ŠTA VIDITE U DRUGIM LJUDIMA ?
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
agnes
Na duhovnom putu

Pridružio: 18 Okt 2009

Poruka Poslao: 17 Mar, 2010 21:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

auu,stric je iz mog grada,komsija.kako je svet mali.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 18 Mar, 2010 14:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Au....mogla bih početi pisati roman o odraslima...pošto sam i sama odrasla, ali odrasli to ne vide na prvu.

Dakle, evo: jutros sam nakon tjedana mantranja i meditacija na temu "red u MUP-u" odlučila stisnuti zube u suočiti se s neumitnim.

Moram na MUP.
(da bih vidjela šta mi treba za novi pasoš jer mi je stari istekao, mimo mog znanja, a novi mi hitno treba. Biometrijski, pa su svi fotografi u frasu jer nitko još nije iz prve pogodio fotku).

Toliko sam već odrasla da mi je ovo četvrti pasoš, a spoznaja se duboko ukorijenila - nikad, ali nikad, ne možeš napraviti dokument bez da čekaš u istom redu tri puta. Najmanje.
Spremna na sve varijante, krenem.
Pošto mi je ovo inicijalni odlazak, nisam se posebno spremala, to ostavljam za sutra kad zbog slikanja slijedi frizura, make up a prthodno vježbanje da mi uspravna kičma bude u formi, ali sam si malo dala truda, jer - ipak, neki red i nekog službenika moram gledat.
Osim toga, bole me stopala jer sam se jučer morala namontirat za jedn sastanak i danas ne mogu reprizirat.

Dakle, uđem ja ova i ovakva, s repom, jaknom, trapericama, kickersicama, "službenim" naočalama...

REd. Red. REd.
Trebam samo info. Ne vidim na info ploči info koji mi treba (logično).

Već hiperventiliram, ali pošto sam radila na sebi, nekako još kontroliram svoje postupke.
Odem do šaltera za informacije (red1, red2, plus red3 iza ova dva, neformalni).
Vidim u kućici pored - murjak.
Sagnem se skoro do struka, da provučem glavu kroz prozorčić jer me inače ne čuje: dobar dan, oprostite ja bi trebala samo info šta mi treba za novi pasoš...

Uopće me ne gleda, tipka nešto na kompu (sigurno snood!) maneken, pljunuti George Cloony-prosijeda kosa, nakvarcan, da sam se prvo zbunila da je možda Rom, ali to me je samo nasmijalo...

I dalje, bez gledanja, teško uzdahne, pogleda moju glavu ispred sebe u prozorčiću s očajnim očima uokvirenim najponiznijim pogledom koji imam, i razočarano se vrati snoodu.."Imaš sve na info ploči".
Kraj, gotovo. vidim da sam propustila šansu...

Stvarno! Evo, na info ploči, ako pročitaš sve papire ima jedan "izdavanje putnih isprava", pa skroz dole, pri dnu: putovnica.

Sretna, vadim blok i kemijsku: treba mi
1) osobna i stari pasoš
2) 1x foto 35x45 na kojoj se vidi jasno lice, neutralnog izraza (počnem odmah uvježbavat "neutralni izraz") zatvorenih usta, otvorenih očiju (sve vježbam, simultano)
sa svijetlom ali kontrasnom pozadinom iza, na sjajnom papiru ali bez ikakve teksture...

3)uplatnica na 320 kn plus 70 kn taksi (državni biljezi)

Hm...ne piše ništa o brzoj proceduri?

Opet moram do Cloonyja, ali sad je kod njega u kućici i neka fufa s frizurom na princa Valijanta, stilizarna vodenom ondulacijom.

Sagnem se u struku hitro, ipak sam ja sportašica, ubacim glavu kroz prozorčić i čekam...Neću smetat dok pričaju, mogu ja pričekat...
Valiantica i Cloony i dalje se nešto domunđavaju, očito je nešto važno, jer svako malo neko podigne obrvu od njih dvoje, ali Cloony je multitasking, pa i dalje snood ne trpi zbog posla.

Ne mogu više, ukočit ću se.

"Ispričavam se" dometnem onako iskrivljene glave u desno jer mi ne stane frontalno u prozorčić " a koliko se čeka i šta mi treba za brzu proceduru u zagrebu?"

Cloony se nasloni, batali snood i gleda me sa zanimanjem što kod mene izaziva navalu adrenalina
"jes, jes,jes!!!!!!! ima boga! sad će mi sigurno dat neki broj ili papir na kome sve piše"

Aha.

Gledamo se Cloony i ja, pitam se koliko često treba ić u solarij da bi se dobio ovaj stupanj preplanulosti i razmišljam je li mu ta nijanska sijede prirodna ili se možda i farba? Nekako je baš ujednačeno, a taman al pari uz bronz lica.

Cloony je hitrom analizom, okom uvježbanog komandosa, zaključio da mi je ovo prvi pasoš i da nema potrebe da mi govori "vi" skoro da nema potrebe da mi išta govori, ako malo bolje razmisli...

"Čekaš 30 dana ovako. U Zagrebu, gotovo za jedan dan, plus 600 kuna"
Ali ako imam biljege...
Prekide me.
"sve to što piše, plus 600 kn".
"nije tako pisalo u novinama?"

Gotovo. Kraj.
Već se zagledao u ekran...

Ja ću se sutra slikat. U duplo. Za svaki slučaj.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ema
Iskušenik

Pridružio: 13 Avg 2009

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 00:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Ko smo mi uopšte pa da možemo sebi da uzmemo pravo da budemo netolerantni prema duhovnom putu nekog drugog?
Netolerancija vodi u fanatizam. U elemente fanatizma spadaju: anatema, inkvizicija, paljenje na lomači, uništavanje knjiga, proganjanje čitavih verskih pokreta i sl. Hrišćanstvo se tako pokazalo kao izrazito netolerantna religija.
Astralni putnici su inače veoma tolerantni prema svačijem duhovnom putu. Ja nikada nisam osudio niti omalovažio bilo čiji duhovni put. Ali sam se zato puno puta suočio sa netolerancijom kada je u pitanju moj duhovni put. Primetio sam da se ta tolerancija često pretvara u fanatizam.

Talermane, iako si mi jedan od najomiljenijih clanova ovog foruma, moram izneti neka moja zapazanja koja se ticu tvog posta. Ovde su napisane neke kontradiktornosti, koje prosto "bodu oci".
Na primer: "Ja nikada nisam osudio niti omalovazio bilo ciji duhovni put."

A sta je onda ovo?
Citat:
Hrišćanstvo se tako pokazalo kao izrazito netolerantna religija

Danas nema paljenja na lomacama, niti proganjanja citavih verskih pokreta, ali zato se na mnogim temama ovog foruma, mogu procitati tvoje osude hriscanstva, posebno pravoslavlja. I to je neciji duhovni put.
Nadam se da se neces naljutiti, niti shvatiti previse licno. Ovo su jednostavno neka moja zapazanja.

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
ganima
Iskušenik

Pridružio: 15 Feb 2010

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 02:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
A sta je onda ovo?
Citat:
Hrišćanstvo se tako pokazalo kao izrazito netolerantna religija

Izvinjavam se što upadam u raspravu, ali mi se čini da ovo nema veze sa onim što je Talerman napisao prvobitno. To što je izneo svoj stav o hrišćanstvu, nema nikakve veze poštovanjem drugačijih stavova. To je kao kada bi neko rekao: Ja neomalovažavam ničiji ukus u hrani. _naspram_ Smatran da francuska škola kuvanja nema mnogo razumevanja prema druim školama kuvanja.
 Nazad na vrh »
Šomika
Tragalac

Pridružio: 27 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neki ljudi su se lepo organizovali (pa i druge ljude ?) u razne religije i duhovne pravce da bi lakše mogli da budu netolerantni.
Bolji su rezultati kad nas je više - reče jednom neko.
I u tim religijama dolazi do netolerancije.
Kao da važi pravilo da što je čovek duhovniji (tj u skladu sa dogmom određene religije) to ima pravo da bude netolerantan.
Svaka ljudska akcija ili misao nekome koristi, pa će odlučiti (mogu li sami ?) na koju će stranu.

p.s. - ne znam zašto se setih, ali evo: oprostiće se hula i na Oca i na Sina, ali na Svetog Duha neće.
p.s.p.s. - dobro, dobro...čitao sam o oprostu na ovom forumu, ali tako sam zapamtio da piše u Novom zavetu...
 Nazad na vrh »
RA8
Tragalac

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 28 Mar, 2010 10:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja razlikujem toleranciju od prihvačanja.

Tolerancija je reakcija ega, odnosno uma. Dakle, to je kada tvoj unutarnji glas još uvijek govori ti nisi u pravu, moje mišljenje je jedina istina a jezik i vanjsko ponašanje će reči ok, imaš pravo misliti što želiš jer to je tvoja istina.

Prihvačanje je kada tvoj unutarnji glas, tvoje srce, tvoja riječ i djela govore isto budi onaj koji jesi i imaš moju podršku...

Zaključak: tolerancija je kada ne postoji odobravanje i u jednu ruku je laž jer postoji veliki prostor između uma i srca... no može biti dobar put ka prihvačanju Smile
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 28 Mar, 2010 20:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odlična primedba!
Tolerancija može biti čak i spoljašnja prisila i u današnje vreme to je sve više reč koja je izlizana i dosadna.
Prihvatanje je pravi osećaj duše, do kog se dolazi.

Pozdrav RABU!
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
RA8
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 07:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Kamilice, malo sam se zbunila sa tvojim pozdravom, neznam dali je upučen meni ili nekom drugom... naime ono je osmica a ne slovo b... mislim... ako se ipak odnosio na mene Smile

Svejedno ti hvala na istoj misli Wink
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 18:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, izvini! Izgleda da sam malo oćoravila. Very Happy
Naravno da je tebi bio upućen pozdrav.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
RA8
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Mar, 2010 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema problema, samo nisam zanla kome se obračaš
Ziveli
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Apr, 2010 03:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Jedna mala poučna priča
( nepoznati autor )

Devojka je čekala avion u čekaonici jednog velikog aerodroma.
Pošto je trebalo dugo da čeka, odlučila je da kupi knjigu da bi joj vreme brže prošlo.

Kupila je knjigu i paketić keksa. Sela je u čekaonicu VIP da je niko ne bi uznemiravao.
Pored nje je bila stolica sa keksom, a na sledećoj jedan gospodin koji je čitao novine.
Kad je ona počela da uzima keks i gospodin je uzeo jedan. Ona se šokirala, ali ništa ne reče i nastavi da čita knjigu.

Pomislila je : "Ma gledaj ti ovo, da samo imam malo više hrabrosti, do sada bih ga već udarila!"

Svaki put kad je ona uzimala jedan keks, čovek pored nje, ne obazirući se ni na šta, je uzimao isto tako jedan.
Nastavili su tako dok nije ostao samo jedan u paketu i devojka pomisli: "Bas me interesuje šta će sad uraditi!!!"
Čovek uze poslednji i podeli ga!
"Ovo je zaista previše!" poče da uzdiše šokirana, uze svoje stvari, knjigu, torbu i ode prema izlazu iz čekaonice.

Kada se osećala malo bolje, nakon što ju je prošla ljutnja,
sela je na mesto gde nije bilo nikoga da bi izbegla neke druge neprijatne događaje.
Zatvori knjigu i otvori torbu da je ubaci. U tom trenutku ugleda paketić keksa još uvek netaknut.
Postide se kao kradljivac i tek tada shvati da je keks, isti kao njen, bio gospodinov,
ali koji je, bez šokiranja, nervoze ili prepotencije, podelio i svoj poslednji komad sa njom,
totalno suprotno od nje, koja je čak osećala da su joj povređeni ponos i osećanja.

ZAKLJUČAK:
Koliko puta u našem životu ćemo ili smo pojeli tuđi keks, a da to nikad nećemo ili nismo ni saznali?
Pre nego što dođeš do brzopletog zaključka i pre nego što počneš misliti loše, GLEDAJ sa pažnjom detalje,

vrlo često situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!
U životu postoji 3 stvari koje ne mogu da se vrate:
• Kamen kad je bačen;
• Reč nakon sto je rečena;
• Mogućnost nakon sto je izgubljena;
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 01 Apr, 2010 08:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da većina je sklona optuživati prije nego provjeri činjenice...Jako dobra prića.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Apr, 2010 08:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepa prica, Vesna. Smile
Vec sam je i negde pre procitao. Poucna.
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 01 Apr, 2010 08:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala sestra Vesna za odlicnu i poucnu pricu.

P.S. Od one emisije i svega ostalog nista nije bilo - nije istina.
Puno pozdrava
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Apr, 2010 09:58 am    Naslov: Re: ŠTA VIDITE U DRUGIM LJUDIMA?
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Kamilica:
Nije li rečeno „Koliko je ljudi toliko je puteva do boga“. Ili uopšte puteva, sad ne moramo da preciziramo kuda oni vode...

Dobro. Ali, AHA! Samo bih dodao putevi OD Boga. Ne putevi do Boga. Cool

Citat:
Svaki čovek je jedna priča. Svaka priča ima junaka, antijunaka (može ih biti više), mesto vreme, muziku, boje. Svaka je posebna i svaka je deo slagalice. Ta posebnost se treba negovati. Ona je najugroženija.

Moze biti.

Citat:
Ako nekome bezosećajno namećemo svoje mišljenje, onda može da se desi da neko čak i popusti i usvoji naš način razmišljanja, ali onda se gubi ono najvrednije iz te priče – posebnost. Ne moramo baš uvek da budemo u pravu. Nekada možemo samo da se povučemo i posmatramo – šta drugi rade, kuda idu, kako napreduju, kako se i njima na poseban način otkriva deo istine.

Zar nije baš ta posebnost najlepša u svima nama? E, to je tolerancija, kad shvatite da je u lepota baš u različitosti!

Lepo receno.

I ja navijam za Toleranciju. Bitna je jako. Ne mozemo druge prosvetliti. Mozemo samo druge inspirisati da
sami sebe prosvetle. Provocirati u njima kreativne misli, slobodu, i zdravu pamet.

Kada delujemo na druge blago, tolerantno - tada podsticemo njih da oni ANALITICKI reaguju (razmisljaju).

Kada delujemo na druge silom i pritiskom - tada podsticemo njih da deluju REAKTIVNIM UMom.

A sta zapravo zelimo? Ja npr zelim da ljudi analiticki razmisljaju.

Oni koji razmisljaju pretezno reaktivnim umom su zombiji i roboti. Nemaju mnogo slobode i zivota u sebi,
i samo takvi koji pretezno razmisljaju reaktivnim umom, samo takvi postaju kriminalci ili opasni po drustvo.

Citat:
Talerman:
Ko smo mi uopšte pa da možemo sebi da uzmemo pravo da budemo netolerantni prema duhovnom putu nekog drugog?
Netolerancija vodi u fanatizam. U elemente fanatizma spadaju: anatema, inkvizicija, paljenje na lomači, uništavanje knjiga, proganjanje čitavih verskih pokreta i sl. Hrišćanstvo se tako pokazalo kao izrazito netolerantna religija.
Astralni putnici su inače veoma tolerantni prema svačijem duhovnom putu. Ja nikada nisam osudio niti omalovažio bilo čiji duhovni put. Ali sam se zato puno puta suočio sa netolerancijom kada je u pitanju moj duhovni put. Primetio sam da se ta tolerancija često pretvara u fanatizam.

Thumright

Citat:
Rale:
Хришћанство нас учи да је једино у Исусу Христу спас и да нема другога под небеском капом у коме би смо се спасли.
Ако ниси хришћанин какву толеранцију очекујеш.

Hriscanstvo je samo titula koje precesto nema veze sa delima.

Isus je pokazao toleranciju. Razapeli su ga, a on se jos molio Bogu da im oprosti jer ne znaju sta cine.
Koliko tolerancije! Bio je voljan da podnese sve. Nije zeleo osvetu. Jer je razumeo da ljudi nisu znali analiticki sta rade,
vec su pratili agresivnost koja potice od reaktivnog uma. Onda, Isus nije dosao da ubija ljude, vec da ubija demone,
a demoni su zlobne sheme iz reaktivnog uma.

Ne moras biti Hriscanin da bi oterao demone u tri lepe vukohebine. Razz (to se radi polako, razmisljanjem, kriticnoscu)

Citat:
Kamilica:
Interesantno je, čak i ako neko misli da jedini hoda ispravnim putem i jedini zna celu istinu, da li se nekad zapita zašto onda postoje svi ostali ljudi na Zemlji?
Šest i po milijardi ljudi!
Zar nije logičnije da svako od njih krije deo zagonetke, i de je možda za njega najvažniji upravo onaj deo koji najviše negira, odbacuje i najviše mu se protivi.

Kamilica, veoma lepa su ti ova razmisljanja! Smile
________________________________________________________________________________
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 3 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ŠAUMBRA SIMPTOMI 73 Vakan Tanka 52276 13 Jul, 2011 00:09 am
one Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 48371 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 159916 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 44371 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 19357 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 37433 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 22619 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)