PRAVI-LAŽNI ISCELITELJI I DUHOVNI UČITELJI
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 20:37 pm    Naslov: PRAVI-LAŽNI ISCELITELJI I DUHOVNI UČITELJI
Odgovoriti sa citatom

Neophodno je ovde upozoriti na mnogobrojne prevarante koji zloupotrebljavaju poverenje ljudi koji imaju duhovne težnje. Njih je zapravo lako prepoznati jer imaju neke zajedničke osobine i metode rada.
Najpre, svi oni naglašavaju brzinu i efikasnost svojih vežbi i meditacija.
Savremeni ljudi su suviše zauzeti da bi se duhovnom cilju posvetili ceo dan i sav život. Razni 'gurui' Novog doba zato prodaju nove metode meditacija i 'spiritualne tehnologije' za instant ’prosvetljenje’, koje su navodno brže i bolje od starih metoda iz drevne baštine. Njihov argument se zasniva na tvrdnji da se vremenom stvari usavršavaju i ubrzavaju, da danas nije potrebno isto vreme i isti napor za postizanje duhovnih ciljeva kao nekada. Pri tome se oslanjaju na teoriju „stotinu majmuna” i na povratno dejstvo morfičke rezonancije R. Šeldrejka. Zaista, stvari se vremenom usavršavaju, ali to se odnosi na zbivanja u relativnom, materijalnom svetu, na brzinu kretanja stvari i informacija. Za razliku od toga, put od ega do Sopstva, od individue do božanskog ostao je isti. Zapravo, postao je teži upravo zbog iluzije koju tehnika pruža da su svi ciljevi, pa i duhovni, dostupni kao stvari i informacije, zbog zaborava sopstvenog preobražaja, i zato što nam tehnika svodi sámo bivstvovanje na jednu informaciju, i time ga baca u zaborav, a nas čini neodgovornim prema životu. Olakšavajući nam egzistenciju, tehnika otupljuje naš osećaj za stvarnost, za pravo odmeravanje egzistencije i doživljaj njenog smisla. Drevni metodi duhovnog razvoja zahtevali su ličnu transformaciju i posvećenost celog života, sveobuhvatnu etiku (yama i niyama u jogi, vinaya pitaka i sila u budizmu), dok savremeni metodi ’prosvetljenja’ predstavljaju samo infantilnu imitaciju principa tehnološke korisnosti i tržišne eksploatacije u sferi duha. To se vidi po njihovim ciljevima: svrha meditacije kod starih bila je nadilaženje smrti i vremena, tela i uma radi predaje Duhu koji sve omogućava, dok kod savremenih 'tehnika' od toga nema ni traga, one se reklamiraju kao sredstva za uspešnije iživljavanje svojih želja i strasti.
Suština prave duhovnosti i religioznosti jeste razlikovanje iskonske božanske neuslovljenosti koja sve omogućava, koja je naša suština - od svega stvorenog, od svih prirodnih uticaja koji uslovljavaju; svejedno da li su oni fizički ili astralni, razni bogovi i demoni, ili slike na kompjuterskom monitoru.
Sve nove, hohštaplerske tehnike zasnivaju se na pukoj reakciji i doživljavanju efekata, kao i na posredovanju nekih astralnih sila, prirodno ili veštački stvorenih. Ove tehnike su naročito popularne danas, kao 'spiritualne tehnologije Novog doba'. Dobar primer je 'intenziv prosvetljenja' Čarlsa Bernera (Charles Berner) gde se intenzivnim naporom um dovodi u pasivno stanje kada je moguće za kratko uvideti nezavisnost od uma i svih njegovih sadržaja. Ovakvi trik-metodi nude lako dostizanje transcendentalnih iskustava koja, međutim, nisu trajna, nego postoje samo KAO REAKCIJE na neki napor ili izazov. Problem nastaje kada čovek nakon tih kratkih iskustava/reakcija, koja ostavljaju upečatljiv utisak, uključi maštu i funkciju laganja sebe i stvori fikciju da ih je zaista doživeo na pravi način i da ih ima kao trajno svojstvo. Misli da se 'prosvetlio'. Zato u ovu oblast spadaju i upotrebe droga. I one donose neka transcendentalna iskustva, ali zbog hemijske reakcije, ne zbog istinskog postignuća i discipline, i ostavljaju iluziju da je doživljaj realan. Ni potreba da se ovakva iskustva na osnovu veštačkih reakcija ponavljaju nije dovoljna da razbije tu iluziju. Posredovanje astralnih sila odnosi se na upotrebu magije. Zato ovakvi gurui često pimenjuju i neku vrstu magijskih rituala - ma kako bezazleno izgledali.
Istinske prakse su davno utvrđene i one trajno preobražavaju celo biće, vode u duhovni rast (bhavana) i sazrevanje kome je posvećen ceo život. Toj tradiciji pripadaju prakse joge i budizma. One sadrže ne samo metode za postizanje transcendentalnih stanja svesti, nego i njihovo trajno ostvarenje kroz etiku i razumevanje njihove prave prirode.

Sve tehnike Novog doba spadaju u Novu svetsku religiju koja bi trebalo da zameni dosadašnje tradicionalne religije i bude zajednička za sve ljude. Postoji zabluda da će Nova svetska religija da bude neka mešavina dosadašnjih. Zapravo ona već postoji i može se svuda videti, to su svi New Age "duhovni" pokreti i sekte koje razbijaju tradicionalne religije i samu duhovnost kojekakvim instant tehnikama koje sve daju brže i bolje. Iza svih njih stoje ljudi koji su programirani da rade za masone ili su sami masoni. Oni zapravo stoje i iza tradicionalnih judeo-hrišćanskih religija u koje spadaju hrišćanstvo, judaizam i islam. Te religije su oduvek služile za kontrolu uma u vremenima kada se nije koristila tehnologija. Danas je Novo doba i koristi se tehnologija, sve je brže i efikasnije pa i metode kontrole uma moraju da se osavremene. Pored čipova i hemikalija (u hrani, lekovima i vakcinama) tome služe i sekte.

Druga osobina lažnih gurua je da preporučuju grupne vežbe i meditacije.
Grupa ljudi koju predvodi neki "guru" koji odluči da posebnog dana u određeno vreme svi kolektivno meditiraju ili se "povežu" sa nečim su idealni kandidati za programiranje uma, jer se zna unapred gde će da budu i na šta će da se "povežu" ili da "meditiraju" ili da prave "seansu". Putem tehnologije visokih frekvencija koja se nalazi na više mesta u svetu, ili preko satelita, može se bilo gde u svetu učiniti da ovakva grupa ljudi postanu mete za holografske slike koje im deluju jako ubedljivo. Tako mogu da im se pojave bića iz verske propagande, svetla, razni utisci i oni misle da su nešto doživeli, da je iskustvo autentično. Na ovaj način mogu da im se ubacuju razni sadržaji u um. Takvoj grupi može da se kolektivno programira um na različit način na ovakvom skupu.
Sve grupne meditacije u kojima se traži 'otvaranje čakri' ili 'transmisija ljubavi' u kosmos i celom svetu, ili preko nekih simbola koji su zapravo matrice za skupljanje energije od strane onih koji su te simbole postavili, služe upravo ovakvom programiranju uma i krađi energije. To se radi preko astrala ili pomoću tehnologije na velikim razdaljinama. To što naivni ljudi 'šalju' ili 'transmituju' je upravo njihova slobodna volja i emocionalna energija koja je oduvek bila hrana astralnim bićima nimalo pozitivne orijentacije.

Suština duhovnosti je u procesu individuacije.
Jedina ispravna grupna aktivnost je monaška zajednica. Ona je ustanovljena od davnina sa svrhom da se ljudi koji rade na istom cilju udruže da bi zajedno bili jači i dosledniji u tom cilju. Ako čovek sam teži duhovnom cilju onda lako zaluta misleći da ide pravo. Zato su mu potrebni drugi koji idu istim putem da ga koriguju i podrže na pravom putu. Takođe monaške zajednice su čuvale i autentično duhovno znanje od nesvesne mase svetovnih ljudi koji imaju druge ciljeve.

Sledeća zajednička osobina hohštaplera je naplaćivanje. Jedina cena koju na duhovnom putu treba čovek da plati je vlastiti trud i rad na sebi. Sve drugo je krađa.
Ali i to je relativno: naivni, lenji i nezreli treba da plate lažnim guruima koji im zadovoljavaju potrebu za lakim i lažnim ciljevima, koji ih uče na greškama.
Svako dobija ono što zaslužuje.

izvor: www.ivantic.net
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/user/yogeeshashram

Mnogo jak lik!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/user/yogeeshashram#p/search/5/YjTraF6jwtU
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 21:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U sustini, dobar tekst,
rekao bih da je 80 posto pogodak u sustinu,
ali u njemu ima i nekih 20 posto totalnih promasaja.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 21:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se sa Kublaj-kanovim otvaranjem teme.

SMISAO MOG UČESTVOVANJA NA DVE "TEŠKE" TEME ("elektro"-tema i "dr Ljubiša") - UPRAVO I JESTE U PREISPITIVANJU određnih duhovnih modela delovanja.

DAKLE, NE RADI SE TU O METODAMA KOJE SVAKO MOŽE INDIVIDUALNO DA ISPROBA, PA DA SE SAM SUOČI SA POSLEDICAMA, AKO JE NEŠTO LOŠE URADIO.

OVDE JE U PITANJU TUĐE DUHOVNO DELOVANJE NA NAS ILI NA DRUGE LJUDE, KOJE MOŽE BITI ITEKAKO RIZIČNO.

U OVOJ TEMI SVAKO MOŽE DA NAVODI SVOJE KRITERIJUME, MOŽDA ĆEMO U VEZI SA NEKIMA OD NJIH USAGLASITII STAVOVE.

TO JE NA KORIST SVIH KOJE ŽIVOT IZ RAZNIH RAZLOGA NAVEDE NA ISCELITELJE ("ISCELITELJE"), GURUE ("GURUE"), ITD.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 21:36 pm    Naslov: Re: UPOZORENJE O LAŽNIM MEDITACIJAMA I GURUIMA
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::

Grupa ljudi koju predvodi neki "guru" koji odluči da posebnog dana u određeno vreme svi kolektivno meditiraju ili se "povežu" sa nečim su idealni kandidati za programiranje uma, jer se zna unapred gde će da budu i na šta će da se "povežu" ili da "meditiraju" ili da prave "seansu". Putem tehnologije visokih frekvencija koja se nalazi na više mesta u svetu, ili preko satelita, može se bilo gde u svetu učiniti da ovakva grupa ljudi postanu mete za holografske slike koje im deluju jako ubedljivo. Tako mogu da im se pojave bića iz verske propagande, svetla, razni utisci i oni misle da su nešto doživeli, da je iskustvo autentično. Na ovaj način mogu da im se ubacuju razni sadržaji u um. Takvoj grupi može da se kolektivno programira um na različit način na ovakvom skupu.

Ovo sto sam citirao je, na primer, po mom misljenju, potpun promasaj.
Ovo su sve cisto paranoicne stereotipske izjave: mete za holografske slike, ubacivanje raznih sadrzaja u um, kolektivno programiranje uma i sl...

Ukoliko vec preispitujemo razne tehnologije, apsolutno je neophodno poceti i preispitivati i to sto su mnogi toliko paznje posvetili necemu kao sto je kolektivno programiranje u ma i slicno.

Uopste ne kazem da toga nema,
ali je to programiranje mnogo drugacije nego sto to mnogi zamisljaju.

Program je mnogo siri i mnogo dublji nego sto to mnogi misle.

I taj program, zapravo potice od Boga prirode i materije, Demijurga,

a ne od ovih koji postavljaju satelite i holografske slike.

Ovaj clanak koji hoce da bude protiv New Age-a,
ovim sto sam gore citirao je u potpunosti New Agerski.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 21:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

TAKOĐE PREDLAŽEM MALU KOREKCIJU TEME, TAKO DA BUDE ONA PRECIZNIJA I SVEOBUHVATNIJA:

"PRAVI-LAŽNI ISCELITELJI I GURUI"

TAKO DA PARALELNO NAVODIMO KRITERIJUME ZA SNALAŽENJE U ONOME ŠTO NAM DELUJE KAO PRAVO, I ONOGA ŠTO NAM DELUJE KAO LAŽNO.

Dakle, ako se slažete da korigujemo temu...?
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 21:47 pm    Naslov: Re: UPOZORENJE O LAŽNIM MEDITACIJAMA I GURUIMA
Odgovoriti sa citatom

Sve tehnike Novog doba spadaju u Novu svetsku religiju...
Iza svih njih stoje ljudi koji su programirani da rade za masone ili su sami masoni.
Sve grupne meditacije u kojima se traži 'otvaranje čakri' ili 'transmisija ljubavi' u kosmos i celom svetu, ili preko nekih simbola koji su zapravo matrice za skupljanje energije od strane onih...
Jedina ispravna grupna aktivnost je monaška zajednica...

Ne svidja mi se tekst. Dobro je poceo, ali kako ide prema kraju, sve je gori.

Da li bas sve tehnike novog doba spadaju u Novu svetksu religiju?????

Kako autor misli to da nema bas ni jednog jedinog izuzetka, jer kada napises sve, to znaci da izuzetaka nema.
Da li bas iza svih njih stoje ljudi koji su programirani? Ma, zar je moguce da ni tu nema ni jednog jedinog izuzetka?
Ma da li je moguce da su svegrupne meditacije....
I zar je moguce da je JEDINA ispravna grupna aktivnost monaska zajednica???

Nikako mi se ne svidja tekst,
deluje mi New Agerski.

A autor koji misli da se bori protiv programiranja, zapravo je sam poprilicno isprogramiran,
sa tom cestom upotrebom: mi i oni, svi losi, jedino dobri i sl...
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 22:10 pm    Naslov: Re: UPOZORENJE O LAŽNIM MEDITACIJAMA I GURUIMA
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Dakle, ako se slažete da korigujemo temu...?

Za.

Ovako ispade........Hmmm..............
Bolje golub na vrapcu, nego grana u ruci........... eusa_think
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 22:19 pm    Naslov: Re: UPOZORENJE O LAŽNIM MEDITACIJAMA I GURUIMA
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Ovo sto sam citirao je, na primer, po mom misljenju, potpun promasaj.
Ovo su sve cisto paranoicne stereotipske izjave: mete za holografske slike, ubacivanje raznih sadrzaja u um, kolektivno programiranje uma i sl...

Ukoliko vec preispitujemo razne tehnologije, apsolutno je neophodno poceti i preispitivati i to sto su mnogi toliko paznje posvetili necemu kao sto je kolektivno programiranje u ma i slicno.

Uopste ne kazem da toga nema,
ali je to programiranje mnogo drugacije nego sto to mnogi zamisljaju.

Program je mnogo siri i mnogo dublji nego sto to mnogi misle.

I taj program, zapravo potice od Boga prirode i materije, Demijurga,

a ne od ovih koji postavljaju satelite i holografske slike.

Ovaj clanak koji hoce da bude protiv New Age-a,
ovim sto sam gore citirao je u potpunosti New Agerski.

Ok,Tale postujem tvoje misljenje,ali po meni je ovaj deo teksta sasvim OK.
Ako sam dobro razumeo ti iskljucujes mogucnost programiranja uma?
Ako neko vidi kako slika na kojoj je bogorodica,ili sta znam vec, place (sto je po mom misljenju cist primer holografske tehnologije) i kasnije to navodi kao dokaz (materijalni),koji mi neuki zanemarujemo,da je bas ta religija od Boga...kako to da nazovem nego programiranje uma osobe ili vise osoba...

Citat:
Da li bas sve tehnike novog doba spadaju u Novu svetksu religiju?????

Kako autor misli to da nema bas ni jednog jedinog izuzetka, jer kada napises sve, to znaci da izuzetaka nema.
Da li bas iza svih njih stoje ljudi koji su programirani? Ma, zar je moguce da ni tu nema ni jednog jedinog izuzetka?
Ma da li je moguce da su svegrupne meditacije....

Slazem se da je ovo generalizovanje malo pretenciozno ali vrlo je moguce da je autor sasvim u pravu.Svi ti seminari reikija,thete pa i ovih S. Stewartovih seminara o hiperspejsu se debelo naplacuju a niko ih ne dira...sto me baca u razmisljanje... Umm Da se razumemo,smatram da sve te tehnike mogu doneti neku korist ali takodje smatram da se tu nesto valja iza brega. Uputi za produhovljenje su dati jos pre nekoliko hiljada godina...Ove tehnike nam mogu pomoci pri samospoznaji ali ne mislim da mogu dovesti do pune samospoznaje,kao ni astralne projekcije.
Sto se tice tih grupnih meditacija,verujem da autor misli na vece mase koje je neko organizovao,i ja mislim da su oni dovedeni tu ko ovce pred klanje,samo energetsko...a ne vidim nista lose u tome da se nas par organizuje izmedju sebe i tako meditira sa odredjenim ciljem.
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 22:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Blondi slazem se da promenis naziv teme Razz Smile
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 22:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Premijer jedne države izjavio je u jednom velikom i za njega značajnom intervjuu:

"Nitko .. ...... nije činio zločine, samo su ... radili zločine! "

I taj je citat završio u rubrici (izuzetno popularnoj) Feral Tribunea The GReatest shits.
 Nazad na vrh »
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Reci cu nesto konkretno, a to je sta sam cuo za jednog naseg po mnogima energetski najmocnijeg ili jednog od najmocnijih "duhovnika", Vladimira Labata. Ovo je iz jako poverljivog izvora odnosno je 100 posto istina. Pomenuti gospodin je programirao odredjeno kamenje i delio ga ljudima koji su trebali da ih stalno nose sa sobom. Kamenje je zapravo sisalo energiju ljudima koji su ih nosili i davalo je njemu. Ljudi su posle kratkog vremena poceli da se bukvalno suse i mrsave, a kad su dosli kod jednog coveka po "drugo misljenje" njemu nije bilo jasno i nije mogao da dodje do toga sta se sa njima desava. Slucajno je jedan od "pacijenata" spomenuo da im je gore pomenuti gospodin dao kamenje za njihovo dobro. Ovaj prijatelj lepo uzme kamencice, "zafrljaci" ih kroz prozor i ljudi posle kratkog vremena se polako vratise u normalu...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 23:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
U sustini, dobar tekst,
rekao bih da je 80 posto pogodak u sustinu,
ali u njemu ima i nekih 20 posto totalnih promasaja.

Pošto pokušavamo da definišemo ili da pronalazimo kriterijume - to se i ne moramo slagati sa tekstovima kao celinama.

Mi možemo jednostavno izdvajati kriterijume sa kojima se slažemo.

P.S. Ako se slažete, a ako se ne slažete - nakačiću vam osam forumskih strana sa sportskim izveštajima i sa izveštajima iz kladionica! Arghhh!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Maj, 2010 23:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

filip ::
Reci cu nesto konkretno, a to je sta sam cuo za jednog naseg po mnogima energetski najmocnijeg ili jednog od najmocnijih "duhovnika", Vladimira Labata. Ovo je iz jako poverljivog izvora odnosno je 100 posto istina. Pomenuti gospodin je programirao odredjeno kamenje i delio ga ljudima koji su trebali da ih stalno nose sa sobom. Kamenje je zapravo sisalo energiju ljudima koji su ih nosili i davalo je njemu. Ljudi su posle kratkog vremena poceli da se bukvalno suse i mrsave, a kad su dosli kod jednog coveka po "drugo misljenje" njemu nije bilo jasno i nije mogao da dodje do toga sta se sa njima desava. Slucajno je jedan od "pacijenata" spomenuo da im je gore pomenuti gospodin dao kamenje za njihovo dobro. Ovaj prijatelj lepo uzme kamencice, "zafrljaci" ih kroz prozor i ljudi posle kratkog vremena se polako vratise u normalu...

Filipe, pravi si lik!

OVDE SU NAM ILUSTRACIJE ITEKAKO KORISNE!

Ljudi, pa mi kao da ćemo da pretresemo sve gurue i iscelitelje sa ovih prostora!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 100865 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 46674 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 33561 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 37291 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 32037 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 44549 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26923 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)