LOGOS...NO LIMITS!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Jun, 2010 10:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tek od pre, recimo, jedne decenije kod naučnika širom sveta spontano se oformila neobična misao:
„Život je osnovno svojstvo materije“.
Drugim rečima, materija uvek teži da se tako samoorganizuje da začne život.
Ovo je vrlo revolucionarna ideja.

Evo još jedne interesantne informacije u prilog tezi:
Ispitavanjem kamenja iz kosmosa (krhotina kometa, asteroida, meteorita) naučnici su otkrili oko 70 različitih amino kiselina, koje su osnovne gradivne materije života.
A za sav svekoliki život na zemlji, znači za sve živo što postoji, bilo je dovoljno samo 20 amino kiselina.

Probaću svoje gledište da pojasnim evolucionom lestvicom.

Kao što kaže prof. Lipton, praćelija je bila izolovana, usamljena i imala je slobodu i nezavisnost. Da bi opstala imala je vrlo dobro oformljenu opnu, sposobnost transformisanja jednog vida energije u drugi (vodonični proces), sposobnost reprodukcije i, jako važno, imala je neku vrstu primarne inteligencije. Nukleus današnjeg mozga.
Definišimo inteligenciju: to je sposobnost organizma da da smislen, adaptibilan odziv nekoj promeni u životnoj sredini.

Sada počinjemo polako da se penjemo evolutivnom lestvicom.
Te primitivne ćelije su na neki način shvatile da im je bolje ako se udruže. Tako su stvorile prvu zajednicu. Primarni zadatak zajednice je bio da im olakša život tj. da im obezbedi bolje šanse da prežive! Ali, zajednica je kompromis. Nudi veću sigurnost, veće šanse za preživljavanje, ali zahteva od članova da se odreknu svoje slobode, svoje volje i da prihvate volju zajednice. To isto tako podrazumeva da se odreknu i svoje inteligencije.

Problemi zajednice su organizacione prirode. Ne mogu sve ćelije biti u sredini, neke će biti u sredini, dok će mnoge druge biti na periferiji.
Te na periferiji će nastaviti da osluškuju sredinu oko sebe, dok će onima u unutrašnjosti to biti onemogućeno. Htele - ne htele, neke će im funkcije atrofirati. U zamenu za to one će razviti neke druge, po prvi put vidjene. Da bi komunicirale jedna sa drugom koriste najprimitivniju vrstu empatije, ali se vremenom taj kanal kojim protiču biostruje pretvara u nerv. Naravno, začinje se CPU (Central Processing Unit) tj. mozak koji će da koordinira zajednicom.

Zajednicom vlada pravilo: svi za jednog, jedan za sve.
Ako se neka ćelija nažulja na kamen ona šalje zajednici signal „loše mi je“ i zajednica se pomera.
Proći će milioni godina dok ta zajednica (kolonija) ne razvije logiku: bolje da žrtvujem jedan krak, pa da ostatak kolonija preživi, nego da zbog jednog kraka žrtvujem celu koloniju.
(Što reče Kenedi: Nije pitanje šta zajednica može da učini za vas, već je pitanje šta vi možete da uradite za zajednicu?)
A onda će proći još nekoliko milijardi godina dok se i taj stav ne uzdigne do nivoa:
Nema žrtvovanja. Svaki je život svet (uzvišen) i ako treba bolje je da strada cela kolonija nego da se počini svesno ubistvo makar jedne ćelije.

Kao što smo videli u predavanju kod prof. Liptona, na taj način su se ćelije odrekle svog vidjenja (svoje percepcije) i sve prepustile zajedničkom organu u nastanku, mozgu. Mozak je bio taj koji će da tumači vidjeno i na osnovu toga donosi odluke. Mozak je na osnovu tumačenja okoline usmeravao koloniju na morfološke promene i sve bolje prilagodjavanje.

Rekli smo da je svaka praćelija imala nukleus inteligencije. Sada ja tu tvrdnju proširujem i na sledeće: svaka praćelija je imala i bazičnu sposobnost empatije.
Upravo zahvaljujući tome one su uspele da se zbliže i udruže, da po prvi put u istoriji naprave živu zajednicu. Znači imale su tu sposobnost da osete kako se oseća neka druga ćelija, ona pored njih. To prva razmena osećajnih stanja bila je na bitnom nivou, 0-1, dobro sam, loše sam.
Kako se zajednica razvijala u koloniju i na dalje, tako su se kvantiet i kvalitet komunikacije unutar nje povećavali.
Vremenom su ćelije stvorile „osećajno biće“, nešto analogno mozgu koji je do tada već postao koordinator informacija i komandni štab.

Šta je osećajno biće?
Mozak je postao unutarnji organ, CPU, primao je informacije iz okruženja od senzorskih ćelija. U tu svrhu razvijene su oči, uši, čulo dodira, mirisa, ukusa, eho-lokator, IR vid, kompas u glavi, Lorencinijeve kapsule (ajkule njima detektuju struju plena), foto osetljive ćelije, itd.
Sve su to različite vrste senzora kojima kolonija (živi organizam) prikuplja životno važne informacije iz okoline.
Kada je mozak jednom dao naredbu da se ti senzori razvijaju proces je započet tako da se niikad ne zaustavi. Razvijeni su biosenzori fantastičnih performansi i neverovante osetljivosti.

Pomoću tih senzora živi organizam vodi računa o sebi spram okoline tj, okruženja.
Ali, pojavila se potreba za još jednim senzorom, suptilnijim od svih pomenutih. A, evo i kako je nastao: nastao je iz potrebe majki da motre na svoju decu, da ih osećaju čak i ako ih ne vide.
Kasnije je to preneto i na mužjake onih vrsta koje su se opredelile za zajedničko podizanje porodice i potomstva.

Po prvi put je stvoren senzor koji je bio generisan od fizičkog tela, ali koji sam nije bio u telu, već izdvojen od njega. To je bila duša. Osećajni organ najviše suptilnosti.
Tako su sada roditelji mogli da se bave nekim drugim aktivnostima i da pri tome osećaju šta se dešava sa njihovim potomstvom.
Taj osećajni organ je imao vrlo veliki stepen slobode iako je bio generisan od strane fizičkog tela. Naime, mogao je da se udaljava od fizičkog tela na velike razdaljine i da komunicira sa drugim takvim osećajnim organima (dušama). Osećajni organ je zapravo bio energetsko telo vezano za fizičko telo.
Da li je to energetsko telo moglo sasvim da se otkači od fizičkog tela i nastavi svoj život neovisno? Mislim da jeste, ali pod odredjenim uslovima tako što će da obitava zarobljeno u nekoj energetskoj klopci koja mu ne dozvoljava da spusti svoj potencijal, konzervirajući mu na taj način energiju do nekog odredjenog, specifičnog i željnog trenutka u vremenu.
Iz toga možemo da izvučemo dva zaključka: duša je potencijal (kao što je to napon), i duša van tela nije slobodna jer bi potrošila samu sebe na rad savladavanja otpora.
Pošto je duša izrasla iz osećajnog organa, i njena primarna uloga je da oseti druga živa bića na daljinu, to je ona zaista papan za tehniku. Polazna pretpostavka potvrdjena (plausible).
Još nešto je ostalo nejasno: koliko duboko je utisnut u dušu pečat fizičkog tela koje ju je stvorilo? Da li je to duši uopšte važno?
Slično je i sa mislima: da li je jednom kreiranoj ideji važno od koga je potekla? Da li nosi obeležje, pečat svog tvorca?
Čak i da su ideje kao lososi ipak nemaju kome da se vrate, ideje su večne ali fizičko telo to nije.

Inteligencija se nije odvojila od tela, ali i to će se najverovatnije desiti u budućnosti.
Intelekt nije pošao u pravcu kao što je to učino osećajni organ, da stvori individualni vantelesni entitet.
Umesto toga, intelekt je stvorio nešto što se zove kolektivno nesvesno, depo gde se slivaju sve ideje i misli koje samim tim postaju dostupne svakome ko ume da im pridje.
To je enciklopedija koja egzistira davno pre nego se Russo rodio.

Znači, da sumiram, svi smo mi još uvek u evolucionom toku, u fazi u kojoj se duša i intelekt upinju da se oslobode materije tj. fizičkog tela i da nakon raskida te veze budu slobodni da se kreću, a ne da ostanu enkapsulirani.

Kada to budu uspeli onda se prelazi na sledeći nivo igre, gde će se te konačno slobodne, nezavisne duše udružiti u prvu zajednicu duša. Zašto? Zato što im zajednica povećava šanse da prežive!
Znači, duša nije večna, duša je potencijal koji može da se potroši na banalno trenje i toplotu.
Isto kao što mi visokokvalitetnu energiju, električnu struju, kadru da pokreće najfinije uredjaje, koristimo da zagrejemo dom.

Zamislite kada se spoje duša i intelekt koji su prevazišli materiju.
Biće to neko superiorno biće sposobno da sve oseti i razume.
Samo nisam siguran da će to još uvek biti čovek tj. ljudske vrste.
Jer kada mi danas kažemo ljudsko biće mislimo na fizičko telo, telo koje ima svoje otiske.
Mi telo nazivamo čovekom, a ne dušu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 10:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Tek od pre, recimo, jedne decenije kod naučnika širom sveta spontano se oformila neobična misao:
„Život je osnovno svojstvo materije“.
Drugim rečima, materija uvek teži da se tako samoorganizuje da začne život.
Ovo je vrlo revolucionarna ideja.

Sa ovom idejom se potpuno slažem .Mislim da su svi procesi koji se odigravaju na Zemlji smišljeni samo sa jednim ciljem da podržavaju život.

Evo još jedne interesantne informacije u prilog tezi:
Ispitavanjem kamenja iz kosmosa (krhotina kometa, asteroida, meteorita) naučnici su otkrili oko 70 različitih amino kiselina, koje su osnovne gradivne materije života.
A za sav svekoliki život na zemlji, znači za sve živo što postoji, bilo je dovoljno samo 20 amino kiselina.

Probaću svoje gledište da pojasnim evolucionom lestvicom.

Kao što kaže prof. Lipton, praćelija je bila izolovana, usamljena i imala je slobodu i nezavisnost. Da bi opstala imala je vrlo dobro oformljenu opnu, sposobnost transformisanja jednog vida energije u drugi (vodonični proces), sposobnost reprodukcije i, jako važno, imala je neku vrstu primarne inteligencije. Nukleus današnjeg mozga.
Definišimo inteligenciju: to je sposobnost organizma da da smislen, adaptibilan odziv nekoj promeni u životnoj sredini.

Osnovni nedostatak kod evlucionističkog pogleda na stvaranje svijeta nisu samo nedostajuće prelazne forme nego “informacija”,tačnije odakle je došla informacija da se određen slijed aminokisela složi kako bi dobili protein koji kasnije gradi ćeliju,te ko gradi polje oko nastalog organizma u koje se razvija život.Da preciziram kako ćelija zna da treba da se razvije u ruku a ne nogu ili srce ? Taj izvor informacija se po meni može objasniti učešćem kreatinve inteligencije.
Ja lično više naginjem ka kreacionističkoj teoriji stvaranja .Ukoliko se samo detaljnije sagledaju razni biofizički,biohemiski,eketromagnetni procesi,zatim reprodukcija,imuni sistem…itd vrlo jasno se može vidjeti savršeno ugođen i usklađen sisitem .Za mene to prosto nemože nastati slučajno ili kao proizvod nekih mutacija u dugom vremeskom periodu.
Ako vrijeme uopšte i postoji ?

Sada počinjemo polako da se penjemo evolutivnom lestvicom.
Te primitivne ćelije su na neki način shvatile da im je bolje ako se udruže. Tako su stvorile prvu zajednicu. Primarni zadatak zajednice je bio da im olakša život tj. da im obezbedi bolje šanse da prežive! Ali, zajednica je kompromis. Nudi veću sigurnost, veće šanse za preživljavanje, ali zahteva od članova da se odreknu svoje slobode, svoje volje i da prihvate volju zajednice. To isto tako podrazumeva da se odreknu i svoje inteligencije.

Problemi zajednice su organizacione prirode. Ne mogu sve ćelije biti u sredini, neke će biti u sredini, dok će mnoge druge biti na periferiji.
Te na periferiji će nastaviti da osluškuju sredinu oko sebe, dok će onima u unutrašnjosti to biti onemogućeno. Htele - ne htele, neke će im funkcije atrofirati. U zamenu za to one će razviti neke druge, po prvi put vidjene. Da bi komunicirale jedna sa drugom koriste najprimitivniju vrstu empatije, ali se vremenom taj kanal kojim protiču biostruje pretvara u nerv. Naravno, začinje se CPU (Central Processing Unit) tj. mozak koji će da koordinira zajednicom.

Zajednicom vlada pravilo: svi za jednog, jedan za sve.
Ako se neka ćelija nažulja na kamen ona šalje zajednici signal „loše mi je“ i zajednica se pomera.
Proći će milioni godina dok ta zajednica (kolonija) ne razvije logiku: bolje da žrtvujem jedan krak, pa da ostatak kolonija preživi, nego da zbog jednog kraka žrtvujem celu koloniju.
(Što reče Kenedi: Nije pitanje šta zajednica može da učini za vas, već je pitanje šta vi možete da uradite za zajednicu?)
A onda će proći još nekoliko milijardi godina dok se i taj stav ne uzdigne do nivoa:
Nema žrtvovanja. Svaki je život svet (uzvišen) i ako treba bolje je da strada cela kolonija nego da se počini svesno ubistvo makar jedne ćelije.

Sa organizacionim ustrojstvom u kojem je zajednica bitna koliko i sama jednika se potpuno slažem .

Kao što smo videli u predavanju kod prof. Liptona, na taj način su se ćelije odrekle svog vidjenja (svoje percepcije) i sve prepustile zajedničkom organu u nastanku, mozgu. Mozak je bio taj koji će da tumači vidjeno i na osnovu toga donosi odluke. Mozak je na osnovu tumačenja okoline usmeravao koloniju na morfološke promene i sve bolje prilagodjavanje.

Rekli smo da je svaka praćelija imala nukleus inteligencije. Sada ja tu tvrdnju proširujem i na sledeće: svaka praćelija je imala i bazičnu sposobnost empatije.
Upravo zahvaljujući tome one su uspele da se zbliže i udruže, da po prvi put u istoriji naprave živu zajednicu. Znači imale su tu sposobnost da osete kako se oseća neka druga ćelija, ona pored njih. To prva razmena osećajnih stanja bila je na bitnom nivou, 0-1, dobro sam, loše sam.

Upravo na tom saznanju ,da mozak percepira okolinu i inicira prilagođavanje, su kreirani svi silni metodi kontrole “UM-a” a to suneki znali mnogo prije nego je dr.Lipton to otkrio i iznio u javnost.

Kako se zajednica razvijala u koloniju i na dalje, tako su se kvantiet i kvalitet komunikacije unutar nje povećavali.
Vremenom su ćelije stvorile „osećajno biće“, nešto analogno mozgu koji je do tada već postao koordinator informacija i komandni štab.

Šta je osećajno biće?
Mozak je postao unutarnji organ, CPU, primao je informacije iz okruženja od senzorskih ćelija. U tu svrhu razvijene su oči, uši, čulo dodira, mirisa, ukusa, eho-lokator, IR vid, kompas u glavi, Lorencinijeve kapsule (ajkule njima detektuju struju plena), foto osetljive ćelije, itd.
Sve su to različite vrste senzora kojima kolonija (živi organizam) prikuplja životno važne informacije iz okoline.
Kada je mozak jednom dao naredbu da se ti senzori razvijaju proces je započet tako da se niikad ne zaustavi. Razvijeni su biosenzori fantastičnih performansi i neverovante osetljivosti.

Ovo su tako sofisticirani sisitemi da zaista nemogu povjerovati da su nastali sami od sebe ili uticajem sredine na materiju-energiju.Mi okolinu osjećamo kroz naša čula a svjesni da se ona mogu zavarti.Razvijanjem intuicije I uzimanjem u obzir te emotivne informacije koju nam ona šlaje mislim da možemo preduprijditi mnoge situacije koje nam se događaju u životu

Pomoću tih senzora živi organizam vodi računa o sebi spram okoline tj, okruženja.
Ali, pojavila se potreba za još jednim senzorom, suptilnijim od svih pomenutih. A, evo i kako je nastao: nastao je iz potrebe majki da motre na svoju decu, da ih osećaju čak i ako ih ne vide.
Kasnije je to preneto i na mužjake onih vrsta koje su se opredelile za zajedničko podizanje porodice i potomstva.

Po prvi put je stvoren senzor koji je bio generisan od fizičkog tela, ali koji sam nije bio u telu, već izdvojen od njega. To je bila duša. Osećajni organ najviše suptilnosti.
Tako su sada roditelji mogli da se bave nekim drugim aktivnostima i da pri tome osećaju šta se dešava sa njihovim potomstvom.
Taj osećajni organ je imao vrlo veliki stepen slobode iako je bio generisan od strane fizičkog tela. Naime, mogao je da se udaljava od fizičkog tela na velike razdaljine i da komunicira sa drugim takvim osećajnim organima (dušama). Osećajni organ je zapravo bio energetsko telo vezano za fizičko telo.
Da li je to energetsko telo moglo sasvim da se otkači od fizičkog tela i nastavi svoj život neovisno? Mislim da jeste, ali pod odredjenim uslovima tako što će da obitava zarobljeno u nekoj energetskoj klopci koja mu ne dozvoljava da spusti svoj potencijal, konzervirajući mu na taj način energiju do nekog odredjenog, specifičnog i željnog trenutka u vremenu.
Iz toga možemo da izvučemo dva zaključka: duša je potencijal (kao što je to napon), i duša van tela nije slobodna jer bi potrošila samu sebe na rad savladavanja otpora
Pošto je duša izrasla iz osećajnog organa, i njena primarna uloga je da oseti druga živa bića na daljinu, to je ona zaista papan za tehniku. Polazna pretpostavka potvrdjena (plausible).

Izgleda da je sve u ovom našem vrijeme-prostor kontinumu stvoreno samo jednom vrstom igre razmjene enrgije jer materija nije temeljna fizikalna postavka.
Naučnici koji podržavaju kvantnu teoriju nulte tačke vjeruju da je sve u ovom svijetu što vidimo kao materiju izgleda samo zbir električnih naboja koji su u stalnoj interakciji sa osnovnim morem elektromagnetnog polja i drugih polja. Na osnovu ovoga se može prepdpostaviti kako se odvija telepatija ili da je odvajanje energetskog tijela od materijalnog ustvari samo prelazak sa jednog na drugi potencijal u moru energije.

Još nešto je ostalo nejasno: koliko duboko je utisnut u dušu pečat fizičkog tela koje ju je stvorilo? Da li je to duši uopšte važno

Ja vejrujem da “Duša” želi iskustvo obitavanja u tjelu

Slično je i sa mislima: da li je jednom kreiranoj ideji važno od koga je potekla? Da li nosi obeležje, pečat svog tvorca?

Mislim da svako ko kreira ostavlja svoj neizbrisiv pečat na ideju ,poput otiska prsta ,u vidu enegrtskog koda koji je jedinstven za njegovu dušu.E sad zašto mi to nemožemo osjetit je druga priča i ako postoje ljudi koji su sposobni osjetiti taj pečat ne samo na idejama nego na svim stvarima koje su sa nama u bilo kojoj vrsti kontakta.

Čak i da su ideje kao lososi ipak nemaju kome da se vrate, ideje su večne ali fizičko telo to nije.

Inteligencija se nije odvojila od tela, ali i to će se najverovatnije desiti u budućnosti.
Intelekt nije pošao u pravcu kao što je to učino osećajni organ, da stvori individualni vantelesni entitet.
Umesto toga, intelekt je stvorio nešto što se zove kolektivno nesvesno, depo gde se slivaju sve ideje i misli koje samim tim postaju dostupne svakome ko ume da im pridje.
To je enciklopedija koja egzistira davno pre nego se Russo rodio.

Nikola Tesla je nebrojeno puta izjavljivao kao ima prijem takozvanih ejdetskih slika upravo iz tog depoa kako ga ti nazivaš isto je izjavljivao I Mocart I mnogi drugi ljudi koji su svojim krecijama ostavi značajan pečat na razvoj civilizacije.

Jedan od osnovnih svojstava talsa je da se mogu kodirati I prenositi informacije oni se međusobno sudaraju I tako prenose informscije.Na subatomskom nivou polje neprestano utiskuje zapise I to bi mogla biti neka vrsta snimke svemira kojoj kako I sam opažaš neki ljudi imaju pristup.

Znači, da sumiram, svi smo mi još uvek u evolucionom toku, u fazi u kojoj se duša i intelekt upinju da se oslobode materije tj. fizičkog tela i da nakon raskida te veze budu slobodni da se kreću, a ne da ostanu enkapsulirani.

Kada to budu uspeli onda se prelazi na sledeći nivo igre, gde će se te konačno slobodne, nezavisne duše udružiti u prvu zajednicu duša. Zašto? Zato što im zajednica povećava šanse da prežive!
Znači, duša nije večna, duša je potencijal koji može da se potroši na banalno trenje i toplotu.
Isto kao što mi visokokvalitetnu energiju, električnu struju, kadru da pokreće najfinije uredjaje, koristimo da zagrejemo dom.

Neznam je li duša potrošna ili je neuništiva ali je sigurno enrgija koja je u stalnoj interakciji sa svim energijama i vibracijama u univerzumu i da sve one utiču na njen razvoj.

Zamislite kada se spoje duša i intelekt koji su prevazišli materiju.
Biće to neko superiorno biće sposobno da sve oseti i razume.
Samo nisam siguran da će to još uvek biti čovek tj. ljudske vrste.
Jer kada mi danas kažemo ljudsko biće mislimo na fizičko telo, telo koje ima svoje otiske.
Mi telo nazivamo čovekom, a ne dušu.

Zosime ovaj post si lijepo napisao, bilo mi je zadovoljstvo čitati ga bez obzira što se u pojedinim elemntima ne slažem sa tvojim viđenjima ili sam ih možda pogrešno razumio.

Zdravlja svijetlim mislima tvojim.
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 08 Jul, 2010 15:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čak i da ne verujete u Boga ili Bogove a da verujete samo u evoluciju, jasno je da ne može život da nastane slučajno, da se ćelije slučajno spoje jer su NEKAKO shvatila da im je tako bolje. Postoje mnogi zakoni prirode koji su previše komplikovani da bi bili slučajni, indukuju da se desilo po nekom pravilu koje je neko sproveo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 11 Jul, 2010 07:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mystic_Storm ::
Čak i da ne verujete u Boga ili Bogove a da verujete samo u evoluciju, jasno je da ne može život da nastane slučajno, da se ćelije slučajno spoje jer su NEKAKO shvatila da im je tako bolje. Postoje mnogi zakoni prirode koji su previše komplikovani da bi bili slučajni, indukuju da se desilo po nekom pravilu koje je neko sproveo.

Porjeklo informacija je kljuć svih ovih dilema koje imamo danas, ne samo na ovom nego i na ostalim poljima ljuckog postojanja.Mi smo u stalnoj potrazi za istinom kako našom individualnom tako i onom globalnom.
Ono što ja osjećam kao moguću istinu ,nije da smo evoluitrali nego upravo suprotno da smo "Devoluirali".
Naravno ovo je teorija ali se meni čini da je možda bliža stvarnoj istini od današnjih naučnih teorija postanka čovjeka koje nam se plasiraju.

Knijige:

Skrivena povjest ljucke vrste

Ljucka Devolucija

Gostovanje Michael-a Cremo-a u emisiji "Na Rubu Znanosti"

Kod:
http://rapidshare.com/files/28892243/Na_Rubu_Znanosti_-_2007-04-30_-_Michael_Cremo.part1.rar
http://rapidshare.com/files/28907896/Na_Rubu_Znanosti_-_2007-04-30_-_Michael_Cremo.part2.rar
http://rapidshare.com/files/28925156/Na_Rubu_Znanosti_-_2007-04-30_-_Michael_Cremo.part3.rar
http://rapidshare.com/files/28942904/Na_Rubu_Znanosti_-_2007-04-30_-_Michael_Cremo.part4.rar
http://rapidshare.com/files/28955617/Na_Rubu_Znanosti_-_2007-04-30_-_Michael_Cremo.part5.rar

Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 24 Okt, 2010 21:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitam se, pitam se...

treba li Bogu inteligencija?

Da li Bogu uopšte treba inteligencija?

Very Happy
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 24 Okt, 2010 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote=\"Zosim\"]Pitam se, pitam se...

Very Happy[/quote]

Ajmo logikom kao što ti ponekada voliš.
Ako su sve vrste podržale inteligenciju, onda je to plan ili je negdje došlo do greške?

Ili inteligencija treba svesno da se vrati u plan jedinstva.
Pa to imamo u programu. Žrtvovanje za viši cilj.
Naravno često izvrnuto i nametnuto. Ali nije slučajno što se divimo čojstvu.
Nije slučajno što se pamte najviše djela ljubavi.
Znači inteligencija koja će se odreći sebe, svesno, u korist organizma, tj. podrediti planu...
E sad znam da se otvaraju pitanja ali poneko će sigurno razumjeti šta hoću da kažem...
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 24 Okt, 2010 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno da ne.
Šta je uopće inteligencija, ako gledamo iz ugla Boga?
Da li ono što mi zove inteligencijom, zove tako isto i Bog?
To je samo jedan alat, za preživljavanje, pored mnogih drugih - koje ne koristimo.
Možda hehe je čak samo pomoćna alatka....
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 12:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hajdemo lagano i razložno niz ovu temu. Klizim zajedno sa vama jer ni sam ne znam šta će od svega izaći na kraju.

Zvončice:
Ako Bog nema inteligencija i ne treba mu, kome se onda molimo?

Petre:
kažeš: „inteligencija treba svesno da se vrati u plan jedinstva.“

Inteligencija je, kao što Zvončica vispreno primećuje, „alatka“.
Alatka za razvijanje različitosti.
Onda izgleda malo neosnovano da će nas ona vratiti u jedinstvo.
Kao kada bi rekli da će centrifugalna sila da nas privuče centru.

Moram da primetim i da mi mit o „povratku u jedinstvo“ jako smrdi.
Smatram da je to tupavo-romantična tvorevina strahom anesteziranog uma.
Tvorevina koja je opšteprihvaćena kao religijski Bensedin za široku narodnu masu
koja se taman toliko uzdigla da shvati da je dosadašnji koncept raja
samo šargarepa na štapu za magarca.

Ako postoji u prirodi primer povratka u jedinstvo to je onda pad u crnu rupu.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 13:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Zosim kaže:
Zvončice:

E, čekaj, pa nisam rekla da Bog nema inteligenciju.
Pitanje je bilo: treba li bogu inteligencija.
Ja sam automatski dekodirala da misliš treba li mu naša, ovakva,ljudska inteligencija.
Jer, naime, bio bi logički lapsus da bog, koji je apsolut, pa onda i tvorac naše inteligencije nema neku opsežniju u sebi, superordiniranu ljudima.

Ali, ako imamo intuiciju, emocije, fizičku snagu i inteligenciju - pa, onda je inteligencija samo jedan od alata za preživljavanje koji je trenutno u sociokontekstu definiran kao dominantni.
Analoški, da potkrijepim na šta mislim - dok smo živjeli u pećinama, ili još ranije , vjerojatno je fizička snaga bila sociološki prva vrednota.

Kao što smo upravo svjedoci da se uz inteligenciju počinje buditi intuitivnost, telepatija, pa negdje i telekineza, networking svijesti.

To je evolutivni put božijeg eksperimenta.
Valjda.
Nadam se da stvarno netko postoji izvan nas. Inače smo hebali ježa. Niš ne valjamo u ovom trenutku.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 15:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
       [quote=\"Zosim\"]Hajdemo lagano i razložno niz ovu temu. Klizim zajedno sa vama jer ni sam ne znam šta će od svega izaći na kraju.

Zvončice:

Petre:
kažeš: „inteligencija treba svesno da se vrati u plan jedinstva.“

Inteligencija je, kao što Zvončica vispreno primećuje, „alatka“.
Alatka za razvijanje različitosti.
Onda izgleda malo neosnovano da će nas ona vratiti u jedinstvo.
Kao kada bi rekli da će centrifugalna sila da nas privuče centru.

Moram da primetim i da mi mit o „povratku u jedinstvo“ jako smrdi.
Smatram da je to tupavo-romantična tvorevina strahom anesteziranog uma.
Tvorevina koja je opšteprihvaćena kao religijski Bensedin za široku narodnu masu
koja se taman toliko uzdigla da shvati da je dosadašnji koncept raja
samo šargarepa na štapu za magarca.

Ako postoji u prirodi primer povratka u jedinstvo to je onda pad u crnu rupu.
[/quote]

Ne mislim jedinstvo bez sopstvenog integriteta.
Upravo to mi se čini kao moguća ideja. Svesno i inteligentno vraćanje u funkciju cijelog organizma. Jer ako je inteligencija samo alatka onda bi trebalo da kao najinteligentniji uopšte ne brinemo o bilo čemu osim da alatku upotrebimo za svoju korist i opstanak. Istina, osim pojedinaca, civilizacija i ide u tom smjeru. Inteligencija jeste maksimalno zloupotrebljenja.
Ali ti pojedinci, čini mi se da samo zbog njih i postojimo i da su oni svrha i plan.
Jer zašto bi priroda uporno ponavljala jedno te isto a tako savršeno i sve odbacivala lako.
Šta se traži u svom tom ponavljanju?
Jasno je daje cijeli kosmos skoro savršeno ili savršeno uređen i da funkcioniše na osnovu nekog plana iza kojeg stoji neka inteligencija. Najveća ljudska dostignuća proizilaze iz imitiranja stvaralaštva prirode. Da bi je imitirali potrebna nam je određena doza inteligencije. Pa ipak ni najpametniji od nas ne mogu vjerno stvoriti ni jedan cvijet iz prirode. Ali inteligencija raste, i da se ne koristi u službi instikta i pohlepe već bi mogla da nađe harmoniju za cijeli svijet. Mislim da će jednoga dana genij naći rešenje i za Anštajnovu teoriju svega. Pitanje je u službi čega će se ta jednačina koristiti.
Zašto je Bogu potrebna inteligencija, ne znam, ali da mu treba, to je meni očigledno.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 15:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
      [quote=\\\\\\\"zvoncica\\\\\\\"]
Citat:
Zosim kaže:
Zvončice:

E, čekaj, pa nisam rekla da Bog nema inteligenciju.
Pitanje je bilo: treba li bogu inteligencija.
Ja sam automatski dekodirala da misliš treba li mu naša, ovakva,ljudska inteligencija.
Jer, naime, bio bi logički lapsus da bog, koji je apsolut, pa onda i tvorac naše inteligencije nema neku opsežniju u sebi, superordiniranu ljudima.

Ali, ako imamo intuiciju, emocije, fizičku snagu i inteligenciju - pa, onda je inteligencija samo jedan od alata za preživljavanje koji je trenutno u sociokontekstu definiran kao dominantni.
Analoški, da potkrijepim na šta mislim - dok smo živjeli u pećinama, ili još ranije , vjerojatno je fizička snaga bila sociološki prva vrednota.

Kao što smo upravo svjedoci da se uz inteligenciju počinje buditi intuitivnost, telepatija, pa negdje i telekineza, networking svijesti.

To je evolutivni put božijeg eksperimenta.
Valjda.
Nadam se da stvarno netko postoji izvan nas. Inače smo hebali ježa. Niš ne valjamo u ovom trenutku.

[/quote]
U ovom trenutku, ne da ništa ne valjamo, nego smo savršeniji nego ikada. Nikada ranije nije bilo toliko svesnijih, divnijih i razumnijih ljudi nego danas. Naravno govorim o broju ljudi a ne o civilizaciji ukupno.
Živimo u privilegovanom dobu kada takvih ljudi ima po čitavoj planeti, i ko umije, može ih lako naći. Toga nikada ranije nije bilo.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote=\"Zosim\"]Pitam se, pitam se...

Very Happy[/quote]

Odgovor je kao i uvek veoma jednostavan.

NARAVNO DA MU TREBA.

JER DA MU NE TREBA , NE BI JE NI KREIRAO KROZ MILIONE STVORENJA KOJI JE POSEDUJU...

Da li ste gledali malu plavu senicu kako resava 48 logickih zadataka da bi dosla do zrna hrane?
Njena inteligencija joj pomaze da ne mora da leti na jug u jesen??
A tolike druge ptice lete....
BITNA JE RAZNOLIKOST...TO JE PRINCIP. VRLO MOCAN.
INTELIGENCIJA JE KAO NEKA SARA U TOJ RAZNOLIKOSTI.
CEO FRAKTAL JE LEPSI KADA JE I ONA TU...
Nije neophodna , ali eto i ona je iskreirana u POSTANJU...
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 15:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Petar:
Živimo u privilegovanom dobu kada takvih ljudi ima po čitavoj planeti, i ko umije, može ih lako naći. Toga nikada ranije nije bilo.

Oprosti, a kako ti znaš da toga ranije nije bilo nikada na ovoj planeti? djeluješ mi prilično sigurno, kao di si se upravo vratio iz audijencije kod svevišnjeg na čaju.
Ti imaš neku insajdersku informaciju, vezu kod apsoluta, sjećaš se prošlih života, kako? Ili si pročitao da je ovo privilegirano doba?

a šta je Frances Bacon?
a šta je Galileo?
a šta je Michelangelo?
Leonardo?
Odisej? (dobro, on je više bio jebivjetar, ali imao je iskru)
Oni ljudi koji su prije 15000 godina nacrtai i danas postojeće skice lova po zidovima u Altamiri i Lasceauxu?
Misliš da oni nisu razvijali neku novu iskru, da se nisu izdvajali iz mase, da nisu štrčali??? Pa su zato neki spaljeni, a neki živjeli jedva 40 godina, jedva siti...a ovi što su risali scene lova, bit će da su vidjeli kako svaki dan njihovo pleme biva sve manje i manje i da nestaje u raljama bizona ili na njegovim rogovima....

Citat:
Petar:
Zašto je Bogu potrebna inteligencija, ne znam, ali da mu treba, to je meni očigledno.

Inteligencija treba nama, kao sredstvo. Kao što ti treba srce da pumpa krv u organizam.
Mislim da bogu kao njemu inteligencija ne treba, u smislu namirenja njegove potrebe, jer bi to značilo automatski insuficijenciju nečeg drugog. Ako je naglašeno, znači da dominira cjelinom. Kod boga je sve u ravnoteži.

a pošto smo mi od boga, pa imamo osim inteligencije,još i emocije, pa onda intuiciju, itd i gledano kroz time line, u duljem periodu dominira jedna, uz koju se paralelno razvija druga takva alatka da bi onda preuzela primat onoj prvoj u smislu kronologije, tada je sasvim razvidno da mi kao preslika apsoluta imamo u sebi sve ono što ima i on, ali još uvijek ne znamo formulu po kojoj nas je \"umiješao\" Ali, pošto je Aspolut savršen, tada vjerojatno zna sve odgovore, a onaj koji zna sve odgovore, nema potrebu. Mi imamo jer radimo na otkrivanju recepta. Zato mislim da je to i njegov eksperiment.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 15:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvončice,
ja samo imam neku inteligenciju, i koristim je ponekada.
Eto tako neke stvari znam Very Happy
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 16:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brz si ko strela! Very Happy
Svaka čast.
Meni moja nalaže sumnju i propitkivanje izvora tvog znanja Very Happy Eto, zaključak bi bio i da nisu sve pojedinačne inteligencije jednako strukturirane.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 11 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 29749 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48065 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUOR - najveća prevara 20.veka 29 Vesna 18663 22 Apr, 2010 07:00 am
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30341 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16843 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35392 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19797 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)