Školica
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 04 Dec, 2010 19:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok... A sad kad smo spomenuli 12. kuću... Ako ljudi sa naglašenom 12. kućom imaju psihičkih problema, sad neki uspeju da ih prevaziđu, neki ne... Od čega to zavisi?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 13:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dodjosmo sa ovim tvojim pitanjem do jednog od najvecih pitanja kojim se bave svi koji uce astrologiji - zasto se nesto ne desava, a ima ga u karti?

Ima vise odgovora na ovo pitanje:

Jedan bi bio - ispoljava se, desava se uvek, samo ne onako kako bi smo ocekivali. Iz toga sledi beskrajno ucenje simbolike.
Na primer, merkur u 12. kuci (opet banalizovano, ali radi primera), moze biti tajna (12.kuca) komunikacija (merkur). Moze biti i razmisljanje (merkur) o nesvesnom (12. kuca). Moze biti i svestranost (merkur) u izucavanju nesvesnog ili tajnog (12. kuca). Moze biti i skriveni (12.kuca) auto (merkur). Takodje, moze biti i nepoznati (12. kuca) brat (merkur). Moze biti intelekt (merkur) koji je poptuno kontrolisan nesvesnim emocijama (12.kuca). Ako prihvatimo i karmicku astrologiju, prica se siri...pa mozemo doci do deteta (merkur) u proslom zivotu (12. kuca)....itd.

Ako prihvatimo i modernu astrologiju, pa gledamo i derivatne kuce, mozemo dobiti jos more simbolike. Na primer, 12. kuca je treca od desete. Deseta oznacava jednog roditelja. Dakle, moze se tumaciti kao merkur u trecoj kuci jednog roditelja - mladji (merkur) brat jednog roditelja. Ili jedan roditelj sa jakim kuminkacionim vestinama (merkur u svojoj prirodnoj, trecoj kuci)....

Drugio nacin razmisljanja bi bio - sve se ispoljava, ali ako su aspekti 'lagani' - pre svega trigoni - to nam pokazuje da osoba lagano, bez trzavica i naglih resenja razvija nesto u sebi. Recimo, ima ljudi koji se nikada ne pitaju da li i kako nesvesno utice na njih. Ni ne druze se sa ljudima koje to interesuje, niti pricaju o tome. Ali nekako intuitivno i polu nesvesno znaju kako da menjaju ono sto im je nesvesno postavilo kao zahtev. Ljudi koji se razvijaju nesvesno, ali se ipak razvijaju.

Takodje, postoji i stav koji kaze, natalna karta je potencijal, ne mora sve da se ispolji. Na primer, guzva u dvanaestoj kuci nece doneti problema, osim ako je neki znacajni tranzit ne pokrene.

Neki imaju tako postavljene planete, da je najjaci tranzit koji ih u zivotu pokrene tek povratak saturna. Ali moze se desiti da paralelno sa njim, ne postoji ostatak konstelacije na nebu koji bi pokretao stvari vezane za 12. kucu. Kazu, potrebno je minimum tri pokazatelja da bi se nesto dogodilo. Moguce je da se nekome te 'kockice' ne sloze ceo zivot. Tako potencijal ostaje manje-vise neiskoriscen.
Po karmickoj astrologiji, takva konstelacija u natalu se onda prenosi i na naredni zivot.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, sad ....ako se naglasena konstelacija pokrene - koji ce biti ishod?

Evo ga i drugo najteze pitanje u astrologiji Smile

Ovde prvo moramo razlikovati dva osnovna stava, i da bi doneli bilo kakav zakljucak, moramo se opredeliti:

Da li ljudi imaju slobodnu volju u odnosu na zvezde ili ne?
Da li je sve unapred zapisano?

Ja verujem da imaju, i da nije sve 'zapissano'.

Ali objasnicu oba gledista.

Primer sa psihijatriskim bolesnicima mi se cini dobar.
Ako si procitala onu ispovest koju je Miodrag linkovao - videla si situaciju u kojoj je decko imao ozbiljnih problema (Miodrag rece da poticu od 12. kuce, pa cemo to uzeti za pocetnu pretpostavku - ja nisam videla kartu).

Dakle, decko verovatno imao neki jaci tranzit na planete vezane za 12. kucu, i to je proizvelo da je pocelo budjenje nekih energija, nekih stvari za koje on nije bio spreman, kako on tvrdi.

U pokusaju trazenja resenja za svoje nedace otisao je i kod psihijatra. Mnogi ne bi ni cekali toliko, uradili bi to i ranije.

Psihijatar mu je prepisao lekove koji su cinili da moze da spava, ali on je imao utisak da sa tim lekovima gubi sebe.

Svi koji piju lekove se tako osecaju u pocetku.
Veliki deo njih ipak nastavi.

On je resio da nadje drugo resenje i ne nastavi sa uzimanjem lekova.

Po, meni to je bio slobodan izbor.

I citajuci njegove postove, ne mogu da ne primetim da je verovatno bio dobar izbor. Mada bih volela da je imao bolje iskustvo sa psihijatrom, jer ostavljanje takvih stavova o njima na internetu stvara odredjene stavove, koje prihvataju i drugi koji imaju prepisane lekove, a neki od njih - ako ih ne uzimaju - postaju fizicki agresivni, i skode drugim ljudima.

No, da se vratimo na temu.

Ako kazemo - sve je zapisano. Onda moramo odgovor na pitanje zasto nije uzimao lekove traziti u njegovoj karti i tranutnim tranzitima (posto ne znamo da li bi i u sledecoj situaciji isto uradio).

Dakle, ono sto bih ja gledala bi bilo:
- Dostojanstvo planeta i njihova snaga.
Na prvom mestu treba videti fizicku snagu, i izdrzljivost, jer je on trpeo velike bolove. Teorijski, za snagu organizma gledamo vladara 1. kuce i sunce. Ako su oni postavljeni jako - mozemo se pitati otkuda onda toliko jaki telesni simptomi? Zar onda ne bi trebalo da ide vise preko psihickog dela licnosti?
- Kontakt dvanaeste kuce sa svescu - na primer, ako su planete koje su u vezi sa 12. kucom (recimo dispozitor) u jakom aspektu sa planetama u vezi sa prvom kucom (vladarom ili planetom koja se nalazi u prvoj kuci) - dobijamo odgovor na to zasto ima toliko fizickih simptoma, bas vezanih za glavu (prva kuca je fizicko telo, i u okviru njega, bas se odnosi na glavu).
- zatim gledamo ka kojim planetama i na koji nacin te iz 12. kuce prave aspekte. To je pravac trazenja nacina da se do resenja dodje. Posto je resenje nassao na forumu, na internetu, moguce je pretpostaviti da ima kontakta sa uranom (zajednice, internet).

Kada bi, ukoliko bi sve ovo bilo tacno, uran bio u losem dostojanstvu, moglo bi se reci da za njega nema mnogo vajde od interneta. Ali, ocigledno je situacija drugacija, i on je nasao resenje. Verujem da je njemu i inace uran jaca planeta u karti, jer i sam rece da se bavi racunarima.

Mozemo gledati jos mnogo pokazatelja. Obavezno treba videti i sta radi mesec, jer ipak su to patnje duse, a ja njega sada uopste nisam razmatrala.

Dakle ako trazimo odgovor u astrologiji, a ne u licnom izboru - gledamo da li postoji izlaz u karti, u vidu kontakta sa jakom planetom, ili u vidu snazno postavljenih vladara karte.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 20:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako sam dobro razumela, sa determinističkog stava gledanja, potrebno je da 12 kuća ima jake kontakte sa dobrim planetama ili recimo sa dobrim kućama, da postoji neki "ventil" koji će tu energiju ispustiti. Recimo kontakt sa 5, kućom kroz neku vrstu kreativnog izraza ili 6, kroz posao...
Sad smo već u fazi kad bi primeri pomogli...
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 20:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

Neki imaju tako postavljene planete, da je najjaci tranzit koji ih u zivotu pokrene tek povratak saturna. Ali moze se desiti da paralelno sa njim, ne postoji ostatak konstelacije na nebu koji bi pokretao stvari vezane za 12. kucu. Kazu, potrebno je minimum tri pokazatelja da bi se nesto dogodilo. Moguce je da se nekome te 'kockice' ne sloze ceo zivot. Tako potencijal ostaje manje-vise neiskoriscen.

Šta još osim Saturna može to da pokrene?
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy
Još jedno pitanje...

Ako se vidi u nečijem horoskopu da postoji izražena 12, kuća, ali je ta energija nekako latentna, mada je osoba sama svesna nje, ali se na neki način plaši da se bavi sobom, da li je treba savetovati da se ipak upusti u istraživanje, ili ne? Da li se otvara Pandorina kutija koju je bilo bolje ne dirati?
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 20:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, moram još jedno...

Ako neko ima naglašenu 12 kuću, tako što su u njoj Sunce i vladar horoskopa, a neko drugi opet ima punu 12 kuću, ali tu nisu Sunce i vladar horoskopa, šta bi ti rekla kako će se ispoljiti jedna, a kako druga? U čemu je razlika?
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Astrolozi su često u dilemi: reći ili ne reći, odnosno ŠTA reći i KAKO to reći.

U konkretnom slučaju bih ja samo spomenula to kao nešto što bi trebalo uraditi, ali ne bih previše objašnjavala. U principu sam tako i radila - ono što mi je kritično samo spomenem, a ako osoba iskaže interesovanje onda nastavim sa tumačenjem tog dela natalne karte.

Svakako, tumačiti nečiju kartu nosi veliku odgovornost samog astrologa, jer ako astrolog ispriča veliki deo stvari koje vidi u natalnoj karti, a koje nikako nije mogao da sazna običnim metodama, i kaže i neke stvari koje su nepredvidive - nema razloga da osoba kojoj se tumači horoskop ne poveruje i u ostatak priče.

Meni je, recimo,natalna konjukcija Saturn, Merkur, Mars, Jupiter protumačena kao: "prisila oštrim predmetom ali nije silovanje. Izvući ćeš se." I to je sve što mi je rečeno, na moja zaprepašćena pitanja astrolog nije hteo da odgovara već je sve okretao na šalu. Deset godina sam živela u strahu od noža, izbegavala mračne ulice i moguće neugodne situacije. Prava paranoja - dok jednog momenta nisam shvatila: ako je tako suđeno desiće se, ma koliko se ja trudila da to izbegnem. I tako sam se oslobodila sopstvene paranoje, a navedena opasnost se nije dogodila nikada.

Proricanje budućnosti takođe nosi potencijalnu opasnost. Jedan eminentni astrolog mi je 1992. godine rekao: "Krajem 1994. godine desiće ti se nešto strašno loše. Možda će ti umreti otac, a najmanje što može da ti se desi je da dobiješ batine"!!!

I ovde se ništa nije događalo, otac mi je živeo još desetak godina posle toga, nisam imala nikakve probleme sa nasiljem, jedino što sam imala težak "rat" sa koleginicom koja je u tom periodu pokušavala da mi smesti otkaz u firmi u kojoj smo radile.

Stoga... astrolozi - oprez. Vaša reč ima mnogo veću snagu nego što to možete da naslutite. Kad su mene uplašili astrolozi, što sam iole poznavala astrologiju, kako će tek obični i neupućeni da reaguju?
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 20:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Taj neko o kome pričam je prilično svesan te energije. Kaže, to je tako veliko da me plaši, ponekad pustim da me nosi, ali me plaši...
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 21:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::
Ako sam dobro razumela, sa determinističkog stava gledanja, potrebno je da 12 kuća ima jake kontakte sa dobrim planetama ili recimo sa dobrim kućama, da postoji neki "ventil" koji će tu energiju ispustiti. Recimo kontakt sa 5, kućom kroz neku vrstu kreativnog izraza ili 6, kroz posao...
Sad smo već u fazi kad bi primeri pomogli...

To bi bilo idealno.
Veza ne mora uvek da bude 'laka' da bi koristila praznjenju energije.
Na primer - kvadrat moze dati impulsivno praznjenje - recimo kroz odnos sa decom, ili krozimpulsivnu preduktivnost veliki broj dela.

Ali, moram da dodam - recimo ako je ventil kroz 5. kucu, pa jos veneru - rekao bi covek - divno za umetnika.
Jeste, ali ne moze svako biti umetnik. Umetnost zahteva jednu dozu zrelosti psihe, da bi se pokrenuo divan proces sublimacije koji iz unutrasnjeg sveta i zbrke stvara umetnicka dela...
I, uopste, svaki kanal praznjenja, ma koliko bi napet, moze se iskoristiti na dva nacina:
jedno je ako se koristi samo kao praznjenje, pa osoba kada oseti veliki pritisak posveti se necemu, ili nesto naidje u jnenom zivotu, nasta ona uspeva da kanlise nesvesnu energiju, i ona je vise ne pritiska.
Drugo je ako je osoba svesnija. Ne mora to obavezno da bude u spiritualnom smislu, ali to je obicno najkonstruktivnije. Onda to 'praznjenje' ima rezultat ne samo u smislu smanjenja nekog unutrasnjeg pritiska, nego i u smislu stvaranja necega dobrog, vrednog, necega sto joj vraca samim svojim postojanjem.
Recimo, puna 12. kuca se cesto srece kod ljudi koji rade u zatvorenim institucijama. U bolnicama, psihijatriskim ustanovama i slicno.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 21:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pre nego sto predjemo na ostalo, da dodam samo jos i to da je posebna situacija kada se 12. kuca uopste ne aktivira.
Ignorisuci veliki potencijal za razvoj, i ignorisuci toliko mnogo energije (karmicki gledano ili ne, svejedno), ljudi dolaze u situaciju da nemaju nikakav uvid u nju, a jos manje u kontrolu.
Tada ona i deluje bez kontrole.
Tada nastaju psihicki problemi.
Obicno prvo krece od fobija danas. Od paranoje, anksioznosti.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta još osim Saturna može to da pokrene?

Mnogo toga. Ali sve zavisi od same karte.
Ja licno uvek gledam prvo kuda se krecu spore planete.
(Sa'ce tradicionlisti da mi skoce za vrat Smile )

Recimo ovaj T kvadrat na nebu - pluton u jarcu, kao centar i saturn i uran sa jupiterom u opoziciji, ukoliko je zahvatio konjukciju sa necijim mesecom - verujem da je bilo osetno u tom smislu.

Dakle, kombinacije tranzita, cija preko neke licne planete ili vladara horoskopa (pa i osa) direktno dobijaju ulaz u polje necije natalne karte.

Posebna potvrda je ako kontakt izmedju tih plAneta postoji i u natalu - recimo ako neko ima natalno kvadrat saturna i plutona ili konjukciju urana i saturna, pa sa sve vezom sa nekom licnom planetom...
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 21:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, moram još jedno...

Ako neko ima naglašenu 12 kuću, tako što su u njoj Sunce i vladar horoskopa, a neko drugi opet ima punu 12 kuću, ali tu nisu Sunce i vladar horoskopa, šta bi ti rekla kako će se ispoljiti jedna, a kako druga? U čemu je razlika?

Teorijski, ako su sunce i vladar horoskopa tu, to nam govori da je osoba sama vezana direktno za simboliku 12. kuce.

Ako su druge planete, moguce je da simboliku 12. kuce upoznaje preko njoj znacajnih osoba ili aspekata u zivotu. Na primer, vladar 7. kuce u 12 - cuveni primer tajnih veza (ne uvek!), ili partner iz prekookeanske zemlje (12. kuca- preko okeana).
Ili recimo, vladar trece kuce u dvanaestoj (komunikacija, pa u kuci riba - tisine) - osoba koja je cutljiva, i kada prica, najcesce je o stvarima u simbolici 12. kuce.

Sto je vise planeta u 12. kuci, vise ce pojedinacni aspekti zivota biti vezani za nju.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy
Još jedno pitanje...

Ako se vidi u nečijem horoskopu da postoji izražena 12, kuća, ali je ta energija nekako latentna, mada je osoba sama svesna nje, ali se na neki način plaši da se bavi sobom, da li je treba savetovati da se ipak upusti u istraživanje, ili ne? Da li se otvara Pandorina kutija koju je bilo bolje ne dirati?

Starcy ti je stvarno dala divan odgovor.
Pazljivo sa savetim uvek.

Njeni primeri su malo ekstremni, ali cula sam i od drugih ljudi da se desavaju.

Kada bi ti pitala za sebe. Rekla bih ti - samo pazljivo.

Mislim da ne treba cekati velike tranzite i pokazatelje za to. Ponekad je bolje koristiti male.
Na primer, i ako ne pratimo kretanja planeta redovno, ponekad osetimo veliku potrebu da citamo o necemu ili da saznamo odgovor na neko pitanje. Ili da jednostavno meditiramo malo, i budemo sami, uzivamo u osecanju usamljenosti.
Ako u tom trenutku shvatimo da potreba nije toliko velika, i da mozemo to ostaviti i za kasnije, a da se ne osecamo lose - onda je verovatno neki izolovani tranzit to napravio.

Verujem da ga je tada dobro iskoristiti.

Tako, malo-pomalo sa razlicitih strana ulazimo u svet nesvesnog i simbolike 12. kuce, bez velike verovatnoce da ce nas preplaviti.

Kada naidje neka ozbiljna konstelacija, tada smo upoznati sa nekim pojedincanim delovima, i poznati su nam neki pojedinacni osecaji i proces, pa je i strah i mogucnost od preplavljivanja manja.

Drugi savet bi bio vezan za kanale praznjenja.
Znam mnogo umetnika. Ne slazemo se uvek najbolje, ali se razumemo na nekom nivou.
Kod stvaranja umetnickih dela se lepo vidi nesto sto je u drugim situacijama malo vise zamagljeno, ali princip je isti.
Energija se ne sme direktno prazniti, vec se mora sublimirati.
Kada umetnik direktno prazni svoju energiju, to se vidi na njegovim delima. To nije umetnost, mada se u savremenoj umetnosti to cesto koristi, jer ima ljudi kojima takva vrsta 'umetnosti' prija.
Ipak, prava umetnost podrazumeva da se energija sublimira - odnosno kanalise i provuce kroz sve delove licnosti pre nego sto se ispolji kroz savrsen izraz.

U drugim sferama to bi izgledalo otprilike ovako.

Nesvesno nas pritiska milion stvari.
Nervozni smo, a ne znamo razlog. Ljuti, besni, ispod toga.
Posvadjamo se sa kolegom/partnerom/detetom.
Vicemo, udarimo rukom o sto, tresnemo vratima.
Osecamo se bolje.

To je direktno praznjenje. U psihologiji se zove acting-out (ako nekoga zanima da trazi vise o tome).

E, sad. ako je osoba psihicki zrelija, stabilnija, onda ima potnecijal da takve stvari resi na drugaciji nacin.

Kao i u umetnosti, njen zadatak je tada da energiju koja dolazi iz nesvesnog (u njamanju ruku, ako ne idemo u karmicku astrologiju), kanalise pazljivo kroz sebe, i kroz celu svoju licnost.
Recimo, prvo kroz telo - uvidi da oseca napetost.
Onda, ukoliko ume - proba da nadje deo tela, energetski centar ili cakru koja reaguje tako.
Ukoliko ne ume - trebalo bi bar da prepozna emociju. Da li je to uistinu ljutnja? Ili je tuga ispod toga? Ili osecanje razocarenja?
I konacno ide provlacenje kroz intelektualni deo licnosti.
Intelektualni ide na kraju jer je to deo koji se najlakse verbalizuje, izrazava recima, sto je u komunikaciji najpotrebnije.
U provlacenju tek osvescenih emocija kroz intelektualni nivo, veliki deo postaje svestan.
Za jedan deo je to je nemoguce, i on se sublimira kroz nastavak svadje koja u tom trenutku prelazi u stabilnu diskusiju.
Moglo bi se reci daje smirena, duboka i iksrena diskusija jedna varijanta sublimacije svadjalackih nagona koji poticu iz nesvesnih emocija.

Malo preterah sa psihologijom, ali za 12. kucu razumevanje sublimacije je kljucno, ukoliko osoba ne zeli da se posvecuje duhovnim stvarima.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 22:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada bi ti pitala za sebe. Rekla bih ti - samo pazljivo.

Pitam pomalo i za sebe i za druge. Što se mene tče, ja sam već bila, videla, prošla kroz to... Ono što mi trenutno smeta je osećaj da nisam vezana ni za ovaj ni za onaj svet.

Tako da trenutno ipak više razmišljam o drugima, o tome kako im pristupiti...
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 4 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 247280 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13772 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28914 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58645 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14047 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19955 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16935 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)