SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Okt, 2010 18:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li je kucnuo čas za neku novu fazu?

Delovanja ovde na forumu.

Tek će mi se pokazati.

Svakako ću pokušati.

Ja sam u zoni između \"Depresija Foruma\" i \"Objava\", već sam objašnjavao zašto, objašnjenje proizilazi iz cele teme \"Muke Doba preobražaja\".

Tamo (na \"Depresija Forumu\") sam došao do modela suočavanja sa mukama koje nas snalaze, DO IZLAZNOG MODELA, koji se temelji na iskustvima linije koja ima autosugestiju u osnovi, kao najjednostavniji vid, pa nadalje kroz praktično komplikvanije razrađen način u radovima i delovanju mnogih teoretičara i praktičara ove linije: Od E. Kuea, preko P. K. Žagoa do Dž. Marfija (da zaobiđemo one koji su bili usmereni isključivo ka zapadanjačkim vrednostima, kao Karnegi).

Objašnjenja najaktuelnih kosmičko-duhovno-planetarnih dešavanja, ali i ne samo najaktuelnijih, biće ovde davana kroz taj model.

Ko je eventualno zainteresovan da ga malo bolje upozna, može da ode na temu \"Depresija i duhovni rast\", počevši od strane:

http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=11902&st=345

Naravno, ova tema (ovde) se može pratiti i bez toga!
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Okt, 2010 18:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zemlja i mi sa njom – u više dimenzije

Imam u svom polju svesti transformaciju Zemlje iz treće u četvrtu dimenziiju, raduje me da učestvujem u mogućnostima koje za duhovni rast pruža povišavanje frekvencija Zemlje, i naša mogućnost prilagođavanja povišenim frekvencijama Zemlje.

Vidim ljude koji su pratili Zemlju u njenom povišavanju frekvencija, koji će zajedno sa Zemljom preći u višu dimenziju postojanja. Trenutak koji nas raduje.

Puno je tu neizvesnosti, sva dešavanja pažljivo prate i Bića Svetlosti iz Viših dimenzija postojanja, jer se to sada nikada nije desilo, da vide kako smo se suočili sa svim iskušenjima ovog prelaska. Mi ćemo poneti sa sobom svoja emocionalna tela, sa još sasvim nerazrešenim emocionalnim problemima, koja ćemo morati da procesiramo i raščistimo (mnogi sada to uveliko već čine, kroz svoj Put patnje). Oni među nama, koji su već ušli ili velikim delom prošli kroz ovaj proces, biće „asistenti“, usmerivači onima koji još nisu ni zakoračili u ovaj proces, ili ih je on samo sporadično „zakačio“.

Svesni smo kosmičke perspektive: ono sto mi učimo-budemo naučili u ovom procesu čišćenja i duhovnog uzdizanja (u procesu prelaska Zemlje u četvrtu i petu dimenziju) biće ugravirano u istorijske knjige univerzuma tako da mnogi drugi mogu naučiti iz našeg iskustva.

Indukcija pozitivnog stanja svesti

Transformacija Zemlje iz treće u četvrtu i petu dimenziiju,
raduje me, kao i moja mogućnost za duhovni rast,
mogućnost prilagođavanja povišenim frekvencijama Zemlje.

Ljudi koji su pratili Zemlju (povišavanju frekvencija),
zajedno sa Zemljom prelaze u višu dimenziju postojanja,
trenutak radosti.

Neizvesnosti ovog procesa,
to se još nije desilo u Postojanju,
pažljivo nas prate Bića Svetlosti iz Viših dimenzija,
kako se suočavamo sa svim iskušenjima.
Ponećemo sa sobom svoja emocionalna tela,
sa još sasvim nerazrešenim emocionalnim problemima,
njih ćemo procesirati i raščistiti
(mnogi sada to uveliko već čine, kroz svoj Put patnje).

Oduševljenost kosmičkom perspektivom:
ono sto mi učimo-budemo naučili u ovom procesu
čišćenja i duhovnog uzdizanja
(u procesu prelaska Zemlje u četvrtu i petu dimenziju)
biće ugravirano u istorijske knjige univerzuma
tako da mnogi drugi mogu naučiti iz našeg iskustva.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Okt, 2010 18:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tj. evo bar okvirno o kakvom saznajnom modelu se radi:

Citat:
Stoga, da se podsetimo modela:

1) mi formulišemo, najkraće što je to moguće, pozitivnu sliku psihološkog ili stanja svesti, na osnovu nekog problema koji nas muči, na osnovu ciljeva koje sebi postavljamo, itd; to je deo koji je za naš svesni deo ličnosti, i svesni deo ličnosti ga formira;

2) onda iz toga izvučemo neku vrstu malog rezimea, sa idzvojenim ključnim rečima i stavovima;

3) potom, u stanju opuštenosti, način koji smo proverili da je za nas lično najbolji (relaksirajuća muzika, ležeći stav...), idemo lagano, red po red, na kratko se usredsredimo na svaki red u rezimeu;

4) ovde dopuštamo da nam u mašti iskrsavaju pozitivne slike, ako ih ima, odnosno - blago pokušavamo da sebi, u svojoj mašti, dočaramo osećanja ili psihološko-stanje svesti, koje je označeno svakim redom u rezimeu.

5) nastojimo da sve to izvodimo kao nešto prijatno i lagodno, dakle - bez unutrašnjeg naprezanja.

VREMENOM SVAKO MOŽE DA NAPRAVI SVOJ SPEKTAR TAKVIH OBRAZACA.

1) JEDNA GRUPA TIH OBRAZACA MOŽE DA SE ODNOSI NA PRERADU SVIH NAŠIH LIČNIH PROBLEMA, OD NAJAKUTNIJIH, DO ONIH KOJI SE POVREMENO JAVLJAJU.

2) DRUGU GRUPU BI ČINILI OBRASCI OPŠTIJEG TIPA, KAO POZITIVNA SAZNANJA KOJIMA PROŠIRUJEMO SVOJU SVEST. Na primer: verovanje u to da će Zemlja ući 2012. godine u četvrtu dimenziju - jedan je takav obrazac, on nam trenutno ništa lično ne znači, ali ima smisao u usmeravanju svesti na jednu pozitivnu ideju, kao što bismo svest usmeravali na neku lepu pesmu, lepu misao, sliku... Ova druga grupa obrazaca je za one koji su nešto otvoreniji za duhovnost...

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Okt, 2010 18:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo prethodno bi bilo iz psihološke perspektive.

Iz duhovne: radilo bi se o tome da tragamo za modelom pomoću kojeg bismo formirali u svojoj svesti stvarnosti kojima težimo. U skladu sa idejama da mi svoju svest usmeravamo ka određenim dimenzijama stvarnosti, da postojeća realnost postoji zahvaljujući tome što svi mi nju imamo u svojoj svesti kao objektivnu realnost. Kako živimo u vremenu \"RASTAKANJA\" postojeće stvarnosti - tragamo za načinima formiranja dimenzija stvarnosti kojima mi težimo.

DAKLE, U OVAKVOM MODELU SE VIŠE NE POSTAVLJA PITANJE TZV. OBJEKTIVNE ISTINITOSTI, zamka u koju sam i ja padao do ovog leta.

KADA SE SADA OSVRNEM UNAZAD: SVE ONO ŠTO JE NA OVOM FORUMU BILO KO NAPISAO, DA UZMEM SITUACIJE U KOJIMA SU DRUGI MENI OPONIRALI, ILI JA NJIMA - BILE SU ISTINE. SVAKOGA NJEGOVE ISTINE, IDEJE, MISLI - VUKU KA NJEGOVOJ DIMENZIJI. Tamo gde su nam se pogledi, upereni ka različitim dimenzijama, ukrštali, mi smo se sporili.

DAKLE, SVI SMO BILI U PRAVU, IAKO SMO SE SPORILI.

DODUŠE, TE ISTINE I TE DIMENZIJE SU SA RAZLIČITIM FREKVENCIJAMA, NA RAZLIČITIM NIVOIMA, ALI - ZA SVAKOGA KO IH JE IMAO, ISKAZIVAO, SVE TO SU BILE OBJEKTIVNE STVARNOSTI, ISTINITE IDEJE.

ONO ŠTO SADA SMATRAM KLJUČNIM JE TRAGANJE ZA NAČINIMA DA POZITIVNE IDEJE, ONO ŠTO MI SAGLEDAVAMO, OSEĆAMO KAO POZITIVNE IDEJE, UBACIMO U SVOJU SVEST ILI PODSVEST, DA REORGANIZUJEMO SVOJU PERCEPCIJU U SKLADU SA TIM, DA REDEFINIŠEMO SVOJE TEŽNJE, CILJEVE... \"OBJEKTIVNA ISTINITOST\", \"SNAGA ARGUMENATA\", RAZLOZI \"ZA\" I \" PROTIV\" - OVDE SU SAMO MOMENTI KOJI NAS KOČE.

U TOM SMISLU TREBA SHVATITI MODEL KROZ KOJI ĆE NADALJE BITI DATI SADRŽAJI U OVOJ TEMI. NEKI SU NOVI, NEKI STARI...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Okt, 2010 21:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Napomena...

Dve i po godine sam propovedao Učenje Bića Hijerarhije Svetlosti.

I dalje smatram da je to odlično duhovno učenje.

Ipak, kao što se i u samom tom Učenju objašnjava: lišće koristi drveću sve do jeseni, tada žuti, opada... U proleće izbija novo lišće, za novi ciklus postojanja.

Tako je i sa duhovnim učenjima: svako učenje ispuni svoju svrhu u jednom ciklusu, bilo kod pojedinca, bilo u čovečanstvu. Dođe trenutrak kada ga pojedinac ili čovečanstvo prerastu, onda dolazi novo učenje, u kojem se Istina objašnjava na novom nivou.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Okt, 2010 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ka višim nivoima Znanja

Nivoi znanja (kojima imamo pristup) su ograničeni emocionalnim telima (frekventnim spektrom na kojem nase energetsko/emocionalno telo postoji). Frekvencija emocionalnog tela moze da \"otključa” “kovčege\" u \"Biblioteci Zapisa\".

Informacije do kojih dođemo odgovaraju našoj stepenici duhovnog razvoja. Što viši duhovni-frekvencijski nivo dosegnemo, time dobijamo pristup i višim nivoima Znanja.

Neki od nas nisu dovoljno “visoki”, da bi dohvatili “knjuge” na najvišim “policama”, a nemaju stepenice (da dođu do njih). Zato treba da uložimo trud da se duhovno izgrađujemo, da bismo dosegnuli više nivoe Znanja. Sve je to deo univerzalne igre.

Pravila i regulacije su uspostavljeni za svako \"igralište\" i određene veštine se moraju savladati, pre nego pređemo na viši nivo igre. To je sve iluzija i sve je tako izrežirano, kako bismo što više naučili o raznim varijacijama u doživljavanju \"stvarnosti\", kako bismo spoznali ko smo.

Indukcija pozitivnog stanja svesti

Frekvencija emocionalnog tela otključava “kovčege\" u \"Biblioteci Zapisa\".

Informacije do kojih dođemo odgovaraju našoj stepenici duhovnog razvoja:
viši duhovni-frekvencijski nivo - pristup višim nivoima Znanja.

Univerzalna igra:
težimo da budemo duhovno što “viši”,
da bismo dosegli “knjige” na najvišim “policama”.

Pravila i regulacije za svako \"igralište\":
određene veštine moramo savladati,
pre nego pređemo na viši nivo \"igre\".
To je sve iluzija, sve je tako izrežirano:
da što više naučimo
o raznim varijacijama u doživljavanju \"stvarnosti\",
da spoznamo ko smo.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Okt, 2010 21:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA - II DEO

PUT ZA ULAZAK U VIŠA STANJA SVESTI

Poslednji put izmenio plavizrak dana 31 Okt, 2010 12:22 pm, izmenio ukupno 6 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Okt, 2010 21:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

1.

"Kada svesno u svom umu
zamislim pozitivnu želju –
koristim jedno od najmoćnijih sredstava
za dovođenje te želje
u vidljivo, dodirljivo iskustvo,
u ostvarenje.
Znam:
da je svaki oblik
bilo gde u Univezumu
nastao tako,
što je neko držao sliku oblika
u svojm mislima;
znam, da svaka misao sadrži sliku ideje unutar nje,
čak i apstraktna misao
ima neku vrstu slike, ili barem sliku,
koja je nečiji mentalni koncept.

Primenjujem praktične korake:

1. definišem plan ili želju,
koje želim da ispunim, ostvarim;

2. taj plan, želju prevodim u reči,
najjasnije i najkonciznije što mogu,
tako u spoljašnjem, vidljivom svetu
stvaram zapis o svom planu-želji;

3. u stanju opuštenosti
zatvaram oči i u svom umu
vidim mentalnu sliku svog plana-želje,
kao ostvarene;

4. pred spavanje, tonjenje u san
prisetim se najbitnijih slika
koje sam kreirao-kreirala u toku dana.

Znam:
da Univerzum žuri
da ispuni moje želje,
moje komande,
moje mentalne slike,
jer sve što
kao konstruktivno-pozitivno
formiram u svom umu-svesti
slaže se sa Božanskim planom
za samosvestan život.

Moji planovi-želje
slažu se sa Božanskim planom,
koji prihvatam,
jer težim onome
što je konstruktivno i pozitivno,
zato imam uspehe i blagovremenost
u ostvarenju tih planova-želja,
jer preko mene
sva energija služi svom Kreatoru.

Moja želja-slika-plan
su pozitivni i konstruktivni,
ja sam Bog,
u smislu u kojem je
svaka ćelija tela – telo,
koji iz fizičke ravni
gleda svoj sopstveni Plan.
Isti moćni Bog
koji je stvorio
sve što postoji
sada je u meni,
kada gledam i govorim,
to su Njegovi atributi vida i sluha,
koji deluju kroz mene.

Shvatam šta ovo zaista znači,
time mogu da komandujem
Njegovom punom Moći
i Autoritetom
u fizičkoj ravni,
jer dozvoljavam
da Bog deluje kroz mene,
jer znam:
da je svaki moj konstruktivni, pozitivni Plan
- Božji Plan."

Poslednji put izmenio plavizrak dana 29 Okt, 2010 20:11 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 08:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

2.

"Imam u vidu, koristim
sva sredstva, koja su pozitivna i konstruktivna,
koja doprinose
konačnoj prevazi Sila Svetlosti
na prelazu između dva kosmička ciklusa.
Svaka pozitivna ideja koju pronađem,
svaka svetlosna slika, misao,
bilo gde, bilo kada
na Zemlji izrečena, zapisana,
upijena, prerađena u mojoj svesti,
korisna je u ovim naporima,
znači moj doprinos
planetarno-kosmičkim promenama,
znači i moj lični korak
u osvajanju sebe samog,
u prisećanju, buđenju i oslobađanju
Božanskih moći,
koje nosim u sebi,
i koje čekaju,
da ih oslobodim
i stavim u funkciju Služenja,
u funkciju izdizanja svesti
čovečanstva i Zemlje
u četvrtu dimenziju."

Poslednji put izmenio plavizrak dana 29 Okt, 2010 20:14 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
MEDUZA
Tragalac

Pridružio: 27 Maj 2009

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 09:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Savrseno plavizrace , prihvatam Srce si!
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
Savrseno plavizrace , prihvatam Srce si!

Pozdrav...!

Buket
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 21:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1) Dimenzije u Univerzumu strukturirane su slično muzičkoj skali: note nesklada-disharmonije i note sklada-harmonije.

2) Note sklada-harmonije koriste se: kada se dešavaju konstruktivne aktivnosti, note nesklada - kada treba razgraditi materiju.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3) Svetlost i zvuk su frekvencije i vibracije.

4) Svetlost koristi više i kraće nosače, kada putuje; naša čula te frekvencije registruju kao svetlost.

5) Zvuk koristi drugo frekventno područje.

6) Kao što postoje elementi koji u svojoj osnovi imaju iste komponente, pa određeni uslovi mogu promeniti njihovo stanje. Na primer: prelazak vode u paru. Isto važi i za zvuk: u određenim uslovima on postaje svetlost.

7) Tako, Uzvišena Bića grade Univerzum, koristeći zvuk. Zvuk se koristi, da bi se kreirala frekventna područja dimenzija.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Okt, 2010 22:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3.

"Sviće lep novi dan.
Dan za nove pobede,
u mom ličnom čišćenju,
u mom duhovnom rastu,
u približavanju mom Višem Ja,
u sleđenju Putem,
na koji mi ukazuju Bog
i Uzvišena Bića Svetlosti.
Dan novog davanja doprinosa
prevazi Sila Svetlosti na Zemlji,
koja je sve bliža i bliža,
zahvaqujući i mojim naporima,
tj. mom umeću, ideji, stavu
bezuslovnog prihvatanja Božanskog Plana,
plana moje duše,
mom sećanju,
da sam ćelija Božje manifestacije
na Zemlji, u fizičkoj ravni,
da svaka moja pozitivnost i konstruktivnost,
svaka briga o pomaganju svemu što postoji,
sami po sebi jesu delovi Božanskog Plana,
zato - samo idem napred,
i napred, i napred,
prevaga Sila Svetlosti,
kojima služim,
blizu je!"

Poslednji izmenio plavizrak dana 29 Okt, 2010 20:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 29 Okt, 2010 08:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

4.

"Shvatam,
koliko je važno
da počnem da upravljam svojim životom,
osluškujući
svoj unutrašnji glas,
glas svog Višeg Ja,
i dopuštajući prethodno
da ipak sve, prvenstveno, teče
po Božanskom Planu.
Moja radoznalost,
žeqa za znanjem
i iskustvo -
vraćaju me u ulogu
Stvaralačkog Bića.
Podižem veo
za koji sam bio pristao
da bude spušten preko tih znanja,
kako bih iskusio igru po pravilima
treće dimenzije.

Moje stvaralaštvo i kreativnost,
kao ćelije
Božanske Promisli
u fizičkoj ravni,
kao produžene ruke
Visokih Bića Svetlosti,
omogućavaju mi zabavu
mog postojanja u trećoj dimenziji.
što se više i više
unosim u svoju suštinu,
kao Božanskog Bića,
što se jaće, potpunije
toga prisećam -
to mi Bog
i Visoka Bića Svetlosti
u većoj meri pomažu,
jasnije me upućuju.

Upravo zato mi
Bog i Visoka Bića Svetlosti
dozvoljavaju da posrćem i grešim,
jer se tako učim
da zavisim od sebe
i od svog unutrašnjeg glasa
koji me vodi.
Kao detetu koje uči da hoda,
oni su pustili moju ruku,
te tako učim da verujem
sopstvenoj energiji,
i nalazim,
potpuno i nepogrešivo,
svoj centar ravnoteže."

Poslednji izmenio plavizrak dana 29 Okt, 2010 20:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 26 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZDRAVLJE MISLI I EMOCIJA 60 jasna 35160 28 Apr, 2011 15:19 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 29952 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246237 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15246 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRIČA O ZENU 69 Vera Bojičić 31004 25 Feb, 2010 13:32 pm
slobadidi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5638 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6397 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)