LOGOS...NO LIMITS!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 00:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel,

drago mi je da smo se razumeli i razrešili potencijalni nesporazum tako da možemo dalje bez negativnog tereta.
Što se tiče teme, ona nije moja, nego naša!
Time što sam je baš ja inicirao nisam stekao nikakva veća prava od vas, već samo obavezu da obrazložim motiv koji me je na to naveo.
A veruj mi, motiva imam na pretek, što će se pokazati…

Nikome ništa ne namećem, iznosim svoja razmišljanja i refleksije.
Uverio sam se da na forumu ima jako kvalitetnih mislilaca i da je prisutno mnoštvo (bogatstvo) originalnih pristupa svetu i životu. Pokretanjem takvog potencijala, sagledavanjem problema iz najrazličitijih uglova moramo doći do nekih nesvakidašnjih i na prvom mestu NAŠIH odgovora na mnoge zablude, zjapeće paradokse i nametnute istine.

Ako je moje “samo ono što mogu da ponesem u trenutku smrti” učinimo da to onda bude kvalitetno i dostojno ovoga života.

Pozdrav i tebi i celoj ekipi… Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 01:04 am    Naslov: Re: LOGOS...NO LIMITS!
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Kako god, to je ustrojstvo sveta koje ne možemo da promenimo:
život se bazira na životu!
Jedna vrsta živi na račun druge.
U takvoj konstelaciji, dobro je, zaista je dobro, biti na vrhu lanca ishrane.

Sve je ovo tačno što si napisao, brate Zosime.
Ja sam lično postala vegetarijanac iz duhovnih razloga, jer sam u to vreme dosta čitala budističku i gnostičku literaturu,
a tu se vegetarijanstvo podrazumeva kao polazna osnova za bavljenje duhovnošću.
Sad, i kad bih htela, više ne bih mogla da se vratim na stari način ishrane.
U poslednjih nekoliko godina, samo sam jednom htela da probam meso, čisto da sebe testiram,
ali nisam mogla da progutam ni zalogaj, zbog neizdržljivog gađenja koje je u meni izazvalo,
jer mi se organizam već bio potpuno odvikao od konzumiranja mesa.
Dakle, ne hranim se vegetarijanski zbog svojeg ega, i da bih imala bolje mišljenje o sebi,
već, jednostavno, više i ne mogu drugačije da se hranim.
Vegetarijanstvo treba da bude prirodno stanje,tj. izbor, nikako na silu.

Inače, posle čitanja Kastanede, ne mislim ni da je ljudska vrsta na vrhu lanca ishrane, nažalost...

Pošto su najnovija istraživanja iz kvantne fizike pokazala da je svemir ELEKTRIČAN,
onda je potpuno logično zašto je potreban polaritet - pozitivni i negativni pol, u krajnoj liniji - dobro i zlo,
i kretanje od jednog ka drugom polu, da bi se stalno stvarao taj neophodni ELEKTRICITET.

A evo i jednog interesantnog odlomka iz Ra materijala, koji je baš prigodan ovoj temi :

,,Ja sam Ra.
Odgovarajuća uloga entiteta na ovom trećem denzitetu je - da ISKUSI sve stvari koje želi.
Onda da analizira, razume i prihvati ta iskustva, destilišući iz njih LJUBAV/svetlo sadržano u njima.
NIŠTA NE TREBA NADVLADAVATI. Ono što nije potrebno - otpada.

Orijentacija OPD ili OPS se razvija usled analize želja.
Mi smatramo ekstremno neodgovarajućim POTISKIVANJE bilo kojih želja.
Jedino bismo sugerisali imaginaciju pre nego izvršenje na fizičkom planu, kako biste rekli, želja koje nisu u skladu sa Zakonom Jednog,
štiteći tako primarni princip slobodne volje.
Razlog zašto nije mudro potiskivanje (prevazilaženje) želja leži u tome, što je potiskivanje neusklađena aktivnost, koja stvara teškoće u balansiranju u ovom vremenu/prostoru.
POTISKIVANJE kreira okruženje u kome ono, što je spolja potisnuto, IZNUTRA TRAJE I DALJE''.
.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 01:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Mislim da smo u procesu kretanja ka savrsenosti.
Mislim da smo ispoljavanje Boga u bezbroj kombinacija jer on zeli da mi budemo on.Neka vrsta experimenta u cilju njegove spoznaje o savrsenoj mogucoj kombinaciji zivota u ovoj formi.A mislim da je ova forma zivota kao zivog organizma,tako krhkog a tako savrsenog najzahtevnija moguca u smislu postojanja i opstanka.
S'obzirom da je dobro (oplemenjena strana ljudskih bica) vec pobedilo,onda su se ove kombinacije vec dogodile a mi..pa nije mi bas najjasnije na kom nivou ili na kom delu toka dogadjanja i zasto na tom nivou mi jos postojimo..To je valjda pitanje razumevanja vremena .Ali sigurna sam da postoji cilj i neka krajnja tacka nesavrsenog bitisanja.
Kao sto rece A.Anstajn-"Bog se ne kocka".

Pozdrav Valeni,

samouverenoj i punoj entuzijazma.
Tako treba! Život treba živeti kad nam je već dat, a da li ćemo ga jednog dana razumeti verovatno je sporedna stvar. Osvrnimo se unazad na ceo istorijat života na planeti, da li je bilo takvog oblika do sada koji je razumeo život? Bitno, bitno, najbitnije je bilo preneti ga dalje.I tako već nekoliko milijardi godina.

Ako se Bog ne kocka onda je sve unapred poznato i determinisano.
Pa tako i Kamilicin post koji je upravo prethodio tvome, a u kojem piše:

Kamilica ::

...
A evolucija znači promenu. Nije obavezno da evolucija stvara savršenije oblike života. To je naše mišljenje pošto smatramo da smo najsavršeniji na ovom svetu.

Kakva lepa koicidencija! Ili da se izrazim drugim rečima: kakva lepa slučajnost! Very Happy
Barem za mene, jer ja ne verujem Ajnštajnu kada kaže: "Bog se ne kocka" već verujem Nilsu Boru kada mu na to odgovara: "Nećeš ti odredjivati šta će Bog raditi sa kockicama"
Very Happy
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 01:26 am    Naslov: Re: LOGOS...NO LIMITS!
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Vesna,

Neko je jednom rekao " Previse slobode vodi u duhovni nihilizam". Meni to ima smisla.U tom kontekstu vise treba paziti kakva iskustva zelimo nego da kasnije zelju potiskujemo.
Ne treba raditi stvari samo zato sto to mozemo!

Sto se tice tog RA,koji se spominje u "Kasiopejskim spisima"(valjda dobro napisah),njemu licno ja ne verujem.Razlog je sledeci:Kada su ga jednom prilikom ljudi koji su radili channeling da li ih je Krst spasao od nekog negativnog iskustva sa izvesnim entitetima,odgovorio je "Ne".
Mene krst jeste spasao mnogo puta kao i molitva i odmah oterao entitete,tokom lucidnih snova kao i u snu.

To nije moje subjektivno misljenje ili iskustvo jer krst kao simbol datira kako kazu,mnogo pr i Samog Hrista i ima svoju simboliku.
Meni je to bilo dovoljno da ne verujem u Objave Kasiopejaca.Sve mi to izgleda kao fino upakovane poluistine. [/font]
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 01:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Život treba živeti kad nam je već dat, a da li ćemo ga jednog dana razumeti verovatno je sporedna stvar. Osvrnimo se unazad na ceo istorijat života na planeti, da li je bilo takvog oblika do sada koji je razumeo život?

Kad smo već kod RAZUMEVANJA, i na to je Ra dao odgovor :

,,Ispitivač: Pretpostavljam da za pojedinca nije neophodno da razume Zakon Jednog da bi prešao sa trećeg na ČETVRTI DENZITET.
Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Apsolutno je neophodno da entitet svesno shvati da ne razume, da bi bio požnjeven na 4D..
Razumevanje nije za ovaj denzitet.

Ispitivač: Ovo je veoma važna tačka. Upotrebio sam pogrešnu reč,
Ono što sam hteo da kažem je - da verujem da entitet ne mora biti svestan Zakona Jednog, da bi prešao sa trećeg na četvrti denzitet.

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Na kom denzitetu je za entitet važno da bude svestan Zakona Jednog da bi napredovao?

Ra: Ja sam Ra. Žetva PETOG DENZITETA obuhvata one koji su svesno prihvatili čast/dužnost Zakona Jednog.
Ova odgovornost/čast je osnova vibracije Petog denziteta.''

Pozdrav za brata Zosima, i sve ostale učesnike teme !
herc
.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 01:37 am    Naslov: Re: LOGOS...NO LIMITS!
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Pozdrav Vesna,
Sve mi to izgleda kao fino upakovane poluistine. [/font]

Slažem se. Sve religije i učenja su vekovima ispravljana ili pogrešno tumačena, baš kao i razne objave i channeling seanse.
Lično uvek sve propustim kroz svoj filter, i tako sam iz različitih učenja izdvajala one činjenice koje sam ,,prepoznala'' kao istinu,
a ostalo odbacila.
Pozdrav za tebe sestro Valen !
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 01:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam RA. Laku noć drage moje. Bilo je zadovoljstvo družiti se sa vama u ovom denzitetu. Very Happy
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 01:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Zosim,

Hvala,shvaticu to kao pohvale,uvek dobro dodju.
I ja mislim da evolucija ne stvara savrsenije oblike zivota a trebalo bi! U cemu je problem??
Zelim da verujem da se Bog ne kocka a nikada ne bi rekla drugome da on nece odredjivati sta ce Bog raditi sa kockicama,jer ko sta tu odredjuje,to je samo konstatacija u koju ja (ili) neko drugi veruje.Za Anstajna sam cula a za tog drugog ne.Jel taj drugi "odredio"mozda sta ce Bog sa Kockicama? Cool Sigurna sam da je tom prilikom i on imao neku ideju kada je opovrgao Anstajna.

Veliki pozdrav Zosime!     
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 01:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno da je razumevanje potrebno za svaki denzitet.Mislim da je mnogo teze postojati u ovom denzitetu,nego u 4-om,zato i jeste Bozija zamisao da se razumevanje ostvari na ovom nivou.
Zamislimo samo kakav bi to onda raj bio,u fizickom telu a sa visim saznanjima.Da bi se to ostvarilo potrebna je odgovornost i razvoj coveka.Zato i jesam rekla da smo u procesu ka savrsenosti.
Veoma je jednostavno shvatiti to kada se podje od toga da vaskrsenje doslovno znaci Ziv Bog.
Ljudsko bice,toliko prosvetljeno da je pobedilo smrt ili nazovimo to i drugim imenima.
Tako da razumevanje i razvoj jesu dostupni i potrebni nasoj dimenziji uz to sto razumevanje moze biti i intuicija(koja pomaze u nedostatku informacija).
Pozdrav!
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 02:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Zosim,

Zasluzio si ovako lepim recima za laku noc da i ja tebi pozelim:"Laku Noc,Zosim i saljem ti lepe snove,nadahnute "mojim entuzijazmom"!

Laku noc svima..
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 15:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A kako, monasi, boravi monah praktikujući kontemplaciju
uma u umu?
Tako što, kada se u umu pojavi požuda, monah zna da je
to požuda; kada u umu nema požude, da je to um bez požude;
kada se u umu pojavi mržnja, da je to mržnja; kada u umu nema
mržnje, da je to um bez mržnje; kada se u umu pojavi obmanutost,
da je to obmanutost; kada u umu nema obmanutosti, da je to
um bez obmanutosti; kada se u umu pojavi strepnja, da je to strepnja;
17 kada se u umu pojavi rastresenost, da je to rastresenost;18
kada se u umu pojavi proširena svest, da je to proširena svest;19
kada se u umu pojavi sužena svest, da je to sužena svest;20 kada
se u umu pojavi svest o nadmašivosti, kao svest o nadmašivosti;21
kada se u umu pojavi svest o nenadmašivosti, kao svest o nenadmašivosti;
22 kada je um skoncentrisan, kao skoncentrisan um;
kada um nije skoncentrisan, kao dekoncentrisan um; kada je um...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 20:48 pm    Naslov: Re: LOGOS...NO LIMITS!
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

Inače, posle čitanja Kastanede, ne mislim ni da je ljudska vrsta na vrhu lanca ishrane, nažalost...

.

Da i ja se pitam da li ta priča da smo na vrhu lanca ishrane i dalje pije vodu.

Kako to da onda jedan tako bedan i prost oblik života, kao što je virus npr, može da izazove toliku paniku u svetu? Totalnu globalnu nekontrolisanu paniku i ludilo!

Da nije on onda na vrhu lanca ishrane?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 21:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je zaista dobra thema.
Mnogi ljudi su postali mistici prevashodno iz tog razloga što im je bilo teško da prihvate lanac ishrane kao deo Božije kreacije.
To se pre svega odnosi na drevne gnostike.
Svakom je potrebna nekakva odskočna daska u duhovnosti.
Nesto se mora jesti, a drevni gnostici su smatrali da je jesti povrce manje zlo od jedenja mesa. Zato su i bili vegetarijanci.
Ljudska bića su pali andjeli, a njihov pad se ogleda u postojanju zuba i noktiju.
Da li smo na kraju ili sredini ili pocetku lanca ishrane nije toliko bitno, koliko je bitno da se otrgnemo od tog lanca. Taj lanac ima neki svoj Demijurski smisao. Ali, mi zaista ne moramo da budemo deo takvog jednog lanca, ako se odlučimo da nam ovaj život bude ujedno i poslednji.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 22:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako bi, ipak, pravilno razumeli ovo osnovno pitanje prezivljavanja u uslovima fizičkog sveta u kome smo se našli da živimo, a što je u skladu sa tim što smo zaslužili, a ne zato što smo indigo deca ili deca cveća, mislim da je potrebno obratiti pažnju na četiri osnovna elementa: zemlju, vazduh, vodu i vatru...

Bez hrane, što korespondira sa elementom Zemlje, mozemo ziveti i nekoliko nedelja, a da ne umremo od gladi.

Bez vode, što korespondira sa elementom Vode, mozemo ziveti i nekoliko dana, a da ne umremo od zedji.

Bez vazduha, sto korespondira sa elementom Vazduha, mozemo ziveti i nekoliko minuta, a da ne umremo od bezvaždušju.

Bez duha, što korespondira sa elementom Vatre, možemo živeti samo nekoliko sekundi. Čim zaboravimo na Boga, umrećemo.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Feb, 2010 22:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Welcome back, Tale, baš,baš mi je drago što te vidim...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 4 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 29773 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48113 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUOR - najveća prevara 20.veka 29 Vesna 18676 22 Apr, 2010 07:00 am
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30344 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16851 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35396 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19809 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)