LOGOS...NO LIMITS!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 21 Jun, 2010 08:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba
Nadam se da nisam ubio konverzaciju ovim izlaganjem i da ću dobiti neka zapažanja.

Objasnjenje je odlicno. Jednostavno, a ima puno istine u svemu tome. Very Happy

Pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Jun, 2010 10:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibsoni nisi nista ubio, samo si bio malo preopsiran....
Gledaj sada ovako....U jednoj recenici....

SVE SVOJE PROSLE, BUDUCE ZIVOTE, BAS KAO I SVE ASTRALNE NIVOE I SVE DRUGE DIMENZIJE
MI ZIVIMO UPRAVO SADA....

Pa ko moze da shvati moze, ko ne moze, ne moze....
SIGURAN SAM DA SI TI ODAVNO TO SHVATIO, POSTO SAM PROCITAO STA SI SVE NAPISAO... Laughing
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 21 Jun, 2010 13:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO
SVE SVOJE PROSLE, BUDUCE ZIVOTE, BAS KAO I SVE ASTRALNE NIVOE I SVE DRUGE DIMENZIJE

Da, ako posmatramo iz tacke svog VISEG JA (iznad je nasa Monada) gde vreme nije linearno i gde se spajaju sva nasa ja sa svim zivotima koje zivimo i sa svim nivoima i dimenzijama.
Barem ja to tako vidim.
Pozz
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Jun, 2010 20:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO ::

Kažeš:
“Sve svoje živote, prošle i buduće
sve astralne nivoe
bas kao i dimenzije egzistencije
mi zivimo upravo sada....”

Ako je život stanje uma,
onda je meni ova romantična rečenica sasvim dovoljna.
I sasvim lepa da stane u nečiju knjigu.
Može i u moju.
Jer ja ovaj život doista živim kao po ispisanim stranicama.

Samo što rukopis nije moj.

Povremeno, al’ pomena vredno
naidjem na neke davne pribeleške na marginama.
Prepoznam se u njima i zamislim.
Pitam se kako je to moguće?

Sve prethodne strane ove knjige
sabrane su u rečenici koja čini ovaj trenutak.
Ali ga isto tako čine i sve one nepročitane strane,
one ispred mene,
jer ja sam trenutak.
Moj život je sada.

Zamisli,
tamo negde ispred ovog vremena,
u poglavlju koje još nisam ni započeo,
stoji mojom rukom zapisano:
“, a ovo je najbolji od svih svetova!”

To se tvoja rečenica
ovde započeta i zauzdana samo sa tri tačke,
tamo završava.

Ne pitaj me kako.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Jun, 2010 22:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Stratko:

Na neki nacin da. Ali ne sasvim. Izjava je jos uvek prosta. Smile Mogao bi je malo vise precizirati.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Jun, 2010 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razgovor je počeo pitanjem jednog od prisutnih:
»Da li se može reći da je čovek besmrtan?« (G za Gurdjiev)

»Besmrtnost je jedan od kvaliteta koji pripisujemo ljudima, iako nemamo dovoljno razumevanja za njeno značenje,« rekao je G. »Drugi kvaliteti te vrste su 'individualnost', u smislu unu­trašnjeg jedinstva, 'stalno i nepromenljivo ja', 'svesnost' i 'vo­lja'. Svi ovi kvaliteti MOGU pripadati čoveku« (naglasio je reč mogu), ali to sigurno ne znači da mu oni PRIPADAJU ili da pripadaju svakome ili svima.
Da bi se razumelo ŠTA je čovek u ovom vremenu, to znači na sadašnjem nivou razvoja, potrebno je zamisliti do određene granice šta bi on mogao biti, zapravo šta on može postići. Samo razumevanjem pravilnih delova razvoja možda će ljudi prestati sebi da pripisuju ono što u ovom trenutku ne poseduju i što, možda, mogu postići, samo uz veliki napor i mnogo rada. Prema starim učenjima, čiji tragovi se mogu pronaći u mnogim sistemima, starim i novim, čovek koji je postigao pot-puni mogući razvoj, čovek u pravom smislu te reči, SADRŽI ČETIRI TELA. Ova 4 tela su sastavljena od supstanci koje postupno postaju sve finije i finije, zajednički prodiru jedna u drugu i oblikuju 4 nezavisna organizma, koji stoje u sasvim određenom odnosu jedan prema drugom, a u isto vreme sposob­
ni za nezavisne akcije.
Razlog za mogućnost postojanja 4 tela je da ljudski or­ganizam, fizičko telo, ima tako složenu organizaciju da, pod određenim uslovima, unutar njega može da se razvija novi nezavistan organizam, koji je mnogo zgodniji i osetljiviji instrument za rad svesti nego što je fizičko telo. Svesnost koja se manifestuje u ovom novom telu ima sposobnost vladanja njime, i ima potpunu moć i putpunu kontrolu nad fizičkim telom. U drugom telu, uz određene uslove, može rasti treće telo, imajući sopstvene karakteristike. Svest izražena u ovom trećem telu ima punu
moć i kontrolu nad prva dva; poseduje moć sticanja znanja koja nisu dostupna ni prvom niti drugom telu. Pod dređenim uslo­ vima, u trećem telu može rasti četvrto telo, koje se od trećeg ra­zlikuje koliko treće od drugog i drugo od prvog. Svest izražena u četvrtom ima potpunu moć i kontrolu nad prva tri.
U različitim učenjima su ova četiri tela drugačije definisana.

G. je nacrtao prikaz dat na sl. 1, i rekao: Prvo je fizičko telo, u hrišćanskoj terminologiji 'puteno' telo; drugo, u hrišćanskoj terminologiji je 'prirodno' telo; treće je 'duhovno' telo; i četvrto, u terminologiji EZOTERIČNOG HRIŠĆANSTVA je 'božansko telo'. U teozofskoj terminologiji prvo je 'fizičko' telo, drugo je 'astralno', treće je 'mentalno' a četvrto je 'uzročno'.
U terminologiji nekih istočnjačkih učenja prvo telo je 'no­siljka' (telo), drugo telo je 'konj' (osećanja, želje), treće je 'vo­zač' (um), i četvrto je 'učitelj' (ja, svest, volja).

Ovakva poređenja i paralele mogu se pronaći u većini siste­ma i učenja koje prepoznaju nešto više u čoveku od fizičkog te­la. Međutim skoro sva ova učenja su, ponavljajući manje više poznate oblike, definicije i podele starih učenja, zaboravile ili ispustile najvažnije; da se čovek ne rađa sa tim tananijim telima, i da se ona stiču u njemu pod povoljnim spoljašnjim i unutrašnjim uslovima.
'Astralno telo' nije neodvojiv deo čoveka. To je veliki luk­suz koji samo nekolicina može sebi dozvoliti. Čovek može sa­svim dobro živeti bez 'astralnog tela'. Njegovo fizičko telo ima sve potrebne funkcije za življenje. Čovek bez 'astralnog tela' čak može odavati utisak veoma intelektualnog ili čak i DUHOVNOG ČOVEKA, toliko da prevari druge, ali i samog sebe. Ovo se, naravno, još više može primeniti na 'mentalno' telo i na četvrto telo. Običan čovek ne poseduje ova tela niti od­govarajuće funkcije. Međutim često se dešava da on misli da ih poseduje pa čak i druge natera da isto misle. Razlozi za ovo po­stoje u činjenici da fizičko telo radi pomoću istih supstanci od kojih su sastavljena viša tela, samo što ove supstance nisu kristalizovane u njemu, ne pripadaju mu; i drugo, ono ima sve ana­
logne funkcije viših tela, iako se one u mnogome razlikuju.
Osnovna razlika između funkcija čoveka koji ima samo fizičko telo i funkcija ČETIRI TELA, je u prvom slučaju, da funkcije FIZIČKOG TELA vladaju svim drugim funkcijama, drugim rečima, telo vlada svime, a njime vladaju spoljašnji uticaji. U drugom slučaju komande ili kontrole izviru iz višeg tela. Funkcije fizičkog tela mogu biti predstavljene paralelno funkcijama četiri tela. G. je napravio još jedan nacrt (sl. 2), predstavljajući paralelne funkcije čoveka sa fizičkim telom i čoveka koji poseduje četiri tela.
U prvom slučaju, rekao je G., to se odnosi samo na fun­kcije čoveka koji ima samo fizičko telo, automat koji zavisi od spoljašnjih uticaja, a sledeće tri funkcije zavise od fizičkog tela i spoljašnjih uticaja koje ono prima. Želje ili odbojnosti 'Ja hoću', 'Ja neću', 'Sviđa mi se', 'Ne sviđa mi se' su funkcije ko­je zauzimaju mesto drugog tela, zavise od slučajnih potresa i uti­caja. Mišljenje, koje odgovara funkcijama trećeg tela je u
potpunosti mehanički proces. 'Volja' ne postoji u običnom me­haničkom čoveku, on ima samo želje; a veća ili manja POSTO­JANOST u željenju i htenju zove se jaka ili slaba volja. U drugom slučaju, kada su u pitanju funkcije četiri tela, automatizam fizičkog tela zavisi od uticaja ostalih tela. Umesto neusaglašenih i često protivurečnih aktivnosti zbog različitih že­lja, postoji JEDNO JEDINO JA, celo, nedeljivo i postojano; po­stoji INDIVIDUALNOST, koja dominira fizičkim telom i njegovim željama i koje je sposobno da prevaziđe njegov otpor i oklevanje. Umesto mehaničkog procesa mišljenja postoji SVEST. Postoji i VOLJA, a to je moć, koja nije sastavljena od
raznih, često, protivurečnih želja koje pripadaju različitim »Ja«, već izlaze iz svesti i njima vlada individualnost ili jedinstveno i postojano ja. Samo se takva volja može zvati »slobodnom«, jer ne zavisi od slučajnosti, nepromenljiva je i njome se ne upravlja spolja. Istočnjačko učenje opisuje funkcije četiri tela, njihov po­stepeni rast, uslove tog rasta, na sledeći način:
Pokušajmo da zamislimo posudu ili retortu ispunjenu pra­hom raznih metala. Prah ni jednog od tih metala nije povezan ni na koji način i svaka slučajna promena mesta retorti, menja re­lativnu poziciju praha. Ako bi retortu protresli ili kucnuli prstom, prah koji je bio na vrhu otišao bi na dno ili u sredinu, a onaj sa dna bi se pojavio na vrhu. Nema ničeg postojanog što se tiče mesta koje zauzima prah i pod tim uslovima ništa ne može biti postojano. Ovo je tačna slika našeg psiho života. Svakog sledećeg trenutka novi uticaj može izmeniti poziciju praha koji je
na vrhu i smestiti ga na sasvim suprotno mesto. Nauka, ovo stan­je praha, zove stanje mehaničke mešavine. Osnovna karakteri­stika međuodnosa samog praha u ovoj vrsti mešavine je nestabilnost ovog međuodnosa i njegove promenljivosti.
Nije moguće stabilizovati međuodnos praha u stanju me­haničke mešavine. Međutim prah se može sjediniti; priroda pra­
ha to dozvoljava. Da bi se ovo učinilo potrebno je upaliti plamen ispod retorte, koji grejanjem dovodi do topljenja praha i konačno ga sjedinjuje. Ovako sjedinjen prah dolazi u čvrsto hemijsko stanje. Sada se više ne može razdvojiti jednostavnim metodama kao dok je bio u stanju mehaničke mešavine. Sadržaj retorte je
postao nedeljiv, 'individualan'. To bi bila slika oblikovanja dru­gog tela. Plamen pomoću koga je postignuto spajanje je nastao 'trenjem', koje se u Čoveku postiže borbom između 'da' i 'ne'.
Ako se čovek prepusti svim svojim željama, u njemu nema bor­be, nema 'trenja', nema plamena. Ali ako se, u cilju, postizanja krajnjeg cilja, bori sa željama koje ga opsedaju, stvoriće vatru koja će njegov unutrašnji svet postepeno preobraziti u jedinstve­nu celinu.
Vratimo se našem primeru. Hemijska čvrstoća postignuta spajanjem, poseduje određene kvalitete, određenu specifičnu gravitaciju, određenu električnu provodljivost, itd. Ovo su kva­liteti koji sadrže karakteristike supstanci koje su u pitanju. Međutim određenom vrstom rada na njima, broj ovakvih karak­teristika se može povećati, to znači da se leguri može dodati no­vih tvari koje u početku nije imala. Moguće ih je namagnetisati,
učiniti ih radioaktivnim, itd. Proces dodavanja novih tvari leguri, odgovara procesu oblikovanja trećeg tela i dostizanju novih znanja i moći pomoću trećeg tela. Kada je treće telo oblikovano i dostiglo sva znanja i moći
koje su moguće za njega, ostaje problem učvršćivanja tog zna­nja i moći, jer, time što su dodate, trpe određene uticaje pomoću kojih mogu biti odstranjene. Specijalnom vrstom rada mogu po­stati postojane i bliski deo trećeg tela.
Proces učvršćivanja ovih stečenih tvari odgovara procesu oblikovanja četvrtog tela. Samo onaj čovek koji poseduje četiri u potpunosti razvije­na tela može se zvati 'čovekom' u pravom smislu te reči. Ova­kav čovek sadrži mnogo toga što običan nema. JEDNA OD TIH TVARI JE BESMRTNOST. Sve religije i sva stara učenja sadrže u sebi tu ideju da se dostizanjem četvrtog tela stiče besmrtnost; i sva sadrže putokaz za dostizanje četvrtog tela, tojest, besmrtno­sti.
Određena učenja porede čoveka sa kućom koja ima četiri sobe. Čovek živi u jednoj sobi, najmanjoj i najsiromašnijoj od svih, i dok mu se ne kaže, on ne sumnja u postojanje drugih so­ba koje su pune raznog blaga. Kada mu se to saopšti on počinje da traga za ključevima tih soba, naročito za četvrtu najvažniju sobu. Kada čovek pronađe svoj put do te sobe on zaista postaje gazda kuće, jer tek tada mu kuća u potpunosti i zauvek pripada. Četvrta soba daje čoveku besmrtnost i sva religiozna učen­ja teže da prikažu put ka njoj. Postoje mnogi putevi, neki kraći neki duži, neki teži neki lakši, ali svi, bez izuzetka vode ili teže u jednom pravcu, a to je ka besmrtnosti.

Preuzeo sa Budnost forum.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 17:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Mogao bi da se potrudiš da razumeš tematiku malo bolje...

Gibo,

nisi ubio diskusiju, mada tako izgleda. Dao si joj ogroman zamah.
Naravno, Alex, Sneguljica i Stratko su dolili ulje na vatru jer svaka njihova opaska kao da otvara novu dimenziju u razmatranju.
Svi ti postovi dovode mnogo toga u pitanje ali i nameću zaključke.
A ja obrćem proces: na pitanja dajem svoje odgovore, a na zaključke postavljam pitanja.
Još uvek ne nazirem gde će me to odvesti.

Znači, slažem kockice, a razlog zašto ih nisam do sada složio leži u činjenici da pišem novu priču za Kornjače. Ako ti u medjuvremenu još nešto sine na ovu temu, molim te napiši.

Veliki pozdrav!!
Very Happy
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 21:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibo, evo malo da te podsetim nekih dobrih stvari iz vremena još dok si slušao muziku.

Link
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 07:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Pitam se…kada odemo u astral, u posetu tom pozorištu lutaka i matoraca,
pa se sa njima siti ispričamo, zašto nam niko nikada od njih ne šapne na uvo nešto tehnički korisno, kako da napravilo magnetni motor sličan “perpetuum mobile”, kako da ostvarimo hladnu fuziju, kako da zajašemo gravitaciju i ostavrimo levitaciju?
Ako neko vidi kako uništavamo planetu, onda su to oni, stoga, ako imaju to superiorno znanje i još pride mogu da virnu u budućnost, što nam lepo ne šapnu i olakšaju muke i nama i majci Zemlji?
Stoga se pitam, da nisu svi oni najobičniji papani?

U jednoj svojoj izjavi Nikola Tesla je jasno rekao da njegove eksperimente sa kulom Wardenclyffe (a oni su se upravo odnosili na korištenje slobodne energije u neograničenim količinama te njen bežični prenos,naravno i još mnogo drugih stvari) nije zaustavio J.P.Morgan kako se danas najčešće piše nego prirodni zakoni koji nisu dozvolili da se takvo znanje da slabosvejsnom čovjeku.

Intervijui prof.Velimira Abramovića data u radio emisiji "ATLANTIS" autoru i voditelju Biljani Đorović.

Zanimljivi razgovori o Tesli

Tesla i paralelni svjetovi
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 08:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osnovna razlika između funkcija čoveka koji ima samo fizičko telo i funkcija ČETIRI TELA, je u prvom slučaju, da funkcije FIZIČKOG TELA vladaju svim drugim funkcijama, drugim rečima, telo vlada svime, a njime vladaju spoljašnji uticaji. U drugom slučaju komande ili kontrole izviru iz višeg tela. Funkcije fizičkog tela mogu biti predstavljene paralelno funkcijama četiri tela. G. je napravio još jedan nacrt (sl. 2), predstavljajući paralelne funkcije čoveka sa fizičkim telom i čoveka koji poseduje četiri tela.
U prvom slučaju, rekao je G., to se odnosi samo na fun­kcije čoveka koji ima samo fizičko telo, automat koji zavisi od spoljašnjih uticaja, a sledeće tri funkcije zavise od fizičkog tela i spoljašnjih uticaja koje ono prima. Želje ili odbojnosti 'Ja hoću', 'Ja neću', 'Sviđa mi se', 'Ne sviđa mi se' su funkcije ko­je zauzimaju mesto drugog tela, zavise od slučajnih potresa i uti­caja

Prof dr.Bruce Lipton u svoje mikrobiloške eksperimente (Citologije) uvodi saznanja duhovnih učenja i kombinujući ih dolazi do skoro revolucionarnih otkrića koja skoro u temelju mjenjaju današnju biologiju.Djelovi gore navedenog teksta su u potpunom saglasju sa njegovim otkrićima koje prezentira u svojoj knjizi Bruce Lipton-Biologija Vjerovanja

A ovo je njegovo vrlo interesantno predavanje koje govori o tome kako svjesnost o okolini učestvuje u regulisanju gena i vodi evoluciju organizma.

6.dio predavanja.

Link

7.dio predavanja.

Link

A ovde možete pogledati predavanaje od početka,nije još postavljeno cijelo predavanje ali i ovo je sasvim dovoljno da se ipak malo jasnije sagledaju pojedini procesi u našem organizmu te njegova interakcija sa okolinom.

Brus Lipton-Nova Bilogija
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 13:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Mogao bi da se potrudiš da razumeš tematiku malo bolje...

Gibo,

nisi ubio diskusiju, mada tako izgleda. Dao si joj ogroman zamah.
Naravno, Alex, Sneguljica i Stratko su dolili ulje na vatru jer svaka njihova opaska kao da otvara novu dimenziju u razmatranju.
Svi ti postovi dovode mnogo toga u pitanje ali i nameću zaključke.
A ja obrćem proces: na pitanja dajem svoje odgovore, a na zaključke postavljam pitanja.
Još uvek ne nazirem gde će me to odvesti.

Znači, slažem kockice, a razlog zašto ih nisam do sada složio leži u činjenici da pišem novu priču za Kornjače. Ako ti u medjuvremenu još nešto sine na ovu temu, molim te napiši.

Veliki pozdrav!!
Very Happy

Moram malo da te bocnem da se razdrmaš... Laughing

Ja sam dodao loptu tebi sad ti vidi gde ćeš da je šutneš... Ja čekam.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 14:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rade, potpuno se slažem sa gospodinom, verovanja su ta koja definišu nas same i našu percepciju. Nije to tako samo u pogledu tela kao organizma nego nas kao bića.

Iz trenutne ljudske percepcije mnogo toga deluje kompleksno i mnogo toga utiče na našu percepciju, naš um, osećanja, fizički stimulusi... Ali tu dolazi do izražaja "meditiranje" i povlačenje percepcije iz te kompleksne sredine posmatranja u jedan finiji i jednostavniji oblik gde se percepcija kristalizuje i dobijamo jedan dublji osećaj principa po kome je ovaj spoljašni odraz uredjen.

Jedan od univerzalnih principa je princip mentalnosti- "Bog" je mentalan i ovaj naš svet je u suštini mentalan.

Sa tim razumevanjem naša priča o uverenjima dobija svoju snagu. Neosporno je da se naša percepcija mnogo iskomplikovala na ovom fizičkom nivou, gde imamo telo kao jedan kompleksni mehanizam, ali ako posmatramo sa stanja duše koja iskušava život kroz telo- šta je to što upravlja tim telom?

I tu imamo tu spregu izmedju duše koja posmatra (doživljava) i onoga što se doživljava- gde nastaje percepcija.

Ako je princip mentalnosti na snazi- uverenja, ono u šta verujemo odredjuje percepciju. I tu nesvrstavam samo verovanja koja smo umnom pričom prisvojili- verovanja su sve ono što nas je iskustvom okalilo i definisalo našu percepciju. Ovo je jako bitno.[u] Uvek uzimam za primer gravitaciju. Ako je svet mentalan, a ne fizički (odnosno izveden je da bude fizički, izveden iz mentalnog) znači da je i gravitacija mentalna kategorija. To je naše uverenje- kojeg se mi držimo. To uverenje je umnogome definisalo našu percepciju. Sad na to da dodamo i još mnogo drugih uverenja, većih i manjih, kojih se držimo i koja utiču na našu percepciju. Vezani smo za odredjenu percepciju jer smo identifikovani sa oderedjenim aspektima onoga što posmatramo.

Grupa svih uverenja kojih se držimo čini naš identitet.

Naš identitet kreira našu primarnu percepciju.

Da bi radili ozbiljnije na tome moramo znati koji su činioci u igri: duša je naziv za mene. To sam ja. Ja koji posmatram sve ovo, doživljavam sve ovo. Drugi faktor (koji je neminovno deo prvog, kao i sve ostalo) je pažnja. Pažnja je izvedena iz težnje duše da posmatra. I imamo ono što se posmatra.

U celu tu jednačinu ulazi i linearnost koja je odlika našeg posmatranja, mada je ona zapravo produkt memorije.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 15:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat
Astralno telo' nije neodvojiv deo čoveka. To je veliki luk suz koji samo nekolicina može sebi dozvoliti. Čovek može sa svim dobro živeti bez 'astralnog tela'. Njegovo fizičko telo ima sve potrebne funkcije za življenje. Čovek bez 'astralnog tela' čak može odavati utisak veoma intelektualnog ili čak i DUHOVNOG ČOVEKA, toliko da prevari druge, ali i samog sebe. Ovo se, naravno, još više može primeniti na 'mentalno' telo i na četvrto telo. Običan čovek ne poseduje ova tela niti od govarajuće funkcije. Međutim često se dešava da on misli da ih poseduje pa čak i druge natera da isto misle. Razlozi za ovo po stoje u činjenici da fizičko telo radi pomoću istih supstanci od kojih su sastavljena viša tela, samo što ove supstance nisu kristalizovane u njemu, ne pripadaju mu; i drugo, ono ima sve ana
logne funkcije viših tela, iako se one u mnogome razlikuju.

Fizicko telo je najnize od svih tela koje covek ima. Osim fizickog - telesnog, covek ima i osecajno telo koje se naziva astralnim telom ili dusom.
Misaono ili umno telo -duh i najunutarnjije telo koje je i najblize Bogu -Visi um - Monada.
Koje je telo najrazvijenije , tj s kojim se poistovecuje zavisi i u kom svetu ce ziveti posle fizicke smrti.
Sva cetiri tela cine coveka i sva cetri su neodvojiva od celine dok zivi u fizckoj realnosti.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 15:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sneguljica ::

Fizicko telo je najnize od svih tela koje covek ima. Osim fizickog - telesnog, covek ima i osecajno telo koje se naziva astralnim telom ili dusom.
Misaono ili umno telo -duh i najunutarnjije telo koje je i najblize Bogu -Visi um - Monada.
Koje je telo najrazvijenije , tj s kojim se poistovecuje zavisi i u kom svetu ce ziveti posle fizicke smrti.
Sva cetiri tela cine coveka i sva cetri su neodvojiva od celine dok zivi u fizckoj realnosti.

Nisam do sada znala da se astralno telo poistovecuje sa osecajnim,sa dusom.
Svidja mi se interpretacija mentalnog tela.
Pozdrav Sneguljice.
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 28 Jun, 2010 19:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Iz trenutne ljudske percepcije mnogo toga deluje kompleksno i mnogo toga utiče na našu percepciju, naš um, osećanja, fizički stimulusi... Ali tu dolazi do izražaja "meditiranje" i povlačenje percepcije iz te kompleksne sredine posmatranja u jedan finiji i jednostavniji oblik gde se percepcija kristalizuje i dobijamo jedan dublji osećaj principa po kome je ovaj spoljašni odraz uredjen.

Na temelju te introspekcije-meditiranja su mnogi današnji naučnici spoznali te principe uređenosti i pokušali ih objasniti kroz kvantno holografske teorije.Jedan od njih je i naš prof.dr.Dejan Raković koji ljucku svijest proučava već 25g i ima niz vrlo priznatih radova na tu temu.Ovdje možete pogledati njegovo predavanje na temu
“Intergrativna Biofizika,Kvantna Medicima i Kvantno-Holografka Informatika;Psihosomatsko-Kognitivne Implikacije”

Naslov djeluje komplikovano i odbijajuće ali nije tako kad se sluša predavanje, profesor nastoji svoja viđenja objasniti kolik god je to moguće jasnije jer svako koje imao iskustva povišenog stanja svijeti ili AP-a zna da je to veoma teško riječima objasniti a upravo iz tih sfera profesor crpi svoje ideje.

Sa tim razumevanjem naša priča o uverenjima dobija svoju snagu. Neosporno je da se naša percepcija mnogo iskomplikovala na ovom fizičkom nivou, gde imamo telo kao jedan kompleksni mehanizam, ali ako posmatramo sa stanja duše koja iskušava život kroz telo- šta je to što upravlja tim telom?

Mislim da odlično primjećuješ kompliciranost percepcije koja se danas može sagledati samo kroz društveno istorisku prizmu,naime ljucka percepcija se drastično mjenjala u zadnjih bar 50g , pogotovo od pojave savremenih medija.Gotovo svakodnevno smo svjedoci sa koliko nepotrebnih i brzo promjenjujućih informacija se zasipa naš “UM” da je proces razmišljanja kod velike većine ljudi sveden na minimum a meditativna introspekcija je postala luksuz za koji se nema vremena.

Imam osječaj da je kontrola našeg tjela ustvari usaglašena interakcija između “Duše-Svijesti” to smo mi ono “Ja “ koje posmatra svjet iz tjela,tako je i ja doživljavam i “Duha-ki,ći.prana,eter,orgon…itd” koji bi mogao biti energija koja pokreće tjelo .Sad se već nalazimo na relativno klizavom terenu kvantnih teorija koje djelimično mogu objasniti fenomen svijesti i života uopšte.

Ako je princip mentalnosti na snazi- uverenja, ono u šta verujemo odredjuje percepciju. I tu nesvrstavam samo verovanja koja smo umnom pričom prisvojili- verovanja su sve ono što nas je iskustvom okalilo i definisalo našu percepciju. Ovo je jako bitno.Uvek uzimam za primer gravitaciju. Ako je svet mentalan, a ne fizički (odnosno izveden je da bude fizički, izveden iz mentalnog) znači da je i gravitacija mentalna kategorija.

Ovo mi je baš zanimljivo i na neki način djelimično objašnjava fenomen levitacije ,šamani nemaju formalna obrazovanja i vjerujem da neznaju ništa o Njutnovim zakonima koji utiću na naša uvjerenja o gravitaciji i tako je savladavaju jer je ona za njih mentalna,kako Giba navodi.

E sad gdje je u svemu ovome "Tvorac" ?
Imali li on neki uticaj na ove energije ?

Kao što je Giba svoj post predstavio kao loptu pa neka ova pitanja budu takođe lopta upućena svima.

Pozdrav.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 10 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 30064 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48588 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUOR - najveća prevara 20.veka 29 Vesna 18878 22 Apr, 2010 07:00 am
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30449 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16979 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35499 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19976 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)