diskordijanskim idejama o Prvobitnom Nistavilu. Neke interpretacije judaizma opisuju upravo tu Nistavnost kao prauzrok svega. u kabali (nekim interpretacijama) to bi se moglo svrstati pod sferu Ain Soph. Moje skromno misljenje je da je iz te primordijalne sfere koja je bila fluidna (doktrine drevnih neolitskih kultova o Majci Ribi koja je je iz vlastite plodne vode stvarala / radjala bozanstva) i koja je sfera Jesoda (smatram da je bila prva i jedina), doslo do prvog sukoba medju "bozanstvima". Ta prvobitna sfera mogla bi se izjednaciti sa grckim Tartarom. Dakle, u pocetku bijase "pakao" Smile Svijesti koje su stvarane, boravile su u potpunom mraku i nistavilu. Nekoliko svijesti udruzilo se u jednu, osjetivsi prvobitan poriv stvaranja, koje bi ih odvelo van iz limba. Dolazi do sukoba "stare" i "nove" skole. Jednima je bilo dobro u limbu. Drugi su zeljeli stvarati nesto novo. Udruzivanje novih svijesti dovodi do stvaranja Logosa u povojima. Sudaranje frakcija dovodi do "eksplozije" dva aspekta tame, koji stvorise istovremeno proboj iz "jajeta" u ogromnooj eksploziji onoga sto nazivamo Svjetloscu (Big Bang bio je samo materijalna manifestacija prvobitnog Praska). Svijesti nisu napravile proboj prema van, nego u sebe, sto je dovelo do implozije. Posto unutar i van ne postoji, tako ne postoje ni eksplozija ni implozija, vec jedno novo stanje koje je nastalo iz postojeceg / nepostojeceg. Udruzene svijesti postaju jedna svijest koja nam je znana kao Apsolut, a bljesak postaje potpuno nova sfera znana kao Velika Praznina (Ain Soph, Aina, Pleroma). Prvobitna sfera Jesoda nastavila je postojati, ali "unutar" sfere Aine i "podno" sfere Apsoluta, postavsi istovremeno njegov dio, ali opet i zaseban dio koji ce kasnije imati presudnu ulogu u stvaranju raznih oblika kreacije, pa tako i nase materijalne ravnine. Sfera Apsoluta sada je imala potpunu slobodu stvaranja. Jedno se pocelo dijeliti, na drugaciji nacin nego sto se spajalo. Vise nije bilo supresivnog elementa koji bi primorao svijesti da se udruze u jednu, nego elementa koji ima neogranicenu moc stvaranja "nizih" svijetova; poput djeteta ili ludog slikara koji su se nasli pred ogromnim platnom. Jedno se dijelilo na dvoje, dvoje na cetvero, cetvero na sesnaestoro i tako dalje i tako dalje, odrzavajuci unutar svake sfere primaran arhetipski kod broja 7 (nerasclanjivost apsolutnoga). Ovdje se ne radi o podjeli entiteta, nego podjeli "podsfera" unutar sfere Apsolutnoga. Ta piramida sa beskonacnim stepenicama unutar Kreatora, bio je toliko homogen i nerasclanjiv produkt, da je jednostavno nekim entitetima unutar pojedinih sfera postalo "monotono" kreirati "nize sfere" koje su na odredjene nacine u sustini bile potpuno identicne sferi Jednoga. Stvorene beskonacne sfere mogle bi se opisati kroz andjeoske" hijerarhije (od najvisih prema najnizima): Seraphimi, Cherumimi, Thronesi, Dominiationsi, Powersi, Virtuesi,
Principalitisi, Archandjeli i Andjeli. "Komesanje" nastaje u redovima Powersa, petoj "stepenici" odozgora, koja je korespodentna sa kabalistickom Geburom. Dolazi do drugog "sukoba" u "povijesti stvaranja", gdje se jedna frakcija Gebure odmetnula od druge, kao i od svih ostalih u hijerarhijskoj strukturi. Vanzemaljskim jezikom, radi se o Sirius A entitetima (preciznije, o jednoj frakciji istih). Postojale su samo dvije solucije: pomiriti se sa postojecom dinamikom stvaranja i stvorenog (koju su oni smatrali staticnom), ili, pronaci novo rjesenje. To novo rjesenje nude im svijesti iz prvobitne sfere Jesoda (Swerdlowova prica o Transparentnim bicima koja su dosla iz drugog univerzuma i nagovorila Lireane da se spuste u novu i drugaciju stvarnost - materiju). Plan je bio, da se ujedine stvaralacke snage Kaosa sa snagama koje su u sebi nosili "odbjegli" predstavnici Apsolutnoga. Da bi se ostvarila nova kreacija, odbjegle frakcije Powersa moraju proci kroz sfere Jesoda i zadrzati se u njima, toliko dugo da se u potpunosti stope sa svijestima Kaosa. Ukradena svijetlost, infiltrirana u mrak, dovodi do stvaranja nove sfere, koja je bila gusca od svih poznatih i u kojoj su prevladavala sasvim nova pravila. Dolazi do Velikog Praska i stvaranja materijalnog svemira. Novopecena svijest Mraka / Svijetlosti bila je odusevljena. Mogla je iznova i iznova stvarati samu sebe, kroz koronaciju materije i antimaterije, od najsitnijih cestica pa sve do elektrona i atoma. To je onaj kabalisticki mit o Kliffothima koji su ukrali svijetlost Sephirota i stvorili materijalan svemir. Kaoticna i Andjeoska svijest ujedinjene u jednu, stvaraju novu svijest - demonsku svijest. Ta nova svijest i njena kreacija bile su drugacije i od Kaoticne Svijesti i od svijesti samoga Apsoluta, ujedinivsi u sebi i jednu i drugu, ali opet, postajuci nesto potpuno novo i drugacije. Sve je bilo gusce, crvrsce, obuhvatnije. Novostvorena sfera sudarala se opetovano i opetovano sa sferom Kaosa, djelujuci materijom na antimateriju, sto je opet (na sveopce uzbudjenje) dovodilo do stvaranja novih levela svjesnosti. Smatralo se da je "statika" apsoluta vjecito prevazidjena. Zgusnjavanjem materije i konstantnim eksplozijama koje su izazivali materija i antimaterija, dolazi do nastanka suncevih sustava i planeta. Materijalan univerzum podijeljen je kroz razne stupnjeve / sfere, od kojih je opet svaka sfera stvarala nizu sferu. No, ovih sfera nije bilo beskonacno. Stvoreno ih je 7. 7 materijalnih univerzuma u bojama u razmim bojama i na razlicitoj skali titranja. Zasto 7? Sedam je primaran kod stvaranja Apsoluta. Svaka stvorena sfera u sebi je sadrzavala 7 podnivoa. Jednostavno, Apsolut nije mogao "dublje" sezati u materiju. Tu se ukljucuju sfere cistoga Kaosa, koristeci opet mjesovitu sferu Kaosa / odpadnutog Apsoluta (kroz demonsku svijest), iskreiravsi najdonju ravninu (nasu), prepustajuci entitetima iz gornjih materijalnih ravnina da stvaraju dalje po volji zivotne oblike. Visi oblici materijalnog stvaranja bili su na bazi plinova (helija, vodika i metana pretezno) te organski oblici (insektoidni i reptilski) koje je stvorila sfera Kaosa, te humanoidni te opcenito razni oblici sisavaca, je stvorila mjesovita demonska svijest Kaosa i Apsoluta. Kako je kreacija u materiji bivala sve slabija i sve manje u doticaju sa svijesti Apsoluta, tako je sama struktura kreacije bivala sve krhkija i u najblazu ruku receno, gluplja. Nije postojala ona "supstanca" koju bismo mogli nazvati dusom, jer je ista prekinuta samim ulaskom u materiju. "Istovremeno" stvaranju materije, sfere Apsoluta indiferentno su pratile sto se dogadja sa odmetnutom sferom. Vidjevsi da je "eksperiment" renegata Gebure i sfera Kaosa rezultirao generalnim neuspjehom, posto su oblici novonastalih zivota bili sve krhkiji i unistavali se nakon pocetnog stanja, jedva odrzavajuci samu sferu postojanom, odluceno je da one "istinske" sfere Gebure / Powersa / Siriusa A, stvore "paralelan model" materijalnog univerzuma.
Seraphimi (Lavlja andjeoska bica), stvaraju portale kroz Kaos i salju dio svijesti Thronesa (onih na strani Apsoluta), kroz pukotine (znane kao crne rupe) u proiciranu materijalnu ravninu.
Stvoreno je "vrijeme". Tim novim izumom, Siriani sticu prevlast nad djelovima materije i prolaze cijeli ciklus "kruznoga toka" (pretece Karme), pomicuci vlastiti ciklus nekoliko trilijardi godina unazad. Prosavsi "Pad u materiju" i uzdignuvsi se iz nje, zahvaljujuci svjetlosti Apsoluta i "ukradenom" dijelu materije od Kaosa i odbjeglih frakcija Powersa (ujedinjenih u demonsku svijest). Cijeli proces trajao je nekoliko milijardi godina, pri cemu su stvoreni mnogi svjetovi i univerzumi. "Povratkom" u gornje (etericne) sfere, imali su jasan uvid u sve prednosti i nedostake materije, stvorene od demonskih svijesti, kao i od svijesti samoga Kaosa. "Istovremeno", demonske svijseti nijemo su promatrale kako njihove tvorevine ratuju medjusobno i jedne sa drugima, unistavajuci se medju sobom i unistavajuci nize oblike stvorenih svijesti. Mnogo toga i sami su unistili, u nemoci i ocajanju da promatraju kako civilizacije nestaju, razarajuci ono sto je stvoreno. U to vrijeme, Zemlja je prosla dugu evoluciju sa raznim oblicima zivota, od kojih su najvisi bili reptilski i humanoidni. No, jos uvijek nedovoljno osvjesteni da kreaciju ostvare na nacin na koji su to kreatori osmislili. Doslo je do "corsokaka" u kreaciji. Uvidjevsi da je "bezdusnost" ono sto nedostaje demonskoj i Kaoticnoj kreaciji, koja je opet prijetila da prodje kao svijesti u primarnom Kaosu, Ascendirani (uzasli) Majstori (Powersi koji su se uzdigli iz svoje inacice materijalnog svemira), nude demonima i svijestima Kaosa sporazum: ili ce dopustiti da sami interveniraju i "oplemene" kreaciju na svim nivoima; ili ce ostaviti da se materija jednostavno kao takva "urusi u sebe" i propadne. Svijesti Kaosa protivile su se tome, dok su demonske svijesti to prihvatile. Zapocinje prodiranje Svjetlosti u sve stvorene oblike zivota na svim materijalnim nivoima, od kojih su jedino oblici stvoreni od demonskih svijesti bili u mogucnosti da to prihvate. Reptilske i insektoidne svijesti ostale su na svojoj granici svijesti (od kojih su neke prema nasoj trenutno vrlo visoke), ali nisu u sebe mogle primiti ono sto je kod plinovotoh i humanoidnih svijesti, te svijesti oblika sisavaca na raznim nivoima stvaranja, a to je supstancija zvana - "dusa". Svjetlost je djelomicno, u 3 denziteskom nivou svijesti, ublazila prvo stvoreni (prema Gurdjieffu) organ kundabufera i stvorila podlogu za stvaranjem "nadtjelesne sustine" (supstance koja spaja materijalno sa etericnim). Sfere kaosa i neke demoske sfere inzistiraju da se kod nekih vrsta (humanoidnoj, izmedju ostalih), ostavi prostora za sam Kaos i demonsku svijest, koje su se infiltrirale u bazicne kodove stvaranja. Stanovnici najgusceg dijela materije (mi), postaju na taj nacin nositelji Apsoluta, Kaosa i demoskog (mjesavine Apsoluta i Kaosa), te na taj nacin zadobijaju status sondi koje u sebi objedinjuju cijeli sustav stvaranja (mikrosvemir) koji opetovano prolazi sve faze (u sebi), od izlaska iz Primordijalnog Kaosa, preko stvaranja Ain Soph (Praznine. Plerome), preko razdjeljivanja Apsolutne svijesti, do pada u materiju (Sirius A / Powersi / Geburah) i uzdizanja iz nje, istovremeno stvarajuci nanovo i nanovo Prvobitnu Majku Ribu, prvobitne svijesti Kaosa, te sve sto je proizaslo iz toga). Sve sfere objedinjene su u nama, najnizoj i najneosvjestenijoj svijesti u najguscoj materiji. Mozda je bitno napomenuti jos da je Powerse (one na strani Apsoluta) u materiju i iz nje vodila svijest koja je objedinjavala sve iskreirane svijesti od Seraphima do Andjela - Metatron / Henok / Hanuk / Enoch / Idris / Mithra / Buda / Krist / Hermes / Thoth / Krisna itd. itd., cija je protusvijest njegovim prolaskom kroz materiju, povratnom spregom, djelovala na prvobitni Kaos, stvarajuci antipoda / protutezhu - Setha / Šejitana / Šejtana / Molocha / Sotonu / Belzebuba itd. itd.
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 05:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, oprosti prijatelju...ali izgleda da sam slucajno obrisao predzadnji tvoj post, editirajuci, misleci da kvotam. Umor i sitni nocni sati cine svoje Smile Ako imas negdje sejvano sto si pisao o Demijurgu, molim te da pejstas ili da jednostavno ponovno napises, ako nemas.

Oprosti jos jednom za moj nemar Crying or Very sad
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 06:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema veze Enoch.

Ionako moj komentar o Demijugru i nije bio bog zna šta.

Demijurg je neiscrpna tema i imaćemo prilike još puno puta o njemu da diskutujemo.

Pozdrav Smile
istina
Gost

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 07:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Strcy ....

Imas pravo da se ne slzes a i zasto bi ...!?
Njbolje je komlicirano ... zar ne, pa jos i razlicito ... eto ja nikada nisam procitao niti proucavao niti jednog kabalistu. I nisam napisao niciji sablon.

Kada ste spominjali OSMICU ... a pokazival ste tri ... ja vam rece ... PA to nije jedna nego tri.
Ne moze vam to biti isto.
Jer je to sjedinjavanje tri trijstva a osmica je vjecnost ... BESKONACNOST ...
Te sam vam detaljno SVE objasnio i ... DOKAZAO ...

Vidis kako enoh korektno pise ... i siroko ... i sta i shvatila ...
 Nazad na vrh »
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 08:42 am    Naslov: GREŠKOM OBRISAN TALETOV POST
Odgovoriti sa citatom

talerman:

Ovde u Kini, ljudi su spremni da plate na hiljade evra samo da bi im se na registarskim tablicama pojavile tri šestice.

Oni taj broj sasvim drugačije tumače od nas.

Ako me jednom ne bude mrzelo, pokušaću da udjem dublje u tu problematiku.

Demijurg je očigledno bog fizičke realnosti, prirode i organskog života. A mi smo njegova deca. Mi smo deca Demijurga. On nas voli. On nas voli toliko silno da ne želi da nas pusti da odemo odavde tako lako, pa se stalno iznova ovde reinkarnišemo. Ja mislim da on nije mogao da stvori bolji svet od ovoga za nas. Kakvi smo, odlično je i ovo. Da nije bio tako dobar umetnik, ne bi bilo ni ove realnosti, te bi naše duše, takve kakve su, bile osudjene da stalno lutaju po univerzumu, kao neke kosmičke aveti. Demijurg ima i svoje pomagače, koje su stari gnostici nazivali arhontima.

Fizička realnost je, dakle, najgušći deo Malkuta. Alhemičari su ga nazivali Crnim gavranom. To je bio crni talog u njihovim epruvetama prilikom alhemijskih postupaka. Znači, materijalna ravan, nije drugo nego talog Božanske punoće ili Plerome što su govorili stari gnostici. Postoji sedam stepenika odavde do Osmog neba. Da bi se došlo do Osmog neba, potrebno je proći kroz Hegdobad, to jest kroz sfere sedam planeta čiji uticaji nisu uvek blagonkloni. Ko dospe do Osmog neba, on više nije pod uticajem Demijurga, planeta, ni Sunčanog sistema. U Osmom Nebu živi Hristos (po gnosticima) ili Hermes (po hermeticima) ili Logos (po gnosticima, hermeticima i neoplatonistima). Na Devetom nebu je Božanski UM (NOUS). Na Desetom nebu je Bog sam za sebe, neizreciv, nesaznatljiv, nespoznatljiv, koji je iako nemanifestovan, najmanifestovaniji.

Dakle, za jednog duhovnog čoveka, uopšte nema ni malo sumnje u to šta treba raditi!

Potrebno je krenuti odmah sada prema Logosu, Hermesu ili Hristu!

Odmah ka osmom nebu.

A preko sedam sfera.

Sedam sfera vode do osmog neba.

NEMOJTE SEBE DOVODITI U NEPRILIKE NEGO
SE OSOBODITE ZALA KOJE STE STVORILI.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
istina
Gost

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 09:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Javljam se ponovo jer nisam zavrsio ... nisam kod kuce, pa sam morao prekinuti.

Starcy ... kada je forum bio manji mogli smo se pratiti bolje. Upravo si ti bila razlog moga javljanja na neke teme ... jer si izjavila da si godinama i GODINAMA radila neke vijezbe i da nisi bas nista postigla ... a jos si i dijelila savjete i vjezbe... poslije toga sam vam po prilici dosta toga objasnio ... sa ljubavi prema svima i nikada nisam napisao kao ti gore.
Ovo sto je enoh objasnjavao sam isto i ja rekao .. ali na drugi nacin ... spajanje duha i materije ispreplitanjem energija, koje se podreduju i daju mijesto sledecim i sledecim. Ali se mora znati red pa tek onda rad.
Enoh je jedan od rijetkih koji stvarno radi ... i dokaz je da se moze doci sa bilo kojeg puta do glavnog cilja jer sve vodi ka pocetku ... ako se je u stanju izbjegavati zamke.... a koje sam vam licno JA predocio.
Mozda se nisam trebao sada ni javljati ... ali nisi trebala ni ti ovako napisati;

***jer pogotovu tvoje slaganje sa Istininim komentarom ne može da bude odgovor meni.***

Moglo se to i malo drugacije napisati ... vjerujem da ces razumjeti sta mislim ... jer drugo je potvrdivanje sebe ili zelja primiti odgovor od bilo koga .... a ne podanistavati ...

Jer ja se slazem sa enohom i sa mnogo drugih ... koji ne eliminisu nikoga nego uzimaju ono sto mogu da shvate i daju ONO sto su shvatili.

Da admine upravo sam i tako pisao i zato da se ne gubi vreme ... nego pravo izpocetka nazad preme napred ... izbjeci sve zapreke i lazna ucenja ... shvatiti ko je sta i odakle krece.

Enoh je lijepo to po prilici iztrazio i poazao ... sada treba samo spajati i usporedivati.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 10:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Admine ! Smile
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 12:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve vas puno pozdravljam i vidim da ste sve ovo temeljno izučavali, isto sam činila i ja unazad puno godina,ne samo ove stvari nego sve što bi moglo da mi pruži odgovore...
Najvažnije od svega je da iz tog znanja shvatimo suštinu i da je primenimo...zato je moj odgovor Starcy bio sasvim uprošćen i napisan jednostavnim rečima...
Pozzz...
Ramzes13
Tragalac

Pridružio: 28 Okt 2009

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 17:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Demijurg je sin nastao bez oca, nije savršen!

Majka ga je neposlušno stvorila svojom voljom bez oca. Dakle to je praznina koja emitira puninu. Sasvim nam se čini da je ovaj svijet pravi svijet, jedinstve a on to zapravo nikada nije bio. Ovo mjesto mora nestat. Majka je opet jedno sa Ocem ali svijet ostao gdje i jest. Demijurg je bio sam kad je progledao oko sebe, stvorio je svijet najbolje što je znao i nazvao se jedinim Bogom. Bog vremena i prostora, grci imaju slično božanstvo zvano Kron
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

Javljam se ponovo jer nisam zavrsio ... nisam kod kuce, pa sam morao prekinuti.

Starcy ... kada je forum bio manji mogli smo se pratiti bolje. Upravo si ti bila razlog moga javljanja na neke teme ... jer si izjavila da si godinama i GODINAMA radila neke vijezbe i da nisi bas nista postigla ... a jos si i dijelila savjete i vjezbe... poslije toga sam vam po prilici dosta toga objasnio ... sa ljubavi prema svima i nikada nisam napisao kao ti gore.
Ovo sto je enoh objasnjavao sam isto i ja rekao .. ali na drugi nacin ... spajanje duha i materije ispreplitanjem energija, koje se podreduju i daju mijesto sledecim i sledecim. Ali se mora znati red pa tek onda rad.
Enoh je jedan od rijetkih koji stvarno radi ... i dokaz je da se moze doci sa bilo kojeg puta do glavnog cilja jer sve vodi ka pocetku ... ako se je u stanju izbjegavati zamke.... a koje sam vam licno JA predocio.
Mozda se nisam trebao sada ni javljati ... ali nisi trebala ni ti ovako napisati;

***jer pogotovu tvoje slaganje sa Istininim komentarom ne može da bude odgovor meni.***

Moglo se to i malo drugacije napisati ... vjerujem da ces razumjeti sta mislim ... jer drugo je potvrdivanje sebe ili zelja primiti odgovor od bilo koga .... a ne podanistavati ...

Istina, poruke su se ukrštale, pa je logično da si izvukao zaključak koji se nameće, ali veruj da mi nije bila namera da omalovažavam tvoje mišljenje. Odgovor je bio upućen Uspenskoj, a ne tebi. Spominjanje da "slaganje sa tvojim komentarom ne može da bude NJEN odgovor meni" je komentar NJOJ a ne tebi. Izvinjavam se ako si se osetio loše, jer mi to nije bila namera. Da sam htela da opovrgnem tvoj komentar, citirala bih tebe direktno.

Što se tiče mog komentara da sam radila i nije bilo efekata, odnosi se na Drvo života. Nije bilo VIDLJIVIH ili OSETILNIH efekata, ne znam šta sam očekivala, koje senzacije i slično a kojih nije bilo. Izučavanje Kabale mi je pomoglo da definišem način razmišljanja kao i da naučim da "čitam izmedju redova". Vežbe koje sam preporučivala su proverene. Meni su davale efekte.

Nadam se da nećemo često imati ovakvih nesporazuma, jer neosporno je da tvoja i moja svest vibriraju na različitim frekvencijama i stoga je nerazumevanje vrlo često moguće.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 03 Dec, 2009 21:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch, hvala na opširnom odgovoru, no ja sam pitala nešto drugo, što sam uočila a ne uklapa se u opšteprihvaćen šablon o broju šest stotina i šezdeset šest.

Svi ga nazivaju Brojem Zveri, brojem djavola i demona, ja videh da šestica simboliše plodnost. To je bilo moje pitanje, a priznajem da nisam toliko dobar poznavalac Kabale kao ti.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200633 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 88214 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149847 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702938 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98943 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1413340 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1636074 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)