LOGOS...NO LIMITS!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 26 Feb, 2010 00:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Davno je to bilo, ako si mislio da se zenis... Cool
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
RA8
Tragalac

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 09:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=herNo3xRkr0

Na osnovu ovog filmića, postavila bih nekoliko pitanja:
1. Dali je vulkan dio prirode?
2. Dali je erupcija vulkana prirodna pojava?
3. Dali je erupcija vulkana napravila nešto "loše"?
4. Dali vulkan ima svoju svijest?
5. U čemu je razlika između vulkana i čovjeka?
6. Koja je uloga jelena?
7. Dali je čovjek ovakav kakav jest, dio prirode?
8. Što je to uopče priroda i pri-rodno?

Very Happy
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 10:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam gledao film, ali mi se dopadaju tvoja pitanja.
Postoje neke precice u istrazivanjima, a da bi ih covek mogao pravilno koristiti, morao bi prethodno da radi na svojoj mudrosti.
Vulkani tako predstavljaju precice u potrazi za organskim zivotom van zemlje. Tamo gde je Vulkan, tamo su mlade planete. A zivot krasi mlade planete, a ne stare. Stare planete su prosle kroz razvojnu fazu zivota. Nasa Zemlja jos nije. U Suncanom sistemu, postoje samo dva nebeska tela u kojoj jos uvek urlaju vulkani. Jedna je Zemlja, a drugi je jedan od satelita nasega slavnog dobrog kralja.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 11:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

RA8, lep video snimak. Smile

1. Mislim da je Vulkan prirodna pojava. Ali on ne moze mnogo toga ubiti.
2. Moguce je da nije. Vulkan je obicno detoniran od strane neceg.
3. Da.
4. Ne.
5. Covek je ziva Dusa, a Vulkan nije.
6. Cool
7. Covek je deo prirode kakav god.
8. Valjda sve sto postoji. (onda nista nije NEprirodno)

Pa sad ovako. Vulkan ima neki poseban znacaj. Ona prica pre 75 miliona godina, Xenu je doveo milijarde Dusa
na ovu planetu, mislim da su bili dovedeni smrznuti u vidu energetskog polja.

Hindrogenskim bobmbama su razneti Vulkani, to znaci da je bilo mnogo mocnije kad je zajedno explodiralo.

Zato je na knjigu Dijanetike postavljena slika Vulkana. Da bi po mogucnosti "trzla" malo ljude cim je vide,
restimulisala stara secanja.

http://www.prlog.org/10265449-dianetics-the-modern-science-of-mental-health.jpg
RA8
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 13:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, baš zanimljivo. Sada si mi dao za misliti, zašto onda ljudi idu na hladne planete, hmmm....

Evo Almi da te još pitam...
Kažeš da je čovjek živa Duša, što to znači i koji su to dijelovi duše?
Dali je uopće moguće da duša postoji kao dijelić Božanskoga (mislim kao što je kap vode u oceanu)?
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 15:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Evo Almi da te još pitam...
Kažeš da je čovjek živa Duša, što to znači i koji su to dijelovi duše?
Dali je uopće moguće da duša postoji kao dijelić Božanskoga (mislim kao što je kap vode u oceanu)?

Ne znam dali se Dusa deli na delove. Smile Ovo drugo pitanje mislim da - DA.
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 09:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

RA8 ::
http://www.youtube.com/watch?v=herNo3xRkr0

Na osnovu ovog filmića, postavila bih nekoliko pitanja:
1. Dali je vulkan dio prirode?
2. Dali je erupcija vulkana prirodna pojava?
3. Dali je erupcija vulkana napravila nešto "loše"?
4. Dali vulkan ima svoju svijest?
5. U čemu je razlika između vulkana i čovjeka?
6. Koja je uloga jelena?
7. Dali je čovjek ovakav kakav jest, dio prirode?
8. Što je to uopče priroda i pri-rodno?

:D

da pokusam odgovoriti na neka pitanja :)

1. Naravno, kao i recimo planine koje su utocista za mnoge mistike.
2. Jeste kao i padanje kise koje hrani useve.
3. Nemojte misliti da ce odrzavanje klanica biti tolerisano. Zivotinje nekim ljudima okrutnog srca naizgled nemogu govoriti pa se nemogu nikome ni zaliti za masovno ubijanje -misle asure. Ono sto posejes to ces i poznjeti.

4. Svaka planina, reka sveto mesto godocasca pa naravno i vulkan kao i sama planeta zemlja - svi imaju svoj licni osobeni oblik. (Devatas- poluboga)

5. Covek se nalazi u takvom telu dok vulkanom upravlja odgovarajuci polubog a svaki polubog odgovara na zapovesti Svevisnjeg Gospodina.

6.edit: slaze se sa pesmom.

7. Sve je deo prirode. Pitanje je kako se koristi slobodna volja koju nam je Gospodin dao. SLobodna volja znaci da moze biti upotrebljena pravilno i ne pravilno.

8.Sve se odvija Gospodinovom voljom, ni vlat trave se nece pomeriti bez Njegovog odobrenja. Jer se nalazi u srcu svakog zivog bica kraj duse i inspirise dusu da deluje u skladu sa njenim proslim zeljama i postupcima. Priroda je Gospodinova milost.. nazalost u ovom dobu vecina stanovnistva koristi sve dostupno za zadovoljavanje sopstvenih cula i zelja umesto Gospodinovih.. sto stvara dosta uznemirenja na Zemlji.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 09:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mogu li vulkan, zemljotres, cunami, itd. biti posledica sudara "oblaka" pozitivne i negativne energije, slično gromu?
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 10:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DOsta stvari je zapisano u etru, najsuptilnijem od grubih fizickih elemenata, ovo je 5ti element iz koga je nastao vazduh..
Jako je malo osoba na planeti koje mogu da citaju sta je zapisanu u njemu.. obicno samo svete osobe i monasi mogu..
Neki ove osobe smatraju prorocima..
Iza svih zakona prirode stoji Vrhovni upravitelj, Svevisnji Gospodin.

Verovatno jako malo od vas zna za Prabhupadova prorocanstva on je komentarisao i za 3ci svetski rat koji treba uskoro da dodje po onome sto je rekao..

Jednostavno ima mnogo nitkova na planeti koji prave probleme i zato ce biti ocisceni.

Razmislite logicno: atomske bombe se idalje prave i gomilaju, one moraju biti upotrebljene. Napravili su ih da bi ih koristili, samo je pitanje ko ce prvi da baci bombu. Amerikanci imaju bombe, imaju i Rusi, cak i u Indiji ima ruskih bombi..

Razmisljao sam dali da pisem o svemu tome ali oduzelo bi mi dosta vremena koje ne mogu provesti na netu. Imao sam i mnoge druge ideje i svasta za napisati ali zivim malo drugacijim zivotom koji mi ne dozvoljava da budem nesto aktivan na forumu..

p.s. ne znam dali koristis facebook plavi zrace tamo imam dosta prijatelja i account pa tamo uploadujem slike sa "Klosarenja" na koja idem :)
meni je ime naloga Marko Jaksic
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 14:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I inače komplikovani život nastojim da što više uprostim, tako da na fejsbuk i ne zakoračujem.

Shocked
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
RA8
Tragalac

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 22:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti Marko Very Happy
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 07 Apr, 2010 07:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
I inače komplikovani život nastojim da što više uprostim, tako da na fejsbuk i ne zakoračujem.

:shock:

hehehe :) Onda bolje nemoj se mnogo upustati na filozofske rasprave i spekulacije, vise meditacije yoge, fizickih vezbi.. inace sve to spekulisanje dosta rastrkava misli na razne strane i vreme i energiju. Ona tema o zabludama recimo stvarno postaje zabludna.

Meni facebook odgovara da uploadujem slike i posaljem par pozdrava prijateljima a to mi oduzima mnogo manje vremena nego da ovde objasnjavam stvari koje ljudi nece da cuju ili jednostavnno nemogu da "cuju" .. dobro mozda jedna osoba nesto cuje ali ove ostale sve zatrpaju. Na facebook-u mi je sve mnogo vise licnije prirode i lakse.

Eto to su neka moja misljenja..

RA8
Sva slava Srila Prabhupadu izbaviocu zapada od nihilizma i voidizma, nista slave za mene.
Slava moze biti otrovna jer hrani lazni ego. Zato se i slava treba upotrebiti u predanom sluzenju inace je kamen spoticanja i to veliki.
RA8
Tragalac

Poruka Poslao: 07 Apr, 2010 09:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se za slavu, no po meni treba zanti prihvatiti i jedno jednostavno i iskreno hvala upučeno tebi kao osobi koja širi lijepe misli i spoznaje Smile
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 14:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::

Zosimnanda ::

Ako smo svesni da se život bazira na životu, da samo tako možemo dalje
i ako „znamo“ da je vrhunska odlika samospoznatog bića da služi drugome, pa možda u tome da ide i do nivoa samožrtvovanja, šta je to što takav mudar, produhovljeni čovek
može da uradi za druge pošto umre i napusti svet sa stečenom mudrošću?

Ako zaista želi da pomogne, on će da se spusti. Odabraće takav novi život koji podupire druge živote jer to je najveća žrtva od svih. Tako svestan čovek odabraće npr. život ovce, jagnjeta ili juneta, neke zverčice koju ćemo mi sutra da pojedemo da se sveta vatra života ne bi ugasila.
Ako prihvatimo ideju da se oni tome svesno predaju i žrtvuju, da to čine zarad našeg dobra, poklanjajući nam time toliko potrebno vreme da uznapredujemo, onda NEMA GREHA u jedenju drugih živih bića zarad našeg opstanka. Ona to čine dobrovoljno, zbog nas.
Hvala im i slava im!
Samo se setite pre svakog obroka da im zahvalite na žrtvi koju čine zbog nas.

Neka bude sunce i cveće i ljubav i mnogo životinja koje veselo skakuću! Very Happy
Thewave

Malo se petljam Zvončici u posao, ali sigurno mi neće uzeti za zlo! Very Happy
Najnovije vesti o genetski modifikovanoj jagnjetini

Zbog sve većih pritužbi vegetarijanaca širom sveta na klanje nevinih i nedužnih životinja radi ljudske ishrane naučnici u Australiju su uzgojili novu vrstu ovce pod imenom “Merlin” čiji se jaganjci u uzrastu od 4 do 5 meseci sami ubijaju na jedan od tri ponudjena načina.
(Nova vrsta ovaca je nazvana “Merlin” po sećanju na zanosnu filmsku divu Merlin Monro koja je kad je bila “najbolja” učinila isto to sa sobom).
Najbitnije u celoj priči je to da je ovcama data mogućnost izbora! Znači niko ih ni na šta ne prisiljava. ONE SVE ČINE PO SOPSTVENOM IZBORU!
Istina je da one to ipak čine zarad naše dobrobiti i zato: Večno im Hvala!
Tako mi ipak imamo ukusno meso bez griže savesti i krvavih ruku.

Primećeno je nešto neobično: kada se jaganjci odluče na konačni čin oni imaju različite pokliče (mekete) i to:
“Banzai!” ili “Za Vlaha!” ili “U ime Rista!”
(Vlaho je ime vlasnika farme, a Rista mu je ime, prim.pis.)
Ono “Banzai” se ne da objasniti i ima sasvim nepoznato poreklo.
Objašnjava se sve većim prisusvom New age-a medju pripadnicima najmladje populacije na australijskim farmama koji uvodi neku vrstu elitizma.
Nepobitan je uticaj tih pseudoreligijskih struja na jaganjce kojima se poručuje:
- Probudi se, nemoj da umreš glup i da proćerdaš život. Probudi se i umri svestan!
Samo prosvetljen možeš da dosegneš rajske pašnjake i zelene livade.

Čak im i puštaju neku duhovnu muziku za pospešivanje prosvetljenja.
Vlasnik farme je bio primoran da rasteruje tu new-age bagru od svojih torova kada je primetio da su neke ovce prestale da pasu travu i počele da je puše.

Bez obzira na sve probleme i nuzpojave, bazični projekat je doživeo ogroman ekonomski uspeh tako da australijske vlasti razmišljaju o uzgoju nove vrste ovce, tkz. “skinheds”. Ta vrsta bi samu sebe šišala. Na taj način bi se u kasu vlade slile milijarde dolara koje sada odlaze berberima za ovce.
Na tu vest berberi za ovce su izašli na ulice svih većih gradova Australije radi masovnih demonstracija.
Protest se nezadrživo širi dalje i već je zahvatio Irsku, Škotsku, Šetlandska ostrva, Tibet ali i Argentinu. Na pitanje novinara zašto su se pridružili protestu berbera gaučosi su odgovorili:
-Mi smo se okupili da pozdravimo Maradonu jer želimo zlato sa Svestskog prvenstva.”

U zemlji Srbiji se, po novom Zakonom o saobraćaju koji je stupio na snagu 1.Januara 2010. godine, penzionerima izričito naredjuje da prelaze ulicu na crveno svetlo za pešake.
Preduzete mere nisu ni malo rasteretile penzioni fond tako da se šuška da se na VMA već radi na ukrštanju ljudskog genoma sa genima ovce “Merlin”.
Ali ni tu nije kraj neobičnim vestima. Zemlja Srbija raspolaže sa najvećim genetskim diverzitetom na svetu i tamošnji naučnici već kombinuju gene dve endemične vrste ovaca sa onom iz Australije.
Prva autohtona domaća vrsta se odlikuje već skoro zaboravljenim meketom “Za Titu i partiju”, a druga milozvučnim glasom kao iz najboljih dana hipi pokreta i dece cveća: “Los Lobos mi te volimo”. Koliko se samo ljubavi preliva iz tog nežnog meketa! Medjutim, kada se najedu gnjilih krušaka i jabuka (pogotovu oskoruša) iste te miroljubive i simpatične ovce postaju gnevni fanovi koji pevaju: “Give peace a chance or kiss my ass.”
(Niko još nije ispitao kako jedenje gnjilog voća aktivira u mozgu centre za engleski jezik.)
Starosedeoci kažu da je bila još jedna, treća autohtona vrsta i da je imala gustu, crnu, kovrdžavu i uvek masnu dlaku ali da je već odavno nisu videli. Pominju se tu i neke njihove nejasne veze sa engleskim ludim kravama. Svet svašta priča tako da ne treba ni sve uzimati u obzir.

Najveću misteriju predstavlja način razmnožavanja pomenute dve autohtone vrste jer naučnici nisu otkrili ni jednog potentnog ovna, svi ispitani ovnovi (ako se tako mogu nazvati) bili su bezmudi.
Da li je u pitanju retka polna bolest ili je to odlika vrste pa se radjaju kusi još uvek je tajna. Već se širi priča o partenogenom razmnožavanju “serbske” ovce (prirodnim kloniranjem) , a oni najsmeliji zagovaraju i panspermiju želeći da prikažu kako su “serbske” ovce u stvari svemirske, božanske ovce.
Sve u svemu, biće jako interesantno videti rezultate srpskog "pokusa".
Sve susedne zemlje pomno prate razvoj dogadjaja u toj maloj i egzotičnoj zemlji u vlasnišvu Porodice.

Komentari prolaznika:
- Vi,vi, da vi! Recite nam šta mislite o genetski modifikovanoj jagnjetini!
- Brate, mislim, nek nam je onda Bog na pomoći.
(Krsti se). Mislim, znači, stvarno…!
- Da li bi ste nešto poručili svojim sugradjanima?

- Alo, bre, probudite se!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Apr, 2010 02:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Vlasnik farme je bio primoran da rasteruje tu new-age bagru od svojih torova kada je primetio da su neke ovce prestale da pasu travu i počele da je puše.
Bez obzira na sve probleme i nuzpojave, bazični projekat je doživeo ogroman ekonomski uspeh tako da australijske vlasti razmišljaju o uzgoju nove vrste ovce, tkz. “skinheds”.
Ta vrsta bi samu sebe šišala. Na taj način bi se u kasu vlade slile milijarde dolara koje sada odlaze berberima za ovce.
Na tu vest berberi za ovce su izašli na ulice svih većih gradova Australije radi masovnih demonstracija.
Protest se nezadrživo širi dalje i već je zahvatio Irsku, Škotsku, Šetlandska ostrva, Tibet ali i Argentinu.
Na pitanje novinara zašto su se pridružili protestu berbera, gaučosi su odgovorili:
-Mi smo se okupili da pozdravimo Maradonu jer želimo zlato sa Svestskog prvenstva.”

Razz Razz Razz
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 6 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 29783 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48121 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUOR - najveća prevara 20.veka 29 Vesna 18694 22 Apr, 2010 07:00 am
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30349 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16855 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35400 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19812 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)