DUHOVNOST I SEKS
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Bojan71
Tragalac

Pridružio: 30 Apr 2011

Poruka Poslao: 06 Maj, 2011 07:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Deo drugi

Da vidimo što o temi možemo pronaći kod Castanede:

Iz knjige Orlov dar:

Citat:
[...] Mnoga od tih svetlećih jaja {svetlosnih LJUDSKIH čahura, aura} imala su po sebi crne mrlje, ogromne mrlje ispod sredine tela. Ostala su bila bez njih. La Gorda mi je rekla da plođenje deluje na tela muškaraca i žena tako da im se ispod trbuha pojavljuje rupa. Bila su to područja bez svetlosti, ali i bez ikakve dubine. Jaja s crnim mrljama delovala su zrelo, umorno; čitav jajolik oblik delovao je mlohavo i izgledao neprozirno u usporedbi s onim mestima koja su svetlila. Jaja bez mrlja, s druge strane, bila su blještavo jasna. Činilo mi se da su opasna. Bila su drhtava, ispunjena energijom i belinom.

Rekla je da žene imaju debeli snop tih niti, sličan lavljem repu; raste im iz genitalija. Objasnila je da je to korenje davalac života. Za vreme rasta zametak se uhvati za jedan od tih hranjivih korena i potpuno ga potroši, ostavljajući samo rupu. Muškarci pak imaju kratke izdanke, koji su živi i lebde gotovo odvojeno od svetleće mase njihovih tela. [...]

Iz knjige Unutrašnji Oganj:
Citat:
[...] »Da li se svest razvija od trenutka začeća ili od trenutka rođenja?« upitao sam.
»Svest se razvija od trenutka začeća. Uvek sam ti govorio da je seksualna energija nešto krajnje značajno i da se mora kontrolisati i upotrebljavati veoma pažljivo. Ali tebe je uvek odbijalo to što sam govorio, jer si mislio da o kontroli govorim u terminima morala; ja sam uvek mislio u terminima čuvanja i preusmeravanja energije.«

»Nagual Hulijan je govorio da je upražnjavanje seksa pitanje energije«, počeo je Henaro.
»Na primer, on nikad nije imao nikakvih seksualnih problema, jer je imao energije na kilo. Ali mene je samo pogledao i procenio je da je moj mlitavko samo za pišanje. Rekao mi je da nemam dovoljno energije za seksualno opštenje. Rekao je da su moji roditelji bili previše malaksali i previše umorni kada su me pravili; rekao je da sam ja rezultat vrlo dosadnog seksa, cojida aburrida. Takav sam se i rodio, malaksao i umoran. Nagual Hulijan je
preporučivao da ljudi poput mene nikad ne bi trebalo da seksualno opšte; na taj način možemo da sačuvamo ovo malo energije što imamo.

»Isto je rekao Silviju Manuelu i Emilitu. Video je da ostali imaju dovoljno energije.
Oni nisu bili proizvod dosadnog seksa. Rekao im je da sa svojom seksualnom energijom mogu da rade šta god žele, ali je savetovao da se kontrolišu i da shvate Orlovu komandu da seks služi za darivanje sjaja svesti. Svi smo rekli da smo razumeli.

»Jednog dana, bez ikakvog upozorenja, razvukao je zavesu drugog sveta uz pomoć svog dobrotvora naguala Elijasa, i gurnuo nas sve unutra, bez ikakvog ustručavanja. Izuzev Silvija Manuela, gotovo svi smo pomrli tamo. Nismo imali energije da podnesemo udar drugog sveta. Niko od nas, osim Silvija Manuela, nije sledio nagualovu preporuku.

Govorimo o Orlovim komandama koje se tiču seksa. Orlova komanda je da se seksualna energija koristi da bi se stvorio život. Preko seksualne energije Orao daruje svest. Zato kada se svesna bića upuštaju u snošaj, zračenja u njihovim čahurama daju sve od sebe da daruju svest novom svesnom biću koje stvaraju.«
Rekao je da su za vreme seksualnog čina zračenja koja sadrže čahure obaju roditelja podvrgnuta dubokoj uzburkanosti čija je vrhunska tačka stapanje, spajanje dvaju delova sjaja svesti, po jednog od svakog učesnika, koji se odvajaju od njihovih čahura.

»Snošaj je uvek darivanje svesti, iako to darivanje ne mora da bude ujedinjeno. Zračenja u čahurama ljudskih bića ne znaju za snošaj iz zadovoljstva.«

Don Huan je dodao da čovek greši što dela nimalo ne poštujući tajnu postojanja
i što veruje da je toliko uzvišen čin darivanja svesti i života samo fizička akcija u koju čovek može da se upušta kad god mu se prohte.

Upitao sam don Huana šta sve to znači prosečnom čoveku u svakodnevnom životu.
»Zaista ne znam. Znam jedino šta to znači ratnicima. Oni znaju da je jedina prava energija koju imamo seksualna energija koja daruje život. Znajući to, oni su stalno svesni svoje odgovornosti. Ako ratnici žele da imaju dovoljno energije da vide, moraju da škrtare sa svojom seksualnom energijom. To je bila lekcija koju nam je dao nagual Hulijan. Gurnuo nas je u nepoznato i skoro da smo svi pomrli. Pošto smo svi želeli da vidimo, svakako da smo se uzdržavali da traćimo svoj sjaj svesti.«

»A šta je sa čovekovom prirodnom senzualnošću?« upitao sam don Huana.
»Ništa«, odgovorio je. »Nema ničeg lošeg u čovekovoj senzualnosti. Čovekovo neznanje i nepoštovanje prema sopstvenoj magičnoj prirodi je ono što ne valja. Pogrešno je nemarno traćiti seksualnu snagu koja daruje život i nemati decu, ali je takođe pogrešno ne znati da čovek ako ima decu opterećuje {svoj} sjaj svesti.«

»Kako vidovnjaci znaju da rađanje dece opterećuje sjaj svesti?« pitao sam.
»Oni vide da kada imaju decu, sjaj svesti roditelja se smanjuje a dečji raste. Kod nekih preosetljivih, nežnih roditelja sjaj svesti skoro iščezava. Dok dete uvećava svoju svest, velika tamna mrlja razvija se na svetlosnoj čahuri roditelja, na istom onom mestu odakle je sjaj nestao. To je obično na središnjem delu čahure. Ponekad se te mrlje mogu videti izložene na samom telu.«

Pitao sam ga da li se išta može učiniti da se ljudima pruži uravnoteženije objašnjenje sjaja svesti.

»Ništa«, rekao je. »Bar vidovnjaci ne mogu ništa da učine.
Vidovnjaci streme da budu slobodni, da budu nepristrasni svedoci nesposobni, da daju svoj sud; u protivnom bi morali da preuzmu odgovornost za utvrđivanje još podesnijeg ciklusa. Niko to ne može da učini.
Ako novi ciklus treba da dođe, mora da dođe sam od sebe.« [...]

[...] »Jednom sam ti rekao da nam je nagual Hulijan preporučivao da ne traćimo svoju seksualnu energiju«, nastavio je Henaro. »Hteo je time da kaže da je za pokretanje skupne tačke čoveku potrebna energija. Ako je čovek nema, udar naguala nije udar slobode već udar smrti.«

»Bez dovoljno energije«, rekao je don Huan, »sila centriranja mrvi. Moraš da imaš energiju da bi podneo pritisak centriranja koja se nikad ne događaju u običnim okolnostima.« [...]

Iz knjige Moć Tišine:
Citat:
[...] »Nagual Elijas je jako mnogo poštovao seksualnu energiju«, rekao je don Huan. »Verovao je da nam je ona data tako da je možemo koristiti u sanjanju. Verovao je da je sanjanje izašlo iz upotrebe zato što ono može da poremeti nepouzdanu mentalnu ravnotežu sumnjičavih ljudi. Naučio sam te sanjanju na isti način na koji je i on mene naučio. On me je naučio da se, dok mi sanjamo, naša skupna tačka pomera vrlo nežno i prirodno. Mentalna ravnoteža nije ništa drugo do učvršćivanje skupne tačke na jednom mestu na koje smo navikli. Ako snovi navedu tu skupnu tačku da se pokrene, a sanjanje se upotrebljava da bi to prirodno kretanje držalo pod kontrolom, i seksualna energija je potrebna za sanjanje, rezultat je ponekad katastrofalan kada se seksualna energija proćerdava na seks umesto na sanjanje. Sanjači pomeraju svoje skupne tačke nestalno i gube um.«

»Ti si sanjač. Ako nisi obazriv sa svojom seksualnom energijom, mogao bi isto tako da se navikneš na ideju da nestalno pomeraš svoju skupnu tačku. Samo trenutak ranije bio si zbunjen sopstvenom reakcijom. Pa, tvoja skupna tačka kreće se gotovo nestalno, jer tvoja seksualna energija nije uravnotežena.«

»Naša seksualna energija je ono što upravlja sanjanjem . Nagual Elijas me je naučio, a ja sam naučio tebe — da ili vodiš ljubav sa svojom seksualnom energijom ili sa njom sanjaš. Ne postoji drugi način. Razlog što sam to uopšte pominjao jeste taj što ti imaš velike teškoće da zaokreneš svoju skupnu tačku kako bi ščepala naš poslednji predmet: apstraktno. Isto to se i meni dogodilo; samo kada moja seksualna energija nije bila upletena u svet, sve je bilo na mestu. To je pravilo za sanjače. Kod tragača je suprotno. Moj dobrotvor {tragač} je bio, moglo bi se reći, seksualni sladostrasnik i kao prosečan čovek i kao nagual.«

Iz knjige Taishe Abelar, Prelazak Čarobnjaka:
{ Taiša Abelar je jedna iz grupe od tri žene koje su se svojevoljno podvrgle obuci koju su izvodili neki meksički čarobnjaci pod vodstvom Don Huana Matusa. }
Citat:
[...] "Znam da si istrenirana tako da dozvoljavaš muškarcima da dobijaju ono najbolje što poseduješ, samo zbog toga što su muškarci," reče Klara pošto je ponovo sela. "Uvek si bila ljubazna prema muškarcima, a oni su ti uvek uzimali sve što imaš. Zar ne znaš da se muškarci hrane ženinom energijom!" [...]

[...] Klara mi je objasnila da moram da počnem rekapitulaciju usredsređujući svoju pažnju na pređašnje seksualne aktivnosti.

"Zašto treba početi odatle?" upitah sumnjičavo.

"Zato što je glavni deo naše energije uhvaćen baš tu. Zato moramo da oslobodimo pre svega te uspomene," objašnjavala je Klara.

"Smatram da moja seksualna iskustva nisu uopšte bila toliko važna."

"To nema veze. Mogla si da zuriš u tavanicu i da se na smrt dosaduješ ili opet da vidiš zvezde repatice ili vatromet - neko je ipak ostavio svoju energiju u tebi a otišao sa ogromnom količinom tvoje energije."

Potpuno me je smelo to što je rekla. Mogućnost da se ponovo susretnem sa svojim seksualnim iskustvima bila mi je odvratna.
"Dovoljno mi je mrsko da ponovo preživljavam uspomene iz detinjstva. Ali ne želim da prebiram po onome što je bilo sa muškarcima."

Klara je odlučno odmahnula glavom i rekla, "Da li želiš da se ti muškarci sa kojima si bila i dalje hrane tvojom enegijom? Da li želiš da ti muškarci jačaju zajedno sa tobom? Da li želiš da budeš njihov izvor energije celog života ? Ne. Mislim da ne razumeš važnost seksualnog čina a ni domet rekapitulacije."

"U pravu si, Klara. Ne shvatam zašto od mene tražiš nešto tako bizarno. I kakva je to priča da muškarci jačaju zato što sam ja njihov izvor energije. Ja nisam ničiji ni izvor ni snabdevač. U to sam sigurna." [...]

[...] "Nikakvu razliku ne čini to da li su rođene kao robinje ili im se udvaraju i vole," nagiasila je. "Njihova osnovna svrha i sudbina je ipak ista: da hrane, štite i služe muškarca." [...]

[...] Rekla je da je kad su ljudi u pitanju, primarna funkcija seksualnog čina razmnožavanje a postoji i sekundarna, skrivena funkcija, koja obezbeđuje neprestani upliv energije iz žena
u muškarce. [...]

[...]Klara je tako naglasila reč 'muškarce' da sam htela da je zapitam, "Zašto o tome govoriš kao da govoriš o jednosmernoj ulici? Zar seksualni čin nije ravnomerna razmena energije između muškarca i žene?"

"Nije," reče ."Muškarci ostavljaju specifična energetska vlakna unutar tela žene. Ta vlakna liče na sjajne pantljičare {trakavice} koje se pokreću u ženinoj utrobi i izvlače joj energiju."

"To zvuči stravično," rekoh da bih joj povlađivala.

Klara nastavi krajnje ozbiljno sa svojim izlaganjem. Smeštena su tu sa jednim još stravičnijim razlogom," reče, ignorišući moj nervozni smeh," a to je da osiguraju ravnomeranu zalihu energije koja dolazi do čoveka koji ih je tu položio.

Ta vlakna energije, stvorena seksualnim činom, skupljaju i kradu energiju iz ženskog tela da bi koristila muškarcu koji ih je tu ostavio."

Klara je bila tako neumoljivo ozbiljna dok je govorila da mi nije bilo druge nego da je i sama shvatim ozbiljno. Dok sam je slušala, osetila sam kao se moj nervozni osmeh pretvara u iskeženu grimasu.

"Nisam ni za trenutak posumnjala u to što mi govoriš, Klara," rekoh, "ali pitaću te iz puke radoznalost, kako ti je za ime sveta uopšte pala na pamet nešto tako sumanuto? Da li ti je neko o tome pričao?"

"Jeste, moj učitelj. Nisam mu ni ja odmah verovala," priznala je, "ali on me je takođe podučavao veštini slobode a to znači da sam naučila da vidim energiju. Sada znam da je govorio istinu jer i sama mogu da u ženinom telu vidim vlakna nalik na crve. Ti, na primer, imaš u sebi izvestan broj tih vlakana, a sva su još aktivna."

"Recimo da si u pravu, Klara," rekoh uz osećanje nelagodnosti. "Dopusti mi da te pitam, čišto da bismo razgovarale, kako je to uopšte mogućno? Zar taj jednosmerni tok energije nije nepravedan prema ženama?"

"Ceo svet je nepravedan prema ženama!" uzviknula je. "Ali stvar nije u tome."

"A u čemu je stvar, Klara? Nikako to da shvatim?"

"Imperativ prirode je da se produži naša vrsta. Da bi se osigurao taj proces, žene moraju da nose ogromni teret na svom osnovnom energetskom stupnju. To podrazumeva baš taj upliv energije koji opterećuje ženu." [...]

[...]"Žene predstavljaju osnov za održanje ljudske vrste. Glavni deo te energije odlazi od njih, ne samo da bi nosile plod, rađale i hranile svoje potomke, nego da bi takođe osigurale da muškarac igra svoju ulogu u celom ovom procesu."

Klara mi je objasnila da u idealnim uslovima ovaj proces omogućava da žena svog muškarca napaja energijom putem vlakana koje joj je ostavio u telu, tako da postaje na čudestan način na nivou eteričnog zavisan od nje. Ovo se izražava time što se muškarac, očito, neprestano vraća istoj ženi da bi održavao svoj izvor opstanka. Na taj način, priroda osigurava da muškarci pored svog neposrednog nagona za seksualnim zadovoljenjem, uspostavljaju trajnije veze sa ženama.

"Ova energetska vlakna ostavljena u ženinoj utrobi, spajaju se sa energijom koju proizvede plod, u slučaju da dođe do začeća. To može da predstavlja začetak porodičnih veza, zato što se očeva energija meša sa energijom fetusa i ocu omogućava da oseti da je dete njegovo. Ovo su neke od od životnih istina o kojima majka ćerki nikada ne govori. Žene su odgajene tako da muškarci mogu lako da ih zavedu, a da im ni na kraj pameti ne bude mogućnost da za njih polni odnos može da ima kao posledicu odliv energije. U tome je stvar i to je ono što je nepravedno." [...]

[...]"Dovoljno je teško za ženu kad makar samo jedan čovek ostavi u njenom telu ta energetska vlakna, mada je to neophodno zbog potomstva i obezbeđivanja njegovog opstanka.

Ali imati u sebi energetska vlakna koja su ostavili desetorica ili dvadesetorica muškaraca i koja se napajaju ženinom energijom, prevazilazi granicu koju bilo ko može da podnese. Nije čudno što za žene nikada ne postoji predah."

"Može li žena da se oslobodi tih vlakana?" upitala sam, sve više uverena da ima neke istine u Klarinim rečima.

"Žena u sebi nosi te enegetske gliste sedam godina," rekla je Klara," posle tog vremena one nestaju ili slabe.
Međutim, grozno je to što kad se približi trenutak kad će taj period od sedam godina da istekne, cela vojska glista koje potiču od prvog do poslednjeg muškarca sa kojima je žena bila, se istovremeno uznemiri i na taj način nagnaju ženu da opet stupi u polne odnose. Tada sve gliste ponovo ožive, jake kao nikada do tad, i napajaju se ženinom energijom narednih sedam godina. Zapravo to je neprekidni ciklus."

"Šta se dešava u slučaju da žena nema polne odnose?" upitala sam. "Da li tada gliste izumru?"

"Da, pod uslovom da može da se uzdržava od seksa sedam godina. Ali gotovo je nemoguće da žena nema polni život u današnje vreme sem ako ne postane kaluđerica, ili ima dovoljno novca da samu sebe izdržava. Pa čak i tada bi im bila potrebna potpuno drugačija svrha postojanja." [...]

[...]"Mogu samo da ti kažem da ako želiš da se probudiš, moraš da prekineš taj krug poroka," objasnila je Klara, dok su me njene zelene oči radoznalo procenjivale. [...]

Ono šta je bez sumnje da je ejakulacija za muškarca jedan od načina kako da izgubi ogromnu količinu životne energije u vrlo kratkom vremenu.

Sve vežbe koje rade seksualnu energiju (gotovo sve) vode tome da se energija pusta unutra kroz prvu preko druge čakre gore do sedme.

To je konstruktivni put.

Naravno pogodnost da se radi prokreacije energija pušta i van u toj formi govori da čovek ne prosleđuje energiju dovoljno "gore" nego se nakuplja u prvoj i drugoj čakri koje i jesu centri kroz koje ispoljavamo seks.
Tu ulazi u igru i priča o Kundaliniju i sl.

Dovoljno je pogledati tantru pa i običaje nekih "primitivnijih" plemena kojima je pojam životne energije bio vidljiv u svakodnevnom životu.

Njihovo ponašanje i za vreme i posle seksualnog odnosa je jasno govorilo šta se po njima dešava ejakulacijom.
Neću sad poduže o tome...
U svakom slučaju to je najjaći način za gubitak energije.

Postoje vežbe koje energiju sexualno provode gore.

Na ovom forumu je bilo reči o Fountain of Youth knjizi.
Sve vežbe su praktički namenjene provođenju energije gore. Jedan od uveta za vrhunske rezultate je između ostalog uzdrzavanje od seksualnih odnosa. Tako da bi se uopšte imalo šta provoditi gore.
Ja preporučujem i taoističke vežbe. Recimo jelen, kornjača ždral vežbe.
Slične su jogičkim ustavama i daju odlicne rezultate.
Nekad sam ih i sam radio i za njih garantujem dok danas idem putem šta je većeg rasipanja energije:).

Ne slažem se sa Jackovom izjavom da sex ne postoji na višim nivoima.
Dakako da postoji u skladu sa naravi tih nivoa.

Tu dolazimo do drugog problema.
U toku orgazma energetsko telo čoveka se na suptilnijem nivou spaja sa partnerovim telom.
Dakle treba znat sa kim to radimo. OP droljice ne bi bile prvi izbor ako uzmemo to u obzir.
Naime to je idealan način da auru zaprljamo energijom kakvu inače nemamo prirodno.

Na višim nivoima gde nema grubog materijalnog tela energija se može tako ponašati nezavisno od nekih fizičkih radnji naravno...

Kako god bilo sex je jedna od potencijalno najvećih prepreka na čovekovom putu.
Osim ako ne postane MAJSTOR istog i uđe u suštinu istog što postiže verovatno 0.01% ljudi.

To da je to gubitak energije je činjenica toliko prosta i jednostavna da je znaju čak i fudbaleri.
Neću zaboravit kako Maldini (nogometaš Milana) objašnjavao novinaru potanko kako pre utakmice se ne smiju seksati ne zbog neke "discipline" već zato što je čista empirijska činjenica da dan kasnije imaju manje šanse dobiti utakmicu jer da to jednostavno nije to to.

Tu pričam o ejakulaciji kod muškaraca kad se na eteričnom nivou poprilično isprazni energijom.

Naravno postoje vežbe kojima se to može promeniti ali malo ljudi uopšte zna za to, a ovi drugi čak misle da je seks nešto šta puni energijom.
Wow.

I nije istina da smo svi drukčiji. Ok naravno da imamo neke posebnosti kod mnogih stvari ali to ne znači da nemamo i najniži zajednicki nazivnik gde smo isti.

E na tom nivou rasipanje energije ne pomaze a konstruuktivno skupljanje energije pomaze.
Jasno ko dan.

E sad ako je neko napet i nervozan pa ga seks opušta to je druga stvar ali to nema veze više sa upotrebom te energije za neke konkretnije ciljeve.
Ako mu već treba toliko bolje seks nego skupljanje frustracija zbog nedostatka istog.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minja
Iskušenik

Pridružio: 01 Jun 2010

Poruka Poslao: 29 Maj, 2011 21:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hola Boki , kakvog si ti seksa proizvod?

Probaj da deliš flajere s ovim tekstom po ulicama, pa da vidiš reakciju žena...
Šta je sa radošću davanja, razmenom energije... romantika.. zvoni li ti išta ?

Koja je poenta ovih zaključaka? Da žene treba da se klone muškaraca koji se za njih kače kao da su baterije , kojima treba sedam godina da se napune na mreži, uz apstinenciju....

Ja se nadam da sam veselog/staromodnog seksa proizvod ... Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
Minja
Iskušenik

Poruka Poslao: 29 Maj, 2011 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 29 Maj, 2011 21:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa zar se Bojanov komentar ne uklapa upravo u staromodna shvatanja seksa? "Žene, strogo držite skupljene noge i ne dozvolite muškarcima da vas zavedu..."

Ovde je to dato u vidu "krađe energije".

Čitala sam i Kastanedu i njegove učenice, ali sa ovim delom se nikako ne slažem.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 29 Maj, 2011 21:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A može na stvar da se gleda i ovako:

Strast koja se u trenutku pojavi izmedju muškarca i žene predstavlja ljubav u najčistijem vidu. Potpuno otvoreni jedno prema drugome, oni prosto isijavaju svoju ličnu energiju. Ispunjavajući onog drugog istovremeno bivaju i sami ispunjeni energijom voljene osobe. Ovaj visok energetski nivo uzrokuje potrebu za spajanjem u jedno telo, odnosno u jednu svest. Uplivom povećane količine energije i svest učesnika počinje da se širi, transformišući se u kvalitativnom vidu, jer uzburkana lična energija neometano struji čitavim telom, uzrokujući osećaj sreće i zadovoljstva, što je svakako kvalitativni napredak u odnosu na uobičajeno (ne)raspoloženje običnog čoveka. Ljubav ili strast, svejedno, deluje prosvetljujuće na zaljubljenu osobu.

Potreba za prisustvom voljene osobe je izražena, potreba za spajanjem je prenaglašena, a upliv energije druge osobe donosi visok energetski nivo. Konkretnim spajanjem u ljubavnom zagrljaju te dve energije se mešaju, kroz pojačanu potrebu za dubljim pretapanjem u onog drugog, sa željom da se postane jedna svest. Mnogi tu želju tumače frazom: »da se postane jedno telo«, što je na materijalnom planu zaista nemoguće, a onda tu nemogućnost filozofski razrešavaju činjenicom da se iz ljubavnog zagrljaja radja dete kao novo telo ujedinjenih tela roditelja. Ovo jeste tačno, ali sledeći neke druge zakone materijalizacije energije, koje nisu tema za Androgina.

Kroz zagrljaj lična energija se direktnim putem prenosi, provodi iz jedne osobe u drugu. Zato dodir, a naročito milovanje kao produženi dodir, veoma prija. Ulivanje novih količina energije u svest na kraju dovodi do visokog napona, koji u jednom trenutku mora da se isprazni – snizi na normalni nivo, inače će se energetski preopterećena svest rasprsnuti. Zato je orgazam neophodan kao završetak ljubavnog zagrljaja. U energetskom smislu on donosi olakšanje i potrebu za odmorom ili snom, što su neki drugi vidovi prirodnog, akumuliranja lične energije. Isti efekat praženjenja, kao i olakšanje koje sledi za tim, donosi i kijanje.

http://opusstelarum.blogspot.com/2010/05/strast.html
Minja
Iskušenik

Poruka Poslao: 29 Maj, 2011 21:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam razumela da li na temi SEX propagiraš apstinenciju ?
To ti je kao da probaš da navijačima ukineš fudbal ... ...

A ovo ti je biser :

Kako god bilo sex je jedna od potencijalno najvećih prepreka na čovekovom putu.
Osim ako ne postane MAJSTOR istog i uđe u suštinu istog što postiže verovatno 0.01% ljudi.

Čekaj samo dok se ovde izračunaju procenti... pa ćeš da vidiš....

Smesno Smesno Smesno
 Nazad na vrh »
Minja
Iskušenik

Poruka Poslao: 29 Maj, 2011 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy,
tekst je veoma inspirativan... čak i samo ovaj njegov deo...
Imaš odlične teksove na blogu ...
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 29 Maj, 2011 21:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogo toga iz Bojanovog posta ne pije vodu.
Na primer,bas bih volela da se oglase majke povodom toga da li se osecaju kao da imaju rupu
na auri posle rodjenja deteta??
Samo na osnovu osecaja povodom rodjenja deteta da odgovore a odgovor pretpostavljam.
Drugo,energetski nedostaci na energetskom telu se popunjavaju rasporedjivanjem
energije i nijedna "rupa" ne moze dugo opstati.
I jos jedna stvar,bez namere da zvucim banalno zena predstavlja pasivan princip i ona prima a muskarac daje,
pa prema tome ko tu tokom seksa kome daje svoju energiju?

Smile
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 29 Maj, 2011 23:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

-Strast naravno nije najčistijani blizu ljubav, aliponekada jeste dio ljubavi.
-Sexjeste velika prepreka dok se ne postane majstor, a to važi i za druge prepreke.
-Majstorajenaravnomalo ali potencijal imaju svi, ne mislim samo na sex.
-Bojanje djelimično u pravu, puno toga što je napisao važi za većinu žena i prosečne bolje da se drže toga nažalost, ali ne važi za one koje-pogađajte šta?
-postanu majstor.
Jdnostavno.
Jednostavno?
Nije.

...
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 30 Maj, 2011 17:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Kroz zagrljaj lična energija se direktnim putem prenosi, provodi iz jedne osobe u drugu. Zato dodir, a naročito milovanje kao produženi dodir, veoma prija. Ulivanje novih količina energije u svest na kraju dovodi do visokog napona, koji u jednom trenutku mora da se isprazni – snizi na normalni nivo, inače će se energetski preopterećena svest rasprsnuti. Zato je orgazam neophodan kao završetak ljubavnog zagrljaja. U energetskom smislu on donosi olakšanje i potrebu za odmorom ili snom, što su neki drugi vidovi prirodnog, akumuliranja lične energije. Isti efekat praženjenja, kao i olakšanje koje sledi za tim, donosi i kijanje.[/i]

http://opusstelarum.blogspot.com/2010/05/strast.html

Već smo pisali o ovome ali nije loše da se ponovi zbog značaja.

Maženjem i milovanjem, uopšte DODIROM dešavaju se dva paralelna procesa:
- dodirom se kod mažene osobe podstiču centri za zadovoljstvo i žlezde sa unutarnjim lučenjem luče hemijska jedinjenja kojima se osećaj zadovoljstva „razliva“ po telu
- osoba koja miluje predaje milovanoj osobi deo svoje energije. Taj prirast energije takodje izaziva prijatnost. To je vrlo lako testirati. Neka vam neko položi ruku na telo ostavi je tako nepomičnu 10-15 minuta, osetićete sve o čemu pišem.

Znači, milovanjem se, kroz dva kombinovana dejstva, stvara osećaj intenzivne prijatnosti.
Iz tog stanja opuštenosti i prijatnosti samo je korak do seksualne uzbudjenosti i orgazma.

Mali pomak ruke, šapat, poneka ključna reč i eto ga vrhunsko zadovoljenje.

Orgazam se dešava u našoj glavi, to je odgovor našeg mozga na dovoljno dug i intenzivan, a prijatan nadražaj.
Razmatram dalje muški orgazam.

Orgazam se u najvećem broju slučajeva poistovećuje sa ejakulacijom. Medjutim, to su dva različita procesa. Ejakulacija je po pravilu uslovljeni, refleksni odgovor (odziv) na orgazam.
To je varka prirode da nas navede na parenje. Prisila kombinovana sa prijatnošću.

Dokaz da je ejakulacija naučeni odgovor tela na orgazam leži u činjenici da ejakulacija može da se reprogramira, i to relativno jednostavno. Tim reprogramiranjem postiže se vremensko razdvajanje orgazma i ejakulacije: ako se oni „pod normalnim uslovima“ odvijaju istovremeno, nakon treninga postiže se da ejakulacija kasni za orgazmom nekoliko sekundi.
Tih nekoliko sekundi dovoljni su da se energija orgazma prepodesi sa lokalnog na totalni doživljaj.
Zatim se energija koja se nakupila u zoni polnih organa povlači uz kičmu naviše u mozak, rasterećuje se napetost u polnoj zoni, a gore iz mozga, koji je najbitniji seksualni organ, energija se preko grudnog koša spušta ka pupku...itd. Postoji obimna literatura kako se ta energija usmerava da cirkuliše po telu. Koga interesuje nek sam zagrebe dalje.

Ta energija koja se iz zone polnih organa povlači na gore (namerno izbegavam da pričam o čakrama da bih demistifikovao temu ) upravo je ona energija koja bi izazvala grčenje tj. kontrakciju polnog organa i ejakulaciju. Samom ejakulacijom muškarac gubi strašno puno životne energije te tako svaki seks skupo plaća.
Sa malo vežbe sve se to može prevazići i uživati u blagodetima tela bez nepotrebnog gubitka energije.
Zapravo, hajde da još i to kažem, upražnjavanje sexa u kojem muškarac doživljava orgazam bez ejakulacije, zadivljujuće podiže mušku energiju.

Ko nije savladao ovu tehniku taj i ne zna koliko je siromašan.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 30 Maj, 2011 17:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ta energija koja se iz zone polnih organa povlači na gore (namerno izbegavam da pričam o čakrama da bih demistifikovao temu ) upravo je ona energija koja bi izazvala grčenje tj. kontrakciju polnog organa i ejakulaciju. Samom ejakulacijom muškarac gubi strašno puno životne energije te tako svaki seks skupo plaća.
Sa malo vežbe sve se to može prevazići i uživati u blagodetima tela bez nepotrebnog gubitka energije.
Zapravo, hajde da još i to kažem, upražnjavanje sexa u kojem muškarac doživljava orgazam bez ejakulacije, zadivljujuće podiže mušku energiju.

Ko nije savladao ovu tehniku taj i ne zna koliko je siromašan.

Kad smo već kod tantre... Laughing Cool

Mada, čak ni sa ejakulacijom to ne mora da bude tako, al u većini slučajeva verovatno jeste...

Energija, u suštini, nije u nama- tako da nema tu šta da se dobije ili izgubi...
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 30 Maj, 2011 17:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A i da budemo precizni, orgazam je astralni doživljaj- protok energija je simultani proces.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 30 Maj, 2011 17:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uh,previse informacija za moj ZEN mozak.
Odoh ja na sunce malo.
Pozdrav momci. Smile
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 30 Maj, 2011 17:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako da, ako ćemo da načnemo temu, pitanje je: "zašto je sledeći astralni (možda bolje da zovemo astralni- osećajni) korak- takav da vodi u tom nekom smeru?". Smeru koji bi nazvali "padom energije" ili da pojasnimo- propratna simultana reakcija energetskih tokova od takvog astralnog kretanja?

Sve je to instikt, principi i pravila kojima smo podvrgnuti.

Pričali smo već o tome, o horizontali i vertikali- čoveku i maćehi Zemlji.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 30 Maj, 2011 17:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Uh,previse informacija za moj ZEN mozak.
Odoh ja na sunce malo.
Pozdrav momci. Smile

Evo i ja kreće, u šetnju već sat ipo... Al zanele me zelene oči... Laughing
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Sledeci
Strana 72 od 73

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 247779 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13784 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28946 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58841 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14059 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19962 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16942 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)