SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 31 Okt, 2010 19:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

16.

Kako se sve više, jače, očiglednije
stabilizujem, iznutra i spolja harmonizujem,
izdižem na sve više nivoe svesti,
tako mi je i aura sve čistija,
njena svetlost sve jača i šira,
moj-njen uticaj na svaku okolinu
u kojoj se nađem - sve jači,
sveobuhvatniji, primetniji,
u neutralizovanju, preradi
negativnih energija,
u svakom okruženju
u kojem se nađem.
Svi negativni entiteti
udaljavaju se iz zone
u kojoj se ja nađem,
jer ja dopuštam Bogu
i Visokim Bićima Svetlosti,
da deluju kroz mene,
korz moju auru,
šireći Svetlost i Ljubav
u sve većim koncentričnim krugovima,
svuda, gde se nađem.
Bog i Visoka Bića Svetlosti
pomažu mi u svemu,
u svakoj mojoj nameri, koja je
u skladu sa Božanskim Zakonima,
u skladu sa Božanskim Planom!

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 31 Okt, 2010 19:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

17.

Otkriva mi se:
naši postupci su u određenom
frekvencijskom koridoru-skali
za svakoga od nas individualno,
od najniže za nas moguće,
do najviše za nas moguće frekvencije.
I u onome što mi činimo,
i u onome što vidimo
da drugi čine.
Ako iz svojih postupaka nižih frekvencija
učimo i izvlačimo pouke,
pomeramo svoj frekvencijski spektar naviše,
cela naša svest
pomera se frekvencijski naviše,
ili se već pomerila
pa se odrazila na postupcima...

U skladu sa ovim uvidom:
reorganizujem svoju percepciju,
u samoposmatranju,
u proceni sopstvenih postupaka,
u shvatanju postupaka drugih.

Kada sam izazvan
na reakciju,
na nečiji postupak na nižoj frekvenciji,
podvrgnem ga svom postupku
indukcije pozitivnih psiholoških i stanja svesti,
sagledam ga-protumačim,
kao da je na višoj frekvenciji.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 31 Okt, 2010 20:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Napomena

Ovi numerisani zapisi su za prosleđivanje podsvesti-dubljim regionima našeg bića.

Koncentrišemo se na njih u stanju opuštenosti.

Dakle, uz njih ne idu dopunska racionalna tumačenja, objašnjenja, analize...

Jednostavno, svako, kroz prvo čitanje, OSLANJAJUĆI SE NA SVOJE UNUTRAŠNJE DUHOVNO ČULO – PROCENJUJE DA LI JE POJEDINAČNI ZAPIS FREKVENCIJSKI BLIZAK NJEMU ILI NE. AKO OSETI DA JESTE, MOŽE DA GA UKLJUČI U PROCEDURU FOKUSIRANJA NA NJEGA, U STANJU OPUŠTENOSTI, već je preporučeno da to bude uz relaksirajuću muziku, bez vokala, ali i na bilo koji drugi način, na koji je svako navikao.

Krećući se ka višim dimenzijama – krećemo se i ka novom poimanju znanja.

Svedenborg, koji je imao svoja mistična putovanja u savršenije svetove, na jednom mestu objašnjava, govoreći o anđelima (njegov naziv za uzvišenija bića): SVE ŠTO KAO ZNANJE-ISTINA UĐE U NJIHOVU SVEST – PRETVARA SE U IMPULS ILI PLAN ZA DELOVANJE, U IMPULS ILI PLAN ZA PROMENE U SVESTI.

Dakle, treba da se odvikavamo od starog modela znanja: upijanje informacija, i vrednih i bezvrednih, do iznemoglosti, analize, preispitivanja, tumačenja... takođe do iznemoglosti, pri čemu je praktični efekat najčešće ravan nuli.

OVDE JE JEDINI KRITERIJUM DA SE SNAĐEMO U TOME KOJE ĆEMO INFORMACIJE-ZNANJA NA OPISANI NAČIN PROSLEĐIVATI PODSVESTI ILI NEKIM DUBLJIM SFERAMA SVOG BIĆA: DOŽIVLJAJ „POZITIVNO“ (viša frekvencija informacija-znanja) – „NEGATIVNO“ (niža frekvencija informacija-znanja).

Sve što procenimo kao pozitivno, konstruktivno, dobro, vredno, mudro... na opisani način prosleđujemo podsvesti, ČINEĆI TAKO NEŠTO SLIČNO ONOME ŠTO SVEDENBORG KAŽE ZA „ANĐELE“: DA TO U, ZA SADA NAJVEĆOJ MOGUĆOJ MERI, PRETVARAMO U IMPULS ZA NAŠE DELOVANJE, ZA POZITIVNE PROMENE U NAŠOJ SVESTI.

Zato ovo zaista i jeste Put za izgradnju viših stanja svesti, prekretnica, u odnosu na tačku do koje smo stigli, koristeći se starim modelom upijanja i eventualne primene duhovnih informacija-znanja.

Ovde se daju neki obrasci, naravno, svako može da ih sam formira, na osnovu svojih uvida ili na osnovu najboljih ideja iz duhovnih učenja koja prati.

Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam kakvo je tvoje iskustvo o ovome, Plavi Zrače...pa možeš objasniti.
Dakle, odredim vrijeme, u nekom sam polusjedećem položaju (ne ležim) i kontempliram, uz muziku ili bez muzike. Primjetila sam da mi oči pritom moraju biti širom otvorene. Nikako polusklopljene ili zatvorene, jer ulazim u neko stanje polusna i košmara, straha, neugodnih osjećaja. Kad su mi oči širom otvorene osjećam se dobro, a vjerujem da tada upijam božansku ili svemirsku energiju.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 01:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12 ::
Dakle, odredim vrijeme, u nekom sam polusjedećem položaju (ne ležim) i kontempliram, uz muziku ili bez muzike. Primjetila sam da mi oči pritom moraju biti širom otvorene. Nikako polusklopljene ili zatvorene, jer ulazim u neko stanje polusna i košmara, straha, neugodnih osjećaja. Kad su mi oči širom otvorene osjećam se dobro, a vjerujem da tada upijam božansku ili svemirsku energiju.

Bbrozo,rešenja za sve probleme su ti ovde:

Citat:
SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA - II DEO

PUT ZA ULAZAK U VIŠA STANJA SVESTI

Samo treba pažljivo pratiti sva objašnjenja, date su ilustracije, kao obrasci, dodatno - treba pročitati i poslednjih nekoliko strana teme "Depresija i duhovni rast", na "Depresija Forumu". Tu su ključevi za probleme sa kojima se susrećemo, za ulazak u viša stanja svesti.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 02:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malo konkretnije.

1) Slaba korist od toga da ti ja opisujem svoja iskustva sa meditacijom, da drugi opisuju svoja iskustva, da dajemo duge analize, itd.

2) Ti imaš svoju specifičnu situaciju, svoj specifični problem u njoj, i rešenje koje samo ti možeš naći, tj. koje se samo tebi može otkriti.

3) Kako?

4) Formiraš sliku sa rešenim problemom, pozitivnu, duhovno ispravnu, itd, na način na koji ti shvataš pozitivno i duhovno ispravno rešenje datog problema, potom se usredsređuješ na nju u stanju opuštenosti (već je više puta to objašnjavano)... Uzmimo da imaš i druge takve slike-ideje-rešenja, možda koristiš i poneki od obrazaca sa ove teme, sve u svemu - to ispada da povremeno ta tvoja vizija ovog rešenog problema sa meditacijom dolazi na red, da se na nju usredsređuješ.

5) Ti ne treba da očekuješ da će ti svanuti rešenje bukvalno onakvo kakvo si formirala u svojoj viziji. SMISAO SVEGA JE DA OD PROBLEMA NAPRAVIŠ LEPU SLIKU, DA TE PROBLEM KAO PROBLEM NE OPTEREĆUJE, A DOPUSTIŠ DA REALNA DEŠAVANJA IDU SVOJIM TOKOM, BOŽJOM VOLJOM. ALI - MOŽEŠ OČEKIVATI DA DOBIJAŠ VREMENOM (dakle, ne odmah i odjednom) IZNUTRA SVOJA SPECIFINA USMERENJA, ZA REŠENJE KOJE JE U TVOJOJ SPECIFIČNOJ SITUACIJI NAJBOLJE MOGUĆE. Jer uvek tu ima trista faktora-varijabli, zbog kojih niko "sa strane" ne može da ti da za tebe najbolje savete (karakter, iskustvo sa meditacijom, dnevna zauzetost, vreme koje se u toku dana odvaja za opuštanje van meditacije, itd.).

6) VERA U "DIMENZIJU" KOJU NEČEMU DAJEŠ - DOBIJA PRVENSTVENI ZNAČAJ ZA TEBE. To takođe proizilazi iz modela koji se razvija na ovoj temi. AKO TI IMAŠ VARIJANTU:
Citat:
Kad su mi oči širom otvorene osjećam se dobro, a vjerujem da tada upijam božansku ili svemirsku energiju.
, ONDA DELOTVORNOST, REALNI EFEKTI TE TVOJE VARIJANTE ZAVISE OD SNAGE TVOJE VERE (ubeđenosti), KOJU DAJEŠ TOJ VARIJANTI. To je smisao poznatog objašnjenja: snagom vere možemo pomerati planine.

7) Dodatno, uz primenu celog, prethodno opisanog postupka, iznutra ćeš dobiti još specifičnija usmerenja za eventualne promene u ovakvom stavu. Ali, u svakoj drugačijoj varijanti, opet - delotvornost nečega zavisiće od verovanja u to. A VEROVANJE SE MOŽE POJAČATI UPRAVO OVIM MODELOM, da ga ne ponavljam.

8) Da li si ti ipak umela da formiraš u pravom smislu pozitivnu i duhovno ispravnu sliku rešenja nekog problema? VAŽNO JE DA TI IMAŠ TAKVU NAMERU! A to "pozitivno i duhovno ispravno" zavisiće od nivoa svesti koji si postigla. Namera da dođeš do pozitivnog i duhovno ispravnog rešenja-vizije dovešće te do najpozitivnijeg i duhovno najispravnijeg rešenja-ideje-slike koja je za tvoj nivo svesti moguć. Kada ostvariš pomake u nivou svesti - korigovaćeš i sliku. Dakle, ne sme postojati bojazan od GREŠKE, jer to nas koči...

9) Dakle, za dato pitanje sama formiraš sliku-obrazac, koji je po tvom osećaju najbolji. Evo, da improvizujem nekakav početak:

Meditacijom uspevam
da se sasvim usredsredim
na Mir,
na Svetlost,
zalazim u duboki unutrašnji mir,
Svetlosti ispunjava
moju auru, itd, itd.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 10:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Depresija je rezultat nespremnosti na duhovni put.
Depresija može biti rezultat razmaženosti.
A takođe može biti rezultat laganog otvaranja polja svesti za koji obavezno prethodi pojačavanje osećaja.
Kada se produži to stanje , mi to zovemo depresija i sasvim pogrešno koristimo taj izraz a koren te reči uopšte ne opisuje mentalno-emotivno stanje svesti kod čoveka.

Takođe ljudi mešaju depresiju sa stanjem bola, koji je daleko korisniji na putu nego zakucavanje u stanje negiranja situacije oko nekog čoveka koje mi nazivamo depresija.

Težak je put naći balans između dve situacije- kontrola nad sobom i prepuštanje o otvaranje Božjoj plimi.A to je upravo ZADATAK svakog čoveka.Tako se razvija čovek.

Teško je nekome ko duhovno stremi napisati sledeće reči a da ne zazvuči mnogima
(jer su pod raznoraznim uticajem raznoraznih entiteta) u najmanju ruku pompezno , ambiciozno pa i bogohulno ovo što ću ja izreći-

čovek je jedino biće u univerzumu kome je zadatak da se realizuje u sebi na taj način gde će u okviru Volje Stvaraoca(to je ono što naš narod kaže bogougodno) ostvariti svoju volju i manifestovati je, i naravno materijalizovati.

Na pitanje koje sam postavila mojoj višoj svesti - šta bi to sve moglo biti bogougodno dobila sam kratak odgovor (pa sad imam zadatak da ga u sebi otkrijem i kroz sebe)
a to je KO-KREACIJA. Wink
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 10:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rzlog zašto sam ovo napisala je -

uvek radimo izvrnute bežimo od grešnosti, plašimo je se, plašimo se i od nje stvaramo famu,a u stvari zadatak nam je da SEBE sačuvamo od greha jer je on prosto na duge staze štetan i vodi u dezintegraciju.Mnogim institucijama je odgovarao taj princip polarizacije i sve institucije su deo tog složenog sistema- a polarizacija je realizovana na sledeći način-s jedne strane greh je poslužen kao na tacni i opravdan eliti kao ngrada za neku navodnu tajnu koja je skrivana od mase, i sa druge strane serviranje institucija koje će malom čoveku da objasne šta je čišćenje od greha i šta je značilo Hristovo- krotki i ponizni.
Samo su zaboravili da kažu da se to odnosilo na jedan momentat kako se dovesti u stanje kad se želje i misli manifestuju, a ne da budu ponizni hordi elite koja iskorištava masu da im gradi moderne kule i tvrđave moći.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 14:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja si to objašnjavam ovako:
Kad su čovjeku oči otvorene, onda je pri punoj svijesti i ako si uzme vremena može u miru razmisliti o onome što ga muči ili što želi (može složiti kockice u glavi).
Kad čovjek lagano sklapa oči onda je već u nekom polusvjesnom stanju. Nije u stanju sna koje je okrepljujuće i poželjno. To polusvjesno stanje osobi trga živce, iscrpljuje i ima razne negativne fizičke manifestacije.
Ovo vrijedi kod kontemplacije. Meditirati ne znam.
Plavi Zrače, nemoj se ljutiti. Ovo je moje mišljenje. Very Happy Ovaj ekran podnosi da se iznesu svakakva mišljenja.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 14:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Bbrozo,rešenja za sve probleme su ti ovde:

Citat:
SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA - II DEO

PUT ZA ULAZAK U VIŠA STANJA SVESTI

Samo treba pažljivo pratiti sva objašnjenja, date su ilustracije, kao obrasci, dodatno - treba pročitati i poslednjih nekoliko strana teme "Depresija i duhovni rast", na "Depresija Forumu". Tu su ključevi za probleme sa kojima se susrećemo, za ulazak u viša stanja svesti.

Mnogo je narandjast ne inspirise mi pozitivizaciju .
Dobro je da sad obradjujes depresiju iako je trebalo pre dve godine al polako...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 23:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ipak Sad , promašuju se suštinske finese modela IPPSS (Indukcije Pozitivnih Psiholoških i Stanja Svesti), ali - ima vremena, još pune dve godine...

Videće se, posebno ubuduće: sa IPPSS-om zalazim, odnosno - svako može, ako želi, u zonu DRUGAČIJE PRECEPCIJE I DRUGAČIJEG REZONOVANJA, donekle sam već objašnjavao. TO JE ZONA NEOBJAŠNJAVANJA, ZONA USMERENOSTI NA DELOVANJA I NA SAMOMENJANJE. Pogledati još jednom objašnjenje u kojem spominjem Svedenborga. Dakle, kada zalazim u objašnjenja, kao što je ovo, činim to nerado, ne zato što sebi namećem takav princip, već što su to unutrašnji "diktati".

Svako mora da iscrpi neki svoj maksimum u okviru nekih aktivnosti, da bi prešao na viši nivo. Ja spadam u one koji su često pisali najduže poruke na ovom forumu, ko je vrlo često bio kritički orijentisan... SADA - KRITIČKO MIŠLJENJE, ANALIZE, TUMAČENJA... OSEĆAM KAO RASIPANJE ENERGIJE. Ne kažem da i ja mogu sasvim, još uvek, toga da se odreknem, ne kažem da to, još uvek, može da se zaobiđe i da je suvišno, ali - nekako se ide u tom pravcu, u pravcu prevazilaženja.

Da ponovim Svedenborgov opis: sve što u svest ili "umove" uzvišenijih bića stigne kao znanje (informacija) pretvara se u impulse za delovanje, za širenje svesti (možda on nije doslovno tako rekao, ali, smisao je svakako taj...).

Dakle, uz model IPPSS, sada su mi razmišljanja i analize (meni, ne kažem da i drugi treba da imaju takav stav) rasipanje energije, , na primer:

Citat:
Depresija je rezultat nespremnosti na duhovni put.
Depresija može biti rezultat razmaženosti.
A takođe može biti rezultat laganog otvaranja polja svesti za koji obavezno prethodi pojačavanje osećaja.
Kada se produži to stanje , mi to zovemo depresija i sasvim pogrešno koristimo taj izraz a koren te reči uopšte ne opisuje mentalno-emotivno stanje svesti kod čoveka.

Citat:
Ja si to objašnjavam ovako:
Kad čovjek lagano sklapa oči onda je već u nekom polusvjesnom stanju. Nije u stanju sna koje je okrepljujuće i poželjno. To polusvjesno stanje osobi trga živce, iscrpljuje i ima razne negativne fizičke manifestacije.

DA PONOVIM SADAŠNJU SVOJU ORIJENTACIJU: ILI NA OSNOVU ONOGA ŠTO MI SE U ŽIVOTU DEŠAVA (PROBLEM PREFORMUSAN U REŠENJE), ILI NA OSNOVU POZITIVNIH, KONSTRUKTIVNIH IDEJA IZ DUHOVNE LITERATUTE - FORMIRAM OBRASCE KOJE PROSLEĐUJEM PODSVESTI. NIŠTA ANALIZA, NIŠTA PREISPITIVANJA, NIŠTA KLASIFIKACIJE...

TAJ NAČIN TAKO "SILOVITO", U POZITIVNOM SMISLU, MENJA SVEST I DUH, NEKAKO... RAŠČIŠĆUJE I OSNAŽUJE... UBEDLJIVO VIŠE I JAČE OD BILO ČEGA ŠTO SAM DO SADA ISPROBAVAO. Tj. samo preporučujem da se proba, ne mogu se baviti opisivanjem, ono baš ništa ne znači.

Dakle, evo kako bih ja prethodne poruke preformulisao na način duhovno-praktično korisniji, duhovno-praktično upotrebljiviji.

Citat:
Težak je put naći balans između dve situacije- kontrola nad sobom i prepuštanje o otvaranje Božjoj plimi.A to je upravo ZADATAK svakog čoveka.Tako se razvija čovek.

Teško je nekome ko duhovno stremi napisati sledeće reči a da ne zazvuči mnogima
(jer su pod raznoraznim uticajem raznoraznih entiteta) u najmanju ruku pompezno , ambiciozno pa i bogohulno ovo što ću ja izreći-

čovek je jedino biće u univerzumu kome je zadatak da se realizuje u sebi na taj način gde će u okviru Volje Stvaraoca(to je ono što naš narod kaže bogougodno) ostvariti svoju volju i manifestovati je, i naravno materijalizovati.

Na pitanje koje sam postavila mojoj višoj svesti - šta bi to sve moglo biti bogougodno dobila sam kratak odgovor (pa sad imam zadatak da ga u sebi otkrijem i kroz sebe)
a to je KO-KREACIJA.

Sve uspešnije nalazim balans
između dve situacije:
samokontrole
i prepuštanja Božanskim impulsima
za delovanje.
Osećam
kako me taj balans osnažuje i razvija.

Kao dragoceno Biće Univerzuma
ispunjavam svoj zadatak,
rukovođena Voljom Stavaraoca -
manifestujem svoju volju,
materijalizujem je.
Osećam se ko-kreatorkom,
kao čestica Boga
u materiji,
usmeravana impulsima Boga,
koje primam kroz svoju unutrašnjost.

Citat:
Kad su čovjeku oči otvorene, onda je pri punoj svijesti i ako si uzme vremena može u miru razmisliti o onome što ga muči ili što želi (može složiti kockice u glavi).

Koncentrisano,
sa otvorenim očima,
pri punoj svesti,
smireno razmatram
sve što me muči,
sve svoje želje,
lako pronalazim
rešenja i odgovore,
lako "slažem kockice"
od svih elemenata
problema ili želje.

Beše ovo preduga i prezamorna poruka! nemoguce
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 01:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, ipak se ne može još neko vreme bez tumačenja, još neko vreme su ona neophodna i korisna, pa, povremeno...

1) U primeni modela IPPSS ili bilo kojeg drugog sličnog (autosugestija, afirmacija, vizualizacija...) - NAJVEĆI KAMEN SPOTICANJA JE RASKORAK IZMEĐU PERCEPCIJE SADAŠNJEG REALNOG STANJA - I SLIKE STANJA KOJU SEBI SUGERIŠEMO, KOJOJ TEŽIMO, KOJU SMATRAMO REŠENJEM.

Na "Depresija Forumu" sam navodio poučni primer sa mojim pokojnim dedom, tj. dok je bio živ (možda on sada iz neke druge dimenzije čita ovu poruku i smeška se). U mladosti, doduše više kroz šalu, navodio sam ga na primenu autosugestije, a on je patio od jakih migrena: "Bolovi prolaze, osećam se dobro, zdrav sam...", itd, princip je poznat. A deda se bunio: "Kako da kažem da osećam da sam zdrav i da bolovi prolaze - kad me glava stalno boli i nisam zdrav?!"

Jer to ispada kao da sebe foliramo, sebe lažemo: jer smo navikli da je normalno DA REČIMA ISKAZUJEMO ONO ŠTO REALNO PERCIPIRAMO, OVDE I SADA. I KADA IZGOVARAMO AFIRMACIJU-POZITIVIZACIJU, PROSTO SE NEŠTO BUNI U NAMA. U redu, zađemo mi u neko opuštenije stanje, u kojem je kontrola racija labavija, ali - suštinski problem ostaje i dalje.

Ako je nekome lakše, može da upotrebi malo duhovnih znanja u vezi sa vremenom, sa odnosima prošlost-sadašnjost-budućnost. Ideju, da budućnost postoji paralelno sa sadašnjošću, samo u mnoštvu varijanti, JER ONA NIJE STOPOSTOTNO ZADATA, ZAVISI OD NAŠIH RAZNIH IZBORA, u manjoj ili većoj meri. Zavisno do izbora, imamo grananja puteva u budućnost. Imamo ponudu za dva posla, svaki nas uvlači u različite varijante formiranja odnosa sa različitim ljudima, u različite mogućnosti napredovanja ili otpuštanja. Pa opet, kada krenemo u određenom smeru na toj raskrsnici, čeka nas mnoštvo drugih, i tako stalno.

Dakle, kada budemo imali tu moć, zalazeći u budućnost, sagledavaćemo mnoštvo varijanti. Ta sagledavanja će biti sa doživljajem nečega što se ovde i sada dešava.

ZAMISLIMO DA SE MI POZITIVIZACIJOM-IPPSS-om: FOKUSIRAMO NA JEDNU TAKVU VARIJANTU SVOJE BUDUĆNOSTI. Ja nisam šizofreničar, jasno konstatujem da imam određeni problem. Ali se koncentrišem na sliku-ideju rešenog problema, KAO NA OVDE-I-SADA DOŽIVLJAJ JEDNE VARIJANTE SVOJE BUDUĆNOSTI.

TO NE MORA DA ZNAČI DA ĆE MI SE BUKVALNO REALIZOVATI BAŠ TA, TAKVA SLIKA-REŠENJE, ALI SIGURNO ZNAČI DA ĆU SVOJOM VEROM I FOKUSIRANOĆU POSTIĆI NAJPRIBLIŽNIJU MOGUĆU VARIJANTU, koja je, dakle, u mojoj životnoj, karmičkoj, itd. situaciji moguća.

2) Možda su mnogi imali iskustva slična mojim nekadašnjim: MALTENE, POSTOJI BOJAZAN DA SE MISLI POZITIVNO. Postoji i narodski stav: da se ne priča suviše lepo o nekome, da ga ne hvalimo previše - DA GA NE BISMO UREKLI! I meni je nekada iskustvo skoro potvrđivalo: BAŠ KADA SAMOUVERENO VERUJEM U NEKI POZITIVAN ISHOD, DEŠAVA MI SE MALER, a kada sam rezervisano mislio i na moguće loše ishode, ja sam osećao kao da se psihološki pripremam i za njih, itd.

Nije nemoguće da neko baš kada krene sa afirmacijama u vezi sa nekim problemom: maltene intenzivira taj problem.

Treba to shvatiti kao pozitivno. To bi značilo da je pokrenuo karmičke mehanizme, kojima ubrzava raščišćavanje "prostora" vezanog za taj problem. Sa IPPSS-om ili sa afirmacijom svakako treba biti uporan, problem će takođe biti uporan - sve dok nas za njega vezuju negativne energije. Mi ovde IPPSS-om samo ubrzanije raščišćujemo te negativne naslage, kako bismo oslobodili stanje ili sudbinski tok - bez tog problema.

Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 05:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne pokušavam shvatiti, pokušavam BITI. Ovo nije prepisana rečenica iz nekog duhovnog učenja (ne mislim na BHS Učenje, bilo kakvo učenje). Ovo sam zaista doživjela.
Dolazeći na misu, već zadnjih dvadeset godina, pokušavam ispravno izreći molitve, shvatiti poruke. Odnedavno, jednostavno se osjećam dobro na misi, jednostavno je misa prekratka, a uvijek je bila preduga i preteška.
Nije dovoljno što više znati, nije dovoljno upiti što više znanja iz knjiga. Potrebno je iskustvo, emocija. Nemam više riječi kojima mogu ovo opisati. (Kako da opišeš neopisivo? Kako da objasniš neobjašnjivo? Sad razumijem Plejađane, Kasiopejce...)
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 06:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naprimjer, ne možeš shvatiti muziku, moraš ju osjetiti.
Ne možeš shvatiti Isusa (nikad do kraja). Moraš osjetiti tu njegovu ljubav za čovječanstvo. Opet demagogija?
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Nov, 2010 10:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Ja nisam šizofreničar, jasno konstatujem da imam određeni problem."

Ne znam točno što je šizofreničar. Možda sam i ja šizofreničar, a da to i ne znam. Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 28 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZDRAVLJE MISLI I EMOCIJA 60 jasna 36277 28 Apr, 2011 15:19 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 30722 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 254042 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15845 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRIČA O ZENU 69 Vera Bojičić 32330 25 Feb, 2010 13:32 pm
slobadidi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5798 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6619 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)