SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 00:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MORAMO DA NAGLASIMO JOŠ JEDNOM, JOŠ JEDNU RAZLIKU IZMEĐU SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE I STARE ŠKOLE MOĆI POZITIVNOG MIŠLJENJA.

SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA SE ZASNIVA NA DOBRIM DUHOVNIM UČENJIMA, NA PRINCIPIMA I LOGICI DOBRIH DUHOVNIH UČENJA. ONI SU JOJ I OSNOVA I ORIJENTIRI.

U STAROJ ŠKOLI MOĆI POZITIVNOG MIŠLJENJA – NAŠI NAPORI SU USMERENI NA DELOVANJE NA STVARNOST U KOJOJ ŽIVIMO, ALI: UGLAVNOM JE TO PO SMERNICAMA I VREDNOSTIMA EGA. Namera da pozitivnim mišljenjem poboljšamo svoju finansijsku situaciju, da ostvarimo napredak u karijeri, da poboljšamo svoje zdravlje...

Kao što je već naglašavano: u spiritualnoj pozitivizaciji mi formiramo pozitivne misli, ali polazeći od duhovne suštine onoga što je loše u našoj stvarnosti, polazeći od duhovne funkcionalnosti onoga što je loše. (Naravno, drugo su negativnosti koje ljudi stvaraju svojim delovanjem.) I problemi u karijeri, i problemi sa novcem – imaju svoju duhovnu funkciju. MI POZITIVNU MISAO, IDEJU, SLIKU... USMERAVAMO NA TU DUHOVNU FUNKCIJU, A NE NA ŽELJE NAŠEG EGA. Ego želi da nam bude prijatno, da napredujemo u karijeri, da imamo puno para... NAŠA DUHOVNA SUŠTINA ŽELI DA SE MI OČISTIMO OD TEŠKIH ENERGIJA I DA DUHOVNO NAPREDUJEMO. RADI TOGA IMAMO U ŽIVOTU I MUKE I PROBLEME... U SPIRITUALNOJ POZITIVIZACIJI MI NE BEŽIMO OD TIH MUKA I PROBLEMA, SHVATAMO IH KAO DUHOVNO KORISNE, SHVATAMO IH KAO DELOVE BOŽANSKOG PLANA, POSTAVLJAMO STAV – POMIRENOSTI SA KOSMIČKIM ZAKONIMA, ŠTO ZNAČI I POMIRENOST SA MUKAMA, REŠENOST DA SE ONE ISTRPE. POZITIVNA MISAO, SLIKA, IDEJA JE DA MI U TOME ŠTO DOŽIVLJAVAMO KAO LOŠE VIDIMO DUBLJU DUHOVNU SVRHU I PRIHVATAMO TU DUBLJU DUHOVNU SVHRU, KAO POZITIVNU MISAO, SLIKU, IDEJU...

Prihvatanje loše finansijske situacije i problema u karijeri, kao nečeg što ima korisnu (duhovnu) svrhu – u staroj školi pozitivnog mišljenja je prosto urušavanje principa te škole...
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 20:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
MORAMO DA NAGLASIMO JOŠ JEDNOM, JOŠ JEDNU RAZLIKU IZMEĐU SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE I STARE ŠKOLE MOĆI POZITIVNOG MIŠLJENJA.

SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA SE ZASNIVA NA DOBRIM DUHOVNIM UČENJIMA, NA PRINCIPIMA I LOGICI DOBRIH DUHOVNIH UČENJA. ONI SU JOJ I OSNOVA I ORIJENTIRI.

U STAROJ ŠKOLI MOĆI POZITIVNOG MIŠLJENJA – NAŠI NAPORI SU USMERENI NA DELOVANJE NA STVARNOST U KOJOJ ŽIVIMO, ALI: UGLAVNOM JE TO PO SMERNICAMA I VREDNOSTIMA EGA. Namera da pozitivnim mišljenjem poboljšamo svoju finansijsku situaciju, da ostvarimo napredak u karijeri, da poboljšamo svoje zdravlje...

Kao što je već naglašavano: u spiritualnoj pozitivizaciji mi formiramo pozitivne misli, ali polazeći od duhovne suštine onoga što je loše u našoj stvarnosti, polazeći od duhovne funkcionalnosti onoga što je loše. (Naravno, drugo su negativnosti koje ljudi stvaraju svojim delovanjem.) I problemi u karijeri, i problemi sa novcem – imaju svoju duhovnu funkciju. MI POZITIVNU MISAO, IDEJU, SLIKU... USMERAVAMO NA TU DUHOVNU FUNKCIJU, A NE NA ŽELJE NAŠEG EGA. Ego želi da nam bude prijatno, da napredujemo u karijeri, da imamo puno para... NAŠA DUHOVNA SUŠTINA ŽELI DA SE MI OČISTIMO OD TEŠKIH ENERGIJA I DA DUHOVNO NAPREDUJEMO. RADI TOGA IMAMO U ŽIVOTU I MUKE I PROBLEME... U SPIRITUALNOJ POZITIVIZACIJI MI NE BEŽIMO OD TIH MUKA I PROBLEMA, SHVATAMO IH KAO DUHOVNO KORISNE, SHVATAMO IH KAO DELOVE BOŽANSKOG PLANA, POSTAVLJAMO STAV – POMIRENOSTI SA KOSMIČKIM ZAKONIMA, ŠTO ZNAČI I POMIRENOST SA MUKAMA, REŠENOST DA SE ONE ISTRPE. POZITIVNA MISAO, SLIKA, IDEJA JE DA MI U TOME ŠTO DOŽIVLJAVAMO KAO LOŠE VIDIMO DUBLJU DUHOVNU SVRHU I PRIHVATAMO TU DUBLJU DUHOVNU SVHRU, KAO POZITIVNU MISAO, SLIKU, IDEJU...

Prihvatanje loše finansijske situacije i problema u karijeri, kao nečeg što ima korisnu (duhovnu) svrhu – u staroj školi pozitivnog mišljenja je prosto urušavanje principa te škole...

Transcedentalnu spiritualnu pozitivizaciju (i drugu pozitivno ponašanje) imaš već dobro definiranu u Bhagawad Giti. Nisi izmislio nešto novo ..... Wink
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 23:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dreammer ::
   Transcedentalnu spiritualnu pozitivizaciju (i drugu pozitivno ponašanje) imaš već dobro definiranu u Bhagawad Giti. Nisi izmislio nešto novo ..... Wink

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 23:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 23:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ali na ohalu imam temu "Povezivanje sa Svevišnjim božanskim svetlom i iluminatska podvala" .....

Pošto si me već odavno dao u ćekaonicu ne možemo više izmjeniti infosa....
 Nazad na vrh »
sale
Tragalac

Pridružio: 31 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 00:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kao sto vec rekoh istina je samo jedna i kao takva je nepromenljiva
prema tome da bi smo je spoznali ne moramo da citamo bagavad gite i ostale kite dobar je i dovoljno koncizan i nas dragi blu rej pogotovo sto nas rasterecuje dosadne i nerazumljive indijske mitologije ne bas primerene sadasnjim vremenima. Tako dragi pospanko slobododno iznesi neku "poznatu" istinu samo daj literarnog krema a i povezi sa sadasnjim trenucima pa cemo te rado citati. Mozda te neko i pohvali bar po pitanju stila ili lepote price ovako si nekako sumoran a samim tim i dosadan sto bas ne ide na ruku tvojoj samodopadljivosti a o teorijama zavere ionako vec sve znamo, promeni kanal. Ne uzvisujmo se unizavanjem drugih vec pustimo druge da vide nase kvalitete (ako ih ima).
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 22:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sale ::
Kao sto vec rekoh istina je samo jedna i kao takva je nepromenljiva
prema tome da bi smo je spoznali ne moramo da citamo bagavad gite i ostale kite dobar je i dovoljno koncizan i nas dragi blu rej pogotovo sto nas rasterecuje dosadne i nerazumljive indijske mitologije ne bas primerene sadasnjim vremenima. Tako dragi pospanko slobododno iznesi neku "poznatu" istinu samo daj literarnog krema a i povezi sa sadasnjim trenucima pa cemo te rado citati. Mozda te neko i pohvali bar po pitanju stila ili lepote price ovako si nekako sumoran a samim tim i dosadan sto bas ne ide na ruku tvojoj samodopadljivosti a o teorijama zavere ionako vec sve znamo, promeni kanal. Ne uzvisujmo se unizavanjem drugih vec pustimo druge da vide nase kvalitete (ako ih ima).

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 22:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pomislimo da, u meri u kojo mi obraćamo svoju pažnju na Više svetove i na Visoka Bića Svetlosti, svece ili Učitelje iz Viših svetova – da u toj meri, proporcionalno, privlačimo njihovu pažnju.

Pomislimo da svako, ko se trudi, iskreno, da se duhovno razvija, ima i pomoć i usmerenje tih Bića, svetaca, Učitelja, u meri u kojoj oni svakome od nas pojedinačno mogu biti ukazani.

Kao što mi brinemo o svom cveću, o kućnim ljubimcima, o osobama sa kojima živimo, o deci... pretpostavimo da na sličan način, kao što je rečeno – u meri u kojoj je to moguće, Uzvišena Bića, sveci ili Učitelji iz Viših svetova brinu i o nama i o našem Putu, razvoju...

„U meri u kojoj je to moguće“ – treba svakako imati u vidu i velika energetska naprezanja na Zemlji, kao i naša lična karmička opterećenja, koji svakako mogu biti smetnja, ali, svejedno, makar kakav vid pomoći, svejedno što ga mi ne osećamo, pruža nam se.

Bar dozvolimo ideju da nam se pruža...

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 23:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da budemo u samoći i tišini, makar na kratko, povremeno...

Da pritom ničim ne okupiramo svoju pažnju (televizija, knjiga, kompjuter, itd.).

Već da samo sedimo i osluškujemo sebe, neku svoju unutrašnjost.

Može se dešavati da počnu da izviru neke teške, neprijatne „stvari“, osećanja, slutnje, slike... A može se desiti da dospemo u skoro uzvišeno stanje. Zavisno od toga šta nosimo u sebi i šta u kojem trenutku dolazi na red da izbije na površinu.

Nezavisno od toga o kakvom iskustvu da se radi – ovakvi „razgovori“ sa sopstvenom dušom su nam neophodni u ovim vremenima.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 20:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pomislimo da se nikakava dostignuća današnjih nauka ne mogu meriti sa mogućnostima koje nam pruža izlazak na viši nivo svesti.

Pomislimo da će se pokazati tako jadnima i ograničenima većina saznanja i instrumenata istraživanja – u poređenju sa saznajnom prodornošću visoko razvijene svesti.

„Visoko razvijene...“, tj. što bilo čija svest makar koliko počinje da se razvija – već postaje malo po malo sve moćnija od gomila saznanja iz mnogih nauka...

ŠTA JOJ TEK PREDSTOJI SA ZALASKOM NA JOŠ VEĆE VISINE...?!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Spominjana je ovde pomisao, naše usmeravanje pažnje na Više svetove i na Bića Svetlosti, svece ili Učitelje iz tih svetova, odnosno – pomisao kao nekakva neodređena slika koju možemo formirati u svojoj svesti.

Podrazumeva se da se tu ne radi o našem nastojanju da uspostavimo „živi“ kontakt sa tim Bićima i tim svetovima. Kao što se svesno postavlja kao cilj u raznim tehnikama, astralnim putovanjima, itd.

MI IMAMO I BEZ TAKVIH CILJEVA I NASTOJANJA DOSTA DUHOVNOG POSLA U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU, dosta posla i napora u sopstvenom čišćenju svesti, u izglađivanju odnosa sa ljudima sa kojima živimo, u održavanju svesti na najvišem mogućem nivou, uz sva bombardovanja tamnim događajima i informacijama, uz nastojanje da postignemo i održavamo unutrašnju stabilnost u svim tim jezivim okolnostima, itd. – da nam je u svim SVAKODNEVNIM DUHOVNIM PODUHVATIMA luksuz da težimo nekim „živim“ kontaktima sa Višim svetovima i Bićima u njima.

BEZ VALJANO NERAZREŠENIH SVAKODNEVNIH OVOZEMALJSKIH PROBLEMA – INTENZIVNA TEŽNJA DA SE USPOSTAVE KONTAKTI SA VIŠIM SVETOVIMA SLIČNA JE POKUŠAJU DA BEZ ZAVRŠENE OSNOVNE ILI SREDNJE ŠKOLE UPIŠEMO FAKULTET.

Kao što je u jednoj od „vrućih“ tema na forumu naglašeno: bez dovoljno očišćene, razvijene i prekaljene svesti u okvirima svakodnevnih životnih dešavanja – svest, što je i logično, i ne može da dospe u neke prave visine, može da dospe do nivoa koji je ispod pravih Viših svetova, može da se obre u ILUZIJI VIŠIH SVETOVA i da se potčini bićima iz tih svetova.

DAKLE, ŠTO JE SIGURNO – SIGURNO JE: UVATIMO SE U KOŠTAC SA SVAKODNEVNIM DUHOVNIM I ŽIVOTNIM PITANJIMA, MUKAMA I POROBLEMIMA, KADA SE DOVOLJNO U NJIMA I PREKO NJIH OČISTIMO I PREKALIMO, SPONTANO ĆEMO ZAĆI I U PRAVE VIŠE SVETOVE I UISTINU KOMUNICIRATI SA BIĆIMA IZ NJIH.

Dotle, dovoljno je da se usredsređujemo samo na pomisao ili na sliku o Višim svetovima i Bićima iz njih, kao na jednu lepu sliku-pomisao, koja naš um i našu svest usmerava naviše, izdiže iznad pakla u kojem živimo.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 20:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne možemo znati kako izgledaju predeli kojima se nismo kretali. Možemo imati nekakvu predstavu na osnovu opisa drugih ljudi, ali – sve to nije i neposredno realno iskustvo hodanja tim predelima. Za svakoga to realno iskustvo makar u finesama može biti drugačije.

O duhovnom razvoju se mnogo govori u raznim duhovnim knjigama i učenjima. Kao i u prethodnom primeru: sve su to samo opisi predela kroz koje nismo prošli. Pogotovu što se radi o nečem veoma složenom i individualno obojenom – naša predstava o tome može biti vrlo neodređena.

Govori se o karmičkom čišćenju, o postupnom oslobađanju od karmičkih stega, u vezi sa ljudi kojima smo okruženi, u vezi sa svim okolnostima, govori se o oslobađanju bezuslovne Ljubavi, o stanju ravnoteže, koja postaje tako jaka, da je teško mogu narušiti bilo kakva dešavanja u životu, govori se o javljanju želje da služimo drugima, koja prizilazi iz unutrašnjeg uvida – da smo svi povezani, da je lični interese isto što i interes celina kojima pripadamo, govori se o uspostavljanju živih veza sa našim Višim Ja i sa Bićima iz Viših svetova...

Puno je tih opisa i puno tih momanata...

Često smo se upuštali u rasprave o tim momentima, o najboljim načinima da se oni ili neki od njih postignu. Rasprave o predelima koje nismo videli, kroz koje nismo prošli.

DA BISMO KONAČNO SHVATILI DA JE NAJMUDRIJE – DA IMAMO KAO NAJVAŽNIJI CILJ UOPŠTENU TEŽNJU DA SE DUHOVNO RAZVIJAMO. A da prepustimo da to teče kanalima i putevima, puteljcima i stramputicama koji su u skladu sa našim duhovno-karmičkim profilom. Naravno, sva ona razmišljanja, čitanja opisa raznih momenata duhovnog razvoja, rasprave o tome, primene raznih duhovnih tehnika i rasprave o tome – ne mogu štetiti, kao vid koncentrisanja na svakako korisne teme.

ALI, KAO NAJJASNIJE UPORIŠTE OSTAJE DOSTA NEJASNA, TJ. UOPŠTENA TEŽNJA KA DUHOVNOM RAZVOJU. Ta težnja sama po sebi privlačiće nama ili će nas odvlačiti idejama koje su nam najkorisnije, kao „tehnička pomagala“ na nekom delu Puta...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 21:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko ne bi voleo da uđe u Novo doba, u novi tip života na Zemlji, u uzvišenije uslove, u humanizovano okruženje...?! Ko ne bi voleo da sam bude na višem nivou svesti, da ima veće duhovne moći, da ima jači unutrašnji osećaj za život na planeti i za Život van planete?!

Ali, mnogi kao da bi hteli "i jare i pare"!

I da uđu u Novo doba, i da ostanu vezani za vrednosti starog sveta (od sitnih zadovoljstava starog sveta, pa do krupnijih vidova vezanosti za materijalne vrednosti).

Pokušajmo, za početak – da se jasno opredelimo: šta nam je vrednije i čemu želimo da težimo. Čega želimo da se oslobodimo.

Da uopšteno postavimo kurs kretanja (u) svojoj svesti. A onda će nas taj kurs, pre ili kasnije, navesti i na deo „mora“ na kojem će nam „otpasti“ i one vezanosti za koje nam se sada čini da ih ne možemo nikako osloboditi.

A to, praktično, znači, da ne ograničavamo sami sebe vrednostima starog sveta, za koje nam se sada čini da ih se nikako ne možemo osloboditi. Na primer: mi imamo neka svoja sitna zadovoljstva, kažemo sebi - nismo sveci, ne možemo ih se osloboditi, kada i drugi oko nas budu na višem nivou svesti, i mi ćemo se lakše osloboditi naših vezanosti za stari svet, itd. TIME OPRAVDAVAMO SVOJE VEZANOSTI ZA STARI SVET I ZA NJEGOVE VREDNOSTI.

Usmerimo se drugačije, kao što je već objašnjeno: mi želimo da se oslobodimo tih vezanosti, smatramo da bi bilo lepo da ih se oslobodimo, ali - za sada to ne možemo.

VEĆ TO JE, SAMO PO SEBI, OTVARANJE SVESTI ZA PROMENE. Kako će teći proces oslobađanja, zavisi od mnogih faktora, od snage te vezanosti, od snage naše volje, od naše istrajnosti, od naše posvećenosti duhovnih ciljevima, itd. Ali je svest otvorena i kurs ispravno postavljen.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 22:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

„Nemoguće je ne zauzeti poziciju! Vi se privlačite, po vibracijama, onoj strani, čiji principi su vam bliži po vašoj unutrašnjoj suštini.“
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 11 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZDRAVLJE MISLI I EMOCIJA 60 jasna 35183 28 Apr, 2011 15:19 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 29964 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246411 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15260 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRIČA O ZENU 69 Vera Bojičić 31025 25 Feb, 2010 13:32 pm
slobadidi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5646 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6407 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)