Školica
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 23:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I jeste veliki borac, i jeste velika žena, i takođe moja sestra i jedan od retkih mojih uzora (ja nemam puno uzora Very Happy ). ALi o njenom horoskopu ne bih sad, idem da spavam...

Nego, po tvom načinu pisanja nikad ne bih mogla da pretpostavim da imaš jakog Marsa. Ima i nešto fino, tiho i mirno u tebi... To nije Mars. Very Happy
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 19:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hm... Nešto mi pade na pamet, gledajući horoskop moje sestre. Ima neaspektovanog Merkura. Da li to može da bude razlog što nikad nije naučila da vozi bicikl? Very Happy
Mislim da nismo pričali o neaspektovanim planetama. Ja o tome ne znam mnogo...
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 22:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

Nego, po tvom načinu pisanja nikad ne bih mogla da pretpostavim da imaš jakog Marsa. Ima i nešto fino, tiho i mirno u tebi... To nije Mars. Very Happy

Mozes da vezbas da pogodis sta je to Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 22:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hm... Nešto mi pade na pamet, gledajući horoskop moje sestre. Ima neaspektovanog Merkura. Da li to može da bude razlog što nikad nije naučila da vozi bicikl? Very Happy
Mislim da nismo pričali o neaspektovanim planetama. Ja o tome ne znam mnogo...

Kada dodjemo do neaspektovanih planeta...definitivno je vreme da naucimo sve o dostojanstvu planeta. Jer bez znanja o tome nema analize planeta bez aspekata.

Ako neces da kacis njenu kartu...zvrni sama malo u Ptolomejevu tabelu, i vidi kako taj merkur stoji.

Posto se bavi sitnim i preciznim stvarima kao sto je nakit....mislim da definitivno ide odatle.

A voznja bicikla? Pa, da...sto da ne? Ali obavezno i treca kuca - ona nosi simboliku tih 'malih' saobracajnih sredstava, a i oznacava period kada ljudi najcesce nauce da voze bicikl... Smile
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 19:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Au! Koska! Very Happy
Ok, obećavam da ću naučiti sve o planetarnim dostojanstvima. Ustvari, već sam čitala o tome, mada moram da priznam da mi nije sve jasno.

Koliko znam dostojanstva se koriste da bi se odredila jačina neke planete u horoskopu. Sad pored onih stvari koje su poznate, a to je gde je koja planeta egzaltirana, gde je u padu itd, spominju se i neki drugi vidovi vladarstva, noćno, dnevno, tripliciteti... E, pa to baš ne razumem, pretpostavljam da se to koristi za planete koje nisu ni u sedištu ni egzaltirane ni u padu, ali dalje od toga ne znam.

Sad mi pade napamet nešto u vezi Marsa u Jarcu. Moja sestra je slikarka, ja sam spomenula da pravi nakit, ali to je nekako od skoro počela. Inače radila je sa svim i svačim sa staklom, pa vunom, ali kaže da je najviše volela da radi mozaik, jer je mogla sama čak i da tuca kamen (Mars u Jarcu Very Happy).
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 20:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, posto je tema skolica...da objasnimo.

Planetarna dostojanstva spadaju u domen tradicionalne astrologije, ali mislim da se njihov znacaj ne sme zanemariti kome god 'pravcu' se priklonili.
Mozda je njihov znacaj najuocljiviji upravo kada se radi o neaspektovanim planetama.
Ali nije samo u tome.
U pocetku, dok ucimo astrologiju, moze nam se desiti da ma koliko lupali glavu ne mozemo da nadjemo zasto se nesto sto stoji u natalnoj karti nije ispoljilo...
Recimo, ja imam primer zene koja ima mesec u 8. polju u skorpiji, u jakom kvadratu sa marsom na 18. stepeni lava.
Svako bi rekao - problemi sa strahovima, sa genitalnim organima...definitivno hirurske intervencije.... Medjutim, nista od toga! Zena ima troje dece, tri idealna porodjaja, potpuno zdrava, jako stabilna licnost, koja i pored loseg polozaja meseca ima odnos pu ljubavi kako prema svojoj majci, tako i prema svojoj deci. Nije bilo cak ni postporodjajne depresije, koja se najcesce i javlja sa ovim polozajima. Zasto?

Znamo da je mesec u skorpiji u izgonu. To je tezak polozaj za njega. Medjutim, na 21. stepenu skorpije, on je u terminu i licu venere. Ova dva dostojanstva, iako slabija od same jacine izgona planete, zajedno daju veoma jaku osnovu za ljubav. To mozda ne bi bilo tako, da venera gospodje u njenoj natalnoj karti nije egzaltirana, u ribama. Iako ne pravi aspekt sa mesecom, za koji bi smo odmah uperili prstom: 'on izvlaci stvar', mesec se nalazi na stepenu koji je pod jakim uticajem venere.
Isto tako, mars, koji pravi kvadrat na meseca je na 18. stepenu lava, a na tom stepenu je trmin venere. Tako da i sam mars nosi sa sobom energiju koja mu je u neku ruku opozitna, i koja je ispunjena ljubavlju.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 20:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo tabele po kojoj se gledaju dostojanstva:

Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 20:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Au! Pa to je gore od rešavanja Sudokua!
Šalim se... Razumem o čemu pričaš, ali bojim se da ću da se izgubim svaki put kad pogledam neki horoskop.

Sad baš čitam da recimo slaba planeta može da se izvuče i položajem u kući. Ako je recimo Mesec u JArcu u padu, ali je u 4. kući, ona može da mu da izvesan naglasak. Sad šta od svega toga može da presudi, bojim se da je daleko iznad mog nivoa znanja...
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ova tabela me neodoljivo podseća na periodni sistem elemenata. Very Happy
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 20:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tabela koju sam postavila je najpoznatija Ptolomejeva tabela digniteta (dostojanstva) planeta.
Kao sto rekoh, ova metoda pripada tradicionalnoj astrologiji, pa odmah vidimo da nema 'novih' planeta u njoj.

Takodje, tokom vekova mnoga objasnjenja su se izgubila, pa prakticno i nema odgovora na pitanje 'zasto je to tako'. Mada, na mnogim stranim forumima se mogu naci zaista interesantne diskusije o tome...za one koji vole da istrazuju Smile

Evo objasnjenja za tabelu:

D - dnevno vladarstvi
N - nocno vladarstvo

U tradicionalnoj astrologiji, svaka planeta ima znak u kome vlada danju, i znak u kome vlada nocu.
Npr. Merkur danju vlada blizancima, a nocu devicom.
To se gleda u prvoj koloni (Houses of the Planets). U principu, analogno je danasnjem pojmu 'sedista'.

Druga kolona nam govori koja planeta je egzaltirana u tom znaku.

Poslednje dve kolone govore o tome koja planeta je u padu, odnosno u izgonu u tom znaku.

Tri kolone u sredini su ona najmanje poznata stvar.
Imamo jos tri tipa dostojanstva, koji su poredjani po snazi:
najjace dostojanstvo od njih je triplicitet, zatim termin, i na kraju lice.

Triplicitet je odredjen time da li je u pitanju natalna karta osobe rodjene po danu (kada je sunce iznad ose Asc-Dsc), ili u toku noci (kada je sunce ispod ose Asc-Dsc)

Termin je nesto slabije dostojanstvo, a lice (face) je najslabije. Ova dva dostojanstva odredjena su stepenom odredjenog znaka.

Ovde mozemo videti ono sto sam opisivala u primeru u prethodnom postu.
21. stepen skorpije je u triplicitetu marsa, bez obzira na to da li je osoba rodjena danju ili nocu (mozete primetiti da mars ima 'ekskluzivni' triplicitet u svim vodenim znacima. Zato se za njega kaze da on prakticno nema pravi pad - trebalo bi da bude u raku, ali ga ovo dostojanstvo 'izvlaci'). Dalje, taj 21. stepen je u terminu i licu venere.
Mars je na 18 stepenu lava, te je stoga u terminu venere. Dakle, cela konstelacija je prilicno obojena uticajem venere, koja je u karti zene egzaltirana, i to celoj konstelaciji daje potpuno drugaciji znacaj od onoga koji se na prvi pogled vidi.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 21:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Au! Pa to je gore od rešavanja Sudokua!
Šalim se... Razumem o čemu pričaš, ali bojim se da ću da se izgubim svaki put kad pogledam neki horoskop.

Nemoj da te plasi, i kreni od tumacenja onih najvaznijih stvari.
Ja uvek gledam dostojanstva planeta kada imam:
- neaspektovanu planetu
- izuzetno jak, egzaktan aspekt, posebno ako spada u grupu 'losih'

Zasto u ovom drugom slucaju?

Ono sto trazim je sledece:
- mogucnost da planete 'saradjuju'.
Na primer, posto imamo ovde na forumu izlozenu kartu naseg foruma - mozemo da vidimo da postoji izuzetno jak kvadrat venere i saturna. To je tezak aspekt koji koci emocije, trazi odricanje, i nije bas lepo videti ga na jednom mestu gde bi pozitivne emocije puno toga donele. Venera je na 7. stepenu strelca, i tu je:
- u triplicitetu i licu jupitera (posto na je forum 'nocni'), i u terminu merkura.
Dakle, ona nema, da tako nazovemo, 'direktnu' zelju da saradjuje sa saturnom. Medjutim, jupiter (sa kojim ona zeli da saradjuje) je u karti foruma u jarcu, kojim saturn vlada, pa ce ona zarad toga, preko jupitera, prihvatiti i principe saturna i jarca.
Onda gledamo i drugu stranu:
Saturn je na 8. stepenu device, dakle u:
- triplicitetu meseca, terminu venere i licu sunca.
Termin je dostojanstvo srednje do slabe jacine, ali u nasem slucaju - vrlo je dobro da postoji.

Dakle, ovaj kvadrat je vise nego premostiv.

Mozemo ocekivati da ce prvo saturn 'malo vise popustati' veneri, jer on u svojoj osnovi poseduje delic njene energije, pa je moze razumeti. Nakon toga (posto kada ide preko dispozicije, obicno treba nesto nauciti, pre nego sto se aktivira sledeci dispozitor), venera ce preko dispozitora jupitera, u cijem je jakom dostojanstvu pocinjati sve vise da prihvata saturna.

Naravno, mi preko tranzita mozemo pratiti kada ce doci do vecih turbulencija i zatezanja odnosa, i mozemo ocekivati da se bas tada ova prica malo razlabavi, pa se zatim opet ucvrscuje.

Ali ono sto je bitno, to je da saradnja postoji, odnosno da planete mogu zbog svojih polozaja saradjivati.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 21:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

U tradicionalnoj astrologiji, svaka planeta ima znak u kome vlada danju, i znak u kome vlada nocu.
Npr. Merkur danju vlada blizancima, a nocu devicom.
To se gleda u prvoj koloni (Houses of the Planets). U principu, analogno je danasnjem pojmu 'sedista'.

Druga kolona nam govori koja planeta je egzaltirana u tom znaku.

Poslednje dve kolone govore o tome koja planeta je u padu, odnosno u izgonu u tom znaku.

Tri kolone u sredini su ona najmanje poznata stvar.
Imamo jos tri tipa dostojanstva, koji su poredjani po snazi:
najjace dostojanstvo od njih je triplicitet, zatim termin, i na kraju lice.

E, ovo mi je nedostajalo. Hvala ti! Sad mi je već mnogo jasnije. Idea
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 21:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sad baš čitam da recimo slaba planeta može da se izvuče i položajem u kući. Ako je recimo Mesec u JArcu u padu, ali je u 4. kući, ona može da mu da izvesan naglasak. Sad šta od svega toga može da presudi, bojim se da je daleko iznad mog nivoa znanja...

Da, slabu planetu moze izvuci polozaj u kuci.

Dakle, 4. kuca je prirodna kuca raka, meseca, i makar on bio u padu i u losem dostojanstvu (odredjenom po parametrima koje smo gore naveli), on, ukoliko se nadje u njoj ima tzv.
slucajno dostojanstvo zahvaljujuci kome jaca.

Isti je i obrnut primer - mesec u raku u 8. polju je u slucajnom izgonu pa je njegova snaga time pomucena.
Moze biti i u drugoj kuci, odnosno u 'slucajnoj egzaltaciji'...itd. To vazi za sve planete.

Mars je u slucajnom izgonu u 7. kuci, sunce u 11. kuci, venera u 1. i 8...itd.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Jan, 2011 19:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sanjala sam noćas neku tabelu sa nekim čudnim znacima u njoj. Smile

Evo ovako, taj Merkur zbog kog smo započeli ovu priču je u Blizancima, na 13' 46''. Lepo mesto, što bi se reklo svoj na svome.
E sad, po tabeli to je planeta u sedištu, u triplicitetu Saturna, pošto je dnevni horoskop u pitanju. Dalje, treba mi pomoć za termin. Do 13. stepena je Jupiter vladar, ali šta je sa tim graničnim slučajevima. Znači ako imamo 13 i kusur, da li je vladar Jupiter ili Venera (ona je do 21. stepena)? I na kraju u licu Marsa.
U svakom slučaju jedan lep Merkur.
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 06 Jan, 2011 19:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako je preko 13 st, onda se gleda naredni vladar termina. Dakle, u tvom slucaju Jupiter.

Medjutim, ako je recimo to samo nekoliko minuta, ja gledam i prethodnog vladara.

Jeste, vrlo lep merkur Smile

Bilo bi dobro kada bi sto vise planeta u njenoj karti imalo neko njegovo dostojanstvo..
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 11 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 245155 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13715 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28764 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58392 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14011 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19917 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16914 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)