SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Nov, 2010 21:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U ovoj temi je bila naglašena POZITIVIZACIJA.

Što se može razumeti, s obzirom na ekstremno delovanje sila tame-iluzija.

Kao način našeg izdizanja svesti iznad carujućih negativnosti.

Naravno, kompletna slika podrazumeva INTEGRACIJU SVETLOSTI I TAME U NAMA. U NOVI KVALITET. Kao što se objašnjava u najnovijim porukama Plejađana.

Od tame u sebi ne možemo pobeći TAKO ŠTO ĆEMO SE KONCENTRISATI NA SVETLOST. TAMU MORAMO PRERADITI. MORAMO SE SUOČITI I SA TAMNIM DELOM SEBE, SA SVOJIM ISKUSTVIMA TAME.

Suočavanje ne znači da mi činimo nove negativne postupke. VEĆ ZNAČI DA IZVLAČIMO IZ SVOJE PODSVESTI NEGATIVNE ENERGIJE KOJE PREDSTAVLJAJU ZAMRZNUTU BOŽANSKU ENERGIJU, KOJU SMO ZAMRZNULI - ČINEĆI NEGATIVNE POSTUPKE, KROZ ISTORIJU SVOJE DUŠE. Te postupke smo činili zalazeći u iskustva tame.

Nju-ejdž smer, kao što sam naglašavao u nekim davnašnjim porukama, jeste načelno odličan, u tome postoji podudarnost sa ovom temom o pozitivizaciji. ALI SE NJU-EJDŽ ORIJENTACIJOM IGNORIŠE TAMA KOJU SVI MI IMAMO U SEBI. Tamu, u smislu energetskih paketa-zapisa negativnosti koje smo kroz istoriju svoje duše činili. NEMA DUHOVNOG RASTA BEZ TE INTEGRACIJE SVETLOSTI I TAME U NAMA, ODNOSNO, KONKRETNIJE, BEZ PRERADE TAME-NEGATIVNOSTI KOJU NOSIMO U SEBI, A TO JE NAČIN KOJI JE BIO TEŽIŠTE MOJIH PORUKA SVE VREME MOG DELOVANJA NA FORUMU, posebno je razrađivano u temi "Muke Doba preobražaja".

DAKLE, POTREBAN NAM JE MODUS U KOJEM BISMO IMALI PARALELNOST I "MUKA DOBA PREOBRAŽAJA" I "SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE": i da mnogo jasnije dozvoljavamo izlivanje teških energija iz podsvesti, i da ipak imamo jasnu orijentaciju na pozitivizaciju.

Varijanta rešenja za psihološki nivo problema može se naći u porukama na "Depresija Forumu":

http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=11902&pid=388169&st=435&#entry388169

U ovoj temi, ovde, je bila naglašena POZITIVIZACIJA.

Što se može razumeti, s obzirom na ektremno delovanje sila tame-iluzija.

Kao način našeg izdizanja svesti iznad carujućih negativnosti.

Naravno, kompletna slika podrazumeva INTEGRACIJU SVETLOSTI I TAME U NAMA. U NOVI KVALITET. Kao što se objašnjava u najnovijim porukama Plejađana.

Od tame u sebi ne možemo pobeći TAKO ŠTO ĆEMO SE KONCENTRISATI NA SVETLOST. TAMU MORAMO PRERADITI. MORAMO SE SUOČITI I SA TAMNIM DELOM SEBE, SA SVOJIM ISKUSTVIMA TAME.

Suočavanje ne znači da mi činimo nove negativne postupke. VEĆ ZNAČI DA IZVLAČIMO IZ SVOJE PODSVESTI NEGATIVNE ENERGIJE KOJE PREDSTAVLJAJU ZAMRZNUTU BOŽANSKU ENERGIJU, KOJU SMO ZAMRZNULI - ČINEĆI NEGATIVNE POSTUPKE, KROZ ISTORIJU SVOJE DUŠE. Te postupke smo činili zalazeći u iskustva tame.

Nju-ejdž smer, kao što sam naglašavao u nekim davnašnjim porukama, jeste načelno odličan, u tome postoji podudarnost sa ovom temom o pozitivizaciji. ALI SE NJU-EJDŽ ORIJENTACIJOM IGNORIŠE TAMA KOJU SVI MI IMAMO U SEBI. Tamu, u smislu energetskih paketa-zapisa negativnosti koje smo kroz istoriju svoje duše činili. NEMA DUHOVNOG RASTA BEZ TE INTEGRACIJE SVETLOSTI I TAME U NAMA, ODNOSNO, KONKRETNIJE, BEZ PRERADE TAME-NEGATIVNOSTI KOJU NOSIMO U SEBI, A TO JE NAČIN KOJI JE BIO TEŽIŠTE MOJIH PORUKA SVE VREME MOG DELOVANJA NA FORUMU, posebno je razrađivano u temi "Muke Doba preobražaja".

DAKLE, POTREBAN NAM JE MODUS U KOJEM BISMO IMALI PARALELNOST I "MUKA DOBA PREOBRAŽAJA" I "SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE": i da mnogo jasnije dozvoljavamo izlivanje teških energija iz podsvesti, i da ipak imamo jasnu orijentaciju na pozitivizaciju.

Dodatna duhovna strana...

Tek na ovaj način postaje jasnije usmerenje iz Učenja BHS, da izvlačimo svoju pažnju iz negativnosti, jer je ono moglo da rađa dilemu: a kako da onda prerađujemo svoje negativne energije, jer su i one NEGATIVNOSTI, kako da ih prerađujemo, ako im uopšte ne usmeravamo pažnju. NAPROTIV, KAO ŠTO POKAZUJU I PORUKE NA "DEPRESIJA FORUMU", MI IZ UNUTRAŠNJIH MUKA JEDNOSTAVNO I NE MOŽEMO DA IZVLAČIMO SVOJU PAŽNJU, JER ONE UPRAVO USISAVAJU SVU NAŠU PAŽNJU.

Ne posvećivati pažnju negativnostima znači:

1) Ne posvećivati pažnju, u tom smislu da dozvolimo da nam usisaju pažnju, negativnostima koje se dešavaju oko nas, zlu koje deluje; naravno, ako smo prisiljeni, konstatujemo ih, ali se dalje ne opterećujemo njima; da li baš moramo da pratimo sve "crnjake" u vestima, u filmovima...?!

2) Znači da ne činimo sami nove negativnosti, da se ne prepuštamo eventualnim svojim impulsima za činjenje negativnosti.

NEGATIVNOSTI U SMISLU MUKA, SPOLJAŠNJIH I UNUTRAŠNJIH, KOJE NAS SNALAZE - NEŠTO SU DRUGO. Njima moramo da posvećujemo pažnju, upravo njih ne možemo da ignorišemo. ALI SA STAVOM KOJI JE TOLIKO PUTA PONOVLJEN, NA OSNOVU PREPORUKA IZ UČENJA BHS: SMIRENO SE SUOČAVATI SA NJIMA, ISTRPETI IH, JER JE TO PRAVI NAČIN NJIHOVE PRERADE, RAZGRADNJE.

Mala dopuna objašnjenja na "Depresija Forumu".

Mi dopuštamo negativnostima-teškim energijama da izbijaju iz podsvesti - OKRETANJEM PAŽNJE KA UNUTRAŠNJOSTI, DAKLE, BEZ IKAKVOG NAPORA DA PAŽNJU USMERAVAMO KA BILO ČEMU. Čitanje duhovnih tekstova, razmišljanje povodom njih - ipak je pažnja usmerena ka spoljašnjosti. Ipak su to misli koje se u Učenju BHS označavaju kao spoljašnje...

Potpuno, celodnevno opuštanje znači naše usmeravanje pažnje-energije ka dubokim regionima unutrašnjosti, gde "čuče" naši negativni karmički zapisi. Oni se "bude", izlivaju se u svest, postajemo svesni muka... TADA SVOJU ENERGIJU TROŠIMO NA OTAPANJE ZAMRZNUTE BOŽANSKE ENERGIJE, U VIDU NEGATIVNIH KARMIČKIH ZAPISA.

Time takođe razrešavamo još jednu dilemu, tj. da govorim o sebi - dilemu koja je proizilazila iz Učenja BHS: kaže se, posebno to Uzvišeni Babadži naglašava - da mi moramo na nešto trošiti svoju energiju. Onaj ko zađe u intenzivniji proces prerade karme zna da zalazi u stanje svesti u kojem nema snage i energije za delanje, kao što je imao van tog stanja. Takođe, poruke na "Depresija Forumu" pružaju obilje ilustracija za to.

DAKLE, U CELODNEVNOM OPUŠTANJU NETROŠENJEM SVOJE ENERGIJE MI TU ENERGIJU USMERAVAMO, JER TAMO NAM JE I PAŽNJA USMERENA - KA MUKAMA KOJE SE IZLIVAJU IZ NAŠE PODSVESTI. SMIRENIM TRPLJENJEM, SUOČAVANJEM SA TIM MUKAMA - MI NEGATIVNE ZAPISE IZ SVOJE PODSVESTI RAZGRAĐUJEMO. Možda bukvalno, kao što je slučaj sa vodom: zamrznutoj vodi mora se dati energija, u vidu toplote, da bi se odmrznula.

To vraćanje karme-energije možemo vrlo lako da uočavamo i u spoljašnjim problemima, spoljašnjim mukama. Ako nam neko nešto podvali, ukrade nam nešto - uzeo nam je novac, koji je ekvivalent naše utrošene Božanske energije, da bi se novac zaradio. SMIRENO SUOČAVANJE SA TIM GUBICIMA - TAKOĐE JE VID PRERADE ENERGETSKIH ZAPISA O TOME KAKO SMO MI NEKAD UZELI-UZIMALI ENERGIJU TIM OSOBAMA.

DAKLE, DAN "SILASKA" U PODSVEST, RADI SUOČAVANJA SA NEGATIVNOSTIMA KOJE NOSIMO U SEBI JE JEDAN DEO PROCESA.

Ako bismo se samo tome prepuštali, svakodnevno - POLAKO BISMO POČELI DA TONEMO U DUHOVNO NEZDRAVU PASIVNOST. Već sam spominjao ljude koji se godinama vrte u začaranom krugu depresije, mene je život u dva-tri navrata navodio da zađem i iskušam to stanje. Zaista je jezivo.

ZATO TREBA DA IMAMO DAN ZA NAPOR POZITIVIZACIJE, ZA NAPOR KREATIVNOG DELOVANJA, JER IPAK SMO TELOM VEZANI ZA FIZIČKI NIVO, A FIZIČKO FUNKCIONISANJE JE NEMOGUĆE BEZ DELOVANJA U FIZIČKOM SVETU.

TO BI BIO MOJ MODEL ZA INTEGRACIJU SVETLOSTI I TAME U NAMA...

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 20 Nov, 2010 23:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Štošta od prethodno rečenog možemo povezivati sa nekim poznatim iskustvima...

Mnogi hrišćanski sveci ili mistici imali su periode boravka u pustinji ili u potpunoj izolaciji. Opisivali su napade nečistih sila, itd.

Suočavanje sa podsvesnim zapisima svakako lični na to.

Psiholozi takođe govore o tome da usamljenost, izolacija dovode do osećaja "mentalne dezintegracije", što se takođe podudara sa procesom izlivanja negativne karmičke energije.

Ne mora svako celodnevno opuštanje da vodi kontaktima sa podsvesnim energijama. Sve zavisi od plana naše duše, u vezi sa ciklusima po kojima dolaze na red te energije za preradu. Tako da celodnevno opuštanje može biti ispunjeno i prijatnim stanjima svesti.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 21 Nov, 2010 01:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

8) I pozitivizacija ima svoje nivoe, koji odgovaraju dostignutom nivou svesti, ili proizilaze iz njega.

Na nižim nivoima - težimo kao bitnima i ciljevima u spoljašnjosti.

Na višim - isključivo se usredsređujemo na unutrašnje ciljeve, znajući da će se postignuti unutrašnji ciljevi (karmička očišćenost i duhovni rast) sami po sebi preliti i u spoljašnjost i stvoriti nam uslove koji su nam duhovno najpotrebniji i najneophodniji, a ne uslove koje naša ovozemaljska ličnost, još uvek odvojena od sopstvenih viših nivoa, želi.

9) Tako se na višim nivoima pozitivizacije naša pažnja i energija ne rasipaju na mnoštvo ciljeva nižeg ranga.

Jasno i čvrsto smo usmereni na uži krug duhovno suštinskih ciljeva, njima bez kolebanja težimo, znamo da njihovim postizanjem postižemo sve što nam je bitno i potrebno. Nezavisno od toga šta smo i koliko postigli, ostvarili u spoljašnjosti.

10) Težimo svojim unutrašnjim, duhovnim ciljevima, a prepuštamo da se u spoljašnjosti događaji i "stvari" razvijaju tokom koji je po Božanskom Planu ili po planu naše duše.

Jer i inače nemamo još uvek mogućnost da iz Viših dimenzija jasno sagledamo šta je pravi smisao svega onoga što nam se dešava u životu, posebno ne onoga što doživljavamo kao teško, neprijatno i nepoželjno, a što je, po dobrim duhovnim tumačenjima, upravo duhovno najkorisnije za nas.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 21 Nov, 2010 01:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

11) Dakle, šta će se dešavati sa čovečanstvom, Zemljom, kada i koji scenariji promena će se dešavati, stavovi i nagađanja u vezi sa 2012. godinom - jednostavno ne treba da budu tema ozbiljnijeg interesovanja za onoga čija svest je ispunjena pravim duhovnim težnjama. Njegov fokus se sasvim pomera na sopstvenu unutrašnjost, jer u njoj vidi rešenja za sve probleme.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 01:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

12) Osećam brigu i odgovornost za svoju planetu.

13) U svojoj svesti dozvoljavam mogućnost svog pozitivnog uticaja na situaciju na planeti. Taj moj uticaj se povećava u srazmeri sa mojim duhovnim napredovanjem.

14) Taj osećaj odgovornosti ima jedan dublji značaj: moje prihvatanje planetarne karme, u meri u kojoj mi je to moguće i dato da je preuzmem i preradim.

15) Prihvatam mogućnost da se svaka moja pozitivna misao uvećava mnogostruko.

16) Prihvatam svoju odgovornost za svaki erg Božanske energije, koju dobijam. Molim se za unutrašnje usmerenje u vezi sa njenom ispravnom upotrebom.

17) Ispravnim trošenjem Božanske energije tkam za sebe besmrtno telo Svetlosti.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 01:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

18) Prihvatam muke i probleme, rešen da se smiereno suočavam sa njima, kao sa testovima koje mi Bog šalje, kao mogućnosti mog intenzivnijeg čišćenja i duhovnog rasta.

19) Prihvatam da sva vidljiva spoljašnja fizička dešavanja, i na Zemlji, i na drugim planetama, ono što instrumentima možemo da registrujemo, ima duboko duhovno ishodište, do kojeg dolazim upravo svim naporima za duhovni rast, koje inače činim, zakoračujući u unutrašnje dimenzije postojanja.

20) Otvaram svoju svest za učestvovanje u vremenu izlaska iz sveta iluzija u realni Božanski svet.

21) Iza svakodnevne gužve krije se večnost. Ulažem svakodnevne napore da izvlačim pažnju, uvek kada mi to uslovi dozvoljavaju, iz svakodnevne gužve i da je usmeravam ka Višim svetovima.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Nov, 2010 19:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

22) U cikličnosti duhovnih procesa moja svest zalazi u zonu novog nivoa buđenja osećaja sveopšte povezanosti sa svime što postoji, osećaja da je sve - Bog, Telo Boga. U ovoj zoni jasnije osećam kako sve što mi se dešava, pa i ono što doživljavam kao zlo, loše, nepravdu, muke, energetsko iscrpljivanje - dolazi od Boga, kroz "rukavac" Postojanja koji na sadašnjem nivou svesti mi doživljavamo kao Satanin.

23) Zona Postojanja u kojoj Bog nas, ćelije Sebe, šalje u najniži, vibracijski najteži vid Postojanja, u zonu samozaborava, radi eksperimentisanja i istraživanja, radi duhovnog kaljenja u najtežim uslovima.

24) Borbom, odbijanjem, bežanjem od zala i muka koji nas napadaju - svojom energijom upravo pothranjujemo taj "rukavac" Postojanja. A nalazimo se na tački Božanskog Plana, u kojoj treba da prestanemo da energetski podržavamo taj "rukavac" Postojanja, u kojoj treba da smirenim trpljenjem preradimo svu negativnu energiju koju u sebi imamo, kojom smo spolja zapljusnuti.

25) To je integracija Svetlosti i tame, u nama, oko nas, o kojoj se govori u dobrim duhovnim učenjima. Njome se "rukavac" Postojanja, sa zonom iluzija - postupno ukida, jer takav je Plan Boga, mi se, sa svim iskustvima koje smo u njoj stekli, sa svim svojim prekaljenostima - vraćamo u Realni svet Boga, nosimo u Više dimenzije Postojanja sva ta iskustva i sve te prekaljenosti.

26) Dakle, u ovoj fazi cikličnosti procesa svog duhovnog rasta negativnosti kojima sam zapljusnut doživljavam na mnogo "prijatniji" ili suptilnij način, kao svrhovito Božansko delovanje, ne kao delovanje sila koje nemaju veze sa Bogom, koje me udaljavaju od Boga. Tj. U NIŽOJ PERSPEKTIVI SAGLEDAVANJA, DOŽIVLJAVANJA - TO JESU SILE KOJE SU ODVOJENE OD BOGA, KOJE TEŽE DA NAS UDALJE OD BOGA. U VIŠOJ - TO SU SILE JEDNOG "RUKAVCA" SVEOPŠTEG BOŽANSKOG POSTOJANJA, KOJE TESTIRAJU NAŠU DUHOVNU SNAGU I KOJE NAM PRUŽAJU MOGUĆNOSTI IZUZETNOG DUHOVNOG RASTA I JAČANJA, NA PUTU POVRATKA BOGU, TJ. U VIŠE DIMENZIJE POSTOJANJA.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Nov, 2010 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

27) A velika zla koja su činjena u čovečanstvu, koja su ljudi činili kroz istoriju, i čine i dalje?

28) Dok smo u svetu iluzija, mi nemamo osećaj da je ovo pozornica na koju stupamo - radi igre, eksperimenta i učenja. U ovim vremenima se budi to naše sećanje.

29) U zoni slobodne volje Bog nam je dopustio trajektoriju ili koridor u čijim granicama možemo da delujemo mimo Božanskih Zakona, protivno Božanskim Zakonima. Pa tako i da činimo velika zla.

30) S tim što se energija tih nebožanskih delovanja zamrzava u elektronskom pojasu naše lične aure, ili u kolektivnom elektronskom pojasu - naroda, čovečanstva.

31) Što smo delovali bliže ivici dozvoljenog trajektorija, što smo veća zla činili - to ćemo kroz teži pakao proći, dok otopimo led te zamrznute energije. Ali ćemo i veća, šira iskustva steći u svemu tome.

32) I svi imamo inkarnacijske resurse da taj posao vraćanja energije odradimo.

33) Tačno je, da postoji za mnoge opasnost da ih igra zla-ega-iluzija toliko opsedne, karmički tereti toliko pristisnu - da nikako ne uspeju ni do kraja dozvoljenih inkarnacijskih rokova da se otrgnu od tereta i opsena zla-ega-iluzija. I oni sebe osuđuju na gubljenje individualnosti, na nebiće, u smislu vraćanja u čistu energiju iz koje su potekli.

34) Tu nema energetskih gubitaka. Zar nije lakše ovim kraćim putem vratiti se Bogu?

35) Nije lakše, jer te čestice Boga nisu ispunile svoju misiju, pale su na ispitu, prirodno je i bezbolno evoluciono vraćanje Bogu, padom u nebiće prođe se iskustvo kosmičkog bola Postojanja.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Nov, 2010 23:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

36) Praktične posledice prethodnih uvida: možemo da mnogo smirenije i sa više razumevanja pratimo šta se oko nas dešava, dakle, da svoju svest izdignemo iznad emocionalnog reagovanja na negativnosti koje vidimo oko sebe, ili koje nam drugi čine.

37) Shvatamo da svako ko to čini - igra svoju igru, svesno ili nesvesno po usmerenjima, impulsima sila tame-iluzija, da on mora da odigra svoju ulogu, u okviru toga je i njegov odnos prema nama, i naša uloga da izdržimo njegovo delovanje.

38) Kao što se kaže u Učenju BHS: grubi vidovi borbe i međusobnog suprotstvaljanja postoje na nižim nivoima Postojanja, ka sve višim nivoima Postojanja - suprotstavljanja su sve suptilnija, a saradnja bića koja energetski podržavaju jednu ili drugu stranu sve izraženija, dok se na određenom nivou sasvim ne ukine ta razlika.

39) U tom smislu se otvara put ka bezuslovnoj Ljubavi: to nije grublji oblik ljubavi, koju osećamo prema voljenim osobama u svakodnevnom značenju tih reči, već suptilniji vid Ljubavi, kao dubinsko razumevanje i praštanje i onima koji čine zlo (u okviru kosmičkog sagledavanja koje je prethodno dato), nama ili drugima, u smislu u kojem je Isus rekao: "Oprosti im, Bože, ne znaju šta čine!" Ili, u smislu u kojem se kaže u Učenju BHS: oni koji čine zlo - zaslužuju sažaljenje, oni su, u stvari, nesrećni, jer im je tama zamaglila svest.

Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 19:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zaposlila sam se na pokretnoj traci. Osjećam se kao Čarli Čaplin u Modernim vremenima. Kao da zvuk stroja ponavlja: lipa, lipa....kuna, lipa, lipa...kuna. Ipak sam sretna kad sam našla posao. Ima dosta vremena za razmišljanje. Misliš li, Plavi Zrače, da je moguća spiritualna pozitivizacija uz zvuk stroja?
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12 ::
Zaposlila sam se na pokretnoj traci. Osjećam se kao Čarli Čaplin u Modernim vremenima. Kao da zvuk stroja ponavlja: lipa, lipa....kuna, lipa, lipa...kuna. Ipak sam sretna kad sam našla posao. Ima dosta vremena za razmišljanje. Misliš li, Plavi Zrače, da je moguća spiritualna pozitivizacija uz zvuk stroja?

Bbrozo, ako pođemo od objašnjenja iz poruka Plejađana, kao od pretpostavke, o tome da se po prvi put dešava kompletan prelazak jedne planete i njenog stanovništva u višu dimenziju, da je u vezi sa tim puno nepoznanica i za Bića Svetlosti koja prate ceo ovaj proces...

... Onda je jedna od njih svakako i pozicija onih koji su u običnim životnim situacijama, a teže duhovnosti, duhovno napreduju. Na jednoj strani je karmička-životna prinuđenost na duhovno teške okolnosti (kontakti sa masom, boravak u naseljima koja su ogromni vrtlozi negativne energije, prinuđenost na duhovno degradirajući radni proces postojeće civilizacije, itd.), na drugoj - naši duhovni napori, kojima svakako povišavamo svoje vibracije.

Što neko u ovakvim običnim uslovima više ili intenzivnije napreduje, to mu je sve teže. Kako teškoće imaju svoju funkciju, TO NAS OVE TEŠKOĆE NAVODE NA ULAGANJE NAPORA DA PRONALAZIMO NAČINE DA UPRKOS SVEMU OPSTAJEMO U OVAKVIM ČESTO I NEPODNOŠLJIVIM USLOVIMA, I DA SE IPAK DUHOVNO RAZVIJAMO, KOLIKO MOŽEMO.

U OVOM SMISLU SMATRAM VAŽNIM RITAM AKTIVNOSTI, van onog domena iznuđenih aktivnosti na radnom mestu, u vezi sa tim, ko je zainteresovan, može nešto da pročita u mojim porukama na "Depresija Forumu":

http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=11902&pid=388866&st=435&#entry388866

Ja vidim dva suštinski različita tipa radnih pozicija (s tim što, naravno, često ima kombinacija ove dve pozicije): 1) tvoj primer, kada nismo prinuđeni na potpunu ili potpuniju uključenost svesti ili psihe u radni proces, kada se manuelni ili fizički posao može obavljati bez jače misaone koncentrisanosti; u tome su nam psiha ili svest relativno slobodniji, misli se mogu kretati svojim tokovima, a da posao ipak uspešno obavljamo; 2) drugi slučaj, tu bi spadao moj - kada smo intenzivno prinuđeni sve vreme obavljanja posla na potpunu uključenost psihe ili svesti u radni proces; svakako nam u ovom drugom slučaju radni proces isisava mnogo, mnogo više energije.

Za prvu poziciju bi trebalo isprobati varijantu povremene primene neke vrste mantre, pošto nam je um slobodan. Kažem - treba isprobati, jer u postojećim uslovima niko nikome ne može dati neka gotova uputstva, svako mora da bude raspoložen da sam ekspreimentiše sa postojećim idejama i saznanjima i da traži najbolja rešenja za sopstvenu životnu, psihološku i duhovnu siatuaciju.

Dakle, probaj povremeno u toku rada (jer bi bilo psihološki naporno da se to čini stalno) sa nekom vrstom mantre, ne mora se raditi bukvalno o mantri, već o ritmičnom ponavljanju reči ili kratkih fraza sa pozitivnim, duhovnim sadržajem (na primer: mir).

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malo podsećanja na lekcije iz Učenja Bića Hijerarhije Svetlosti.

"Sada zamislite da se suočavate sa bilo kakvom neharmoničnom situacijom u vašem životu. To može biti gromoglasna rok-muzika, neharmonični ljudi. Mnogo je nebožanskih ispoljavanja, sa kojima se suočavate svakog dana.

I, pri vašem suočavanju sa ovim neharmoničnim životnim situacijama, nastupa veoma važan momenat. Vi možete da se uključite u tu situaciju, i vi možete da ostanete u stanju ravnoteže.

Navešćemo konkretan primer. Vas su uvredili na poslu, u porodici ili na ulici. Uvredili su vas, kako vam s čini, savršeno nezasluženo. Vi možete reagovati na dva načina.

Vi možete da se uključite u sitauciju i da počnete da dokazujete, da ste u pravu i da su vas nezasluženo uvredili; i vi možete da se ne uključujete u situaciju. Možete jednostavno da fiksirate tu situaciju u svojoj svesti, ali da ne ulažete u nju vaše energije.

Dakle, vi možete da otkažete svoje ulaganje energije u nesavršenstvo. Da, vi primećujete da je situacija nepravedna, ali vi shvatate da je sve, što se dešava u vašem fizičkom svetu - iluzija.

Zato, vi jednostavno izbacujete tu situaciju iz svoje svesti i ne dozvoljavate svojoj svesti da mislite o toj situaciji.

To ne znači da ste vi ravnodušni prema nebožanskim ispoljavanjima vašeg sveta. Vi dajete svoju ocenu. Vi obavezno dajete svoju ocenu, vi čak možete da kažete svoju ocenu, na nivou koji je dostupan ljudima koji vas okružuju, ali vi ne ulažete u svoju ocenu energiju. Vi se sećate onih harmoničnih stanja, u kojima ste bili, i vi izvlačite svoju svest na taj nivo, izvlačite je iz neharmonične situacije koja vas okružuje."

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 23:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neka dopunska objašnjenja uz prethodnu poruku.

U jednoj drugoj lekciji iz Učenja govori se o Budi, koji sedi na obali reke, registruje sve što vidi, vodu i pejzaž pred sobom, neko drvo koje voda nosi, čamac i ljude, koji u daljini plove rekom... SAMO NEUTRALNO KONSTATUJE SVE TO, ali ne uvlači svoju pažnju u te sadržaje. Čovek koji se ne postavlja neutralno, počeće da razmišlja o svakome ili o nekome od tih sadržaja.

Verovatno je svako od nas bio u prilici da oseti tu razliku: kada nas neka situacija EMOCIONALNO pokrene i PRILEPI ENERGETSKI za sebe, i kada nekako uspemo da se izdignemo iznad nje. To što je nekada ovako, nekada onako - zavisi od naše karmičke veze sa situacijom: gde smo jače za nju vezani (na istu uvredu u različitim sitaucijama možemo različito reagovati), jača je i emotivna reakcija. Ovde se daje obrazac reagovanja kojem treba da težimo.

Čak... ako bismo govorili o nekim finesama, a povezano sa ranijim numerisanim objašnjenjima - ne radi se o tome da treba da izvlačimo svoju pažnju iz te situacije, već da SVOJU PERCEPCIJU SITUACIJE IZDIGNEMO NA VIŠI NIVO. DA POKUŠAMO DA OSEĆAMO KAKO NAM UVREDA, NEPRAVDA KOJE SU NAM UPUĆENE - DOLAZE OD BOŽANSKI DOPUŠTENOG DELOVANJA NA NAS, DELOVANJA KOJE IMA SVOJU SVRHU. To je kao da smo zamislili da smo u svesti na nekom nivou iznad ovozemaljskih sukobljavanja, pa pratimo igru u kojoj smo i mi sami...

Sve dok u nama ima jake želje da u vezi sa nekom nepravdom, uvredom, itd. nešto kažemo, dokažemo - ima i emotivne veze sa negativnom situacijom. Onda kad nam postane svejedno, da li smo neku nepravdu raskrinkali ili nismo, kada čak procenimo da je pametnije da to ne činimo, da ne trošimo energiju na to - znak je da smo postigli neutralan stav prema negativnosti, znak je da smo je, kao što se kaže u poruci - konstatovali, ali ne ulažemo više energiju u nju.

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 00:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Obnavljanje lekcija iz Učenja Bića Hijerarhije Svetlosti

Vraćanje karme na kraju godine

Malo terminološko podsećanje...

Karmu čini negativna energija, koja je zamrznuta u našoj auri, potiče od nebožanskih postupaka koje smo činili u ovom i u prethodnim životima.

Po ciklusima, ona se aktivira, privlačeći kao magnet ljude i okolnosti, kojima, trpljenjem, vraćamo energiju, takođe i u vidu teških stanja svesti, kada se iznutra direktno suočavamo sa teškim energijama.

„Vi znate da se u vaša četiri niža tela sadrže energetski zapisi o onim nepravilnim, lošim, nebožanskim postupcima, koje ste bilo kada učinili, u ovom ili u prethodnim životima.

Vi znate da karmu koja se, u skladu sa Zakonom o kosmičkim ciklusima, aktivira u vašoj auri i koja se pojavljuje pred vama u vidu bilo kakve sitaucije, osećanja ili nekvalitetnog stanja svesti.

To vraćanje karme dešava se stalno u toku godine. Kada se završava godišnji ciklus, susrećete se sa nešto drugačijom situacijom.

Možda karmu, sa kojom ste se, u skladu sa Kosmičkim Zakonom, suočavali u toku godine, niste preradili u meri u kojoj je to bilo neophodno sa stanovišta Zakona. Zamislite da i drugi ljudi u toku dopuštenog godišnjeg roka nisu mogli da u potrebnom obimu prerade svoju karmu, pravilnim izborima, molitvama ili činjenjem blagih postupaka. U tom slučaju na kraju godine se dešava akumuliranje viška karme, koja se nadvije nad čovečanstvom i može se obrušiti u vidu različitih stanja: bolesti, depresije, gladi, ili u vidu raznih stihijskih nesreća i prirodnih katastrofa.

U svakom slučaju, na kraju godine vi možete po svom unutrašnjem čulu da osetite nekakav pojačani teret. To i jeste to dodatno karmičko opterećenje, koje leže na čovečanstvo u vidu neprerađene negativne energije.

Zato je potrebno na kraju godine sačuvati pojačanu disciplinu vaše svesti. Veoma je korisno svako vaše prihvatanje na sebe ograničenja u vidu posta, ćutanja, molitvenog bdenja ili u vidu onih žrtava, koje možete stviti na oltar služenja, u vidu pomoći onima kojima je pomoć potrebna, unesrećenima. U tom slučaju vi stvarate dopunsku blagu karmu, koja može biti iskorišćena u krajnjem slučaju za balansiranje stanja na planeti, u celini.

Koja je alternativa? Na koji drugačiji način se može „likvidirati“ neizmerno gomilanje negativne energije na planeti? Ne mislite, da će se desiti čudo i da će sva vaša energija, koju niste mogli da preradite u dopuštenom godišnjem roku, čudom ispariti?

Sva slična čuda, ako su se ranije i dešavala, uvek su tražila veliku količinu dopunske energije. I ta energija je davana vašoj planeti bilo iz kosmičkih rezervi, bilo iz kauzalnih tela Visokih Bića Svetlosti.

Zamislite poduhvat, koji ne daje rezultate.

Zato je neophodno jasno shvatanje alternative, pred kojom planeta sada stoji. Vi ste ili sposobni da preuzmete na sebe odgovornost za položaj planete, ili ćete se lišiti mogućnosti da produžite evoluciju na datoj planeti, jer će ona biti proglašena ćorsokakom.

Naravno, to se neće desiti odmah. Vama će biti postupno data mogućnost da shvatite svoju odgovornost. Ali, da bi naša upozorenja bila ubedljivija, mi smo vas i ranije podsećali, da mi ne možemo zadržati karmu, koju ljudi stvaraju. I ta karma će se vraćati u vidu ovih ili onih tehnoloških ili prirodnih kataklizmi.

Verovatnoća sličnih kataklizmi pojačava se na kraju godine. zato vam se stalno preporučuje da svesnije pristupate vašim duhovnim praktikama, molitvama i meditacijama, baš na kraju godine.“

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 32 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZDRAVLJE MISLI I EMOCIJA 60 jasna 35175 28 Apr, 2011 15:19 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 29958 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246329 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15254 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRIČA O ZENU 69 Vera Bojičić 31014 25 Feb, 2010 13:32 pm
slobadidi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5642 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6404 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)