Školica
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 06 Jan, 2011 19:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sad mi ta kombinatorika teško pada, naročito posle večere (Merkur u Biku Very Happy). Ali evo, Mesec na 7'37'' Jarca, u terminu Merkura... Samo na prvi pogled.
Ono što je interesantno za njega je i to da je na samoj granici između 11 i 12 kuće. 12 kuća počinje na 13'55'' Blizanca. Kako se tumeče te planete koje stoje na samim vrhovima kuća?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 06 Jan, 2011 20:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji, kao, neko pravilo - sve sto je 5 stepeni u jednoj kuci - gleda se kao da je u narednoj.
Ne bih rekla da je to opravdano, posebno kod sporih planeta.

Ja samo ako je udaljenost od vrha naredne kuce 1-1,5 stepeni, gledam kao da je u narednoj - ako je osoba odrasla.

Često sam primetila da takvi ljudi imaju u detinjstvu ipak neke dogadjaje koji bi mogli pripasti i kuci u kojoj se i nalaze. Zato-ako je osoba starija od puberteta, verujem da je to prosla.
Posto je natalna karta velikim delom odraz razvoja psihe - znamo da su prve godine presudne za usvajanje obrazaca po kojima ce se osoba kasnije razvijati, ali da ih se cesto ne seca.
Eto, u tom smislu ih gledam.

Ali ako je vise od 4-5 stepeni - mora se gledati kao da pripada obema kucama.

Samo polako nakon jela sa merkurom u biku...treba hranu (bik) dobro svariti u crevima (merkur)... Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 07 Jan, 2011 21:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako sam dobro razumela, onda se ipak tumači kao da je u 12. kući, pošto je manje od stepena daleko. U 11. kući je tumečenje vezano za prošlost, odnosno, detinjstvo...
Šta onda daje neaspektovani Merkur u 12. kući? U svakom slučaju jaku intuiciju. Pod uticajem Saturna koji daje strukturu mislima, Jupiter je tu da proširi vidike, i na kraju se povezje sa onim Marsom u Jarcu koji je tera da od svega toga naprvi nešto.
Jesam li na pravom putu ili fantaziram pomalo?
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 07 Jan, 2011 22:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro si krenula Smile

Samo da ti skrenem paznju na to da je merkur u 12. kuci u slucajnom padu.
Posto je jak - u blizancima...to mze biti bogat unutrasnji govor, ali i mogucnost da se nekada 'zanemi' - ostane bez reci - jer 12. kuca je zkuca riba, koje odlukuje cutanje.

Verovatno je osoba koja ne ume uvek da izrazi neke stvari. Ali kada takva osoba to nauci - onda je bolja u tome od vecine ljudi - kad ona kaze, pogodi u samu srz, ma koliko duboka bila (ribe), a drugi jednostavno osete da je to istina. Ali kazem, osoba mora raditi na tome da bi to postigla.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 07 Jan, 2011 22:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Obrni okreni, na kraju mi je najteže kad treba sve da povežem u jednu priču. Mesec tamo, Mars ovamo, Merkur ni tamo ni ovamo, a tek Saturn! Very Happy
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 07 Jan, 2011 22:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako hoces stvarno da naucis, i uvezbas, najbolje je da za svaku planetu, ispises po jednu-dve reci na papir za svaki aspekt koji pravi, svako dostojanstvo koje ima...
...npr.
jupiter u vagi - kompromisan pristup pravdi, teznja sirenju jednakosti, zatim u dostojanstvu, zatim u triplicitetu i licu saturna, i znaku njegove egzaltacije - strogost, i rigdnost u postovanju prvila i ocekivanju od drugih, u licu meseca - ipak u tim pravilima razume i dusevne aspekte. U kvadratu sa merkurom iz jarca - ume da sturo govori, posebno kada nije siguran u ispravnost onoga sto ima da kaze, merkur u triplicitetu meseca, terminu venere - govori sturo, ali u kontaktu sa emocijama, na isti nacin i razmislja, merkur u trigonu sa suncem....bla, bla, bla.

Kada ispises sve asocijacije (kojih se sama setis, i koje pricitas u knjigama - da bi izbegla subjektivnost), one stvari koje se ponavljaju po 3 puta uzmes kao relevantne u opisu licnosti.

Kada tako prodjes desetak karata, već ćeš počinjati da pamtiš stvari (naročito ako su bliski ljudi po godinama), i uskoro ćeđ moći da čim pogledaš kartu već imaš ideju o kakvoj psihološkoj strukturi se radi.

Kao i inace, sve je stvar vezbe Smile
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Jan, 2011 16:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovaj tvoj predlog mi izgleda kao jedna izuzetno interesantna mentalna igra. Možda čak nije loša ideja prvo proći kroz sve sopstvene asocijacije vezane za različite položaje planeta, pa teko onda ih iskontrolisati kroz literaturu, korigovati i dopuniti, po potrebi. Tako da ću svakako time da se bavim u narednom periodu.

Nego...

Alphilda ::

Posto je natalna karta velikim delom odraz razvoja psihe - znamo da su prve godine presudne za usvajanje obrazaca po kojima ce se osoba kasnije razvijati, ali da ih se cesto ne seca.

Kad si spomenula ovo, ne mogu da ne pomislim na čvorove. Svašta sam već pročitala o njima, od toga da su najvažnije tačke u horoskopu, te da sve ostalo predstavlja samo alatke za njihovo osstvarivanje, pa do toga da ih neki astrolozi spomenu tek usput. I sama nemam naviku da ih gledam kad pogledam nečiji horoskop, tek se samo ponekad setim... Pa, ako nemaš ništa protiv, ajde da ih spomenemo, malo...
Dakle, koliko su važni i šta ako njihov putokaz ne odgovara nečijem načinu života, ako beži od toga ili ni sam nije svasan šta treba da radi...
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 09 Jan, 2011 13:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I meni su mesecevi cvorovi bili medju poslednjim stvarima na koje sam obratila paznju.

Razlog tome pretezno je bio to sto se uglavnom vezuju za karmicku astrologiju, koju sam stalno ostavljala za kasnije.
Kada je doslo to 'kasnije', i kada sam krenula da izucavam svu teoriju karmicke astrologije...shvatila sam na primerima bliskih ljudi, da neke stvari iz 'karmicke astrologije' imaju ocigledan uticaj na sadasnji zivot i mogu dati korisna usmerenja u njemu.

Medju stvarima koje razmatra karmicka astrologija, a ciji direktan uticaj sam videla na sadasnje zivote su:

- mesecevi cvorovi,
- poslednja konjukcija meseca (ali ne i naredna),
- analiza 12 kuce
- meseceva faza

Informacije o ovim stvarima, koliko sam primetila, mogu zaista da puno doprinesu shvatanju necije psihe, ali i da pripomognu davanju odgovora na pitanje 'pa sta ja onda da radim?'

Dok informacije o sledecim stvarima nikako nisu koristile tumacenju karata:
- naredna konjukcija meseca
- tumacenje saturna sa stanovista karmicke astrologije
- retrogradne planete tumacene sa stanovista karmicke astrologije

Ne kazem da ove stvari nisu tacne, ali kazem da njihova tumacenja ne koriste ljudima.
Mnogo puta sam recimo videla, da ljudi saturnu pridaju iskljucivo karmicko znacenje, i odustaju od postovanja ove, nadasve uciteljske planete, te njegov uticaj izbacuju totalno izvan svojih moci: npr. 'saturn mi seta 10. poljem, necu nista raditi dok se ne makne'...ili 'saturn je kriv za ovo ili ono...nista nisam mogao da uradim'.
Cini mi se da ne postoji planeta kod koje su ovakve izjave manje tacne - jer saturn i jeste planeta ucenja.

Sto se tice naredne konjukcije sa mesecom - Jasna mi je logika stvari koja stoji iza ovoga, ali i kada se ljudima istumace stvari tako, najcesce te bledo gledaju. Moguce da je to vecini ljudi izvan 'zone narednog razvoja'

I da objasnim i za retrogradne planete (kada sam vec krenula Smile). Retrogradnost nije osobina koju treba zanemariti u tumacenju karte. Daleko od toga. Ali, tumacenja koja se dobijaju u knjigama, na sajtovima, od ljudi koji se time bave...predstavljaju pricice, koje su slikovite, ali koje je coveku tesko da poveze sa samim sobom. Na primer, tako mozemo citati d aretrogradni merkur daje osobu koja je u prthodnim zivotima bila intelektualac, ili koja je, ipak, svoju inteligenciju koristila u lose 'svrhe'. Sta to za osobu znaci? Malo toga. Sta joj moze doneti u ovom zivotu? Iz tog tumacenja malo sta.
Ali, tumacenje koje se ne obazire na karmu - gde kazemo da je ovo intropsketivna osoba, kojoj u glavi moraju da sazreju stvari pre nego sto ih iskomunicira, i koju upozorimo da treba da vodi racuna da ne odugovlaci stvari vezane za dokumentaciju deluje mnogo smislenije.

Ove tri stvari tumacene u karmickoj astrologiji direktno daju osobi priliku da se odrekne odgovornosti, i stvaraju jedno izolovano tumacenje u karti, koje se ne moze integrisati sa ostalima, kod vecine ljudi.
Zato izbegavam tumacenja te vrste.
Smatram da ljudi ne treba da imaju slikovite price svoje proslosti, ako one ne vode dubljem razumevanju njihovih zadataka, i preuzimanju licne odgovornosti za svoj zivot.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 09 Jan, 2011 13:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, sad...mesecevi cvorovi.

Meni su veoma koristili, kada sam otkrila kako uticu na ljude i njihove zivotne puteve.
Ne mislim pri tome na analizu planeta koju su u konjukciji sa njima, jer tu opet dobijamo one pricice tipa 'bio si vojskovodja...varao si zenu...imala si ljubavnika....' koje ne vode nicemu.

Definitivno postoji smisleniji nacin tumacenja planeta koje se nalaze na mesecevim cvorovima od toga. Ali otom-potom.

Ono sto je meni bilo najinformativnije je polozaj mesecevih cvorova u kucama i znakovima.

Recimo, imamo kartu neke osobe. Imamo planete, polozaje, dostojanstva i aspekte. Oni nam pricaju neku pricu o tome kakva je licnost u toj osobi, pricaju nam ponesto o iskustvima te osobe, o lekcijama koje tokom zivota uci i savladjuje. Pricaju nam o teskocama, i problemima - ambivalnecije, potrebe za odustajanjem, predavanju sudbini, ali i borbama, bezrazloznih emocijama, dubokim potrebama, nacinima njihovog ostvarenja...

Ali ne govore nam nista o usmerenju.
Kada budes izanalizirala gomilu karata, shvatices da ukoliko osoba nije prosecna, i ukoliko je ne zanimaju konkretne stvari tipa 'kako da zaradim novac', 'kako da nadjem partnera, dobijem decu...' i sl. imas ispred sebe osobu koja tezi necemu visem.
Nekada je to 'nesto vise' samo posledica unutrasnje sujete, i narcizma koji joj govori da 'ona moze vise', ali, verujem da ces umeti da prepoznas kada je to tako, odnosno kada je neizdrz koji oseca posledica neispunjenja tih, ovozemaljskih prohteva i ovozemaljske ambicije, a kada je posledica stvarne teznje ka duhovnom razvoju.

I u tom trenutku, kada osoba dodje do toga da zaista tezi duhovnoom razvoju, polozaj mesecevih cvorova nam govori ka cemu treba da se usmeri da bi ga ostvarila.

Ono sto u pocetku zbunjuje ljude je cinjenica da juzni cvor opisuje ono sto nam najbolje ide, i ono u cemu smo najbolji. Cesto covek misli da bas na tome treba raditi, i razvijati ga i dalje.
Ali simbolika koju mesecevi cvorovi nose je drugacija.
Juzni cvor nam govori sta smo zavrsili, naucili, sta nam je dato samim rodjenjem da umemo i znamo. Svi ljudi su u nekom delu svog zivota, obicno ranom, vrlo centrirani na simboliku juznog cvora, nesvesno, naravno.
I uvek brzo, i u kratkom vremenskom periodu savladaju ono sto on predstavlja. To izgleda kao da su svojim trudom rano ostvarili, ali zapravo, mi se u pocecima svog zivota i ne trudimo oko stvari koje nam nisu vec date. U pocetku i treba razvijati ono sto smo vec znali, jer je to osnova za ucenje novog. Kao ubrzani kurs podsecanja.

Nevolja nastaje kada se ljudi vezu za to. Pa sto i ne bi, kada im to lako i dobro ide? Kada osecaju da su radili i zaradili nesto na fer i korektan nacin?
Oni to i jesu. I to im daje sigurnost, stabilnost, osecaj da ce uvek biti tu, i oni se drze toga.
Ali, tacno nasuprot stoji severni covr.
Ono sto nisu naucili i sto nisu savladali.
Ono sto je bas nasuprot onoga sto im je dato.
Ono ka cemu treba da krenu, oslanjajuci se na to sto im je dato.

Nije retkost da ljudi koji su krenuli putem duhovnog razvoja u nekim trenucima ne znaju sta dalje i kuda dalje. Tada se treba podsetiti simbolike koju severni mesecev cvor nosi.
Ti trenuci mogu se videti i u tranzitima planeta na tacke mesecevih cvorova, ali tranzitima mesecevih cvorova na natalne planete i uglove karte. Ali to je druga prica.

Ima jako dobrih tekstova o simbolici mesecevih cvorova po kucama i znakovima, kao i o tranzitima mesecevih covorova, pa mozemo i otvoriti posebnu temu o tome, jer je oni svakako zasluzuju na jednom ovakvom forumu.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 09 Jan, 2011 16:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad sam postavila pitanje o čvorovima imala sam na umu upravo taj osećaj kad neko postavi sebi pitanje: kuda sad? Ako je neko avanturista, taj će baciti novčić (nije li ovo čest motiv u bajkama), a neko drugi može da se seti da pogleda čvorove.

Ima jako dobrih tekstova o simbolici mesecevih cvorova po kucama i znakovima, kao i o tranzitima mesecevih covorova, pa mozemo i otvoriti posebnu temu o tome, jer je oni svakako zasluzuju na jednom ovakvom forumu.

Verujem da ima dosta tekstova, a pošto mi je malo neprijatno da ti sve sama radiš, reci mi da li mogu da ti pomognem? Mogu nešto da iskopam, ili da prevedem, samo ne znam odakle da krenem. Ima stvarno puno raznih romantično-bajkovitih tekstova, ali i ja sam kao i ti više naklonjena konkretnim odgovorima.
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 09 Jan, 2011 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogo puta sam recimo videla, da ljudi saturnu pridaju iskljucivo karmicko znacenje, i odustaju od postovanja ove, nadasve uciteljske planete, te njegov uticaj izbacuju totalno izvan svojih moci: npr. 'saturn mi seta 10. poljem, necu nista raditi dok se ne makne'...ili 'saturn je kriv za ovo ili ono...nista nisam mogao da uradim'.

Pa meni baš sad matori đavo šeta petim poljem, tako da ništa šega, ništa provodi, samo rad, rad, rad! Very Happy
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 09 Jan, 2011 17:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

Pa meni baš sad matori đavo šeta petim poljem, tako da ništa šega, ništa provodi, samo rad, rad, rad! Very Happy

Ili mozda...'nauci novi nacin zabavljanja?' Very Happy
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 09 Jan, 2011 20:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ih, ko da je to meni problem. Very Happy Ali imam izvesnu mentalnu restrikciju koja podrazumeva višesatni fokus na već viđene stvari. Kao Mrmotov dan.
Skalder i Moli

Pridružio: 06 Dec 2010

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 02:15 am    Naslov: aaa
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::
Ih, ko da je to meni problem. Very Happy Ali imam izvesnu mentalnu restrikciju koja podrazumeva višesatni fokus na već viđene stvari. Kao Mrmotov dan.

Haha kako si dobro ovo rekla Very Happy

Cao svima na Astrologiji Heartr

Pocela sam da citam shkolicu jer totalno ne znam nishta o ovoj oblasti . A volela bih da znam .. da bih sebi sama (stvarno mislim da je to kompleksno i zahteva vremena) izracunala (?)
Zapravo zelela sam mnogo puta do sad da kupim neku knjgu o Astrologiji ali uvek bih pomislila .. ma to je neko napisao po svom ..ko zna shta cu i kako nauciti.. a dzabe uciti ako je pogreshno..?
Mnogo toga me zanimalo pa sam ja tako vremenom ucila ono shto bi mi u tom trenutku bio prioritet..a pocela sam od mikroba Laughing

Medjutim.. ne ide.. ne ide.. Ahh!
Znam svoj znak u horoskopu (nikada se nisam nashla u njegovim opisima) i to je sve, . e znam da sam vodeni pas u kineskom ..
Shvatila sam da mi treba mnogo vremena pa bih zamolila nekog od vas, ko bude imao vremena da mi pomogne oko toga.
Ako je bilo ko od vas raspolozen, voljan, ima vremena...

Kazite mi i da li bi trebalo znati josh neshto sem datuma rodjenja tj. shta konkretno.

Pozdrav od Patrika morske zvezde za Astrologiju Laughing
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 09:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobrodosli Skalder i Moli!

Welcome

Da bi se uradio licni horoskop ili natalna karta potrebno je znati: datum rodjenja, tacno vreme, i mesto.

Sa tim podacima mozes na mnogo mesta na internet uraditi svoju natalnu kartu, a nagde dobiti i osnovna tumacenja polzaja planeta (koje opet ne treba da shvatis suvise ozbiljno, ali su svakako mnogo bliža onome što ti jesi od tumačenja na osnovu samo znaka).
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 12 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 247280 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13772 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28914 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58645 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14047 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19955 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16935 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)