SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Jun, 2010 09:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

POKUŠAJMO MALO DA UČIMO OD DECE, mada je našim umovima formiranim u jednoj već propadajućoj civilizaciji to ŽIVI PARADOKS.

U vezi sa novim momentima, o kojima je govoreno u poslednjim porukama, treba, u skladu sa izvučenom poukom iz analogije sa decom – DA IZVUČEMO NEKE POUKE I DOPUNE.

DAKLE NIJE SUŠTINA U SLICI IZMENJENOG SVETA, koju bismo formirali u svojoj svesti, mada je i takva slika dobrodošla kao akt spiritualne pozitivizacije.

SUŠTINA JE:

1) U NAŠOJ DELATNOSTI;

2) U SLICI KOJU MI IMAMO U SVESTI U VEZI SA NAŠOM DELATNOŠĆU;

3) U MOTIVIMA KOJI SU U OSNOVI TE DELATNOSTI, KOJI NAS NA NJU POKREĆU.

SVE TO SPONTANO FUNKCIONIŠE I FUNKCIONISALO JE I U SVIM NAŠIM DOSADAŠNJIM DELATNOSTIMA, ALI – ZAPITAJMO SE:

- KOLIKO DUHOVNO ISPRAVNO;

- DA LI DOVOLJNO OSVEŠĆENO, tj. da li smo dovoljno svesni slike sa kojom krećemo na aktivnosti, sa kojim stavovima, sa kojim motivima?

Da mi već imamo uspostavljenu vezu sa našim Višim Ja – svakako da bi ovakav postupak bio sasvim u redu.

U situaciji kada nemamo tu uspostavljenu vezu – IZUZETNO JE BITNO DA SA NAJVEĆOM PAŽNJOM PRISTUPIMO SVEMU TOME, DA POČNEMO NAJOZBILJNIJE DA RAZMIŠLJAMO O MOTIVIMA I SLIKAMA KOJE IMAMO U SVESTI U VEZI SA AKCIJAMA U KOJE STUPAMO, U VEZI SA POSLOVIMA KOJE RADIMO.

I UPRAVO TU IMAMO SASVIM DOVOLJNO PROSTORA DA „UGRAĐUJEMO“ U SVOJU DELATNOST PRINCIPE SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE.

Sedamo za kompjuter, zalazimo na forum.

Na nesvesnom nivou obavljena je cela opisana procedura: slika u svesti + motivi. Moguće varijante: da pročitam neku novu zanimljivu duhovnu ideju; da vidimo kako je tekla neka nova svađa; da sami ubacimo neku lepu, potencijalno korisnu ideju; da se malo kalimo u diskusijama i da pokazujemo svoju pronicljivost; da malo „ubijemo“ vreme; itd.

PRIMENA VARIJANTE SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE O KOJOJ JE BILO REČI U POSLEDNJIH DESETAK PORUKA ZNAČILA BI MALO OSVEŠĆIVANJA SVEGA ŠTO RADIMO I MALO UNOŠENJA DUHOVNOG REDA U SVE ŠTO RADIMO.

ZAR JE TEŠKO DA UOČI SVAKE AKTIVNOSTI ILI POSLA NA KOJI KREĆEMO – U SVESTI JASNO (a to bi mogle da budu dve-tri rečenice zapisane na papiru) FORMULIŠEMO SVOJ MOTIV I SLIKU SVOG DELOVANJA.

KAO U POUČNOM PRIMERU SA DECOM.

NASTOJEĆI DA I JEDNO I DRUGO BUDE PO BOŽANSKIM PRINCIPIMA, naravno, u onoj varijanti koju mi imamo u svesti, podrazumeva se da će se i naše shvatanje Božanskih principa razvijati sa razvojem naše svesti.

NEBITNO JE DA LI ĆE SE I TA SLIKA, I TI MOTIVI, KOJE SMO FORMULISALI-ZABELEŽILI ZAISTA PODUDARATI SA ONIM ŠTO JE REALNO (jer može biti raznih raskoraka: da zalazimo na forum da bismo dali neku lepu poruku, a neka oštra rasprava nas „usisa“, ili nas neka tuđa poruka iziritira), BITAN JE SAM PO SEBI TAJ PREOKRET, I ON MORA DA DA SVOJE POZITIVNE REZULTATE, onda kad se steknu unutrašnji uslovi.

UOSTALOM, SVAKO KO JE OTVOREN ZA EKSPERIMENTE: MOŽE DA PROBA I DA PRATI, OSLUŠKUJE SEBE SAMOG...

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 08:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MI NA OPISANI NAČIN SAMO FORMIRAMO POČETNI IMPULS. (Kao što anaser samo pokrene motor...)

Podrazumeva se da nakon toga mi upadamo u razne situacije i sve one zahtevaju različita naša reagovanja...

I ne radi se o tome da mi baš stalno budemo fokusirani na onu zapisanu sliku-motiv, sa kojima smo krenuli na neki posao, aktivnost...

JEDNOSTAVNO - MOŽEMO U OVOME PRATITI ŠTA SE REALNO U ŽIVOTU DEŠAVA.

Ako se malo usredsredimo na to, primetićemo da uvek svakoj našoj akciji prethodi makar kakava, makar vrlo nejasna slika u umu-svesti o onome gde krećemo, šta planiramo da uradimo, postoji takođe i razlog ili motiv.

Kao što je već objašnjeno - sve to funkcioniše skoro ili doslovno automatski, mi to upšte svesno i ne pratimo i prihvatamo to kao nešto što se podrazumeva.

Odlasku u prodavnicu, uzimanju knjige, uzimanju telefona da nekoga pozovemo, sedanju u fotelju da se gleda televizija... - uvek prethodi slika ili sličica u svesti, uvek prethodi i motiv: da kupimo hranu, jer treba mi ili članovi porodice da jedemo, da nešto novo saznamo, da čujemo od prijatelja neke potrebne informacije, da se malo opustimo ili da gledamo emisiju od koje očekujemo neku vrstu zadovoljstva, zabave, itd.

SLIKA-MOTIV U SVESTI SU UVEK BILI SAMO POČETNI IMPULSI DA KRENEMO (ANASER) DA OBAVLJAMO NEKU RADNJU, A ONDA, KAO ŠTO JE REČENO, MOŽEMO DA ZAPADAMO U RAZNE SITUACIJE KOJE MOGU I DA NAS SKREĆU SA PUTA, KOJE MOGU I DA NAS OMETAJU U IZVOĐENJU RADNJE. Prodavnica je zatvorena, naiđe prijatelj koji nas pozove da mu nešto hitno pomognemo, padne nam u međuvremenu na pamet da svratimo malo u park, itd. I MI ĆEMO U TIM NOVIM SITUACIJAMA DA SPONTANO REAGUJEMO U SKLADU SA NOVIM ZAHTEVIMA SITUACIJE. ALI MI ĆEMO MAKAR NEJASNO UVEK IMATI U SVESTI SLIKU-CILJ-MOTIV KOJI SU NAS POKRENULI. Zatvorena je jedna, idemo u drugu prodavnicu, prijatelj nas pozove, mi ipak prvo kupimo ono što smo hteli, pa onda idemo kod njega, itd.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 09:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NASTOJANJE DA SVESNO FORMULIŠEMO BITNE CILJEVE-SLIKE-MOTIVE ZNAČI I NAŠE STALNO MALO PREISPITIVANJE I PREUSMERAVANJE, ILI ISPRAVNO DUHOVNO USMERAVANJE.

To može da bude kao da i sami povremeno zastanemo i zapitamo se: šta to radimo, zašto to radimo?

Možda ćemo se ponekad i sami začuditi, kada zađemo u pravu sliku i prave motive koje imamo u svesti, u vezi sa onim što radimo.

Možda se mnogima dešava da po inerciji čine dosta toga što i sami mogu da shvate da je duhovno neispravnop, ali - po nekoj inerciji nisu na to ni obraćali pažnju.

KAO ŠTO JE VEĆ NAGLAŠENO - I OVDE JE BITAN NIVO SVESTI KOJI SMO VEĆ DOSTIGLI ILI KOJI ĆEMO U HODU DOSTIZATI. Da li ima zaista svesti o tome šta i zašto radimo, tj. da li ima svesti o onome što duhovno nepoželjno radimo - zavisi od razvijnosti svesti ili od usvojenosti suštinskih principa dobrog duhovnog učenja. Nezavisno do svega, ovaj model svakako može biti koristan i u tom slučaju, jer nas navodi da se malo zamislimo nad svojim ciljevima i motivima.

IMA SLUČAJEVA DA SMO SVESNI DA JE NEŠTO ŠTO RADIMO DUHOVNO NEPOŽELJNO, ALI NE MOŽEMO TOGA DA SE OSLOBODIMO... I u tom slučaju ovaj model nam može biti od pomoći. Ako volimo da gledamo televiziju, pušimo, itd. - NAJGORA VARIJANTA JE DA TO OPRAVDAVAMO, JER TIME ZATVARAMO SVOJU SVEST ZA IZMENU ONOGA ŠTO JE PO SVIM DUHOVNIM PARAMETRIMA DUHOVNO ŠTETNO. U redu je činjenica da se ne možemo osloboditi tih navika, jer neke sile u nama deluju tako da nam to ne dozvoljavaju. Ali mi možemo da formulišemo sliku-motiv tako - da dopustimo sebi otvorenost za promene, da sebi dopsutimo SVESNOST toga da se radi o duhovno štetnim navikama. DA JOŠ JEDNOM NAGLASIMO ONO ŠTO JE OČIGLEDNO - NAJGORA VARIJANTA JE DA TRAŽIMO RAZLOGE DA OPRAVDAVAMO NAVIKE KOJE NIKAKO NE IDU UZ NAMERU DA SE DUHOVNO RAZVIJAMO.

Dakle, otvorenost svesti u ovom slučaju bi bila, na primer, na ovakav način: idem da gledam televiziju (fudbalski prenos, tv-seriju...) jer mi to pričinjava zadovoljstvo, jer na neki način uživam u tome, jer mi je to vid zabave; ja ZA SADA ne mogu tome da odolim, ali ja znam da se ta moja navika ne uklapa u moja nastojanja da se duhovno razvijam, i ja bih želeo da se oslobodim te navike.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 09:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prethodni model ne znači da mi treba bukvalno svaki put kada krećemo na bilo koji sitan poslić da sednemo i da ispisujemo sliku-nameru...

U pitanju su, svakako, suštinske aktivnosti u našem životu, i u pitanju je nekakvo pravljenje našeg životnog programa ili programa duhovnog razvoja.

Jer kritična "masa" našeg vremena se svodi na uobičajene poslove i aktivnosti. Mi svakog dana: imamo odlaske na posao, imamo uobičajene poslove van radnog vremena...

Podrazumeva se da nećemo uvek iznova, uoči kretanja na svaki od tih poslova da izmišljamo i ispisujemo sliku-motiv svog delovanja. ONO ŠTO SMO U VEZI SA JEDNIM POSLOM VEĆ ZASPISALI - OSTAJE ZAPISANO, MOŽDA GA POVREMENO DOPUNJUJEMO, KORIGUJEMO, ALI - DOVOLJNO JE DA SE TOGA SAMO POVREMENO PODSETIMO...

I, KADA FORMIRAMO-FORMULIŠEMO U VEZI SA SVIM SVOJIM BITNIM POSLOVIMA I AKTIVNOSTIMA SLIKE-MOTIVE: MI VEĆ DOBIJAMO SVOJ MALI ŽIVOTNI, DUHOVNI PROGRAM, PO KOJEM DELUJEMO.

Primedba o nekakvoj "isprogramiranosti" je prosto bez osnova...

1) Kao što je već rečeno - onda kada svako od nas bude imao jasno uspostavljenu vezu sa svojim Višim Ja, neće biti potrebe za ovakvim modelom. Ako neko smatra da ima uspostavljenu tu vezu - to je stvar njegove procene, da ne objašnjavamo da je u ovim energetski napregnutim vremenima vrlo teško razlikovati glas našeg Višeg Ja od glasa našeg ega...

2) Već je naglašeno da mi ovde na duhovno ispravan način formiramo SAMO početni impuls za svoje delovanje, DODATNO - U TAJ IMPULS UGRAĐUJEMO DUHOVNO ISPRAVNU SLIKU-MOTIV. Naše delovanje i ponašanje u realnim okolnostima svakako da će spontano zavisiti od hiljadu nepredvidljivih faktora u svakoj situaciji...

3) Haotičnost u životu svakako ne može biti nekakav ideal. Zašto govorimo o Božanskom Planu?! Zato što za sve što postoji - postoji i plan razvoja. ZAŠTO BISMO SE MI IZUZIMALI OD TOG PRINCIPA? Možda osećamo da time sami sebi uskraćujemo slobodu? PA NIKO DRUGI NE FORMIRA TE PLANOVE, NEGO MI SAMI! I MI SAMI MOŽEMO DA IH MENJAMO! ALI - FORMULISANJE JASNIH PLANOVA ZNAČI UVODEĐENJE NEKAKVOG REDA U SOPSTVENI ŽIVOT, PO PRINCIPIMA KOJE MI SHVATAMO KAO BOŽANSKE, bar naše nastojanje u svesti da to učinimo, naravno, okolnosti imaju svoje sile delovanja.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jun, 2010 09:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zbog guste zavese koja razdvaja naš fizički od Viših svetova - mi nismo u mogućnosti da vidimo mehanizme međusobnih uticaja i protoka energije i informacija.

U nekim duhovnim učenjima se govori o tome da svako od nas, ko je dovoljno pročistio svoju svest - postaje provodnik Svetlosti ili energija iz Viših svetova, postaje kao nekakav emiter Svetlosti-energije u fizičkoj ravni (možda slično transformatoru, koji prima energiju visokog napona, pa je transformiše u energiju nižeg napona, koju prosleđuje na veliki broj linija nižeg napona).

Da li se i kako to dešava - mi ne vidimo, sve je prepušteno našem verovanju.

Ali, ako dopuštamo takvu varijantu: onda se podrazumeva da u svemu ovome naše ispravno usmeravanje pažnje, preko modela spiritualne pozitivizacije, svakako da se ceo eventualni proces prijema i emisije Svetlosti na fizičkom planu - samo olakšava i poboljšava.

Možda je neko spontano, i bez jasnog ličnog projektovanja - primalac i emiter Svetlosti u fizičkoj ravni, ali je sigurno sve to efikasnije ako mi svesno otvorimo kanal svoje svesti za taj proces. Možemo, na primer, krećući na svoj posao, u poziciju sigurno većina doživljava kao nimalo prijatnu i kao iznuđenu - formiramo sliku-motiv, uz ono što je svakako neophodno (zarađivanje novca za porodicu i sebe lično), prijema i emitovanja Svetlosti, kao i sliku upijanja i prerade negativne energije iz radnog okruženja u kojem se nalazimo.

KAO ŠTO JE NAGLAŠENO - MI SE NE BAVIMO TIME ŠTA JESTE, A ŠTA NIJE REALNO U NAŠEM DELOVANJU NA OSNOVU OVAKVE SLIKE-MOTIVA, SUŠTINA JE U DUHOVNO ISPRAVNO FORMULISANOJ SLICI-MOTIVU SA KOJIMA KREĆEMO NA POSAO. I da smo realno daleko od takvog delovanja na svoje okruženje - sama ova pozitivna slika, koju ubacujemo u svoju svest, može imati na nas same pozitivno dejstvo.

SETIMO SE: DECA SE NIKADA NE ZAPITAJU DA LI JE REALNO EFEKTIVNO NJIHOVO ANGAŽOVANJE NA OSNOVU SLIKA KOJE IMAJU U SVOJOJ SVESTI! ONA SA ODREĐENOM SLIKOM U SVESTI RADE, BAVE SE SVOJOM AKTIVNOŠĆU I U TOME NALAZE ISPUNJENJE.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 00:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prerada negativne energije je svakako prioritet ovih vremena.

Bilo naše lične negativne energije, bilo negativne energije koju preuzimamo od drugih.

To preuzimanje može se dešavati spontano, dok boravimo sa drugima.

Princip je da oni koji su na bar nešto višem nivou svesti preuzimaju negativnu energiju od onih koji su na nižem nivou.

A može se dešavati svesno, a to je u isceljivanju, jer se pravo isceljivanje zasniva na preuzimanju i preradi pacijentove negativne enegije.

DA SE RADI O PROCESU PRERADE NEGATIVNE ENERGIJE MOŽEMO ZNATI PO TEŠKIM PSIHOLOŠKIM STANJIMA KOJA NAS MOGU SNAĆI. Što je nekako i logično. Ne može jedan težak proces da bude propraćen našim uzvišenim i poletnim stanjem svesti.

Proces prerade negativne energije, bilo naše, bilo preuzete, mi ne možemo nikakvim psihološkim ili duhovnim „doskočicama“ da mimoiđemo, u tom smislu da se osećamo prijatno, dok taj proces traje.

Jedino što možemo, kao što je objašnjavano, da tu težinu ublažavamo, uz što više opuštanja, uz prijatnu muziku, uz boravak u prirodi. Ali, ne možemo računati da nam ti postupci sasvim ili skoro sasvim otklone teška stanja svesti. Oni nam samo mogu pomoći da svest, i pored tih teškoća, održavamo na najvišem mogućem nivou, u datom stanju.

Dakle, kada govorimo o Božanskoj slici aktivnosti koju treba da imamo u svesti, a koja se odnosi na ovakva teška stanja svesti: onda bi se ona odnosila na izuzetno važan i korisatan, i za nas, i za druge, proces karmičkog čišćenja.

Ta slika treba da se odnosi na to da mi time ispunjavamo najvažniju misiju ovih vremena: prerade energije niskih vibracija i održavanja stabilnosti u svetu u kojem se masovno produkuje negativna enegija.

PODRAZUMEVA SE DA U PROCESU PRERADE NEGATIVNE ENERGIJE MI NISMO SPOSOBNI ZA NEKAKVE POSEBNE POSLOVE NA FIZIČKOM PLANU. Kao što je već rečeno – oni koji se nalaze u procesu prerade svoje ili tuđe negativne energije, svoje praktične delatnosti moraju da svode na minimum, na neophodni minimum. Proći će sve ovo, imaće dovoljno vremena dovrše svoje započete, pa prekinute poslove. Prioritet je u preradi negativne energije.

S obzirom na sve ovo, treba da sledi i naša organizacija vremena i aktivnosti. Većina nas u delu obaveznog radnog vremena dolazi u kontakt sa većim ili velikim brojem ljudi. To su situacije u kojima preuzimamo negativnu energiju od drugih. Tj. mi možemo ima, u spiritualnoj poyitiviyaciji, bar oni koji u duši osećaju takav zov, kao sliku: našeg preuzimanja teških energija od drugih ili iz okruženja u kojem se, dok obavljamo svoju profesionalnu delatnost, nalazimo; jer i svaki prostor, nezavisno od ljudi, ima takvu energiju.

TAMO, na poslu, SE,DAKLE, ODVIJA PROCES PREUZIMANJA NEGATIVNE ENERGIJE.

Kod kuće bi trebalo da pokušamo da što više vremena provodimo u opuštanju, u bilo kojem vidu opuštanja, na koji smo navikli (naravno, od ovoga se izuzima televizija).

TU SE ODVIJA PROCES PRERADE NEGATIVNE ENERGIJE.

Kao što je već rečeno: ne možemo računati na to da ta prerada prolazi u nekom lagodnom i prijatnom stanju, NAPROTIV!

ŠTO SE U TOJ PRERADI NEGATIVNE ENERGIJE LAKŠE I BRŽE VRATIMO U „NORMALU“, TO ZNAČI DA SMO MANJE NEGATIVNE ENERGIJE „POKUPILI“. I SUPROTNO. Ko se teže u ovim vremenima oseća, a nalazi se na duhovnom Putu – to u većoj meri učestvuje u procesu prerade negativne energije, bilo svoje, bilo preuzete. Što se neko lakše i normalnije oseća – manje učestvuje ili: manje je dozvolio da se taj njegov proces aktivira.

Onda, kad je čovek van procesa prerade negativne energije, onda ima volje i snage za praktične poslove. SVI ONI KOJI SU U OVIM VREMENIMA PUNI RADNOG ELANA – SASVIM SIGURNO SU VAN TOG PROCESA. Naravno, nije samo po sebi loše biti van tog procesa, možda je nekome takva karmička pozicija. Samo ukoliko fokusiranjem na umnožavanje iluzija, kroz rad sa verdnostima starog sveta, ne suzbija u sebi te procese.

Dakle, primena opisanih obrazaca spiritualne pozitivizacije ne znači formiranje nekih slika punih našeg poleta i snage. DOĆI ĆE NA RED I TAKVE SLIKE, U NEKIM URAVNOTEŽENIJIM VREMENIMA, KADA SE OSTVARI PREVAGA SILA SVETLOSTI. ZA SADA – OSTAJE KAO VRHUNSKA MISIJA: PRERADA NEGATIVNE ENERGIJE, I NAŠE LIČNE, I PREUZETE.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 00:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Negde je rečeno: ne postoje posebna pozitivna i negativna energija. Mi ih tako vidimo ili shvatamo, no, možda bi bilo preciznije govoriti o energiji visokih i niskih vibracija. Energija visokih vibracija bi bila, po našem uobičajenom nazivu – pozitivna, niskih vibracija – negativna.

Mi svi dobijamo Božansku energiju, na osnovu nje postojimo.

Na osnovu KVALITETA naših dela, misli i osećanja – dešava se proces davanja „pola“ (pozitivno-negativno) energiji, odnosno dešava se proces snižavanja, održavanja na istom nivou ili povišavanja vibracija Božanske energije koju dobijamo.

Dela, misli i osećanja koji nisu u skladu sa Božanskim Zakonima – snižavaju vibracije energije koju dobijamo i ona ostaje kao energetsko opterećenje na Zemlji, u našoj podsvesti ili auri, u okruženju u kojem se nalazimo.

Energija dela, misli i osećanja koji su u skladu sa Božanskim Zakonima – „ISPARI“ iz fizičkog sveta, akumulira se kao blaga karma u našim višim telima, koja, naravno, nisu i ne mogu biti u fizičkoj sferi, uz nas, kao fizički deo nas.

I po analogiji sa fizičkim zakonima: da bi se bilo šta menjalo – treba ulagati energiju. Energija niskih vibracija, negativna energija, ne može se neutralizovati, prerađivati, tj. ne mogu joj se povišavati vibracije – BEZ IKAKVIH ULAGANJA, DAKLE – BEZ ULAGANJA ENERGIJE. Opet, po analogiji sa fizičkim zakonima: vibracije energija niskih vibracija mogu se menjati, povišavati – „bombardovanjem“ energijom viših vibracija, dakle – Božanskom energijom koju svako od nas dobija.

Kao što je već objašnjavano: povišavanje vibracija planete provociralo je energije niskih vibracija u nama, u našoj auri, podsvesti. Te energije su počele da izbijaju u svest. Krenuli su razni vidovi muka, spoljašnjih i unutrašnjih. SMIRENIM SUOČAVANJEM sa tim mukama: ide proces „bombardovanja“ tih energija niskih vibracija – Božanskom energijom koju stalno dobijamo.

Dakle, onda kada se smireno suočavamo sa tim mukama, uz opuštanje, mi svoju energiju usmeravamo na neutralizovanje tih teških energija, povišavanje njihovih vibracija. Tek tada mi te energije „oslobađamo“ okova materije i one mogu da odu u Više svetove, u naša viša tela. Zato je svaki čin prerade teških energija – Božanski posao.

ŠTO VIŠE TIH TEŠKIH ENERGIJA IZBIJA NA POVRŠINU, ŠTO VIŠE TIH TEŠKIH ENERGIJA PREUZIMAMO IZ OKRUŽENJA – TO JE POTREBNO DA VIŠE SVOJE ENERGIJE ULAŽEMO U NEUTRALIZOVANJE, U POVIŠAVANJE VIBRACIJA TIM TEŠKIM ENERGIJAMA. TO ZNAČI DA TAKVA OSOBA NEMA VIŠE, KAO NEKADA, ENERGIJE ZA BILO KAKAV DRUGI RAD. ONA MORA SVE DA OSTAVI NA STRANU I DA SE POSVETI SAMO ULAGANJU SVOJE ENERGIJE U NEUTRALIZOVANE SOPSTVENE ILI PREUZETE NEGATIVNE ENERGIJE.

Ukoliko neko, što je u ovim vremenima verovatno masovna pojava, zbog toga što su mu vrednosti starog sveta još uvek veliki pokretači na delovanje, to on i dalje sa nesmanjenim intenzitetom napore ulaže u poslove u koje je svoju energiju ulagao i pre ovih vremena, pre povišavanja vibracija Zemlje. On, naporom volje, pomoću lekova, itd. – samo prigušuje izbijanje teških energija i fokusira se na svoje poslove, kao i nekada. Energiju koju dobija od Boga – ulaže u te poslove, naravno da je ne može paralelno ulagati i u te poslove, i u neutralizovanje negativne energije. Negativna energija mu ostaje neprerađena.

TO SUZBIJANJE TEŠKIH ENERGIJA NEĆE MOĆI DA TRAJE U NEDOGLED! KOD SVIH KOJI SUZBIJAJU NEGATIVNE ENERGIJE U SEBI, KOJI, DAKLE, U OVIM VREMENIMA SASVIM NORMALNO ŽIVE I RADE, KAO I NEKADA (U JEDNOJ OBJAVI SE NE KAŽE UZALUD: „NIJE NORMALNO U OVIM VREMENIMA OSEĆATI SE NORMALNO!“) – SUOČIĆE SE U JEDNOM TRENUTKU SA PRAVOM ERUPCIJOM TIH ENERGIJA, TO JE PROCES KOJI MOŽE BITI STRAŠAN I NEKONTROLISAN, KAO PRAVI VULKAN.

TAKO DA JE JASNO ZAŠTO ONI, KOJI SU SE PREPUSTILI OVOM PROCESU PRERADE NEGATIVNE ENRGIJE, SVOJE ILI PREUZETE IZ OKRUŽENJA – NITI IMAJU VOLJE, NITI SNAGE DA RADE I STVARAJU KAO NEKADA. I BIĆE IM TAKO – SVE DOK SE NA ZEMLJI NE OSTVARI PREVAGA SILA SVETLOSTI. POSLE TOGA ĆE SE ONI VRATITI U SVOJE NEKADAŠNJE RADNO STANJE, A TADA ĆE POČETI „NOĆ DUŠE“ ZA SVE ONE KOJI SE DOTLE NE PREPUSTE UNUTRAŠNJEM PREOBRAŽAJNOM PROCESU.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 00:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 08:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(Iz duhovnih učenja)

1) Nikada Visoka Bića Svetlosti nisu čovečanstvo ostavljala sebi samom. To je velika iluzija ljudske svesti, da je čovečanstvo sposobno da se samo po sebi razvija, po svojim zakonima, odvojenim od Zakona ove vaseljene.

2) Jedan od principa tog Zakona je da oni, koji su postigli veće uspehe na putu evolucije – pomažu onima, koji su postigli manje uspehe. Zato Visoka Bića Svetlosti pomažu čovečanstvu.

3) Taj princip treba da slede i oni ljudi, koji smatraju da su postigli veće uspehe na svom duhovnom putu.

4) Ljudima, koji teže duhovnosti, čini se da služenje evoluciji podrazumeva u delovanju nešto visoko i radosno, da uznosi ljude na nekakav pijedestal, za koji se zaslužuje lovorov venac. To je zabluda. U 99% slučajeva i rad Visokih Bića Svetlosti, i njihovih saradnika na Zemlji podrazumeva običan, svakodnevni, rutinski rad, za sadarnike na Zemlji to je najčešće težak i neprijatan rutinski rad.

5) U takvom radu na Zemlji dolaze do izražaja postojanost i snaga težnje duhovno ispravno postavljenom cilju služenja evoluciji.

6) Baš kao što i običan neduhovni rad na Zemlji najčešće podrazumeva svakodnevnu radnu rutinu. UZ VELIKU RAZLIKU U MOTIVIMA. 99% ljudi na rad pokreće želja da zarade novac. A samo jedan posto, pa čak i manje, onih koji su u svojoj svesti već dostigli sledeći stepen evolucije – ispunjava svoj posao, bar u svesti i u svojim namerama (jer još na Zemlji nema fizičkih uslova da se to bukvalno i realizuje), za Opšte Dobro, za celo čovečanstvo, i u ime Služenja celom Životu.

7) TA RAZLIKA U MOTIVIMA DOVODI DO TOGA DA JE MASA LJUDI UVUČENA U KARMIČKI OPTEREĆUJUĆU DELATNOST, dok saradnici Visokih Bića Svetlosti na Zemlji stvaraju blagu karmu, koja se upravo može iskoristiti za regulisanje procesa evolucije na Zemlji.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(Iz duhovnih učenja)

8) Čija svest nije bliska duhovno ispravnim idejama o odnosu prema radu – sve prethodno je potpuno neodstižno i čudno (kao fantazije).

9) Princip je: MOTIV, KOJI LEŽI U OSNOVI TRUDA LJUDI – MENJA DUHOVNI REZULTAT ULAGANJA NAPORA.

10) „38. Jer kako što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onoga dana kad Noje uđe u kovčeg,
39. I ne osjetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak sina čovječijega.
40. Tada će biti dva (dvojica) na njivi, jedan će se uzeti, a drugi će se ostaviti.
41. Dvije će mljeti na žrvnjevima, jedna će se uzeti, a druga će se ostaviti.“ (Jevanđelje po Mateju, 24)

11) Rezultat truda nekih ljudi je upravljen na umnožavanje iluzija, i u tom slučaju oni u svojoj svesti još nisu spremni da pređu na novu etapu spirale evolucionog razvoja. Drugi svojim trudom utvrđuju Novi Život, novu etapu evolucionog razvoja, i oni su spremni za tu etapu. Njihova svest je sazrela za prelaz na novu etapu evolucije.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 14:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mada je ovde tema spiritualna pozitivizacija – ipak, evo i vesti koja po sebi ne predstavlja “pozitivizaciju”, ali se uklapa u objašnjenja koja su davana u ovoj temi: depresija može da bude znak početka izbijanja teških energija iz podsvesti, čovekove paralisanosti tim energijama, BAŠ ZATO POTREBNO JE IMATI U SVESTI ISPRAVAN KONCEPT – KAKO SE POSTAVITI PREMA TOM PROCESU. Jedan od pomoćnih metoda je i spiritualna pozitivizacija, kroz sliku o pomirenom suočavanju sa izbijanjem teških energija iz nas, uz stav da se radi o korisnom procesu, koji vodi čišćenju i razvoju svesti, i uz promene u svesti, vezane za postavljanje novih životnih vrednosti i ciljeva, novih ciljeva i motiva vezanih za rad i bilo koji vid angažovanja u životu.

Depresija će do 2030. postati vodeći zdravstveni problem

Depresija i njoj slični psihički poremećaji zauzeće do 2030. vrh liste zdravstvenih problema koji pogađaju svetsko stanovništvo, ostavljajući iza sebe kardio-vaskularna i maligna oboljenja, upozoreno je juče na kongresu Svetske psihijatrijske asocijacije u Sankt Petersburgu.
Ovaj naučni forum se prvi put održava u Rusiji, a ovogodišnja tema su "Tradicija i inovacije u psihijatriji", prenela je agencija Itar Tas.

Član Izvršnog odbora Svetske zdravstvene organizacije, profesor iz Švajcarske Norman Sartorijus, saopštio je da se procenjuje da 150 do 200 miliona u svetu sada pati od različitih formi depresije.

"Ova patologija dobija sve masovnije razmere, bez obzira na socijalni ili ekonomski sistem ovog ili onog društva", rečeno je na konferenciji za novinare.”
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 17:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(Iz duhovnih učenja)

12) Dakle, sa duhovnim razvijem menja se i svest ljudi, i njihov odnos prema radu, mada u svesti mnogih koji se bave duhovnošću to još uvek nije povezano (odnos prema radu i nivo razvijenosti svesti).

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 17:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

13) Visoka Bića Svetlosti procenjuju, između ostalog, i na osnovu odnosa svakoga ko dolazi u dodir sa pravim, najboljim duhovnim učenjima i sa najčistijim duhovnim informacijama – nivo razvijenosti određenog društva i njegovu sposobnost sleđenja daljoj evoluciji.

14) Ko se kritički odnosi prema najboljim duhovnim učenjima i najčistijim duhovnim informacijama – praktično je glasao protiv nove Božanske mogućnosti i protiv evolucije.

15) Naravno, svako ima slobodu izbora i procene svega, pa i duhovnih učenja i duhovnih informacija, ali – unutrašnje neslaganje sa najboljim duhovnim informacijama, neprijemčivost za njih, upravo sami po sebi odražavaju nečiji nivo svesti, otuda i mogućnost da se na osnovu toga procenjuje stanje (nivo) svesti ljudi i ljudskih zajednica.

16) To ne znači da treba slepo verovati u duhovna učenja i duhovne informacije. Ali znači dovoljno jaku Veru, i dovoljno jasno oslanjanje na glas svog srca (na svoje duhovno čulo) – na osnovu čega se neko priklanja pravim spoljašnjim izvorima duhovnih informacija, tako da on više ne traži spoljašnje dokaze o istinitosti i ubedljivosti tih informacija.

17) Sve je isprepleteno u fizičkom svetu. Pa tako upravo karmički dugovi i zamagljuju dobru duhovnu procenu ljudi, uvlače u stanja sumnje, neuverenosti i straha, u vezi sa pravim duhovnim informacijama. Dakle, i ovde je, kao i u mnogo čemu drugom – ključno karmičko rasterećivanje ili prerada negativne karmičke energije.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 23:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poslednja poruka Visokih Bića Svetlosti (1)

„Mnogi od vas u vreme svog noćnog sna dolaze u naš svet i kontaktiraju sa nama. I, iako vi posle buđenja zaboravljate naše pouke, one ipak znače za vašu dušu osetnu podršku u ovo teško vreme.

Duše mnogih od vas ne izdržavaju ili vrlo teško izdržavaju to što se dešava oko vas u životu. I onda, kada vi dolazite k nama u toku sna, obično se žalite na vaš život i molite nas da vas uzmemo iz utelovljenja. Mnogobrojne duše, najsvetlije i najčistije duše, nikako ne mogu da se prilagode stvarnosti koja ih okružuje na fizičkom planu, i njihove duše podsećaju na ruže uronjene u blato.

Mi veoma dobro shvatamo vaše stanje. Ipak, takvo je stanje sveta sada, da se najbolje duše osećaju u vašem svetu kao pritisnute i pridavljene, i ne žele da žive. U isto vreme dok oni ljudi, koji nisu obremenjeni velikim vrlinama, odlično se osećaju u toj situaciji, koja ih okružuje.

Voljeni, vaše duše su preuzele na sebe teško breme utelovljenja u ovo za Zemlju složeno vreme. I mi samo možemo da vam to napomenemo i da kažemo reči utehe... Ali, vama predstoji da produžite da ispunjavate vašu misiju. Svako od vas nam je drag, i ta posebna veza sa nama uvek će vam ukazati pomoć u trenutku kada vam se bude činilo da više nemate snage i mogućnosti da izdržite grubosti i neznanje oko vas.

U najtežim trenucima vašeg života nađite u sebi snage, da uđete u misaoni kontakt sa nama. Jednostavno, pomislite na nas, na sveca ili na duhovnog učitelja među nama, prema kojem osećate posebnu naklonost. Mi ćemo nastojati, koliko možemo, da vam olakšamo energetsko breme. Tako da možete da idete dalje kroz život i da ispunite svoje Služenje do kraja."

Poslednji izmenio plavizrak dana 11 Jun, 2010 23:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Jun, 2010 23:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poslednja poruka Visokih Bića Svetlosti (2)

Vaše Služenje je – da slušate podsmehe onih koji vas okružuju, da podnosite svu grubost, koja caruje oko vas. Ipak, voljeni, ne treba da zalazite u osudu. Mi vas učimo sastradanju sa dušama mnogih ljudi, koji su potpali pod vlast iluzije. Žeđ za lepim, koja postoji u dušama mnogih ljudi, a ne nalazi prekrasne obrasce u svetu koji ih okružuje, dovodi do unutrašnjeg nesklada i izliva se u bunt, koji se ispoljava kroz štetne navike, što nije ništa drugo, do težnja da unište sebe.

Vama svima nedostaje ljubavi i harmonije. Nekada ste vi svojim postupcima stvorili za sebe lošu karmu i sada žanjete njene plodove. Voljeni, ako nas sada čujete, ako se vaša duša odazove na naše reči, molimo vas, shvatite, da je sva težina toga, što je palo na vašu sudbinu, stvoreno je od strane vas samih, vašim neispravnim postupcima u prošlosti. Zato mi i ne prestajemo da vam govorimo o shvatanju sopstvenih prošlih pogrešnih postupaka.

Samo što vi uspete da prihvatite unutar vas da je sve, što se sa vama dešava, bilo stvoreno od strane vas samih, vi ćete stati na taj put, koji je jedino ispravan, i ako vi uporno budete sledili taj put, to će vas on izvesti iz ćorsokaka nezadovoljstva životom, odsustva želje da živite. Vi ćete osetiti razliku između tog života, koji vas okružuje, i tog života, koji je za vas predvideo Bog. Vi ćete moći da nalazite u životu koji vas okružuje ono pravo i prekrasno, što postoji, ali što vi ne primećujete, zato što se uporno upravljavate tamo, kuda vas usmeravaju vaša sredstva masovnih informacija."

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 15 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZDRAVLJE MISLI I EMOCIJA 60 jasna 36277 28 Apr, 2011 15:19 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 30723 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 254051 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15846 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRIČA O ZENU 69 Vera Bojičić 32330 25 Feb, 2010 13:32 pm
slobadidi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5798 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6619 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)