Školica
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 17:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hm...pa za plutona treba imati potvrdu da ce uticati u materijalnom, fizickom svetu na nas, da bi se nesto moglo sa sigurnoscu tvrditi.

Ovako napamet - pluton u petoj kuci znaci da imas ljubavi i energije za bavljenjem okultnim, a ono cime vlada ti je verovatno zakodje izvor ljubavi i spontano usmeravas energiju ka tome - izuzev ako mars ne govori suprotno - jer je mars licniji vladar skorpije.

Da bi pluton ili jupiter doneli preterivanje u necemu, moraju biti jako povezani sa tim necim. Recimo, kada bi u petom polju bio pluton...sad ne znam koliko imas godina, al ajd recimo u vagi, a 5. polje i pocinje vagom, i pluton ti je tu u konjukciji sa venerom, ili egz. sekstilu - da, tu bi bilo mnogo preterivanja u ljubavi, ili materijalizmu - ako je povezano i sa drugom kucom.

Kada bi bio kvadrat - to bi govorilo o impulsivnosti. Stresnom - hocu/necu da preterujem, sa teskom svesnom kontrolom poriva. Konjukcija je vise vezana za osecanje preplavljenosti i obozavanja necime, inkonjukcija za stalno saplitanje o nesto...itd, itd...ali to se vise odnosi na odgovore na cuvena pitanja "zasto toliko preterujes u tome".
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 17:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, Pluton u Vagi, u 5. kući. Veoma prirodno se bavim okultnim stvarima, s obzirom na to da pričam sa oblacima, životinjama i biljkama ceo život. Very Happy
Onda da li bi konjunkcija Venera Jupiter u horoskopu moje drugarice govorila o tome da može da pretera? Onda bi joj ipak trebalo savetovati da se čuva.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 18:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čudno,i ja imam Plutona u 5-toj u Vagi i egzaktnim trigonom ka AC i MC,ali začudo nepričam sa oblacima i biljkama Laughing
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 18:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, konjukcija jupitera i venere jeste jedan od velikih pokazatelja materijalne alavosti da se tako izrazim.
Sa ovim aspektom osoba mora stalno da se preispituje da li joj je nesto stvarno potrebno ili je to hir, da ne bi uletala u stalna preterivanja.

Naravno, pod uslovom da konjukcija nije smestena u jarcu u 10 kuci, ili u ovnu, ili vec tako nesto, gde gube na dostojanstvu.

Treba obratiti paznju i na to da se u knjigama najcesce konjukcija ova dva benefika pominje kao vrlo pozitivna, ali da je to mahom greska. Jer, da bi bila pozitivna uvek i stalno tokom života, osoba mora da nauči da kontroliše očekivanja od drugih, jer venerin princip je primanje, a kada možemo previše da primamo, imamo utisak da nam niko ne daje dovoljno.

Takođe, kvadrati teških planeta na ovu konjukciju, ili neka fina opozicija bi mogla malo umanjiti jake uticaje ove konjukcije.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sad nešto razmišljam, što nema veze sa onim o čemu smo pričali, ali je trenutno aktuelno kod mene... Svake godine osećam ovaj period (kraj januara, početak februara), kao vreme kad imam najmanje energije za život, (osećam se nekako zamrznuto, pomalo skamenjeno i u polusnu, imam želju da se povučem i skoro da nestanem), pa se pitam da li može tako nešto da se vidi u horoskopu.
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
Čudno,i ja imam Plutona u 5-toj u Vagi i egzaktnim trigonom ka AC i MC,ali začudo nepričam sa oblacima i biljkama Laughing

Ne mogu ni ja baš uvek da pričam s njima... Meni je Pluton vezan sa 12. kućom, možda zato...
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy

Kada se nešto ponavlja svake godine u isto vreme - za to je 99% odgovorno Sunce.

Ucrtaj ga u tvoju natalnu, negde početkom vodolije - i vidi šta radi tvojim planetama.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hm... Sunce kvadrat Sunce, tako mu nekako dođe kad je Sunce u Vodoliji. Inače dosta brzo to prođe za recimo 2 nedelje, onda počnem ponovo da "oživljavam"...
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima smisla.

Kada se pri tome doda da je vodolija znak sunčevog izgona (nasuprot njegovog sedišta), i da je njegova snaga tu najslabija, onda su nam stvari još jasnije.

Baš si senzitivna...
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imam jedno pitanjce...
Naišao sam na informaciju da astrolozi danas koriste podatke o putanjama i položaju planeta koji su zastareli, da su oni danas promenjeni i u drugom odnosu...

Ima li nešto u tome?
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bas neko pomenu to na temi astroloske diskusije.

mož' biti istina...al ne vidim nešto navalu netačnih predikcija na osnovu onoga što se gleda...
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

mož' biti istina...al ne vidim nešto navalu netačnih predikcija na osnovu onoga što se gleda...

Gledao sam emisiju na Nat.Geo. o tome... prilično ozbiljna tvrdnja od tih naučnika.

Tako teleskopi kažu...

Eto ti treba da se raspitaš pa da uvedeš NOVU granu astrologije i budeš revolucionar!! Very Happy
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima smisla.

Kada se pri tome doda da je vodolija znak sunčevog izgona (nasuprot njegovog sedišta), i da je njegova snaga tu najslabija, onda su nam stvari još jasnije.

Baš si senzitivna...

Tja! Sunce, Merkur i Venera u 12, Mars u Ribama, a Mesec sa Plutonom... Very Happy Mogu da osetim muvu kako diše!
Srećom pa provodim dosta vremena napolju, a to daje snagu.
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 20:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Imam jedno pitanjce...
Naišao sam na informaciju da astrolozi danas koriste podatke o putanjama i položaju planeta koji su zastareli, da su oni danas promenjeni i u drugom odnosu...

Ima li nešto u tome?

Pričali smo nešto o tome na astrološkim raspravama. Pogledaj ako te interesuje.
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Gledao sam emisiju na Nat.Geo. o tome... prilično ozbiljna tvrdnja od tih naučnika.

Tako teleskopi kažu...

Eto ti treba da se raspitaš pa da uvedeš NOVU granu astrologije i budeš revolucionar!! Very Happy

Laughing

I ovako se borim sa svojim revolucionarnim aspektima - kojih imam previse u karti - da ih ne ispucam na gluposti u mojoj struci.

Revoluciju u astrologiji će morati neko drugi Laughing
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 14 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 245202 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13715 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28767 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58400 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14011 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19918 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16915 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)