Anastasijine spoznaje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 15:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smile Sve ok.

Dali je Anastazija mozda izmisljena likica? Kojih dokaza ima da je ona stvarna? Samo pitam, nista ne tvrdim.
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 16:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda je i Bog izmišljen On za Ateiste i ne postoji... no Anastasija je i na to odgovorila...Postojim za one za koje postojim...glupo je da ponavljam neke stvari...Bolje bi bilo da se sve lepo pročita i to više puta a onda da pričamo na ovoj temi...
Ovako je stvarno besmisleno!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 20:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mogu vam reci da Stratko postoji :)
i Bali (sveta osoba, zivi na fruskoj gori) nindza postoji :)
a evo i moja malenkost postoji a uskoro cu i prestati da jedem kao i Vladana..
Ali ni onda gomila ljudi jednostavno nece zeleti da prihvate tu cinjenicu jer hoce da dokazu kako je njihov stav ispravan a mi lazemo i budale smo.

vecina hoce da opravda svoju pozudu, jer nisu dovoljno jaki da je transformisu.
Zapravo duhovni zivot je za ratnike.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 20:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::
Mogu vam reci da Stratko postoji Smile
i Bali (sveta osoba, zivi na fruskoj gori) nindza postoji Smile
a evo i moja malenkost postoji a uskoro cu i prestati da jedem kao i Vladana..
Ali ni onda gomila ljudi jednostavno nece zeleti da prihvate tu cinjenicu jer hoce da dokazu kako je njihov stav ispravan a mi lazemo i budale smo.

vecina hoce da opravda svoju pozudu, jer nisu dovoljno jaki da je transformisu.
Zapravo duhovni zivot je za ratnike.

To je sve proces rasta i učenja... Nemora da znači da su slabići oni koji uče.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 20:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Link

ova pesmica me jako potseca na mentalne spekulante xP
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 20:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Litlnex, da to nije malo pagansko? Verovanje/obozavanje majke zemlje.

naš mali Almiša postavi jedno pametno pitanje i vi ga ignorišete tipa šta bre ti hoćeš...kako Mitja reče malo su "opsesivni" ovi anastazijevci... Cool
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 20:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Smile Sve ok.

Dali je Anastazija mozda izmisljena likica? Kojih dokaza ima da je ona stvarna? Samo pitam, nista ne tvrdim.

Kao što stoji u tvom potpisu "Svako gleda svet iz svojih gledišnih tačaka",tako možda iz tvoje tačke gledišta za njeno postojanje nema dovoljno dokaza (video materijal,slike...itd) ali za nekoga drugoga to je neupitno jer se fokusira na poruke koje se prenose u njenom učenju.Za nekoga su ideje i sam način pisanja pre jednostavni i lišeni akademskog jezika koji bi tekstu dao navodnu intelektualnu težinu koja odgovara određenom tipu čitalaca.No ne treba zaboravit da su knjige namjenjene širokoj čitalačkoj publici iz svih socijalnih struktura a i pisao ih je čovjek kojem pisanje nije zanat niti je ikada prije išta pisao.

Nije mi namjera da uopštenošću branim nepostojanje (ili moje ne znanje) egzaktnih informacijama o Anstazijinom postojanju ali nemogu a da se ne osvrnem na to da je "duhovnost" osnovni motiv koji nas okuplja na ovm forumu isto tako skoro ne dokaziva egzaktnim naukama ali mi i dalje živimo,vjerujemo i praktikujemo mnogo toga što nam ona donosi.

Za mene je njeno fizičko postojanje manje bitan podatak i prema njemu se odnosim kao i recimo prema teoriji "Velikog praska" ili "Relativističkoj teoriji" ,nešto objašnjava ali je u popunosti ne dokazivo.

Pozdravljam te i hvala na pitanjima .
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako poštujem majku Zemlju i živim u skladu sa njenim zakonima i pri tom to znači da sam PAGAN...Evo Pagan sam... Pagan sam što rano ustajem i kupam se jutarnjom rosom,rukom milujem travu zelenu i bosim nogama dodirujem Zemljicu i u mislima prizivam oca Nebeskog... Pagan sam i ponosan sam što me prozivaju oni koji ni svoju istoriju SLOVENSKU ne poznaju...
Evo da ne bude samo Anastasija,malo i od Hrista sina Božijeg...

"2. A Isus odgovori: "Srećni ste vi koji ste gladni istine, jer ću vas ja hraniti hlebom mudrosti. Srećni ste vi što tražite, jer ću vam ja otvoriti vrata života. Srećni ste vi što bi da sa sebe odbacite Sataninu moć, jer ću vas ja uvesti u carstvo anđela naše Majke, gde nema pristupa moć Satanina.
3. I u čudu ga upitaše: "Ko je naša Majka i ko njeni anđeli? I gde je njeno carstvo?"
4. "Vaša Majka je u vama i vi ste u njoj. Ona vas je rodila; ona vam je dala život. Ona je bila ta koja vam je dala telo i njoj ćete ga jednoga dana vratiti. Srećni ste vi kad upoznate nju i njeno carstvo, i ako primite anđele svoje Majke, i ako ispunjavate njene zakone. Zaista vam kažem: onaj koji čini ove stvari nikada neće biti bolestan. Jer snaga vaše Majke je iznad svih. I ona razdire Satanu i njegovo carstvo i vlada svim vašim telima i svim živim bićima."
5. "Krv koja teče u vašim venama, rođena je iz krvi naše Zemaljske Majke. Njena krv pada iz oblaka, izvire iz utrobe zemlje; žubori u planinskim potocima; naširoko teče u ravničarskim rekama; spava u jezerima; huči moćno u olujnim morima."
6. "Vazduh koji udišemo rođen je iz daha naše Zemaljske Majke. Njen dah je azurno plavetnilo u nebeskim visinama, on huji na vrhovima planina; šapuće u šumskom lišću; valja se preko žitnih polja; san je u dubokim dolinama; žarka je vrelina u pustinji."
7. "Čvrstina naših kostiju stvorena je od kostiju naše Zemaljske Majke, od stenja i kamenja što se golo uzdižu na planinskim vrhovima ka nebesima, što kao divovi, leže usnuli na planinskim kosama, kao kipovi postavljeni u pustinji, i tajanstveno je u dubinama zemlje."
8. "Nežnost našeg tela je rođena iz tela naše Zemaljske Majke, koje postaje žuto i crveno u plodovima drveća, i hrani nas iz brazda polja."
9. "Naša utroba je rođena iz utrobe naše Zemaljske Majke i skrivena je od naših očiju kao nevidljive dubine zemlje."
10. "Videlo naših očiju, slušanje naših ušiju stvoreno je od boja i zvukova naše Zemaljske Majke, koji nas obavijaju kao talasi mora ribu, kao kovitlavi vazduh pticu."
11. "Zaista, zaista vam kažem: Čovek je Sin Zemaljske Majke, i od nje je Sin Čovečiji primio čitavo svoje telo, kao što je telo novorođenčeta rođeno iz utrobe njegove majke. Zaista vam kažem: vi ste jedno sa Zemaljskom Majkom; ona je u vama, a vi ste u njoj. Ona vas je rodila, u njoj živite, i njoj ćete se ponovo vratiti. Poštujte zbog toga njene zakone, jer niko ne može dugo živeti ni biti srećan - osim onog koji poštuje svoju Zemaljsku Majku i poštuje njene zakone. Jer vaš dah je njen dah; vaša krv je njena krv; vaše kosti su njene kosti; vaše meso njeno meso; vaša utroba njena utroba; vaše oči i vaše uši su njene oči i njene uši."
12. "Zaista vam kažem: ako propustite da se držite samo jednog od svih tih zakona, naudite li samo jednom od svih delova vašeg tela - bićete potpuno izgubljeni u podmuklim boleštinama i biće plača i škrguta zuba. Kažem vam, ako ne sledite zakone vaše Majke, ni na koji način nećete se osloboditi smrti. A onaj koji se drži zakona svoje Majke, uz njega će ona i biti . Izlečiće sve njegove boleštine i on neće nikad biti bolestan. Ona će mu dati dug život, i štitiće ga od svih napasti: od vatre, od vode, od ujeda otrovnih zmija. Jer vaša Majka vas je rodila i održala život u vama. Dala vam je svoje telo i ona je ta koja vas leči. Srećan je onaj koji voli svoju Majku i mirno leži u njenim nedrima. Jer vaša Majka vas voli čak i kad se odvratite od nje. A koliko će vas tek voleti ako joj se ponovo vratite? Zaista vam kažem: ogromna je njena ljubav, veća od najvećih planina, dublja od najdubljih mora. A one koji vole svoju Majku - ona nikada ne napušt. Kao što kokoška štiti svoje piliće, kao lavica svoju mladunčad, kao majka svoje novorođenče, tako isto Zemaljska Majka štiti Sina Čovečijeg od svih opasnosti i svih zala."

No nekima da se lično BOG pred očima pojavi oni ne bi verovali!!!
EVO HRIST A NE ANASTASIJA ŠTA GOVORI !!! Sada ću ispasti i hrišćanin... I priznajem ja jesam i hrišćanin jer gore izneto ne da mislim već živim po tome!!!
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Majčice moja mila...Oh majčice smogni snage...sagori sve u sebi,ti nisi sama,tvoja deca se bude...oseti Majčice Zemljice dušama svojim deca tebe grle i greju i neka se harmonija opet u tebi savršena ostvari... Govore da te obožavam a ko svoju majku ne voli i ne obožava... Zemljice oseti pesmu duše moje što te u moj zagrljaj zove,oseti sklad reči što planine i reke ka srcu mome dozivaju i oseti kako od dolazeće svetlosti vazduh treperi...
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rade, hvala ti na odgovoru. Smile

Da, "Svako gleda svet iz svojih gledišnih tačaka".

Sve je subjektivno. I to je u redu.

Eto, svako ko ima razloga da veruje,misli,zna da anastazija postoji, moze reci zasto.

Citat:
Rade:
Za mene je njeno fizičko postojanje manje bitan podatak i prema njemu se odnosim kao i recimo prema teoriji "Velikog praska" ili "Relativističkoj teoriji" ,nešto objašnjava ali je u popunosti ne dokazivo.

Razumem.

Citat:
BGD:
naš mali Almiša postavi jedno pametno pitanje i vi ga ignorišete tipa šta bre ti hoćeš...kako Mitja reče malo su "opsesivni" ovi anastazijevci... Cool

Nema brige. Smile Litlnex se vodi kao Hriscanin. (tako sam shvatio). A naglasava Majku zemlju.
To je nekako u kontradikciji sa Biblijom. A Biblija moze i biva tumacena na 1001 nacina.

Ako je Zemlja majka, onda nije doslovno majka. I to treba precizirati. Ili bar moje opazanje je takvo da planeta nije zivo bice kao mi, i nije majka.
Ali ima sposobnost da ako je usadjeno seme u njoj, da seme pocne rasti.
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Opet si zakasnio brate... tvoje misli sam pretekao i odgovor unapred spremio...pogledaj iznad i čitaj reči ISUSA HRISTA...
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlnex, sad procitah sto si napisao.

Pa taj text nikad nisam video u Bibliji.

Ok. Metaforicki zemlja moze biti majka. Bukvalno ne.

Metaforicki ja mogu biti Otac Boga!! Very Happy

Za mene "Pagani" nisu losi,zli. Nema problema.

Uzivaj u rosi, travi i hodanju bosonog. Smile
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I Idemo i dalje od ISUSA HRISTA... da vidimo kako njegove reči mogu da se tumače na 1001 način... Svetlost je svetlost veoma SJAJNO I JASNO...

13. "Jer zaista vam kažem: nebrojene opasnosti i zla vrebaju Sinove Čovečije. Beelzebub, vladar svih đavola, izvor svih zala - vreba u telu svih Sinova Čovečijih. On je smrt, gospodar svake bolesti i uzimajući na sebe prijatno obličje, on kuša i mami Sinove Čovečije. Obećava on bogatstvo i moć, blistave palate i odeću od srebra i zlata, mnoštvo slugu, moć i slavu, blud, pohotnost, proždrljivost i opijanja, razuzdan život, lenčarenje i zaludne dane. I on mami svakog, onim čemu je srce najviše naklonjeno. I onoga dana kad Sinovi Čovečiji već postanu robovi svih tih zaludnosti i odvratnosti, on kao naplatu duga, grabi od Sinova Čovečijih sve one stvari kojim ih je obilato obdario. Uzima njihov dah, njihovu krv, njihove kosti, njihovo telo, njihovu utrobu, njihov vid i sluh. I dah Sina Čovečijeg postaje kratak i roptav, pun bola i mirisa koji zaudaraju na zlo, kao dah nečistih zveri. I njegova krv postaje gusta i na zlo miriše, kao močvarna voda; ona se zgrušava i crni, kao noć smrti. I njegove kosti postaju tvrde i čvornovate, one iznutra omekšavaju i pucaju nadvoje, kao kamen koji padne na stenu... I njegovo telo postaje debelo i vodeno, ono trune i raspada se svo u odvratnim krastama i čirevima. A utroba njegova postaje puna gadnih nečistoća sa glibavim potocima raspadanja koji polako otiču, a gomile užasnih crva se tamo legu. I na kraju njegove oči postaju škiljave, dok ih mračna noć ne prekrije, a njegove uši postaju zatvorene kao tišina groba. Zbog toga mu se oduzimaju svi darovi Zemaljske Majke: dah, krv, kosti, telo, utroba, vid i sluh, - a posle svega, život kojim je Zemaljska Majka krunisala njegovo telo."
14. Ali ako se grešni Sin Čovečiji pokaje zbog svojih grehova i ispravi ih, i vrati se ponovo Zemlji Majci, i ako dela po zakonima njenim i oslobodi samog sebe od kandži Satane odupirući se njegovim iskušenjima, tada će Zemaljska Majka s ljubavlju ponovo primiti svog grešnog Sina i poslaće mu svoje anđele da bi ga služili. Zaista vam kažem: kad se Sin Čovečiji odupire Satani koji boravi u njemu i ne izvršava njegovu volju, istog časa se tu nađu Majčini anđeli kako bi mu svim svojim snagama služili i oslobodili Sina Čovečijeg od Satanine moći."15. "Jer ni jedan čovek ne može služiti dva gospodara. Jer ili on služi Beelzebubu i njegovim đavolima ili služi našoj Zemaljskoj Majci i njenim anđelima. Ili služi smrti ili služi životu. Zaista vam kažem: srećni su oni koji izvršavaju zakone Života i ne lutaju stazama Smrti. Jer u njima snage života postaju sve jače i oni uzmiču od nevolja smrti."
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I idemo dalje nije Anastasija već ISUS HRIST...recite VI što čitavog života sumnjate i ISTINE pokušavate da iskrivite...

19. A Isus odgovori: "Ne tražite zakon u vašim spisima, jer zakon je Život, dok su spisi mrtvi. Zaista vam kažem: Mojsije nije primio svoje zakone od Boga napisane, već ih je primio kroz živu reč. Zakon je živa reč živog Boga živim prorocima za žive ljude. U svemu što je život zakon je zapisan. Naći ćete ga u travi, u drvetu, u reci, u planini, u pticama nebeskim, u ribama morskim, ali tražite ga prvenstveno u vama samima. Jer zaista vam kažem: sve žive stvari su bliže Bogu nego spisi koji su bez života. Bog je tako sazdao život i sve žive stvari, da one mogu, preko večno žive reči, poučavati čoveka zakonima istinitog Boga. Bog nije napisao zakone na stranama knjiga, već u vašem srcu i vašem duhu. Oni su u vašem duhu, vašoj krvi, vašim kostima, vašem telu, vašoj utrobi, vašem vidu, vašem sluhu i u svakom i najmanjem delu vašeg tela. Oni su prisutni i u vazduhu, u vodi, u zemlji, u bilju, u sunčevim zracima, u dubinama i u visinama. Svi vam onigovore kako da razumete jezik i volju Boga živoga. Ali vi zatvarate svoje oči tako da ne možete videti, i zatvarate uši da ne možete čuti. Zaista vam kažem: spisi su dela čovečija, ali život i sva njegova mnoštva su delo našega Boga. Zbog čega ne slušate reči Boga koje su zapisane u Njegovim delima? I zbog čega studirate mrtve spise koji su delo ruku čovečijih?"
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I šta ćete sada,šta čete izmisliti,optužiti... Hajde bacite svoje reči sumnje u lice meni,malenom i običnom čoveku...
Sada sam HRIŠĆANIN !!!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 11 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90019 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40618 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42391 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34115 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30285 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42760 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25607 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)