Putopis iz onostranog II
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 20:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Ok,istina je da neki ljudi deluju tako sto dele lekcije.
Vremenom na forumu shvatis ko kako funkcionise a Ans i Eva Jargi uopste ne funkcionise na taj nacin.To je do nacina komunikacije.
Bitno je i ko prica, ne samo sta prica.

Hvala na uspešnoj odbrani "mog lika, dela i reči", sestro Valen. Wink Very Happy
Evo, će sad Ans preuzeti. Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nardo
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2009

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo bi trebalo shvatiti.....

Tale je prije svega umjetnik.On je gospodar prstenova i jahač dugine staze.
Tolkin današnjice koji budi u nama strast za avanturom pa makar i u pogibeljne pothvate.
Kao da je išta važno je li san ili java...itako spavamo...ha,ha....a kad već spavamo sanjajmo.Bolje lijepe vile i vilenjake nego zločeste demone.....
Igrajmo se .....putujmo.....uživajmo....i jednog dana ćemo se probuditi.I naravno kao i svako djete kad se digne iz kreveta i protrlja oči, baci pokrivač sa sebe i jurne vani .......gdje?...........nego da se igra!!!.....

Poslednji put izmenio nardo dana 17 Maj, 2010 21:32 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, brate nardo!

Evo da te prvo citiram:

„Filozofirati na temu ''Ništa'' je najlakše.Ego lako barata tim pojmovima jer mu je omiljena igra sa zagonetkama.

A pričati o tome se ne može, jer je to stanje a riječ ne može opisati ni jedno stanje.....
Onaj koji je dosegnuo ''Ništa'' taj ne drži lekcije drugima, naručito ne na forumima.....
On pušta druge da igraju svoje igre, i postoji samo kao promatrač tj. čista svijest.
...
Draga Valen mišljenja su iz ega i kao takva su bezvrijedna, jer ego ne poznaje istinu...........najbliže bi oni mogli komunicirati poezijom.....
...
To mi je ovako iz navike podrška Taletu iako mu ne treba podrška.
Ali ipak mislim da je teško komunicirati riječima.....a da ne bude iz ega......
Čak i moje uplitanje je po tome iz ega....
"
...

A sad, možeš li brate primorski, pročitati šta si napisa?

„Filozofirati na temu ''Ništa'' je najlakše.“
„A pričati o tome se ne može, jer je to stanje a riječ ne može opisati ni jedno stanje.....“

Znači: filozofirat na temu ''Ništa'' se može, to je najlakše, „A pričati o tome se ne može, jer je to stanje a riječ ne može opisati ni jedno stanje.....“???

Jel to znači da filozofiranje na temu ''Ništa'' nije pričanje??
I zar, zaista, riječ ne može opisat ni jedno stanje???

Dal si ti ovde filozofirao, il pričao??
I čime?
Riječima ili ...??

I šta misliš dal bi bilo dobro da malo profilozofiraš sam sa sobom zbog čega si se javio na ovu temu, i sa kakvim ciljem?
Da filozofiraš, ili da pričaš, ili da filozofirajući i pričajući pomogneš bratu Taletu koga niko ne napada??

I zar zaista misliš da je teško komunicirati rečima?
Nije li to u kali jugi osnovni oblik međuljudske komunikacije?
I nije li riječ iznad materije, i iznad energije, kao grubih i površinskih nivoa Apstraktnog??

Mir tebi, brate.
Pozdrav
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 20:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U pravu si Nardo da je nevazno,odnosno nije toliko vazno,jer bilo ko da je od njih dvojice u pravu,dodje mu na isto.Iluzija ili stvarnost,ako mi nismo ti koji smo u mogucnosti da to odredjujemo,ostaje nam da se ponasamo onako kako nam se nama cini da treba..U medjuvremenu je lepo citati kvalitetne dijaloge ljudi koji imaju sta da kazu,raspravljati se i tako to.

Pozdrav Smile

Ne brini dragi Kublai,nije sve izgubljeno.Izvucices se ti iz zamke mesijanstva sveznajuceg,sigurna sam 100%.Ne sumnjam uopste u tebe!Ako treba i neka peticija podrske na forumu i to cemo da odradimo,svi ce se odazvati,samo da se ti nama zdrav Smile vratis . Confused Xoxoxo
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 20:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

nardo ::

valen ::

Bitno je i ko prica, ne samo sta prica.

Uvjek priča Ego i ne zna šta priča....ha...ha.....jedino ako Ans nije prosvjetljen.....ali tad ne vjerujem da bi pričao o ''Ništa'' jer se o tome ne može ništa reći......

Iako stoji sve što je napisao i tu se nema što prigovoriti....osim zašto je to pričao.....Taletu...Možda da mu objasni da je u krivu....zabludi...itd....
da mu otvori oči....da mu objasni da je sve ''Svjest''....Maja...Iluzija.....nevažno je.....Onaj koji je prosvjetljen ne prosipa mudrost po forumima jer za to nema potrebe.....sve je vječno....sve je svijest....i ništa nije važno......a ni nevažno.....Maja i Iluzija...rekao bi Ans ....''Ništa''...i tu je u pravu ali i u krivu....jer se to ne može izreći ....i tako dalje um vozi ....pa vozi......i zatupljuje.....Sebe.....i druge koji to hipnotički čitaju.......i to vam je Ego na djelu........

Zato mudrac šuti jer se ne može izreći.........

A jel ti, brate Nardo, pričaš zato što si prosvijetljeni mudrac, ili mudro ćutiš ... jer se ne može izreći??

Zašto je Ans pričao to što je pričao Taletu, saznaće se, a možda i neće (Božja volja) ...

Nego, da ne bismo dalje bratu Taletu spamovali temu, imaš li nešto da kažeš na ono o čemu se ovde piše??
Ili ćeš i dalje nastaviti o "Ništa" ... i Ansovim motivima za pisanje o "Ništa"???

(Mogli bismo i o tome, ali na odgovarajućoj temi, ako si baš raspoložen za to ... ako me razmiješ)
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mir i tebi brate Ans....
Stvarno komunicirati ....riječima je nemoguće.
Govorenje nam je zapravo jedino važno da pjevamo...naravno Bogu kao i sve ptice nebeske......vjerovatno da smo zato počeli da govorimo.....kakva Kali juga vrijeme ne postoji ....bar ti to znaš brate Ans....
Dragi ste mi oboje i jaki ste oboje....ipak smo mi jedno na kraju krajeva.... Laughing Laughing
Tale nije napadnut naravno nisam siša sa pameti ....iako bi bilo bolje da jesam...ha.ha....
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ans i Eva Jargi ::
Hvala na uspešnoj odbrani "mog lika, dela i reči", sestro Valen. Wink Very Happy
Evo, će sad Ans preuzeti. Very Happy

Nema na cemu.Trudicu se i dalje da govorim kako sam sigurna da jeste. Very Happy
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 21:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Valen, ti si shvatila.....žena si pa si osjetila još da i ovi muški shvate tj. osjete.....

Srce si! Poljubac...
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 21:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mir i tebi brate Ans....
Stvarno komunicirati ....riječima je nemoguće.
Govorenje nam je zapravo jedino važno da pjevamo...naravno Bogu kao i sve ptice nebeske......vjerovatno da smo zato počeli da govorimo.....kakva Kali juga vrijeme ne postoji ....bar ti to znaš brate Ans....
Dragi ste mi oboje i jaki ste oboje....ipak smo mi jedno na kraju krajeva.... Laughing Laughing
Tale nije napadnut naravno nisam siša sa pameti ....iako bi bilo bolje da jesam...ha.ha....

Lijepo je ovo komuniciranje riječima u miru,
makar je i nemoguće, kako ti kažeš. Very Happy

Mada, zapravo i uistinu možda i nije nemoguće, kad se ovako lijepo razumijemo.
A moguće je samo zato što se sva komunikacija od-vi-ja u Jednom istom mediju ...

Riječi i govor su divan dar, za neke jedan od najviših i najljepših oblika igre ...

Tačno je da vreme ne postoji, ali Kali juga je deo scenarija ovog Ansovog tekućeg sna, bar ti to snaš, brate Nardo ...

Laka i ugodna vam noć, i lepi snovi u onostranom!
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 21:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Valen, ti si shvatila.....žena si pa si osjetila još da i ovi muški shvate tj. osjete.....

Srce si! Poljubac...

Da. Confused Vidimo se,ne vidimo se,bitno je da cvrkucemo.
Srce si!
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Također brate Ans....
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nardo:

Citat:
Ovo bi trebalo shvatiti.....Tale je prije svega umjetnik.On je gospodar prstenova i jahač dugine staze.

Lepo receno. Bravo! Slazem se.

Citat:
Tolkin današnjice koji budi u nama strast za avanturom pa makar i u pogibeljne pothvate.

XoXo!
Za Talera i Forum.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 22:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ionako više i ne znam šta bih da nema snova.
Tamo su emocije puno čišće, jače, obrisi razumljiviji...nikada na javi nisam osjetila takvu ljubav kao što sam osjetila u snu, ni strah, ni jasnoću odnosa. Sve ovo što ovdje živimo je što bi rekli Let 3 ...... ... - sjena.
Mi smo samo sjene koje nisu sigurne ni u svoju konzistenciju.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 23:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Ja ionako više i ne znam šta bih da nema snova.
Tamo su emocije puno čišće, jače, obrisi razumljiviji...nikada na javi nisam osjetila takvu ljubav kao što sam osjetila u snu, ni strah, ni jasnoću odnosa. Sve ovo što ovdje živimo je što bi rekli Let 3 ...... ... - sjena.
Mi smo samo sjene koje nisu sigurne ni u svoju konzistenciju.
E to su ti umne šeme, energetske blokade, uverenja... Kako god da ih nazovemo.

Ali ka tome se ide i na tome se zasniva rad.

Kao prvo očistiti svoju percepciju do te mere da jasnoća bude bar na nivou čistoće bez materijalnog tela, a kasnije i iskristalizovati tu percepciju... Pa do "kraja" ili bar prosvetljenja... hehe...
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 17 Maj, 2010 23:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A to je i dobar reper za uvidjanje trenutnog stanja svesti aka budnosti.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 5 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200591 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118390 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149822 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702580 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98931 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1413030 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1635485 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)