Školica
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 02 Jan, 2011 22:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svima puno srece u novoj godini, i puno suncanih dana

love3 love3 love3

Poslednji izmenio Alphilda dana 02 Jan, 2011 22:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Jan, 2011 22:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sneguljica ::
Meni je mesec u devici....

Jer to dobra kombinacija ili ne?

kamilica ::
Mesec je vezan za osećanja, a ona su takva kakva su: ćudljiva, promenljiva, nerazumljiva, čas ovako, čas onako. Devica nema mnogo razumevajna za to. Ona je stabilana, organizovana, metodična, lakše posmatra stvari intelektom, i može da se desi da su joj promene raspoloženja nerazumljive. Ali to ne znači da treba da prestane da pokušava da ih razume ili da ih potiskuje. Svojom sklonošću da dobro struktuira stvari može da ih stabilizuje, i iz njih izvuče mnoge pouke.
Aspekt sam po sebi nije loš, i zavisi od ostatka horoskopa koliko je to bitno i šta se još dešava u njemu....

Slikovito napisano...evo da dodam jos ponesto.

Satbilnost koju znak device daje je postojana za njenog vladara merkura. Za intelekt.
Moze je dati jos nekim planetama, ali medju njima nije i mesec.

On svojku stabilnost nalazi u svom sedistu, raku. Ili, malo manje u znaku svoje egzaltacije - biku.

Mesec u devici se ne oseca bas najbolje, i to ga tera da se razvija.
Kada je nervozna, ovakvoj dusi prija sistematicnost, preciznost, poznavanje stvari, do u najmanji detalj.
Kada je bas lose, ovakva dusa moze imati utisak da je emocije tesko sistematizovati, moze imati problema sa bezrazloznim strahovima, sa hipohondrijom, sa opsesivnom urednoscu.

Ako imamo osobu koja ima mesec u devici, mozemo ocekivati da ne moze da zapocne sa radom na sebi ukoliko sudovi nisu oprani, da ne moze poceti sa meditacijom, ukoliko ne proveri tri puta da li su vrata zakljucana.
Ona ima utisak da moze da radi kada je njena svakodnevica jasna, kada postoje mali rituali koji je cine, kada su stvari u okruzenju slozene i sredjene, kada nema nezavrsenih poslova. Retko kada ce doci dan kada ce se ovakva osoba probuditi i reci 'divan dan za meditaciju....dajte da pustimo sve ostalo...' Preterivanje u bilo cemu ovakvoj osobi stvara pritisak.

Naravno, pod uslovom, da je mesec u lepim aspektima. Ako nije, mozemo dobiti i osobu koja samo u neredu, u stanju i situaciji suprotnim onima opisanima moze da radi.
Oobu koja bezi od onoga sto devica u kojoj se njen mesec nalazi trazi.

Kada osoba sa mesecom u devici pocinje da radi na svom duhovnom razvoju, cesto joj odgovaraju bas tehnike u kojima su ruke aktivne.
Predeo sa kojim bi mogla ovakva osoba da ima problema je predeo stomaka, i fizioloski proces varenja. Ovde je jako bitan i polozaj u odnosu na sistem kuca. Pa, ako je sve smesteno u sestoj kuci, cini mi se da ce sigurno najvise vremena u svom radu potrositi na jacanje osecaja za energiju u mekom tkivu stomaka.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 02:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

love3 love3 love3

I ja tebi sve najbolje želim draga sestro Alphilda !

Hvala ti što se trudiš da svakome pomogneš oko astrološke analize,
i za kratko vreme postala si jedan od najboljih urednika ! Thumbu
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 11:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

love3 love3 love3

Ej, pa gde si ti?

Srećan ti novi ciklus smucanja kroz Zodijak!
Želim ti puno trouglova i sekstila, naročito sa Venerom i Jupiterom! Very Happy
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 11:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sa ovim Mesecom u Devici možemo da zaključimo našu priču vezanu za ljude od karijere i dužnosti.
S tim što sad nemam neku ideju o čemu bismo mogli pisati dalje... Imaš ti?
aki
Iskušenik

Pridružio: 04 Nov 2010

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 15:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

love3 love3 love3

Alphida,

Hvala, ja takođe tebi želim puno zdravlja, ljubavi, uspeha, para u 2011 godini!
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 17:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphida, hvala na iscrpnom odgovoru. Mislim da se ti i Kamilica najbolje dopunjujete na ovom forumu. Mogu da kazem da veoma malo znam o astrologiji i da sam slabo pratila ovaj podforum, ali ste me vas dve svojim postovima sa analizama, kombinacijama privukle da vas pratim.

Srecna nova godina i tebi i puno zdravlja i srece.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala svima na lepim zeljama Very Happy    

Sa ovim Mesecom u Devici možemo da zaključimo našu priču vezanu za ljude od karijere i dužnosti.
S tim što sad nemam neku ideju o čemu bismo mogli pisati dalje... Imaš ti?

Mozemo o bilo cemu sto vas interesuje.... Meni se trenutno mota po glavi trenutna situacija na nebu. Imam ovde jedno bebce rodjeno prosle nedelje (zbog koga me i ima nesto manje na forumu)...pogledam kartu - i vidim: egzaltirani pluton, saturn i mars.
Ne bi bilo toliko interesantno da moje bebce nije devojcica.

Sta je zensko sa tako jakim muskim planetama?
I sta je musko sa jakim zenskim?

Da li je to dobro ili lose?

Da, naravno...ni jedno ni drugo.

Ima li neko od vas tako postavljene stvari?

Evo, ja imam. I kada pogledam - osim nekih, danas drustveno podrzanih osobina koje su mi donele - malo toga je dobro ispalo.

Dakle, ako uzmemo da su zenske planete venera i mesec, da su muske mars i sunce. I da su "zenski" znakovi vaga, bik, rak, a "muški" - ovan, lav, škorpija.
I ako gledamo Asc, sunce, mesec, eventualne stelijume.

Da li nam one u startu govore kakvu osobu imamo ispred sebe? Osobu u kojoj dominira muski, proakltivni princip, ili zenski, pasivni?

Boreći se sa sopstvenom neravnotežom, primetila sam da se neke takve stvari 'iz aviona' daju videti. I već mi je malo teško zbog malog bebčeta koje tek treba da iskušava i da se vežba i uči tome kako biti žensko. A nekima je to, čini mi se, prirodno dato.

Znate li vi nekoga ko ima takav nesklad - izraženu energiju onog drugog pola?
I da li Vam se čini da je to nešto što mu/joj smeta?
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda će imati sklonosti da se bavi sportom. Verovatno će jako rano naučiti da popravlja svoj bicikl. Ili će te iznenaditi kad jednog dana sama uhvati burgiju i počne da pravi police za kuću. Very Happy Ima takvih žena i bilo ih je uvek.. Mislim da nije ništa zbog čega bi trebalo tako rano brinuti.
Možda će joj muška energija samo pomoći da se izbori za ono što hoće, što jeste.
Svakome različite stvari mogu da predstavljaju smetnju u životu. Meni je recimo neodlučnost i neka rasejanost u definisanju sopstvenih ciljeva u životu prilična smetanja. A da li je to muška ili ženska karakteristika, nije ni bitno. aLi tako je...
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 22:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Burgijanje i popravljanje bicikla - pa to bi bila zasluga merkura.
Ali ne, ona ga nema jakog. Cak, to je jedina planeta u izgonu.

Neodlucnost i rasejanost pri postavljanju ciljeva - mogu imati veze sa 'zenskoscu'.
Ali to nije samo losa osobina, ona je jednostavno osobina.
Mislim da nam svet namece da svako treba da zna da postavi ciljeve, i donosi odluke.

Ja se pitam da li je uvek to toliko vazno.

Zive i ljudi bez donosenja odluka, neki cak i bolje od nas koji smo, kao, ciljevima stalno vodjeni (sa beskrajno jakim marsevima).
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 22:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čuj, bicikl možda jeste Merkur, ali kad treba da zavrneš šraf, onda to ne može bez MArsa. Very Happy

U pravu si što se tiče ove "ženske neodlučnosti", - to je samo osobina. S te strene i sve ostalo je samo osobina, muška ili ženska, svejedno. Pa kad imate već jakog Marsa, onda ga koristite.

Pre par postova sam ti postavila jedno takvo pitanje u vezi MArsa u Jarcu u konjunkciji sa Mesecom, kod nekoga ko je umetnik - slikar po zanimanju, a takođe i žensko. Neko koga vrlo dobro znam. Prvo me je ta kombinacija začudila, a onda na drugi pogled i nije tako čudna. Ta energija može da ode na mnogo stvari, pa čak i na pravljenje nakita...
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 22:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Sta je zensko sa tako jakim muskim planetama?
I sta je musko sa jakim zenskim?

Da li je to dobro ili lose?

Da, naravno...ni jedno ni drugo.

Ima li neko od vas tako postavljene stvari?

Mislim da je po tom pitanju polariteta polova moj šašavi horoskop uravnotežen, no u meni je difinitivno jak muški pol iako sam žensko.

Borbena sam, ambiciozna, samouverena... i o tome ne bih razmišljala kao o osobinama muškarca, da me nisu na forumu mnogo puta oslovljavaju u muškom gramatičkom rodu. Nick mi je bespolan, avatar takođe, stoga zaključujem da sud o mom "muškom" polu donose na osnovu mojih tekstova.

A kad sam pre par godina shvatila kako sam koračala kroz život rekla sam: "j***š sve ovo, feredža je zakon! Što mi je uopšte trebalo da kroz život idem zubima, noktima i laktovima kad sam mogla da budem žena, sa svim onim što ženskost nosi"

Kamilice, lepi cvete, možda ta neodlučnost i nije tako loša kao što se tebi to čini Smile
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 23:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Starcy"]
Citat:

A kad sam pre par godina shvatila kako sam koračala kroz život rekla sam: "j***š sve ovo, feredža je zakon! Što mi je uopšte trebalo da kroz život idem zubima, noktima i laktovima kad sam mogla da budem žena, sa svim onim što ženskost nosi"

Kamilice, lepi cvete, možda ta neodlučnost i nije tako loša kao što se tebi to čini Smile

Da je drugačije, ti ne bi bila zmaj, a ja ne bih bila cvet. Ali sve je to relativno... Pade mi napamet onaj citat (mislim da je Leonor Ruzvelt): žena je kao kesica čaja, ne znate kakva je dok je ne potopite u vrelu vodu!
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 23:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zaista cenim mnoge osobine kod ljudi. Zapravo, cenim ih sve u teoriji. U ličnom kontaktu baš i ne uvek...
Ali da naučim da cenim pasivnost mi je trebalo najviše vremena.
Čak i kada sam ostala bez mrvice iste, i kada sam se loše osećala zbog toga...morao je neko da mi kaže šta mi to nedostaje, da bih shvatila.

Danas cenim sve te ženske osobine, a psivnost na prvom mestu.

Nema dobre majke bez sposobnosti da bude pasivna.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 23:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čuj, bicikl možda jeste Merkur, ali kad treba da zavrneš šraf, onda to ne može bez MArsa. Very Happy

Nema ni bez merkura Laughing

Pre par postova sam ti postavila jedno takvo pitanje u vezi MArsa u Jarcu u konjunkciji sa Mesecom, kod nekoga ko je umetnik - slikar po zanimanju, a takođe i žensko. Neko koga vrlo dobro znam. Prvo me je ta kombinacija začudila, a onda na drugi pogled i nije tako čudna. Ta energija može da ode na mnogo stvari, pa čak i na pravljenje nakita...

Ne znam kako sam to preskocila, izvini.

Uh, za umetnost treba gledati i 5. kucu, i 12, i 6. i njihove vladare...pa za nakit - veneru, a za vrstu nakita i sve ostalo - da li je od kamena, plemenenitih metala, da li su djindjuve ili elegancija....

Eto, to je lep primer za vezbu.

Sam mesec u jarcu je mesec u izgonu. Milekic je u astropsihologiji mozda najbolje opisao meseca u jarcu. Glavni su usamljenost i osecanje distance.

Egzaltirani mars pored ovakvog meseca moze stvariti velikog borca. Ali borca koji svoje unutrasnje potrebe i svoju dusu potiskuje negde iza svojih dela i racia.

Za tesku dusevnu situaciju ne postoji bolji lek od uspesne sublimacije. A nema bolje sublimacije od umetnosti.

Ako hoces, postavi kartu te osobe, pa da pokusamo da nadjemo zasto je izabrao bas pravljenje nakita.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 10 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 244828 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13714 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26562 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58347 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14007 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19912 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16913 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)