SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 08:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

33) I uvek će zapitati, u slučaju iskrsavanja bilo kakvog globalnog problema: šta svako kao pojedinac može da učini, da se problem otkloni.

34) I uvek će biti spremni da upute poziv Visokim Bićima Svetlosti, da iskoriste njihov tok života – za pomoć legionima Svetlosti.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 08:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

35) Pravo učenje i usvajanje duhovnih načela odvijaće se, dok se svest ljudi ne izdigne na viši nivo, tako da imaju direktnije unutrašnje kontakte sa Znanjem i Istinom - kroz stotine varijacija i ilustracija iskazanog istog kruga suštinskih ideja. I to će biti put laganog usvajnja tih načela i njihovog stabilizovanja u svesti ljudi.

Jer svaka nova varijacija ili ilustracija iste duhovne ideje - može značiti i navođenje onih koji žele da uče, na novi krug suočavanja sa tom idejom, novi krug na spirali usvajanja znanja može značiti i otvoreniju ili spremniju svest za prihvatanje te ideje, može značiti zanimljivost sagledavanja iste ideje iz nekog drugog ugla, u nekim drugačijim učenikovim životnim okolnostima, u situaciji njegovog stečenog novog životnog iskustva, koje možda baš može biti vezano za tu ideju.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
MEDUZA
Tragalac

Pridružio: 27 Maj 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 12:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

,,21) Zamislimo takav planetarni poremećaj, u kojem su, izolovano od dejstva na druge tehnološke sfere – onemogućene produkcija i emitovanje tv-signala, te stanu sve televizije na svetu, svi televizori na svetu! "

TTTTOOOOOOOOOOOO , YES, GLASAM ZA OVO , STO PRE TO BOLJE !!!

Ovo bi bila konkretna akcija BICA SVETLOSTI , Dajem svoju energiju iz srca ovoj ideji Srce si!

Ja vise ne mogu podneti ni 5 min. vibracije televizora , kad je ukljucen (majka) , sve me boli po telu,makar kakve stvari da se emituju na njemu.
Kad sam sama kuci , onda je raj,zato sto NIKAD ne ukljucujem TV, vec samo slusam odabranu muziku.
Smatram da TV jako trosi nasu zivotnu energiju i tu je i ostajanje do kasno uvece zbog njega, pa se ujutro probudimo umorni umesto odmorni.

Isto osecam negativno vibracije kucnog svetla,pa kad ne moram ne ukljucujem svetlo,moze neko malo stranicno svetlo ili sveca. Laughing
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

36) I uvek će se naći dobrovoljci-„volonteri“, koji su spremni da prodemonstriraju novi nivo svesti, svesti sve slabije i slabije vezanosti za fizički i astralni plan, svesti u kojoj je sve veća spremnost i sposobnost za saradnju sa Višim Svetovima.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

37) Dotle, dok se ne uđe u zonu tih mogućnosti, oni koji se duhovno trude – mogu biti ponosni, jer im Visoka Bića Svetlosti zavide na jedinstvenoj poziciji: pošto od njihove sposobnosti, da drže svoju svest u čistoti i na najvećoj za njih mogućoj visini, da ostvare sazvučje sa Višim Svetovima, zavisi budućnost planete, zavise milioni duša, koje su ogrezle u iluziji i ne vide svitanje.

38) Visoka Bića Svetlosti poručuju: „Pokažite primer! Budite hrabri, budite izdržljivi, budite snalažljivi! Pronađite načine, koji će očarati i povući milione ljudi na novi nivo svesti. Zazvučite na najvišoj noti! Budite primer! Mi vas zovemo u budućnost!“

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

39) Jer i sada na Zemlji su inkarnirane mnoge svetle duše, koje su dolazile u inkarnaciju mnogo puta, u najkritičnijim momentima istorije Zemlje. I sada se ponovo od njih traži naprezanje svih njihovih sila i mogućnosti.

40) Ni te duše nisu svesne, ne sećaju se toga. Možda su mnogi, koji se upoznaju sa ovakvom informacijom – upravo takve svetle duše. Nezavisno od toga da li realno jeste ili nije, svako, ko se upozna sa ovom informacijom, treba da se duhom osokoli i da podigne svoj pogled iznad iluzije koja ga okružuje, kao da baš on jeste takva duša.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

41) Zamislimo da smo u ružnom snu. Proći će noć, ponovo će sijati sunce, i na dnevnoj svetlosti svi naši noćni strahovi i košmari pokazaće se nerealnima. Mi se nalazimo u snu. Mi smo uronjeni u san iluzije... Treba napregnuti sve snage i sposobnosti i napraviti korak napred. Ka buđenju...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

42) Ljudima će postajati sve očiglednije, takoreći neposredno vidljivo – kako se razgradnjom negativne karmičke energije stvaraju sve povoljnije, prijatnije životne okolnosti. A ta promena neposrednog viđenja će biti omogućena time što će se u ovim direktnim prelomnim vremenima razgarditi velika količina svih vrsta karmi koje nisu lične: porodične, karme zemlje, planete...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

43) Ideja o viteškoj borbi i o Ratnicima Svetlosti biće „u opticaju“ još neko vreme, dok se ne ostvari potpunija prevaga Sila Svetlosti, onda, kada minu baš energetski kritično napregnuta vremena – i ta ideja više neće biti aktuelna, jer će sva dešavanja ići znatno laganijim tokom, nego što je to sada i u skoroj budućnosti slučaj. Ali, i dok bude „u opticaju“, ideja o Ratnicima Svetlosti nadalje odnosiće se na sopstvenu unutrašnju borbu, borbu na suptilnijem planu, borbu protiv sopstvenih tamnih misli i osećanja, protiv negativnih stanja svesti.

44) Ovakva postignuta konačna pobeda na suptilnijem planu – neminovno će se, pre ili kasnije, prelizi, izliti na materijalnu ravan postojanja, počeće da preobražava fizički plan, najpre najuže životne okolnosti onoga ko je odneo opisanu unutrašnju pobedu, a onda i šire okolnosti u kojima živi.

45) Ovakva SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA je jedan vid, metod borbe protiv negativnih misli, slika, ideja...

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

46) U ovoj slici-metafori borbe nije nam potrebno ujedinjavanje sa drugim borcima. Ne samo zato što je ovo lična unutrašnja borba, već što su svi koji se na ovaj način bore – međusobno povezani na suptilnijem planu i na tom planu svi zajedno čine jaku vojsku Svetlosti, ma koliko na fizičkom planu bili izolovani i usamljeni, na suptilnijem planu su nepobedivi i neranjivi, sve dok čuvaju, održavaju svoju svest na Božanskom nivou.

47) I, sve što se traži od ovih sadašnjih boraca Svetlosti je – da se odenu u Božansku svest i da ne gube svoj najviši nivo svesti u toku celog dana, i iz dana u dan.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

48) Nekima su ove metafore strane, u banalnostima svakodnevnog teškog života, nekome su upravo uzvišena i nadahnjujuća vizija. Onda se prvi u svojim duhovnim nastojanjima usredsređuju na sliku unutrašnjeg osposobljavanja za praktično preobražajno delovanje u svetu, drugi – na romantičarsku sliku borbe na suptilnijim planovima. Efekat je isti, sa drugačijim uglom posmatranja.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
,,21) Zamislimo takav planetarni poremećaj, u kojem su, izolovano od dejstva na druge tehnološke sfere – onemogućene produkcija i emitovanje tv-signala, te stanu sve televizije na svetu, svi televizori na svetu! "

TTTTOOOOOOOOOOOO , YES, GLASAM ZA OVO , STO PRE TO BOLJE !!!

Ovo bi bila konkretna akcija BICA SVETLOSTI , Dajem svoju energiju iz srca ovoj ideji Srce si!

Ja vise ne mogu podneti ni 5 min. vibracije televizora , kad je ukljucen (majka) , sve me boli po telu,makar kakve stvari da se emituju na njemu.
Kad sam sama kuci , onda je raj,zato sto NIKAD ne ukljucujem TV, vec samo slusam odabranu muziku.
Smatram da TV jako trosi nasu zivotnu energiju i tu je i ostajanje do kasno uvece zbog njega, pa se ujutro probudimo umorni umesto odmorni.

Isto osecam negativno vibracije kucnog svetla,pa kad ne moram ne ukljucujem svetlo,moze neko malo stranicno svetlo ili sveca. Laughing

Ovo je samo pretpostavka, da bismo zamislili kakav pozitivan duhovni preokret na planeti bi nastupio kada bi ljudi bili uskraćeni za postojanje televizije.

Bića Svetlosti to ne mogu učiniti, jer oni ne mogu delovati protiv slobodne volje ljudi.

Ono što se na kosmičkom nivou može učiniti je da se ubrza vraćanje karme za aktuelno ulaganje energije u teške iluzije.

Kataklizmička dešavanja na Zemlji nisu uticaj na slobodnu volju ljudi, već upravo to - vraćanje planetarne karme.

Kada je televizija u pitanju: scenario koji je realniji je - da nekontrolisano "konzumiranje" dovede do toga da se ljudima "zgadi" televizija, kao što se nekome zgadi hrana od "prežderavanja".

Ovo što si opisala kao svoje iskustvo: približno je slično kod svih kod kojih je nekim unutrašnjim tokovima došlo do "raskida" sa televizijom. I ja se sećam, u početnim fazama tog procesa, neke vrste bola u svesti, pri gledanju televizije. Zanimljivo je da tada nisam znao za stavove iz duhovnih učenja o tome, sve se samo od sebe dešavalo, u meni kao da su spontano delovale sile koje su me odbijale od televizije.

I u mom stanu, u jednoj sobi, ponekad trešti televizor, za dve osobe koje su van ove "priče". U toku zime vrata moraju da budu otvorena, zbog grejanja, te je tada zaista strašno, kao da neko uključi gong koji bije po ceo dan. Leti je podnošljivije...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 18:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Nazad na vrh »
sale
Tragalac

Pridružio: 31 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Jul, 2010 02:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U sve ovo sem karme verujem a u karmu nije verovao ni otac Tadej, indijsko njesra da je trebalo rodio bi se u bengalu ili mumbaju a ne tu gde sam. To gde sam bio sta sam bio i dal sam uopste bio ne znam a i bas me zabole i jos treba da odgovaram za to hau jes nou prvi sam u redu za otplatu karme samo ne znam dal kod findomestika ili hypo alpe adria tu bi mi neko mogao pomoci savetom.

Nece biti, zivot je sad i ovde i za sve sto nam se desava se mozemo zahvaliti sopstvenoj i kolektivnoj svesti. Jedino sto bi se moglo nazvati karmickim su karmicka stanja izazvana krsenjem univerzalnih kosmickih zakona iliti egregora. Da nema nekih opstih kosmickih zakona bio bi opsti haos iz koga se po teoriji verovatnoce nista smisleno ne bi moglo izroditi sem mozda crne materije koja zauzima dobar deo kosmickog medjuprostora a ne pokazuje nikakve znake organizacije ni tek svesnosti, nema tu mesta za jadnu karmu.

Ovaj svet je dovoljno truo i bez karme samo nam jos to fali a i ovako smo propali.

Ono sto moxemo uciniti je pozitivno razmisljnje i delanje i to na sveukupnom planetarnom niveu.

Iz iskustva znam kako se vracaju pozitvne ili negative misli i dela i posto ovo vreme osecam kao prelomno bolje budi dobar jer neces imati vremena za popravni.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 03 Jul, 2010 08:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

49) Onih, koji se u ovim vremenima osećaju kao bele vrane u svetu koji ih okružuje, koji marljivo stiču bogatsvo svog duhovnog iskustva – biće sve više, i onda kada ih bude sve više, udruženim naporima će se nadalje sve lakše postizati i ostvarivati. Suština je da ove sadašnje „bele vrane“ izdrže u ovim sadašnjim energetski najnapregnutijim vremenima. Srećom – takvi su svesni svoje misije, i teškoće aktuelnog trenutka samo su prilika da se prekali njihova postojanost.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 24 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZDRAVLJE MISLI I EMOCIJA 60 jasna 35187 28 Apr, 2011 15:19 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 29966 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246453 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15270 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRIČA O ZENU 69 Vera Bojičić 31030 25 Feb, 2010 13:32 pm
slobadidi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5647 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6409 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)