Moje zapitanosti
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Feb, 2010 12:10 pm    Naslov: Moje zapitanosti
Odgovoriti sa citatom

Prvo je u svesti bio stav: Nemoj da me ostaviš.

Onda ga je zamenio stav: Ostavljam te.

Sada je u svesti stav: Ostavi me.

Koji je sledeći?

(... ovo pitam sebe samu, onako javno...)
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Feb, 2010 15:08 pm    Naslov: Re: Moje zapitanosti
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Koji je sledeći?

Pa dobro gdje si ti ... POZDRAV ...

Sledeci je:

Ne ostavljam se ... sebe samoga ...

Pa ce se vratiti DA:

Ne ostavljas me .... nikada

Ne ostavljam te ... nikada

OSTAVI ME TAMO ... da te ne vidim ... kako bi vidio ong ko me ne ostavlja nikada i kojeg ne zelim ostaviti nikada.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Feb, 2010 15:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hm, moja pitanja su prilično ovozemaljska, odnose se na moje svakodnevne stavove u odnosu prema svakodnevnim ljudima koji me okružuju.

Uvek sam se zalagala za ravnotežu, za uspostavljanje svesnosti o suprotnim stavovima u svesti, koji zajedno čine celinu a samo jedan stav se ispoljava kao deo ličnosti. No, uvidela sam i treći stav, odnosno transformaciju prvog stava svesti kroz drugi u treći, pa sam zbunjena. Nedostaje mi suprotan stav.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 07 Feb, 2010 18:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ćao Starcy, dobro da si došla!!!!!!!!

Ne ostavljaj me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rezervoari su mi debelo na hladnom minusu i opako prijeti da mi nakon tri dana rada na aktivaciji korijenske čakre, ista proradi, j...ga ja sam ti štreber, kad nešto zapnem, odmah to napravim. Twisted Evil
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 07 Feb, 2010 23:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ćao Zvonce Very Happy

Zahvaljujem svima što mi se radujete. Tu sam ja, povremeno, ali sam često neupotrebljiva za bilo kakvu komunikaciju, zato malo pišem. Danas je nedelja, pa sam malo odmornija, ali i dalje me neće biti dok ne grane proleće... šta ćemo, sezona je takva Very Happy
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 09 Feb, 2010 16:33 pm    Naslov: Re: Moje zapitanosti
Odgovoriti sa citatom

Koji je sledeći?

Slobodna sam.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 10 Feb, 2010 14:48 pm    Naslov: Re: Moje zapitanosti
Odgovoriti sa citatom

Koji je sledeći?

Meni se kad pročitam tekst odmah javlja pitanje.Kome se obraćaš ? Sebi samoj, svom ja ili nekome drugom ? Možda je naivno ali je to prvo što sam pomislio.

A možda je sljedeći stav : Odlazi !
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 10 Feb, 2010 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Obraćam se nekom drugom, tačnije nekima drugima, jer stav se može i mogao se primenjivati na različite osobe u različitim situacijama. No, ovo je bio samo trenutak zapitanosti, ništa konkretno i ništa dramatično.

I dalje sam u potrazi za stavom koji je ravnoteža prethodno nabrojanim. Mislim da je 5. element lepo to rekla - "sloboda je konačan odgovor na sva pitanja". Ali, daleko sam ja od te slobode... zato i jesam tu gde jesam sa zapitanostima u kojima jesam.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2010 00:03 am    Naslov: Re: Moje zapitanosti
Odgovoriti sa citatom

Koji je sledeći?

Sve ovde napisano je ODNOS...
JA ---TI...
To ne postoji.
JOS JEDNA ZABLUDA UMA.
Sto je se pre oslobodis, to ces pre biti
SLOBODNA... Laughing
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2010 16:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sledeći stav: Zajedno smo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Feb, 2010 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta ::
Sledeći stav: Zajedno smo.

Uh... tu lekciju valjda nikada neću naučiti...

Zajedno, u smislu "jedno pored drugog" to kojekako mogu da prihvatim, ali za-jedno, a mislim da si na to mislila, to je lekcija koju nikada neću naučiti...

Više mi se dopada Dajbogov predlog Very Happy
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 14 Feb, 2010 16:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uvek sam bila pristalica metode "čekić u glavu" kad je u pitanju duhovnost i spoznaja. Upravo sam dobila strahovitu primenu svog sopstvenog metoda... Zbunjena sam. Svi moji dosadašnji stavovi dovedeni su u pitanje.

Na prvom mestu moja svetinja - prijateljstvo. Sebe sam smatrala osobom koja je sposobna za najčistije osećaje razumevanja i poverenja. Sad uvidjam da sam se zapravo divila sopstvenoj sposobnosti da ne odajem tudju intimu, da ne prepričavam drugima ono što mi je prijateljska osoba poverila. To sam nazivala poverenjem. Razumevanje? Ponovo MOJA sposobnost da kroz sopstvenu prizmu svesti sagledam tudju mapu uma. I da iz nekog, meni nepoznatog dela uma, pronadjem pravu rečenicu koja će dati prijateljski savet za razrešenje dileme u kojoj je taj neko. Isto sam OČEKIVALA od prijatelja.

S druge strane, često kažem: svaki čovek je dobar samo onoliko koliko je upotrebljiv.

Ako sam prijateljstvo upravo definisala kao uzajamnu upotrebljivost, gde je tu svetost? Ili sam ja nešto pobrkala ili svetinje ne postoje.

Moja prijateljica, kako sam godinama verovala da je tako - sve do ovog trenutka preispitivanja - je došla u neku čudnu fazu, poznatu i priželjkivanu, a meni sada čudnu. Ona je u vodama duhovnog isto kao i ja i upravo je ta egzotika bila nešto što nas je vezivalo ukusom posebnosti. Godinama nije živela u mom gradu, sada se vratila i vidjamo se često. Kaže da se oslobodila, kaže da je pronašla svrhu svog postojanja i da se jako udobno oseća u njoj. Na licu joj lebdi konstantni osmeh.

Ja se nisam oslobodila, nisam pronašla svoju svrhu, ali to nešto u čemu je ona mi je strano. Vrlo lako sam je proglasila ludom - za sada samo u sebi, ali mali je korak kada ću to jasno i glasno izreći. Nisam to još izrekla, jer ne znam da li je to istina ili je to samo odraz mog nerazumevanja tog stanja svesti u kome je ona.

Njeno govorenje je niz apstrakcija, nisu nerazumljive ali zahtevaju unutrašnji napor razumevanja. Rekla je: "Svi me doživljavaju kao ikebanu, pokušavaju da me aranžiraju po svom ukusu a onda mi se dive. A to nisam ja. Ono što ja jesam oni ne prihvataju u potpunosti, već samo do onog dela koji im se dopada".

Rekla je: "Moja majka ima problem u vezi svog doživljaja mene, ja nemam nikakav problem u svom doživljaju nje. Ona se nervira zbog mene i to je njeno pravo. Ja nemam prava da se mešam u njen izbor emocija koje želi trenutno da ispolji".

Zastadoh za trenutak da uhvatim novu nit svojih misli, pa gledam šta sam do sada napisala... Kako je ovo pametno!... A ja sam ipak bila zbunjena i šokirana i u ne prihvatanju toga što ona jeste. Ovako sa distance, njene reči su za divljenje a dok je sedela nasuprot mene i pričala, moja misao je bila: "Mala, zrela si za psihijatriju".

Sada se pitam: da li je ona luda ili je oslobodjena?

Sada se pitam: da li je moja duhovnost samo ukras moje ličnosti, egzotika kojom se razlikujem od ostalih i sebe činim zanimljivom i poželjnom u društvu? Da li ja želim da se prosvetlim ili želim da pričam o tome da želim da se prosvetlim?

Osećam se u veoma udobnom stanju svesti dok sedim i pametujem samoj sebi, dok istovremeno uvidjam da zapravo uživam u poznatom šablonu samozadivljenosti.

Ovo je zaista bio "čekić u glavu", s tim što ovog puta samu sebe razbijam.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Feb, 2010 18:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sada se pitam: da li je ona luda ili je oslobodjena?

Ne znam da li si nešto bitno prećutala zbog čega si uopšte i pomislila za tvoju drugaricu da je luda , ali na osnovu onoga što si napisala o njoj , meni ona deluje kao sasvim normalna i OSLOBOĐENA .
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 15 Feb, 2010 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Njeno govorenje je niz apstrakcija, nisu nerazumljive ali zahtevaju unutrašnji napor razumevanja.

Kad normalna osoba priča, ona iznosi svoje asocijacije, koje su medjusobno povezane. Priča ima tok. Priča moje drugarice je skup asocijacija koje nisu povezane jedna s drugom, svaka od njih za sebe JESTE mudrost, ali nema toka na koji smo navikli kad pričamo s nekim. Cela priča je zbrda zdola, a na licu joj neprekidno lebdi osmeh i smeje se zbog samo njoj znanih stvari.

Sve to ne odlikuje normalnu osobu, u tome je stvar. A ono što mene šokira je moje neprihvatanje nje kao takve.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 19 Feb, 2010 23:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malopre mi se desilo nešto ekstremno čudno: perem sudove i osećam zadovoljstvo, takoreći radost!

Naravno, ovo me je protreslo, onako iznutra, jer je osećaj vrlo neuobičajen. Od svih kućnih poslova najviše mrzim da perem sudove - mada odavno ne razmišljam o tome šta od kućnih poslova volim a šta ne. Sve što mora da se uradi - mora da se uradi, volela ja to ili ne. Jedino mogu da odaberem da li je posao "hitan" ili se može ostaviti za neki drugi dan.

Dakle, mislim da sam od malih nogu podlegla kolektivnoj slici sveta koja nam nameće mišljenje da je posao oko vodjenja domaćinstva (posao domaćice) totalno bezvredan i beznačajan. I dok se domaćice ubiše od dokazivanja kako nemaju ni radno vreme ni pauzu, za razliku od svih onih koji "rade", svi su se prosto urotili protiv njih dokazujući im kako zapravo ne rade ništa jer se plodovi njihovog rada uopšte ne primećuju. Ovo je klasična slika jednog domaćinstva gde je muž zaposlen van kuće i donosi novac, dok je žena u kući i novac samo troši. Tako to izgleda na prvi pogled, ali (skoro) svi čvrsto veruju u to.

Pošto sam rodjena kao neko ko se oduvek buni protiv ustaljenih normi i stalno nešto pokušava da živi na svoj način, odabrala sam put feminizma da ne bih robovala ustaljenim društvenim okvirima koji bi me omalovažavali na prvom mestu zato što sam rodjena kao žena. (Naravno, posle dosta godina sam shvatila da se feminizam u svojoj suštini uopšte ne razlikuje od patrijarhalnog poretka - jedino što se feministkinje bore da stvar preokrenu u svoju korist). Znači - postala sam "oslobodjena" žena koja se ne uznemirava mnogo zbog prašine koja je vidljiva na nameštaju, ne nervira se zbog ne ispeglanog veša (čak i ne pegla mnogo toga), ne pravi veliku razliku izmedju domaće supe i one iz kesice, a i ako nema supe nije problem... To bi otprilike bila slika koju svet ima o meni Smile

Vremenom sam počela da uočavam ogromnu razliku izmedju skuvane hrane i hrane iz restorana. Ona iz restorana je bila nekako bezukusna, tačnije "prazna". Hrana spremljena u mikrotalasnoj pećnici je tek bila "bljutava" kad se jede. Ovaj uvid me je jako iznenadio, jer ništa od začina nije nedostajalo, ali ipak je nešto falilo... nije to bilo to.

U vezi hrane je došao uvid: osnovni sastojak dobrog ručka je LJUBAV. Negde sam pročitala i indijsku poslovicu koja kaže: Ako ti ručak sprema žena koja te mrzi onda to nije hrana već otrov.

Pošto sam nastavila da furam svoj fazon, što bi rekli neki novi klinci, okrenuta poslu i zaradjivanju novca, nisam imala i nemam mnogo vremena da se bavim ručkovima ili sredjivanjem kuće, angažovala sam jednu ženu iz susedstva da to radi umesto mene. Posle samo dva meseca sam joj otkazala, jer i ta hrana je bila bljutava a u kući je bilo nečeg... nečeg meni neprijatnog, a ipak ne toliko da mi mnogo smeta... a ipak ga primećujem i smeta mi. Nije mi bilo jasno šta je u pitanju, ali sam shvatila da je izvor problema u energiji žene koja se bavi mojim domaćinstvom (tada to nisam tako definisala) pa sam joj otkazala.

Onda sam u dva različita vremenska perioda angažovala žene samo za čišćenje stana. I opet mi je nešto smetalo... sve je blistalo i caklilo, ali nešto nije bilo kako treba... Nekako mi je bila milija "moja" prašina po policama, a još lepši osećaj kad je ja očistim (onda kad stignem) nego to sterilno blještavilo.

Ovo večeras sa sudovima mi je bilo pravo otkrovenje i otkriće "ključa misterija". Možda ne bi trebalo stavljati znake navoda, jer alhemičari kažu da je kamen mudrosti svuda oko nas i samo se treba sagnuti i dohvatiti ga, ali je mali i neugledan i zato se retko ko maši da ga uzme za sebe. Tako da je i ovaj moj uvid mali i naizgled beznačajan, ali meni predstavlja pravo otkrovenje.

Elem:

Osoba koja se stara o kući, čisti je, kuva i sve ostalo što spada u staranje o domu, predstavlja stub i okosnicu tog doma. Kao što je Sunce centar solarnog sistema, tako je i domaćica Sunce za svoju porodicu. Ostali ukućani gravitiraju, dolaze i odlaze, sve što im treba na dohvat ruke je - oprano, skuvano, sredjeno - a to se podrazumeva. Isto to čini i Sunce za nas: daje nam svetlost i toplinu, pod njegovim uticajem sve raste i sazreva, suši se i umire, da bi se napravilo mesta za novo radjanje života. Sunce nam šalje svoju energiju i mi je prihvatamo kao nešto što se podrazumeva, a često se i ljutimo na njega kad je pretoplo ili kad su oblačni dani pa ga nema. Čim nam ne ugadja mi se ljutimo. Isto radimo sa Domaćicom. Podrazumeva se da je tu i da nam ugadja, a čim to ne uradi mi se ljutimo. I još se pitamo - šta to ona (Sunce) radi, osim što postoji? Ne radi ništa! Da li?

Ono što Domaćica (Sunce) čini je da razastire svoju energiju svuda okolo, da "boji" svojom energijom sve čega se dotakne. Da imamo dva sunca oko kojih gravitiramo i da se njihovi uticaji smenjuju, sasvim sigurno bi smo primećivali razliku u kvalitetu energije jednog ili drugog. Isto važi i za poslove Domaćice. Čim neka druga žena preuzme poslove koje bi trebalo da obavlja Domaćica, odmah se oseti razlika u kvalitetu energije. Stvari nisu postavljene kako treba, ta žena koja razastire svoju energiju po kući ne pripada tom domu i zato ne bi trebalo da se bavi tim čime se bavi, bez obzira na novčane prilike i slično.

Dakle: Domaćica je stub jednog doma. Svojim radom u vezi doma ona stvara nevidljive energetske veze kojima taj dom "drži na okupu", odnosno čini ga domom. Ona ostavlja svoje energetske tragove koji se prepliću sa energijama ostalih ukućana i tako čine energetsku mrežu jednog doma, a ta energetska mreža je osnov za harmoniju porodice.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 246835 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13749 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28858 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58561 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14028 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19936 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16926 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)