New Age i manipulacija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=qFIrmUf0wj4

Tragicno preminuli Milton William Cooper o New Age-u.

http://www.youtube.com/watch?v=S93QS933Kug

Neka Ickeova referenciranja na new age
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada bi morao ko iz topa ispaliti dvije kratke definicije sta je to new age, rekao bih:

- new age je nova religija gdje istocna filozofija susrece zapadni novac

- new age je pokret koji se bavi procesom djelovanja umjesto samog djelovanja

Do jaja je i ona Ickeova: "new age je zadnja linija obrane Babilonskog Bratstva, predvodjena moralnim rusevinama koje sebe nazivaju guruima".
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 23:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad bi se sakupilo šta je ko ,manje ili više relevantan,govorio za new-age,ispada da smo svi nekada bili ili sada imamo neke ideje koje se mogu podvesti pod new age.Naravno pod uslovom da smo iole pozitivno orjentisani prema drugima.
Tu netreba računati one koji do podneva mrze sebe,a posle podneva ceo svet.
Inače omiljena fraza za diskvalifikaciju druge osobe na duhovnom putu.
Zalepiš mu da je new-ager,pa nek on onda dokazuje da nije new-ager Cool
To mu dođe,kao onomad ,plašenje sa etiketom komuniste Laughing
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 16 Dec, 2009 22:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::

Zalepiš mu da je new-ager, pa nek on onda dokazuje da nije new-ager Cool

Dejo care, opet si pogodio u metu, bravo !

Svojevremeno sam i ja, od strane naseg brata Protomajstora, bila okvalifikovana kao New-agerka, he,he...
Nisam mu cak ni odgovorila na tu opasku, jer i dan-danas mislim da se salio.
To sto sam na forumu objavljivala i neke New-age tekstove i objave, ne znaci da sam New-agerka.
Kao prvo, htela sam delimicno da opravdam Adminov naziv sajta i foruma Objave.
A kao drugo, zelela sam da i nasim clanovima koji su New-ageri (a ima ih ), priustim i neke tekstove koji njih zanimaju.
To je bio sam pocetak rada foruma, bilo nas je svega nekolicina,
medju njima i nasa draga sestra Jasna, sa svojim Uzaslim Majstorima, i tehnikama bezuslovne ljubavi,
i ja, naravno, nisam htela da narusavam taj koncept, jer se tad i ostalim clanovima svidjao.
Inace, imam i danas puno postovanje za nasu Jasnu, i nadam se da ce nam se opet vratiti.

Kako su pristizali novi clanovi, tako sam plasirala i nove teme na forumu, i druge pravce duhovnosti.
Jer, kao glavni urednik, ja moram da se staram da na forumu ima tema iz svih oblasti duhovnosti,
a ne da forsiram samo jednu, jer su i nasi clanovi vrlo razlicitih interesovanja.
Ja prva ne volim jednostranost, vec mislim da treba da budemo otvoreni za sve mogucnosti.
Jednostranost neizbezno stvara dogmu.

Meni licno, su najblizi gnostici, sto ne znaci da ne citam i sve ostalo, radi prosirivanja znanja.
Jer, kao sto znamo, koncept znanja podrazumeva sve vrste znanja, radi uvecanja svesti.
A kao efekat uvecanja znanja i svesti, dolazimo do pravog razumevanja koncepta ljubavi.
Dakle, ne ono ,, new-agersko,, slanje ljubavi svima,
vec stanje svesti u kom volis coveka, jer ZNAS da ti je on brat, i da ste deo istog Bica.

Pozdrav za brata Enocha, domacina teme, i za sve ostale ucesnike teme !
.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 17 Dec, 2009 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Enoch.
Mislila sam onda na sređivanje i sortiranje u ladice na period od WW2 naovamo. Grčke, rimske škole filozofije i kasniji pravci korz povijest, kao i religijski pečati su mi poznati upravo kroz opisani princip obrazovanja i onako preko nekih drugih situacija. Mislim da sam sistemski stigla do W. Reicha.
Kasniji dio, dakle, gledano kronološki mi je izmakao, jer očito nisam bila zainteresirana za proučavanje.
Nešto me je odbilo, ali to nije relevanto u ovom trenutku.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 17 Dec, 2009 00:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije Jasna Very Happy, Vesna.

Inače tekst koji si napisala je odličan, jasan i obuhvatan.

Tvoja otvorenost je često ključna.

Hvala ti...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 17 Dec, 2009 00:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
Nije Jasna Very Happy, Vesna.

Inače tekst koji si napisala je odličan, jasan i obuhvatan.

Tvoja otvorenost je često ključna.

Hvala ti...

Hvala i tebi na tvojoj stalnoj otvorenosti, brate !
Topli pozdrav !
istina
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2009 06:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Dejjan ::

Zalepiš mu da je new-ager, pa nek on onda dokazuje da nije new-ager Cool

Dejo care, opet si pogodio u metu, bravo !

Svojevremeno sam i ja, od strane naseg brata Protomajstora, bila okvalifikovana kao New-agerka, he,he...
Nisam mu cak ni odgovorila na tu opasku, jer i dan-danas mislim da se salio.
To sto sam na forumu objavljivala i neke New-age tekstove i objave, ne znaci da sam New-agerka.
Kao prvo, htela sam delimicno da opravdam Adminov naziv sajta i foruma Objave.
A kao drugo, zelela sam da i nasim clanovima koji su New-ageri (a ima ih ), priustim i neke tekstove koji njih zanimaju.
To je bio sam pocetak rada foruma, bilo nas je svega nekolicina,
medju njima i nasa draga sestra Jasna, sa svojim Uzaslim Majstorima, i tehnikama bezuslovne ljubavi,
i ja, naravno, nisam htela da narusavam taj koncept, jer se tad i ostalim clanovima svidjao.
Inace, imam i danas puno postovanje za nasu Jasnu, i nadam se da ce nam se opet vratiti.

Kako su pristizali novi clanovi, tako sam plasirala i nove teme na forumu, i druge pravce duhovnosti.
Jer, kao glavni urednik, ja moram da se staram da na forumu ima tema iz svih oblasti duhovnosti,
a ne da forsiram samo jednu, jer su i nasi clanovi vrlo razlicitih interesovanja.
Ja prva ne volim jednostranost, vec mislim da treba da budemo otvoreni za sve mogucnosti.
Jednostranost neizbezno stvara dogmu.

Meni licno, su najblizi gnostici, sto ne znaci da ne citam i sve ostalo, radi prosirivanja znanja.
Jer, kao sto znamo, koncept znanja podrazumeva sve vrste znanja, radi uvecanja svesti.
A kao efekat uvecanja znanja i svesti, dolazimo do pravog razumevanja koncepta ljubavi.
Dakle, ne ono ,, new-agersko,, slanje ljubavi svima,
vec stanje svesti u kom volis coveka, jer ZNAS da ti je on brat, i da ste deo istog Bica.

Pozdrav za brata Enocha, domacina teme, i za sve ostale ucesnike teme !
.

Molim da me se krivo ne razume ...

Mislis da se salio ...

Mislis da je dejan potrefio u metu ...

Sve sto gore je napisano je nevw - age --- i u njegovoj je sluzbi --- sa ovim gore, mislim u ovom postu.

Kao i otvorenost za sve mogucnosti ... kada se pocnu mogucnosti zatvarati ... onda ce te se poceti i odupirati... A ne se sa svime slagati i sve podrzavati i opet titulisati.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 17 Dec, 2009 09:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odličan je komentar Vesnin.

Ovaj forum je od samog početka imao potencijal i otvorenost da se razvija u mnogim različitim duhovnim pravcima. To je, kako Vesna kaže, živ forum. Nije se veštački razvijao, već ima ovakav oblik zahvaljujući učesnicima koji su ga tako kreirali.

Mislim da je moj mali doprinose u tome što sam u njega uneo duh astralnih projekcija, gnoze, hermetizma i kabale i trudio se koliko sam mogao da taj duh i zadržim.

Ispostavilo se da to uopšte nije tako jednostavno.

Mnogo sam vremena i truda uložio u sve ovo.

Neke stvari su se pokazale kao potpuno besmislene. Bilo je i izrazito mučnih trenutaka.

Na kraju krajeva, većinu kamentara uopšte nisam ja napisao, već me je pokretalo nadahnuće koje nije dolazilo od mene niti iz ovog sveta.

Možda je nekom značilo.

Ako ništa drugo, sve je to karma. Mnoge moje rečenice nisu bile drugo nego moji pokušaji da se pokajem za učinjene propuste iz ranijih života. Spoznaj samog sebe. Kada čovek spozna sebe, onda počinje da isplaćuje karmički bilans koji ima prema kosmosu.

Mislio sam da ću biti učenik, a ispalo je da sam u većini slučajeva bio učitelj. Nije mi ni najmanje nikada bila takva namera.

Nisam znao da toliko puno znam, a stalno sam iznova zapanjem dubinom sopstvenog neznanja.
Dejjan

Poruka Poslao: 19 Dec, 2009 13:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

Molim da me se krivo ne razume ...
Mislis da se salio ...
Mislis da je dejan potrefio u metu ...

Nisam se šalio.
Hteo bih nešto da kažem,samo me nemojte shvatiti sve bukvalno,već više simboličko-metaforički.
Po mom mišljenju najgori new age nije delovanje religijskih skupina,pojedinaca,već je tekovina "civilizovanog" društva i manifestacija verovanja tog društva.
Tu spadaju raznoraze svečanosti,svadbe,sahrane,slave.
Tu nalazimo ogroman broj radnji i ponašanja koja se zahtevaju od učesnika,a koja su u svojoj suštini duboko iracionalna,to jest zatupljujuća.U ime nekog višeg cilja,zadovoljenja sveca,mrtvih,propisane su (bolje rečeno nasleđeni)raznorazni obredi,reči koji nemaju veze sa zdravim mozgom ,a kamoli sa nekom višom duhovnošću.
U suštini to je programiranje čoveka ka automatizovanom ponašanju,bez kritičkog osvrta,primanje nečega zdravo-za gotovo.Reduciranje svesti.
Konsekvenca za nepridržavanje ovih paganskih-mnogobožačkih umnih zajebancija je ismejavanje i izopštavanje i ocrnjavanje kao crne ovce.
Za razliku od tog opšteprihvaćenog društvenog old-new age,stoji ovaj religijsko-duhovni,koji je u najvećoj meri bezopasan.
Jeste ima tu i naplaćivanja usluga,ali nema toliko ubeđivanje u new age verovanje.
Najveću štetu može imati samo zaslepljeni new age pojedinac, i to samo po razvoj sopstvene svesti.
Evo,da uzmemo za primer:
Po meni osoba koja ovde ima najveće new age simptome je Fata Tanka Smile , ali ako pogledamo njegovo ponašanje,pa taj nebi mrava zgazio,nikoga neubeđuje u svoje verovanje.E,sada druga je priča što su njegovi stavovi i ponašanje često nekritički ,ulepšani,inertni,umrtvljeni,to jest ako neko sebi tura u treće oko T i druge arhetipove,Fata verovatno trpa leptiriće i cvetiće Razz .
Manija odlaska u crkvu i zajedničkih molitvi tamo,je isto new age.
Kada pogledate ko sve ide u crkvu i kad vidim kako se tamo krste i pale sveće,dođe mi da povratim.
Kao da Bog stanuje u crkvi.
Ali to je sve društveno isprogramirani old-new age,pa se na njega niko ni neobazire,to je normalno.
Sva ta društveno-religijski propisana pravila ponašanja,koje jednim imenom možemo nazvati OBIČAJI,su najveća prepreka razvoja svesti,to jest duhovnosti.
Druga stvar koja se mora shvatiti je da naše lekcije moramo sami da spoznamo,naučimo i prevaziđemo.Da to nemože niko drugi za nas,a nedaj Bože neki gurui,majstori,avatari i ostala boranija,koja će nama da govori,usmerava i da nas ubeđuje šta je dobro za nas.
Sav taj,osnovni potencijal imamo i sami.
istina
Gost

Poruka Poslao: 19 Dec, 2009 15:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjane;

Smatram da sam te dobro razumio ... pa cak zasto si i vakantanku uzeo za primjer.

Drugo je on ... on je smatram, zaglavljen u ljubavi ... i covijek je koji smatra da se sa ljubavi moze sve rijesiti ... a od toga nema nista ... ali ima to sto ne zamjera i zeli pomoci a kada pogresi opet iz svoje ljubavi shvati i prizna ... NE BRANI ... svoje stavove sa napadima i odbranom ... nego shvaca. A to je mnogo bezbolnije i za njega i ostale.

Vakantanka jelda da se ni sada ne ljutis sto si nam ispao za primjer --- hvala ---

Ovi drugi su opasni sto propagiraju new - age --- a ubjedeni su da mu ne sluze ... te brane taj stav po svaku cijenu ... IGRAJUCI se sa, trgujuci sa tudim emocijama i ljubavi.

Svima sve odobravaju, svima daju za pravo i jos se medusobno i pohvaljuju i svima novima to lijepo izgleda. Trguje se jednostavno energijama i propalom neistinskom demokracijom i bezuvjetnom ljubavi, zasto, samo da bi se neko osjetio kao ... neko ...
A uopste ne razumiju ovaj svijet ... a zelili bi ga kao menjati --- kako? kada nisi svjestan zasto zivis kako zivis.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 19 Dec, 2009 15:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
Kada bi morao ko iz topa ispaliti dvije kratke definicije sta je to new age, rekao bih:

- new age je nova religija gdje istocna filozofija susrece zapadni novac

- new age je pokret koji se bavi procesom djelovanja umjesto samog djelovanja

Do jaja je i ona Ickeova: "new age je zadnja linija obrane Babilonskog Bratstva, predvodjena moralnim rusevinama koje sebe nazivaju guruima".

Dragi Enoch,

ne secam se, sta bese... sve... ili barem nesto... New age... pa obecavam da cu se informisati... evo, skidam tekstove... a i interesuju me misljenja, naravno... i vrlo kriticna...
ono sto sam OSETIO iz tekstova je da SVE NE VALJA, u vezi sa New age- om...
nisam procitao - STA JE TO DOBRO... sto nudi New age, AKO TAKO NESTO UOPSTE POSTOJI...???
licno mi je bliza istocna filozofija... nekako jasnija... za mene, barem... a mislim da je to ok da se - POVEZE sa ZAPADOM... kao DRUGOM STRANOM... kako god, makar i, za pocetak, sa novcem...
ali, ostajem, jos uvek u neznanju i PITAM SE... naravno... JESAM LI JA NEW AGER...
i... STA NE VALJA... M...
a, sta bi, mozda, moglo da bude - OK...???
zato sam OVDE... nadam se... SAZNACU... Wink

Laughing

jedino priznajem, ne svidjaju mi se fore po sistemu - MORAS SAM... da spoznas...
jer, malo sam gluplji... i ne ide mi, bas UVEK... SVE sam...
treba i HILFE, HILFE... UPOMOC... BRACO I SESTRE... kako god...
nije me sramota... ako ce da koristi...

pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
istina
Gost

Poruka Poslao: 19 Dec, 2009 15:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je alex ... kako neko moze da se snade sam ... to je nemoguce ... jer sami se nismo ni srusili ili pali ... sami se samo u tome odrzavamo, ali opet uz kontrolu.

Sam samo treba da shvatis kuda ces i kojim putem ili pruzenim putokazom od ili sa strane nekoga ... tu nisi sam ... ali u odluci i daljnjem radu, svako mora sam da radi.

Ljudi, mi, moramo da se rijesimo starih fraza nabubani na pamet ... u svaku misao treba precizno uci i razraditi ju.

A kako ces to izvesti ako se propagira samo dozivljeno i vidljivo i ako ne vjerujes svojim usima i ocima i snovima ... neces da vidis kako zivis, prihvacas da drugoga nicega nema.
Pa stoga nemas koga ni kriviti jer krivca nema ... napravio se nevidljiv ...

Dakle ... oni nevidljivi i kontroliraju i navode nas da smo sami krivi, ali ne vidimo to jer neznamo ... oni ce nas povesti i nauciti ... i oped smo sami krivi jer ne vidimo sami sebe
sta si radimo ... dok se ne uvidi to ne moze se ni uvidjeti ono nevidljivo.

I tu onda pase opet njima ... ne slusaj nikoga sve moras sam ...
Jer kada si sam onda ... onda si ... nemocan ...
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 19 Dec, 2009 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

Sam samo treba da shvatis kuda ces i kojim putem ili pruzenim putokazom od ili sa strane nekoga ... tu nisi sam ... ali u odluci i daljnjem radu, svako mora sam da radi.

Ljudi, mi, moramo da se rijesimo starih fraza nabubani na pamet ... u svaku misao treba precizno uci i razraditi ju.

svidja mi se ovo... i slazem se, sa tobom... mislim, treba biti introspektivan... gledati SEBE... i u ocima drugih... kao ogledalo... i tako SPOZNAVATI... i sebe i svet oko sebe..
svoje ZELJE... svoje ODLUKE... ako su to, uopste... NASE... zelje... ali, polako, mislim, verujem... da cemo i do toga doci...
mi uvek SLEDIMO nekoga, OPONASAMO... to je nasa priroda... od NEKOGA SE NESTO UCIMO... samo je pitanje - INSPIRACIJE... KOLIKO I - STA... nama, U DUBINI DUSE - ODGOVARA... NEKADA GRESIMO... krenemo pogresno, kao, zavedeni... ali i to ima smisla... za kasnije... da uvidimo greske... a za to su nam potrebni, na ovom nivou - drugi ljudi... koji ce da kazu - hej, Alex... pises predugacko... nisi razumljiv... ne ides u sustinu... samo se istices... itd... onda STANES... i kazes, hej, da vidim sta mi ovi kazu...
JA SAM MISLIO... ovo, ali nije ispalo tako... pa, ok... STAO SAM I - RAZMISLJAM... NECIJOM PAMECU... svejedno cijom... i - NESTO SE DESI... DESAVA...

Citat:

Dakle ... oni nevidljivi i kontroliraju i navode nas da smo sami krivi, ali ne vidimo to jer neznamo ... oni ce nas povesti i nauciti ... i oped smo sami krivi jer ne vidimo sami sebe
sta si radimo ... dok se ne uvidi to ne moze se ni uvidjeti ono nevidljivo.

I tu onda pase opet njima ... ne slusaj nikoga sve moras sam ...
Jer kada si sam onda ... onda si ... nemocan ...

pa, da... ali, mislim, nije problem samo u krivici, t.j. osecanju krivice... nekada je i u - POSLUSNOSTI... obe strane mogu da zavode... i, to I RADE... neko ti sudi... neko te tapse, po ramenu...
a i mi sami, mozemo... da probamo... sa sobom, neke EKSPERIMENTE... ako to vec i oni drugi rade, sa nama... malo ovo, malo ono... istrazujemo... uporedjujemo... RAZMENJUJEMO... pa, negde IDEMO... malo moze i zezanje... malo padamo... malo ustajemo... koracamo...
vazno da se zivi... kako god... i, vazno da je glava - gore...

Laughing

pzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Dejjan

Poruka Poslao: 19 Dec, 2009 18:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alexe,jedna stvar je dobronamerno i dozirano ukazivanje na neke stvari koje mislimo da nevaljaju kod drugoga,a druga stvar je konstantno ,uporno,ponekad i zajedljivo soljenje pameti,nametanje sopstvenog puta i mišljenja.
Te dve stvari treba razlikovati.
Prva stvar je OK,a druga stvar je loša.
Pošto se Istina nacrtao ovde Cool , dobro mi dođe kao primer ove druge situacije:
Svi znamo šta se dešavalo pre par meseci kada je Istina uporno Talermanu nametao svoje viđenje njegovih astralnih iskustava.Pretvorila se rasprava u psihopatiju,gde smo sa jedne strane imali Istinu koji je kao pokvarena ploča danima govorio Talermanu šta znače njegova iskustva.Dan za danom mu je punio glavu svojim intepretacijama i stalno ga kudio kako greši ,a u dosta slučajeva ga je i omalovažavao.Mnogo je tome doprineo i Tale koji se primio i sve shvatio lično i na svaki Istinin napad je morao da se brani.
Uopšte nije bitno dali je Istina bio u pravu ili ne.
Bitan je njegov pristup,a to je bio pristup Gurua,Učitelja prema učeniku.
Hebote postao mu je teški handler. Laughing
Da mu je samo jedanput skrenuo pažnju i izneo svoj stav sve bi bilo u redu,ali 30 puta ponavljanje jedne te iste stvari i grubo nametanje svog stava nije u redu,po mom mišljenju.
Mislim,nebih hteo da ovim oživim stare rasprave,nego mi je samo dobro došlo kao objašnjenje dve različite stvari,a to je iznošenje svog stava i nametanje svog stava.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MANIPULACIJA LJUDI 109 Drexel 50446 28 Apr, 2011 00:23 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka New age i meditatativna muzika 6 Vakan Tanka 6305 23 Mar, 2011 11:37 am
bbrozo12 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35315 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podjele new age-a 80 Enoch 23569 04 Jan, 2010 16:36 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vremenska dinamika - manipulacija vremenom 1 Vakan Tanka 2336 23 Jan, 2009 12:34 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)