SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

KRITIČKA ANALIZA JE UVELIKO DEMONSTRIRANA NA U POSLEDNJEM PERIODU NA FORUMU, POČEVŠI OD TEME O „ELEKTRI“.

Ideja o Ratniku Svetlosti bi bila ideja o demonstriranju kritičkog mišljenja, sa namerom da se dopre do istine.

U toj temi je rečeno da je smisao kritičkog mišljenja da se otkriju putevi poboljšanja nečega, a ne u tome da se nešto samo po sebi negira ili osporava.

Ideja o Radniku Svetlosti je ideja o nekome ko se fokusira na ta rešenja-vizije poboljšanja, NA SPIRITUALNU POZITIVIZACIJU.

Videli smo da je ideja sa izvođenjem kritičkog mišljenja, u situaciji kada ono nije još uvek omiljena intelektualna disciplina, uglavnom iritiralo druge.

To je faza kroz koju smo morali da prođemo, svako će iz nje, pretpostavljam, da izvuče svoje pouke.

Moja pouka je da treba da počne da prevagnjuje uloga Radnika Svetlosti, DAKLE – AKTIVNOSTI SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE.

TO NE ZNAČI DA TREBA ODBACITI KRITIČKO MIŠLJENJE, JER SU NJEGOVI PLODOVI DRAGOCENI.

SAMO ZNAČI – DA KRITIČKO MIŠLJENJE TREBA IZVESTI „ZA SEBE“, DA NE TREBA TROŠITI ENERGIJU ZA NJEGOVO ŠIROKO RAZVIJANJE ZA DRUGE, JER JE ILUZIJA DA DEMONSTRIRANO KRITIČKO MIŠLJENJE MOŽE DRUGIMA POMOĆI, NEZAVISNO OD NJIHOVOG STANJA SVESTI ILI INTELEKTA. Određeno stanje svesti ili intelekta jednostavno odbija kritičko mišljenje, odbija da se suoči sa svojim iluzijama, drugi ne da mu ne mogu pomoći, nego ga samo iritiraju.

]NOVA FAZA BI ZNAČILA – FOKUSIRANJE NA POZITIVNE OBRASCE, KOJI PROIZILAZE IZ ZA SEBE IZVEDENOG KRITIČKOG MIŠLJENJA. Tako se izbegava iritranje drugih, A POSTIŽE SE FOKUSIRANOST NA POZITIVNE OBRASCE, NA VIZIJE ETAPA POZITIVNOG MENJANJA NAS SAMIH I SVETA OKO NAS.

TIME POSTIŽEMO I PUNU USREDSREĐENOST NA POZITIVNOST, ALI NE U SMISLU PRAZNIH FANTAZIJA, VEĆ U SMISLU PROJEKTA KOJI BI MOGAO U NEKIM SLUČAJEVIMA, DA SU DRUGAČIJE OKOLNOSTI, DA SE I REALIZUJE.

Na taj naćin mi uvažavamo realnost ovog sveta.

Osećam se teško, i to ne poričem, ne krijem od sebe. ALI TO LOŠE STANJE VIDIM KAO DEO PREOBRAŽAJNOG PROCESA, ČIJI JE ISHOD MOJE ENERGETSKO ČIŠĆENJE I DUHOVNO NAPREDOVANJE. Dakle, to što se loše osećam ne otvara neke mračne perspektive, što proizilazi iz uobičajene percepcije ljudi prosečno razvijene svesti, VEĆ TO ŠTO SE LOŠE OSEĆAM VODI ME SVETLOSNOJ PERSPEKTIVI. I JA SE DALJE FOKUSIRAM NA TU SVOJU POZITIVNU PROCENU, NASTOJIM DA JE IMAM U VIDU, KOLIKO MOGU, I ONDA KADA MI JE TEŠKO. MOŽDA U TOM SMISLU DA PROSTO POVREMENO ZA SEBE ZABELEŽIM TU IDEJU ILI VIZIJU.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"

Poslednji put izmenio plavizrak dana 25 Maj, 2010 00:08 am, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 16:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kritičko mišljenje i duhovnost.

Mi još nemamo pravu procenu, pravi uvid u razliku između intelektualne i duhovne aktivnosti. Nekako je slutimo...

Tamo gde su duhovna i intetlektualna aktivnost jasno razdvojene – nema velikih dilema. TAMO GDE SU U JEDNOJ OSOBI POVEZANE, ISPREPLETENE – VEĆ SE JAVLJAJU DILEME.

KOD OSOBE KOJA SE MAKAR KOLIKO DUHOVNO RAZVILA – GDE PRESTAJE INTELEKTUALNA, A GDE POČINJE DUHOVNA PROCENA? I SUPROTNO. DUHOVNA RAZVIJENOST PODRAZUMEVA MOĆ BRŽEG, PRECIZNIJEG POUZDANIJEG UVIDA U SVE „STVARI“, U SVA PITANJA, PROBLEME... TAJ UVID SE DAJE KROZ INTELEKTUALNU FORMU, TJ. KROZ FORMU NASTOJANJA DA SE IDEJE DAJU NA ŠTO UBEDLJIVIJI I ARGUMENTOVANIJI NAČIN.

ŠTO ZNAČI DA SE ONO ŠTO SE OVDE OZNAČAVA KAO KRITIČKO MIŠLJENJE – MOŽE DRUGAČIJE SHVATITI KAO DUBLJI DUHOVNI UVID, KOJI JE ISKAZAN U VIDU KRITIČKOG MIŠLJENJA. Da time otklonimo dileme – da li je kritičko mišljenje potrebno za duhovni rast.

Ovom novom orijentacijom ne prestaje potreba za stalnom oscilacijom između aktivnosti nastojanja da se otkriva istina (Ratnik Svetlosti) i aktivnosti fokusiranja na viziju poboljšane stvarnosti, na osnovu rezultata dubljeg duhovnog uvida-kritičkog mišljenja (Radnik Svetlosti).

S TIM ŠTO ULAZIM(O) U FAZU U KOJOJ POSTUPNO DOBIJA PREVAGU DRUGI VID AKTIVNOSTI I DRUGA ULOGA.

Bar ovde na forumu se pokazalo da je prva faza odigrala svoju ulogu, omogućila je da se svako svrsta na svojh način: „. Ipak, baš tada, kada vam polazi za rukom da podržavate maksimalni nivo svoje svesti, vaše vibracije se toliko povišavaju, da svako nesavršenstvo, sa kojim se susrećete u svom svetu, prinuđeno je da se ispolji. Vi ste naši vojnici, vi ste baklje, koje za nas osvetljavaju nesavršenstvo u iluziji.” (Jedan izvor BHS)

Ali ćemo van foruma spontano još neko vreme biti prinuđeni da osciliramo, dakle, da povremeno budemo i u poziciji Ratnika Svetlosti.

Jer i inače te uloge nisu savršeno jasno razdvojene u savremenoj duhovnoj literaturi. Jedno poglavlje iz teksta sa Jošuinog sajta (uzgred: sajt baš bogat zanimljivim tekstovima) nosi naziv – “Borba svetlosnih radnika”. Dakle, još uvek postoji potreba za nekom vrstom borbe, paradoks je da se ona vezuje za Radnika Svetlosti.

U jednom izvoru BHS se slično kaže: “Vaša misija i vaša uloga u ovo složeno vreme je – izdržati naprezanje bitke i opstati u boju. Samo što se boj odvija na finijem planu, u slojevima čvršćeg astrala, koji su maksimalno približeni fizičkom planu. Zato vi i osećate bitku. Vi ležete da spavate i budite se sa punim osećajem da ste noć proveli u teškom rvanju. I to je zaista tako. Dobri vojnici Svetlosti ne znaju za mir ni danju ni noću. Zato što se ne može gubiti dragoceno vreme, zato što je ostalo još malo vremena.”

BITKA I SPIRITUALNA POZITIVIZACIJA.

Baš povezani pojmovi, možda posebno u ovim odsudnim vremenima.

S TIM ŠTO TO POSTAJE VIŠE NEGO IKADA DO SADA – BORBA NA UNUTRAŠNJEM PLANU, BITKA DA IZVODIMO SPIRITUALNU POZITIVIZACIJU UPRKOS SVIM NEGATIVNOSTIMA, I KOJE SE IZ NAS IZLIVAJU (U PROCESU ČIŠĆENJA), I KOJE NAS ZAPLJUSKUJU SA SVIH STRANA.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 16:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U prethodnoj poruci sam naveo: „iz jednog izvora (učenja, ideja) Bića Hijerarhije Svetlosti“.

Jer, ubuduće ću navoditi ove ideje i učenja iz različitih izvora, pošto sam malo i njih pregledao, postoji zaista visok stepen podudarnosti.

UOPŠTE NOVA ORIJENTACIJA SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE ZNAČI I PRIKUPLJANJE NAJBOLJIH IDEJA IZ SVIH TIH IZVORA. Princip pčele... (Ne treba gubiti iz vida da su kritičko mišljenje ili dublja duhovna procena, pritom, u njihovoj pozadini.)
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 19:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
U prethodnoj poruci sam naveo: „iz jednog izvora (učenja, ideja) Bića Hijerarhije Svetlosti“.

Jer, ubuduće ću navoditi ove ideje i učenja iz različitih izvora, pošto sam malo i njih pregledao, postoji zaista visok stepen podudarnosti.

UOPŠTE NOVA ORIJENTACIJA SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE ZNAČI I PRIKUPLJANJE NAJBOLJIH IDEJA IZ SVIH TIH IZVORA. Princip pčele... (Ne treba gubiti iz vida da su kritičko mišljenje ili dublja duhovna procena, pritom, u njihovoj pozadini.)

prokužio si - to mi se svidja Smile
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 19:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dešavanja na Zemlji, vezana za 2012. godinu...

Po jednom izvoru...

Jedni smataju da se ništa neće promeniti, da svet i dalje ostaje da postoji ovakav kakav je, drugi – da će to biti početak novog života, novog čoveka, nove duhovnosti, treći – da Zemlji i čovečanstvu predstoji kataklizma.

Po ovom izvoru: SVI SU U PRAVU, JER ĆE SE REALNO DESITI SVE OVE VARIJANTE.

Jer će se na kraju ovog kosmičkog ciklusa okončati neka vrsta deobe Zemlje, u smislu mejoze, kojom se razmnožavaju ćelije.

I ljudi će, u skladu sa razvijenošću svoje svesti, sa dostignutim vibracijama, u skladu sa otvorenošću i upravljenošću svoje svesti – biti dimenzionalno „usisani“ na jednu od Zemalja, koja im odogovara po svim prethodnim parametrima.

Dakle, svaki čovek će osećati različite rezultate: neki nesreće, neki uspon, neki neće osećati ništa.

Sličnu, drugu, varijantu nam prenosi tekst sa Jošuinog sajta:

http://www.joschua.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=1072&Itemid=8

“C. A.: Ova svijest je spremna uvesti novo razumijevanje, onoga što će se dogoditi u vrijeme prosvjetljenja, posebno oko prognoziranog datuma 21. prosinca 2012.
U trenutku prosvjetljenja, poravnanja 7 planeta, koje su u prolazu naspram Centralnog Sunca u galaksiji, onog što je u Alcyone Plejadanskom sustavu, u tom trenutku poravnanja 7 planetarnih prolaza, tih planeta, zvijezda, koje će biti u poravnanju, stvaraju izravno prolaz, iz središta planeta na planet Zemlju.
Zemlja se već kreće naprijed prema ovom trenutku poravnanja, prilagođavanjem i unapređenjem mnogih razina svijesti, svoju planetarnu svijest, kao i mnoge svijesti onih ratnika Svjetla i bića koji u ovom trenutku postoje na zemaljskoj razini, a koji su odabrali da u ovo vrijeme dođu na planetu, da pomognu u tom procesu.
Kada se portali otvore tsunami energije će pogoditi vaš planet.
U tom trenutku potpunog usklađivanja, kada se otvori 7 kapija, biti će energetska sila koja će putovati iz središnjeg Sunca, ka planeti Zemlji, ali ta energija iz tih 7 kapija, je ista koja prolazi kroz ljudsku dušu i spušta se u ljudsko tijelo, oslobađajući ljudski oblik, stvarajući na svom putu veći izraz njegova bića.
Otvaranjem tih energetskih portala, koji su veza, kada dođe do usklađivanja sa središnjim suncem, ta sila je u biti ista sila, koja će nositi planetu ka višim frekvencijama, a u to vrijeme će biti kao da je tsunami energija pogodila planetu.
Zbog toga je potrebno uspjeti podignuti svoju svijest do točke, koja će moći primiti nadolazeću energiju, koja će jednostavno doći u „Valu“ i dovesti opredjeljene do nove obale. U vrijeme tih događanja, moguća je pojava straha, kao što je opisano od strane postavljača pitanja, kao što je vrijeme mraka, pomak Sjevernih / Južnih polova, pomicanje i okretaj planete.
Oni koji su na višem stupnju svijesti, na većoj frekvenciji, neće biti uništeni tsunamijem, kozmičkom energijom i novom svijesti koja će zasuti planetu - oni će se „uspeti“ prema „gore“ ili prema naprijed u novo stanje svijesti, što je u suštini nova razina vibracije i frekvencije – novi realitet
Dugo predviđane katastrofalne posljedice.
Oni koji ne postignu viši stupanj svijesti, koji će im omogućiti da „surfaju“ ovim energetskim valom, najviše će osjetiti te utjecaje. U tom trenutku, katastrofalne posljedice, koje su toliko dugo bile predviđane, doista će utjecati na većinu bića na planeti. Mnogi će u to vrijeme ostaviti svoja fizička tijela i fizičku egzistenciju, kroz iskustvo smrti.
To će biti njihov način da se maknu, jer nemaju želju da u ovom dijelu iskuse ono što će doći, kao i oni koji prežive to vrijeme, doživjeti će stvarnost novog fizičkog svijeta, energiju planeta koju je ova Svijest nazvala Planet B.”

Po trećem izvoru: ljudi koji su nastojali da razvijaju svoju svest i da izdignu nivo svojih vibracija – u vremenima konačnog preokreta biće magnetski privučeni mestima van gustih naselja, gde će biti iznutra upućeni da formiraju nove forme društvenog života, pomoću novih energija, itd. Kao što su i u prošlosti paralelno na Zemlji postojale vrlo razvijene i primitivne civilizacije.

SVE OVE VARIJANTE SU NAVEDENE RADI UKAZIVANJA NA ZNAČAJ SPIRITUALNE POZITIVIZACIJE ILI NEKE SLIČNE VARIJANTE USMERENJA NAŠE SVESTI. MI SVOJOM SVEŠĆU ODREĐUJEMO KURS NAŠE DUŠE. Svejedno je da li će se ostvariti prva, druga, treća ili n-ta varijanta.

Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 19:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tema o pozitivni spiritualizaciji već postoji na forumu i to je tema o dharmi.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 21:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pomislimo ponekad, da se nalazimo u osvetljenoj areni, na osvetljenoj pozornici, kao akteri od kojih u velikoj meri zavise buduća kosmička dešavanja na Zemlji.

Da van ove arene-pozornice ogroman broj bića i Bića različitih nivoa, iz različitih svetova i Svetova – prate nas, podstiču na dobro ili zlo, pomažu ili odmažu, usmeravaju ka Svetlosti ili iluziji.

Pomislimo da je Zemlja ključna pozornica za ovu smenu kosmičkih ciklusa, ključna u širim relacijama, galkaktičkim...

Pokušajmo da verujemo da je u takvoj gigantskoj igri vrlo važna uloga svakoga od nas pojedinačno, da bismo imali u vidu veliku odgovornost posebnih vremena u kojima smo se inkarnirali. Ključna uloga, maltene: ključni svaki naš postupak, svaka naša misao...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 23:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

“U dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci.”

U vremenima opšte ravnoteže, pre, na primer, tridesetak i više godina, lako je bilo formirati i održavati u svesti vizije nekih promena i nalaziti ispunjenje i zadovoljenje na osnovu ostvarivanja tih vizija.

Tada su se te vizije odnosile na umnožavanje sveta iluzija, i to je bilo “legitimno”, jer je takvo bilo vreme: pronaći dobar posao, ostvariti dobru zaradu, izgraditi dobru kuću, učestvovati u masovnim zabavama, itd, uopšte – realizovati bilo kakav sitan poduhvat.

U vremenima velikih napregnutosti formiranje nadahnjujućih vizija je postalo mnogo teže, ali je izazov veći, jer treba da imamo u vidu da se vizije u ovakvim vremenima odnose na promene kosmičkih razmera, a ne na sitna postignuća u našem individualnom životu. Dakle, ovim vizijama mi podržavamo i potpomažemo ne samo naš lični napredak.

I moramo računati da su muke sa ovim vizijama veće, jer nema nadahnjujućeg momenta – brzog i lakog ostvarenja. Ovde i sa danima i mesecima vizualizovanja sve može delovati bezizgledno i besciljno.

No, to je test naše Vere...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 23:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najavljeno je, da od 17. maja do 17. jula, u trajanju od 61 dana ide jedan veoma težak energetski period. Intenziviraće se unutrašnji i spoljašnji pritisci.

Ko je u kontaktu sa unutrašnjim energetskim kretanjima – može da potvrdi da su posebna dešavanja 17. maja zaista započela. Da li će zaista trajati do 17. jula – tek ćemo videti.

Radi se o provociranju teških energija u nama, koje se protive duhovnom napredovanju i delovanju u interesu grupe, zajednice...

Oni koji su te teške energije uglavnom očistili – opet će se osećati teško, zbog kontakta sa drugima, iz kojih te energije izlivaju, po principu po kojem oni koji su malo više odmakli na Putu - preuzimaju bar deo teških energija onih koji u tome nisu uspeli.

Možemo računati, bilo kojoj duhovnoj “kategoriji” da pripadamo, da ćemo često, a možda i “hronično”, u ovom periodu imati osećaj gubljenja orijentira i pravca kretanja, da će nam biti čudno to, što se sa nama dešava.

U takvim slučajevima – treba da se setimo da se radi o teškom procesu koji vodi pozitivnim promenama, i nas samih, i ljudi oko nas.

Možemo to zamisliti i kao proces razdvajanja, U NAMA SAMIMA, onoga što ide povišavanju vibracija svesti, i onoga što smeta tom procesu.

U svakom slučaju: sve to nas vodi dobru (Dobru) - u meri u kojoj smo u našoj svesti ostvoreni za to da nas ta dešavanja vode dobru (Dobru).
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 24 Maj, 2010 00:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
“U dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci.”

U vremenima opšte ravnoteže, pre, na primer, tridesetak i više godina, lako je bilo formirati i održavati u svesti vizije nekih promena i nalaziti ispunjenje i zadovoljenje na osnovu ostvarivanja tih vizija.

Tada su se te vizije odnosile na umnožavanje sveta iluzija, i to je bilo “legitimno”, jer je takvo bilo vreme: pronaći dobar posao, ostvariti dobru zaradu, izgraditi dobru kuću, učestvovati u masovnim zabavama, itd, uopšte – realizovati bilo kakav sitan poduhvat.

U vremenima velikih napregnutosti formiranje nadahnjujućih vizija je postalo mnogo teže, ali je izazov veći, jer treba da imamo u vidu da se vizije u ovakvim vremenima odnose na promene kosmičkih razmera, a ne na sitna postignuća u našem individualnom životu. Dakle, ovim vizijama mi podržavamo i potpomažemo ne samo naš lični napredak.

I moramo računati da su muke sa ovim vizijama veće, jer nema nadahnjujućeg momenta – brzog i lakog ostvarenja. Ovde i sa danima i mesecima vizualizovanja sve može delovati bezizgledno i besciljno.

No, to je test naše Vere...

Vere = vjere ili Vere072?

Smile
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Maj, 2010 20:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Probudimo se rano, za posao. A legli smo kasno, jer je i to jedan od vrlo čestih poremećaja u ovim vremenima, da retko ko legne u neko normalno vreme da spava, nezavisno od toga da li uopšte gleda televiziju.

Osećaj neke, „zgužvanosti“, mentalne zakočenosti... svejedno šta ko od nas i kako registruje, sve, sem stanja poleta i radnog elana – verovarno mnogi osećaju.

TO JE ONO ŠTO REALNO OSEĆAMO I ŠTO NE MOŽEMO, ŠTO NIJE POŽELJNO DA SNAGOM VOLJE POKUŠAVAMO DA MENJAMO.

ALI SVAKAKO MOŽEMO DA FORMIRAMO MAKAR JEDNU POZITIVNU MISAO. I DA POKUŠAMO DA NAS ONA MAKAR NA MINUT OKUPIRA, DOK SE SPREMAMO, ŽURIMO NA POSAO, NA AUTOBUS...

Svako to može da učini na svoj način.

Na primer, jutros su kroz kapake prodirali zraci sunca, iako je napolju bilo dosta hladno i teško vreme... POMISAO NA SLIKU SUNCA, POSLEDNJU KOJA JE SNIMLJENA:

A toj slici se mogu dodati i neke misli ili pomisli (po želji): da se iza-ispod te lepe fizičke slike krije živo biće, koje ima svoju energiju, kao i svako živo biće, ali ogromnu energiju, da tom energijom utiče na sve nas, kao što i mi svojim daleko slabijim energijama utičemo jedni na druge; pa pomisao da od naše provodljivosti za energije bića-Sunca zavisi mogućnost našeg provođenja te energije u naš svet. ITD.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Maj, 2010 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAKLE, SUŠTINA SVAKOG VIDA DUHOVNO ORIJENTISANE AFIRMACIJE, POZITIVIZACIJE, ITD. JE – U PRODUKCIJI POZITIVNIH IDEJA, MISLI, SLIKA...

NE U UBEĐIVANJU SEBE U TE IDEJE, MISLI, SLIKE...

NE U SAMOSUGERISANJU ODREĐENIH OSEĆANJA, STANJA, MOĆI...

JEDNOSTAVNO – U PRODUKCIJI ODREĐENIH MISLI.

OSEĆANJA I STANJA SVESTI NE MOŽEMO DA MENJAMO, ONI IZVIRU IZ NEKIH DUBINA NAŠEG BIĆA. NE TREBA DA IH IGNORIŠEMO. TEŠKE SPOLJAŠNJE OKOLNOSTI TAKOĐE NE MOŽEMO DA NE REGISTRUJEMO I DA IGNORIŠEMO.

NAŠE JE SAMO – DA PRODUKUJEMO POZITIVNE, BOŽANSKE MISLI. ILI: DA IH SE SETIMO. POVREMENO.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Maj, 2010 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

EMOCIJE I EVENTUALNA TEŠKA STANJA NEKA TERAJU SVOJE.

MI TERAMO SVOJE SA UPORNIM POVREMENIM STVARANJEM ILI PODSEĆANJEM NA POZITIVNE, BOŽANSKE MISLI.

KOME JE LAKŠE, ONDA KAD JE U PRILICI: MOŽE DA SEDNE I DA IH ZABELEŽI.

I TO JE TAJ FRONT BORBE U OVIM VREMENIMA: PRODUKCIJA BOŽANSKIH MISLI I SLIKA, DOK U NAMA BESNI BURA OD TEŠKIH ENERGIJA!

MI OVDE DOPUŠTAMO DA SE TEŠKE ENERGIJE U NAMA ISTUTNJE, DA IZAĐU NA POVRŠINU I RAZGRADE SE. MI IM NE SMETAMO, MI NE NASTOJIMO DA IH SUZBIJAMO, KAO ŠTO SE PREPORUČUJE U MNOGIM „ŠKOLAMA“ AUTOSUGESTIJE ILI „NJU-EJDŽ“: BUDIMO POLETNI, RADOSNI, A NEŠTO NAS IZNUTRA GUŠI, DA JEDVA DIŠEMO.

MI SE SAMO POMOĆU MISLI DISTANCIRAMO OD SVEGA TOGA ŠTO SE U NAMA DEŠAVA. DISTANCIRAMO, TJ. NASTOJIMO DA SVEST POMOĆU MISLI IZDIŽEMO NAJVIŠE ŠTO U TOM TRENUTKU MOŽEMO. DA JE IZDIŽEMO IZNAD POSTOJEĆEG STANJA.

JER, UOBIČAJENIM REAGOVANJEM, UOBIČAJENOM PERCEPCIJOM – MI SAMO UTVRĐUJEMO, STABILIZUJEMO TEŠKA STANJA. ČINIMO DA IH JOŠ TEŽE PODNOSIMO.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Maj, 2010 21:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

POZNATO JE KAKVO JE NAŠE STEREOTIPNO REAGOVANJE, REAGOVANJE PO DOSADAŠNJEM MODELU PERCEPCIJE.

OSEĆAMO NEŠTO LOŠE (EMOCIJE, NEKI FIZIČKI SIGNALI, ITD.). MISAO IDE ZA TIM DA KONSTATUJE ŠTA OSEĆAMO I IDE ZA TIM DA NAĐE UZROKE, a za loša dešavanja neće nam paasti na pamet pozitivni uzroci. MI FIKSIRAMO U SVESTI TE UZROKE. FIKSIRANJE UZROKA, NEBITNO JE DA LI SU ONI REALNI ILI NE. A TO FIKSIRANJE NAJČEŠĆE IDE U TOM SMERU – DA POVRATNOM SPREGOM UČVRŠĆUJE I OJAČAVA TEŠKO STANJE.

Verovatno je taj duhovno-psihološki mehanizam svakome poznat: osećamo se teško, psihički ili fizički (a ko se u ovim vremenima oseća lako i energično?!) – u mnogim slučajevima AUTOMATSKI POMIŠLJAMO NA NEŠTO LOŠE, KAO UZROK. Što je to stanje intenzivnije, što nas više uznemirava – to je veća verovatnoća da na „katastrofalnije“ uzroke pomišljamo (na razna moguća teška oboljenja, itd.). Ili: brojne situacije koje vidimo oko sebe, na televiziji, koje takođe mogu da izazovu uznemirenost, pomisli na nešto loše što i nama ili nekome od naših bližnjih može da se desi...

TAKOĐE, VEROVATNO JE SVAKOME POZNATO KAKO TAKVE PO-MISLI BAŠ POJAČAVAJU TEŠKO STANJE, TEŠKE EMOCIJE, UZNEMIRENOST... Možda je to neka teška bolest, možda se nekome od naših nešto loše desilo... Što ponekad, sa takvim po-mislima kao inicijatorima, može ponekad da dovede do pravog stresa.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Maj, 2010 21:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PREOKRET U PERCEPCIJI, KAO ŠTO JE NAGLAŠENO, NE ZNAČI SUZBIJANJE SVEGA TEŠKOG ŠTO IZBIJA IZ NAS. SAMO ZNAČI ORIJENTACIJU NA TO DA PRODUKUJEMO POZITIVNE MISLI, BAŠ U TAKVIM SITUACIJAMA. A TO MOŽE SVAKO, TU NIJE POTREBAN NIKAKAV NAPOR VOLJE. TU JE POTREBNA SAMO OPREDELJENOST ZA NOVU ORIJENTACIJU.

DA IH PRODUKUJEMO ILI SE NJIH SETIMO – NE ZATO DA BISMO SE BOLJE OSEĆALI, DA BI NAS PROŠLO TO TEŠKO STANJE. TO NE TREBA DA OČEKUJEMO.

NAPROTIV, MI BAŠ TREBA DA IMAMO U VIDU DA TE TEŠKE ENERGIJE I TA TEŠKA STANJA TREBA DA SE ISTUTNJE, IZBIJU NA POVRŠINU I RAZGRADE SE. MI MORAMO IMATI REŠENOST DA IH IZDRŽIMO (stoički, kao Ratnici Svetlosti). A DA PRITOM RAČUNAMO NA TO, DA NAŠA OVAKVA UPORNA ORIJENTACIJA MOŽE DA UNESE MAKSIMALNO MOGUĆE OLAKŠANJE NAŠE UNUTRAŠNJE ILI SPOLJAŠNJE SITUACIJE. „MAKSIMALNO MOGUĆE“ – JER SUŠTINSKI TE TEŠKE ENERGIJE MORAMO DA IZDRŽIMO. NEMA METODA ILI OSOBE KOJI NAM IH MOGU „UZETI“ I NEUTRALIZOVATI.

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 5 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZDRAVLJE MISLI I EMOCIJA 60 jasna 35175 28 Apr, 2011 15:19 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 29959 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246340 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15255 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRIČA O ZENU 69 Vera Bojičić 31015 25 Feb, 2010 13:32 pm
slobadidi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5642 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6404 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)