ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 19:20 pm    Naslov: ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI
Odgovoriti sa citatom

.
... ISPOVEDAONICA ...

U ISPOVEDAONICU SE ULAZI DA BI SVEŠTENIKU U POLA GLASA, OBORENIH OČIJU OTVORILI DUŠU. DOZVOLJENO JE IZNOŠENJE ISKLJUČIVO PRLJAVOG VEŠA, GADOSTI, NEPODOBNOSTI, ZLIH I NEČASNIH RADNJI I POSTUPAKA,,, PA ZNATE VEĆ, LISTA JE NEISCRPNA I TAKO SE U KOLEKTIVNU SVEST NAJVIŠE OKO POSTOVA I PRED PRIČEŠĆA , PUMPAJU NEMERLJIVE KOLIČINE NEGATIVNE ENERGIJE...

ŠTA STE LEPO URADILI PROTEKLIH DANA, KOGA STE NASMEJALI, OBRADOVALI, ČIME STE TO URADILI ,,, I SL.. TO NIKOG NE ZANIMA... TO SE KRIJE KAO ŠTO ZMIJA KRIJE NOGE... NE TREBA SE HVALITI TIME... TO SU NAS BAR GVOZDENO NAUČILI..

( POKAJANJE SE MERI KOLIČINOM OSTAVLJENOG PRILOGA... NAGRADA NA ONOME SVETU )

OPROSTITE MI NA CINIZMU.

PRVA POMISAO U VEZI OVE MOJE IDEJE BIĆE SVAKOME KO PROČITA DA OVO NIJE BAŠ PO PS-U...

AL , AJDE DA PROBAMO, LJUDI,,, DA SA OVE TAČKE ŠALJEMO VIBRACIJE LJUBAVI, JEDNI DRUGIMA ILI U KOLEKTIVNU SVEST.. PA MAKAR SAMO DA BI VIDELI ŠTA ĆE DA SE DESI..I MAKAR KOLIKO TEŠKO IŠLO... JER DA SE SVAĐAMO I BLATIMO TO SMO APSOLVIRALI..

PIŠITE BILO ŠTA, ŠTO NISTE IMALI PRILIKE DA KAŽETE , A BILI PONOSNI NA SEBE, ILI PROSTO UZIVALI U NEKOM SVOM POSTUPKU, ILI BAR RASPOLOŽENJU..

EVO JA ĆU ZA POČETAK...

OVDE NA FORUMU S VAMA KOJI OVDE DOLAZITE MI JE IZUZETNO PRIJATNO.
I VRATILA SAM SE POSLE DUŽE PAUZE, KAD JE BILO SAMO OSORNIH POSTIĆA, PODBADANJA I SL... A SMEHA I LEPOG RASPOLOZENJA NI OD KOROVA..

SAD MI SE ČINI DA SE TO VRAĆA..

OVOJ TEMI SIGURNO NIJE MESTO OVDE.. ALI AKO NEKO IMA BOLJU IDEJU NEKA JE PREMESTI SLOBODNO...

IMAMO TEME ZA KOPANJE OČIJU, PA ŠTO NE BI I NEŠTO SASVIM DRUGAČIJE, IAKO NAM JE SVIMA NEPRIJATNO I DA ČITAMO OVO ŠTO SAM NAPISALA, A KAMOLI DA SAMI SMISLIMO ŠTA BI OVDE PISALI..

PROBAJTE..

JA SAM SE JUTROS SMEJALA SA SVOJOM DECOM, PREPIRALE SMO SE MALO,,, ALI IPAK VIŠE SMEJALE NEGO PREBACIVALE KO ĆE ŠTA DA RADI PO KUĆI...
ETO, TO SE INAČE NIGDE NE BI BROJALO..

POSTAVILA SAM LINK ZA FILM O EZOTERIČNOM PLANU PA SE TO LJUDIMA DOPALO, A MENI JE DRAGO ZBOG TOGA...

POZDRAVLJAM VAS SVE

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 20:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ćao Oli,

drago mi je da što te vidim... kapa

baš me zanima love10

ja sam danas ugađala sebi kaktus
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, DE SI... OLIVERA, gresnice...???

lepa ti tema... svidja mi se... mislim da treba da se upisuje ZA SVAKI DAN... ili barem ZAMISLI... SAMOANALIZIRA... onako, pre spinkanja... ovo sam uradio dobro, ovo super, ovo... moglo bi i bolje... pa, onda...
mislim se, kao odgovor na pitanje:
de mene nadje... pitaj neke druge... cekaj da se setim... hmmmm... VALJDA ima i nesto dobro, sto sam uradio...
evo, setio se: jeo sam ... dooobru - vocnu salatau: banane, kiwi, rendisana jabuka, malo pavlake, cimet... BAS JE BILA DOOOBRO... sve sam pojeo...
evo, SALJEM SLIKU... SALATE...
nadam se da neko VIDI SLIKU... KAKO JE - DOBRO... da OSECA... TO...
eto, toliko...

Laughing
pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 21:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Ćao Oli,

drago mi je da što te vidim... kapa

baš me zanima love10

ja sam danas ugađala sebi kaktus

I meni je drago da vidim tebe Zvončiću.
Na tako nešto sam i mislila, nikakvi spektakularni podvizi uz procenu i sudjenja ostalih..
Prosto , da probamo nešto drugačije..
 Nazad na vrh »
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 21:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

POZDRAV ALEX,

VIDIŠ DA UMEŠ DA PIŠEŠ NA OVU TEMU.

DOBRO JE ZA POČETAK,,, Very Happy
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 21:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Užiwam slasno u palačinkama od heljde..... punjenim prirodnim medom i mlewenim orasima....i prirodnim đemom od šipka...MLjAC! love10 love3

P.S:...a da i dowela sam do spoznaje o wažnosti sreće jednog prijatelja.... Very Happy
 Nazad na vrh »
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 21:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ćao draga Bela
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 22:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olivera Stevanovic ::
ćao draga Bela

Cmok cvet
 Nazad na vrh »
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 23:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oli drago mi je da si ponovo tu,nekako je bez tebe bilo pusto!
.
Pročitala sam što si napisala i baš mi se svidjelo.

U pravu si baš nismo u stanju ispovjedati se o ljepom,jer to nikoga ne zanima,ali ima nas malo koje to više zanima nego ružno,pa ću ti se s radošću pridružiti.
.
Prvo mi se puno ružnog dogodilo u zadnja dva tri rjedna,tako da ni moj vječiti spas u humoru nije više bio smješan.,a nije ni pomagalo baš ni malo.
Prvo mi je umrla sestra blizanka s kojom za života nisaam imala korektne odnose.
Kad izgubiš dragu osobu,tek onda shvatiš da ne možeš promjeniti nepromjenjivo,ne možeš vratiti vrijeme,a i svi razlozi koji su te od te osobe dijelili postanu nebitni.
Onda sam imala svoje osobne,noćne more koje su me iz nekih drugih razloga odvojile od osobe koja mi je jako puno značila i pomagala u životu,slijed se nizao...
Nakon tuga-tugu stiže,odlučila sam da je jedino što će me održati iznad vode,da se
tješim sve je to škola,ali lakše reći nego u to povjerovati.Školovanje nakon nekog vremena prisjedne.
Sestra je željela da ju se sahrani sa Ciganskom glazbom,moš si mislit da pored katoličkog popa na sahrani osim Fale išta bude,moja mama bi u kojoj je fazi-staračke demencije još sa ciganima zaćagala,ma sva sam bila u komi.
No to mi nije dalo mira.
Ide doček Nove,sve sam otkazala,radi nje i znam da to ona ako igdje može vidjeti smatra najvećom glupošću ikad viđenom,a i mučila me ta posljednja želja,u programiranom i sterilnom svijetu moje obitelji ne izvediva.
Da ne duljim,nakon depresije izazvane što nisi,a mogla si..
Napravila sam joj oproštaj u stilu..doček na način kako je ona voljela.
Sva glazba je bila dozvoljena osim klasike,nju smo morale slušati u djetinjstvu non-stop,ja sam je i zavoljela,a ona ju je slušala na svoj način, čim zasvira bilo koja klasična glazba u kući,ona iz sve snage pusti bilo koji narodnjak,što smo mi od milja zvali Cajke.
Uživala je u ljutitim facama naših roditelja,i tako smo odrastale..
Svaka je imala svoj put.
Danas sam sigurna da je ona živjela,a ja glumila život.
Sve njene prijatelje sam začas okupila i do zore su se vrtjeli svi žanrovi osim klasike,Ceca je treštala da su susjedi sigurno uživali,samo ih je bilo sram priznati...
Romi ili kako bi ona rekla ,kako možeš taj ponosni narod nazvati tako sterilnim imenom,Cigani koje je ona poznavala odnekuda su se isto stvorili,netko od prijatelja njenih ih je doveo..
Nikad se nisam bolje zabavila.
Imala sam osjećaj da je sretna i da od nekud sve to gleda i uživa...
Da li je to dobro djelo,ne znam ,a tako bih voljela da je,nje radi i sebe radi.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Pitija,

žao mi je zbog tvog gubitka,primi moje saučešće...

I ja sam prije desetak dana izgubila jednu od najdražih osoba u mom životu.
Sada su dva mjesta na ovom mozaiku prazna...umjesto kockica, vrte se dvd-i sjećanja...

Eto, ja sam se i ne znajući da je umrla, ipak na neki način sat vremena prije nego što nam javili da je umrla uspjela oprostiti s njom, preciznije, ona sa mnom. Premda tada nisam znala zašto razgovaram s njom i zašto razmišljam o tome kako ako ode, dolazi sretna jer ipak je sve u redu - kad su mi javili, znala sam da ipak nije sve onako kako se čini.

Iako negdje držim u sebi tu tanku kapljicu nade, i znam da možda ne bih trebala...ipak, nama koji ostajemo nije lako balansirati.

Danas sam u jednom restoranu pročitala na zidu ispred sebe neku fotokopiju u boji, uokvirenu u sliku, mislim da su to one poruke koje svi dobijamo mailom:

"kad dolaziš na ovaj svijet - ti plačeš,
a svi se ostali oko tebe smiju.
Potrudi se da kad ti odlaziš sa ovog svijeta, odeš nasmijan,
a da oni koji ostaju za tobom - plaču."

Nakon prve kratke istrenirane reakcije da na banalnost samo trepnem dva tri puta, shvatila sam kako mi je to bila glupa reakcija i isprazna.

Ti si ispunila želju svoje sestre i kako god gledala - to ne može biti ništa drugo, do li čisto dobro.

Imali smo divan period kada smo se smijali zajedno....
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 23:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitija,

Mene su tvoji vicevi toliko puta razveselili, a i mnoge oko mene
Ko u sebi ima zivota, ima ga za vazda
Dok pak drugima ni Bog dragi ne moze pomoci
Moja devojka ima sestru bliznakinju, a ja mnogo
volim Rusku cigansku muziku, pa me to povuce da se oglasim
Ne znam nijedan dobar vic, osim mozda

sto mi celi moj zivot ponekad izgleda tako

pozz

majstor Buket
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 00:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitija draga drži se...nikad nisi sama.... love3 herc
 Nazad na vrh »
Pitija
Hodočasnik

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 00:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svu djecu iz užeg susjedstva, odvela sam danas u Kino,premda sam ja dok su oni bili u kinu bila u kafiću,valjda to nije minus,ali ja zbilja ne volim ići u Kino.
Inače sve ih prvo smjestim,i odem u kafić,po njih dođem uvjek prije kraja predstave tako da nisu prepušteni sami sebi,ali uvjek oni i ja imamo brdo dogodovština,koji nemaju veze s kino predstavom,ali su predstava sami po sebi
To stavljam u dobra djela samo iz razloga što mi je odlazak u kino sa hrpom djece inače noćna mora,uvjek ih prebrajam da kojeg ne izgubim,uvjek nekog izgubim jer je baš na WC-u kad predstava počinje ili kad krećemo doma,nekome je nestala jakna,drugi mora na WC- tamo gdje WC-a nema,a svi su različite dobi starosti od 8-11...,jednom smo danas pol sata tražili drugu tenisicu,jer mu je netko u gužvi stao na nju i negdje se izgubila....
Ne mogu ni jednog više sjetiti,zato jer ih nije ni bilo,imam osjećaj da se hvalim,kad to pričam,pa mi je malo bed,jer kao da si samo želim dati na važnosti....nitko me ne hvali pa ću se ja malo pohvaliti .. Smile
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 00:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitija promene su neminovne.
Koliko vidim sestra te je gurnula u jednu od njih...
Zaplovi tim talasom zivota i ne dopusti da vise tvoj um pise scenario...
ZIVI KAO STO JE ONA ZIVELA...
PUNIM PLUCIMA...
NEKA TVOJE SRCE SVAKOGA DANA IZABERE ONO STO MU JE MILO I TRCI TIM PUTEM...
NJIME SE DALEKO STIGNE...
Neka je mir sa tobom indijanska sestro... GOOD LUCK!
Pitija
Hodočasnik

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Zvončice,BelaGD,Majstore..
Ja jednostavno nastojim i u ružnom naći nešto lijepo,zato vicevi i "Tabletice" smijeha,pa tako dijelim sa svima nama i uvjek mislim možda nekome uljepšaju dan.
Drago mi je Majstore da su te ponekad razveselili.

. Srce si!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90554 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48113 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30348 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35396 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42822 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15909 28 Jan, 2008 02:24 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9773 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)