3l Hranljivog i Lekovitog Soka za 150dinara
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OGLAŠAVANJE NA FORUMU
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2010 11:29 am    Naslov: 3l Hranljivog i Lekovitog Soka za 150dinara
Odgovoriti sa citatom

Dragi poznanici, prijatelji i clanovi foruma odlucio sam da pravim sok :)
U mogucnosti sam da napravim po 3 litre soka za 150 dinara od cega bi meni ostalo makar 50 dinara kao zarada.

Evo kako to funkcionise: Kupim 3l vode (necu da vam pravim sok od cesmuse), recimo zlatiborske i napravim po vasoj zelji vrstu soka.

Moj plan jeste da koristim domaci pekmez (recimo od sipurka, kajsije, sljiva ili med) i veoma hranljivu biljku misjakinju (jedem je skoro svaki dan leti a zimi ponekad) koju bih licno brao i samleo u sok.
Po vasoj zelji mogu koristiti i koprivu ali to kada joj dodje vreme :)

Zasto sam odabrao misjakinju?

Ona sadrži: minerale (magnezijum, gvožđe, kalcijum, kalijum, fosfor, bakar…, bogatstvo vitamina C, beta-karotin, rutin, biotin, holin i vitamine grupe B (B6 i B12) i D. Blagotvorno deluje na organe za varenje i na opšte zdravlje organizma. Ne sadrži štetne niti nadražujuće materije, pa se može konzumirati u prakrično neograničenoj količni. I nema glutena :) tako da je totalno vege

Daleko je hranljivija od bilo kakve sargarepe, kupusa ili bilo kojeg povrca. Nije prskana nicim i samonikla je, tako da je mnogo zdravija od prskanog kupovnog povrca (koje i nije bas zdravo da se jede termicki neobradjeno upravo zbog tih hemikalija).

Mogu uvek da ostavim neku kolicinu u centru veda u Beogradu, a nekima mogu dati i ovde koji su u Pancevu licno :)

Puno zdravlja i pozdrav iz Panceva
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 01 Feb, 2010 11:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako uspem da prodam mesecno 30l onda je eto to nekih 500 dinara sto je meni otprilike dovoljno za hranu. Trosim mesecno oko 500 dinara na hranu tako da bi mi ovo pokrilo sve troskove za hranu, mada sa ovog foruma ce mozda samo jedna osoba ili dve uopste kupiti nesto soka i to mozda za jedno 3 meseca to je neka moja procena, ali nema veze, zahvalan sam u svakom slucaju sto uopste mogu da napravim ovaj sok.

Hvala vam jos jednom sto ste procitali ovaj oglas

p.s. potrebno je nekoliko sati da naberem dovoljno misjakinje za par litara.. takodje ne berem je u Pancevu vec obicno odem do alibunara ili pescare.. biciklom.. tako da ode dosta vremena :)

MarkoJakšić

Poruka Poslao: 01 Feb, 2010 12:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako neko zeli mogu napraviti sok od Kombuhe i misjakinje ide lepo zajedno a ista cena :)
Inace kombuha kupovna kosta 120 i vise dinara litar a eto ovde mozete dobiti sok od kombuhe za 150dinara 3l
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 02 Feb, 2010 02:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
Ako neko zeli mogu napraviti sok od Kombuhe i misjakinje ide lepo zajedno a ista cena Smile
Inace kombuha kupovna kosta 120 i vise dinara litar a eto ovde mozete dobiti sok od kombuhe za 150dinara 3l

Ja se prijavljujem za obe varijante po 3l

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 20:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus,ja bih da probam taj sok.Nisam u Beogradu a ni u Pancevu,pa bi mozda moglo brzom postom + troskovi dostave?Ako si za,mozes da mi posaljes na pm odgovor i da se dogovorimo u vezi adrese.Ja bih pola,pola - kombuha + ta lepa zelena trava,recimo za sada jednom nedeljno.Inace u Arandjelovcu sam.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 21:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svako ko se javi napisacu mu pp
A eto da iskoristim post pa da ti napisem da nisam bas siguran za brzu postu, jer ispala bi skuplja postarina od samog soka?
ipak to je onda 3 litre a oni to naplacuju postarinu po kilazi..
Opet, kako hoces, imam dovoljno novca (verovatno) da platim postarinu
A u pp cemo se cuti sutra za adresu itd. sada cu spavati pa laku noc i hvala na podrsci
valen
Majstor

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 21:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala tebi!
Ok.dogovoricemo se sutra.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 11:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kupio sam 18l prolom vode tako da mogu da vam pravim soka :)
Kostala je 506dinara nesto je skupa ova voda.. ali cuo sam da je prolom voda najcistija.. pa sam je zato kupio da bude dobar sok od nje
valen
Majstor

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 11:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoje i druge "vrste" voda,mnoogo jeftinije,dobro voda,odmenjska,ja ih pijem.
Ok.sto se mene tice,ne znam da li to funkcionise za tebe i u pravu si,malo jeste bezveze platiti postarinu vise od samog soka,ali opet ja sam za.Postoji valjda i neki bus ako to tebi ne kvari rutinu i ako nije smaranje sa vozacima.U svakom slucaju ja se uskoro selim u BG.pa ce biti znatno lakse.

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 18:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo upravo sam malopre napravio zelenog soka za Majstora 3 litre i za tebe 3 litre
A sutra ujutro cu praviti od kombuhe
Moze preko autobusa :) valjda ce da vozi ako mu dam 100dinara za tih 6litara do Arandjelovca

Dacu ti broj mog racuna u banci pa mozes i tako da mi platis :)
Eurobank EFG
250-1150002751500-79
Valuta RSD
Ekspozitura 115

Mogu vam reci da mi se jako svidja ovaj sok lepo je ispalo a napravio sam i malko od kombuhe da probam i ispao je jos ukusniji od kombuhe :)
Neki ljudi bi rekli da sam lud sto prodajem po tako niskoj ceni pa zato ovo ne smem da kazem ocu, onda mi nece dati da koristim njegov blender x)

Lepo se oseti hlororfil u soku i odise energijom.. ali oseticete i sami uskoro :)
valen
Majstor

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 19:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Alaemyrus,

I nije u redu da ga prodajes tako jeftino!Meni je to odmah palo na pamet,a i nije u redu da ti saljem tako malo para.Po mom misljenju trebalo bi da cena bude bar duplo veca..Sigurna sam da ce ti u Pancevu dobro ici sa sokom i po duplo vecoj ceni!
Sto se mene tice,meni moze samo od misnjakinje,kombuhu mogu i sama da cedim.Inace pijem cedjene sokove..Znaci,ako sam razumela meni 6 litara od misnjakinje,kad mi javis da saljes.Ja tebi uplatim za sest litara soka vec sutra.Samo mala korekcija,ja bi sok bez dodataka kao sto je med,itd.Ako si vec stavio,ok.,vazi za drugi put.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 19:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I havla za taj hlorofil,energiju i vibracije Very Happy !
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 19:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

malo su mi promrzli prsti sklanjajuci sneg sa misjakinje i beruci je, sada je veoma mala pa treba dosta vremena da se nabere i pipljivo je (i vetric je duvao)
Tako da vam nebih preporucio da ovo radite kod kuce
x)
Napravio sam Zeleni Sok od misjakinje, prolom vode i pekmeza od sipuraka :)

A kombuha se pravi od zelenog caja i zutog secera
Prekjuce se kuvalo 10litara caja i kupovao se secer x)

Med cu staviti jedino ako neko hoce :) jer znam da ima ljudi koji ne jedu med
Pekmez od sipuraka sam stavio da bi imalo bolji ukus i to je domaci pekmez rucno pravljen znaci nema zelatin kao onaj kupovni
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 12:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

6l zelenog soka gotovo za majstora i novih 6 litara soka gotovo za valen

:)
Majstoru 3l zelenog soka od- misjakinje, pekmeza od sipuraka domaceg i prolom vode; 3l soka od kombuhe, malo misjakinje i prolom vode

Valen 3l zelenog soka od misjakinje i prolom vode sa malo kombuhe i 3l kombuha soka sa misjakinjom i prolom vodom

Majstor- neka dodje kad hoce a moze i u hramic sutra ujutro
Valen- neka javi kada ide autobus za Arandjelovac (posto nemam fixni telefon a stanica autobuska mi je udaljena oko sat vremena od kuce, pa je malo glupo izgubiti dva sata samo da bih pitao kada ide bus za arandjelovac)
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 12:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cool Zanimljivo. Nisam znao da se misjakinja moze jesti. Mi je obicno beremo i dajemo kozama da jedu, za mleko. Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OGLAŠAVANJE NA FORUMU
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30283 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69649 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90003 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47640 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40605 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35321 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19675 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)