Rad na čakrama
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 17:33 pm    Naslov: Rad na čakrama
Odgovoriti sa citatom

Pokazalo se interesovanje za ovu temu, pa ću se potruditi da koliko mogu napišem nešto o čakrama i kako raditi na njima sto jednostavnije, kao i neka uputstva sto se tice: kanalisanja energije, spoznaja koje se javljaju kada se radi na cakrama i svih situacija koje nam dolaze odmah u zivot cim pocnemo raditi na cakrama..

Kao prvo što bih rekao.. jeste da je bitno da imamo neki dobar i plemeniti cilj.. da radimo za visu svrhu od jednostavnog culnog uzivanja koje je dostupno i u zivotinjskim oblicima zivota..

Zasto je tako bitno kakve su nam misli i zelje? kakvi su nam postupci i reci ?

Ako je vasa svrha ovde recimo da radite na sebi radi samospoznaje tako da mozete podeliti lepu energiju, osecanja i realizacije sa drugima onda svakako nastavite citati dalje..
Ako je vasa svrha ovde nesto drugo.. recimo da povredjujete druge osobe i culno uzivate nanoseci drugima patnju.. onda bih vas zamolio da ne citate ovu temu vec odete negde drugde..

Ima gomila raznih ljudi i demona koji ce vam dati uputstva za neke strogosti koje ce vam dati nesto sposobnosti za povredjivanje..

U ovom dobu jako je potrebno imati visu svest.. ne mislim samo biti svestan o svemu sto se dogadja na ovoj planeti.. i pogotovo ne mislim na to vezati se za ta osecanja mrznje prema ljudima koji recimo jedu meso i ubijaju zivotinje ili maltretiraju druge ljude i ziva bica puseci i sl.

Jako je potrebno imati dobre i lepe misli, druziti se sa dobrim i duhovnim osobama.. ziveti cisto i skromno ali odgovorno (preuzimanje odgovornosti za zivote drugih zivih bica) ..

Jednostavno.. promena svesti je jako dobrodosla.. ali ne na gore.. ne ka mrznji.. ne ka uzimanju, vec ka davanju..

To je moja molba, a sada ucinite kako hocete..
Od sledećeg posta ću početi polako da pišem o čakrama...

.
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 18:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo da makar nesto napisem za danas..

Za sada reci cu da cakre su energetski centri u nasem telu i da ih ima poprilicno mnogo ali glavnih ima 7. One su kao tacke na kojima se radi vizuelizacijom odgovarajucih boja i oblika na odgovarajucim mestima (uglavnom ispred i iza njih)

Kada se radi na cakrama oslobadja se velika kolicina energije.. svaka cakra ima svoju specificnu energiju i svoje aspekte koji se manifestuju sto vise se radi na njoj, bude se centri u mozgu koji obicno nisu korisceni tako da povecavaju se sposobnosti i kapaciteti osobe..

Ovde se nalazi chakra test (na engleskom)

http://www.eclecticenergies.com/chakras/chakratest.php

Ovde se nalaze i neke osnovne mudre (odgovarajuci polozaji prstiju), mantre i vizuelizacije za otvaranje cakri
http://www.eclecticenergies.com/chakras/open.php

Ovo su rezultati koje sam dobio malopre:

Root: over-active (75%)
Sacral: open (38%)
Navel: open (31%)
Heart: over-active (100%)
Throat: over-active (81%)
Third Eye: over-active (94%)
Crown: over-active (94%)

Pored ovih osnovnih stvari sa tog sajta ima tu jos dosta stvari da se kaze..
Recimo.. na cakrama se radi i solarnom yogom, odgovarajucim vezbama disanjem (pranayama), hatha yogom i fizickim vezbama, asanama, ledenjaca yogom (hodanje bosih nogu po snegu, kupanje ledenjacom), meditacijama, reikijem, citavim nacinom zivota..

Dakle na nase cakre kao i na nase zdravlje utice sve sto cinimo, sve sto mislimo izgovorimo ili uradimo..
To se moze i videti na njima..

Prvo bi trebalo poceti sa radom na 6toj cakri.. ona se nalazi iza i blisko je povezana sa trecim okom..
Hm.. mogao bih napisati citavu knjigu o 6toj cakri, Ajni (iznad znanja).. Kada se radi na njoj mozemo razviti visu komunikaciju (5ta je za razgovor sa ljudskim bicima).. dakle sa malo visim bicima ili makar malo suptilnijim. Razvija se intuicija i duhovna zrelost, ozbiljnost.. fokus..

evo par stvari koje su dobre za 6tu cakru osim tehnike sa onog sajta..
stoj na glavi kako god mozete a ako ne mozete uopste onda sveca.
trataka (usmerite zatvorene oci ka trecem oku i drzite ih tako koji minut), pranayama e ovu vezbu disanja necu sada opisati, jala neti (ispiranje nosa s vodom), par asana..
solar yoga i staviti malo slane vode na celo kod treceg oka ili malo nekog etericnog ulja, raditi sa ametistom (lepi ljubicasti kristal koji uvecava aspekte 6te cakre) , gledanje u mesec s vizuelizacijom.. itd.
Sutra cu obraditi neke prakticne stvari u vezi 6te cakre koje se mogu raditi

meni se sada vec spava i nemogu vise pisati.. dosta za danas

p.s. mogla bi se samo za cakre napraviti citava sekcija kao sekcija praksa.. veoma opsirna tema.. ali najvise se kroz samu praksu spoznaje

Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 21:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Prvo bi trebalo poceti sa radom na 6toj cakri

Misljenja sam da ovo nije pravi nacin. Kuca se ne pravi od krova,nego od temelja Wink
poz!
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pripomoci cu i ja Aleamzrus...tema je jako zanimljiva i ozbiljna....

Npr.

lepo bi bilo napisati koji tonaliteti iz muzicke lestvice odgovaraju nekoj čakri...i koja boja odgovara istoj toj čakri

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 22:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa ove teme i postoje da zajedno učestvujemo i u raspravama dođemo do zajedničkih rešenja i spoznaja. Pozdrav braći i svako dobro,samo nastavite!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 09:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobar dan evo upravo doruckujem pa da usput napisem nesto hvala vam na podrsci i interesovanju

Prvo zasto sam rekao da treba da se pocne sa 6tom cakrom?
Evo Kublai Khan je preporucio sa prvom.

Kada radimo na samo jednoj cakri i to ozbiljno i intezivno.. onda se ta cakra toliko otvori i proradi da pocne citavo telo snabdevati sa svojom energijom koja ima svoje odgovarajuce aspekte.. cesto mi se desavalo pre par godina.. da ta cakra na kojoj radim me totalno promeni kao licnost, zivot mi se promeni i dolaze situacije u skladu sa tom cakrom.
Jer da bi se cakra otvorila prvo treba da prevazidjemo ono sto blokira tu cakru.

Evo da kazem zasto ne od prve cakre..
Recimo da sam licno kraj vas i da svi zajedno radimo.. onda bi bilo uredu krenuti od prve..
Ali kada samostalno radite na cakrama onda nikako nebih nikome preporucio da krene od prve cakre.

Ono sto je osnovno za prvu cakru Muladharu jeste da je crvene boje i ima ogromnu primalnu energiju u sebi, jako sirovu.. ona je kao elektrana.. kada sam radio na prvoj cakri oseti sam ovo sto vam sada pisem..

Energija primalna se budi i aspekti zivotinje.. prezivljavanje, neustrasivost..
Ali to vrlo lako skrene na pogresnu stranu.. recimo ako osoba nije dovoljno cista.. i ne ume dobro da kanalise energiju.. ili nema utemeljenu svoju svrhu u zivotu..
Onda vas ta energija ponese i ti aspekti pomute pa postanete agresivni..
Ojaca vam se lazni ego.. i mozete povrediti osobe do kojih vam je stalo.

Prva cakra jeste za uzemljenje i prezivljavanje i blokira je strah vac najveci strah morate shvatiti i ne dozvoliti mu da vam ometa protok energije kroz cakre..

Na Muladhari bih preporucio da proradite tek nakon rada na 6toj cakri Adjni

Inace mozete postati neozbiljni, izgubiti fokus, postati tvrdoglavi i egoisticni, vezani za ovo grubo fizicko telo.. a ta vezanost blokira rad na visim cakrama..

Da bih izbegao ovaj rizik, jer nisam tu kraj vas da vas licno savetujem i pokazem vam neke stvari.. jer kada se radi na cakrama tu ima toliko detalja i bitnih sitnica da nema sanse da sve napisem ovde.. i svakako totalno je drugacije kada vam neko licno pokaze kojom frekvencijom se sta radi dakle mantre imaju frekvencije..
i ima tako puno detalja da se lako pogresi i radi pogresno..

Ali ako pocnete od 6te cakre.. onda cete sami poceti da primate znanja od malo suptilnijih bica i od vaseg sopstvenog srca u kome se nalazi Naddusa.. ljudi to zovu intuicijom i ta intuicija ce vas voditi..

Dakle 6ta cakra daje zrelost, fokus i otvara vam usi za duhovna znanja.. a to je sve neophodno ako hocete da pocnete raditi sa cakrama koje su poput vortexa energije u vama samima..

-sto se tice zvuka i tonaliteta najvise sam od toga sam spoznao a nisam o tome nista citao.. mogu i vama reci kako da osetite kojoj cakri sta odgovara.. zapravo poprilicno je logicno..

Meditirao sam u sumi.. slusao sam vetar i krosnje drveca.. hmm.. bolje da ovo ostavim za kasnije pa jos nismo ni poceli sa radom..

Uglavnom od zvukova preporucio bih samu frekvenciju mantri a od muzike preporucio bih vam odlazak u prirodu i slusanje u miru svu harmoniju i slogu oko vas.. a zatim slusanje unutar vaseg tela.. o ovome cu pisati kasnije..
srecno pa pisacu vam jos danas

Pozdrav iz Panceva
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 10:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I evo skromno cu vam ostaviti link na Srpskom jeziku koji je napisala moja prijateljica Mira

Čakre i zvuk - Ovde pise sve sto je Majstor pitao i mnogo vise od toga ima i par lepih slikica

http://kirtanyoga.rs/blog/cakre-i-zvuk
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 10:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
I evo skromno cu vam ostaviti link na Srpskom jeziku koji je napisala moja prijateljica Mira

Čakre i zvuk - Ovde pise sve sto je Majstor pitao i mnogo vise od toga ima i par lepih slikica

http://kirtanyoga.rs/blog/cakre-i-zvuk

Hvala na linku, druže

Ja ću povremeno postavljati pitanja...a ti daj odgovore pa će mnogima biti mnogo jasnije sve oko ove teme

Moje sledeće pitanje je

koji položaj za rad sa čakrama je naprikladniji, s obzirom da većina ljudi ne može dugo sedeti u lotusu ili polulotusu

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 11:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sedne se prave kicme, prava ledja na stolicu. Noge skupljene stopalo do stopala, koleno do kolena. Sake na nogama opustene..
I onda se radi bez savijanja ledja, bez razdvajanja nogu, skupljena kolena jedno do drugog, stopala jedno do drugog celo vreme.

Ovo je polozaj kralja.. Egipatski kraljevi su ovako sedeli i ostali su tako isklesani na piramidama.

Mudra - uhvatite kaziprst leve sake desnom i stavite desni palac na vrh levog kaziprsta.
Mantra - Om
Vizuelizacija - Okretanje ljubicaste "case" sa belom svetloscu u sredini (zamislja se u glavi u predelu 6te cakre i 3ceg oka) na pravac kazaljke na satu znaci prema vasoj levoj ruci

Ove tri stvari radite istovremeno nekih 15minuta ako vam je tesko.. ali preporucujem da radite minimum pola sata bez prekida.

Posle mozete malo pranayamu..
Stavite kaziprst i srednji prst desne ruke na trece oko a palac i domali prst koristite da pritiskate nozdrve.
Zatvorite oci i usmerite ih ka trecem oku.
Pritisnite desnu nozdrvu palcem i udahnite na levu. Pritisnite levu i otklopite desnu.
Izdahnite na desnu.
Udahnite na desnu pa izdahnite na levu, udahnite na levu pa izdahnite na desnu.. ovo ponavljajte nekih 5 minuta..

Eto to je ukupno nekih 35minuta dnevno rada na 6toj cakri
Trudite se da prve dve nedelje radite uvek svakog dana u isto vreme.. ako radite u 5 ujutro onda svakog dana radite tada a ako radite u neko drugo vreme onda uvek radite tada.. samo nemojte previse kasno..
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 11:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala brate na iscrpnom objašnjenju...mislim da će pomoći mnogim ljudima

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 12:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

riješila sam onaj test što si postavio link, o otvorenosti čakri. Porazno.

Root: under-active (-31%)
Sacral: open (63%)
Navel: open (44%)
Heart: open (38%)
Throat: open (63%)
Third Eye: over-active (69%)
Crown: open (31%)

root mi je zatvoren. Dakle, malo agresivnosti i ega ne bi mi škodilo Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 14:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo i ja se testirah

Root: open (56%)
Sacral: open (44%)
Navel: open (50%)
Heart: open (31%)
Throat: open (63%)
Third Eye: open (38%)
Crown: open (50%)

zanimljiv testic

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 17:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

majstor ::
Evo i ja se testirah

Zato kod Majstora ego ne manjka.
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 18:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi mi imamo ego ova materijalna i suptilna fizicka tela su manifestacije tog ega :)
Bitno je samo da nemamo lazni ego.. da se ne poistovecujemo sa ovim grubim fizickim telom, vec da budemo svesni da smo duhovne duse.. vecni i puni ljubavi.. delici i cestice Nadduse ovo je duhovni ego
:)
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

majstor ::
Evo i ja se testirah

Zato kod Majstora ego ne manjka.

Kod majstora nista ne manjka Very Happy Very Happy Very Happy

pozzz

majstor
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 13263 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43481 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31273 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 18209 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36510 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43811 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 10332 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)