Moje zapitanosti
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
aurra
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Jul 2010

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 20:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nadjoh slucajno, mada nista nije slucajno, ovaj podforum, te posto se citav mesec pitam, eto prostora da ispisem svoju zapitanost:

KAKO PREPOZNATI MOMENAT, OHRABRITI SE NA NOVI KORAK, imati SNAGE, SMELOSTI, povuci se, ostaviti radno mesto kojim JESAM prilicno nezadovoljna? Blizanac sam, i to dupli, u tome i jeste problem, monotonija ne dolazi u obzir, svakodnevnica ume da ubije. Kako ZNAS DA JE DOSLO VREME PROMENA ?
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 20:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čitav tvoj post odiše pitanjima, a pitanja postavlja Razum. Ono što ti želiš je lakoća življenja, a takva lakoća je uvek oslobodjena razumskih kalkulacija.

Stoga, ako želiš promenu jednostavno se prepusti tokovima i dešavanjima, ne razmišljaj i ne kalkuliši. Jer, sve dok razmišljaš o tome "šta bi se desilo ako bih uradila..." nećeš uraditi ništa i ostaćeš u poznatim dešavanjima. Onog trenutka kad prestaneš da kalkulišeš sa posledicama svojih mogućih postupaka desiće se promena.

Znači: na promenu se ne odlučuješ, promena je posledica Very Happy
aurra
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala najlepše! Mogla li sam dobiti bolji odgovor? Idea
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bolji odgovor?

Da li tražiš jednostavniji odgovor illi neki drugi odgovor jer ti se ovaj ne dopada?
aurra
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 21:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne zbunjuj me molim te, dovoljno sam zbunjena sama sa sobom, kao sto vidis, zato sam i zapitana poslednjih mesec dana, a mozda i vise. Mislila sam da bolji odgovor nisam mogla dobiti, u potpunosti mi odgovara, mnogo mi je pomogao. Hvala, od srca, jos jednom!
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 31 Jul, 2010 17:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Живот који живимо и уопште свет око нас,наши пријатељи рођаци итд.су огледало онога шта се дешава са нама у свету наших мисли.Дакле на небу.
Ако је ово што ти је Старси написала преломило нешто у теби ти ћеш највероватније променити посао на боље или на горе видећеш сама.А можда одлучиш и да не радиш.
Међутим води рачина да не правиш велике резове ,јер се може десити да останеш без деце,родитеља и сл.Јер кад год човек у свету мисли одлучи да више неће бити онакав какав је био и почне да размишља и ради другачије то се одрази и у спољашњем свету.
Ми таквим променама одбацујемо део себе а у спољашњем свету те делове себе видимо као своју децу,родитеље,пријатеље итд.
Промене на боље воде воде стицању нових познанстава,пријатеља,рађању деце а на горе губитку истих.
Чувај се да кад правиш рез не урадиш то на горе.По систему,доста сам ја била поштена и шта имам од тога,сад ћу ја да окренем лист.
Такав рез обавезно води ка губитку неког од најдражих.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 31 Jul, 2010 21:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aurra ::
Ne zbunjuj me molim te, dovoljno sam zbunjena sama sa sobom, kao sto vidis, zato sam i zapitana poslednjih mesec dana, a mozda i vise. Mislila sam da bolji odgovor nisam mogla dobiti, u potpunosti mi odgovara, mnogo mi je pomogao. Hvala, od srca, jos jednom!

Jasniji odgovor bi bio: "Opusti se i živi, ne razmišljaj mnogo o životu jer to ga komplikuje" Very Happy

Drago mi je da ti je odgovor pomogao, jer i napisan je tako da bude "okidač" za korak oslobadjanja.

A ovo što Rale reče, da se može desiti da izgubiš nekog od najdražih... je sasvim logična posledica naših unutrašnjih promena. Svi mi u velikoj meri zavisimo od mišljenja porodice, rodjaka ili prijatelja. Svi oni nas vole takvi kakve jesmo u datom trenutku. Promena ličnosti, ona unutrašnja, ogleda se i u spoljašnjem vidu, tako što javno menjamo stav prema svetu i životu uopšte. Više ne pristajemo na neke situacije, koje su nam do juče bile "normalne". Zapravo, bunili smo se ali tiho i iznutra, nismo javno izražavali negodovanje. Sada kada smo odlučili da više ne tolerišemo neke stvari (koje su nam oduvek smetale) počinjemo da osvajamo ličnu slobodu.

No, i ti drugi imaju pravo na svoju ličnu slobodu izbora da im se ne dopada naše "novo lice", pa isto tako mogu slobodno da izaberu da nas osude i odbace.

Budi spremna i na ovo... jer to je logična posledica tvoje namere.

Heartr
aurra
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 01 Avg, 2010 00:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To bi, uistinu, bila promena na bolje, samim potezom bi sigurno bila bolja prema svojim bliznjima, obzirom da bi prvo bila bolja i prema samoj sebi! Da, u pravu ste, STARCY, RALE, hvala najlepse!

http://www.youtube.com/watch?v=eSiPMQxPPXw
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 01 Avg, 2010 12:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oni koje izgubiš nisu ni bili vrijedni bivstvovanja u tvom životu.. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
aurra
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 01 Avg, 2010 21:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Molim, bojim se da nisam razumela? Ako naucis lekciju, zar to ne vredi nista? Zar nismo svi mi ovde da bi ucili jedni od drugih, isli stazom savrsenstva, iako je cesto posuta trnjem? Ne verujem da ljudi kojih vise nema u mom zivotu, nista nisu ni vredeli! Question
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Avg, 2010 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aurra, ne gledaj sve bukvalno ili i doslovno. Smile

Citat:
Aurra:
KAKO PREPOZNATI MOMENAT, OHRABRITI SE NA NOVI KORAK, imati SNAGE, SMELOSTI, povuci se, ostaviti radno mesto kojim JESAM prilicno nezadovoljna? Blizanac sam, i to dupli, u tome i jeste problem, monotonija ne dolazi u obzir, svakodnevnica ume da ubije. Kako ZNAS DA JE DOSLO VREME PROMENA ?

Proucavati ono sto jos dosad nisi, npr.
aurra
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 00:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi, ako mozes biti MALO konkretniji? Ostao si mi nedorecen, i prvom i drugom recenicom. Ako si mislio da pomognes, nisi, price Starci i Raleta su i bile OK. Tu sam da ucim, izvoli, serviraj lekciju.
5.element

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 12:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aurra ::
      Molim, bojim se da nisam razumela? Ako naucis lekciju, zar to ne vredi nista? Zar nismo svi mi ovde da bi ucili jedni od drugih, isli stazom savrsenstva, iako je cesto posuta trnjem? Ne verujem da ljudi kojih vise nema u mom zivotu, nista nisu ni vredeli! Question

Naravno da su vrijedili..u datom momentu..ali ako ih izgubiš radi podizanja svojeg bića na viši nivo....a njih to smeta i ne mogu te više pratiti..pa ti pokušavaju nabiti osiječaje krivnje..ili nešto slično što neminovno vodi do njihovog izlazka iz tvog života..,takovi nisu
vrijedni žaljenja.. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 12:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dok sam pisala odgovor stigao mi mail od vrlo drage osobe pa da podijelim s Vama...

STVARI NISU UVIJEK ONAKVE
KAKVIMA SE ČINE

Dva anđela putnika zaustavila su se da prenoće u kući jedne vrlo moćne obitelji. Obitelj je bila netaktična i nije im odobrila da se smjeste u gostinjskoj sobi njihove vile. Umjesto toga dali su im mali prostor u hladnom podrumu kuće. Dok su raspremali ležajeve na podu, stariji anđeo ugledao je jednu pukotinu na zidu, i popravio ju je. Kada ga je mlađi anđeo upitao zašto je to napravio, stariji mu je odgovorio, “Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine”.
Slijedeću noć, anđeli su došli da prenoće u kuću jednog vrlo siromašnog para, ali muškarac i njegova žena bili su vrlo gostoljubivi. Nakon što su sa njima podijelili ono malo hrane što su imali, bračni par je dozvolio anđelima da spavaju u njihovom krevetu gdje će se moći dobro odmoriti. Kada su se slijedeći dan probudili, anđeli su pronašli gospodina i njegovu suprugu u suzama. Jedina krava koju su posjedovali, čije je mlijeko bilo njihov jedini izvor prihoda, ležala je mrtva na polju. Mlađi anđeo bio je bijesan i upita starijeg anđela, “Kako si mogao dozvoliti da se to desi? Prvi čovjek imao je sve, i ti si mu pomogao; druga obitelj imala je malo toga, ali je bila spremna sve podijeliti, a ti si dozvolio da im ugine krava”.

“Stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine” odgovori stariji anđeo. “Kada smo bili u podrumu one vile, primjetio sam da je u onoj pukotini na zidu sakriveno zlato. Obzirom da je vlasnik bio opsjednut novcem, zatvorio sam pukotinu tako da im onemogućim da pronađu to zlato.”

“Noćas, dok smo spavali u krevetu siromašne obitelji, anđeo smrti došao je po ženu ovog seljaka, a ja sam mu dao kravu. Dakle, stvari nisu uvijek onakve kakvima se čine”.

Ponekad se desi upravo to, kada stvari ne idu onako kako bismo željeli…

Neke osobe ulaze u naše živote i brzo odlaze iz njih…

oooO
( )
Neke osobe \ (
nam postaju prijatelji \_ )
ostaju sa nama dugo
ostavljajući prekrasne tragove
u našim srcima...

oooO
( ) i nećemo biti isti kao prije
\ ( jer smo imali dobroga prijatelja!!
\_ )

Jučer je povijest.
Sutra, jedna zagonetka.
Danas, jedan poklon.
I zbog toga se zove sadašnjost!

Vjerujem da je život poseban...živi ga i upijaj svaki trenutak...

(\ /)
( \ __ / )
( \( )/ )
( / \ ) Uzmi ovog malog anđela
( / \/ \ ) i drži ga blizu sebe
/ \ on je tvoj anđeo čuvar
( ) poslan da se brine o tebi
____

OVO JE JEDAN POSEBAN ANĐEO ČUVAR

U ovom trenutku -

-Netko je ponosan na tebe.
-Netko misli na tebe.
-Nekome nedostaješ.
-Netko je zahvalan na podršci koju si mu dao.
-Netko želi da budeš sretan.
-Netko ti želi nešto darovati.
-Netko misli da ti JESI dar.
-Netko te želi zagrliti.
-Nekome si u mislima i osmjehuje se.
-Netko želi plakati na tvom ramenu.
-Netko želi sa tobom izaći i zabaviti se.
-Netko ima potrebu za tvojim oprostom.
-Netko je zahvalan što si mu oprostio.
-Netko želi podjeliti vlastite snove sa tobom.
-Netko te cijeni zbog toga kakav si.
-Netko želi da znaš da je uvijek tu uz tebe.
-Netko je sretan jer si mu prijatelj.
-Netko ti želi biti prijatelj.
-Netko se uzda u tebe.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 14:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::

U ovom trenutku -

-Netko je ponosan na tebe.
-Netko misli na tebe.
-Nekome nedostaješ.
-Netko je zahvalan na podršci koju si mu dao.
-Netko želi da budeš sretan.
-Netko ti želi nešto darovati.
-Netko misli da ti JESI dar.
-Netko te želi zagrliti.
-Nekome si u mislima i osmjehuje se.
-Netko želi plakati na tvom ramenu.
-Netko želi sa tobom izaći i zabaviti se.
-Netko ima potrebu za tvojim oprostom.
-Netko je zahvalan što si mu oprostio.
-Netko želi podjeliti vlastite snove sa tobom.
-Netko te cijeni zbog toga kakav si.
-Netko želi da znaš da je uvijek tu uz tebe.
-Netko je sretan jer si mu prijatelj.
-Netko ti želi biti prijatelj.
-Netko se uzda u tebe.

Izdvojila sam ovo kao prekrasan podsetnik !
Hvala ti draga sestro 5.element !

Cmok herc
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 248688 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13789 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28954 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58867 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14061 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19973 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16948 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)